BRUISENDE EUGD ANNA PAULOWNA Jaarvergadering „Ziekenzorg" De verecniging „Ziekenzorg" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het bovenzaaltje van den heer C. Slikker. Als de voorzitter, de heer K. Keuris, de vergadering met enkele toepasselijke woorden heeft geopend, leest de secretaris de heer P. J. Crum, de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd wor den goedgekeurd. De voorzitter deelt hierop mede, dat op de agenda een abuis voorkomt. Niet twee, doch drie bestuurs leden treden dit jaar periodiek af, waarin dus door de vergadering zal dienen te worden voorzien. Verder deelt voorzitter mee, dat voor enkele maan den terug een bespreking is gevoerd met den heer Bronkihorst, tandarts te Schagen, met de bedoeling, dat de heer Bronkhorst hier geregeld wekelijks een spreekuur zou houden. Tevoren was hierover ook met den dokter overleg gepleegd, die hieraan ook gaarne medewerking wenschte te verleenen. Deze onderhandelingen zijn geslaagd en, naar sinds enkele weken is gebleken, heeft het bestuur hiermee in een werkelijke behoefte voorzien. De spreekuren worden bijzonder druk bezocht Van de Landelijke Federatie van Vereenigingen voor Ziekcnhuisverpleging zijn een tweetal vertegen woordigers, n.1. de heer C. Stolk, voorzitter dier fede ratie en de heer H. G. Rijs, secretaris van het Streekverbond „Noord Holland benoorden het IJ" met het Dag. bestuur onzer vereen, in verbinding ge treden, omtrent eventueele toetreding tot bedoelde federatie. Over deze toetreding is echter in het be stuur nog geen beslissing genomen. Binnenkort zal dit nog nader onder de oogen worden gezien. Ten aanzien van die leden, die in de afgeloopen winter geruimen tijd met werkloosheid te kampen hebben gehad en van anderen, die, hoewel geen ar beiders zijnde, toch als daarmee gelijkgestelden mo gen worden gerekend, heeft het bestuur gemeend in den geest der vereen, te werken, door deze leden voor het loopende boekje eene korting van 20 pet. toe te staan. Het bestuur was hiertoe mede in staat door de welwillende houding, hierin door Dr. Olrce inge- genomen, die voor dit doel ook een zeker percentage als korting op het aan hem uit te keeren bedrag voor geneeskundige verzorging toestond. Desondanks zal deze maatregel in het thans loopende boekjaar de exploitatierekening onzer Vereeniging met ongeveer f 800 bezwaren. Wat de toestand der vereen, betreft, ook in het af geloopen boekjaar is het financieel resultaat weer bevredigend geweest, hetgeen straks uit het verslag van den penningmeester nader zal blijken. Boven dien is hot ledental, ondanks de ongunstige tijdsom standigheden stijgende. Per 1 October j.1. bedroeg het ledental (dat voortdurend wisselt) ongeveer 2260, hetgeen ongeveer 60 meer dan vorig jaar op dien datum. Nadat enkele opmerkingen, naar aanleiding van deze uiteenzettingen zijn beantwoord, brengt de penningmeester, de heer P. Jongejan, het financieel .verslag over het boekjaar 1934—1935 uit. Hieruit blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen f 16.763.75, de uitgaven f 14.415.02, zoodat een bedrag van f 2.348.73 aan de bestaande reserve kan worden toegevoegd. Namens de commissie van toezicht deelt de heer P. Kooiman mee, dat de rekening van den penning meester door de commissie meerdere malen is ge controleerd, waarbij alles in de beste orde werd be vonden, waarom hij de vergadering voorstelt, de re kening goed te keuren. Na goedkeuring dankt de voorzitter de heer Jon gejan voor diens richtig beheer en de Commissie voor de moeite, welke deze zich heeft getroost. Bij de hierop volgende bestuursverkiezingen wor den de aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Crum, P. Jongejan en J. van Nuland allen met groote meerderheid herkozen, waarmee de Voorzit ter hen persoonlijk, maar ook de vereeniging ge luk wenscht. In de plaats van den heer O. Klein, die als lid der commissie van toezicht moet aftreden, en niet herkiesbaar is, wordt na twee vrije stemmingen en een herstemming gekozen de