Harrar, een heksenketel Stilte voor den storm Van hei front De schermutselingen in het Zuiden De gestrande sleepboot „Drente". DE KEIZER VOOR DEN MICROFOON. Vrij groot aantal slachtoffers. Uitvoer van wapenen naar Italië verboden DE 0SSCHE MISDADIGERS VOOR HUN RECHTERS. BERGING VAN DE „KERKPLEIN". Ernstig tramongeluk bij Neunkirchen. Marktberichten. Beslissende slag binnenkort verwacht HARRAR, 21 Oetober 1935. Hier in Harrar heerscht op het oogenhlik de be klemmende stilte, die aan den storm pleegt vooraf te gaan. Moeilijk valt het echter nog te voorspellen, wanneer deze storm zal uitbarsten misschien reeds morgen, misschien eerst over eenige weken. Voor een spoedig plaatsvinden van een grooten slag in Ogaden pleiten de machtige Abessijnsche troepen concentraties in dit gebied en de groote activiteit van de Italiaansche vliegers. Zelfs heb ik aan schouwd hoe het diepe duister van de Afrikaansche nacht doorboord werd, door het licht van de schijn werpers van de Italiaansche vliegtuigen, en Mr. Erkins, een Amerikaansch correspondent, die hier al reeds langer vertoeft dan ik, vertelde mij, dat zulks in de laatste nachten geregeld gebeurde. Het aan houdend slechte weer, waarvan de Italianen veel last schijnen te ondervinden, wijst integendeel ech ter op een voorloopig uitblijven van grootere opera ties. Hoe dit intusschen ook zij, van een ding is hier een ieder overtuigd, n.1. dat in deze streek vroeger of later een beslissende slag zal worden geleverd. Wel zijn de Abessijnen op dit betrekkelijk vlakke ge bied tegenover de moderne wapenen van het Itali aansche leger in het nadeel, zoodat het voor hen veel voordeeliger zou zijn zich nog verder in het binnen land, dus in de bergen terug te trekken, maar dit is voor hen onmogelijk, indien zij den spoorweg niet op willen geven. De Abessijnsche opperbevelhebber denkt er echter niet over zulks te doen en dit is ook zonder meer begrijpelijk, indien men bedenkt, dat de Italianen, wanneer zij zich van de controle over den spoorweg hebben meester gemaakt, gemak kelijk naar Addis Abeba zouden kunnen oprukken. Zij zouden dan voor hun troepen- en materialentrans- porten tot aan de Abessijnsche hoofdstad van den trein gebruik kunnnen maken. Intusschen blijft de mogelijkheid bestaan, dat de Italianen er van zullen afzien om de spoorlijn op eenige strategische punten te vernielen, indien na melijk de Abessijnen den spoorweg niet voor wapen transporten zouden gebruiken. Hierover worden op het oogenblik onderhandelingen gevoerd, die naar een adjudant van generaal Nasiboe mij wist te ver tellen, tot nog toe een gunstig verloop hebben. Het Abessijnsche verdedigingsplan. Mocht deze overeenkomst tot stand komen, dan wil dit echter nog geenszins zeggen, dat er daarom LANGEND IJ K - BROEK OP LANGENDIJK. TREURIG ONGEVAL. Maandagmiddag omstreeks kwart over drie is de 53-jarige echtgenoote van den heer C. S. achter haar woning in de sloot geraakt en verdronken. De ongelukkige, welke slecht van gezicht was, is vermoedelijk van de stelt gevallen en in het water gestikt, daar zij omstreeks half vier drijvende gevon den werd door personen welke langs de plaats van het ongeval kwamen. