Sportvelden Schagen-nieuws. Van de Alkmaarsche Maandag 21 October 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9833 Berger Sportvereeniging. SPORT VAN ZONDAG SCHAGEN 2—H.R.C. 5. 2—4. Schagen 2 verliest na den geheelen wed strijd in de meerderheid te zijn geweest. Siem Breebaart verliest den toss, zoodat Paulusma mag aftrappen. Reeds direct is Schagen 2 in den aanval. Dekker passeert zeer goed de H.R.C. rechts back en speelt den bal naar binnen. Weeland is ech ter te veel achter gebleven, zoodat deze eerste over rompelende aanval op niets uitloopt. Het worden ach tereenvolgens vijf corners achter elkaar op het H.R.C.- doel. Uit een door Dekker genomen hoekschop kogelt Piet de Vries in eenen in. Op werkelijk schit terende wijze weet de H.R.C. keeper echter nog net den bal over de lat te stompen. De aanvallen der Spartanen worden talrijker. Een sdhot van Veenstra stopt de Racing keeper maar half. Paulusma loopt in en ontfutseli hem den bal. Dekker krijgt den bal voor z'n voeten en scoort on houdbaar. De heer v. d. Heide annuleert echter dit doelpunt wegens buitenspel staan van Paulusma. Het spel van Schagen 2 is stukken beter dan ver leden-week. Ook het spel van H.R.C. is minder dan van M.L.D., doch hetzelfde enthousiasme is er, maar thans van beide zijden. Nadat Schagen 2 gedurende het eerste kwartier doorloopend voor de goal van Racing 5 heeft geze ten, scoort toch die partij, welke het minst in den aanval is geweest. De H.R.C. rechtsbuiten krijgt den hal in vrije positie, een voorzet en keeper Everts .wordt gepasseerd 01. Ook na dit doelpunt is Schagen 2 direct weer in het offensief. Een kogel van Defkker snort vlak over de lat. De H.R.C.'ers hebben waarschijnlijk danig het land dat, Schagen 2 zoo van zich afbijt, dat door eenige spelers, vooral door Steve de Boer, zoo ge meen wordt gespeeld dat vele bezoekers zich niet meer in kunnen houden. Op een gegeven moment wordt de Vries finaal voor den grond getrapt en moet het veld verlaten. Ook Peetoom moet het ont gelden. Kort daarop moet P. Boon ook het veld ver laten, zoodat H.R.C. aardig opruiming houdt onder de Schager spelers. Voor de Vries valt J. Boontjes in en voor P. Boon, J. Franzen. Het Bondsbestuurslid J. v. Ketel kan zulks niet meer zien en begeeft zich naar den arbiter om hem- te wijzen op het minder nette spel van de Boer. Het resultaat is direct te zien. De Boer doet letterlijk niets meer. Z'n spel wordt er echter beter door, waarvaor dan zulk spel geven. Ook de arbiter begint beter in te grijpen, zoodat ver dere verwikkelingen uitblijven. Doordat men elkahdèr in de Schagen achterhoede niet begrijpt, vergroot H.R.C. haar voorsprong. 0—2. J. Paulusma had het daarna in zijn handen om den achterstand te ver kleinen, toen hij geheel alleen voor den H.R.C. kee per kwam te staan. Zijn schot faalt echteiv-Viak voor de rust scoort H.R.C. haar derde doelpunt. Indien hierbij de scheidsrechter beter had uitgekeken was 'n doelpunt zeker geannuleerd. Het geval wilde dat Everts een z.g. opwippertje krijgt na een uitbal van een zijner backs. Op dat moment staat Bremer bin nen het strafschopgebied op nog geen 9 meter van den bal. Toen dan de bal werd opgewipt, liep Bre mer den bal in het net. 0—3. Dit mag natuurlijk niet, maar de arbiter die het waarschijnlijk zelf niet had gezien, gaf doelpunt. Na de rust krijgen we weer hetzelfde spel te zien. Schagen 2 voortdurend in de meerderheid met een enkelen zeer gevaarlijken