Raad Winkel, EUGD RAPMAN Brand wonden Zaterdag 26 October 1935. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 9837 bedek ze dadelijk met akkers Kloosterbalsem .VELO" Drukwerk in moderne uitvoeringen Vergadering van den Raad op Donderdag 24 Oc- fober 1935, 's middags om 1.45 uur. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burgemeester. Afwezig zijn de heeren Raven en Brugman. De Voorzitter opent de vergadering. Spr. doet ïnededeeling van de ziekte van secretaris De Rid der. De heer De Ridder is sinds eenigen tijd onge steld en spr. hoopt hem weer spoedig hersteld in ons midden terug te zien. De heer Brugman komt ter vergadering. Benoeming waarn. secretaris. In verband met de ongesteldheid van den heer (de Ridder, komt het B. en W. gewenscht voor een waarnemend secretaris te benoemen. Zij leggen de volgende aanbeveling over: 1. P. J. Korver; 2. C. Peetoom. Benoemd met algemeene stemmen wordt de heer Korver, die de benoeming aanneemt en de raads leden dank brengt voor het zonder uitzondering Stemmen op zijn naam. Daarna wordt de heer Korver beëdigd en legt (daartoe de belofte in handen van den voorz. af. Mededeeling en ingekomen stukken. De minister van financiën berichtte, dat het voorschot onder verband van 2de hypotheek voor den bouw van 10 arbeiderswoningen te Lutje winkel f 5850.bedraagt. Door den Minister van Soc. Zaken is bericht, dat voor de landbouwbedrijven in deze gemeente de loonbijslagregeling, neergelegd in zijn circulaire van 27 Aug. kan worden toegepast. Deze regeling omvat de bijslag van 50 pet. van het meerdere loon dat voor werkzaamheden in het bedrijf is uitgekeerd boven het vastgestelde minimum loonbedrag. Door den Voorzitter van de gehouden gemeen schappelijke Raden van Winkel en Nieuwe Niedorp is medegedeeld dat het besluit van de Commissie van Beheer der gemeenschappelijke Gasfabriek tot het toepassen eener verlaging van 10 pet. op het salaris van den Directeur en 6 pet. op de beloonin gen van het overige personeel in die gemeenschap pelijke vergadering is goedgekeurd. Proces-verbaal van kasopname; in kas was en moest zijn f 1.605.17 1/2. Door het P.E.N. wordt thans teruggekomen op de motie van den Raad inzake herziening vastrecht tarieven en medegedeeld, dat wanneer van de niet aangeslotenen 75 pet. tot aansluiting wordt bewo gen het P.E.N. nog bereid is de vastrechttarieven te herzien. Door Ged. Staten wordt medegedeeld, dat het be drag bedoeld in artikel 42 van het Kon. Besluit van 4 Nov. 1929 (Financieele verhouding Rijk en Ge meenten) door de letter U voorgesteld voor deze gemeente voor het rekeningsjaar 1933 is vastgesteld op f 19.9446. Ingekomen is een verzoek om subsidie van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging om voor 1936 een bijdrage van f 10 te willen verleenen. Ingekomen is de begrooting van het Alg. Burg. Armbestuur voor het dienstjaar 1936. B. en W. stellen voor deze stukken te behandelen bij de gemeentebegrooting 1936. Conform wordt besloten. Eenige verslagen, o.a. dat over de gezondheidstoe stand der schoolgaande kinderen over het afgeloo- pen jaar, liggen ter inzage voor de leden. Nadere vastelling Gemeenterekening '33. Door Ged. Staten zijn enkele opmerkingen gemaakt ten aanzien van de rekening 1933, deze opmerkin gen zijn van administratieven aard. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen en de Gemeenterekening 1933 nader voorloopig vast te stellen. Op verzoek van den heer Engel worden de wijzi gingen medegedeeld; ze zijn echter niet vermeldens waard. Voorloopige vaststelling rekeningen 1934. Door de Commisie van onderzoek wordt bij mon de van den heer G. Kamp rapport uitgebracht, waaruit we de volgende cijfers opnemen: Gewone dienst: ontvangsten f 108.646.42, uitga ven f' 119.023.28, nadeelig saldo f 10.376.86. Kapitaaldienst: ontvangsten f 13.355.44, uitgaven 1 7.753.81, batig slot f 5.601.63. Feuilleton. door MARGARET PEDDLER. 