Arraodisseaents-Sechtbaik RUISENDE EUGD SiKIM BADHANDDOEKEN te Alkmaar. NOG SLECHTS TOT 2 NOV '35 RADI®, MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 22 October. Wognum. EEN ZWIJNTJESJAGER ALS INTRODUCTIE. De eerste, niet verschenen introducé van meneer de Officier was zekere heer Cornelis S., die zich had vergrepen aan een rijwiel, door den getuige P. C. Laan uit Wognum bij een café neergezet. Na afloop van deze visite wilde Laan huiswaarts ped delen, doch miste zijn karretje, dat hij tot zijn ver bazing later eenigermate gewijzigd, aantrof in het bezit van den hiervoren aangeduiden heer Corn. Sn. Deze brutaliteit kwam Corrie heden duur te staan, want de Officier, die niet veel op heeft met dergelijke schavuiten, die 'n anders eigendom niet met rust kunnen laten, vorderde bij verstek tegen den meermalen wegens diefstal veroordeelden ver dachte, 4 maanden gev. Vermoedelijk zullen we mijnheer nog wel eens zien, als hij in verzet komt. E g m o n d-B innen. ECHO UIT DE PIEPERS SMOKKELTIJD. De jongeheer Theodorus Ger. A. te Egmond-Bin- nen, tot f 12 boete of 6 dagen veroordeeld, op grond van de omstandigheid, dat hij op 21 December "34 op den Adelbertusweg aldaar 245 Kg. aardapp. had vervoerd zonder geleidebiljet, Hij was aangehouden door den controleur de Waard, die echter het feit niet direct kon constateeren, aangezien Theo hem daartoe weinig gelegenheid liet. Later zijn de aard appelen, 7 zak, in de schuur in beslag genomen. Theodoor was van dit vonnis in hooger beroep ge komen. De houding van het jonge mensch verwekte des tijds niet veel sympathie en de ambtenaar eischte voor het kantongerecht een zware boete, f60 boete of 30 dagen, die door den kantonrechter echter werd gereduceerd. De controleur verklaarde door appellant zeer on hebbelijk te zijn behandeld en zelfs bedreigd. Te gen zijn broer zeide hij: hou je smoel tegen dien rotvent, waar heb ie mee noodig? De Waard was door dit optreden min of meer geintimideerd en riep de hulp in van brigadier-titulair Minnee, die niet voor een klein geruchtje is vervaard en de zaak tot een goed einde bracht. De Officier was met zijn requisitoir a la minute klaar. Het speet hem dat de jongen zoo laag was beboet en er geen kans was op verhooging. Derhal ve werd bevestiging gevorderd. Alkmaar. EEN OUDE BEKENDE TRAD BINNEN. De heer Jozef K., grondwerker, bekend uit de ge ruchtmakende inbraak te Ursem, en thans in rijks- pension te Amsterdam, was naar zijn idéé te zwaar door den kantonrechter te Alkmaar gestraft, omdat hij op 6 Maart te Heiloo met een meer dan bouw vallige auto op den rijksweg was verschenen. Briga dier Burk van de rijksverkeerspolitie had ondeug delijke remmen en stuurtoestel geconstateerd. Jozef was thans in appèl gekomen, echter met geen waarneembaar resultaat, daar de Officier bevesti ging van het vonnis, f 10 en f 3 boete requireerde. A n d ij k. HAD WEINIG OM T LIJF. De vrachtrijder Petr. Theodorus de Vr. uit An- dijk, veroordeeld tot heelemaal f 15 boete of 10 da gen door den kantonrechter te Alkmaar, omdat hij op 31 Januari met zijn vrachtauto op den Munni- kenweg onder Oudorp, niet behoorlijk had uitge weken naar rechts, teneinde het door L. Tromp be stuurde motorrijtuig te laten passeeren, was van dit kalme vonnisje ook nog eens in hooger beroep gekomen. Volgens Tromp, als getuige gehoord, reed appellant midden op den weg en scheen O.I. (Oost- Indisch) doof te zijn, want het claxonneeren had niet het minste resultaat. Het begon Tromp te ver velen, hij nam het nummer van het hinderlijk ve hikel op en gromde: je zult er wel meer van hoo- ren! Bevestiging van het vonnis werd dan ook ge vorderd. Appellant tapte nu uit een ander vaatje en verzocht een lichtere straf met het oog op zijn krappe financiën. Den Helder. DE GROOTSTE EMOTIE VAN DE MORGEN ZITTING. De bejaarde ex-groentehandelaar Cornelis van O., te Den Helder, die beweerde stokdoof te zijn en door geen instrument was te bereiken, terwijl hij bovendien nog mededeelde zoo stom als een os te zijn, moest voor het college verschijnen als ver dachte, omdat hij ondanks zijn vele gebreken, toch Feuilleton. door MARGARET PEPPLER. 