De vergaan Succes! Uit onze omgeving. Ingezonden stukken. De bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken stand. Ged. Staten dringen aan op herziening dezer be zoldiging. Door deze gemeente mag maximum f 200 worden uitgegeven en hoewel B. en W. de verlaging veel te sterk achten, stellen zij voor de verdeeling dan als volgt te doen zijn: do heer De Boer f 140, (was f 250), de heer Correlje f 60 (was f 100). B. en W. hebben geen vast prae-advies. Bij de bespreking blijkt dat de heer Nannis wil toegeven, doch onder protest. Spr. vraagt waar de zelfstandigheid van den Raad blijft, acht de maat staf, die Ged. Staten bij deze uniforme regeling toe passen niet goed, en de verlaging van de betrokken ambtenaren een groote onbillijkheid. Als ook de heer Veltman zegt dat met het aan vaarden van deze regeling weer een stuk autonomie uit handen wordt gegeven, merkt de Voorzitter op dat de bezoldiging voor de ambtenaren van den Burgerlijken Stand door Ged. Staten wordt vastge steld, gehord den raad en onder goedkeuring van de Kroon. De heer Veltman wijst dan op de stijging van de kosten voor dagelijksch levensonderhoud en zijn fractie zal dan ook tegen deze salarisverlaging stemmen. Andere leden beamen dat de verlaging veel te sterk is, maar ook wordt er gezien dat aanpassen noodzakelijk is. Het resultaat van de bespreking is dat een voor- stel-Veltman om de regeling niet te aanvaarden, wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen, voor stem den Mevr. VriesmanSlot en de heeren Blom, Velt man en Nannis. Met 8 tegen 3 stemmen, die van Mevr. Vriesman Slot en de heeren Blom en Veltman wordt besloten 'de regeling te aanvaarden, doch onder mededeeling dat de verlaging te sterk wordt geacht. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten voor kosten van schoolbezoek te verleenen: aan A. Rentenaar, St. Maartensbrug, voor 3 kinderen een vergoeding van f 15 per kind en per jaar; aan G. de Graaf, St. Maartensvlotbrug, voor 3 kinderen een vergoeding van f 50.per kind en per jaar. Op een 2-tal verzoeken om ontheffing van honden belasting wordt gunstig beschikt; 2 verzoeken wer den afgewezen. Evenzoo werd afgewezen een verzoek om onthef fing van schoolgeld. Aanvaard wordt een legaat van f 500 van wijlen C. Hooij, voor onderhoud van twee graven op de al- gemeene begraafplaats te St. Maartensbrug. De pensioensgrondslagen van de beide gemeente- geneesheeren en schoolartsen worden vastgesteld. Een door B. en W. ontworpen verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden, ontmoet geen bezwaar en wordt vastgesteld. Het nieuwe straatverlichtingscontract met het P.E.N., dat de gemeente een voordeel geeft' van on- gevaar f 380, wordt aanvaard en onmiddellijk be pleit de heer Doedens het plaatsen van een paar lantaarns te 't Zand. Vooralsnog zal echter geprobeerd worden het pas verkregen voordeel te behouden. De heer Veltman drong aan op verbetering van de bestaande verlichting te Oudesluis. Vastgesteld wordt het bedrag der gemeentelijke vergoeding, over het jaar 1933, voor de R.K. scholen te Burgerbrug en te 't Zand, en de gemeentelijke bij drage voor den cursus voor bijzonder vervolgonder wijs aan de R.K. school te Burgerbrug. Met de voorgestelde wijzigingen van de gemeente- begrooting dienst 1935 kon de raad zich vereenigen. De begrootingen. Aangeboden werden: de gemeentebegrooting met een post onvoorzien van f 3333.91, die van het Alge meen Weeshuis met een post onvoorzien van f 763.38, die van het Alg. Armbestuur tot een bedrag van f 38554.95, waaronder een post gemeentelijke subsi die van f 28000. De rondvraag. De heer Doedens vraagt of de gemeente de stort- gronden weer opnieuw heeft gehuurd. De Voorzitter antwoordt, dat dit nog niet is ge beurd, wel heeft de gemeente zich- bereid verklaard de stortgrond weer te huren. De heer Jansma zegt dat met de Pettener kermis de bioscoop was ondergebracht in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school. Dat, is wel prachtig, zegt spr., maar loopt de gemeente geen ri sico, wat het brandgevaar betreft. De Voorzitter erkent dc juistheid van deze op merking. B. en W. hebben er niet bij stil gestaan en spr. dankt den heer Jansma voor zijn