17. „Je bent een wonderbaarlijk meisje", zei hij zacht. Na eenige stilte vervolgde hij: „Het is je nu toch duidelijk waarom ik niet vroeger heb gesproken, is het niet? Ik geloof dat het eigenlijk kwam omdat mijn trots me verbood... Of hoe je het noemen wilt". „Het was in elk geval heel dwaas van je." Ze glimlachte teeder. „Dat veronderstel ik ook. Je bent eenvoudig een schat, Phil, en het is me een raadsel waarom je zoo lief voor me bent." „Dat weet ik eigenlijk zelf ook niet", zei ze pla gend. „Ik schijn' echter niet anders tegenover je te kunnen wezen. Maar nu moeten we eens kalm over leggen hoe we weer thuis kunnen komen. Ik geloof dat het niet meer zoo erg stormt." Ze wees op een van de openingen in de rots, waardoor ze kon zien dat het wat lichter was gewor den. De regen had ook vrijwel opgehouden. Zonder twijfel was de storm nu meer landwaarts getrok ken. „Ik zal eens poolshoogte gaan nemen," stelde Terry voor. „Ik vrees echter dat er nog geen kans bestaat hier vandaan te komen." pin ieder geval zullen we niet verhongeren" merk De heer Kamp bracht dank aan den secretaris, den ontvanger en ook aan den nieuw benoemden secretaris. Ook laatst genoemde bleek goed „in de rekening te zitten". Voorloopige vastseling rekening Gasfabriek 1934. Door den heer J. de Veer wordt rapport uitge bracht omtrent het onderzoek, welk rapport strekt tot: gewone dienst: ontvangsten en uitgaven f 39.221.90. Kapitaaldienst: ontvangsten en uitga ven f 20.167. De heer De Veer sprak nog van een uigaafpost, f 5000 aan afschrijving. Gaarne zou spr. willen we ten waaraan dat besteed is. Deze vraag zal naar de betrokken instantie wor den overgebracht. Goedkeuring rekening Algemeen Burger lijk Armbestuur 1934 Door den heer P. Dekker wordt rapport uitge bracht waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 15.373.17, de uitgaven f 15.236.88, batig saldo f 136.29. De Voorzitter bracht rapporteurs en commissiele den dank voor het gedane werk. Wijziging verordening heffing Besmette lijke Ziektegelden. Door Ged. Staten zijn op de verordening op de heffing van Besmettelijke Ziektegelden, zooals die door den Raad in de vergadering van 27 Augustus 1935 is vastgesteld bezwaren gemaakt. Deze bezwaren betreffen voornamelijk het ver haal. De volgende schaal wordt voorgesteld: f 1000 of meer, doch minder dan f 1500 10 pet.; f 1500 of meer, doch minder dan f2000 15 pet.; enz. en bij f 4000 100 pet. Bovendien wordt verzocht het 3de lid van art. 3 te schrappen, het bedrag van f2000 in artikel 5 te wijzigen in f 1000 en aan artikel 5 een vierde lid toe te voegen luidende als volgt: „Indien bijzondere omstandigheden daartoe aan leiding geven, kan de Raad geheele of gedeeltelijke ontheffing van het volgens artikel 4 verschuldigde bedrag verleenen. Deze ontheffing moet door be langhebbenden worden aangevraagd binnen drie maanden nadat het te betalen bedrag te hunner kennis is gebracht". Tevens dient artikel 5 van de Verordening op de invordering gewijzigd te worden, in dien zin, dat zij gelijk in werking treedt met de heffingsverordening terwijl de verordening van Maart 1921 vervalt op het tijdstip van inwerking treding. De heer Engel vroeg wat er alzoo veranderde door deze nieuwe regeling. De hoofdzaak is, dat de gelden zijn verhoogd, ter wijl het maximum eerder wordt bereikt. De heer Engel vondt het niet kloppen, wanneer nu b.v. menschen, die het goed kunnen