Denkt U aan het Bal-Masqué Vit Bergen. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente komt in openbare verga dering bijeen, op Dinsdag a.s., des namiddags 2 uur ter behandeling van de navolgende agendapunten. 1. Vaststelling der notulen van het verhandelde in de openbare vergadering van 2 en 3 Sept j.1. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de Gemeenterekening dienst 1934 rjiet verslag inzake de invordering van diverse beladingen. Rekening van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf, die van het Gemeentelijk Woning bedrijf, alsmede van de rekening van het Burger lijk Armbestuur o/er 1934. B. en W. stellen voor Oen commissie tot nazien der rekeningen te benoe men van Raadsleden. De vorige maal hadden in de Commissie sitting de heeren Den Das, Dingerdis en Voute. 4. Vaststelling van de le suppl. begrooting. Vaststelling van de le suppletoire gemeentebegro ting 1935, welke vaststelling in de Raadsvergadering van 2 September j.1. werd aangehouden. (In verband met de afwijzende houding welke Ged. Staten blijven innemen ten opzichte van het toekennen van een gratificatie aan het personeel der gemeente, zullen de aan dit personeel uitge keerde bedragen in de gemeentekas moeten worden teruggestort) 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het aan het Burgerlijk Armbestuur verleende subsidie van f2600 over 1935 met f5000 en tot goedkeuring der le suppl. begrooting 1935 van genoemd bestuur. 6. Voorstel van B. en W. om aan de bij de ge meente tewerkgestelde oude werkloozen evenals 't vorig jaar, eenige kleeding of schoeisel in natura te verstrekken en hiervoor een crediet te verleenen van f 30.—. 7. Voorstel van B. en W. om aan P. J. Smit over 1935 op de door hem aan de gemeente verschuldigde huur voor een perceeltje grond, gelegen tusschen de Karei de Grootelaan en de Spoorbaan 50 pet. re ductie te verleenen. (Tengevolge van het omruilen van den bij den hep.r Smit in gebruik zijnden grond heeft de huur der schade geleden. De huur bedroeg f 10 en wordt eon reductie van f5 alleszins billijk geacht). 8. Vaststeling van het Primitief kohier der Ri oolbelasting over 1935 tot een totaal bedrag van f12173.—. 9. Schrijven van Ged. Staten houdende verzoek om overeenkomstig het bepaalde in art. 183 der Ge meentewet het oordeel van den Gemeenteraad te mogen vernemen omtrent een nieuwe regeling der bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlij ken Stand, volgens welke aan die ambtenaren in de gemeente Bergen gezamenlijk ten hoogste aan be zoldiging zal worden uitgekeerd f250, zijnde 50 pet. van het bedrag, hetwelk thans als totale bezoldi ging voor de drie ambtenaren is vastgesteld. 10. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening tot regeling van den rang en de bezoldiging van de ambtenaren ter gemeente- sf.cretarie. 11. Voorstel van B. en W. om den heer W. Ren- sink met ingangx van den dag waarop hem eervol ontslag is verleend als ambtenaar ter gemeentese cretarie, zijnde 1 December a.s., tot den dag van overlijden, een jaarlijksche toelage te verleenen van een bedrag, gelijk aan het verschil tusschen f780 (weekloon van f 15) en het hem toekomende pensioen. Het komt B. en W. billijk voor, gezien zijn dienst tijd an 19 jaar bij de gemeente doorgebracht en de ijver en plichtsbetrachting tijdens de vervulling zijner betrekkingen, den heer Rensink een aanvul ling van zijn pensioen te verleenen, op denzelfden voet als ook aan andere gepensionneerde gemeente ambtenaren in den loop der jaren werd toegekend. Deze toeslag zal vermoedelijk niet meer dan f 156 per jaar bedragen. 