Brand te Haringbuizen Stormberichten. Geweldige drukte te Egmond KIJKEn is K00PE11 uj C1.0ECK Kapitein van de „Drenthe" vertelt ONTZETTENDE KRACHT VAN DEN STORM. Felle brand te Groningen. Plaatselijk Nieuws. I U,T DE OMGEVING Marktberichten. Vervolg pag. I. Dan gaat er een dankbare Juichkreet van den wal op: kapitein cle Graaff is gevonden, hij komt met zijn redders op de reeling en weldra is hij door sterke handen in de reddingboot gedragen. De terugtocht begint; enkele minuten later is zij onder oorverdoo- veiid gejuich van de omstanders op het strand ge bracht. In blijde triomftocht gaat het naar café „De Boei" waar de bemanning om de kachel zit en al weer aardig heen is over vermoeienissen en verkleumd- heid. Het was een mooi moment toen de crew van de „Drente" zijn gezagvoerder begrootte, 't Was druk gisteren te Egmond aan Zee. Reeds Zaterdagavond, toen via de radio gewag werd gemaakt van de ernstige scheepsramp, die zich op de kust van .Egmond afspeelde, trokken honderden naar het oude visschersdorp, om geboeid te worden door 't woedenden spel der zee., zeldzame schouwspel van de strijd tusschen schip en wateren zoo dicht op de- kust gade te slaan. Maar Zondag kwam de stroom van bezoekers eerst recht los. Niet bij honderdtallen, maar bij duizenden stroomden de nieuwsgierigen toe en zóö druk was het in den middag dat auto's ruim een uur noodig hadden om vanaf Egmond aan den Hoef het ge lijknamige dorp aan de zee te bereiken. Wel zeer onverwacht werd Egmond uit zijn winterslaap opgeschrikt en de drukte overtrof vele malen die van de beste en drukste seizoendagen. Al spoedig waren de gewone parkeerplaatsen dicht bezet met voertuigen uit alle streken van. ons land en werden tal van andere min of meer geschikte plekken voor het bergen der immer maar toesnellende stroom auto's utigezocht. Gemeentepoli lie geassisteerd door de Ryksveldwacht, had handen te kort om een goed functionneeren van het ver keer te verzekeren, doch voor zoover wij konden constateeren, liep alles zonder ongelukken af. Het schouwspel dat. de nieuwsgierigen wachtte, was de reis met hindernissen echtere ten volle waard. Hoog spatten de nog onrustige wateren tegen de 6tatig oprijzende „Kerkplein"' op, terwijl de klei nere „Drente" zoo nu en dan geheel onder stort zeeën schuil ging. De positie der schepen lijkt vrijwel hopeloos en hoewel de bemanning van de „Kerkplein" nog aan boord blijft, ish et toch niet waarschijnlijk dat het schip geborgen zal kunnen worden. Naar men ons van deskundige zijde verzekerde, zou een poging om de Kerkplein vlot te krijgen, door met behulp van zandzuigers een kanaal te graven, waarlangs zij haar natuurlijk element weer zou kunnen bèreiken, een hopeloos ondernemen zijn, daaï de najaars— en winterstormen een der gelijk plan zouden verhinderen. Was de zomer op komst dan zou een dergelijk plan mogelijk kans van slagen hebben; thans ech ter achtte onze zegsman een wegslepen der ver ongelukte schepen vrywel uitgesloten, DE HEVIGSTE WELKE OOIT IS GEREGISTREERD. Parijs, 20 Octo'ber (A.N.P.): De weerkundige me dewerker van de Matin heeft uitgerekend, dat de 6lorm, die gisteren boven' Engeland én de Noordzee woedde, de hevigste is, welke, ooit is geregistreerd, sinds do isobarische kaart wordt gebruikt. Merkwaar dig is, dat de stórm de Fransche kust is voorbij ge gaan. Het noodweer schijnt een stormachtigen tijd in te luiden. Uit Londen woYdt gemeld: Geheel Groot-Brittanië is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door een vliegenden storm geteisterd.