doen en in de kost zijn, vrij zijn van betalen, echter niet zij die het minder goed kunnen doen, als sommige ge zinshoofden. Voorts constateerde de heer Engel, dat wanneer men f 1000 verdient 10 pet. moet betaald worden van het volle bedrag en niet van de helft. Daarom vond spr. deze regeling het zwaarst voor de min der draagkrachtigen. Natuurlijk hebben de men schen voordeel van ontsmetting, maar ontsmetting is toch in het belang der gemeeenschap ook. Mis schien is het daarom mogelijk om de heffing bij f 1500 te laten aanvangen. Spr. maakte daar echter geen voorstel van, want dat zou wel weer niets uit halen. In de bepaling, dat ontheffing kan worden gevraagd, zag spr. een lichtpuntje. Ook de Voorzitter geloofde niet aan de vrucht baarheid van een poging tot verandering van de verordening. In de practijk kan het ontheffing vra gen wellicht van meer nut blijken. Bovendien be hoeft deze verordening niet vaak toegepast te worden. Het voorstel van B. en W. om de door Ged. Sta ten gewenschte wijziging aan te brengen, wordt dan met algemeene stemmen aangenomen. Onderhandsche verpachting landerijen Algemeen Burgerlijk Armbestuur en van de Gemeente. Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur vraagt haar landerijen voor de jaren 1936 en 1937 onderhandsch 2i)n pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel zö daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. te mogen verpachten aangezien niet is te verwach ten,, dat een openbare verpachting een grootere op brengst ten gevolge zal hebben. B. en W. stellen voor op het verzoek gunstig te beschikken. Allen voor. 31 December 1935 eindigt de huur van het perceel weiland, verhuurd door de gemeente aan den heer K. Koeten. Daar niet is te verwachten dat een open bare verpachting een grootere opbrengst tenge volge heeft, stellen B. en W. voor het perceel wei weiland onderhands te verhuren aan K. Koeten voor f 70 per H.A. en hiervoor de vereischte goed keuring van Ged. Staten te vragen. Goedgevonden. Ontheffing Schoolgeld. Aan de orde is de behandeling van eenige verzoe ken om ontheffing van schoolgeld. Aan N. Bakker wordt 10/12 gedeelte ontheffing verleend, aangezien zijn dochtertje de school heeft verlaten. H. Boer, Nieuwe Niedorp voor 2 leerlingen der ULO.-school, algeheele ontheffing, geen belastbaar inkomen. J. J. Bezoo, Nieuwe Niedorp 10/12 gedeelte ont heffing, zijn dochtertje heeft de ULO-school ver laten. A. de Ridder, 10/12 gedeelte ontheffing, ook zijn zoon heeft deULO-school vedlaten. Kohier Hondenbelasting 1935. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting 1935 tot een bedrag van f 312. Bezoldiging Ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. Door Ged. Staten wordt medegedeeld, dat de salarissen van Ambtenaren van den Burgerlijken Stand in deze Provincie tot een lager peil zullen worden teruggebracht, waarvoor de Provincie in 9 klassen verdeeld wordt. Deze gemeente wordt geplaatst in de 3de klasse, waarvoor aan bezoldiging maximum f 100 mag wor den uitgegeven. Waar hier 2 bezoldigde Ambtenaren van den Burgerlijken Stand zijn, en het oordeel van den Gemeenteraad vernomen moet worden, stellen B. en W. voor de bezoldiging als volgt te regelen en in dien geest te adviseeren aan Ged. Staten: De ambtenaar belast met het voltrekken van hu welijken f17; de ambtenaar belast met de overige werkzaamheden f83; totaal f 100. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. De wedden waren resp. f 125 en f 25 en zijn dus procentsgewijs verlaagd. Rondvraag. De bijslagregeling. Bij de rondvraag wordt door den heer Engel de bijslagregeling ter sprake gebracht en uit de verga dering kwamen daardoor mededeelingen naar vo- en, die vergezeld gingen van een: „dat mag niet in de pers," zoodat zelfs ten slotte de heer Brugman uitriep: Maar waarvoor zitten we dan hier? 