12. Voorstel van B. en W. tot opnieuw aanwijzing van 2 vertegenwoordigers van het Gemeentebe stuur in de Commissie van Georganiseerd overleg. In bedoelde commissie hadden zitting de Burge meester en de heeren L. den Das en J. E. Milten burg, laatstgenoemde door den Raad uit zijn mid den aangewezen. 13. Voorstel van B. en W. om aan Ged. Staten van Noordholland te verzoeken te willen bevorde ren, dat het Bijzonder Reglement van Bestuur van de Bergermeer en dat van den Sluispolder onder Bergen, in dien zin wordt gewijzigd, dat verschil lende perceelen, eigendom der gemeente, uit het waterschapsverband van de Bergermeer worden ontslagen en in dat van den Sluispolder worden opgenomen en voorts om te besluiten aan de Ber germeer tot afkoop van lasten een bedrag uit te kesren van f140.—. 14. Voorstel van B. en W. tot aankoop van eeni ge perceelen grond ten behoeve van de verbetering van den Heerenweg. R.K. KUNSTKRING. De drievoudige wijsheid van vader Wang Chmeesch drama in 4 bedrijven van Henri Ghe'on in de tooneeizaal van de Rustende Jager. L)on Chineeschen landarbeider, Lao Wang, is al les ontnomen, wat hij liefhad op aarde. Een bruut, een beestmensch heeft zijn gezin uitgemoord, de vrouw die hij liefhad, de kinderen die hij aanbad, zij vielen onder de handen van den laffen moorde naar Tchang Fou Tang, die, daarmede nog niet te vreden, zijn woning in brand stak; zijn have ver nielde. En daarna lafhartig de vlucht nam. Lao Wang, het hart vervuld van wraak heeft slechts één doel: den verdelger van zijn mooi geluk te doo- den en zint op middelen om zich te wreken, Men- Schelijk en begrijpelijk, nietwaar? Maar Lao Wang is geen gewone Chinees; hij is een bekeerling; hij is Christen. De pater missionaris houdt hem den Bijbel voor oogen. Hebt Uwe vijanden lieft, zegt de Groote Meester; Christus leed ook on der de zonden der menschen. Lao Wang voert een innerlijken strijd, welke eindigt met een overwin ning op zichzelf. Hij vergeeft en omhelst zijn vijand op een bijeenkomst van bekeerlingen. Lao Wang gaat nog een stap verder zelfs en voert den moordenaar gastvrij zijn woning binnen, om daar de plaats in te nemen van den zoon dien hij zoo diep betreurde en die viel onder de bijlslagen van dienzelfden moorde naar. Dit is het gegeven, waarop Henri Ghe'on, zonder franje, maar eerlijk en oprecht ziin drama heeft ge bouwd. Als het de bedoeling van den schrijver enkel cn alleen is geweest, de zegeningen van het Chris tendom zoo breed mogelijk uit te meten, dan is hij daarin volkomen geslaagd Maar dit gaat mij toch wel wat Al te ver! Ik ben niet haatdragend, noch wraakzuchtig, ik ben gaarne tot vergeven bereid. Maar er zijn grenzen Grenzen tusschen werkelijk heid en wat gehoopt wordt, werkelijkheid te zijn, of te worden. Met dit specifiek Chineesche stuk heeft de schrijver den executanten wel zeer hooge eischen gesteld Eischen welke dilettanten, naar mijn mee ning niet kunnen nakomen, omdat ze vèr uitgaan boven hun kunnen. Ik heb alle waardeering voor het spel van den hepr Vok Keiisner. die de zware rol van Vader Wang vervulde. Ik heb hem bewonderd, voor al in IV in zijn stille spel en in I, toen hij zich als mensch kon uitleven. Maar om het zieleleven van den Chinees te door- gonden, te vertolken, om den nsyche van den Ooster ling aan te voelen, daartoe behoort nog wat anders dan knap dilettantisme. Kent ge Alhert van "Dal"1™ in het Chineesche Landhuis? Hebt ge aangevoeld, hoe hij het cynisme en de sluwheid van den Chinees verborg achter het masker van lieve soetsappigheid? Hebt ge toen niet plotseling beseft, welke een enorme studie er voor noodig is, om een aanvaardbare uit beelding te geven van den mysterieuzen Chinees? Ook Keijsper was alles behalve een Chinees. Niet in manieren, noch in gebaren; niet in de intonatie zijner stem, noch in zijn bewegingen. En toch heeft hij zooals gezegd