Raad Schoorl. Predikbeurten. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl; 10.00 Morgen wijding VPRO; 10.15 Voor Arbeiders in de Continu bedrijven; 12.00 Gram.pl.; 12.30 De Notenkrakers olv. D. Wins; 1.00 Gram.pl.; 1.151.45 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Gram.pl; 2,20 Strijkorkest olv P. Tiggers, m.m.v. L. van der Lek (hobo); 2.35 Dubbel X olv. Cor Steijn m.m.v. B. van Dongen (zang)3.00 Filmpraatje M. Sluyser; 3.15 M. Gobets (tenor) en J. Jong (piano)3.40 Economische lezing J. W. Matthijsen; 4.05 Gram.pl; 4.40 Mr. Dr. G. v. d. Bsrgh: Het plan van den arbeid; 5,00 R. Schoute: Baskische feestdagen (met gr.pl.)5.40 Literaire le zing Dr. G. J. Geers; 6.00 „De Wielewaal" olv. P. Tiggers, en toespraak; 6.20 Esperanto-uitzending; 7.00 H. A. Brinkhof: De boodschap van het religi- eus-socialisme en gr.pl; 7.30 Gram.pl; 8.40 „De Meid"', spel van Heijermans, m.m.v. het VARA- tooneel, en Esther de Boer-van Rijk; 9.00 C. Steijn's Accordeon—orkest mmv B. v. Dongen (zang); 9.20 Toespraak H. F. Oets; 9.30 10.00 „Nocturne", spel van Heijermans, m.m.v. het VARA-tooneel en Esther de Boer-van Rijk; 10.30 E. Walis en zijn or kest; 11.00 Nieuwsberichten; 11.05 Vervolg orkest concert; 11.2012.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.05 Causerie; 11.20 BBC-Northern-orkest olv. Morrison m.m.v. L. Shep- pard (alt); 12.35 Het Commodore Grand-Orkest olv. H. Davidson; 1.35 Gram.pl.; 2.20 Berichten; 2.25 Coventry Hippodrome olv. Shadwell; 3.20 Orgelspel H. Ramsay; 3.50 Het orkest van de Royal Air Force olv. R. P. O'Donnell; 4.50 BBC-koor olv. L. Wood- gate; 5.20 Gram.pl.; 550 „Five Hours Back", relais uit Amerika; 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraatje; 7.05 Welsch programma; 7.20 The Saturday magazine, week-end-programma; 8.05 Causerie; 8.20 Variété programma; 9.50 Berichten; 10.20 Nieuws uit Ame rika; 10.35 BBC-orkest olv. Clifford; 11.20—12.20 BBC-Dansorkest olv. Henry Hall. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.35 Orkestconcert olv. Mo rel; 2.50 Gram.pl; 4.20 Pascal-orkest; 5.50 Gram.pl.; 6.50 Dito; 8.20 Declamatie en zang; 9.05 „Véroni- que", operette van Messager. m.m.v. solisten, koor en orkest olv. Bigot; 11.0512.35 Dansmuziek. RALUNDBORG (1261 M.> 11.201.20 Strijkorkest olv. H. Andersen; 2.354.20 Het Omroeporkest olv. L. Gröndahl; 6.35 18de Eeuw- sche muziek; 7.20—10.20 Bont programma. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Uit Stuttgart: Populair concert; 1.35 Gram.pl.; 3.20 Vroolijk programma m. m.v. solisten en orkesten olv. Kneipp; 6.20 Omroep- kwintet; 7.30 Omroeporkest en -koor; 10.2011.20 Emdé-orkest. ROME (421 M.) 8.10 Operette-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322' M: 12.20 Gram.pl; 12.50 Salonorkest olv. Walpot I.50—2.20 en 4.20 Gram.pl; 5,20 Piano- en fluitre- cital; 6.35 Salon-orkest olv. Walpot; 7.35 Gram.pl.; 8.20 Salonorkest olv Walpot; 10.3011.20 Gram.pl; 484 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son; 1.502,20 en 4,35 Gram.pl: 5.20 Omroeporkest olv. Gason; 6.0 Gr.pl.; 6.50 Omroeporkest; 8.20 Symphonieconcert; 9.2*0 Hoorspel; 9.45 Vervolg con cert; 10.30 Dansmuziek 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.20 „Der Zigeunerbaron", operette van Strauss. Lei ding: K. List; 9.20 Berichten; 9.50 Eng. hoorn- en piano-recital; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dans muziek door W. Kruger's orkest. Een aanval op het wethouderschap van den heer Schermer. De automatiseering van de telefoon is in het voorjaar 1936 gereed. Debat over de wachtweken in de werkverschaffing. Aanbieding be grooting 1936. Ambtswoning van den Secretaris wordt voor den gemeentedienst bestemd. De schoolgeldverordening aangehouden. De Schoorlsche molen be houden. Gisteravond om half acht kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: S. G. L. F. baron von Fridagh, burge meester. Afwezig is de heer Duin (Sch. Bel.) Er is zeer veel publieke belangstelling; in dichte rijen staan de toehoorders achter de perstafels in de Raadszaal en in de daarnaast gelegen secretarie. Installatie nieuwe Raadslid. 