SPORT. Weer aan den slag INGEZOGEN /TUKKEN W I E H I N U t, HOLLA.NDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LAND- BOUW AFD. „WIE RIN GEN". Donderdagavond jl. 8 uur had in het lokaal van den heer S. Kaan een algemeene vergadering plaats van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afd. Wieringen. Onderwerp van deze vergadering was: „Bespreking opname arbeiders in werkverschaffing bij den landbouw met toeslag van de regeering." Te ruim kwart over acht opende de voorzitter der afdeeling, de heer O. J. Bosker de vergadering. Spr. heet de aanwezigen (hoewei klein in getal, slechts een 22-tal -leden van de 115 waren aanwezig) hartelijk welkom en wel in 't bijzonder den heer Kaayk, agent der Arbeidsbeurs, alhier. Spr. wekt tevens in zijn openingswoord de aanwe zigen op voor zoover zij nog niet deelnemen aan den landbouwcursus, dit alsnog te doen, daar deze cursus zeer veel nut afwerpt. Ook zegt spr., kan ik zeggen dat er weder eenige lichtpunten in de zuivelwereid zijn gekomen; de prijzen zijn gestegen, het verheugt spr. dit te kunnen mededeelen. Voorts wijst spreker er op, dat die boeren, welke hun melk afleveren aan zuivelfabrieken, dat zij dit doen aan de fabrieken hier in den omtrek, zooals in Lutjewinkel -of Wieringerwaard Deze toch zijn zui ver coöperatief en men is toch voor zich zelf, ziin be drijf en zijn organisaties verplicht te leveren aan dat bedrijf, dat zuiver op coöperatief en landbouwge bied werkt. Dus levert men niet zijn melk af aan spe culatieve fabrieken in Leeuwarden en dergelijke. Ook is aan spreker verzocht te willen verzoeken, dat in dien men landbouwwerktuigen noodig heeft, en als men ze hier bij de middenstanders voor denzelfden prijs kan koopen, dit dan te doen en deze niet van elders te betrekken. Deze vergadering is zeer belangrijk, zegt spr.,, Jam mer daarom het kleine aantal aanwezigen Want bij opname van arbeiders in werkverschaffing bij den landbouw wordt op het loon, de kost en inwoning van deze arbeiders een toeslag gegeven door de regeering van 50 Hiervoor komen natuurlijk allereerst in aanmerking de werkelooze boerenarbeiders, dus zij die in het boerenbedrijf gewend zijn. Het loon dat zal worden gegeven, wordt geheel in overleg met de landbouwers bepaald, zoodat alles zoo makkelijk mo gelijk is. De loonen zullen natuurlijk niets verschillen met de gewone boerenloonen, bijzondere afwijkingen daargelaten natuurlijk. Hierin zal natuurlijk nog een regeling moeten worden getroffen in verband met den Wieringermeer- polder, daar de bedrijven daar geheel anders zijn dan op het oude land van Wieringen Men heeft daar veel grooter machines, beter wegen, beter vervoermidde len en men kan bijna overal per schip komen. Eerst bestond bij ons, zegt spr., het plan een ver gadering te houden te Slootdorp. Bij nader inzien zijn we daar echter op terug gekomen, en hebben we de boeren uit de Wieringermeer hier uitgenoodigd. Hier van zijn twee heeren aanwezig de heeren Grin en Parlevliet. Voorzitter heet deze heeren ook bijzonder welkom, voor de moeite welke zij zich hebben willen getroosten om de vergadering te bezoeken. Vele Wie- ringer leden zouden hieraan een voorbeeld kunnen nemen. Na deze inleiding verklaarde de voorzitter de verga dering voor geopend. De besprekingen worden geopend door den heer N. Mulder. Deze spreekt o.a over den toeslag. Voorzitter zegt, deze bedraagt van 15 September tot 1 Januari voor grasland f 12.50. Maar zegt de voorzitter, wordt er een arbeider in werkverschaffing aangenomen, dan krijgt men op dit loon 5 a 6 pet. toeslag, wanneer bewezen wordt dat bedoelde f 12.50 per I-I.A. in een periode van 15 weken reeds is verwerkt geworden; tevens krijgt men dan echter 50 pet. toeslag op het loon van den boer, de zoons, de