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet meer baten. EEERHUGO WAARD VEENHUIZEN. Zondag jl. had de bevestiging plaats van Ds. v. d. Kam door Prof. Sevenster uit Leiden. Voor een geheel gevuld kerkgebouw had de beves tiging plaats. Prof. Sevenster schetste in een kern achtige rede de beteekenis van den jongen predikant, al zouden de teleurstellingen niet uitblijven, na zoo'n lange vacature. Toch hoopte Z.H.E. dat Ds. v. d. Kam hier een prettige, zegenrijken arbeid zou wachten. Prof. had daar vertrouwen in, omdat hun vriend schap al van jaren terug dateerde en hij den jongen predikant goed had leeren kennen. Een plechtig, treffend oogenblik was, toen de hand oplegging plaats vond door Prof. Sevenster en Ds. Bloemhoff van Heiloo als consulent, en de gemeente staande haar nieuwen leeraar toezonog Psalm 134 vers 3: Dat 'sHeeren zegen op U daal, Hiermede was de dienst ten einde, en gingen allen onder den in druk huiswaarts. W/ERINGERMEER Openbare aanbesteding. Onder architectuur van den heer F. Klein te Slootdorp, en voor rekening van den heer W. de Feiter, had Maandagmiddag j.1. in hotel Smit te Slootdorp de openbare aanbesteding plaats van een woonhuis, op een vrij terrein aan den Kanaalweg te Middenmeer. Ingekomen waren 5 inschrijvingsbil jetten. P. Broers, Breezand f 3850; J. C. de Vries te Hippolytushoef f 3800; Dekker en Lont; idem f 3750, A. C. van Oeveren, Middenmeer f 3488, Jac. Kingma, Middenmeer, (laagste) f 3238. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Coop. Aankoopver. „De Wieringermeer" G. A., gevestigd te Middenmeer. Bovengenoemde vereen, hield Vrijdagavond 18 Oct. haar 1ste jaarvergadering in het hotel Smit te Middenmeer, onder leiding van haar voorzitter de heer G. Schoorl, die in 't bijzonder welkom heette den heer J. G. Bessem, directeur van het Centraal Bureau te Rotterdam. Na uitgebracht rapport van den Raad van Toezicht bij monde van den heer J. G. Addens werd met al- gemeene stemmen besloten den penningmeester dank te zeggen voor zijn werk en hem decharge te verleenen van het gevoerde beheer. Op voorstel van het bestuur wordt besloten geen contributie en geen entréegelden te heffen. De Weled. heer J. G. Bessem deed hierna eenige mededeelingen over mogelijke bouw van een districts magazijn voor alle landbouwbedrijfsbenoodigdheden te Kolhorn. Verder werd met algemeene stemmen besloten dat de vereen, zal toetreden als lid van het Centraal Bureau. Binnenkort zal nog een ledenvergadering worden gehouden van meer propagandistische strekking. Dan zal tevens een administrateur voor de vereeni- ging worden benoemd. De voorz. sprak een woord van hartelijken dank tot den heer Bessem, die de vergadering ging verla ten omdat hij nog een bijeenkomst moest bijwonen. Verkiezingen. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren Th. List en G. Smid, herkiesbaar. De heer List gaf te kennen dat hij, wegens te drukke werkzaamheden, niet meer voor benoeming in aanmerking wenachte te komen. in Harrar niet zal worden gestreden. Gevochten zal er in ieder geval worden en ik ben er van overtuigd, dat indien de Abessijnen de aanwijzingen van den Turkschen generaal VVabib Pasja zullen opvolgen, de Italianen hier voor heete vuren zullen worden gezet. Op een open veldslag zal men het dan niet laten aankomen. Het is het plan van den Abessijn- schen generalen staf de Italiaansche voorhoede het bergland in te lokken, ben daar te bestoken en de verbindingen met de achterhoede te verbreken. In geen geval zullen de Abessijnen echter het eerst tot den aanval overgaan. Rustig wacht men de Italianen af, terwijl