1. Beëediging en installatie van het Raadslid A. Gutter. De heer Gutter, die door ziekte verhinderd was. indertijd bij de installatie van den nieuwen Raad aanwezig te zijn, legt thans in handen van den voor zitter de beloften van zuivering en trouw af. De Voorzitter wenscht den heer Gutter geluk met het herstel zijner gezondheid en met zijn herbenoe ming als lid van den Raad. Spr. hoopt, dat de heer Gutter ook nu weer in de vierjarige periode welke voor hem ligt, de belangen der gemeente naar beste krachten zal behartigen. De heer Gutter dankt den voorzitter voor zijn har telijke woorden en spreekt den wensch uit, dat het hem gegeven moge zijn wederom zijn beste krachten te geven aan de belangen der gemeente. De heer Duin (Sch. Bel.) komt ter vergadering. Notulen. 2. Vaststelling van de notulen der openbare ver- .gat'.oring van 13 September 1935. De heer Duin (Sch. Bel.) wil niet direct op de no tulen een aanmerking maken, doch wil hier nog een en ander zeggen over de benoeming van den heer Schermer tot wethouder. Spr. meent, dat inplaats van den heer Schermer de heer Gutter als wethouder gekozen had moeten worden, omdat de S.D.A.P. twee leden naar den Raad had afgevaardigd. Echter, zegt spr., door het gekon kel van de andere partijen De Voorzitter: I-Io, ho! De heer Duin: Van andere partijen met de lijsten is de heer Schermer gekozen. Spr. acht dit niet in het belang der gemeente. Wethouder Schermer (V.D.) wil hierop met een kort woord antwoorden. Spr. begrijpt niet, hoe ie mand zeggen kan, dat hij als Raadslid zijn plicht niet hoeft gedaan, hij heeft steeds alle persoonlijke be langen opzij geschoven, om het algemeen belang te dienen. Dat zal hij als wethouder natuurlijk blijven doen. Er is gesproken van verraad en onbetrouw baarheid, maar deze verdachtmakingen wil spr. naast zich neerleggen. Dergelijke dingen kunnen nooit in het belang der gemeente zijn. Spr. zegt, niet anders te kunnen doen, dan die belangen naar beste weten te blijven behartigen en hoopt, dat hij door zijn werk zal toonen, dit ook te doen. De notulen worden daarna goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Wij vermelden hiervan de navolgende: Automatiseering van de telefoon. a. Missieve van Ged. Staten, houdende toezending van het goedgekeurde Raadsbesluit voor zooveel be treft punt I, d.d. 3 September 1935 tot verkoop van een stuk grasland gelegen in den Westhoek van het gemeentelijk terrein voor lichamelijke oefening aan den Staat der Nederlanden ten behoeve van de stich ting van een gebouwtje benoodigd voor de automati seering van de telefoon. De Voorzitter deelt mede, dat de automatiseering der telefoon in het voorjaar 1936 gereed zal zijn. Dit zal zeker in het belang zijn van het vreemdelingenver keer, omdat er dan een vlotte verbinding met Alk maar is tot stand gebracht. B. en W. stellen voor bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Schrijven van Ged. Staten inzake wijziging be zoldiging ambtenaren, van den Burgerlijken stand. B. en W. deelen mede geen aanleiding te vinden wijziging te brengen in de jaarwedde van den