dochters, dienstbode's, kortom al len die in het bedrijf werkzaam zijn. Deze prestaties worden door een hiervoor speciaal benoemde com missie bepaald. De commissie alhier bestaat uit de heeren Bakker als vertegenwoordiger der Holl. Mij. van Landbouw; Stubbe als vertegenwoordiger der arbeiders en O. J. Bosker als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur. De heer Parlevliet vraagt hierna eenige bijzonder heden omtrent de Wieringermeer. Voorzitter geeft hierop uitvoerige antwoorden. De heer Kaaijk spreekt daarna over het verschil van prijzen op het oude land van Wieringen met de Wieringermeer, dit uit zich zeker ook bijzonder in het bietenrooien, in de Wieringermeer kan alles zoo per boot vervoerd worden, hier geschiedt zulks alles op karren. De heer Kaaijk licht dit zeer bijzonder toe. De heer Parlevliet vraagt nog als men nu zoo'n ar beider noodig heeft, krijgt men er dan zoo één ge stuurd of is er nog keus. Men kan altijd kiezen; er wordt nooit zoo iemand gestuurd; het is altijd vrije keus. De heer Parlevliet vraagt: Wanneer gaat deze re geling in? De voorzitter antwoordt hierop: Eerst moet men de formulieren hiervoor invullen. Deze sturen wij dan Weg, dan kan de regeling aanvangen. Zoolang er echter geen formulieren ingevuld zijn, kan de com missie niets doen. Spr. wekt dan ook de boeren op deze in te vullen en af te geven aan de arbeiders- beurs. Nadat over deze zaak door verschillende personen is gesproken en natuurlijk het voor en het tegen ervan is bepleit, heeft de voorzitter nog eenige inge komen stukken; onder meer een lijst met namen der sprekers, welke bereid zijn te spreken. Nadat deze namen voorgelezen zijn, stelt de heer M. Lont voor een spreker aan te vragen, die spreken tal over brandverzekering in het boerenbedrijf. Nadat dit voorstel in stemming is gebracht, wordt het aangenomen, en tevens zal dan eventueel aan dr. Hoedemaker gevraagd worden om den avond te vul len indien één spreker onvoldoende mocht blijken. Na eenige besprekingen wordt besloten, tevens te vragen of Dr. Schei een lezing wil houden omtrent de zuivel productie. Er is nog een schrijven binnengekomen van de Scheiding in het midden, alsjeblieft! En aan welken kant mag ik de derde haar leggen, meneer?iii4 N.V. Ned. Kalifabrieken, welke fabriek aanbiedt een voordracht te houden over dit onderwerp. Hierover zal worden geschreven. Daar er niets meer aan de orde is volgt de rond vraag. De heer M. Lont vraagt over de j.1. gehouden al gemeene vergadering te Alkmaar. De afgevaardigde, de heer C. Mulder beantwoordt deze vragen naar genoegen. Daar de rondvraag verder niet veel meer oplever de, sloot de voorzitter de vergadering en dringt er bij de boeren op aan om de formulieren, welke de heer Kaaijk uitgedeeld heeft, in te vullen en in te leveren. Spr. dankt de aanwezigen voor hunne aan wezigheid, vooral den heer Kaaijk en de heeren Grin en Parlevliet. Spr. hoopt dat men een volgende keer als er een spreker komt, z'n buren meeneemt, daar men toch slecht een spreker kan laten komen voor een twintigtal personen. Donderdagavond j.1. hield ds. H. W. Meihuizen in de volle consistoriekamer bij de Doopsgezinde kerk een lezing over Anne de Vries' Bartje. Spr. wees de plaats van de Vries aan te midden der andere schrijvers van Kinderromans en maakte vergelijkingen met Woutertje Pieterse, Borel's Jongetje, Merijntje en Jaapje. Vervolgens teeken- de hij de reactie van Bartje op zijn omgeving, broertjes en ouders en op enkele bestanddeelen van Bartjes geloofsleven. Na deze uiteenzetting besprak hij het verloop van Bartjes leven in het tijdvak, dat het boek behandelt en illustreerde dit door het voorlezen van enkele episodes, als het weggejaagd worden, de wraak on Sikko en de re actie op een preek over