knap gespeeld, al was hij naar onze meening in III gedurende de samenkomst der bekeerlingen, bepaald zwak. Hij miste toen de gave om het groote moment der overgave, naar behoo- ren te accenteeren. De heer Cor Berkhout, als Tchang Fou Tang wissel de goede met slechte momenten af. Was in I in zijn samenspel met den duivel bijvoorbeeld perfect, doch toonde zich in III te weinig overtuigd. Voor hem geldt bovendien hetzelfde als voor den heer Keijsper; hij slaagde er evenmin in, te kruipen in de gele huid van een Chinees! De heer W. J. Kramer, als Chineesche duivel, vond ik, na den heer Keijsper, als acteur ongetwijfeld de beste. Zijn opkomen in I en zijn vlucht voor het kruis in IV, waren zeer goed en getuigden van talent. Hij hoede zich echter voor te sterk doorgevoerde charge. Het spel van den heer Jan Haakman als pater missionaris was me te vlak en te gelijkmatig; daar zat te weinig actie in, Dies ging er te weinig van uit. De overigen pasten zich de eene meer, de andere minder, goed bij de hoofdpersonen aan; de beide „geletterden" was m.i. een aardige vondst. Maar wat Beethoven en Grieg met dit Chineesche gebeuren te maken hadden, heb ik niet begrepen en bgrijp ik nog niet. De zang van het knapenkoor, onder leiding van den heer Kuiper uit Alkmaar, klonk zuiver en mooi on paste in het kader. Al heeft dit stulc mij als drama niet kunnen pak ken, omdat de dramatische climax in III ongebruikt voorbij ging, als propaganda-stuk voor de missie heeft het zeker in alle opzichten voldaan en het heeft daardoor z'n doel bereikt. Pastoor A. E. Oorsprong, moderator van het R.K. Comité voor tooneeluitvoeringen, heeft voor den aan vang een kort propaganda-woord gesproken, dat in sloeg. Het talrijke publiek was gedurende den geheelen avond zeer enthousiast. OPBRENGST ROODE KRUIS-COLLECTE. Naar men ons mededeelt heeft de Roode Kruiscol- lecte welke Woensdag in deze gemeente werd gehou den, een bedrag van f 99.26 opgebracht. PADDENSTOELENTENTOONSTELLING. Zondag en Maandag in de gemeentelijke U.L.O.-school aan de Beemsterlaan. Een rijke verzameling van paddenstoelen en herfstvruchten en een uitgebreide Indi sche aideeling. Zooals wij reeds in ons blad van Donderdag meld den wordt morgenmiddag om twee uur in de ge meentelijke ULO-school aan de Beemsterlaan de jaar iijksche tentoonstelling van paddenstoelen en herfst vruchten geopend. Voorts is aan deze tentoonstelling een uitgebreide Indische afdeeling verbonden. Ook nu weer hebben de meisjes en jongens onder de des kundige leiding van een hunner leeraren, den heer Schuil, een rijke verzameling bijeengebracht. Wij waren gistermiddag in de gelegenheid de ten toonstelling in oogenschouw te nemen en ofschoon deze nog wel niet geheel gereed was, konden wij toch reeds een indruk krijgen hoe ze eruit zal zien bij de opening morgenmiddag. De tentoonstelling is zèer overzichtelijk, verdeeld als ze is in twee groote groepen, n.1. de steeltjes, zwammen cn de gaatjeszwammen, welke dan weder naar geslachten zijn gerangschikt. Binnentredende vindt men links gaande dadelijk een groote collectie plaatjeszwammen, tot de eerste groep behoorende. We zien er o.a. de fleurige collec tie Russula's in de mooie roode en gele kleuren; de grappige hanekammen en de honingzwaim, de meest schadelijke voor de boomen. Wanneer we de tafels der steeltejszwammen zijn langsgeloopen en aan de hand der kaartjes een dui delijk overzicht hebben gekregen, staan wij voor de uitgebreide collectie gaatjeszwammen. We bewon deren de Bolchensoorten en de groote verzameling boomstammen, w.o. de berlcenzwam welke groeit op doode of doodgaande boomen. Voorts een geweldige ruige boomzwam en de be kende biefstukzwammen. Ook de aardige koraal- zwammen met de