Plaatselijk Nieuws. Aitio=botsing. Uit onze omgeving. Drie gewonden. Ontsnapte gevangene aangehouden. Ehetriciteit contra gas. Qe Bilt seint De laatste Fransche nota aan Engeland. DE CRISIS-AMBTENAREN. Gasbedweiming. Ongeluk of misdaad? Inbraken te Wognum. SCHAGERBRUr LUXE AUTO EN VRACHTAUTO OP DEN VIER SPRONG OP ELKAAR INGEREDEN. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur had op het kruispunt nabij hotel „Het Wapen van de Zijpe" alhier een botsing plaats tusschen een luxe auto en een zwaren vrachtauto. In de luxe auto, die uit richting St. Maar tensbrug kwam, bevonden zich de heeren A. J. Wijnvcldt, burgemeester van Oudkarspel en de heer K. G. Reinders, gemeente-secretaris van Noordscharwoude met hunne echtgenoo- ten. De vrachtwagen, eigendom van de fa. Loos en Co. te Amsterdam, kwam uit de rich ting Schagen en had, omdat deze van rechts kwam, voorrang. Volgens verklaring van ooggetuigen reed de luxe wagen met een zeer matigen gang, terwijl de vracht auto met een flinke vaart het kruispunt naderde. Niettegenstaande de zich ter plaatse bevindende verkeersspiegel, hebben de inzittenden van de beide auto's elkaar niet tijdig opgemerkt. Een botsing bleek dan ook onvermijdelijk. De luxe auto werd hierbij zwaar beschadigd, terwijl aanvankelijk de inzittenden weinig letsel schenen te hebben bekomen. Later werd echter mevrouw Wijnveldt onwel en werd binnenge dragen bij de familie Hussaarts. Ook burgemeester Wijnveldt bleek een tamelijk ernstige armfractuur te hebben opgeloopen. Mevrouw Reinders werd licht aan het hoofd gewond, terwijl haar echtgenoot ongedeerd bleef. De chauffeur van den vrachtauto kwam met den schrik vrij, terwijl diens auto licht werd bescha digd. Een gedeelte van de lading van den vracht auto gelukkig ledige koolzuurcylinders, vlogen tengevolge van den schok over den weg. Dokter W. van Slooten van St. Maartensbrug, die inmiddels was gewaarschuwd, constateerde bij mevr. Wijnveldt een hersenschudding, waardoor vervoer naar haar woning voorloopig r.iet mogelijk zal zijn. Begrijpelijkerwijze veroorzaakte het ongeval in ons dorp nogal eenige consternatie. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag. SCHAGERBRUG. J.l. Woensdagmiddag had in „Het Wapen van de Zijpe", ten overstaan van Notaris De Boer te Hoog woud, de verlcooping plaats van de boerderij van de erven wed. K. Slik, alhier. De uilslag dezer verkooping was als volgt: Perceelcn 1 t.m. 4 (boerderij met erf, schuur, bosch en weiland), groot 4.71.23 H.A. Kooper A. Govers, Den Helder voor f5947.32; perceel 5, weiland, groot 3.40.93 II.A., kooper H. Rezelman te Schagerbrug voor f 4798.60; perceel 6, weiland, groot 2.92.10 H.A., kooper L. Rentenaar te Schagerbrug voor f 3855.72; percoel 7, weiland, groot 3.12.30 H.A., kooper G. Keijzer te 't Zand voor f 4184.82; perceel 8, weiland, groot 2.36.30 H-A., kooper II. Rezelman te Schagerbrug voor f 2647.50; perceelen 9, 10 en 11, weiland, groot 3.42.00 H.A., kooper D. Zeeman te St. Maartensbrug voor f 3669.06. T ZAND. Dinsdagavond werd alhier een filmavond gegeven, uitgaande van do I.G. Farbenindustrie, afd. Land en tuinbouw. In verband met het mooie weer wer den een 0-tal films, allen betrekking hebbend op 't gebruik van stikstof meststoffen, in de openlucht ver toond. Bij ongunstig weer gebeurt dit in het tentoon stel li n&sschip „Anloinetto", Een pl.m. 200-tal boeren sloegen met belangstelling een en ander gade. Uok voor de tentoonstelling aan boord van genoemd schip bestond Woensdag nogal belangstelling. PETTEN. Auto-ongeval. Tengevolge van den mist nam één der chauffeurs van garage do Moor de bocht in den weg langs het koloniehuis te krap, zoorlat. de wagen door het hek op het erf van den heer P. de Waard terecht kwam, daar een regenbak vernielde en vervolgens kantelde. Daar de carburateur vlam vatte, bevond de chauf feur J. R. zich in een allesbehalve benijdenswaar dige positie, waaruit bij zich echter met inspanning van alle krachten wist te bevrijden. Het lichamelijk letsel beperkte zich tot eenige lichte ontvellingen, terwijl de materieele schade, waar de vlammen spoe dig gedoofd werden, ook nogal meeviel. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoners is heden nacht ingebroken in de woning van den heer A Eriks aan de Pettemerkluft. Door opschuiving van een raam is de dief binnengedrongen. Zijn buit be droeg ongeveer 15 gulden. We hopen, dat de politie, die de zaak in onderzoek heeft, er in zal slagen op heldering te brengen; voor de veiligheid ten platte- lande lijkt ons dit uiterst gewenscht. Kermis. Nu de jaarlijksche kermis weer ongeveer tot het verleden behoort de dag van heden dient als ge leidelijke overgang tot het meer normale leven dienen we een en ander de revue te laten passeeren. Over enkele der attracties als voetbalwedstrijden en toonecluitvoering, maakten we reeds afzonderlijk melding. Maandagmiddag vonden onder tamelijke belang stelling de kinderspelen plaats. De prijswinnaars wa ren in volgorde bij de kleine meisjes: D. Rijs, C. Koopman, A. Quak, M. v. Essen en P. Tiessen. Klei ne jongens: K. Snip, B. de Beurs, P. Koopman en K. Breed. Groote meisjes: C. Jansen, M. Wiersma. G. de Waard, T. Vriendjes, V. Breed en G. Tiessen. Groote jongens: J. Rijs, J. Eriks, H. Vriesman, G. Vries man en P. Jansma. Dezelfde commissie, die zich zoo beijverd had voor de kinderspelen, organiseerde Dinsdag volkssoelen. Dames en heeren van diverse leeftijden konden hun vaardigheid toonen in het „koppensnellen", een be zigheid, die, daar ze geblinddoekt moest worden ver richt, vele malen groote vroolijkheid verwekte. De navolgende dames behaalden de prijzen: F. Eriks. D. Doorn, G. Kohnkorst, A. Brecd-Visser, H. Bremer en G. de Boer. Heeren: P. Vriesman, T. de Waard, A. Eriks, J. Eriks cn A. Bellis. Vorder zorgden natuurlijk muziek en dans in de café's, een bioscoop, kramen enz., voor het bekende kermisaspect. Vermelden we tot besluit nog ,dat zich gelukkig geen wanordelijkheden voordeden.- BERGEA Valsche hond. De heer de J., wonende aan den Geestweg, heeft bij de politie aangifte gedaan dat op zijn erf een drietal eenden door een hem bekenden hond zijn doodgebeten. De politie stelt een onderzoek in. Wie vermist een schaap? Eenige maanden geleden werd door den heer D. uit Schoorl op zijn in de gemeente Bergen gelegen terrein een schaap aangetroffen. De vinder deed hiervan mededeeling aan de Politie te Bergen en Schoorl. Tot heden heeft zich de eigenaar niet aangemeld. Het schaap, dat thans aan de zorgen van het gemeentebestuur van Bergen is toever trouwd, zal indien de eigenaar zich niet spoedig aanmeldt, van gemeentewege worden verkocht. Verkoop zomerpostzegels. Mede door toedoen van een alhier gevormd da mes-comité, zijn in Bergen 6739 zomerpostzegels verkocht, waarvan 1927 stuks van 3 cent; 1694 van 8 cent; 2563 van 10 cent en 555 van 16 cent, tot een totaal bedrag van f 538.43, waarvan waarvan f 201.67 winst voor de doeleinden, waarvoor de zo merpostzegels zijn uitgegeven. Voor de moeite welke de dames zich hebben ge troost komt haar zeker een woord van lof en dank toe. PADDENSTOELEN-TENTOONSTELLING. Niet Zaterdag-, doch Zondagmiddag opening. Ons bericht in het blad van gisteren behoeft een rectificatie. De paddenstoelen-tentoonstelling in de Gemeentelijke Ui.O.