16. „Oh, Phil, lieveling." Deze kreet kwam heesch over zijn lippen en hij trilde over zijn geheele li chaam. Het volgende oogenblik waren ze in elkan ders armen als verdwaalde kinderen, die elkaar heb ben terug gevonden. Zijn lippen drukten zich woest op de hare. „Ik licb je lief, Phil. Ik houd van je, liefste. Ik kan je niet zeggen..." Eensklaps hield hij op, daar woorden te banaal leken en drukte haar nog hefti ger tegen zich aan. „Ik weet het", fluisterde ze. Er was iets zange rigs in zijn stem, als het geluid van een vogeltje in het voorjaar. „Ik weet het." De storm gierde nog om de hut heen, doch ze merkten het niet... Ze dachten alleen aan het groo- te wonder der liefde. HOOFDSTUK IX. De hut van den Heiligen Hubertus. Er komen oogenblikken in het leven voor die zoo wonderbaarlijk zijn, dat men ze niet in woorden kan uitdrukkenoogenblikken, waarin lichaam en ziel één zijn. In dit drukke, woelige leven zijn ze er nog kans had gezien de fietsbanden van den let terzetter C. van Eijk stuk te snijden, voor welk laf bedrijf hij heden dan terecht stond. Bedoelde fiets stond bij van Eijk voor diens woning. Het onderhoud met verdachte had alsnu plaats door middel van papier en potlood, maar volgens de getuige Cornelis v. d. Voorde, chauffeur, simu leerde deze gebrekkige verdachte maar wat. Deze getuige had het geluid gehoord van een leegloopende fietsband en den verdachte aan zijn figuur herkend. Vermoedelijk had verdachte een kwestie met de vrouw of logé van den man die naast v. Eijk woont en zich met zijn wraakneming in het perceel vergist. That's all! De Officier wilde over dit geheimzinnig gedoe maar liever niet uitwijden en requireerde f 20 boete of 10 dagen ter zake vernieling. De heer Emmery zette zijn stembanden op de derde versnelling en het bleek nu dat de stokdoove hem opperbest verstond. Hij is steuntrekker, vertelde hij nog tot afscheid aan den president, die hij aardig voor het lapje had gehouden! Venhuizen. NIETS MEER OF MINDER DAN MEINEED. De eerste zaak na de pauze kon wel als de be langrijkste van het repertoire worden beschouwd, want het betrof hier meineed en een meineed, die erkend werd ook, aangezien de verdachte, de 20- jarige arbeider Joh. D. uit Venhuizen, sullig ver klaarde: ik dacht niet, dat je d'r kwaad mee kon. Hij deed het om zijn baas te helpen. Bedoelde meineed was gepleegd op de strafzitting van het kantongerecht te Hoorn op 7 Augustus, in een strafzaak contra den landbouwer Huijsman, die terecht stond wegens het opgeven van een val- schen naam. Huijsman verklaarde op den bewusten dag niet in Hoorn, maar thuis te zijn geweest en zijn knecht Joh. D. was zoo stom dit in strijd met de waarheid onder eede te bevestigen, voor welke roekeloosheid hij thans moest boeten. In deze zaak werd in de eerste plaats gehoord De bekende Sunlight badhand doeken aanbieding is een groot succes geweest. Talloze huisvrou wen hebben geprofiteerd van het welkome extra-geschenk van Neer- lands standaard huishoudzeep. Deze tijdelijke aanbieding eindigt echter onherroepelijk op 2 Novem ber a.s. Na die datum kunnen geen badhanddoeken meer op le dige dozen worden verstrekt en is de waarde, die deze dozen tijdelijk