amb tenaar van den Burgerlijken Stand, omdat de tegen woordige honoreering voldoet aan de algemeene nor men, waarvan opgemeld rondschrijven van Ged. Sta ten uitgaat. Ged. Staten vragen bericht te dezer zake voor 1 November a.s. B. en W. stellen zich voor in vorenbedoelden zin te berichten. Conform besloten. De wachtweken in de werkverschaffing. e. Adressen van den Schoorlschen Bestuursders- bond en van de afd. Schoorl van den R.K. Volksbond, houdende verzoek bij de tewerkstelling in de werk verschaffing de z.g. wachtweken te laten vervallen, in het uiterste geval de meest mogeliike soepelheid toe te passen ter zake van de regeling der wachtgel den. B. en W. adviseeren in afwijzenden zin te besluiten, zulks en om financieels redenen, maar ook omdat onderscheid dient te blijven bestaan tusschen inkom sten van kleine gezinnen en gezinnen van grootere samenstelling (3 kinderen en meer). Wanneer al wachtweken werden toegekend, voordat tewerkstelling plaats vond is zulks geschied op grond van extra verdiensten in verband met pensionhouden, verhuur van kampeerterreinen e.d. of wel inkomsten uit anderen hoofde. De heer Kaandorp (R.K.) merkt op, dat met deze regeling noch de groote, noch de kleine gezinnen ge baat zijn, en vindt daarom de regeling niet in den haak. De heer Blom (S.D.A.P.) zegt, dat 50 menschen uit de wez'kverschaffing bij hem zijn gekomen om zich te beklagen. Spr. meent, dat de nieuwe wethou ders een achteruitgang hebben tot stand gebracht. Het is volgens spr. niet billijk, dat er aan een ge zin wachtweken worden toegekend. Spr. geeft een op somming van wat een klein gezin minimum noodi-g heeft. Spr. komt dan op een totaal van f 16.20 en nog was hij niet gereed. Want bij zijn berekening waren geen schoenen, kleeding, enz. Het ls daarom on mogelijk, dat een werklooze in de werkverschaffing een wachtweek kan hebben Immers, dat beteekent dus een week broodeloos zijn. De rouleerwerken moeten zoo gemaakt worden dat de menschen aan het loon van de werkverschaf fing toekomen, meent spr. De heer Gutter (S.D.A.P.), kan zich met deze woor den volkomen vereenigen. Wethouder Schermer vV.D.) antwoordt, dat de heer Blom eerst eens had moeten afwachten, alvorens met z'n bezwaren voor den dag te komen. Hij is nog te kort daartoe in den Raad. De heer Blom vergeet, dat het ééne gedeelte der bewoners betaalt wat het an dere noodig heeft. En do menschen die het betalen, moeten, hebben het evengoed hard. Wanneer de men schen in de werkverschaffing zien, dat het niet goed gaat, dan moeten ze hij B. en W. komen en dan is spr. democraat genoeg, om te helpen wijzigingen aan te brengen, zoo dit tenminste mogelijk is. Verge ten mag niet worden, dat B. en W. ook vast zitten aan de Rijks voorschriften. Wethouder Bijl (R.K.) wil opmerken, dat de re geling dezelfde is gebleven als vroeger; de nieuwe wethouders dragen dan ook geen schuld. De Voorzitter zegt, dat er over de wachtweken een onderzoek is ingesteld in de omliggende gemeenten. Bij de werkverschaffing is geen rekening gehouden met groote gezinnen. Er is voortgegaan met de reeds bestaande regeling, zooals wethouder Bijl terecht opmerkte. Spr. wil heel graag dit punt aanhouden, totdat het college meer gegevens heeft. De heer Blom (S.D.A.P.), repliceerende, wil opmer ken, dat er geen kindertoeslag is, anders zou dat een oplossing zijn. Zeker is het, dat de bestaande toe stand zoo niet langer mag voortduren, de menschen hebben geen kleeding en geen dekking meer. Spr. komt op voor een groep van menschen welke geheel ten onder gaat en dit noemt spr. een mooie taak. De Voorzitter: de