'n „VELO" TAFELBILJART brengt gezelligheid in huis, is van hoogste kwaliteit, belastingvrij en ongelooflijk goedkoop! Verkrijgbaar In onze 100 filialen in Nederland Contante betaling geen vereischte! te ze op, terwijl ze in de richting van de picknick mand keek. „Er is nog heel wat voedsel over." „En een flesch wijn", voegde Terry er aan toe. „Ik ga nu eens onderzoeken of er kans bestaat dat ze ons te hulp komen. Wil je soms mee?" „Nee. Ik moet ons „souper" in gereedheid brengen, terwijl je weg bent." Hij boog zich tot haar over en kuste haar. „De kluizenaar en zijn vrouw", lachte hij. Hij trok den steen van de deur weg en wierp die wijd open. Een frissche koelte stroomde naar binnen en de hut was nu in een lichtglans gehuld. Phil ging naast hem staan, en samen staarden ze naar de wolken, die geleidelijk blauwer werden. „Tot straks lieveling", zei hij, en liep het kronke lende voetpad af. Phil keek hem na, totdat hij bij een hoek van den weg uit het gezicht verdween. Hij liet haar echter niet lang alleen en toen hij weer binnenkwam zag Phil al dadelijk aan de uit drukking van zijn oogen dat hij geen goed nieuws meebracht. „Geen hoop, kindje. De zee is nog geweldig woest en ik ben er van overtuigd dat geen boot er tegen op kan. We zullen den nacht dus hier dienen door te brengen." „Ze zullen thuis ontzettend ongerust wezen," zei ze langzaam. Hij knikte. „Ja. Natuurlijk hebben ze er geen flauw idee van of we nog veilig en wel op het eiland zijn, of dat we probeerden terug te keeren en verongelukten. Het is afschuwelijk." Phil's gedachten gingen naar tante Jem en de jongens... naar Nell Matheson. Ze zouden radeloos wezen van angst en er bestond geenerlei middel om hen gerust te kunnen stellen. „Het is ellendig", bracht ze schor uit. „We zijn hier volmaakt veilig, al hebben we het ook niet be paald gemakkelijk, en ze zullen ontzettende angsten over ons uitstaan." Terry legde zijn arm troostend om haar schou ders heen. „Dat weet ik liefste. Maar er valt nu eenmaal niets aan te veranderen. En ik vermoed" hij wilde haar wat opvroolijken, „dat als ze ons morgen levend en wel voor zich zien, al die angst gauw genoeg vergeten zal zijn." Ze schudde met haar hoofdje. „Nee Terry. Ik kan me levendig indenken hoe verschrikkelijk het voor me zou wezen... als jij al leen op het eiland zat, en ik was thuis. En dan een heelen nacht niet te weten of je levend of dood was Stel je eens voor dat jij nu in Torrenby zat en ik hier... en jij wist niet of ik veilig was... of ver dronk? Het had toch evengoed zoo kunnen wezen." Hij trok haar bijna ruw in zijn armen, en ze voelde hoe hij trilde. „Zeg dat niet", riep hij uit. „Stel je toch niet zulke vreeselijke dingen voor." Ze kuste hem haastig en streek door zijn haren. „Ik zal het niet meer doen, jongen. Je hebt gelijk. Het geeft niets of we ons op het oogenblik verdie pen in gissingen. Laten we maar iets eten." Ze wees op de houten bank, waarop de inhoud van de mand was uitgestald, en het duurde niet lang of ze waren lustig aan het eten en lachten en praat ten of... zwegen op de wijze zooals gelukkige, ver liefde menschen kunnen doen. „De oude Heilige Hubertus zal wel nooit gedacht hebben, dat zijn bank in de twintigste eeuw een jonge vrouw tot bed zou dienen", merkte Terry glimlachend op. Er kwam een helroode kleur op haar wangen, en hij haastte zich er aan toe te voe gen: „Zoodra ik voor jou gezorgd heb, ga ik een onderdak in de kapel zoeken. Ik vrees echter dat je morgen