gehad hebben, weder vervallen. De geschenkenbons blijven gehandhaafd helaas maar al te zelden, doch degene die ze heeft meegemaakt is voor altijd rijk aan herinneringen, onverschillig wat er ook later moge gebeuren. Terry en Phil hadden de wonderschoone oogen blikken meegemaakt en het duurde geruimen tijd voordat ze weer tot de werkelijkheid terugkeerden. En toen ontdekten ze dat ze hand aan hand op de steenen bank zaten, welke „De Heilige Hubertus" eens tot bed had gediend. Er kwam een glimlach om Phils lippen bij de gedachte hieraan, en Terry barstte in een schaterlach los. „Het is geweldig grappig, vind je niet?" vroeg hij vergenoegd. Maar onmiddellijk daarop vergat hij den ouden kluizenaar, vergat eigenlijk alles, behal ve het heerlijke feit dat ze bij elkander waren. Op nieuw trok hij haar tegen zich aan, „Liefste", ging hij voort, „dit is de mooiste dag van mijn leven. Als ik ooit een levensbeschrijving het licht doe zien, dan wordt die er in de eerste plaats in vermeld. „Was je van plan zooiets te doen?" vroeg ze dade lijk. „Natuurlijk gebeurt dat den een of anderen dag. Bijvoorbeeld wanneer ik de knapste architect van de wereld ben. Maar al word ik dat nooit, dan zal ik toch nimmer deze heerlijke uren kunnen vergeten. Zeg me nu dadelijk dat jij er ook zoo over denkt lieveling." „Wat dacht Je anders?" Even heerschte er stilte, en daarna vroeg ze wanneer hij eigenlijk begonnen was van haar te houden. Hij keek haar peinzend aan. „Dat gebeurde in een zwak oogenblik, liefste, toen ik weer bij kennis kwam na bijna verdronken te zijn. Het was afschuwelijk, er waren geloof ik wel tien mannen met me bezig, en het eenige waarnaar ik verlangde was met rust gelaten te worden. Eens klaps opende ik mijn oogen, en... ik zag jou! En toen bedacht ik dat het toch wel prettig zou wezen in het leven te blijven, niettegenstaande ik in werke lijkheid te vermoeid was, om me er erg druk om te maken." „Als je al vanaf dat oogenblik verliefd op me was, mr. eors, griffier bij het kantongerecht, die het proces-verbaal had opgemaakt, de agent van politie G. A. de Boer, door wien Huijsman was bekeurd en aan wien dezen een valschen naam had opgegeven. Ook Jacob Huijsman, de hierboven bedoelde boer, werd gehoord als getuige. Hij was op 7 Aug. be keurd wegens overtreding van de motor- en rij- wielwet en had toen een valschen naam opgegeven. Zijn knecht had hij weten te bewegen om in zijn oordeel als getuige a decharge te verklaren, hoe wel zulks in strijd was met de waarheid. Natuurlijk werd deze onverstandige landbouwer door het college over zijn minderwaardig optreden, zoowel door den president als rechter mr. Ubbens ernstig onderhouden. Tegen den verdachte, nooit te voren veroordeeld, werd gevorderd 6 maanden gevangenisstraf. De Officier releveerde dat get. Huijsman op het bankje had moeten zitten, dan had de Officier hem voor geruimen tijd onschadelijk gemaakt. Ook ver dachte is halsstarrig in zijn valsche verklaring blij ven volharden en toont nu helaas nog niet de por- té van de ernstige zaak te begrijpen. Zelfs twijfel de de Officier ook nu nog aan zijn waarheidsliefde, maar in elk geval moest de knaap boeten als ge volg van den invloed van zijn lieven baas. Inderdaad, de Officier was niet malsch! Misschien dat Jaap Huijsman er ook intippelt, wegens het aanzetten tot meineed, 'n ernstig straf baar feit. Den Helder. EEN NACHTELIJKE AUTO-KUNSTENAAR, DIE PRECIES RAAK REED, WAT HIJ MIS MOEST RIJDEN. De heer Petr. Joh. van N., 'n Heldersche caféhou der, die in verband met zijn vrijzinnige opvatting van de drankwet, hoofdzakelijk wat betrof de vrou welijke bediening, reeds eenige malen in dit blad