betooging welke u houdt, gaat over de hoofden van de raadsleden heen. Wij weten dit allemaal wel, doch we zijn gebonden aan de Rijksvoorschriften. Dit betoog is goed voor de Twee de Kamer, doch niet voor een Raad van Schoorl. De heer Blom: ik ben geen lid van de Tweede Ka mer en daarin kan ik ook niet komen. Ik houd daarom hier mijn betoog en 't ware te wenschën dat in andere gemeenten de raadsleden dat ook de den. De wachtweken zijn een besluit van B. en W., want in de gemeente Koedijk bestaan ze niet. Daar om ook was het noodig hier dit betoog te houden. De Voorzitter antwoordt, dat hij gaarne deze zaak- in het college van B. en W. nog eens grondig zal onderzoeken. De raad gaat hiermede accoord. Brandstof fentoeslag. In verband met een tot hen gericht schrijven van het Bestuur van de Afd. Schoorl van den R.K. Volks bond, houdende verzoek met het oog op het ongun stige jaargetijde de brandstoffentoeslag, welke het vo rig jaar per 1 November werd verstrekt, thans reeds half October te doen ingaan, deelen B. en W. mede voornemens te zijn de uitkeering van dozen toeslag te doen aanvangen met 21 October 1935. De extra kosten gerekend voor de Gemeente naar pl.m. 50 werklooze gezinshoofden, bedragen dienover eenkomstig ongeveer f50. B .en W. vragen in deze het benoodigde crediet te verleenen. De Voorzitter deelt mede, dat de brandstoffentoeslag de volgende week Maandag zal ingaan. Conform wordt besloten. De loco-burgemeester. De Voorzitter kan tenslotte nog mededeelen, dat door B. en W. wethouder Schermer is aangewezen als loco-burgemeester. Begrootingen 1936. 4. Aanbieding door B. en W. van de navolgende begrootingen voor het dienstjaar 1936. a. Burgerlijk Armbestuur: in ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 6.9S6.50, kapitaaldienst f 1000; b. Vleeschkeuringsdienst, kring Schoorl: in ont vangst en uitgaaf gewone dienst f 2.876.30, kapitaal- dienst f 300; c. Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf: in ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 26.931, kapitaaldienst ni hil: d. Gemeentelijk Gasbedrijf: in ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 14.806.87, kapitaaldienst f 5900; e. Gemeentebegrooting: in ontvangst en uitgaaf gewone dienst f 149.888.67, kapitaaldienst f 37.414.05. Benoeming van een Commissie van Onderzoek van bovenvermelde begrootingen. De Voorzitter zegt, dat de gemeentebegrooting eerst unar Ged. Staten zal worden gezonden ter goedkeu ring, waarna in een Raadsvergadering in December de begrooting zal worden vastgesteld. De heeren Kaandorp (R.K.), Winder (Sch. Belang) en Blom (S.D.A.P.) worden in de commissie van onderzoek benoemd. Ambtswoning aan het Gemeentehuis. 5. Voorstel van B. en W. om de ambtswoning aan het gemeentehuis verbonden, voor den gemeente dienst te besteramen. In overleg met den gemeentesecretaris werd als ontruimingsdatum bepaald: voorjaar van het vol gend jaar en wel 1 Mei 1936. Met geringe kosten zullen verruiming en de be noodigde vertrekken verkregen kunnen worden. Aan huurderving valt te rekenen op een bedrag van" f 350 per jaar. De heer Kaandorp (R.K.) kan zich met dit voor stel niet vereenigen, omdat er f 350 aan huur zal worden gederfd. Dat mogen wij in dezen tijd niet doen. De heer Duin (Sch. Bel.) wil zich met de woorden van den heer Kaandorp vereenigen. Wij moeten geen luxe. De heer Gutter (S.D.A.P.) zegt, dat een uitbrei ding absoluut noodig is; spr. heeft daar reeds her haaldelijk op aangedrongen. De Voorzitter antwoordt, dat van luxe hier geen sprake is; deze manier hebben B. en W. de eenige oplossing gevonden. Wethouder