-De lievige windvlagen bereikten oen ongekende snelheid Tc Pembroke en Hollyhcad werden respectievelijk windsnelheden geregistreerd van 73 tot 96 mijl per uur. Deze morgen heeft de wind over Schotland ge woed, waar de \Vind een snelheid bereikte van hon derd mijl. Zeer groote schade is aan ^gebouwen en pan schepen toegebracht' in de omgeving van Glas- •govv. De scheepvaart op de Clydo lag geheel stil. De Transsylvaniavan de Anchor Line, metende 16923 Ion,welke de haven van Glasgow moest uitvaren met bestemming New York, moest met haar 2i0 passagiers in de haven blijven, daar de slccphooten haar niet uit de haven konden manoeuvreeren. Vele districten van Schotland waren gister onbereikbaar door de omge vallen boómen en de verstoorde telefoonverbindingen. In totaal zijn 10 menschen om het leven gekomen. STORM TEISTERT AMELAND. Weer groote stukken grond door de zee verzwolgen. Wederom zijn langs den geheelen zeedijk van het waterschap Nes—Buren groote gaten geslagen ten gevolge van den hevigen stormwind. Niet ver van Nes is een gat van ongeveer dertig meter lengte ont staan. Indien de storm weer mocht opsteken, is er reden tot bezorgdheid. Het water is in den afgeloopen nacht bijna tot den kruin van den dijk gestegen. Van de duinen aan het Noordzeestrand zijn even eens stukken weggeslagen. Vier kinderen van zolder gered. Zondagavond om 9 uur is een felle binnenbrand uitgebroken in het perceel Van Julsingastraat 42a te Groningen. De ouders waren op visite en hadden hun vier kinderen, die allen op zolder sliepen, alleen ach ter gelaten. Het oudste dochtertje werd wakker door een ver st ikkenden rook. Gok do buren hadden rook uit het perceel zien komen. Zij trapten de deur in en slaagr den er in alle.vier kinderen uit het brandend per ceel te redden. De oorzaak van den brand was een petroleumlamp, die op zolder vlak .onder een bint van de houten overkapping stond te branden, en het vuur aan de omgeving had meegedeeld. De brandweer bluschte de vlammen met twee slra- loiit Verzekering dekt de schade. Verbouwing en restauratie van het N.H.-Koffiehuis Zaterdagmiddag werd onder den architect Jos. L. Overtoom aanbesteed het verbouwen en restauree- ren van het Noordhollandsch Koffiehuis alhier. Er waren 12 biljetten ingeleverd, bevattenende de volgende inschrijvingen; M. Schoen, Schagen f8000: P. Doorn, St.-Maartensbrug f7070; J. van Stipriaan", Schagen f6775; Th. Boekei, Schagen f6670; fa. C. Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen f6594; S. Knti- wer, Schagen f6590; P. Schotten,' Schagen f6450; A. Bakker, Schagen f6238; C. Dekker, Schagen f 6180; D. Koning, Schagen f 6158; P. de Geus, St.- Maarten f 6090; M. Schipper, Schagerbrug f6083. Het werk is opgedragen aan den heer P. de- Geus te Sint Maarten. 