H.R.C. aanval en zoo af en toe tussohen door. In de eerste minuut na de rust kogelt Dekker hoog over. Het is Dekker die steeds weer opnieuw de Schagen voorhoede dwingt om aan te vallen. Het is in deze periode dat Weeland kort achter elkaar eerst over schiet en daarna naast, uit behoorlijke scoringskansen. Het loopt Schagen 2 even tegen als Dekker een geweldig hard schot lost wat via keepers handen tegen de lat ketst en het veld weer invliegt, waar onmiddellijk een der an dere roodjes voor het opruimen zorgt. Het is na goed werk van Veenstra als Dekker eerst nog een H.R.C. back opzij zet en dan hoog over schiet. Het liep niet mee. Aan den anderen kant ontkomt de Schagengoal aan een doorboring, als Everts reeds is gepasseerd, weet Peetoom keurig te redden. Trouwens het back- werk van Peetoom is zeer goed. We zouden hem niets liever zien staan dan back. Veertien minuten na de rust heeft Schagen 2 dan eindelijk succes. Na uitstekend werk van Dekker krijgt Franzen den-bal. Een uitstekende voorzet komt vlak voor de voeten van Veenstra terecht, die zich niet meer bedenkt en scoort. 13. Er wordt na dit doelpunt weer even sneller ge speeld. Op wonderbaarlijke wijze houdt de R-kee- per schoten van Dekker, Weeland en Paulusma. Op een gegeven moment is Weeland er netjes langs gekomen. De terugeloopende Racing back ziet z'n ecnigste redding in haken. Terecht geeft arbiter v. d. Heide dan ook een penalty. Dekker plaatst zich" ach ter dén bal en voltrekt op kalme wijze het vonnis. 2—3. Het is jammer dat de arbiter dan eenige malen zeer zwakke ooigenblilcken heeft. Het fluiten voor buitenspel is zelfs heel slecht. Als keeper Everts een kostbare fout maakt, is het 2i. Veenstra krijgt nog wel eens kans om den achterstand te verkleinen, doch zijn schot vliegt hoog de regenwolken tegemoet. Na eenige wederzijdsche aanvallen fluit arbiter v. l d. Heide, die ons nu juist niet onfeilbaar leek, einde, en heeft H.R.C. 5 meer gekregen dan haar toekwam. i j SCHAGEN 3DIRKSHORN 2, 4—2. Een vriendschappelijk partijtje. Om 12 uur ving bovengenoemde wedstrijd onder leiding van den heer Nap aan. Na een kwartier voet ballen was de stand 11 en beide partijen deden er toen heel weinig moeite voor om de leiding opnieuw te veroveren. Een toegestane penalty wordt door J. Broer naast geschoten. Zoo breek de rust met gelij ken stand aan. Na de rust wordt er door Schagen 3 even beter gespeeld. Dirkshorn 2 kan niet tegen het spel meer op. Ze loopen van 't kastje naar de muur, zonder een bal fatsoenlijk te raken. Het wordt dan ook een futloos partijtje, waarbij het zeer vriend schappelijk toegaat. Vlak op elkaar geeft Slikker eenige mooie voorzetten en Broersma schiet even zoo veel malen uitstekend in. 31. Als Franzen, die back speelt, even te lang treuzelt is het de Dirkshorn linksbuiten die Bijpost verrast, 32. Het Schagen 3 overwicht is zelfs zoo groot, dat bij een corner op het Dirkshorn doel slechts alleen Franzen in z'n eentje midden op het veld staat, met achter hem z'n kee per. De andere 20 spelers staan allen in het Dirks horn strafschopgebied. Als v. d. Oord een goede voor zet geeft, is het Broersma die de bal net over den keeper in het net kopt. 4—2. HELDER A—SCHAGEN A, 4—0. Schagen A heeft het in Den Helder tegen Helder A niet kunnon redden. Met niet minder dan 40 werden de geel-zwarten naar huis teruggezonden. HELDER f—SCHAGEN b, 0-6 Schagen b conserveerde Helder f met 60. Er werd door de witjes ,en geel-zwarten