Bijl (R.K.) wijst er op, dat dit ook de goedkoopste manier is. De heer Duin (Sch. Bel.) vraagt, of het nog niet een paar jaar kan worden uitgesteld. Als dat niet kan, dan zal spr. er niet tegen zijn. Wethouder Schermer (V.D.) zegt, dat men feite lijk nu gebruik maakt van de woning van den ge meentesecretaris. Dat lijkt spr. toch te gek; vooral voor de huisvrouw is dat al zeer naar. Vergeten mag niet worden, dat er thans geen burgemeesterskamer is en ook geen vertrek, waar de werkloozen vrijuit kunnen spreken met den heer Belonjë, den Rijks- bemiddelaar. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aan genomen. Commissie van Bijstand Lichtbedrijven. 6. Voordracht van B. en W. tot benoeming van drie leden der commissie van bijstand voor de Elec- triciteits- en gasbedrijven. B. en W. dienen de navolgende alphabetische aan beveling in: A. 1. C. Blom; 2. A. Gutter. B. 1. D. Duin Wzn.; 2. C. M. Winder C. 1. C. M. Winder; 2. D. Duin Wz. Wethouder A. Bijl aangewezen door B. en W. zal als voorzitter der commissie optreden. De benoeming wordt geacht in te gaan 3 Septem ber 1935 en te eindigen ultimo December 1936. Benoemd worden de heeren: Blom, Duin en Win der. Wijziging begroofing 1935. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling, ten aan zien der begrooting 1935 van: a. Een suppletoire begrooting van f 1.066.56 in ontvangst en uitgaaf; b. Een besluit tot het doen van af- en overschrij vingen op de uitgaven der begrooting tot een bedrag van f 343.20. Conform besloten. Het stichten van een landarbeiders plaatsje. 8. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van 'n voorschot ingevolge de Landarbeiderswet, ten hoog ste groot f 3240.aan H. Bredewout alhier, benoo digd voor de stichting van een plaatsje aan den Omloop. Zulks met inachtneming van de gebruike lijke voorwaarden en onder bepaling dat het Rijk bereid zal blijken te zijn aan de Gemeente onder ge lijke voorwaarde het benoodigde kapitaal in den vorm van een annuiteitsleening te verstrekken. Het betreffende ontwerp beantwoordt aSn de wet telijke bepalingen, terwijl de ligging van het ge bouw het karakter van landarbeidersplaatsje doet bewaren. Conform besloten. Schoolgeldverordening. 9. Voordracht van B. en W. tot vaststelling eener ontwerp-verordening tot heffing van schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs in de gemeente Schoorl, met bijbehoorende invorderingsverordening Zooals bekend werd door Ged. Staten aangedrongen de heffing der schoolgelden te verhoogen. B. en W. werden uitgenoodigd een nieuwe veror dening te ontwerpen, krachtens welke de heffing zal aanvangen bij een belastbaar inkomen van f 800, waarbij voorts zooveel mogelijk de klasseindeeling van de wet op de Rijksinkomstenbelasting wordt ge volgd. Volgens het ontwerp is bij een inkomen van f SÖ0 f 2.60 per jaar schoolgeld verschuldigd. Bij de hoogere inkomens is eenige progressie in de heffing ingevoerd. De tegenwoordig geldende verordening d.d. 28 Dec. 1921 komt alsdan te vervallen. De schoolgelden brachten in 1934 plm, f 1000 op, volgens de ontwerp-heffing zou de ontvangst zijn te ramen op f 1500. De Voorzitter zegt dat B. en W. voorstellen dit punt van de agenda af te voeren, om de z.g. „midden standsklassen" nog eens te bezien.; Conform besloten. Wijziging in de Hondenbelasting. 