onder de rubriek Justitia de eer had besproken te worden, had op 26 September per auto te Alkmaar een bezoek gebracht bij zijn op Rochdale wonende voormalige echtgenoote, was bij vertrek in den la ten avond de Steijnstraat ingetuft, had daar een tamelijk onzachte carambole gemaakt met het door mej. Gouwe bewoonde perceel en later in de Rid derstraat, voor het gebouw van „V. en D." de aan dacht op zijn chauffeurskunst gevestigd door een haltepaal autobus tegen de vlakte te renden. Daar na had hij zijn auto om een of andere reden op de Oudegracht nabij de Ridderstraat achterge laten, om naar het station te gaan, was weer te ruggekeerd, om alstoen in de armen, (figuurlijk ge sproken) te vallen van agent Staats, die inmiddels reeds stappen had gedaan, deze vandalistische au tomobilist op te sporen, teneinde zich met hem over de vermoedelijk gepleegde aanrijdingen nader te onderhouden. Vooral waar hét dezen met Geof- frey Gill-achtige capaciteiten toegeruste agent was opgevallen dat op het spatbord van de achterge laten auto zichtbaar waren sporen van door roode steen aangebrachte krassen, die konden worden ge deduceerd afkomstig te zijn van het in de Steijn straat van roode baksteen opgetrokken perceel, door mej. Gouwe bewoond. Het gevolg van het nachtelijke avontuur was, dat tegen den heer van N. nadat deze heer 'n paar maal voor den kantonrechter had gecompareerd, door den ambtenaar werd gevorderd f 60 boete subs. 40 dagen, plus ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar, aangezien werd waargenomen, dat de heer van N. onder den invloed van alcohol zou hebben verkeerd. De kantonrechter, 'n week later vonnis wijzende, sneed echter de kaas met ietwat minder dikke hompen en veroordeelde den caféhouder tot f 40 boete of 20 dagen, met als bijzondere maatrege,l van veiligheid, ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. De veroordeelde, die niet bekend staat als een delinquent, die gauw den moed laat zakken, deed geen afstand van zijn hooger beroepsrecht en werd heden dit appèl door de meerv. strafkamer behan deld. De appellant, inmiddels aan lager wal ge raakt, werd thans als prodeaan juridisch bijgestaan door mr. P. Langeveld. Evenals in eerste instantie waren 6 getuigen a charge opgeroepen: de heeren Heijblom, Blokker, Telleman, Huiberts, agent Staats en Zwakman. Het bleek nader dat appellant niet verschenen was en werd provisioneel tegen hem verstek verleend, waarop met het getuigenverhoor werd aangevangen. Hieruit bleek, dat appellant onder den invloed van alcohol verkeerde. In zijn auto had hfj ook nog een hond. Aangezien de prodeaan niet was verschenen, nam de verdediger, mr. P. Langeveld, de vrijheid ook maar te verdwijnen, aangezien zijn taak nu nutte loos was. Het requisitoir was voor den Officier een zacht kostje en kostte het niet veel inspanning en woor den-overvloed om bevestiging van het gewezen von nis te vorderen. Verdachte had schandalig en er gerlijk gereden en de oorzaak zal wel geweest zijn: drank, concludeerde de Officier. Hierna sluiting. Uitspraken a.s. Dinsdag. dan had je het heusch wel eerder kunnen vertellen", zei ze verwijtend. Er kwam een sombere uitdrukking in zijn oogen. Hij liet haar los en stond ineens op. „Ik heb geen recht... Ik had het je niet mogen bekennen. Dat is juist de moeilijkheid", zei hij kort af. Ze kwam naast hem staan en keek hem met groo- te, verschrikte oogen aan. „Wat bedoel je daarmee? Toe, vertel het me, Terry. Je... je bent toch niet ge trouwd?" „Getrouwd? Groote God, hoe krijg je dat in je hoofd?" „Je zei... je zei, dat je het niet had mogen be kennen. En waarom niet?" „Om de nuchtere, praclische reden, dat ik