Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! akkers Abdijsiroop DE MOOISTE FOTO WINKEL LUTJEWINKEL. Woensdagavond Werd te Lutjewinkel een ouder avond gehouden ten huize van den heer K. Zeeman, waarvoor gezien het onderwerp, dat daar zou wor den behandeld, nogal belangstelling bestond. De leiding berustte bij den heer Mulder, hoofd der scljool aldaar, die de aanwezigen welkom heette en in hét bijzonder den burgemeester en den secretaris, die het gemeentebestuur vertegenwoordigden. Deze vergadering stond in het teeken der tandver- zorging en op zeer aanschouwelijke en duidelijke wijze werd door den Voorzitter uiteengezet Aller eerst de vorming van het gebit en de groote rol, wel ke daarbij het melkgebit vervult. Goede verzorging daarvan toch waarborgt een goede vorming van het blijvend gebit, terwijl verwaarloozing van het melk gebit aanleiding geeft tot verkeerde standen van liet blijvend gebit en vervorming van de kaken, waardoor een blijvend gebrek wordt veroorzaakt. Voorts wordt aangetoond het groote nut voor het behoud en instandhouden der tanden en kiezen en de onheilen, welke worden veroorzaakt door verwaar loozing daarvan. Met zeer veel belangstelling wordt deze inleiding gevolgd. Als dan enkele huishoudelijke aangelegenheden zijn afgedaan, o.a. besloten is om dit jaar weder een St. Nicolaasfeest met de schoolkinderen te houden, waarvan de verdere uitvoering wordt overgelaten aan oudercommissie 'en onderwijzend personeel en in de plaats van den heer H. de Wit,, die geen school gaande kinderen meer heeft, tot lid der oudercom missie te benoemen de heer G. Wit Azn. Nu komt spreker tot behandeling van de circu laire, uitgegaan van de vereen, van Burgemeesters en Secretarissen 'in het voormalig kanton -Scha- gen en allereerst de voor die vereeniging gehouden voordracht, door Dr. de Vries te Wieringerwaard. Genoemde vereeniging tracht nu door groote sa menwerking van ouders van leerlingen en onderwij zers een regeling tot stand te brengen, door ter be strijding van dit groote kwaad, tandverzorging op school te krijgen op een wijze, en tegen een kosten, zooveel mogelijk binnen ieders bereik. Uitvoerig wordt dit plan besproken en hoewel niet verwacht mag worden dat do 100 pet. zal toetreden, acht men het totstandkomen van een zoodanige in stelling wel gewenscht. Hoe meer deelname, hoe be ter echter. Voorts wordt gesproken over leden van het zieken fonds, die reeds vrije behandeling hebben, doch uit de discussie blijkt,' dat dit maar ten deele waar is. Aangezien nog verscheidene ouders afwezig zijn, wordt in overweging 'gegeven nog eens een opwek kende circulaire te zenden. Voor groote gezinnen met b.v. 5 kinderen kan het een financieel bezwaar zijn om deel te nemen. lipt groote nut is echter overheerschend en alle aanwezigen verklaren te willen medewerken aan de totstandkoming daarvan. Vervolgens wordt nog gesproken over de kosten, hoe een progressie zal zijn toe te passen en welkè maatstaf daarvoor aangelegd moet worden. De in ning der gelden zal men zich op de school gaarne mede belasten. Op verzoek van den voorzitter wordt er van ge meentewege ook nog iets in het belang der zaak gezegd, door den secretaris. Deze en als vertegenwoordigende de gemeente en als vertegenwoordigende de vereeniging van Burge meesters en Secretarissen, waarvan deze beweging is uitgegaan, zegt de voorzitter dank voor de seri euze wijze, waarop dit onderwerp door hem is in geleid. Dat niet direct 100 pet. zal deelnemen wordt niet verwacht, de ervaring moet voor de achterblijven de» aanleiding zijn om toe te treden. De. circulaire is te dien opzichte optimistisch gestemd, doch wat was er te bereiken geweest met somber gestelde circu laire, die had' béter achtërwe'ge 'Rurinén'blijven. Daarom is men niet blind voor moeilijkheden. Kinderen uit gezinnen, die