hertengeweitjes, de kleine stink- zwammetjes en de fraaie groep zakjeszwammen vra gen onze aandacht. Onder het groene mos, doch juist nog even zichtbaar ontdekken we het z g- Duivelsei, dat in een paar uur tot een hoogte opgroeit van on geveer 15 c.M. We zijn aan het einde van de tafels met de pad denstoelen, en ofschoon we bij lange na niet volle dig waren, omdat er zoo heel veel soorten te zien zijn, gelooven we toch wel een algemeenen indruk van het tentoongestelde te hebben gegeven. Behalve de zwammen noemen wij voorts de mooie verzameling herfstvruchten en bakken in tal van fraaie tinten en evenals het vorige jaar ook nu weder de aardige collectie kinderspeelgoed uit herfstvruch ten vervaardigd. Op twee tafels, aan het einde van de gang rechts, rechthoekig op elkander staande, zien we een kunst matig duin met vloedlijn. De achtergrond wordt ge vormd door een schildering van een der leerlingen, die op verdienstelijke wijze het natuurlijke en kunst matige ineen deed vloeien. Op het gele zand zijn tal van voorwerpen uitgestald welke gemeenlijk op het strand aanspoelen en het nuttige is wel, dat bij elk dier voorwerpen een korte explicatie op schrift is ge zet. Tenslotte noemen wij de tafel met de door de leer lingen vervaardigde herfstmandjes, waarmede naar een prijs gedongen wordt; de enorme collectie lec tuur en literatuur op het gebied der zwammen en herfstvruchten en dan ter opluistering nog een tafel met voorwerpen op handenarbeid door de leerlingen vervaardigd. Iets zeer aparts vormt in een der lokalen de Indi sche afdeeling, welke onder leiding van den heer Petrie is opgezet. Op de tafels in het midden en langs de zijden vinden we een mooi en zeer leer zaam overzicht van de inheemsche en Europeesche cultures; tal van snecerijen en zaden en een aardi ge verzameling gebruiksvoorwerpen. Aan de wan den duidelijke platen van hetgeen de Indische bo dem aan rijkdommen oplevert. Ongetwijfeld heeft de tentoonstelling met deze fraaie en nuttige af deeling veel aan belangrijkheid gewonnen. Zondagavond om 8 uur houdt de heer Schuil een inleiding over paddenstoelen en Maandagavond over strandvonderij. Beide lezingen worden door lichtbeel den verduidelijkt. Wij twijfelen er geen oogenblik aan, of de tentoonstelling, geheel door de leerlingen opgezet, welke het vorige jaar ruim 1000 volwassen bezoekers trok, zal zich ook nu weder in een groote belangstelling verheugen. ANNA PAUTOWNA VAN EWIJCKSLUIS. Door den visscher P. Keuris Jzn. te Oostpunt is in het Amstelmeer, vlak bij den ingang van het Waard en Groetkanaal een volwassen exemplaar van de Chineesche wolhandkrab gevangen. Deze werd op het ondiepe gedeelte tegen den wal in een klein fuikje aangetroffen. Voor zoover bekend, is dit het tweede exemplaar van deze gevreesde soort krabben, welke in het Am- 0,0lmppr is aaneretroffpri, MAANDAGAVOND in de groote Garages van den heer BOONTJES op het Noord te SCHAGEN? Z IJ PB Evenals het vorig jaar heeft de Zijper Bestuur- dersbond besloten ook dit jaar wederom een 4-tal filmavonden te organiseeren en wel té Petten, Sint Maartensvlotbrug, Oudesluis en Wieringerwaard. Vertoond zal worden de schitterende film: „20.000 jaar Sing-Sing", met in de hoofdrollen Bette Davis en Spencer Tracy. Pe Pers schreef over deze film: „Zelden zag ik zo'n gave, prachtig „in toon" ge houden, schier volmaakt harmonisch afgestemde film. En toch, geen enkele filmvermaardheid laat ook maar een tipje van haar of zijn neus zien, om van sex-appeal cn aanverwante dergelijkheden maar heelemaal te zwijgen. De hoofdrolspelers zijn Sing-Sing de beroemde Amerikaansche gevangenis, waar de film voor het grootste gedeelte werd opgenomen een paar hon derd echte gevangenen, die voordien nog nooit een filmcamera