je niet kan vragen met me te trouwen, kindje. Ik heb daar voor het geld niet, en ook geenerlei vooruitzichten. Ik zou zelfs niet eens genoeg bezitten om een verlo vingsring voor je te koopen," eindigde hij met een verdrietigen glimlach. Phil maakte een afwerend gebaar met de hand en lachte. „Poeh! Alsof dat er op aankomt", riep ze uit. „Wie verlangt in den tegenwoordigen tijd een verlo vingsring?" De sombere uitdrukking bleef evenwel in Terry's oogen. „Het komt er wel op aan," gaf hij te kennen. „En juist daarom heb ik je niet eerder bekend hoeveel ik van je hield, hoewel het ontzettend moeilijk is geweest het voor me te houden. We kunnen op het oogenblik zelfs nog niet eens geengageerd zijn, kindje." „Ik zie niet in waarom niet Als je over dien ring tobt, dan moet je nu toch wel weten dat ik daarom niets geef. Ik heb het je duidelijk genoeg gezegd. Wéér of niet?" „Daarom gaat het niet alleen. Ik denk er niet over een vrouw te vragen, haar door een verloving aan me te binden, voordat ik het vooruitzicht heb haar binnen redelijken tijd te kunnen trouwen!" VRIJDAG 25 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159.30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Het Haagsche Trio; 12.15 Gram.pl.; 12.30 Zang door G. Strassburg (bas). A. d. vleugel R. A. v d HorstBleekrode; 1.30 Gram. pl.; 1.45 Het Ensemble v. d. Horst; 2.30 Chr. lec tuur; 3.00—3.45 Vervolg concert; 4.00 Pianorecital J. Rosekrans; 4.45 Gram.pl.; 5.30 Orgelconcert S. P. Visser; 6.30 Causerie A. J Herwig; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Literaire causerie D. Wouters; 8.00 Berichten; 8.05 Gram.pl.; 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging olv. J. Spaanderman m.m.v. Henr. Bosmans (piano)9.00 Causerie Mevr, M. Vigelius; 9;30 Vervolg concert; 10.15 Berichten; 10.20—11.30 Gram.pL HILVERSUM (301 M.) 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.0 OOrgelspel J. Jong; 8.30 Gr.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Voordracht Fr. Nienhuys; 10.35 Gram.pL; 11.00 Vervolg voordracht; 11.20 Gram.pl.; 12.00 Omroeporkest olv. N. Treep; 2.00 Zang en piano; 2.30 Causerie Mevr. I. de Leeuw van Rees; 250 Vervolg solistenconcert; 3.20 Gram. pl; 4.05 Orvitropia olv. Jan van der Horst; 5.00 Kinderuurtje; 5.30 De Zonnekloppers olv. C Steijn 6.15 De Flierefluiters olv. E. Walis, m.m.v. B van Dongen (zang); 7.00 G. van Overbeek spreekt over Lincoln, afgewisseld door gram.pl. en voordracht; 7.50 Nieuwsber., herh. SOS-berichten; 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 8.05 Dr. N. A Bruining: Onze Bijbel;; 8.30 Mevr. C. WallerAndrè de la Porte (piano) en Mej. N. Wagenaar (piano)9.00 Mr. Dr. W. Verkade: Thorbecke; 9.30 Gram.pl.; 10.00 Cau serie; 1030 „40 jaar postpropaganda van de Ned. Prot. Bond; 10.45 Nieuwsberichten; Vrijz. Godsd. Persbureau; 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.); 1130 Gr.pL DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 Orgelspel F. Baco; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Tro- cadero Cinema-orkest olv. A. van Dam; 12.50 BBC- Dansorkest olv. H. Hall; 1.35 G. Mayne Fisher (so praan) en A. Clayton (pianobegel.)2.20 Berichten; 2.25 Voor de scholen; 3.35 en 3.55 Lezing; 4.20 BBC- Midland-orkest olv. L. Heward; 5.35 BBC-Dansor- kest olv. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 'Mozartcon- cert; 7.10, 7.30 en 7.50 Lezing; 8.20 Cellorecital N. Graudan; 8.50 „The Kentucky Minstrels", revue programma; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 „Congo Landing", hoorspel van H. Giddy; 11.15 12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pL; 12.35 Orkestconcert olv. Gail- lard; 2.50 Gram.pL; 3.20 Orgel, cello en zang; 4,20 Pasquier-trio, en G Leroux; 5.50 Symphonieconcert olv. Cloez; 6.50 Vervolg concert; 8.20 Zang; 9.05'Or kest en solisten olv. Labis; 11.0512.35 Gram.pL KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert uit Rest. „Ritz"; 2.004.00 C. Rydahl's orkest; 7.30 Marimba- en vibrafoonsoli; 7.45 Hoorspel; 8.15 Gram.pl.; 8.25 Reportage; 8.55 Viool- en pianorecital; 10.0011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Idem; 1.35 Gram.pl.; 3.30 Zang; 4.20 Solistenconcert; 6.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt; 7.35 Uit Frankfort: Omroeporkest olv. H. Rosbaud; 8.35 Schrammelconcert; 10.2011.20 Uit Stuttgart: Orkestconcert. ROME (421 M.) 8.10 Populair concert; 9.35 Dansmuziek BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram.pL; 5.20 Co-nstantin orkest; 6.20 Gram.pL; 6.35 Trioconcert; 7.35 Gram. pl.; 8.20 Omroeporkest olv. Douliez; 8.50 Hoorspel; 9.35 Vervolg concert 10.3011.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.30 Gram.pl; 12.40 Zang; 12.50 en 1,30—2,20 Gram.pl; 5.20 Cello en piano; 6.20 Gram.pl; 6.50 Kamermuziek; 735 Trioconcert; 8.20 Voor oudstrij ders; 8.35 Symphonieconcert olv. Marsick; 10.30— 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Zie Keulen; 8.35 Beiersch programma; 9.20 Be richten; 9.50 Concert; 10.05 Weerbericht; 10.20 11.20 Concert uit Stuttgart. ZATERDAG 26 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pL; 11.3012.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en or kestconcert; 1.30 Schlagermuziek; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport; 3.004.00 Kinderuur; 4.15 Schla germuziek en Gram.pl.; 6.20 Lezingen en Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.05 Orkestconcert, zang en accor- deonmuziek; 1.35 Berichten; 10.40 Accordeon en piano; 10.5012.00 Gram.pL Er was een besliste en bijna koppige klank in zijn stem, en een gevoel van angst en wanhoop maakte zich van haar meester. „Wat... wat moeten we dan doen?" stamelde ze. Terry's blauwe oogen keken recht in de hare. „Ik herhaal dat ik er niet over denk je te vragen met me verloofd te zijn. Je bent nu even vrij als voordat we elkander vertelden van elkaar te houden En je zult vrij blijven. Wanneer ik na een jaar ge reisd te hebben een betrekking krijg die van eenig belang is, dan zal ik bij je terugkomen en je vragen mijn vrouw te worden. Doch als in dien tusschentijd een andere man je pad mocht kruisen, dan heb je het volste recht met hem te trouwen." Phil's oogen schoten vonken. „Ik geloof niet dat je iets om me geeft, Terry," barstte ze los. „Als het wel zoo was, dan kon je me niet kalm aan „een ander" overlaten." Ineens liet hij zich weer gaan. Hij drukte haar te gen zich aan en bedekte haar oogen, lippen en mond met hartstochtelijke kussen. „Je hebt gelijk... Ik zou het in werkelijkheid niet kunnen verdragen", bracht hij schor uit. „Oh lieveling, ik geloof niet, dat ik je aan een ander zou kunnen afstaan." Phil's hoofdje leunde tegen zijn schouder. „Dan is het goed", zei ze troostend. „Ik peins er ook niet over met een ander te trouwen." .Lieveling!" Weer hield hij haar in zijn armen, en ten laatste liet hij haar, volmaakt tegen zijn zin, los. „Niettemin zal ik je in geen enkel opzicht aan me binden, liefste", zei hij ernstig. „Maar wanneer je op me wachten wilt... Phil zou je er mee tevreden zijn, als niemand er iets van wist?" „Natuurlijk zal ik wachten. Dat moet je toch kun nen begrijpen," gaf ze opgewonden te kennen. Voor een kort oogenblik keek hij haar in de mooie oogen. Daarna nam hij haar handjes in de zijne en kuste die. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6