aardig gespeeld. De witjes waren echter even te licht, zoodat een 60 nederlaag voor hun geen schande is. S.R.C. 1—Z.A.P. 2, 4—0. S.R.C. kreeg bezoek van Zwaluwen uit Anna Pau- lowna Kortweg genaamd Z.A.P. In een buitengewoon goed gespeelden wedstrijd is het S.R.C. mogen ge lukken van Z.A.P. 2 te winnen met 40. Vooral het verdedigend werk van S.R.C. was dezen middag goed op dreef. In tegenstelling met verleden week was S.R.C.'s voorhoede op schot en wis.t het net der te genpartij 4 maal te treffen. Ruststand was 10 voor S.R.C. Goed zoo heeren. S.R.C. JUN.—VOORWAARTS JUN. 2—2 De S.R.C. Junioren ontvingen de Voorwaarts Junio ren. Het werd een uitstekende wedstrijd, waarin alle spelers van S.R.C., bijna allen beneden de meter, zoo mooi speelden, dat hier zeker goed materiaal voor de toekomst in schuilt. De uitslag 22 zegt ons dat aan den Nesdijk een spannend partijtje heeft plaats gevonden. Rust was 1—0 voor S.R.C. Jun. Uitstekend jongens. De blauw-zwarte kleuren aan de hoog ste mast. Een emotievollen wedstrijd in Alkmaar. Beide adspiranten-elftal- len winnen; alleen het 2e elftal verliest. Onverdiend gewonnen, beweerden er velen na af loop van den wedstrijd Alkmaarsche Boys 2B.S.V. 1. Verdiend gewonnen willen wij zeggen. Want, dat in de tweede helft B.S.V, geheel op eigen helft werd teruggedrongen en slechts sporadisch tot een uitval kwam, de Alkmaarsche rood-witten geen enkele se- rieuse kans kregen, mag als een groote verdienste van het geheele B.S.V.-elftal worden beschouwd. Er is geweldig gewerkt door het heele team om den kleinen 1—0 voorsprong, welke met rust verkregen was, te behouden. Er is geen duimbreed gronds toege geven en niet zoodra was een Alkmaarder in het be zit van den bal, of hem werd eenvoudig belet om dien bal te spelen. En wat op doel lcwam, werd door Jan de Moor zoo solide gestopt, en teruggewezen, dat de kans om gelijk te maken aan de thuisclub eenvoudig onthouden werd. Hulde dan ook in de eerste plaats aan den doel- vèrdediger, die "telken wedstrijd beter wordt'. Hulde ..voorts aan Piet Beeldman, die weer een prachtige partij heeft gespeeld, ma de rust vooral kranig bij gestaan door den technischen Dik Tuin. Zij en ook den middenlinie hebben in de tweede drie kwartier wonderen verricht. Van de halfs was Bep van Die- Alcmaria kan het tegen de vierde-klasser Jan Hanzenkwartier niet bolwerken en verliest met 2—3. Voor Alcmaria was het een dag, die ze als een dies ater in haar annalen mag te boek staven. Verliezen op eigen terrein en dan nog wel tegen een vierde klasser, dat is iets, wat niemand had verwacht en wat ook op geen enkele wijze kan worden veront schuldigd. Zoo echter iets is gebleken door dezen wedstrijd, dan is het, dat de tegenwoordige verdedi ging veel en veel te zwak is om er ook maar eenige eer mee te kunnen inleggen. Dat het daarmee niet in orde is, blijkt trouwens duidelijk door de cijfers uit de competitie. In het geheel zijn tegen Alcmaria gemaakt 13 doelpunten, slechts bij U.V.V. en A.F.C. is aantal hooger, n.1. 