de Verloren Zoon. RARENKARRPEl De heer Blokdijk kan raadslid zijn. Zooals onze lezers bekend zal zijn, werd in de raadszitting van 3 September 1.1. door den Voor zitter de vraag opgeworpen, of de heer J. Blokdijk wel raadslid kon zijn. Spr. oordeelde van niet en grondde die meening o.m. op een weetal Konink lijke besluiten dat het niet geoorloofd is, binnen den duur van de pacht zitting te nemen in den gemeenteraad. De heer Blokdijk toch heeft voor 2 jaar een stuk grond van de gemeente gepacht en deze pacht loopt vier jaar. Na beëediging als raadslid begint alzoo naar spr.'s oordeel het belet sel te werken. De Voorzitter stelde dan ook voor den heer Blok dijk als raadslid te schorsen. Met 7 van de 10 stemmen werd dit voorstel door den Raad verworpen en de Voorzitter deelde mede dat hij over deze beslissing bij Ged. Staten in be roep zou gaan. Naar ons thans wordt medegedeeld, hebben Ged. Staten medegedeeld, dat zij geen termen aanwezig achten om ten opzichte van het raadslid J. Blok dijk tot ambtshalve toepassing van art. 28 der Gemeentewet over te gaan, dus niet te beslui ten tot vervallenverklaring van bedoeld raadslid maatschap. NIEUWE NI EDORP Jubileum. Op 27 Oct. a.s. zal Mej. A. Bakker Pd. den dag herdenken dat zij gedurende 40 jaar bij den heer K. Groot Hz. te N. Niedorp als hulp in de huishouding in betrekking is geweest, een jubileum dat in den tegenwoordigen tijd zeker niet vaak meer voorkomt N. Niedorp, 24 Oct. 1935. Aan de Redacteur van de Schager Courant, HET ROODE KRUIS EN NOG WAT. Mijnheer de Redacteur, Waar U er nog al een ruime opvatting op nahoudt wat betreft het plaatsen van ingezonden stukken, twijfel ik er niet aan of u zult dit ook willen op nemen in Uw blad; waarvoor dan mijn hartelijken dank. Nu hiér in den omtrek (in heel het land trou wens) weer voor het Roode Kruis gecollecteerd zal worden, is het misschien wel eens goed daar iets van te vertellen, vooral omdat het Roode Kruis zich anders voordoet dan ze is. In de meeste gevallen wordt ze voorgesteld als te zijn een hulpverleningsorganisatie, die prachtig werk kan verrichten bij eventueele rampen, als overstroomingen, spoorwegongelukken, verkeerson gevallen, en zoodoende mag ze zich nog in veler sympathie verheugen en veel menschen steunen daarom ook gaarne. Ik heb hier voor me een aantal artikelen betref fende het Roode Kruis, overgenomen uit de Staats almanak van 1931. Om die artikelen te citeeren gaat niet, mijn stuk zou dan te lang worden. Ik haal er uit aan: Het Roode Kruis is onderworpen aan de militaire wetten en reglementen vanaf 't oogen- blik dat de Krijgsmacht op voet van oorlog is, tot dat zij eindigt. 9 hooggeplaatste militairen maken deel uit van het hoofdbestuur van deze „gewone" organisatie. Ze mag bij rampen enz. behulpzaam zijn als haar vervulling van oorlogstaak niet in gevaar wordt ge bracht. De subsidie van het rijk mag alleen gebruikt worden voor haar oorlogstaak. In tijd van vrede heeft ze er voor te zorgen, dat alles klaar wordt gemaakt om bij oorlog klaar te staan. Tot zoover. Deze paar aanhalingen blijkt duidelijk uit dat 't Nederlandsche Roode Kruis als hoofdzaak heeft: meehelpen bij een oorlog, dat is, de gewonden zoo gauw mogelijk weer oplappen opdat ze weer naar 't front kunnen, om weer kapot geschoten te worden. Men kent het liedje zeker nog wel? En toen hij weer was opgeknapt, Zijn wonden waren opgelapt, Hij weer kon loopen; Toen vroeg men niet of hij wel wou, Hij moest naar Rusland door de kou, Zijn lichaam sloopen. Daar trof hem weer hetzelfde lot, Daar schoot men weer zijn lijf kapot, Net als te voren, enz. enz. Hier nog een uitspraak van een verpleegster uit den wereldoorlog: „De niet zwaar gewonden oplap pen, opdat ze zoo gauw mogelijk weer naar het front kunnen! Daar komt ons werk practisch op neer." Wat de frontchirurgen schrijven is in dezelfde geest. Bij rampen helpen en steunen, doen we allen graag, maar niet aan vereenigingen die zich achter zooiets verschuilen maar in werkelijkheid helpers zijn de oorlogsgod dienen. Het merkwaardige en droevige feit doet zich bij deze collecte voor, dat de inzamelingen nu min of meer geschieden voor een eventueele Roode Kruis- zending naar Abessinië ter uitvoering van het pact van den Volkenbond, waar ook de C.P.H. en S.D. Het lijkt wel of die K.N.V.B.