'ANNA PA Tl LOWNA Gymnastiek. De geringe belangstelling aan de Van Ewijcksluis deed Dokev besluiten de afdeeling, die daar nog was, op te heffen, zoodat de gymnastiekvereeniging thans alleen nog in Breezand oefent. Toch zijn er in de om geving van de Kléine Sluis wel jongelui, die lid zouden kunnen zijn van do gymnastiekvereeniging en daarom wil het bestuur trachten aan de Kleine Sluis, waar vroeger een afdeeling geweest is, bij ge noegzame deelname opnieuw een afdeeling te stich ten, meer speciaal voor dames en meisjes, en daar voor als oeferiingsgelegenheid de beschikking te krij gen over de nieuwe zaal van Veerbung. BREEZAND. Uitvoering „Concordia" De storm- en regenvlagen, die ons Zaterdagavond weer ruim werden toegemeten, zullen zeker wel me de schuld gehad hebben, dat Concordia op haar uit voering, niet het bezoek kreeg, 'waarop ze toch, ge hoord haar prestaties, recht had. Ook was de uitvoe ring slechts toegankelijk voor donateurs en kunst lievende leden, maar dit feit, zoo min als het on gunstige weer, kan de geringe opkomst- van het pu bliek geheel vërklaren, want Concordia beschikt over meer donateurs, die dicht bij de zaal van den heer Borst wonen, dan Zaterdag aanwezig waren. Jammer was het. Voor de donateurs, die een goed concert misten, maar vooral ook voor Concordia Fi- nanciëele steun, in den vorm van leden of dona teurscontributie, is natuurlijk erg mooi, maar ook 'n vereeniging kan bij brood alleen niet leven. Er is ook belangstelling voor haar werk noodig.. Een half jaar of langer heeft Concordia week aan week gestudeerd en gerepeteerd en we begrijpen allen wel hoeveel opofferingen er gebracht moeten worden eer men zoo ver was dat een behoorlijk concert gegeven kan wor den en weten hoeveel onkosten een uitvoering mee brengt. En al die moeite was gedaan voor een handjevol belangstellenden! Wat moet dat niet ont-. moedigend werken. Zooals wé boven al zeiden: Con cordia verdiende beter. Het corps was, naar we con stateerden, weer versterkt met eenige nieuwe léden, wat het klankgehalte zeer ten goede kwam en de di recteur de heer J. J. W. Hertsworm, voerde z'n man netjes met' vaste hand aan. Er was dan ook slechts een enkel gedeelte, b.v. het begin Van de Tannhau- serfantasic, waar eens vyat haperde. Het midden en slot van de fantasie klonk echter weer heel goed. Ook de andere nummers hebbep we met plezier be luisterd. We noemen nog: De Tooverfluit, van Mozart en De Klokken, van Corneville. In Chère Brunette gaf de heer W. Pijnakker een goede pistonsolo. Het concert, met een eigen compositie van den di rigent, zou met een marscharrangement van den heer Jac. Hertsworm besfoten worden, maar het dankbare pubiek kréég als belooning voor het har telijk applaus nog een vroolijken marsch als toegift. Het Polder Trio verleende medewerking en had eveneens een dankbaar gehoor. Over z'n verrichting zullen we ditmaal niet uitweiden, daar we er korf geleden nog van vertelden. De heer Prins, voorzitter van Concordia, sloot den avond met een dankwoord aan medewerkenden én publiek. Ledenvergaderina A.D.O. Voorzitter opent met gebed en h.eet allen hartelijk welkom. Hij uit zijn tevredenheid over de goede op komst en spreekt de wensch uit, dat de avond niet alleen moge bijdragen, tot opbouw van de vereeni ging, doch ook van de Christelijke sport in het al gemeen. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het eerste elftal het meest actief is geweest, en dat het tweede.elftal maar enkele malen heeft gespeeld. Een adsipranten-elftal kon in het afgeloopen vereeni- gingsjaar niet worden opgesteld, gezien de wéinige ambitie van de jongeren. Zoowel in den winter als in do voorjaarscompetitie mocht A.D.O. op de twee de plaats eindigen en de medaillekast werd verrijkt met 2 bekers, 1 krans en 3 medailles. Uit het verslag van den penningmeester noteerden we: Aan hef eind vap het boekjaar (1 September) waren de ontvangsten f 308.73, de uitgaven f 302.04, het saldo f6.69. Op 15 October bleek er, doordat de contributie niet op tijd is afgedragen, een klein na- deelig saldo te zijn. Men hoopt dit. echter spoedig weg te werken, ook al omdat naast den penning meester de heer L. Schouten zich beschikbaar heeft gesteld de contributie te innen, Na de bestuursverkie zing, die tot resultaat had, dat de aftredende hoeren P. Moolenaar, voorzitter, en A. Moolenaar, secretaris, met algemeene stemmen zijn herkozen, wordt beslo ten weer deel te nemen aan de wintercompetitie. Voor deze vergaderirig waren .uitgenoodigd de be sturen van de Geref. en Christelijke jongelings- en knapenvereenigingen. De Christ. jongelings- en kna- penvereeniging heeft gehoor gegeven aan deze uit- noodiging. Voorzitter zet het doel er van uiteen. Hij betreurt, dat nog steeds de medewerking» van diverse Christ. jeugdorganisaties veel te wenschen over laat en hoopt, dat de ambitie voor de Christen-sport op leeft en er meer aandacht aan geschonken zal wor den. Waarom moeten wij. zegt hij, steeds een kwij nend bestaan leiden, terwijl de jeugd langs 'sTIeeren straten slentert. Voorzitter spreekt den wensch uit, dat weldra is te constateeren, dat de oproep tot medewerking niet te vergeefse^ is geweest In zijn sluitingswoord 'hoopt voorzitter, dat de le den vast besloten, zullen zijn om met dcnzelfdcn goe den geest van altijd .en met gezindheid tot'opoffering het vierde verecnigingsjaar tot een goed einde te brengen. Daarna gaat hij voor in dankgebed. In zijn hut opgesloten Dan vertelt kauitein de Graaff op zijn eenvou dige zeemanswijze zijn verhaal: „Ik kon niet uit de .salon", waar ik naar toe was gegaan. Toen er een stortzee overkwam, kantelde een werkbank te-, gen de 'deur. Er was geen verwikken of verwegen aan: muurvast! Ik kon zelfs niet zien, dat de jon gens van boord werden gehaald. Toen de reddings boot voor de tweede maal kwam, riep ik door de patrijspoort en gelukkig hoorden zij mij; het is een heel werk geweest om die deur open te krijgen, maar ten slotte.enfin, hier zijn wij alemaal weer bij mekaar, 't Is m'n eerste schipbreuk, maar lk hoop er nooit meer een mee te maken. Wij. hebben een zwaren dag gehad! Om ongeveer half een vati- middag zijn wij uit IJmuiden vertrokken; de Kerk plein had om assistentie geseind. Wij hadden het schip al gauw gepraaid, maar 't uitbrengen van de sleeptrossen was een moeilijk werk: Tweemaal knapten de trossen als draden garen af. Voor ons begon het, ongeluk, toen bij een breker dé derde tros voor een deel over boord sloeg en in den schroef verwarkt raakte. Een sloep sloeg over boord, de ander werd ernstig beschadigd. Onmiddellijk zetten wij een anker uit, want wij waren machteloos. Een poosje reed de .Drente" op het anker, doch tegen half acht brak de ankerketting en de „Drente" werd over de banken heen geslagen; er was geen houden meer aan. Onze positie was uiterst gevaarlijk; het linkerhoofd van het bunkerruim sloeg weg en wij kregen veel water in. De toestand werd steeds hachelijker. Wij hadden de lenspofpen aanstaan tot t' licht uitging; dat was een vreeselijk