in het ziekenfonds zijn zullen we niet kunnen missen en ook niet mogen missen. Het Ziekenfonds treedt op als de kwaal er is,, doch deze vereeniging werkt ter voorkoming en bovendien alleen het bezoek naar den fondstandarts zal aan reiskosten meer bedragen dan .het geheele onderzoek met behandeling op school. De heilzame werking van de instelling zal hen, die eerst nog bezwaren hebben tot deelname moe ten brengen. Hoe grooter gezin, hoe meer kosten, doch het komt sporadisch voor, dat uit een groot gezin alle kinde ren gelijk school gaan. Wat betreft dé regeling der contributie, den aan te leggen maatstaf en de inning, zal behooren gere geld te worden door de commissie, die zal worden samengesteld uit de afgevaardigden der ouderavon den, die eveneens contact zullen zoeken met een tandarts en die dienstvoonvaarden zullen bepalen Wanneer dus deze vergadering, die zich unaniem voor deelname uitsprak, nog een -afgevaardigde of gemachtigde in dit centrale lichaam wil aanwijzen, dan heeft zij daarmede haar taak volbracht. ze onder hetzelfde dak hadden doorgebracht, zouden een einde nemen. Een gevoel van eindelooze een zaamheid kwam over Phil en ze moest zich geweld aandoeri daarvan niets te laten merken. „Dat is mijn laatste avond". Terry zweeg en voeg de er daarna met een glimlach aan toe: „Natuurlijk had ik al eerder kunnen vertrekken. Drie dagén geleden was ik'best in staat naar Hedgcroft te wan delen, maar... ik wilde liever nog blijven." „Dat doet me genoegen", zei Phil werktuigelijk. Ze keek hem echter niet aan, terwijl ze sprak, en haar blikken waren'in de verte gericht. Het kwam haar voor alsof een -zachte stem in haar binnenste vroeg: „Wat zul je zonder hem beginnen? Oh, wat moet je zonder hem beginnen?" Het leek alsof hij wist wat er in haar omging, want eensklaps boog hij zich diep tot haar over en zei heesch: „Maar we hebben nog drie volle weken over, Phil. Drie volle weken voordat ik werkelijk hier vandaan ga. Is het niet wonderbaarlijk?" Er lag een opgewon den klank in zijn stem. Ze antwoordde niet, en ze beefde over. haar geheele lichaam. Ze had op dat oogenblik met geen mogelijk heid iets kunnen zeggen. '„Is het niet wonderbaarlijk?" drong hij aan. „Vind je het ook niet, Phil?!" „ja, het is heerlijk", bracht ze fluisterend uit. „We hoeven vanavond dus geen afscheid te ne men... en elkaar alleen maar „goedennacht" te wenschen." Terwijl hij sprak sloeg hij zijn arm om haar heen. I-Iet volgende oogenblik voelde ze zijn jongen, hartstochtelijken mond op de hare, en bij de aanra king van zijn lippen ontwaakte iets... een 'gevoel wat ze to't nu toe niet gekend had... in haar bin nenste. HOOFDSTUK VII. In den storm. Het was een stralende, zonnige dag en de lucht wedijverde in kleur met de zee.. Er woei een flink briesje, zoodat het er heel veel op leek alsof de rie De voorzitter bedankt spr. voor zijn nadere uiteen zetting, waarna wordt overgegaan tot de benoeming van een vertegenwoordiger, waartoe wordt aange wezen de heer P. Keijzer te Lutjewinkel. Daarna is de ouderavond na een woord van dank voor de belangstelling van ouders en gemeentebe stuur gesloten, nadat vooraf nog een woord van dank was gebracht tot den scheidenden secretaris, den heer H. de Wit. LANGEND 11 K ZUIDSCHARWOUDE. TEWERKSTELLING VAN GEDUPEERDE TUIN DERS. Donderdagavond werd ten lokale van den heer Schoenmaker een vergadering gehouden van de be sturen van de tuinbouwvèreeniging De Toekomst, de afd. van den Nederl. Tuinbouwbond en die van den L.T.B. Deze vergadering was bijeengeroepen door het Bestuur van De Toekomst en werd voor gezeten door diens voorzitter, den heer S. de Boer. Deze releveerde in zijn openingswoord, wat gedaan is door de zoogenaamde Luizencommissie, waarin de heer Hazeloop en vertegenwoordigers van tuin dersorganisaties zitting hebben. Hij deelde daar omtrent o.m. mee, dat de heer Hazeloop zich in dezen zin had uitgelaten, dat hij wel wist, dat de ramp, door de luizen veroorzaakt wel erg was, maar niet in die mate als hij bij zijn onderzoek had kunnen opmerken. Die Commissie heeft een rapport samengesteld, dat is behandeld in een vergadering van de Prov. besturen der Standsorga nisaties met het Bestuur der Prov. Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland. Daar bleek, dat elke streek met zijn nooden en behoeften zat: slechte aardappeloogst, luizen in bloemkool, Ken- nemerland met leege tuinen, zoodat dé Langendij- ker luizenplaag niet de eenige ramp bleek te zijn. Bij de besprekingen over de vraag,, of in dezen steun van de regeering zou kunnen worden ver kregen, bestond de algemeene vrees, dat, waar het hier natuurrampen gold, er weinig hoop op re- geeringshulp was. Uit de verschillende daaromtrent gehouden besprekingen is men gekomen tot de in stelling vdn een commissie, die een voorstel tot steun heeft ontworpen, hierin bestaande, dat een aanvullende steun zou worden verleend in ver houding tot de financieele einduitkomst van zijn groenteteelt, met welk voorstel allen zich konden vereenigen. Intusschen zijn de menschen daarmee niet onmiddellijk geholpen. Tot dat doel zou het mogelijk zijn een regeling te treffen als in Hens broek, waar via het Burgerlijk Armbestuur de nood lijdende tuinders f5.— per week ontvangen. Doch volgens ingewonnen berichten is de controle dan van dien aard, dat een dergelijke steunregeling moeilijk te accepteeren valt. Trouwens iedere armen kan de hulp van het B.A. inroepen. Men achtte daarom een andere regeling gewenscht. Besproken wordt o.m., hoe men in Oudkarspel de menschen in eigen bedrijf bij de baggerregeling wil te werk stellen. In de practijk stuit dit echter ook op vele bezwaren. Ten slotte kwam men tot de conclusie, dat een tewerkstelling van de gedupeerde tuinders als de arbeiders in de Proef gemeente, waarbij zij dus een toeslag van f5.per week zouden ont vangen, nog de meest gewenschte en voor de ge meenten en het rijk nog de minst kostbare hulp zoq zijn. Verschillende personen gaven over een en ander hun oordeel en. in het bijzonder over de moeilijkhëid om dit te bereiken. Ten slotte werd algemeen goedgevonden, dat in dien zin een adres aan het gemeentebestuur zal worden gezonden met het verzoek dit mondeling te mogen "toelich ten door een commissie, bestaande uit een afger vaardigde van iedere vertegenwoordigde organisa tie. De vergadering tverd daarna onder dankzeg ging voor de medewerking gesloten. is de vanouds beproefde Akkers Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu het beproefde hoest-geneesmidde! Verlaagde prijzen: f 0.75, f 1.25, f 2 per flacon. men, welke altijd met „De Laatste Hoop" wérden meegenomen, overbodig zouden wezen. Phil lag lui in den achtersteven, en liet haar vin gers door het water gaan. De boot hield zich kranig .en. danste op de golfjes. Naast haar, zijn hand aan het roer, zat Terry. Er lag een raadselachtige uit drukking op zijn gelaat, alsof zijn gedachten met elkander 111 conflict waren, en hij staarde som ber voor zich uit. Het doel van hun tocht vormde een eilandje, dat eeuwen lang niettegenstaande de hevigste stormen, zijn hoofd uitdagend boven water had kunnen hou den. Het werd „Saint's Island" genoemd. Dezen naam' had het te danken aan de legende uit vroegere jaren, dat een zekere Hubert de Montauban, die tot zijn zes en dertigste jaar een wild, roekeloos leven had geleid, eensklaps berouw over zijn zonden en afdwalingen had gekregen tengevolge van een zeker visioen dat hem was verschenen en besloten had boete te doen. Teneintfe aan dat voornemen ge volg te kunnen geven, was hij.naar een onbewoond eiland aan de kust niet ver vat Torrenby verwij derd, getrokken waar hij