-school aan de Beemster- laan wordt namelijk niet Zaterdagmiddag doch Zondagmiddag om 2 uur geopend. Deze tentoonsteling van paddenstoelen, herfst vruchten en strandvondsten is Zondagmiddag tot 6 uur en Zondagavond van 8 tot 10 uur geopend. Bo vendien nog Maandagavond van 7 tot 10 uur. lANGENDIJK Op de ingediende begrooting, voor de Lichtbedrij ven voor Langendijk en St. Pancras v >or het jaar 1936 is voor die van het electriciteitsbedrag betreft een winst van f 10000 onder de lasten uitgetrokken, te verdeelen over de 5 gemeenten, zoodat op de be grooting van iedere dezer gemeenten f2000 kan wor den uitgetrokken als ontvangst. ZUIDSCHARWOUDE. De voordracht voor onderwijzeres aan de open bare lagere school alhier bestaat uit de dames: 1. P. de Baars te Haarlem; 2. A. G. Bakker te Middelie; 3. W. Mulder te Zaandam. NOORDSCHARWOUDE. Jaarvergadering gymn. ver. „Hercules en Hygiea." Bovengenoemde vereeniging vergaderde Woensdag avond in het lokaal van den heer J. de Bakker. Aan wezig 45 leden. Voorzitter was de heer A. Ootjers, die allen een welkom toeroept. Er is wederom een jaar verstreken en kunnen wij met genoegen op het vereenigingsle- ven terug zien, daar er behoorlijke resultaten op het gebied der gymnastiek behaald zijn. Ook hebben wij verliezen geleden n.L het overlijden van ons eere lid J. H. Keizer en onze leden L. Eiland en Jannetje Mulder, die ons beiden door den dood ontvielen. Hun nagedachtenis zal steeds bij ons in eere blijven. Door den secretaris den heer G. Blaauboer wordt een uitgebreid jaarverslag voorgelezen, waaruit wij vermelden, dat het aantal werkende leden gestegen is van 165 tot 172. Aan diverse wedstrijden werd met succes deelgenomen. Door de leden G. Ens en J. Mo lenaar werd mede geturnd in de Nationale ploeg. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. Jonker noteeren wij, dat het tekort f 104.46 be draagt. De voorzitter zegt, dat met de verloting getracht zal worden het tekort te dekken. Bij de gehouden bestuursvergadering werden als commissarissen herkozen de heeren D. Blaauboer en S. Wormsbecher. De voorzitter deelt mede dat de data's van de uit voeringen vastgesteld zijn op 18, 22 en 26 Dec. Bij de rondvraag stelt de heer St. de Rijke voor om meer propaganda te maken voor het aantal do nateurs. Voorzitter zegt hieromtrent met een voorstel te zullen komen in de eerstvolgende bestuursvergade ring. Hierna sluiting. Voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling sprak de heer W. Lammers over Menschen en Ma chines. De belangstelling was niet groot. Niettemin was de inleiding zeer interessant en de moeite waard om te worden gevolgd. OUDKARSPEL. In het lokaal van den heer C. Jansen sprak de heer Jo de Haas voor een veertigtal personen over het onderwerp „ItaliëAbessinië. Gewezen werd op de groote uitbreiding van het internationale militairisme en de voortdurende toe neming van de bewapening. Het Italiaansch-Abes- sijnsch conflict zal oorzaak zijn van nog groot er en krankzinniger uitbreiding van de wapenen. Als het huidige conflict achter den rug is, begint de op: bouw van het militairisme voor den grooten slag. Spr. herinnerde aan de oprichting van den Volken bond, welke is gesticht om de ongeschonden uit den oorlog gekomen staten de gelegenheid te geven de schulden op de overwonnenen te verbalen. De kolo niaal verzadigde landen maakten het Verdrag van Versailles en met dit verdrag en den Volkenbond werd er voor gezorgd dat het ontroofde niet weer teruggenomen kon worden. De Volkenbond is een bond om de belangen van de aangesloten landen te verdedigen. De arbeiders toonen niet veel verstand als zij zich met boter en suiker door het