moment. Op het dek konden wij geen' oo&eriblik komen; de eene breker na de an dere sloeg over het schip; de radio functionneerde niet'meer, de vuren waren gedoofd. Enkele van m'n mannen zaten in de hut van den marconist Meijer de eenige, die verwondingen yweii opgeloopen anderen in het kombuis en ik zat in de „salon". „Zouden de „Kerkpleiners" er af willen?", vraagt de heer Booy aan den gezagvoerder van de „Drente" „Wel neen, meent 'deze, dié zitten in Abrahams schoot." De „Kerkplein" ligt inderdaad vrijwel geheel op het droge. Slechts een smalle geul scheidt het schip van het strand. Alle navigatiuHchten branden, uit de patrijspoorteh en de gangborden twinkelen de lichten Oogenschijnlijk ligt het schip er even kalm als in de haven De heer De Booy telefoneert te half een naar de Kustwacht te IJmuiden, Tot dat oogenblik had men vanaf het schip steeds geseind, dat ér geen gevaar was voor de bemanni&. Te half een echter blijkt, dat een deel van de bemanning zich bedacht heeft; ze wilde van boord. De „Kerkplein" ligt ongeveer 400 meter zuidelijker hoog als een hechte vesting op het strand. Kalm staat de bemanning aan dek. Er wordt een lijn'van het schip uitgeworpen: de man nen van de reddïngssbrigade bevestigen er een kabel aan en weldra ,is er verbinding tusschen schip en wak Negen leden der bemanning laten zich naar bene den glijden: vier maakten van de reddingsbroek ge bruik. Kapitein, officiëren en enkele leden van de .bemanning geven er de voorkeur aan, aan boord te blijven. De geredden worden zoo snel mogelijk naar café „De Boei" - het verzamelpunt van redders en ge redden - gebracht. De bemanning van de „Drente" is behalve de marconist Meijer, die aan het been gewond is, per autobus naar IJmuiden vertrokken. Voor het bureau Wijsmuller groepten den heelen avond familieleden en vrienden van de opvarenden samen, om in groote spanning de binnenkomende be richten af te wachten; Eindelijk dan was het Verlos sende bericht van deze heldhaftige redding geko men. De positie van beide schepen' is vrijwel onveran derd; te omstreeks drie uur in den nacht was de storm vrijwel bedaard. De „Drente" zakte steeds die per in bet zand weg, het schip moet waarschijnlijk als verloren worden beschouwd; de „Kerkplein", die leeg is, zal naar alle waarschijnlijkheid vlot gebracht kunnen worden. De bemanning van de „Drente" bestond uit: J. de Graaff, gezagvoerder; Meijer, marconist; G. Olden- burg, eerste stuurman; D. van Mourik, eerste machi nist'; J. Stol, tweede machinist; Koster, R. Kuijper, J. Krijger, J. Mosselman, J. Dalerbout, matrozen; F. de Roeper, C. Smoor, en Valkman, stokers. De bemanning van de reddingboot bestond uit: Van der Plas, Eisenberger, Wijker Sr. en Wijker Jr„ A. Tenbruggencate, W. de Graaff, W. en D. Dekker, A. Gul en A. Krab. WTER1NCERMEER ik Voetbal. De ƒ.1. Zond^ gespeelde wedstrijd Flevo 1—Sport 1 bracht met rust den stand op 1—0. Na rust moes ten de Sporters in Flevo hun meerderen blijven er kennen en was de afloop 31 in 't voordeel van Fle vo. De herfststormen. De Zuidwester storm heeft te land en te water zich ƒ.1. Zaterdag duchtig doen gelden. De gevolgen ble ven ook in de Meer niet uit. Schaftkeeten werden omver geworpen, terwijl een graantransporteur even eens, kantelde en het kapstel van een bouwmateri- alenmagazijn uiteen werd geslagen. Zooals