heer A. Raven. De voorzitter dankt hierop den heer Klein voor de bemoeiingen welke hij die reeds herhaalde malen als lid der commissie van toezicht werd gekozen, steeds in het belang der vereeniging verrichtte, spreekt hierbij tevens nog enkele waardeerende woorden aan het adres van wijlen den heer C. Schilderman, die in het afgeloopen jaar de vereeni ging als lid van de Commissie ontviel. Ook deze stond steeds de vereeniging trouw ter zijde. De heer P. Kooiman, die vorig jaar als plaatsver vanger voor den heer C. Schilderman werd aange wezen, zal tot den datum waarop de heer Schilder man weer zou zijn afgetreden, diens functie blijven vervullen. Feuilleton. IJ door MARGARET PEDDLER. 14. Werktuigelijk knikte ze. Ze had het doffe, verdrie tige gevoel dat alles tusschen hen ten einde was... Ze dacht dat Tèrry haar dit op de een of andere ma nier te kennen wilde geven, en heel duidelijk drong het thans tot haar door, dat ze niets anders dan een prettige zomer-flirtation voor hem was geweest. Er kwam een nevel voor haar oogen, en hierdoor het dat ze niet zag waar ze liep en over den ongelijken drempel struikelde. Onmiddellijk boog hij zich over haar heen. „Je hebt je toch geen pijn gedaan?" Er was een angstige klank in zijn stem. Met een geforceerden glimlach kwam ze overeind. Ze had een van haar knieën tegen een scherpen kant van de rots gestooten en ze had werkelijk pijn. Het was echter niets in ver gelijking van de groote smart in haar binnenste. „Nee, het doet geen pijn," antwoordde ze dan ook. En dadelijk voelde ze hoe zijn armen, die zich eerst om haar heengesloten hadden, haar loslieten. Ze liep nu haastig vooruit en Terry volgde haar. Ineens stond ze echter stil en keek om zich heen. Ze staarde in de richting van de kleine haven van Tor- renby, waar verschillende visschersbootjes lagen, Daarna zag ze naar de lucht die vol dreigende wol ken was geraakt, en waarvan ze niets bemerkt had Bij de rondvraag uit 'de lieer 'A, Kqsaen een ern stige klacht over den plaatsvervangendeh geneesheer die tijdens de vacantie van Dr. Olree diens functie waarnam. De voorzitter zegt, dat het bestuur zoowel van deze als van een paar andere klachten, welke over bedoelden geheesheer zijn ingekomen, reeds kennis droeg en hieraan zeker haar aandacht zal besteden. De vergadering wordt hierop gesloten met een woord van dank voor de aangenamen toon, die de discussies kenmerkte en tevens met de beste wen- schen voor het thans loopende boekjaar, BARSINQERHORN KOLHORN. Jaarvergadering Bond voor Staatspen- sionneering. Zaterdagavond belegde de afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarvergade ring in het café van F. Groet. De opkomst viel niet tegen. De Voorzitter, de heer J. Slot, opende met een hartelijk woord van welkom, waarna de se cretaris, de heer S. Groet, de notulen en het jaar verslag voorlas. Ter nagedachtenis aan het trouwe lid en bode, de heer M. van der Klooster, verhieven de aanwe zigen zich een oogenblik van hun zetels om hem van deze plaats nog dank te brengen voor zijn vele werk voor den Bond. Hierna werd de rekening van den penningmees ter, den heer J. Kossen nagezien en goedgekeurd, onder dankzegging voor het nauwgezette beheer. Daarna werd besproken op welke wijze de pro- Daganda- en feestavond zal worden gevuld. Daar bij speelde de toestand van de kas een belangrijke rol. In dit verband bleek een plan om de propa gandafilm te vertoonen, niet uitvoerbaar. Besloten werd het duo „Wijo" te engageeren voor een avond in begin December. Tenslotte volgde de bestuursverkiezing. De af tredenden, de heeren J. Noorman en P. Zeeman werden herkozen. De heer S. Breebaart was niet herkiesbaar. Als nieuw bestuurslid werd de heer de Mol gekozen. Daarna sloot de Voorzitter deze geanimeerde ver gadering. Arbeidersavondschool. Alhier is gesticht een neutrale arbeidersavond school, op initiatief van de vorig jaar opgerichte afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling. De lessen zijn speciaal voor volwassenen