19 en 16, doch deze vereenigin- gen staan op de tweede en derde plaats van onderen. Kinheim, dat geheel hekkensluiter is, heeft slechts 11 doelpunten tegen. En zoo iemand nog mag hebben getwijfeld of deze tegenscores wel een juiste maat staf vormen, dan moet hij vandaag zeker tot dat in zicht zijn gekomen. Wat ons achtertrio te zien gaf, daarvoor is maar één qualificatie: het was bedroe vend, het was hopeloos slecht. In hot doel stond Oudes, links back was Ooms, rechts back Schokker. Bij deze drie spelers is er o.i. geen enkele diè voor het eerste elftal in aanmerking kan komen. Oudes was buitengewoon wijfelachtig en onzeker. Ooms was zeer langzaam, wist vaak geen raad met den bal en bleek allesbehalve trapvast. We begrijpen de moeilijkheid voor de elftalcommissie. Wat niet wegneemt, dat deze andere spelers zal moe ten opstellen. Het is natuurlijk jammer, dat een der gelijke proefneming nu in een competitiewedstrijd zal moeten, plaats hebben, .echter, we gelooven, dat daardoor maar weinig valt te bederven. Want deze achterhoede is en blijft zoo lek als een mandje. We hadden verwacht, dat de voorhoede de fout van de achterhoede wel zou hebben hersteld, door een groot aantal doelpunten te scoren. Dat dat nu eens niet het geval is geweest, willen we haar niet zwaar aanrekenen. Het Jan Hansenkwartier was ten slotte een goed spelende ploeg, die, toen ze eenmaal eén voorsprong had met man en macht gingen verdedi gen. De doelman was daarbij van een zoodanig ge halte, dat, indien hij heden zijn normale vorm aan den dag legde, hij voor iedere tweede klasser een aanwist zou zijn. Kortom, hij was uitstekend. Hiemstra. die de Jong verving, was een verbetering, Homan echter bleek volkomen te falen en was een hiaat in de voorhoede. De wedstrijd. Toen de bal even aan 't rollen was, leek het ons of Alcmaria een gemakkelijke overwinning zou behalen. En zoo dachten de withemden er blijkbaar ook over, want we meenden te merken, dat ze het nog al ge makkelijk opnamen. Voor wat de achterhoede betrof, berustte dit op een verkeerde opvatting onzerzijds, ze kon blijkbaar niet- beter. Echter de I.H.K.-'ers pakten stevig aan, Voor hen was slechts eer to behalen, een klinkende nederlaag pen ontegenzeggelijk de beste, ook hij komt er met iederen wedstrijd heter in. Maar ook Wim Dames speelde weder een fraaie en nuttige partij op de spilplaats. Aanvoerder Coevert we wezen er reeds eerder op - speelt veelal te hoog en moet de ballen zachter aangeven. Echter heeft ook hij hard voor de overwinning gewerkt en heel wat keertjes redding gebracht, als de situatie hachelijk was. De voorhoede kon ons minder bekoren. Ongetwij feld waren in deze linie de buitenspelers Mat Kroon en Arie Rampen het best. Vooral eerstgenoemde heeft goed voldaan, al miste hij dan ook een dot van een kans voor open doel. Rampen was handig als steeds en nuttig ook, doch hij ondervond weinig steun van Huug Fillet, die gisteren niet erg op dreef was. Hij speelde weer veel te veel op zichzelf en vergat maar al te vaak dat openen van het spel alleen een voorhoede gevaarlijk kan doen zijn. Bovendien liep hij te veel van z'n plaats en was dan niet present als z'n tegenwoordigheid werd vereischt. Dezelfde fout beging Jaap Tuin als middenvoor. We zien dezen speler het liefst op de vleugel, als hij vrijheid van bewegen heeft, maar de wijze waarop hij een plotseling ontstane kans benutte, toen Fillet een kanjer afvuurde, welke over den doelman heen tegen de lat afketste, was subliem en leverde het eenige doelpunt van dezen emotievollen wedstrijd op. Ab van den Berg was vooral voor de rust, tech nisch en ook tactisch zeer goed en heeft dikwijls fraai werk gedaaan, waarvan we genoten hebben. Maar we mogen niemand een verwijt maken, want zooals gezegd, allen hebben geweldig gewerkt en de puntjes zijn binnen. We vergeven dan zelfs Arie Rampen, dat hij een strafschop miste. We zouden