opmerking. De heer Veltman vraagt of de brandstoffenregeling bij de werkverschaffing weer zal worden to°gepast .De Voo>"':,,or p-^woordt bevestigend, met ingang van deze week. Mevr. Vriesman—Slot zegt dat de schoolartsen wel een kleine vergoeding als zoodanig krijgen, maar voor die vergoeding dienen ze toch hun diensten te verleenen. Spr.'s dochtertje is nu 4 jaar op school, maar nooit is een onderzoek door den schoolarts in gesteld. Spr. acht het gewenscht dat B. en W. daar op letten. De Voorzitter herinnert aan de pogingen die zijn gedaan om tot een districtsschoolartsendienst te ko men, welke poging faalde, omdat met het oog op de finantiën onvoldoende samenwerking bestond. De belooning is zóó miniem, dat niet al te veel van de artsen mag worden gevergd, maar spr. is het er mee eens, dat toch eenige keeren een onderzoek dient te worden ingesteld. B. en W. zullen hun aandacht op deze zaak gevestigd houden. Nadat spr. tenslotte den verslaggever dezer cou rant geluk heeft gewenscht met zijn herstel na een hem overkomen ongeval, volgt sluiting. NIEUWE N 1 EDO B V Ongeval. Dinsdagmiddag was de huishoudster van den heer K. alhier op weg naar Limmerschouw toen zij ter hoogte van den heer Schermer het ongeluk had uit te glijden, als gevolg van de zeer slechte weg ter plaatse, in verband met den aanleg van den Provincialen weg, met het noodlottig gevolg dat zij haar onderarm brak. Na bij den heer Sch. in huis opgenomen te zijn,, werd dokter de Boer gewaarschuwd, die de arm breuk constateerde en overbrenging naar het Zie kenhuis te Alkmaar noodig achtte. WINKEL Zaterdagavond 26 dezer had in het lokaal van den heer Laan de eerste bijeenkomst plaats van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Voor een volle zaal opende de voorzitter, de heer Van Zoonen, met een woord van welkom de bijeen komst en sprak er zijn voldoening over uit, dat zoovelen gekomen waren, doch dat dit geen won der was, omdat de groei van het Instituut onver minderd voortduurt en een ledental van 325 reeds was bereikt, welke mededeeling aanleiding was tot een donderend applaus. Voor deze avond was een filmavond georgani seerd met de film „Zoo eindigde een liefde", met een voorpregram, hoewel aanvankelijk de vertoo ning van een andere film in de bedoeling lag, doch na overleg met .Artifa" was de keuze op eerstge noemde gevallen, omdat deze meer actueel was en minder kans liep een film te vertoonen die al vaak vertoond was. Hierna ving de eigenlijke filmavond aan en aan het eind bleek duidelijk dat allen zeer hadden ge noten en de keuze van het Instituut ten zeerste apreeieerden. Met een herinnering aan een volgen den tooneelavond, waarvan de datum is verandert, sloot de voorzitter deze mooie bijeenkomst. L A N GE N DIJ K Het Centraal Bureau voor de veilingen in Nederland verzet zich met klem tegen opcenten omzetbelasting. In verband m.et de voornemens van de regeering, om 20 opcenten op de Omzetbelasting te heffen, heeft het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland zich met ccn adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin wordt meegedeeld, dat met bezorgdheid is hennis genomen van die voorstellen. Het herinnert cr aan, dat het voornaamste bezwaar dat de be lasting w.i.vv. aan den kooper in rekening moet wor den gebracht, doch dat de koopers de belasting toch ■Wéér in de cloor. hen op de veilingen tc besteden prijzen verrekenen, aangezien door de talrijke uit- voerbelemmeringen slechts zeer geringe hoeveelhe den fruit geëxporteerd worden en dus het aanbod op de binncnlandsche markt daardoor te groot is volkomen juist is gebleken. Verder wordt er op ge wezen, dat, geheel tegen de bedoeling in, de Omzet belasting dus niet op de consumenten komt te druk ken, doch op de kweekers en dat dit. bezwaar door de voorgestelde verhooging nog versterkt wordt, daar ook deze geheel voor rekening van de kwee kers zal komen. Tenslotte wordt er op gewezen, dat in de jaren 1932, 1933 en 1934 belangrijke bedragen tot steun voor de fruitteelt zijn beschikbaar gesteld en voor het jaar 1935, mede door den benarden toestand waarin fruitkweekers verkeeren, het oorspronkelijk voor steun aan den tuinbouw beschikbare bedrag cloor de regeering