van groote beteekenis. Het uit 3 leden bestaande school bestuur zal zooveel mogelijk werken in overleg met de leerlingen, zoodat deze alle profijt uit de lessen kunnen trekken. Een mooie gelegenheid voor vele ouderen, die zich iets willen ontwikkelen. Tot nu toe hebben zich voor den cursus, die Donderdag a.s. aanvangt, 18 leerlingen uit Kolhorn en 7 uit Bar- singerhorn opgegeven. W I E R J N G E N VABA-Jubileum-avond. Een overvolle zaal. Zaterdagavond j.1. had in Cinema de Haan een VARA-Jubileum-a vond plaats ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan dezer Omroepvereeniging. Medewerking verleende het beroemde muziek- ensemble „The Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman, met de bekende radio-zanger Al- bert de Booij. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Ruim 600 personen waren aanwezig. Te acht uur betrad de heer E. Zetzema, voorzitter der afdeeling „Wieringen" het podium, om de aan wezigen welkom te heeten. Spr. heet in het bijzonder welkom „The Ram blers" en Albert de Booij, welke ons op dezen avond zullen doen genieten van zang en muziek. Spr. zegt: Eerst hadden we nog al wat met het hoofdbestuur te doen om dezen avond hier te houden; deze vroe gen zich af: wat zal het zijn op Wieringen? Maar, zegt spr., wij hebben in de Wieringers vertrouwen en zooals u ziet, we zijn lang niet teleurgesteld. Spr. wekt ook de aanwezige niet-VARA-leden op, om lid te worden hiervan! Op elke stoel ligt een invul-biljet dat in de pauze zal worden opgehaald, zoodat het zoo gemakkelijk mogelijk is gemaakt. Na deze woorden geeft spr. het woord of eigen lijk de muziek aan „The Ramblers". Als het doek opengaat breekt al dadelijk een stormachtig applaus los, hetwelk men echter den geheelen avond na elk nummer hoorde. „The Ramblers" zetten in met de populaire VARA- marsch. waarna meerdere nummers volgden. Dan betreedt Alb. de Booij onder donderend ap plaus en gejubel het tooneel. We kregen eerst van hem te hooren het mooie liedje: Als je zeven jaren bent. Hierna kregen we een schitterende saxofoon-solo van een der „Ram blers", namelijk Sonny Boy van Al Jolson. Dit num mer was in één woord af. Als men hiervan de be teekenis weet, is dit iets fijns. Een langdurig ap plaus was dan ook de belooning. Alb. de Booij kwam hierna met: De Autobus, dit was een groot succesnummer. De zaal weerklonk tenminste steeds van de lach. De muziek van den zanger werkte hierop ook zfcer aanstekelijk. Abbie had hier zeker succes mee. Een schitterende vioolsolo volgde hierop: Song of Songs. Nog verschillend muzieknummers en zang volgden oa. kwam Abibe no met De lange rij,In de Haven en Als ik groot ben lieve Moeder, dit laat ste vooral was erg mooi. M. Tieleman, een der Ram blers, zong ook nog een komisch liedje, getiteld: Bye, bye, blues, een lach-succes. Na deze nummers betrad de voorzitter van het gewest Hollands Noord, de heer Zwiers v. Hoorn, het podium, om een korte propaganda-rede te hou den. Spr. vertelt ook van de oprichting der VARA. En het ledental, dat momenteel 100.000 is, dit is 130.000 geweest, doch de VARA. voelt ook de crisis. We gaan echter vooruit, al wordt het de VARA. ook nog zoo lastig gemaakt, o.a. door de Radio-con- trole-commissie, dit ook is juist een teeken, we moeten sterk zijn, wordt lid van de VARA. Treedt toe, vele kleintjes maken één groote. Na de rede van den heer Zwiers wordt een pauze gehouden. Na de pauze krijgen we eerst een num mer van Abbie: Ik heb je te diep in je oogen ge zien. Hierop volgde het populaire liedje: Looki Looik Looki. Na eenige nummers kregen we van Alb. de Booij o.a. Het Slachtoffer, Laat me toch met rust, Dat moet je niet doen Amalia. M. Tieleman zong ook nog een aardig liedje voor ons. _,De IJscoman" was ook zeker een succesnummer en werd heel mooi door Alb. de Booij gezongen. Tot slot kregen we een fijn nummer: „De groote booze wolf", met ballet; dit was ook zeker een dei- successen, de lachspieren kwamen hier ook weer danig in beweging. Dan als het