het bestaan .van een kjui zenaar leidde, en tot zijn dood toe den dag door bracht met werken en bidden. Als getuige daarvan bestond er nog een kleine steenen hut, welke hij met eigen handen gebouwd had, benevens een kapel waarin zich een reliquie be vond, in den vorm van een metalen kist. Toeristen en vacantie-menschen maakten gewoon lijk een tocht daarheen, en Phil en Terry hadden reeds' enkele dagen terug afgesproken er samen heen te trekken. „Je moet „Saints Island" werkelijk eens zien", gaf ze hem te kennen; „Het behoort tot een van de merkwaardigheden van Torrenby" De dagen waren echter in weken -overgegaan, voordat ze aan hun voornemen gevolg hadden kun nen geven. De zee was te ruw geweest om met „De laatste Hoop" daarheen te trékken, of er was weer iets anders tusschen gekomen. Een steek van pijp ging Phil door het hart toen ze bedacht dat dit uit stapje het laatste was.wat zij en Terry samen zou OUDKARSPEL. Vergadering Kies vereeniging. De r.k. kiesvereeniging Gelijk Recht vergaderde in het lokaal van den heer G. Oudhuis alhier. Diverse verslagen werden uitgebracht, o.m. het fi nancieel verslag van den penningmeester den heer C. Duijves, hetwelk in orde bevonden en goedgekeurd werd. Aan de orde was een bestuursverkiezing. Het geheele bestuur zou aftreden; Het aantal bestuursle den zou teruggebracht worden van 7 op 5, hetgeen dan ook is geschied. Besloten werd, dat de zitting hebbende raadsleden geen functie in het bestuur mochten vervullen. Op ve/zoek van de vergadering hebben de twee af tredende'bestuursleden, de heeren P. Appel en J. Ooijevaar zich wederom een verkiezing laten welge vallen. Na de stemming was het bestuur verder sa mengesteld uit de heeren Jb. Beentjes, J. Kos en S. Tromp. De heer Beentjes werd door de vergadering tot voorzitter gekozen. Tot plaatsvervangers werden gekozen de heeren J. Dignum, A. Kardinaal en C. Bruin Az. Naar de algemeene vergadering werd de heer J. Ooijevaar afgevaardigd. Deze heer werd tevens tot bode aangesteld. Na eenigq besprekingen van internen aard volgde sluiting der vergadering. Z IJ P E In het verslag over de behandeling der kantonge rechtzaken op 11 October j.1. werd o.m. melding gemaakt van een. auto-aanrijding te Alkmaar, waarbij betrokken zóu zijn Jan B., rijwielhande laar te Zijpe. Wij worden er echter opmerkzaam op gemaakt, dat het hier betrof den Zijpenaar Jac. Br.,.graan handelaar te Zijpe. PETTEN. De Centrale Bioscoop. De bekende bioscooponderneming van den Lan- gendijk, de Centrale Bioscoop is wederom op de kermis gearriveèrd en is ondergebracht in het gem. gymnastieklokaal alhier. Deze onderneming, welke een goede reputatie ge niet door geheel Noord-Holland heeft zich dit jaar voorzienvan nieuwe vertoon- en geluidsapparaten, maar wat nog meer zegt, de films welke vertoond worden, zijn van de eerste orde. Wie zou niet graag de bekende Hollandsche film: „Het meisje met de blauwe hoed" met Lou Bandy en Truus van Aalten in de hoofdrollen willen zien, of Anny Ondra, de charmante, oolijke filmster in de operettefilm „Mamzelle Nitouche", welke Maandag avond vertoondwordt. Een luchtige, vroolijke film, die zeer zeker velen zal trekken. Den laatsten kermisdag komt Joseph Schmidt, de wereldbekende zanger in „Als je jong bent", een film, dié beslist iedereen moet zien om te genieten van het spel en de stem van dit zangwonder. Overal trok deze film volle zalen. Kortom, het programma van de Centraal Bioscoop is keurig verzorgd, ook wat betreft de biifilm. Elke dag heeft men bijwerk van het nieuwste maaksel. Het Polygoon journaal is er ook in opgenomen en niet te vergeten de. plechtige uitvaart van wijlen H.M. Koningin Astrid van België, een historisch do cument, ontroerend en indrukwekkend. Als attractie voor dé kinderen wordt Dinsdagmid dag een kindervoorstelling gegeven, waarvoor aan dè kinderen van de O. L. school te Petten vrij entrée wordt gegeven. Zoo men ziet heeft de Centraal Bioscoop het er op gezet, het bioscoopm innend publiek een genoeglijke kermis te bezorgen, hetgeen de directie wel toever trouwd is. Zie voor verdere bijzonderheden de ad vertentie in dit nummer.