geweldig stijf zult wezen, lieveling, en mijn jas weinig beschutting voor je zal zijn." „Ik denk er niet over van jou jas gebruik te ma ken", protesteerde ze heftig. „Die houd je zelf. Je zou kunnen bevriezen." „Bevriezen? In het hartje van Augustus?" lachte hij. „In elk' geval kon Je kou vatten. Ik" denk er niet I N.V. SCHAGEN Couranten - Folders Systeemkaarten Brochures - Precisie- en Stanzwerk Kleurendruk Schitterend geoutilleerde drukkerijen in wêêêêèêêè Schagen en Alkmaar Van de regeling is gebruik gemaakt, 3 aanvragen kwamen binnen en al deze aanvragen kwamen in aanmerking. Bij de vorige regeling bleek het zonderling te zijn toegegaan. Er waren hier gevallen die zijn afgewe zen en bij dezelfde personen, die toen menschen be trokken uit andere gemeenten is geld thuis ge bracht. Hieruit concludeerde de heer Van Zoonen dat hoe meer men de hand licht, hoe beter het voor de be trokkenen wordt. Niet te krap kijken, dus. Dat we ten ook zij, die over deze zaken beslissen, aldus de heer Engel en daarom achtte hij verbetering van de maatregelen mogelijk en noodig. De Voorzitter gaf gaarne toe dat de regeling niet ideaal is, maar wie heeft een betere, en sommige gemeenten zijn meer geschikt voor de regeling dan andere. De heer Kamp informeerde naar de tijdsduur tusschen de aanvraag en de in dienst treding. Daar verloopen slechts 2 of 3 dagen tusschen. De heer Dekker oordeelde deze regeling beter, ie dereen komt in aanmerking, terwijl we voorheen aanvragen moesten afwijzen. De heer Van Zoonen legde nog eens extra nadruk op het geval, dat menschen, die wij hadden afge wezen, een zakje met geld thuis kregen, z.i. een be wijs van handlichterij. De Voorzitter bestreed de alfgeheele deugde lijkheid van dat bewijs, noemde daarna nog het aantal werkloozen in onze gemeente (2 a 3), waarna sluiting volgde. over op jouw jas te gaan liggen. Als je dat maar begrijpt." Ze bleven nog een poosje over die kwestie kib belen, terwijl ze de schaaltjes in de mand pakten Phil was zoo practisch geweest er voor te zorgen dat er nog iets voor het ontbijt van den volgenden morgen overbleef en het resultaat was dat Terry toch zijn zin doordreef. Toen de schemering dan ook was ingevallen, installeerde hij haar op de bank. Hij bedekte haar voeten met couranten uit de mand. „Nu zul je in geen geval koud worden" merkte hij op. Phil was echter van opinie dat hij ook wat papier voor zichzelf moest bewaren. „Dat zal gebeuren. Ik heb „The Torrenby Weekly bij mij. Ik ben erg blij dat die tien bladzijden groot is." Phil barstte in lachen los. „Je zult er de volgende week een uitgebreid ver slag van ons avontuur in kunnen lezen. Bovenaan het artikel staat natuurlijk met vette hoofdletters: „De wilde Wetherbys", of iets dergelijks. Ik veron derstel dat wij na dit avontuur heelemaal geen goed meer kunnen doen in het stadje." Hij bukte zich en vaag onderscheidde ze zijn ge zicht in de duisternis. „Dat is mogelijk, kindje. Maar daartegenover hebben we het mooiste en beste gevonden, wat er op aarde bestaan kan. Oh, mijn allerliefste." Zijn stem sloeg over en hij boog zich nog dichter tot haar over. Ze sloeg haar armen om zijn hals en kuste hem hartstochtelijk. Daarna bevrijdde hij zich ineens van haar armen en stond overeind. „Goedennacht liefste", klonk het heesch. Hij keerde zich om en even later werd de deur van de hut achter hem gesloten. Geruimen tijd nadat hij haar verlaten had, lag ze nog met wijdopen oogen in de duisternis te sta ren. Ze had in het geheel geen slaap en luisterde naar het geklotst der golven. Ze was volstrekt niet eenzaam of bang, daarvoor was ze te gelukkig. Ze

Schager Courant | 1935 | | pagina 17