doek dicht gaat,, breekt er in de zaal een warm, enthousiast applaus los, overal hoort men roepen: Abbie, Abbie, Abbie. Er wordt nog eenige keeren gehaald en eindelijk wordt er nog een nummer gegeven. Alb. de Booij zingt voor ons het lied: Aan mijn onbekende vrouw, ook een waar succes. Dan dondert er weer een applaus. Het doek wordt echter nog eens ge haald en we hooren de tonen van de Internatio nale, wat door velen staande werd meegezongen. Daarmede is men aan het einde gekomen. The Ramblers hebben zeker succes gehad en het suc ces wan Alb. de Booij was overweldigend. Vele per sonen waren aanwezig uit Breezand, Anna Pau- lowna, Wieringerwaard en omliggende plaatsen. Een gezellig en geanimeerd bal sloot de avond. De VARA kan op een schitterend geslaagde avond terugzien, ZURE terwijl ze de hut en de kapel van „De Heilige Hu- bertus" bezochten. Er was ook een kille wind opge stoken, die schuimvlokken tegen de rotsen deed op spatten. Er verscheen een blik van angst in haar oogen en ze keek Terry aan. „We moeten dadelijk teruggaan", zei ze haastig. „Er is storm op komst. Kijk eens naar die woeste wolken. De visschersbooten verdwijnen allemaal in de haven. Ik weet zeker dat ze dit niet zouden doen als ze geen orkaan verwachtten." Hij knikte zwijgend. De zee zag er inderdaad zeer onstuimig uit en de hemel had thans een loodgrijze kleur. Zijn gedachten waren met heel andere din gen bezig geweest, doch als een bliksemflits drong het tot hem door dat er gevaar dreigde. „Ga gauw mee", zei hij, haar bij den arm grijpend „We moeten regelrecht naar de boot. We kunnen niet meer omloopen om de picknickmand te halen. Maak voort, Phil." Hij nam de leiding en Phil haastte zich aan zijn bevelen te voldoen. Zoo nu en dan gleed ze op het glibberige pad uit, maar dan voelde ze onmiddellijk weer zijn arm om haar heen. Het was nu nog maar een kwestie van enkele minuten voordat zo de kleine pier bereikt hadden en „De Laatste Hoop" losgemaakt van de touwen. Tusschen windvlagen door gelukte het hun het zeil te hijschen. Eerst dacht Phil dat de storm nog wel niet zou opzetten, doch zoodra ze de open zee bereik ten, ontdekte ze wel anders. De hemel was nu bijna gitzwart, en het leek alsof de windvlagen van alle hoeken tegelijk kwamen. Ze hield het grootschoot in haar hand om dit te laten vieren of vast te maken, naar gelang het noodig mocht blijken te wezen. En intusschen keek ze Terry onderzoekend aan. Er lag een grimmige trek om zijn lippen terwijl hij de roerpen van het kleine vaartuig omklemd hield. „Denk je dat we het nog kunnen bolwerken?" schreeuwde ze boven het geraas der golven uit Er lag iets in de uitdrukking van Terry's oogen. wat haar deed veronderstellen dat de toestand BURGERVLOTBRUG. Zaterdag j.1. hield Nut en IJsbond haar jaarver gadering in het lokaal van den heer P. de Nijs. De Voorzitter opende met een woord van welkom aan de aanwezigen, doch sprak tevens zijn leed wezen uit over de geringe opkomst der leden. De notulen werden na voorlezing zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treden waren de heeren P. Geuzenbroek en G. Rademaker. Beiden werden met meerderheid van stemmen herkozen. Aan de orde is bespreking Nutsavond. Besloten werd deze te houden op 23 November a.s. (Zie ko mende advertentie). Hierbij werd tevens den wensch uitgesproken, dat de werkende leden wederom hun steun zouden willen verleenen in den vorm van iets bij te dra gen, om zoodoende de gezelligheid van dezen avond te verhoogen. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot Voor zitter de vergadering. EEEREÜGOW AART) Zondagmiddag hield in de Hervormde Kerk al hier, onze nieuwe dominee, de Weleerw. heer L. J. v. d. Kam, zijn intredepreek, nadat in de voor middagoefening te Veenhuizen door professor Se- venster in het kerkgebouw aldaar de bevestiging had plaats gevonden. Voorganger ontwikkelde voor zijn gemeente de tekstwoorden Jesaja 40, verzen 68, waarin de mensch geroepen wordt uit het vergankelijke op te klimmen tot de eeuwigheidsgedachte, het eeuwig goddelijke te stellen boven de vergankelijkheid van het aardsche bestaan. Na de preek werden nog woorden van welkom en waardeering gesproken door ds. Bloemhoff, als scheidend consulent, door Ds. Van Baaien namens den Ring, door een afgevaardigde van de disputeer- club en door den heer Bruin namens de gezamen lijke kerkeraden van Heerhugowaard en Veenhui zen. Rond de preekstoel was een bloemenversiering aangebracht. Laten we dit korte verslag eindigen met de hoop uit te spreken, dat het ook voor onzen nieuwen hoogst critiek was... en de mogelijkheid bestond dat ze nooit de kust konden bereiken. „Dat zal wel op de een of andere manier gebeu ren", gaf hij te kennen. En toen, spottend om hun kleine, menschelijke krachten, kwam een heftige stormvlaag op welke het ranke bootje naar één kant deed overhellen. „Kijk uit!" brulde Terzy. Het natte zeil werd aan Phil's handen door den wind ontrukt. Voor een kort angstwekkend oogenblik zag ze den boom onzeker heen en weer zwaaien. Daarna sloeg die over, en Phil bukte zich haastig op den bodem van de boot om den slag te ontko men. Op hetzelfde moment viel er echter iets zwaars tegen haar zijde aan, waardoor ze kwam te vallen... Ze hoorde een dof gegons Daarna dichte, zwarte duisternis. HOOFDSTUK VIII. Een schuilplaats. „Phil, lieveling, zeg toch iets. Zeg in Godsnaam wat." Vaag drongen deze woorden op hartstochtelijken, wanhopigen toon uitgesproken, tot Phil dooi*. Het leek haar toe alsof ze van heel ver af kwamen, en eindelijk de diepte bereikten waarin ze lag. Ze kon zich niet herinneren wien die stem toebehoorde niettemin had ze een zeker verlangen te antwoorden. Iets nats en kouds plaste eensklaps op haar ge zicht, en hierdoor was het zonder twijfel dat haar herinneringsvermogen terugkeerde. Er had een vree- selijke storm gewoed terwijl ze met Terry in de boot had gezeten. Ze zag in gedachten weer de hooge, wit te golven er over heen slaan. Haar gezicht was nat., waren ze dan nog midden op de woeste baren? Werk tuigelijk hief ze haar hand op om dat nat weg te wisselen en toen verstond ze heel duidelijk: „God dank ze komt bij. Phil! Phil! Doe je oogen open, kindje!" Er was zulk een dringende klank in die stem, 'dat WOENSDAG 23 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en medita tie; 8.15—9.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 —12.00 M. F. Jurjaamz (harmonium) en Mej. G. Koeman (sopraan); 1215 Gram.pl.; 1.00 Vocaal en instrumentaal concert olv. P. v. d. Hurk; 2.453.45 Gram.pl.; 4.00 Zang door A. Stroink (mezzo-alt) m. m.v. E. van Eden (piano); 5.00 Kinderuur; 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Mevr. C. Scheaik— Röder: Onze Sterhuizen; 8.00 Berichten; 8.05 Or gelconcert W. de Vries; 9.00 Voor jonge menschen (IV); 9.30 NCRV-Harmonie-orkest olv. P. v. d. Hurk (Om 10.00 Berichten); 11.00—11.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding VPROt 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven; 12.00 Gr3un.pi.; 12.30 De Flierefluiters olv. E. Walis m.m.v. B'. van Dongen (zang)1151.45 De Zonnekloppers olv. C, Steyn; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Orvitropia olv. J. van der Horst; 2.45 Gram.pl.; 3.00 Voor de kin* deren; 5.30 Fantasia olv. E. Walis; 6.00 De Bofremi-* ans olv. J. v. d. Horst; 6.30 R.V.U.: Dr. J. Presser? Rondom Abessinië; 7.00 Flohr en S Landau spreken over de match EuweAljechin; 7.20 Gram.pl; 7.30 J. Roussel (cello) en J. Bernard (piano)8.00 Her haling SOS-berichten; 8.03 VARA-Varia, Nieuws berichten; 8.45 VARA-Orkest olv. H. de Groot; 9.40 Nieuwsberichten; 9.45 Residentie-orkest olv. P. van Anrooij, m.m.v. C. Moerman (viool); 11.00 B. Prem- sela: Moeilijkheden in het huwelijk; 11.20 E. Walis (viool), J. Jong (orgel), S. Sipos (cymbaal) en I. Rossican (piano); 11.4512.