verdubbeld is, het als inconse quent wordt aangevoeld, dat do regeering thans een verzwaring van lasten voorstelt; dat dan ook door de voorgestelde verhooging der omzetbelasting de Nederl. fruitteelt gevaar zal loopen haar toch reeds zoo moeilijken strijd om zich staande te houden niet te kunnen volhouden en dat de zoo noodige aanpas sing, welke vooral zal moeten gevonden worden in vermindering van de productiekosten, door hoogere heffingen wel zeer wordt belemmerd. ZUIDSCHARWOUDE. Bij den gehouden bekerwedstrijd tuschen Damlust alhier en D.O.S. te St. Pancras was de uitslag 32—24 'n het voordeel van St. Pancras. jj CAILANTSOOG Het lot van de bemanning thans zeker Met man en muis vergaan Maandagmiddag hebben officieele vertegen woordigers van de reederij, die eigenares was van het s.s. „Insterburg", een bezoek gebracht aan den strandvonder alhier en uit de aange spoelde voorwerpen geconstateerd, dat het schip met man en muis moet zijn vergaan. Men zal zich herinneren, dat het s.s. Insterburg, den 18 October Rotterdam verlaten had. met bestem ming Koningsbergen. Sedert dien heeft men niets meer vernomen. Wij vernemen nader dat de „Insterburg", 865 re- gisterton mat en als lading cokes en kolen had. Ei genares was de Kohlen Import und Poseidon Schif- fart A.G. te Koningsbergen. De bemanning bestond uit 14- personen, waarvan thans met zekerheid vast. staat, dat zij den dood in de golven hebben gevonden. Te Egmond spoelde onlangs een reddingboot der „Insterburg" aan, waarin tevens een reddingboei lag. De boot kon echter losgeslagen zijn en dit vormde op zichzelf geen directe reden tot ernstige ongerustheid. Ook te Harlingen spoelden voorwerpen aan, die tot de dek-inventaris behoorden. De firma Waldhof te Rot terdam tleqd hiervan mededeeling aan alle kustplaat sen en verzocht melding van alle aangespoelde voor werpen. De heer Koelemey, gemeente-veldwachter te Callantsoog, trok op onderzoek uit met het resultaat, dat. hij bij verscheidene personen voorwerpen, die waarschijnlijk van de „Insterburg" afkomstig waren, in beslag nam. De vinders van deze voorwerpen heb ben het onderzoek door hun wijze van handelen sterk benadeeld en totaal waardelooze dingen we derrechtelijk in hun bezit gehouden. O.a. werden eenige scheepsluiken, een lange ladder en een drie tal bussen met z.g. lood-patronen, gebruikt voor de moderne wijze van peilen in beslag genomen. De oud-kapitein der Inslerberg, welke mede bij het on derzoek aanwezig was, herkende pertinent de bus sen, waarvan één een deuk had, als afkomstig van het schip. Daar deze patronen uiteraard in een van de hutten moeten opgeborgen zijn geweest, is het thans zeker dat het schip vergaan is. De oud-gezagvoerder vertelde, dat hij juist voor deze fatale reis van het commando ontheven was; ook de ladder herkende hij oogenblikkelijk. Zoo heeft de zee opnieuw een- 14-tal slachtoffers geëischt. Aan veldwachter Koelemey komt alle eer toe voor de opsporing van de van liet schip afkom stige voorwerpen. Onbegrijpelijk is, dat nog zooveel menschen, voor hen totaal waardelooze voorwerpen, die aan het strand gevonden zijn, kalm als hun ei gendom beschouwen, in plaats van ze aan te geven bij den strandvonder. Zelfs was een van de vinders zoo gevat om te beweren, dat hij de luiken reeds zes weken in zijn bezit had, hetgeen hij later echter herriep. Zoo probeert men, om enkele guldens, de waarheid te verdoezelen, terwijl de bloedverwanten van de équipage der Insterburg in angstige spanning afwachten, wat het lot zal zijn van hen, die hun lief zijn. ANNA PAUT.OWNA Zooals XJ in een advertentie in de Schager Cou rant kunt lezen, komt het De Boervan Rijk ensemble a.s. Zaterdagavond met „Betje regeert" in de tooneelzaal van den heer Slikker alhier. „Betje regeert" is het nieuwe stuk van Henk Bak ker, in drie bedrijven, dat reeds op vele plaatsen in ons land overal met groot succes is opgevoerd. Waar Anna Paulowna thans de beschikking heeft over een zaal, die meer dan 500 bezoekers kan bevatten en een dito groot tooneel met scherm breedte van ruim 7 meter, is mogelijk, dat ook hier kunst-opvoeringen plaats hebben van gezelschan- pen, die veel kosten vereischen en is 't daarom te hopen, dat het