- A N NA P A r 1 O W V 4 Middenstandsvereenigbig. Lezing Mr. Dr. Buiskool over den Middenstand. Het was ongetwijfeld goed gezien van het bestuur van de plaatselijke middenstandsvereeniging juist nu, in den tijd van de Mica, de nationale midden stands-campagne, een vergadering te' beleggen, waar op Mr. Dr. J. A. E. Buiskool de stelling zou verdedi gen: Een zelfstandige Handeldrijvende Middenstand kan in het economisch proces, niet gemist worden. Deze vergadering, waarvoor het gemeentebestuur en vereenigingen uit de gemeente en omgeving wa ren uitgenoodigd, werd Donderdagavond in Veer- burg gehouden. De heer C. Kaan heette behalve den spreker, den secretaris der gemeente, den heer C. Keijzer, alle genoodigden en andere aanwezigen welkom en deed dé mededeeling, dat burgemeester Lovink ook aanwezig had zullen zijn, wanneer hij niet door ziekte verhinderd was en verbond daaraan den wensch van een spoedig herstel. Hierna kreeg de heer Buiskool het woord. den doen, daar hij over twee dagen uit Torrenby zou gaan. Beiden zwegen, terwijl „De laatste Hoop" zich over het water bewoog. Terry dacht aan betgeen de 'toekomst hem zou brengen, terwijl Phil als een echte vrouw slechts over het verleden tobde: het wonder baarlijke geluk dat ze de laatste weken had leeran kennen. Nooit had ze zulk, een overweldigend geluk gekend en vaak Vvas het haar voorgekomen dat alles slechts een droom of een sprookje was. Uiterlijk was er ip de dagelijksche omstandighe den' geenerlei verschil gekomen, met die uitzonde ring dat de Wetherbys- hechte vriendschapsbanden hadden gesloten met de Mathesons. De kennisma king, waarvoor Térry's ongeval oorspronkelijk aan sprakelijk was. geweest, was vanzelf in vriendschap pelijke gevoelens overgegaan. Picnicks, zwem- en roeipartijtjes waren samen gedeeld en er ging ter nauwernood een dag voorbij of een van dp bewoners van „The Grange" bracht een bezoek aan de „Hedgcroft" of omgekeerd. Dit alles had veroorzaakt, dat Terry Maclean zich bijna voortdurend in Phil's gezelschap had bevon den. Doch zelfs indien de omstandigheden anders wa ren geweest, wist Phil toch heel goed dat Terry er het een of ander op verzonnen had bij haar te kun nen zijn. Het leek hun de natuurlijkste zaak van de wereld toe. en béiden hadden aan de stem van hun hart toe gegeven, „We 'zijn er", verbrak Terry ineens 'de stilte, die tusschen hen was gevallen. Terwijl hij sprak liet hij de bobt draaien, zoodat ze reg.èlrecht.op de kleine kade landde. Deze kade was het werk geweest van andere handen dan die van de „Heilige Hubertus", en werd gebouwd om den ve len. touristen die vanaf Torrenby daarheen trokken te gerieven. Er was niet veel tijd medé gemoeid het zeil te laten zakken en „De laatste Hoop'1 aan een van de breede ijzeren palen vast te maken. Even later zette terry en.Phi) voet aan wal; de eerste droeg een picknickmand, welken Jemima voor hen in gereedheid had gebracht, en waarin alle mogelijke Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Waar wij van deze rede indertijd eén zeer uitvoe* rig en uitstekend verslag in ons blad hebben opge- genomen, meenen wij daarnaar te kunnen verwijzen. Het was met een hartelijk woord van dank aan den spreker, dat de heer Kaan de vergadering sloot, NIEUWE N IE DO RP Jubileum Plattelandsvrouwenvereeniging, Een bijzondere bijeenkomst van de Boerinnen en. Plattelandsvrouwen vereeniging heeft plaats gehad op Dinsdagavond 15 October j.1. ter herdenking van het feit, dat de vereeniging juist een jaar ge leden is opgericht. De