-beker ons een beetje uit de stemming heeft gehaald, wat schijnt het al weer onwaarschijnlijk lang geleden dat we voor het laatst competitievoetbal hebben gezien. We zijn er met recht een beetje uit, maar al schrijvend komen we er hopenlijk gauw weer in. 2 A. Het is erg moeilijk geworden om den voor ons lie genden wedstrijd U.V.V.Alcmaria aan eenige be schouwing te onderwerpen. Na de slechte partij tegen Zeeburgia hebben de kaasstedelingen een sof-wed- strijd gespeeld tegen de vierde klasser Jan Hanzen- kwartier en het vermoeden is gewettigd dat de Alc- marianen er hopeloos uitgeraakt zijn en nu opnieuw verliezen zullen. Maar toch, het behoeft voor Alk maar geen nieuw échec te worden; U.V.V. heeft ook nog geen daverende resultaten bewerkstelligd het tegendeel is eerder waar dus het kan best. Kansloos achten we derhalve Alcmaria niet. O.i. heeft men zijn lot in eigen hand. 2 B. West Frisia dat zoo braaf oppast, moet naar O.S.V. En al verloor deze ploeg Zondag voor den beker tegen H.R.C.; competitie is toch iets anders en daar om, Enkhuizers, opgelet! Zoo dit geschiedt, moet 'n gelijk spel minstens mee naar huis kunnen worden genomen. 3 A. In weerwil van H.R.C.'s goede verrichtingen van de laatste weken moeten we ten aanzien van de thans vastgestelden uitwedstrijd tegen Volewijckers uiterst bezorgd zijn. Het lijdt volgens ons geen twij fel of V. houdt de punten thuis. De Noord-Amsterdammers zijn wel zoo enthousiast aan het inhalen van den achterstand, nu alle interne kwesties bijgelegd zijn, dat we den Racers niet de minste kans geven op puntenwinst. Van de Boys verwachten we nu eindelijk eens wat goeds in deze competitie. Als er zoo gespeeld wordt als Zondag j.1. voor den beker tegen Z.V.V. in Zaan dam, toen er uiterst eervol en pas op 't nippertje met 10 werd verloren, is een succes tegen Bever wijk zeer zeker mogelijk, omdat de menschen uit de aardbeienstad niet sterk zijn. Hollandia zal met Purmersteijn wel raad weten. Helder kan pas na hard werken van het sterke Zaandijk winnen, terwijl Succes de traditie probeert te handhaven door K.V.V. in Krommenie te kloppen. Of het gaan zal, betwijfelen we deze keer. Met een gelijk spel mag Succes al dik tevreden zijn. i A. Stond de N..H.V.B. aan Sparta's lagere elftallen uitstel toe wegens het groote Sparta-feest, het eerste elftal der Schagenaars dient zich evenwel fit te hou den, want haar wacht een zwaren uitwedstrijd tegen Alkmaar. De omstandigheden in aanmerking geno men gelooven we niet. dat het de Spartanen erg ge legen komt. om Zondag in topvorm te spelen. En dit ia to^pri Alkmaar wil mon pnni> enpene hebben, 'n Fiksche nederlaag zou ons daarom niet verbazen. De groote wedstrijd in 4 A is N. Niedorp—Texel. Weliswaar is de thuisclub geen onmiddellijk gega digde voor de eerste plaats, het bezoek van Texel zal zooveel herinnering en daardoor strijdlust wak ker roepen dat een fplle kamp in het uitzicht is. Aan gezien de productiviteit van Texel de laatste weken maar heel poovertjes is gebleken en dit onderdeel den Texelaars zelf groote zorg baart, ligt hier een kans voor N. Niedorp. En voor B.K.C. dat ongetwij feld wel even zal komen kijken. D.T.S. mag met haar huidige ploeg in staat worden geacht van