gewoon lijk bij dergelijk stormweer moesten ook dozijnen dakpannen het ontgelden. ALLERLEI VAN OVERAL. Josephine Baker niet solidair met haar ras. De bekende neger- danseres Josephine Baker, die rnet een Italiaansch- edelman, graaf Pepito de Albertine, is ge huwd, verkondigde op den avond van 1 October, dat zij een beroep zal doen op alle negers, om Ita lië te steunen tegen Abessinië- In het Engelsche graafschap Sussex woont een landarbeider, die de Schotten in spaarzaamheid overtreft. Hij is een hartstochte lijke rooker maar... om lucifers te sparen steekt hij z'n pijp aan met een brandglas. Als de zon piet schijnt,, dan rookt hij eenvoudig niet. De Engelsche minister der pos terijen heeft voor de werkloozen een verlaging van het brieven- port voor betrekking- en arbeid- W I E R T N O E N ONGEVAL, Zaterdag werd mevr. S. .wonende te Oosterl'and, en eert bezoek zou brengen aan haar moeder, welke aan den Hollebalg woont door Dr. B. aangereden. Mevr. S. sttffc den weg over voor zich te vergewissen of deze vrij was. De aanrijding kwam zoo zeer aan dat' het slachtoffer in bewusteloozen toestand met een bloedende hoofdwonde op den weg werd geslingerd. Bij de fam. R binnengedragenverleende Dr. B. de eerste hulp. Zij bleek, er ernstig aan toe te zijn. Behal ve de hoofdwonde werd hersenschudding geconsta teerd en een gekneusde pols. Wielerclub „Wielingen." C. Horsthui zen en W. Geerligs winnen de 2e kam- pioensrit. Zondagmiddag werd do 2e kampioensrit verreden, en wel een eigen kracht-race over-70 K.M. voor de A en 50 K.M. voor de B klasse. Deze rit is een zeer zware geweest voor de deelne mers. Zoowel onderling als tegen .den regen en wincL Ondanks deze slechte omstandigheden hebben 7'ren- ners van de 13 de wedstrijd uitgereden. Jongert, Meijer en Ottens gaven op na 5, 4 en 9 ronden. Jongert was daarbij nog gevallen. D. Klink, welke gedurende de eerste 8 ronden de leiding had, kreeg een lekke band,' Na gerepareerd te - hebben, heeft hij nog 2 ronden gereden en gaf daarna de strijd op. De strijd ging daarna tüsschen Horsthui zen, Hoep en Hegeman. Hoep verlpor in de laatste ronde- zijn 2e plaats aan Hegeman. Uitslag A klasse: 1. C. Horsthuizen 5 pt., tijd 2 u. 14 m., 16 sec.; 2. C. Hegeman, 4 p., tijd 2 u. 16 m., 20 sec.; 3. M. Hoep, 3 pt., tijd 2 u. 16 m„ 32 sec. Van de B klasse gaven A Kaptein en J. Visser op. (Beiden zijn gevallen.) J. Glim had de eerste 3 ron den de leiding, om deze na 1 ronde af te staan aan S. Lont, terwijl W. Geerligs de 4e ronde onweerstaan baar naar voren kwam, de leiding nam, om hein niet meer af te staan. Uitslag.B klasse: 1. W. Geerligs, 5 pt., tijd 1 u., 33 m., 16 sec.; 2. S Lont, 4 p„ tijd 1 u., 35 ra.. 57 sec.; 3. P. Plooij, 3 p., tijd 1 u., 89 m.;' 4. J. Glim, 2 p., tijd 1 u., 41 m., 27 sec. Zondag a.s'., laatste kampioensrit over laitgen af stand. Dinsdag en Donderdag öm 8 uur trainen op de hométrainer bij S. Kaan. De renners dienen op' tijd aanwezig te zijn. Zaterdagmiddag is de bakkerij van den heer H, Leijen tot den grond toe afgebrand. Des morgens was reeds in den schoorsteen brand ontdekt, welke met eigen hulp was gebluscht Des middags om 1 uur brak opnieuw brand. De brandweer was spoedig ter plaatse onmiddellijk werd water gegeven. Het 300 jaren oud zijnde pand was evenwel niet meer te redden. Gedurende 120 jaren is in