ondertusschen voortdurend nieuwe Abes sijnsche troepen en munitievoorraden te Harrar aan komen. Naar het front. Zoo arriveerden hier heden op hun doortocht naar het front niet minder dan 40.000 krijgslieden, die het toch al onrustige Harrar tot een heksenketel maak ten. Allen zagen er uit als Bijbelsche helden en terwijl zij hun speren, schilden, zwaarden en geweren door de lucht zwaaiden, zwoeren zij den Italianen dood en verderf. Uit hun midden klonken leuzen, als: „Wij sterven voor den keizer!" en „Wij zijn zonen van leeuwen en zullen de indringers aan stukken snijden en met hun vleesch de gieren voeden!" En al deze lieden krioelden door elkaar, zonder eenig verband, zooals men dit van Europeesche troepen gewend is. Indien men mij niet verteld had, dat het er 40.000 waren, had ik bij benadering hun aantal niet kunnen schatten. - En den ganschen dag trokken deze troepen door de stad, zoodat ik het maar veiliger vond, om be scherming achter de iet of wat vuile muren van mijn kamer te zoeken. Van achter mijn venster uit heb ik mij intusschen niets van dit schouwspel verloren la ten gaan. Het meest interessant was het, wanneer er een stamhoofd met zijn gevolg voorbij trok. Deze hee ren hebben meestal eenige moderne uitrustingsstuk ken weten te bemachtigen, maar heel dikwijls weten zij daar nawelijks mede om te gaan. Zoo zag ik er een, die zijn gasmasker stijf voor de borst gebonden had. De meeste van deze soldaten hadden intusschen geweren bij zich, die zoo van verre gezien, geen al te ouderwetschen indruk maakten. Ondanks de ophef fing van het invoerverbod zijn wapens en munitie nog steeds schaarsch, maar ook hierin zal nu wel spoedig verbetering komen. Dagelijks komen in Har rar karavanen met wapenen en munitie uit Zeilah, de Britsche haven in Engelsch Somaliland aan, en deze worden zoo spoedig mogelijk onder de troepen ver deeld. De weinige gelukkigen, die tot nog toe een mo dern geweer konden bemachtigen, zijn niet weinig trotsch op hun nieuwe wapen. Het mechaniek van deze voor hen onbekende geweren schijnt hun allen bekend te zijn. Zoo onhandig zij omgaan met gasmas kers en andere moderne strijd- en verdedigingsmidde len, zoo handig zijn zij met geweren. Reeds dadelijk worden de nieuwe wapens ingeschoten en het is ver bluffend te zien, hoe deze Abessijnen kleine voorwer pen op afstanden van 150 meter en meer weten te ra ken. Zijn de Italianen eenmaal in het bergland geko men, dan zullen zij met deze tegenstanders onaange name ervaringen opdoen. (Nadruk verboden.) Copyright V.P.B. Hiervoor in de plaats werd nu gekozen de heer P. G. Luth, terwijl de heer G. Smid werd herkozen. Als lid van den Raad van Toezicht moest aftreden de heer Th. Tijsma, niet herkiesbaar. In zijn plaats werd benoemd de heer Jac. Dieleman. Als plaatsv. bestuursleden traden af de heeren P. G. Luth en Th. Oostenbrug, herkiesbaar. Daar de heer Luth was benoemd tot bestuurslid werd zijn plaats ingenomen door den heer N. van Bergen, ter wijl de heer Oostenbrug werd herkozen. Alle gekozenen nemen de benoeming aan. Na een woord van dank aan de afgetreden heeren List en Tijsma voor het werk door hen in het be lang der vereen, verricht alsmede aan den heer Ad dens voor den steun aan het bestuur verleend, sluit de voorzitter deze vergadering. WINKEL Zondagavond hield de afdeeling Winkel van den Bond voor Staatspensionneering haar propaganda- avond