Andijk te winnen. N.H.V.B. Nemen we de afdeeling 1 A eens bij de kop, dan prijkt daar Bergen bovenaan. De greep naar de macht heeft Zondag j.1. plaats gevonden door een 10 zege op Alkm. Boys 2, die daardoor onverwachts onttroond werden. Maar op haar beurt moet Bergen op een ondersteek passen van K.V.V. 3, dat haar Zondag bezoekt. Bergen geldt om goede reden als de sterkste, maar men hoede zich voor onderschat ting van den vijand! In 1 D. staat Schoorl bezoek te wachten van J.V.C. Dit zal een overwinning worden voor de thuisclub, als men althans iets schotvaardiger is dan vorige week in Den Helder. Wieringerwaard—Watervogels is de groote match. De Vogels zullen een harden dobber krijgen. Weet Wieringerwaard haar vorm van de laatste weken eenigszins te handhaven, dan kunnen de punten in de W.W. blijven. Om dit te bereiken zal men even wel geen steek mogen laten vallen. In den Helder vindt tenslotte in de morgenuren een drietal wedstrij den plaats; Helder 3 zal van Succes 2 winnen, Pet ten zal het niet kunnen bolwerken tegen H.R.C. 4 en Held. Boys zal zich tegen Atlas weten te handhaven en aldus de eerste plaats blijven bezetten. PROGRAMMA WIJZIGING. 27 October. N.H.V.B. 2 F. Uitgesteld Helder 4—Zeemacht, Helder 5— Sparta 2. Ingelascht: Helder 5—Zeemacht 1, Oudeschild— Helder 4. 4 J: Uitgesteld: Wieringerwaard 2—Sparta3. Adsp.: Uitgesteld: Hem a—Flevo a (Alg. Sp.bl.) K.N.V.B.: Ongewijzigd. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL. Voor Zondag 3 Nov. is het Ned. Elftal dezer dagen vastgesteld dat zich met Denemarken zal meten. We- ber is wederom opgenomen; Van Run, 'die al wat ouder is geworden, moest men langzamerhand ver vangen. Mijnders neemt de plaats in van Van Gel der en Vente zal het na de genezing van zijn bles sures weer probeeren op de rechtsbinnenplaats. Men heeft een heel rijtje reserves aangesteld, n.I.: Ferwerda (Blauw Wit), doel; Van Run (P.S.V.), ach ter; Kammeijer (Haarlem) en Vrauwdeunt (Feijen- oord) midden; Westphal (Blauw Wit) en Breitner (H.D.V.S.) voor. Wat de op Woensdag gespeelde oefenwedstrijden betreft: het voorloopig Ned. Elftal won met 2—1 van de Engelsche ploeg Watford. De strijd tusschen de twee proefelftallen B en C won C met 2—1. In dezen wedstrijd gaven Ferwerda (Blauw Wit) en Weber (A.G.O.V.V.) uitstekend werk te zien. Rheumatische pijn in de rug, Nu weer gezond als de beste. De schrijver van onderstaanden brief leed aan felle rheumatische pijn in den rug. Hij probeerde van al les, maar vond geen verlichting. Misschien had men hem naar een buitenlandsche badplaats moeten stu ren, maar dti was voor hem niet mogelijk; hij was trouwens reeds 70 jaar. Maar hij probeerde dezelfde zouten als in de beroemde minerale bronnen voorko men, hij probeerde Kruschen Salts. Hij schrijft: „Ik leed aan felle rheumatische pijn in mijn rug.. Na verschillende pillen en smeersels, geprobeerd te hebben., besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. En nu, terwijl ik toch al 70 jaar ben, ben ik in plaats van een kreupele, die op een stok moest steunen, zoo gezond als een visch. Driemaal hoera voor Kruschen; ik zegen den dag, toen ik het voor het eerst probeerde J. M. te I. Kruschen Salts bestaat uit zes verschillende zouten, die ook voorkomen in de beroemde minerale bron nen. Deze zouten sporen de afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek. jicht, ischias, langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam worden verwijderd. De pij nen zullen afnemen, terwijl de geheele gezondheids toestand enorm zal verbeteren. Ge zult U frisscher en jeugdiger voelen; energie en eetlust nemen toe en ge voelt U weer als in dee beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f0 90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt A.P. zich voor uitgesproken hebben. Dat verplicht de leden van die organisaties Het Roode Kruis waar zij altijd oo fel tegen waren, te steunen, op- dat het Roode Kruis haar taak, haar opgelegd* door de buitverdeelers van den Volkenbond, naar behooren kan vervullen. Wij zullen hopen dat de leden van de C.P.H. en S.D.A.P. wijzer zijn dan de leiders. N. Niedorp. H. TER HAAR. Schagen, Oct. 1935. Gaarne zou ik eenige plaatsruimte in Uw geacht dagblad willen gebruiken, tot aanbeveling en uit eenzetting van de Volkonderwijs-collecte. Aan alle voorstanders van openbaar onderwijs. Nu binnen enkele dagen de collecte voor Volks onderwijs hier ter plaatse weer wordt gehouden» zullen velen zich afvragen, waarvoor dient deze collecte, wat doet men met het geld, hoe wordt het besteed? „Volksonderwijs" moet kunnen blijven steunen: a. in de vervoerkosten der leerlingen, die op ver ren afstand, langs slecht begaanbare en gevaarlijke wegen op een openbare school zijn aangewezen, wijl hun school is gesloten. b. de in financieelen nood verkeerende openbare bewaarscholen voor ondergang behoeden. c. om behoeftige ouders, afhankelijk van liefda digheidsinstellingen, zoo noodig vrij te maken van schooldwang, zoodat zij trouw kunnen blijven aan de openbare school. d. de cursussen op verschillend gebied voor onze rijpere jeugd, het onderwijs aan zieke leerlingen en verder elke poging om het onderwijs te verbeteren en de openbare school te beschermen. Zorgt vrienden, dat het Fonds tot daadwerkelijken steun sterk worde en blijve, opdat de in nood ver keerende getrouwen van onze openbare school niet te vergeefs onze hulp inroepen. Zie adv. in dit nummer. Namens het Bestuur van Volksonderwijs afd. Schagen, J. J. DE VRIES. Wieringen, 24, 10, '35. Mijnheer de Redacteur! Ik ondergcteckende, ver zoek u vriendelijk, eenige plaatsruimte in uw vee2 gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Aangaande hel bericht van uw correspondent van jl. 22 dezer 1935. EEN BALOORIGE WETSOVERTREDER. Er werd geschreven, van volslagen gemis aan ach terlicht, dat is een fout, omreden er wel degelijk zich een achterlicht aan de auto bevond en nog wel prima in orde ook, daar het pas vorige week, grondig, iro garage. B. te Den Oever is nagezien en vernieuwd. Maar door het stooten was het eene lampje even los gewerkt, dus op dat moment niet brandde. Van gé- vaar was direct geen sprake, daar de auto van binnen geheel verlicht was. Maar evengoed met het bekende gevolg. Dus ook van dankbaarheid geen sprake! Bij uitreiking van de bon volgenden ochtend (moet vol genden avond zijn), dus volslagen donker toen het den baloorigen recalcitranten vrachtautorijder werd overhandigd; die bewuste bon was een oproeping om 22 dezer voor het kantongerecht te verschijnen. Dus werd bij het licht, door den bamorige (over baloori- ge gesproken, wil ik nog even doen opmerken, dat ftomt niet altijd van één kant. men moet zich wel eens aan de wet kunnen toepassen) ingekeken, maar tot de ontdekking komende dat het onleesbaar was, vroeg hij volgenden morgen brenger dezes, heel knap om inlichtingen. Met het bekende gevolg. Wat het innen van kwitanties betreft (welke bij ons vak behoort) moet ik doen opmerken, dat door mij, nooit en te nimmer praatjes worden rondgestrooid, omreden ik deze branche beschouw als ambtsgeheim. Wel is door mij bij iemand een kwitantie aangeboden iwat hij werkelijk schuldig is), doch voor ik in de gele genheid was. het aan te bieden, mij werd toege snauwd: die man krijgt geen geld van bij, ik heb er naar verstaan. Dus verwijder je van mijn erf. Inmiddels dankend voor de verleende plaatsruim te, teekén ik, Jb. K., v. Expediteur, Den Oever, Wieringen. De eerste violist poetst schoenen..

Schager Courant | 1935 | | pagina 15