van dichtbij hadden aanschouwd, plus Bette Davis, Spencer Tracy en Arthur Byron, ac teurs, wier namen het wereld-bioscoop-publiek nu niet zoo heel veel zeggen. Ondanks dat echter of misschien wel dank zij dat is „Twintigduizend jaar Sing-Sing" van een glasheldere zuiverheid, van een ongekunstelde eer lijkheid, die schier onfilmisch is. Met gloeiende wangen en samengelcrampte vuisten zit je toe te kijken, ademloos geboeid, van de eerste tot de laatste meter. Ondraaglijk bijna, een spanning als in dat tafe reeltje, waarin de nieuw-aangekomene in dat celblok van de terdoodveroordeelden met gezang wordt ont vangen. Je zou het uit willen schreeuwen, maar een ontzettende beklemming bevangt je, verstikt je stem Al eerder schreven we uitvoerig over deze film, over het scenario, dat door Lewis E. Lawes, den di recteur van Sing-Sing, werd ontworpen. We zullen dit keer dus kort zijn: laat niemand verzuimen, deze zeer belangwekkende en bijzonder sterk gespeelde film Arthur Byron's sobere spel als de gevangenisdirecteur is een openharing! te gaan zien. Films van zoo'n kwaliteit zijn zeldzaam. Uiterst zeldzaam." (Zie de anonce in dit blad). B. en W. dezer gemeente hebben de volgende bouw vergunning verleend: aan den heer C. Smit te Burgerbrug tot het bou wen van een graanschuurr aldaar. c SCHAGERBRUG. Aan het Bestuur van de Amateur-band „The Funny Boys" alhier, is toestemming verleend tot het hou den van een kleine verloting. De bedoeling is 500 loten a f0.10 uit te geven. Tooneelwedstrijd. Naar ons wordt medegedeeld, zijn voor deelneming aan den tooneelwedstrijd, uitgeschreven door de too neelvereeniging „Euphonia" alhier, uitgenoodigd de vereenigingen „Jong Leven" te Oudkarspel. „Liefda digheid" te Barsingerhorn en „V.V.V." te Schagen. Barsingerhorn zal voor het voetlicht komen met „De Violiers", Y.V.V. waarschijnlijk met „Robbedoes" en Jong Leven met „De Privé-Secretaresse". „Euphonia" zal op den sluitingsavond een blijspel opvoeren, waarvan de keuze nog niet definitief is be paald. Tooneelliefliebbers wachten dus ongetwijfeld mooie avonden. -- BURGERBRUG. Gisteren had de verkooping plaats en wel in op bod en afslag van de grutterij van den heer A. Fil mer alhier, ten overstaan van notaris Van Veen te Schagerbrug, in het café van den heer Langendijk alhier. In opbod bracht deze zaak f4000.— op. Hoog ste bieder was de heer J. Raat Dzn. te Alkmaar. Er werd bij afslag niet gemijnd, zoodat kooper werd de heer Raat bovengenoemd. Burgerlijke stand van 18 t.m. 24 October Geboren: Geene. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Groen, oud 31 jaar, veehouder, te Castricum, en Catharina Maria Klaver, oud 23 jaar, alhier. Getrouwd: Geene. Overleden: Maria Johanna Heddes, oud 64 j'aar, weduwe van Cornelis Spil. LANGEND IJ K In aansluiting op onze mededeeling van verleden week inzake de wijziging van het Bloembollensanee- ringsplan 1935, kunnen we thans meededen, dat de Ned. Sierteeltcentrale bericht, dat in voorbereiding is een beschikking tot wijziging van dat plan, waar bij de oorspronkelijk voorgeschreven verdere inkrim ping van de met bloembollen beteelde oppervlakte zal worden opgeheven, zoodat in het teeltjaar 1935— 1936 eenzelfde oppervlakte mag worden beteeld als in het afgeloopen jaar, zulks op voorstel van het bloem bollenvak. Er wordt aan deze mededeeling toege voegd, dat de regeering er intusschen op wijst, dat eventueele consequenties hiervan voor het surplus in geenen deele ten laste van het Landbouwcrisis fonds zullen komen. ZUIDSCHARWOUDE. Het aantal leerlingen der o. 1. school begint hier dermate te dalen, dat, komt daarin geen verbetering, wat intusschen niet te verwachten is, deze school ook spoedig een twccmansschool zal zijn. Te Broek