in de zaal van den heer R. Laan alhier, met medewerking van Mej. Maartje Bierman te Oosthui zen. De opkomst was slechts matig. De heer Dekker opende de vergadering en sprak zijn spijt er over uit, dat de vooi*zitter tengevolge ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. Heet voorts Mej. Bierman in het bijzonder welkom en betreurt het, dat de opkomst niet grooter is. Mej. Bierman gaf voor de pauze eenige ernstige voordrachten, waarvoor zij een zeer aandachtig ge hoor had. Na de pauze trad ze op „met kap en dek" als Maartje van West Friesland. Maartje verstaat de kunst haar gehoor een geheelen avond te boeien en met haar vloeiend Westfriesch dialect weet ze haar toehoorders voor zich te winnen. Aan het einde van den avond dankte de heer Dek ker Mej. Bierman voor het door haar gepresteerde en aansluitend bij de eerste voordracht van Mejuffr. Bierman: „Wij vragen premievrij staatspensioen" en met een opwekkend woord aan alle aanwezigen daarvoor te ijveren, sloot spr. de vergadering. De wandelclub van de G.V. „Sparta" nam deel aan den wandelwedstrijd, uitgeschreven door de „Wan deltoeristen" te Haarlem over een afstand van 35 K.M. met 11 leden. Allen liepen de 35 K.M. Iedere deelnemer ontving een draagmedaille, tevens een me daille voor de club en een beker als de verstkomen- de vereeniging. Reeds 40 jaar oud. De sleepboot „Drente" van de firma Wijsmuller te IJmuiden, welke Zaterdag bij de pogingen om het vrachtschip „Kerkplein" behouden binnen te bren- ren, eveneens bij Ègmond aan Zjs is gestrand, be hoort tot de oudste sleepbooten in ons land. Zij is in 1894 gebouwd en heeft o.a. vóór Wijsmuller haar overnam, geruimen tijd onder den naam „Titan" dienst gedaan voor de vroegere firma Zurmuhlen. De „Drente" was het sterkste schip van Wijs muller en als inderdaad, wat men vreest, het schip niet vlot te brengen is, beteekent dit een zeer be langrijk verlies en tal het bedrijf van Wijsmuller sterk gehandicapt zijn. Met spanning wordt naar het vakkundig onder zoek uitgezien Inzake de mogelijkheid van het vlotbrengen van de „Drente". Als het schip, dat op het z.g. ruggetje is gestrand, zand binnen krijgt, achtte een deskundige het vlot brengen ho peloos. DISCONTOVERLAGING Van 5 tot V/2 pCt. De N©derland9che Bank heeft besloten haar ren tetarieven met ingang van heden met V2 pet, te ver lagen. Het dieconto bedraagt thans 4Vfc pet Radioredevoering van Haile Selassie. Parijs, 21 Oetober (A.N.P.): Hedenavond om kwart voor acht Nederlandsche tijd heeft de spe ciale correspondent van den Paris „Soir" te Addis Abeba een radio-interview gehad in het keizerlijk pa leis. Het interview duurde ongeveer 10 minuten en werd over de meeste Fransche zenders uitgezonden. Na eenige inleidende woorden verzocht de Fransche journalist den Keizer eenige woorden voor de micro foon te willen spreken. Keizer Haile Selassie hield daarop in vloeiend Fransch een korte toespraak, waarin hij o.m. zeide: „Ongeacht de betrekkelijke zwakheid van ons volk, zal het toch zijn land weten te ver dedigen! Want wij strijden om onze vrijheid!" Vervolgens gaf de keizer uiting aan zijn on wrikbare hoop op de directe beslissingen van den Volkenbond en drukte hij zijn vreugde er over uit, dat hij had kunnen vaststellen, dat in Europa levendige sympathie bestond voor zijn land en het lot van zijn volk. Rome. Het ministerie van pers en propaganda publiceert