fascisme laten vangen. De kopstukken der arbeiders werden in den Volkenbond gezet door de kapitalisten. Genè ve is het beginsel van den oorlog, zeide spr, en Veen- huizen is het beginsel van de vrede. Daar komen de dienstweigeraars, de lui van de dappere ongehoor zaamheid. Spr. bccritiseerde de arbeiders, die naar de fabrie ken van Fokker hollen om bombardementsvliegtui gen te maken en op andere plaatsen oorlogstuig maken, waardoor ze aanstonds zelf vernietigd zul len worden. Op deze wijze zet spr. zijn betoog voort. Na eenige debatten, welke door den spreker wer den beantwoord, volgde sluiting. CAI J A V T 5? O O G Tooneelavond. Zondag 27 October vindt in Hotel Do Haan alhier een tooneelavond plaats ten bate van het bibliotheek fonds der plaatselijke Esperanto-club. Om een bibli otheek te stichten is veel geld noodig. Het bestuur heeft dan ook de goede gedachte gehad om een too neelavond te gven in de Nederlandsche Taal. Zoo doende kan ieder van dezen avond gemeten. O-ge voerd wordt „Materialisme", een erns'ig spel in 3 be drijven, gevolgd door een klucht. Wij kunnen een ieder aanraden dezen avond bij te wonen. De entrée is zeer laag gesteld. Een gezellig bal zal den avond besluiten. Voor nadere bijzonderheden zie men de adv. in dit nummer» W I E R I N G E - DEN OEVER. Mandolinevereeniging „Oost-Wierngen'. - Daan en Tommy naar Den Oever. De mandolinevereeniging „Oost-Wieringen'direc leur de heer S. Bruul, laat zich door de tijdsomstan digheden niet uit het veld slaan, doch benut elke zich voordoende gelegenheid om de bevolking van Den Oever en omstreken een avond de zorgen van het dagclijksch bestaan te doen vergeten. Thans heeft „Oost-Wieringen", naar wij vernemen, voor hare op Zondag 24 November te houden uitvoering geëngageerd de beide artisten der kleinkunst Daan Pool en Tommy Bouman. die reedfc zoo herhaalde lijk hebben blijk gegeven de kunst te verstaan hun publiek op gezonde en kostelijke wijze te boeien. „Daan" en „Tommy", 2 toovernamen, voldoende om zonder meer de concertzaal van Jurrie Lont te doen volstroomen. Wij kondigen reeds thans dezen avond aan om een ieder in de gelegenheid te stellen 24 Nov. voor „Oost-Wieringen" te reserveeren. Nadere bijzonderheden t.g.t. per adv. in dit blad. Brandsfoffcnbijslag. M. i. v. 27 October a.s. t.m. 28 Maart 1936 zal even als vorig jaar aan bij de werkverschaffing geplaatste personen een brandstoffentoeslag van ten hoogste f 1 per week worden verstrekt. Aan gehuwde en ongehuwde kostwinners en aan op zich zelf wonende personen met eigen meubilair eveneens. Kostgangers krijgen deze bijslag niet. Burgerl. stand van 18 t.m. 23 Och 1935. Geboren: Maike Berendina, d. v. B. Zuidema en M. Vellema. MICA-WIELERWEDSTRIJDEN. Indien het weer medewerkt zal de Ren- en Toer- vereeniging „West-Friesland" Zaterdagmiddag a.s., ter gelegenheid van de Mica-week Grasbaan-Wie- ierwedstrijden organiseeren op het Sparta-terrein. Om 2 uur zullen deze wedstrijden aanvangen. Er zullen 2 koppelwedstrijden worden verreden. Een voor Licentiehouders en een voor niet-Licentiehou- ders. Juist deze koppelwedstrijden maken een Wie- Ierprogramma altijd aantrekkelijk. Het belooft iets goeds te worden, wat daar geboden wordt. Renners als Pronk en Derksen, twee renners die steeds suc cessen wisten te boeken op de Alkmaarsche Wie lerbaan. A. Willemse een eerste klas Amateur sprinter die nog steeds het baanrecord van de Wieringer Wielerbaan op z'n naam heeft staan, zal zich in eenige sprints met C. Stehr e.a. kunnen meten. Trouwens het koppel Gebr. Smit zal ook van zich laten hooren, alhoewel dit koppel thans ruimschoots de gelegenheid krijgt om haar kun nen te toonen. ..O.m. komen in deze koppelwed strijden uit C. StehrJ. Derksen, Alcmaria; J. GrootP. Zand voort, Victrix; J. ZandvoortJ. Pronk, Victrix; B. BeuvingA. Ligthart, Westfries land; C. SmitJ. Smit, W.