is die toestand reeds ingetreden. J CRISISCOMITé. Donderdagavond werd in de zaal van den heer P. Kramer alhier de eerste uitvoering gegeven ten ba te van het plaatselijk crisiscomité. Men had de tooneelvereeniging O.K.K. bereid ge vonden, een tweetal uitvoeringen te geven van het blijspel „Haar Laatste Wil." De zaal was heel goed bezet, toen de Voorzitter van het comité, de heer W. C. Bouman, allen een hartelijk welkom toeriep, Het is weer de tijd, aldus spr., dat het comité zich geroepen acht met toewij ding de taak te vervullen, welke tot leedwezen van allen weer vervuld zal moeten worden. De toestand 's nog slechter geworden inplaats van beter. Daar bij komt, dat het Nationaal Crisis Comité in 1936 ophoudt te bestaan, hetgeen voor den Langendijk beteekent, dat de tuinbouwers, voor wie de resulta ten der bedrijven nog zeer slecht zijn, niet meer voor de steun in aanmerking komen. Spr. memo reerde de offervaardigheid van liefdadig Nederland, dat reeds 5 1/2 millloen gulden aan het N.C.C. heeft gegeven. H.M. de Koningin schonk onlangs nog weer een beduidend bedrag. Allen zijn we hier weer bij elkander; wij zeggen niet: wat is leven in dezen tijd zwaar, maar inner lijk zit die gedachte toch wel. De toekomst ziet er niet rooskleurig uit. Wij komen echter uit een geest van saamhoorigheid om het het crisiscomité moge lijk te maken zijn werk voort te zetten. Er vaart nog een andere geest over de wereld, zeide voorz., een geest van barbarisme. Die is hier echter niet. Voorz. deed een beroep op de aanwezigen de saam horigheid te toonen. Na de verschillende medewer kenden aan dezen avond te hebben bedankt voor hun voorbereidende werkzaamheden, werd 't woord gegeven aan de tooneelvereeniging O.K.K., welke op verdienstelijke wijze het blijspel „Haar Laatste Wil" vlot opvoerde, waarmee men heel veel succes oogst te. Onbedaarlijk hebben de toehoorders om sommi ge vermakelijke scènes gelachen. De stemming zat er al spoedig in de O.K.K. wist deze er tot het einde in te houden. Aan de tooneelvereeniging en haar regisseur alle lof. Aan het einde van het stuk werden de dank woorden, welke de heer Bouman tot de tooneelver eeniging sprak, in het bijzonder tot den regisseur den heer Beeldman ,met een luid applaus onder streept. Het werk van den heer Beeldman wordt zeer gewaardeerd in Zuidscharwoude. Hierna werd een verloting gehouden, waarbij ve len met een of meer prijzen werden verblijd. LANGENDIJK. In de vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. werd medegedeeld, dat het met de col portage goed gaat. Men zal ook eens in Zuidschar woude probceren. Een tweetal nieuwe leden trad tot de afdeeling toe. Besloten werd, donateur te worden van de geheelonthouderstooneelclub „De Koren bloem", welke kort geleden werd opgericht. Behandeld werd de beschrijvingsbrief van de N.-H. Prop. Commissie. Als afgevaardigden werden gekozen de secretaris en de heer Jac. Schuijt. Reserve de heer P. Paarlberg. Het uitgebrachte Jeugdrapport zal bij de leden circuleeren. Raad Zuidscharwoude. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag 25 October 1935, des avonds 8 uur, ten raadliuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester. Secretaris de heer G. C. Post. De heer Kramer had bericht van verhindering la ten doen. De voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna de notulen van de vorige ver gadering werden goedgekeurd en vastgesteld. Voorzitter merkte op, dat deze vergadering hoofd zakelijk was belegd wegens de urgentie van de be noeming van een onderwijzeres aan de O. L. school, noodig door het aan Mej. G. M. Venveij gegeven eer vol ontslag. Spoedig zal de raad opnieuw worden bijeengeroe pen in verband met de aanbieding van de gemeente- begrooting 1936. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres heb ben zich tien sollicitanten aangemeld. Het hoofd der school heeft een onderzoek naar deze sollicitanten ingesteld. Naar aanleiding van dat onderzoek is de voordracht opgemaakt. B. en W. hopen dat de nieuwbenoemde per 1 Nov. a.s. in dienst kan treden. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten dezer Provincie was bericht inge komen, dat de gemeenterekening dienst 1933 was gesloten. Aan de orde was hierna de benoeming van een onderwijzeres in de vacature, ontstaan door het aan Mej. G. M. Verweij verleende eervol ontslag. In overleg met den inspecteur van het Lager On derwijs in de inspectie Den Helder was de volgen de voordracht opgemaakt: 1. Mej. P. den Baars, Haarlem; 2. Mej. A. J. Bakker, Middelie; 3. Mej. W. Mulder, Zaandam. Deze voordracht was opgemaakt als gevolg van het door het Hoofd der O.L. school gedane onderzoek. Tot stemming overgaande werd mej. P. den Baars te Haarlem met algemeene stemmen gekozen. Voorzitter stelde voor, de datum van indiensttre ding op 1 November vast te stellen, opdat het on derwijs geen stagnatie zou ondervinden en mengeen tijdelijke onderwijzeres moest benoemen. De raad ging daarmee accoord. Van de rondvraag maakte geen der leden gebruik en volgde sluiting. WARMENHUIZEN De eerste les van de alhier opgerichte Esperanlo- cursus werd Donderdag gegeven. Het lokaal was vol ledig bezet. Zeven en dertig cursisten namen deel, vier uit Schoorldam, twee van Eenigenburg, een van Kalverdijk en dertig uit Warmenhuizcn. Allen gaven zich na deze les definitief op. Tot dankbaarheid stemde het de cursisten toen door den leider werd medegedeeld, dat het bestuur der gemeente Warmenhuizen, behoudens goedkeuring van den Raad, een leslokaal beschikbaar stelt. Het gemeentebestuur toont hier, dat het naar zijn krach ten wil meewerken aan de algemeene ontwikkeling en bevordert daarmede, evenals reeds vele gemeente besturen in ons land, in het bijzonder het voortschrij den van de idéé: leert twee talen goed, op de eerste plaats de moedertaal, daarnaast het Esperanto. NIEUWE N 1 EDO RP Ongeval. Donderdagavond j.1. reed mej. G. F. alhier per fiets in de Heerhugowaard N. en had het ongeluk in volle vaart achter tegen een aan den kant van den weg staande (zoo men ons mededeelde zonder achterlicht) bakkerswagen van den heer N. op te rijden. De bot sing was zoo hevig, dat zij halvers buiten bewustzijn bleef liggen. De jongeh. Z. van Winkel die daar juist per fiets passeerde, zag haar liggen en deze nam direct maat- reelen en vond zijn patroon, die eveneens bakker is te Heerhuowaard bereid, haar met zijn auto naar Nieuwe Niedorp te brengen, waar de hulp van dok- iter De Boer werd ingeroepen, die gelukkig de fam. F. gerust kon stellen, daar het ongeval zich tenslotte niet ernstig liet aanzien. Nadat mej. F. wat tot haar zelf was gekomen, kon zij enkele mededeelingen doen omtrent het gebeurde. Precies wist zij ook niet hoe het is gegaan, maar zij is in ieder geval tegen den wagen opgebotst, die zij niet had opgemerkt, ondanks dat ziizelf toch best licht had. Behoudens dat zij haar lip en neus wat heeft be zeerd, is mej. F. er goed afgekomen, maar het is wederom een waarschuwing, dat het verkeer ook van de fietsers de volle aandacht vereischt. Men weet niet waar het gevaar schuilt, waar men toch ook zelf zooveel mogelijk aan moet zien te ontkomen. Naar wij vernamen is van een en ander proces verbaal opgemaakt. Verkiezing. Tot Molenmeester van den Moerbeek pol der is her kozen de heer A. Vethman. SINT P A N C R A S De damclub alhier speelde een wedstrijd met die Ie Den Helder, met het resultaat 24—10 in het voor deel van St. Pancras.

Schager Courant | 1935 | | pagina 11