dat maar op rekening van de zenuwen schrijven, want we zijn dat van Arie niet gewend. En nu wappert de blauw-zwarte vlag aan de hoog ste mast; laten de jongens nu zorgen, dat ze er blijft ook! Want B.S.V. is er nog lang niet; ontegen zeggelijk speelden de Alkmaarsche Boys technisch beter, maar als ze geen doelpunten kunnen maken, geeft die technische meerderheid niets, want om de doelpunten gaat het toch maar. Het tweede elftal kon het tegen Schoorl 2 helaas niet bolwerken en ging met 21 ten onder. Theo Jansen scoorde voor B.S.V. het eenige doelpunt. In dien de doelverdediger van Schoorl niet in zoo'n puike conditie was geweest, zou ongetwijfeld de uitslag heel anders geluid hebben. Toch hadden we van de B.S.V.-reserves meer verwacht. De a-adspiranten speelden 's morgens om 10 uur thuis tegen Akersloot a en wonnen met 32 op 't nippertje. Het spel van de jongens kon ons niet be koren; het rammelde vooral in de voorhoede, waar in alleen Jan Eriks z'n oude vorm vertoonde. De rest bleef ver beneden het middelmatige. De goals werden gemaakt door Eriks (2) en Nick v. d. Berg. Jammer dat een mooi schot van Hans Busselman tegen den paal afketste. Aanvoerder Kuipers verviel helaas weer in z'n oude fout door steeds in de voor hoede te opereeren en het middenveld ongedekte te laten. Nee jongens, er moet heel wat beter worden ge speeld om aanspraak te maken op de eerste plaats. Veel beter speelden de b-adspiranten, die 's mid dags om half één Oterleek a partij gaven. Daar zat althans voor de rust, verband in de ploeg. De voor hoede deed het toen zeer goed. Vooral Kees Jansen speelde een zeer nuttige partij voetbal, hij was han dig en vlug en profiteerde van de hem geboden kan- zou door iedereen normaal zijn gevonden en dus speel den ze of hun leven er van af hing. En ziet, de eerste corner, die geforceerd werd, was tegen Alcmaria. Hij leverde echter niets op. Over 't algemeen was Alcmaria wat in de meerderheid. De aanvallen van I.H.K. waren echter niet ongevaarlijk, doch we schrijven dit hoofdzakelijk toe aan het ho peloos buiten vorm zijn der Alcmaria-verdediging. Een behoorlijke tweede-klasse achterhoede zou er weinig moeite mee hebben gehad. En in de voorhoe de wilde het niet vlotten. We noteerden een heele serie hard schoten, die alle rakelings over of naast gingen, terwijl enkele uitstekende kansen vlak voor doel werden gemist. En toen, na ongeveer een half uur spelen, deed I.H.K. wat we al lang hadden vermoed, dat gebeuren zou. Het maakte gebruik van een fout der achter hoede en Oudes had het nakijken. Dat werd Alcmaria toch te machtig. En reeds en kele minuten later wist Hiemstra op werkelijk uit stekende wijze gelijk te maken, door een goede voor zet van Plas in te koppen. We noteeren weer goede schoten der Alcmarianen die over of naast gaan of door den uitstekend spelen den I.H.K. keeper op fenomenale wijze worden ge houden. Daartegenover echter zien we de voorhoede der bezoekers enkele prachtkansen, die de witte ver dediging haar goedgunstiglijk bezorgt, onbenut laten Tenslotte is het Hiemstra, die enkele seconden voor de rust, nadat eenige andere Alcmaria-spelers heb ben gemist, met een goed schot aan de gastheeren de leiding bezorgt. De tweede helft. Het begin is sensationeel. Even nad en aftrap forceeren de vierde-klassers de Alkmaarsche verde diging. En het is tweetwee. Er volgt een periode van overwicht van Alc maria, doch de uitvallen van I.H.K. zijn zeer ge vaarlijk, aangezien zijn voorhoede af en toe door de heele verdediging der withemden kan heenloo- pen. We zien Oudes een hevige blunder begaan als hij op een gegeven oogenblik niet weet wat hij doen zal: uitloopen of niet. Hij loopt uit, maar natuur lijk te laat. Het zachte rollertje, wat er op volgt, komt tegen de paal en gaat naast! Als hij even later voor de zooveelste maal alleen tegenover een I.H.K.