vergaderzaal was voor dit doel feestelijk in gericht en zoo goed als alle leden, waren opgeko men. De Voorzitster opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord, haar genoegen uitspre kende over de groote opkomst. Spr. herinnerde 'de aanwezigen aan het eenjarig bestaan van de ver eeniging en memoreerde wat in dit jaar alzoo was gepasseerd. Tevens deelde zij mede, dat een feli citatie was ingekomen van de Zustervereeniging te Winkel. Daarna kreeg Mevr. Hart het woord, die een keurig verslag uitbracht als afgevaardigde na&r de jaarvergadering in Zeist, waaraan Mevr. van der Steen als mede-afgevaardigde nog een kernachtig woord toevoegde. De avond werd vervólgd met eenige humoristi sche voordrachten betrekking hebbende op de club en haar leden. Tot slot mochten de aanwezigen om prijs, en troostprijzen, door het Bestuur -welwillénd ter be schikking gesteld, hun krachten beproeven op de sjoelbak. Het was reeds vrij laat toen de voorzit ster met een- opgewekt woord tot'sluiting dezer gezellige bijeenkomst 'overging. HRERHVGOWAARD De firma Hermes en- de- Moei, die na goedkeu ring door de- betroffen prov. instantie v. d. terreinen van den heer M. Spaan alhier deze hebben aange kocht voor afgraving, is langzamerhand met de voorbereidende werkzaamheden gereed gekomen. Het werkspoor ligt reeds, terwijl de kipkarren 'ge- .arriveerd zyn en twee kleine locomotiefjes, mede per auto werden aangebracht. Werd indertijd gemompeld dat dit werk wel aan een dertigtal werkloozen uit ónze gemeente ar beid zou vérschaffen, thans deelde men ons mede,, dat momenteel via het agentschap der arbèids- bemiddeling nog niemand is betrokken. Opschepperij Voor alle zekerntid leg ik 's nachts al tijd mijn beurs onder mijn hoofdkussen!! Ach ik kan niet slapen, als.ik met mijn hoofd zoo hoog lig!! lekkernijenwaren verborgen. „Als we dit alles moeten opeten dan zullen we niet meer met een leege maag naar huis gaan", zei Terry glimlachend. „Tartte Jom is altijd bang, dat de menschen niet genoeg zullen hebben; Is de mand erg zwaar? -We kunnen die om beurten dragen." „Daarvan komt niets in. Het is' jou taak den weg te wijzen.. Vergeet niet .dat ik een vreemde ling ben op een verlaten eiland." „Vandaag is het al bijzonder verlaten", antwoord de zij. „Ik geloof dat we de eenige bezoekers zijn." „Als het dan alsjeblieft maar zoo blijft", vond Terry. „Het is een verrukkelijk idee dit eiland voor ons tweeën te hebben. Jij en ik... in ons koninkrijk, Phil..." Er was een klank van onderdrukte hartstocht in zijn stem. Het leek alsof hij zich geweld moest aan doen kalm te blijven. Hij zei echter niets meer, en geruime'n tijd bleef hij zelfs zwijgen. Phil, wier hart mef doffe slagen .had geklopt bij zijn hartstochtelijke- woorden, kreeg ineens het gevqel alsof ze totaal ver geten, was. Het kwam haar voor dat hij zich op zettelijk geweld had aangedaan... en hiertoe gedre ven werd door een gevoel, dat een uitweg zocht. De. laatste dagen was het haar voorgekomen, als of hij haar elk oogenblik zou bekennen, wat ze zelf ah wist... dq.t hij haar liefhad. Doch ineens scheen er een sluier tusschen hen. te vallen, welke Terry's handen optrokken, en de woorden waarnaar ze zoo wanhopig verlangde bleven onuitgesproken. Oh, indien ze in werkelijkheid eens nooit gezegd zouden worden? Als er eens een bepaalde reden bestond waarom hij haar niet kon bekennen dat hij van haar hield. Als hij niet het recht had haar dit te zeggen? Niettegenstaande hij een typisch jorigensachtigen indruk maakte, was hij toch per slot van rekening 'n man van vijf en twintig jaar, en de mogelijkheid be stond, dat hij al gebonden was. Misschien was hij wel getrouwd... Ze haalde" zich alle mogelijke dingen in het hoofd en dan kon ze zich diep rampzalig voe- len. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18