het pand een bakkerij gevestigd geweest. Van den inboedel kon niets worden gered, alleen zijn een paar varkens gered kunnen worden. Verzekering dekt de schade. ALKMAAR, 19 Oct. Botermarkt. Groothandel 75—80 cent en kleinhandel 8085 cent. Handel goed. Eeieren: kip f 4.50—5.10, eendeieren f 2.50. Handel goed, ALKMAAR, 19 Oct. Veemarkt: 14 melkkoeien f 100180, 9 nuchtere kalveren (slacht) f 512, 19 schapen (vette) f 12—19. ALKMAAR, 19 Oct Eierveiling. Aanvoer: 75000 kipeieren: '60—62 Kg. f 4.705.10, 62-64 Kg. f 4.10—5.20, 64—66 Kg. f 5—5.30, kleine eieren f3.30—4.30. Prijzen eendeierenf 2—2.30. WARMENHUIZEN, 19 Oef 7450 Kg. aardappelen: drielingen f 2, eigenheimers f 2—2.60, bl. aardappelen f 3—3.20, 975. Kg. gele riep f 2.20—2.40 2475 Kg. Uien f 2.30—2.40, drjel. f 0.80—1, grove f 2.40, 425 krop andijvie f 1.20, 3300 Kg. roode kool f 5.40—6.30, idem kale f 3.70—4.50, 5800 Kg. witte kool f 3.50—3,60. MEDEMBLIK, 19 Oct Bonte aardappelen f 1.70* blauwe ïd. f 1.55, uien f 1.051.15, gele nep f 11.10, per 50 Kg., witte kool f 3—3.50, roode kool f 5—5.60, gele kool f 3.20—3.70, kroten f 3.19—3.20, wortelen f 1;601.70, per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Oct. 3700 Kg. aardappelen: eigenh. f 2.50, bl. dito f 2.50 2.90, 26000 Kg. uien f 2—2.60, driel. f 0.70-6.90, grove f 2.20—2.30, gele nep f 2.20—2.40,. 15000 Kg. peen f 1.10 1.50,-1600 Kg. kroten f 33.50, 19000 Kg. roode kool f 3.40—6.40, 12000 Kg. witte kool f 0.70^-4.20, 800 Kg. gele kool f 4.80-4.90, 5700 Kg. D. witte kool f 1.70— 4.60, 425 stuks bloemkool f 55.70, 2e soort f 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 21 October 1935. Uien f 2—2.20, drielingen 60—80 ct., grove uien f 2.60, gele nep f 2.20—2.40, roode kool f 5.40—5.90, witte kool f 3.49-4.20. D. witte kool 3.30—4.20. Aanvoer: 4400 Kg. uien, 380Q Kg. roode kool, 28300 Kg witte kool, 3200 Kg. D. witte kool. zoekenden ingesteld. Zoodanige brieven kosten thans maar een halve penny (1% cent). Op het adres moet gemeld staan „sollicitatiebrief" en de brie ven mogen niet gesloten worden! In de rivier Hwangpoe in de nabijheid van Shanghai, heeft men qen schildpad gevangen, die op een lang leven terug kan zien. Op zijn schild, dat bijna 2- voet dik was, vond men een inkerving, welke zeide, dat deze schildpad reeds in 1580 gevangen, maar weer vrijgelaten was. De sedert ver vlogen Jaren schijnen hem goed gedaan te hebben, want volgens de berichten in Chineesche nieuws bladen moet hij nogal levendig en beweeglijk zijn geweest. In zekere streken van het Ame- rikaansche Zuidwesten had het jarenlang niet geregend. In Kan sas b.V; groeien kinderen op, die niot weten wat- regen jvas. Eeni ge weken geleden echter, ontlast te zich daar een wolkbreuk welke het „stofbeklcen" in een modder poel transformeerde. Toen de kin deren van Kansas den regen za gen, snelden zij naar hun moe-, ders' en riepen: ,Mama, kom eens, kijken, uit den Hemel v§lt water!" Er>: „Mama; een van de engelen In den Hemel heeft- ern bad ge nomen en vergeten de douche dicht te draaien!'.' Telken Jaren worden in de hoo rnen der parken en bosschcn om Parijs rond 15.000 „liefdesharten" gesneden. Jamimer genoeg snijden de minnenden hun harten en fet- ters zoo diep dat de boomen lang zamerhand aan. de gevolgen ster ven.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2