10. Voordracht van B. en W. tot wijziging der Verordening op de heffing eener belasting op de honden in de gemeente Schoorl. Evenêens werd door Ged. Staten wijziging van bovengenoemde verordening in overweging gege ven en wel in dezen zin, dat voor iederen luxen hond een bedrag van tenminste f 6 en voor de ove rige honden een bedrag van f 3 per jaar verschul digd is. Deze wijziging waartoe B. en W. thans het voorstel doen, maakt het mogelijk naar de tegen woordige gegevens een hoogere opbrengst te ramen van plm. f 70 per jaar De inwerkingtreding der beide verordeningen wordt bepaald op 1 Januari 1936 of wel op den eersten dag der maand volgende op dien waarop het be richt van de Kon. goedkeuring is ontvangen. De heer Blom (SDAP) vraagt, wat er onder een luxe hond wordt verstaan. De Voorzitter antwoordt, dat een luxe hond, een hond is welke niet voor bewaking van huis en erf of voor „diensten" wordt gebruikt. De heer Duin (Sch. Bel.) vraagt, of het niet be ter was geweest, één bedrag voor de belasting vast te stellen. Nu moet voor een klein hondje een hoop en voor een grooten hond een beetje worden betaald Wethouder Bijl (R.K.)Als de groote honden het zelfde betalen als de kleine, dan komen ze allemaal los langs den weg loopen. De heer Duin (Sch. Bel.)Ik zou alle honden wil len laten loopen aan een touwtje of aan een ket ting. Er mag geen hond losloopen. De Voorzitter zegt, dat de gemeenten door Ged. Staten worden „uitgenoodigd" het zoo te doen. We kunnen dus niet anders. Conform wordt dan besloten. Pensionneering der Wethouders Voordracht van B. en W. tot vaststelling eener verordening houdende regeling van den pensionnee ring der Wethouders in de gemeente Schoorl. Deze regeling beoogt in algemeenen zin aan 'n Wethouder op zestigjarigen leeftijd na een achtja rige dienstvervulling bij zijn aftreden pensioen toe te kennen tot een bedrag van f 10 per zittings jaar met als maximum een bedrag uitmakende van twee-derde der wedde berekend over de laatste drie jaren. Tot vaststeling van een verordening ln dezen geest werd reeds in de Raadsvergadering van 17 Juli 1935 het besluit genomen. De verordening wordt geacht in werking te zijn De moord op den heer Kers» holt te Schiermonnikoog Dader tot zeven jaar veroordeeld, Leeuwarden. De rechtbank te Leeuwarden heeft den 20-jarigeu G. A. Riddering, zonder beroep, te Utrecht, terzake van doodslag gepleegd in het laatst van April van dit jaar op den heer H. S. Kerstholt uit Groningen, toen deze in z'n huis op Schiermonnik» _oog verbleef, veroordeeld tot zeven jaar gevange nisstraf, De eisch luidde tien jaar gevangenisstraf. getreden met vorengenoemden datum. De heer Winder (Sch. Bel.) had gemeend, dat deze pensionneering alleen gold voor „armlastige" wethouders. Dit blijkt echter niet het geval te zijn en nu is spr .er tegen. De heer Blom (SDAP) zegt, dat hij er niets op tegen had oud-wethouder v. Lienden een pensi oen te geven, omdat de man geen andere inkom sten heeft. Maar om nu alle wethouders te gaan pensionneeren, daar wil spr. zich tegen verzetten. Er zijn, zegt spr., genoeg oude menschen van 70 jaar in gemeentedienst, die nu nog moeten wer ken en haast niet voort kunnen. Zulke menschen moeten op 65-jarigen leeftijd worden gepension- neerd, Dan zou een steen des aanstoots uit de ge meente zijn weggenomen en zou deze raadsverga dering een historische zijn. Oud-wethouder van Lienden zou dan als verdienste kunnen worden aangerekend, bij de velewelke hij al heeft, dat hij voor deze pensionneering de promotor is geweest. De oude menschen, die nu voor de gemeente nog moeten werken, dienen door jonge krachten te worden vervangen en zelf een bedrag hebben om rustig van te leven. De heer Kaandorp (R.K.) heeft het wethouders schap altijd als een eerebaantje beschouwd en is daarom tegen dit voorstel. Wethouder Schermer (V.D.) zegt indertijd dit voorstel te