-Friesland; Fokke Nij- boerA. Bijleveld en F. WilkensH. Schekkerman. Flevo, Medemblik. De renners komen uit Den Helder, Schagen, Alk maar, Hoorn, Medemblik, Zaandam enz. Een Wie lersportprogramma om van te watertanden. We kunnen onze lezers een bezoek aanraden. Zie verder advertentie. DE KANS IS ER. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Lotisi- co a.s. Maandag trekken. Het Loterij-kantoor van den heer N. M. Oud in de Houttil te Alkmaar ves tigt daar nog eens de aandacht op. De kans is er dus nog. Voor bijzonderheden verwijzen we naar genoemde advertentie. KRITE SKAGEN. Op de bestuursvergadering der Krite Skagen, is besloten om indien mogelijk, de volgende maand, in het laatst van November een uitvoering te geven. Het Selskip Friso uit Alkmaar, dat het vorige jaar hier een avond heeft gevuld, zal dan denkelijk voor het voetlicht treden met een mooi tooneelstuk, geti teld „Hja dy 't oars binne" (Zij die anders zijn). Door trouwe opkomst van Friezen en de „Hol- landsche" geregelde bezoekers, hoopt men op deze manier de vereeniging „Krite Skagen" te kunnen behouden. SCHAGEN-NIEUWS. Programma 27 October 1935. Alkmaar 1—Schagen 1. Aanvang 2 uur. vertr.p. bus. D. Arnoldus S. Grootes V. Vlottes Jb. Molenaar R. Rus E. Rus W. Rus C. de Moor G. J. Boontjes H. Middelbeek Res. D. Ruig (le), D. Schoorl. Jb. Dekker. Helder 5Schagen 2. Aanvang 10 uur. Vertrek per bus 8.30 uur. J. Everts J. Peetoom A. Slikker P. Boontjes S. Breebaart P. Boon H. Veenstra P. de Vries W. J. Biersteker J. Wceland Res. W. Moransart. G. Paulusma. Wieringerwaard 2Schagen 3. Aanvang 12 uur. Vertrek per bus 11.15. T. Bijpost J. Broer A. Molenaar H. Naber M. Slikker J. Franzen G. Boontjes JKz. J. Boontjes J. Broersma J. v.d. Oord Res. G. Koch, C. Slikker. J. Gelder. Bedankt als lid: A. de Wit. Willen de leden nog even het bord raadplegen, daar voor het 2e en 3e elftal uitstel gevraagd is. De politie te Nijverdal heeft een kantoorbediende uit Den Bosch aangehouden, die een ontsnapte ge vangene bleek te zijn. Hij had zich bij het pension van den heer K. aan de Joncheerelaan aangediend. De man had voorgegeven Amerikaan te zijn; zijn dochter zou in een ziekenhuis te Enschede zijn op genomen. Toen de pensionhouder echter naar de juistheid van deze feiten een onnderzoek instelde, bleken deze gefingeerd te zijn. Tn verscheidene plaatsen bleek zijn z.g. gast zich aan oplichting van hotelhouders te hebben schuldig gemaakt, door bij hen te logeeren en daarna te ver trekken zonder te betalen. De man is te Almelo in verzekerde bewaring ge stcld. Doetinchem protesteert tegen ongeoor loofde concurrentie. De burgemeester van Doetinchem heeft een pro test-telegram gezonden aan de directie der P.G.E.M inzake de reclame, die deze maatschappij voert voor electrisch koken en waarbij ze zelfs zoover gaat, om bij gegadigden de oude fornuizen op te koopen tot hooge prijzen en dan een electrisch fornuis in de plaats te stellen. Het gemeentebestuur acht dit een ongeoorloofde beconcurreering van 't gasbedrijf, Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijken wind, aanvankelijk helder tot licht bewolkt, later toenemende bewolking, aanvankelijk droog weer, later eenige vorst of regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Toenemende be wolking met kans op regen. BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 763. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan - TEMPERATUUR: 3 gr. C. 46 gr. F. SUBLIMAATPASTILLES!! voor het ontsmetten van aardappelen tegen zeer lageii prijs, verkrijgbaar in TERLEP'S DROGIS TERIJ, Apothekers-assistenten, Hoogzijde 103, Schagen. Parijs, 23 October. De „Oeuvre" verklaart nadere bijzonderheden te kunnen mededeelen om trent den inhoud van het laatste Fransche ant woord aan Engeland. In het eerste deel der nota, aldus het blad, drukt de Fransche regeering er haar verwondering over uit, dat de Engelsche ambassadeur niet begrepen heeft, dat Engeland reeds op 14 October ten aan zien van de toepassing van artikel 16 lid 3 genoeg doening heeft verkregen. In het tweede deel der nota wordt volgens de „Oeuvre" verklaard dat tusschen Frankrijk en En geland slechts sprake is geweest van economische sanctiemaatregelen, doch nooit van een sluiting van het Suez-kanaal of een blokkade. In de nota zou tenslotte zijn vastgesteld, dat de betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland den laatsten tijd slechter zijn geworden en dat een openhartige gedachtenwisseling gewenscht is. Minister Deckers ontslag en aanstelling aan zich getrokken. Naar de „Msb." verneemt heeft minister Deckers ontslag en aanstelling van alle onder de crisis diensten ressorteerende ambtenaren en arbcidscon- tractanten, wier getal over het geheele land ongeveer 5000 bedraagt, rechtstreeks aan zich getrokken. Voortaan zal een lagere instantie niet meer kun nen aanstellen of ontslaan; een en ander zou alleen met persoonlijke medewerking van den minister kun nen geschieden. Deze regeling is reeds in werking getreden. Drie menschen bewusteloos gevonden. Gisteren bemerkten bewoners van het perceel no. 8 van de Shackletonstraat te Amsterdam een ster ke gaslucht. De gasfabriek werd gewaarschuwd en de gasfitter verscheen om een onderzoek in te stel len. Hij bemerkte een lek in de gasleiding, dat hij begon te herstellen. Tijdens deze werkzaamheden is de man, B. genaamd, bewusteloos geraakt, even als het echtpaar N., man en vrouw van 81 en 82 jaar. Toen de lucht bleef aanhouden, werd op nieuw een onderzoek ingesteld en vond men de drie bewusteteoze menschen. De geneeskundige dienst heeft hen allen weer tot bewustzijn kunnen brengen. Zij zijn echter,ter observatie, naar een zie kenhuis overgebracht. Het gevonden lijk van een meisje aan de grens. Naar het A.N.P. verneemt heeft het parket van Dendermonde (België sectie doen verrichten op het lijk van de 19-jarige M. V. uit St. Janssteen, dat Maandag j.l. werd opgehaald uit een ven in de den- nenbosschen van de Trompe (België) nabij de Neder landsche grens. Op het lijk werden geen sporen van geweld gevon den. Ook bij het verdere politie-onderzoek is niets gebleken van misdrijf. Het stoffelijk overschot zal aan de familie worden overgegeven. Een nachtelijk bezoek per auto. Inbrekers hebben, vermoedelijk per auto, gister nacht een bezoek gebracht aan Wognum. Daar hebben zij ingebroken in het station van de Nederlandsche Spoorwegen. Daar is een ijzeren geldkist gestolnn, die een bedrag aan geld, rentezegels, en andere kleine waardepapieren bevatte. Voorts zijn een ijzeren geld mandje en nog een klein geldkistje gestolen. Verder hebben de bezoekers hun slag geslagen in de Zuivelfabriek „De Verwachting", waarin zij door middel van inklimming zijn binneng komen. Hier hebben zij 30 kazen als buit meegenomen. Van de die ven heeft men tot dusver geen spoor. WOLKBREUK IN TENNESSEE. Memphis. Boven de stad en de omgeving is een wolkbreuk losgebarsten, waardoor binnen korten tijd de straten waren overstroomd. In lager gelegen districten staan talrijke huizen onder water.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2