-er komt te staan, terwijl de backs in geen velden of wegen te zien zijn, nemen de bezoekers de leiding, tweedrie. De Alcmaria-voorhoede zet alles op alles, maar I.H.K. vecht als een leeuw. We zien goed werk van den keeper, terwijl Homan, die met van Wieringen van plaats is verwisseld' af en toe geen raad weet met den bal. Eindelijk krijgt Alcmaria een penalty te nemen, maar Gerritse plaatst het leer tegen de paal. Als Alcmaria intusschen ook nog enkele ma len door het oog van een naald is gekropen, komt het einde. Alcmaria is uitgebekerd. En eerlijk ge zegd, het had niet anders verdiend. Want met zoon verdediging moest worden verloren. We hopen intusschen, dat Alcmaria vandaag iets heeft geleerd. Namelijk, dat een achterhoede, die te zwak is voor een vierdeklasser, in de tweede-klasse een onding Is. Tenminste, indien 'men eer wil in leggen. Wat we noodig hebben zijn jonge, vlugge, enthousiaste spelers. Uit d e lagere elftallen of uit de juniores. Het kan zijn dat die de eerste wed strijd enmlnder goed voldoen. Alles moet nu een maal wennen, ook het spelen in het eerste elftal. Met deze gaat het niet langer. PROGRAMMA K.N.VJB. 27 October. Eerste k lasse, afd. I: RCHADO; Hermes-DVS Sparta; VSV—Ajax; Haarlem—HBS; KFC—Xerxes; afd. II: FeijenoordDHC; VUCStormvogels; Ex celsiorHFC; Blauw-WitZFC; DWSDFC. Tweede klasse, afd 1 A: EDO—AFC; Zeeburgia— Kinheim; VVV—Alcmaria; 't Gooi-Vriendenschaar; BloemendaalDOS. Tweede klasse B: VeloxHilversum; OWOHer cules; OSV—West Frisia; BFCWFC; ZW—Spar taan. Derde klasse A: VolewijckersHRC; Alkmaarsche BoysBeverwijk; HollandiaPurmersteijn; Helder —Zaandijk; KWSucces. Vierde klasse A: AlkmaarSparta; N. Niedorp Texel; DTS—Andijk. Reserve-klassen: 2A: Alcmaria 2Blauw Wit 3; HRC 2—KFC 2. 3A: HRC. 3—Helder 2; ZFC 3— HRC. 3. (Sportkroniek) PROGRAMMA N.H.V.B. 27 October. IA: Bergen 1—KW 3; CSV—ZFC 5; OSV 3— Alkm. Bo-s 2; Zilvermeeuwen 2WFC 5; KFC 4 Vrone 1. 1D: SchoorlJVC; WieringerwaardWatervogels Helder 3—Succes 2; HRC ^Petten 1; Atlas 1— Held. Boys 1. 2D: Alkm. Boijs 4—Alcmaria 4; Oudorp 1—DTS; 2; Koedijk 1—Alkmaar 2; Egm. Boijs 1— Mevo 1. 2'E: Hollandia N. Niedorp 2; Flevo 1—Strand vogels 2; Oudendijk 1—Hem 1; Aartswoud 1—Sport 1. 2F: Helder 4—Zeemacht 1; Helder 5—Sparta 2; HRC. 5—DOSKO 1; MLDTexel 2. 3D: VCL—Schellinkhout 1. 3E: CSV 2Bergen 2; Vrone 2—Schoorl 2; Ursem Egm. Boys 2; Alcmaria 5Alkmaar 3. 3F: BKC 3—Watervogels 2; HRC 7—BKC 2; JVC 2Zeemacht 2; Succes 3HRC. 6. 4F: Ursem 2DTS 3; Oterleek—Koedijk 2. 4J: Nieuwe Niedorp 3—Callantsoog 1; Dirkshorn 2 Petten 2; Wieringerwaard 2Sparta 3; DOSKO 2 Callantsoog 2; BKC 4Dirkshorn 1. 