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel Q. Maclean; 12.50 Ch. Manning's orkest; 1.50 Gram.pl.; 2.20 Berichten; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Pianoreci tal P. Male; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth olv. R. Austin m.m.v. G. Cassade (cello); 5.05 Western Studio-orkest olv. F. Thomas; 5.35 F. Walker's Oc tet; 6.20 Berichten; 6.50 Mozart-concert; 7.10 en 7.25 Lezing; 7.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall; 8.50 BBC-Symphonie-orkest olv. A. Boult, m.m.v. C, Flesch (viool)1110 „The little show", cabaret-pro gramma; 11.4012.20 Roy Fox en zijn Band. RADIO-PARIS 1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Pas* cal; 2.50 Orkestconcert olv. Tomasi; 4.20 Kamermu-* ziek olv. Doijen; 6.50 Orkestconcert; 8.20 Piano-* recital; 9.05 „Maria Stuart", spel van Schiller, mu* ziek van Tomas; 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.504.50 Omroeporkest olv. Gröndahl; 5.055.35 Gram.pl.; 7.20 Operettemuziek olv. Reesen; 8.05 Gram.pl.; 8.13 Radiotooneel; 930 Het Pro Arte Kwartet; 10.30— 11.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.)1 5.50 Orkestconcert; 9.55 Zang en piano; 11.20 Sym- phonie-orkest olv. Schmeisser; 1.35 Gram.pl.; 3.35 Viool en piano; 4.20 Uit Frankfort: Omroeporkest Franz Hauck's kapel en solisten; 6.20 Pianorecital 7.35 Sprookjes en liederen; 8.05 Voor soldaten; 9.50 1.20 Omroeporkest en -kleinorkest. ROME (421 M.X 8.10 Radiotooneel; 9.45 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.)' 322 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest; 1.502.20 en 5.20 Gram.pl.; 5.50 Zang en piano; 6.20 en 7.35 Gram.pl.; 8.20 Wagner-concert m.m.v. orkest en solisten; 10.3011.20 J. Rutten's orkest; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Omroeporkest olv. Gason; 1.50 2.20 Gram.pl.; 5.20 Solistenconcert; 5.45 G'ram.pl.; 650 Pianorecital; 8.20 Omroeporkest; 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 RijkszendingS .05 Het Troslinger Accordeon orkest; 9.20 Berichten; 9.35 Olympia-Dienst; 9.50 Viool- en pianorecital; 10.05 Weerbericht; 10.20— 11.20 Dansmuziek. leeraar moge weggelegd zijn eenige daarvan té verzamelen op onzen schralen N. H. Kerkelijken akker en dat hij een plaats moge winnen in de harten van zijn gemeenteleden, zoodat het „mijn gemeente" en „onze dominee" in de toekomst geen woorden met een holle klank mogen worden. ze geloofde dat het beter was indien ze nu probeerde te doen wat er van haar verlangd werd. Gehoor* zaam opende ze dan ook haar oogen, en zag Terry's gelaat vlak boven het hare. Maar was dat werkelijk Terry? Zijn geheele gezicht was verwrongen van angst en hij zag lijkbleek. En plotseling drong het tot haar door waarom hij er zoo uitzag. Hij was doodsbang... doodsbang op die woeste zee! Oh, ze moest hem gerust zien te stellen. „Ik mankeer niets, Terry", bracht ze op eenigs* zins onzekeren toon uit. „We zullen er wel doorheen komen." Zoodra hij haar zwakke, dappere stem hoorde gooide hij zijn hoofd in den nek en stiet een luiden; lach van verlichting uit. Daarna sloeg hij zijn sterke jonge armen om haar heen en drukte haar hoofdje zachtjes tegen zijn schouder aan. „Oh, mijn lieveling", bracht hij heesch uit. „We zijn er al doorheen. Liefste, dringt het niet tot je door?j We zijn er doorheen." De nevel die zich om haar heen had gesloten* waardoor alles vaag en onwerkelijk leek, verdween geleidelijk. Het werd haar nu duidelijker: in gedach ten zag ze „De Laatste Hoop" weer sterk naa.r één kant overhellen, en opnieuw hoorde ze Terry's wan- hopien kreet. Daarna was er iets op haar hoofd! terecht gekomen, vermoedde ze. Onwillekeurig bracht ze haar hand naar haar schouder; deze deed ontzettend pijn. „Wat is er toch gebeurd, Terry?" vroeg ze. „Mijn arm doet zoo'n pijn. „De boom raakte je terwijl die neerviel", legde hij rustig uit. „Goddank niet met volle kracht. Maar in ieder geval kreeg je een flinken slag opzij, en ité veronderstel dat je je hoofd gestooten moet hebben toen je viel. Ik zal er nog wat koud water op doen" voegde hij er aan toe. „Ik zal mijn zakdoek nog even nat maken, Phill." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 8