het 24ste legerbericht, dat als volgt luidt: „Generaal Graziani meldt, dat tien vliegtui gen gedurende een uur het garnizoen van Daguerey aan de Webbe Sjebeli, bombardeer den, dat voorbereidselen maakte om onze stellingen aan te vallen. Na het bombardement, gedurende hetwelk vijf onzer vliegtuigen licht werden bescha digd door geweerschoten zijn onze afdeelin- gen tot den aanval overgegaan en hebben zij ondanks hardnekkigen tegenstand den vijand vei-strooid en zich meester gemaakt van zijn stellingen. De vijand heeft vijftig dood en en een groot aantal gewonden op het terrein achtergelaten, terwijl tientallen Abessijnen gevangen zijn genomen. Aan onze zijde zijn veertien dooden gevallen, terwijl 40 soldaten gewond werden. De vijand heeft in zijn ver laten stellingen twee kanonnen, twee machi negeweren, twee vrachtauto's honderden geweren en verscheidene kisten munitie achtergelaten. Aan onze zijde werd aan het gevecht deelgenomen door sultan Olol Einle, die vroeger onder de Abessijnsche regeering stond. Hij verzocht aan het gevecht te mogen deelnemen, om zijn loyaliteit te bewijzen. Tengevolge van deze overwinning is de ge- heele streek van Sjaveli in onze handen. Van het Noordelijk front is niets te mel den, behalve dat de gewone verkennings vluchten hebben plaats gehad." Kassa moet de opmarsch in Agame stui ten. ItaUë hecht groote waarde aan overwinningen in het Zniden. Reuter seint uit Addis Abeba: Dedzjas Kassa Sebhat is benoemd tot opvolger van Ras Koeksa, als bevelhebber van de Ethiopische troepen in het provincie Agaraé, waar de Italianen zijn opgerukt tot Egdaga Hamus. Deze benoeming van een nieuwen opperbevelheb ber wordt een bewijs geacht, dat de Abessiniërs ern stig willen pogen den Italiaanschen opmarsch te stuiten. Zij schijnen de strategisch gewichtige stellingen, welke de mogelijkheid voor operaties in grooten stijl bieden, in ieder geval in Abessinische handen te willen houden. Zondagmiddag heeft een aantal Italiaansche vlieg tuigen een vlucht gemaakt tot aan de Setit, bommen geworpen in het hooge maïsveld en met mitrailleurs hierop geschoten. De vliegers veronderstelden, dat in dit gewas Abessinische krijgers verborgen lagen, doch de Abessiniërs loden geen verliezen. Naar verluidt, is Ras Seyoem vanmorgen de eerste geweest, die een lang telegram naar den keizer heeft gezonden langs de lijn, die ten tijde van bet ver raad van Ras Koeksa vernield was, en die men in middels heeft kunnen herstellen. Men zegt, dat Ras Sejoem in zijn telegram den keizer mededeelt, dat de Italianen hun vliegende colonnes, die zij in de rich ting van Makalé vooruitgezonden hadden, hebben teruggetrokken en thans weer bezig zijn met het versterken van hun stellingen, waarbij zij veel van prikkeldraad gebruik maken. Het vertrek van den Koning der Koningen zal niet lang meer worden uitgesteld. De juiste datum van zijn vertrek wordt zorgvuldig geheim gehouden Wel wordt nog medegedeeld, dat de nog in Addis Abeba achtergebleven troepen van de Keizerlijke Garde, ongeveer 2000 man, den Keizer zullen bege leiden wanneer hij naar het front gaat. Vermoede lijk zal Hailé Selassé zich in de eerste plaats naar Dessié begeven, waarheen ook Ras Moeloegeta is ge gaan. Verwoed gevecht hij storm en regen. A d o e De bezetting van Dagherai aan de Webbe Sjebeli wordt hier gezien als een groot mi litair en strategisch succes voor de