hebben gedaan, zonder een naam te noe men. Dit uit gevoel voor piëteit. Het ging er nu om, een ouden, getrouwen wethouder te helpen. Wat de heer Blom bedoelt, zal bij afzonderlijke voor dracht moeten geschieden. Als nu de heer Blom, die als jong raadslid nog idealen heeft, in een volgende vergadering, gesteund door een paar an dere leden misschien, een voorstel zou kunnen doen, zooals hij dat bedoelt, zal ook deze avond een historische zijn. Spr. is het volkomen eens met den heer Blom, waar hij zegt, dat er een paar stumpers aan den weg werken en dat deze zeker beter, door jeugdige krachten zouden kunnen worden vervangen. Hier moet echter geholpen worden en dat kan al leen in algemeenen zin geschieden, anders keuren Ged. Staten het nooit goed. De Voorzitter meent, dat er niet getheoretiseerd moet worden; we moeten hier helpen. Wij kunnen er nu bijvoegen, dat aan wethouders niet een la ger inkomen dan f 1000 per jaar pensioen wordt toegekend. De heer Gutter (SDAP) wil oud-wethouder van Lienden graag helpen, doch voelt er niets voor alle wethouders te pensionneeren, Misschien kan er een beperkende bepaling aan de verordening worden toegevoegd. De Voorzitter: We zouden eraan kunnen toevoe gen: „Deze verordening wordt binnen 4 jaar na der herzien". Dus dat zal dan zijn voor 1 Septem ber 1939 en kan de zittende raad er nog over be slissen. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De Schoorlsche molen behouden. Wethouder Schermer (VD) deelt mede, dat het 't Comité tot Behoud van den Schoorlschen koren molen gelukt is, den molen te koopen, dank zij de vele giften welke het comité ontvangen mocht. Nu heeft het Comité nog te zorgen, dat de molen ge restaureerd wordt. Daar is nog geld voor ook. Ein de van dit jaar kunnen wij dus den molen aan de gemeente overdragen. De Voorzitter vindt dit een prachtig resultaa van het comité en wil een woord van dank niet onthouden aan alle instanties, welke daartoe heb ben medegewerkt, inzonderheid aan de pers, welke voor het behoud een krachtige actie voerde. Commissie vad advies voor steunregeling in de werkverschaffing. De heer Blom (SDAP) wil een commissie van advies voor steunverleening in de werkverschaffing in het leven roepen. De Voorzitter antwoordt, dat het college van B. en W. het verzoek van den heer Blom onder de oogen zal zien. Daarna sluiting. ZONDAG 27 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Melchers, em. pred. té Heiloo. Barsingerhorn, geen dienst. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Valkkoog,voorm. 9.30 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St.-Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Oudesluis, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer O. G. Bunjes, Cand. t. d. H. D. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los, met zang. Aartswoud, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. L. J. v. d. Kam. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien, Zuidscharwoude, voorm. 10 uur, Ds.'de Leeuw. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Donderdag 31 October,nam. 7.30 uur,Her vormings avond GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heerBoon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schagen, voorm. 10 .30 uur, Ds. de Geus van de Bilt. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. J. Kraak, van Den Helder. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, Ds. J. van Dongen, van Amsterdam. 12 uur Zondags school. Donderdag 31 Oct„ 's av. 8 uur, Ds. Ruijs e.a. Hervormingavond met zang.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7