4K: Aartswoud 2Wijdenes 1; Flevo 1Strand vogels 3. Adsp. K: Alkm. Boys a—Vrone a; Alcmaria a DTS a; Uitgeest aAlkm. Boys b. Adsp. L: N. Niedorp a—Alkm. Boys c. Adsp. M.: Alcmaria d—Koedijk a. Adsp. P: Hem a—Flevo a; VCL a—Hauwert a. Adso. R: Helder b—HRC a; BKC a—HRC b. Adsp. S: JVC a—Helder c; HRC c—Succes a. (Alg. Sportblad), sen. Jan Willig is een puike voorzetter en zagezijn zwoegen beloond niet een goed doelpunt. Thijs Kroon die in b debuteerde was buitengewoon handig, al is het een groot nadeel, dat hij zoo klein is. Karei ten Bruggencate en Doilc Mosk deden bij herhaling goed werk op de vleugels. Van de halfs was Zwakman de beste, al hoede hij er zich voor; dat hij niet te ver naar voren komt en dan z'n vleugel ongedekt laat. Jan v. d. Plas als spil deed goed werk, vooral z'n stoppen en plaatsen was af. Hij dient zich echter sneller te herstellen. W'ally Rensink gaf een vlot, vlug partijtje te zien, ook voor hem is het een han dicap, dat hij zoo klein is. Keeper en backs hadden een rustig middagje en kregen geen moeilijk werk. Met de rust was het al 2—0 en toen na de pauze heel Oterleek ging verdedigen, was er haast geen doorkomen meer aan, al regende het ook corners op het doel der Oterleekers. Toch werd er nog 2 maal gescoord. De doelpunten werden gemaakt door Kees Jansen (2) Jan Willig en Dik Zwakman. Alles tezamen een goeden dag voor B.S.V. NIEUWE NIEDORP. SchotJooze Niedorper voorhoede. Na haar eerste zekersucees tegen Helder waren de verwachtingen voor den wedstrijd tegen Amstel tamelijk hoog. Het N. Niedorp elftal heeft aan die verwachtingen niet beantwoord, integendeel, het kwieke Amsterdamsche Amstel zag kans de zege te behalen met drie—twee. Heeft zij deze overwinning éénsdeels aan eigen goed spel te danken, in hoofdzaak aan het feit dat de Niedorper aanval een machteloosheid aan den dag legde, wat zeer velen groote zorg zal ba ren. Achterhoede en halflinie vormden een goed geheel, vooral de halflinie kan op een goede wed strijd terugzien. Vooral voor de rust heeft het Aris Grootes, de Weerd, de voorhoede fraaie scorings kansen geboden. De linkerwenk was N. Niedorp's sterkste wapen, Kooij en Faus wisten er aardig door te komen, maar de rechtervleugel en midvoor hadden wel een heel slechte dag, daar ging hoege naamd geen kracht van uit. Deze aanval hing als los zand aan elkaar, van sijsteem was in de verste verte geen sprake. Verandering is altyd géén ver betering, maar een verandering der Niedorper aan val is direct géén verslechtering; een Sepers bijv. moge een goede spil zijn, in den aanval kan zulk een kracht slecht gemist worden. Hoe de N.V.V.- aanval wèl moet, zal ook voor de E.C. een moeilij ke opgaaf zijn. De Amstel-ploeg is een elftal vlugge spelers, de kracht wordt bij hun in den aanval ge legd, deze aanval is dan ook zeer gevaarlijk, de midvoor is een handig speler en maakt gebruik van de kleinste fout der tegenpartij, de spil is ook een goede speler, zijn kopwerk is heel solide, de achter hoede was het minst sterke deel, voor de zwakke N.N.-aanval echter sterk genoeg, de doelman was goed voor zijn taak berekend, buitengewoon lastig hebben de N.V.V-ers het hem niet gemaakt, Al met al een goede vierde klasser en een faire tegenpartij. Over de leiding welke in handen was van den heer Augustein, loopen de meeningen nogal uiteen, hij moge dan al enkele fouten gemaakt hebben, wie maakt die niet, dat N. Niedorp schijnbaar het zwarte schaap was, allemaal best mogelijk, maar 't was de scheidsrechter geweest, indien N. Niedorp eens een overwinning had weten te behalen, dan verandert toch immers alles, dan had zelfs de voorhoede (ook deze) goed geweest. De wedstrijd werd in den beginne van beide kanten zeer snel gespeeld, er werden mooie aanvallen ondernomen, en al spoedig krijgen de N.N.-voorwaartsen enkele goede kansen, maar het zou nog enkele oogenblik-

Schager Courant | 1935 | | pagina 5