Italiaansche troe pen. Dagherai ligt 200 meter boven den zeespiegel en is de sleutel van den weg naar Harrar en een voornaam punt in het verdedigingssysteem van de Abessiniërs in dit gebied. Naar thans bekend wordt had het gevecht plaats bij storm en hevigen regen. De vliegtuigen namen actief deel aan den strijd door van geringe hoogte mitrailleurvuur op den vijand te openen. Men gelooft, dat de Ethiopische verliezen zwaar, die van de Italianen daarentegen gering zijn. De troepen van generaal Graziani rukken thans langs twee wegen vooruit, een langs Wesi Tsjaveli en de ender recht op Harrar aan. Te Rome verklaart men, dat de inname van Dag herai van te meer beteekenis is, daar het een vrucht bare oase is te midden van een gebied arm aan water en bijna onbewoond. De Italiaansche actie aan het Zuider front ver sterkt onder de correspondenten te Eritrea den indruk dat de Italianen het zwaartepunt van hun aanval naar hier hebben verlegd, waar generaal Graziani een veldtocht leidt volgens beproefde koloniale methoden. Gisteren is de afkondiging geschied van het Ko ninklijk Besluit, dat, in overeenstemming met het eerste voorstel van de coördinatiecommissie te Genève, ingevolge de Uitvoerverboden wet 1935, den uitvoer van wapenen, munitie en oorlogsmateriaal uit het Koninkrijk der Nederlanden naar Italië en zijn be zittingen met ingang van gisteren verbiedt. Zware straffen geëischt. Gisteren hebben een aantal Ossche misdadigers voor de Bossche rechtbank terecht gestaan. Het waren niet de hoofdpersonen van de mis dadige kern te Oss, doch slechts misdadigers van de tweede rang Van moord en doodslag was geen sprake, maar toch waren hun misdaden nog van een zeer ernstig karakter. Diefstallen en beroovingen vormden de hoofdschotel en hoewel tal van verdachten het ou de Ossche recept van zwijgen of ontkennen volgden, was het duidelijk dat deze tactiek ditmaal geen succes zou hebben. Het waren tal van obscure elementen die terecht stonden en de Officier van Justitie meende dan ook dat deze personen voor geruimen tijd uit de sa menleving dienden te worden verwijderd. Tegen de verdachten Bloemers en Den Brok werd 8 jaar, tegen den verdachte F. de Reuvers 6 jaar geëischt. De uitspraak Is bepaald op 4 November a.s. Een langdurig karwei. De reederij van het stoomschip Kerkplein heeft een contract afgesloten voor de berging van dit schip met L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst, die het bergingswerk zal uitvoeren in samenwerking met W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam. Men verwacht dat de bergingswerkzaamheden van langen duur zullen zijn, aangezien het schip hoog op het strand zit en het zand rondom het schip zal moe ten worden weggezogen. Drie dooden en negen gewonden. Het D.N.B. meldt uit Saarbrucken: In den afgeloopen nacht is te Spiesen bij Neunkir chen een ernstig tramongeluk gebeurd. Een van Saarbrucken komende tramwagen ge raakte op den hellenden weg tusschen Elversberg en Spiesen aan het glijden, waarbij de bestuurder de wagen niet meester kon blijven. Met groote snelheid liep de wagen de eindhalte voorbij, om daarna met volle kracht tegen den muur van een logement te botsen. Het voorbalkon drong ongeveer drie kwart meter het huis binnen, en werd volkomen vernield. De be stuurder werd op slag gedood. Onmiddellijk werd hulp verleend door brandweer, geneeskundigen dienst, politie, S.A. en S.S. Het bleek, dat van de ongeveer 15 passagiers twee waren gedood. Verder waren drie hunner zwaar en zes minder ernstig gewond. Door den dood van den bestuurder is het moeilijk, nader.e inlichtingen over de oorzaak van het onge luk te verkrijgen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Margaretha, dochter van Beets Dirk en Bakker Greta; Klaasje, dochter van Visser Hen drik en Ling Susanna. POLITIE. Gevonden: een combinatie tang. Verloren: een armbandhorloge. Gevonden: een armbandhorloge. ALKMAAR, 21 Oetober 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 121 vette koeien f 90190, handel matig; 17 kalveren, w.o. gras f2040 en vette f38—62.50, per K.G. 45—65 cent; 29 nucht. kalveren (slacht) f 614; 245 vette varkens (zwa re) per K.G. 4046 cent. Handel stug. WINKEL, 21 Oetober 1935. Appelen f 15, peren f 114, noten f 1718, druiven f 79, slaboonen f 4—5, kool f 1.502.70, aardappelen f 1—1.20, uien f0.80—1, alles per 100 pond; bloemkool f8—10, andijvie f2—2.50 p. 100 st. ALKMAAR, 21 Oetober 1935. Aardappelen f 2.40, andijvie f 0.703.20, appelen f 26, Bloemendaler kool f 10, bloemkool I f S—15, II f 36, boerenkool f 1.605.10, bieten f 2.604.90, druiven f 515, gele kool f 4.50—7, groene kool f 3 9kropsla f 1.507, knolselderie f 2.504, kom kommers f 14.50, meloenen f 3—12, peren f 29, prei f 35.60, peterselie f 3, postelein 45—75 ct., raapstelen f 1.50, roode kool f 4.50—7, selderie f 1.50 —3.50, spinazie 3280 ct., spruiten f 7.50—12, snij- boonen f 12—15, dubbele spercieboonen f 1.703.85, tomaten f 1.50—3.50, uien f 1.60—2.80, wortelen f 2 —11, witlof I f 12—15, idem n f 8. AMSTERDAM, 21 Oetober 1935. Aaardappelmarkt. Heden werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche bonten 2.90—3.10, id. Blauwen 2.903.10; Zeeuwsche eigenheimers 2.20 —2.40; idem bl. eigenheimers 2.252.40, idem Be velanders 2—2.20, Bontestar 2.30—2.40, Alle soorten Zeeuwsche poters 1.80—2, Dito alle soorten Bonken 1.802, Haarlemmer en IJpolder Bonten en blau wen 2.803; Dito Bevelanders 2—2.20, Flakkeesche eigenheimers 2.20—2.40, Dito poters 1.80—1.90, Spuische Eigenheimers .302.50, dito poters 1.90 2, Hillegommer zandaardappelen 2.80—3.50, Anna Paulowna zandaardappelen 2.803.50. Alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo in zakken van 50 kilo: Drentsche en Overijsselsche Z andeigenheimers 3— 3.40, tweede vrucht f 2.402.60, Bonken zandaard appelen f 2.202.40. WARMENHUIZEN, 21 Oetober 1935. Aanvoer: 1300 Kg. witte kool f 3.90, 450 Kg. gro ve uien f 2.40. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Oct. 4100 Kg. aardappelen: Bevel, f 2.60, eigenh. f 2.50 bl. dito f 2.60—2.90, 16000 Kg. uien f 2.40—2.50, drie lingen f 0.70—1.10, grove f 2.40—2.50, gele nep f 2.20 —2.50, 7100 Kg. peen f 1.40, 3800 Kg. kroten f 1.40— 3.60, 10.000 Kg. roode kool f 3.10—5.90, 15000 Kg. witte kool f 1.60—4.40, 10 000 Kg. gele kool f 2.90—4.90, 8000 Kg. D. Witte kool f 3.10 —4.70, 330 stuks bloemkool f 5.109, 2e kw. f ?.50£90, 14000 stuks andijvie f 0.90—2.10. NOORDSCHARWOUDE, 22 Oetober 1935. Schotscne 1.80, grooten 2.30. r. duken 1.70, eigen heimers 2.40. bl. dito 2 602.90. blauwe aardappelen 2.803.20, uien 1.702.60 drielingen 6090 ct., gro ve 2.703. peen 1.8—1.00, spercieboonen f 813, kroten 1.30—3.40. roode kool 3.90—5.60. witte kool 2.70—4.10, gele kool 4.10—5.30.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3