streven beloond wordt met een vol le zaal. De meest-enthousiaste persverslagen huldigen de kranige tooneelspeelster en haar mede-optredenden in dit stuk. Dit is het tooverwoord voor velen, Dat telkens weer de aandacht trekt, Dat altijd weer voor nieuwe plannen Een sterke, stille geestdrift wekt! Succes! Men droomt zich gouden droomen, Al is de kans ook nog zoo klein, Omdat we heel graag in gedachten Iets hooger dan onszelve zijn! Succes! Vaak d'onverwachte gave Van 't groote, grillige publiek, Van 't wentelend maatschapp'lijk leven, Gesteund door machtige techniek. De kunstenaar zwoegt lange jaren, Hèm geeft de massa niets cadeau, En iets veel minders wordt een Schlager In één dag door de radio! Succes! Hoe wiss'lend is ons streven, Vaak hebben we 't gevaarlijk mis, Dan meenen we, dat een ADOEA Een glanspunt in ons leven is! Of wel, wanneer we paradeeren, En 't wapen-wonder wordt aanschouwd, Dat in het laatste twee-tal jaren In stilte steeds is bijgebouwd! Succes! De zon schijnt in ons leven, De zorgen hebben afgedaan, Het blauw straalt eind'lijk van den hemel, We kunnen lachend verder gaan! Dus gaan we verder, al maar verder, Nu komt weer alles best terecht, Wie weet, wat in de naaste toekomst, Nog meer voor ons is weggelegd! Succes! Tracht niet te hoog te reiken, Staar U niet blind op een teveel, Bouw U bestaan niet op procenten, Maar zoek ook innerlijk Uw deel! Want als g'aan 't eind van al Uw arbeid Nog zon vindt op Uw levenspad, En van Uw werk kunt nagenieten, EERST DAN HEBT GE SUCCES GEHAD!! October 1935. KROES. (Nadruk verboden). SPANBROEK. Auto-ongeval. Zondagnacht ongeveer 3 uur, was de heer -Jac. Klaver op den terugweg van Nibbixwoud, waar hij een kenznis had gebracht naar Opmeer, toen hij ter hoogte van den heer D. Waal de macht over 't stuur verloor. Eerst raakte de wagen een electr. paal, vandaar botste hij tegen een langs den weg staande boom aan. Zelf bekwam hij een lichte her senschudding, Daar op het late uur weinig passéer- de, heeft hij eerst eenigen tijd zoo gelegen en toen men hem vond, was hij nog wel erg versuft, maar kon zich toch bekend maken wie hij was. zoodat er toen spoedig hulp kwam opdagen. Een broer van het slachtoffer heeft hem daarop met een auto van Garage Mooij naar huis vervoerd, waar hij werd verbonden. Zijn toestand was later bevredi gend. De wagen, die deerlijk was gehavend, is la ter achter een vrachtauto naar Alkmaar gesleept. De oorzaak zal vermoedelijk wel het te harde rij den zijn. RASSENHAAT NEEMT GEVAARLIJKE VORMEN AAN. DE ROEP VAN DE STEM DES BLOEDS. new-york. In de New-Yorksche negerwij k Harlem, waar meer dan 200.000 kleurlingen bijeen wonen, wordt rassenhaat tegen de blanken gepredikt. Sinds Italië toebereidselen heeft getroffen voor zijn Afri- kaansche expeditie, is de opwinding in Harlem voortdurend toegenomen. Zooals men weet, heeft een in de V. S. bekende negervlieger een expeditie willen organiseeren, om zijn bedreigde rasgenooten te hulp te snellen. De berichten, die thans van het oorlogstooneel bekend worden, hebben aanleiding gegeven tot een oproerige stemming onder de ne gers. Deze is natuurlijk het allereerst tot uiting ge komen tegen de Italianen, die ongelukkigerwijze in een wijk vlak in de buurt wonen. Doch het duurde niet lang, of men maakte in het geheel geen on derscheid meer tusschen Italianen en andere blan- ken. Er worden woeste liederen gezongen, waarin het gekleurde ras wordt opgehitst tot opstand en opgeroepen tot den verdedigingsoorlog. 'De secreta ris van de Nationale Vereeniging ter Bevordering van de Belangen der Kleurlingen verklaarde in een interview: „Italië heeft onder het kruitvat, gevuld met de aanmatiging en de hebzucht der blanken, vuur aangelegd. Dat zal waarschijnlijk leiden tot den zelfmoord der zoogenaamde blanke wereld." Het is blanken niet meer geraden, zich des avonds in Harlem te vertoonen. Wanneer iemand vroeger in New-York aan den boemel ging, stond op zijn program ook een bezoek aan een der negerkroegen of een negerschouwburg in Harlem. Dat zou hem tegenwoordig evenwel slecht kunnen bekomen. De geheele negerstad is in beroering gebracht door de apostels van den rassenhaat, zoodat de New-"iork- sche politie maatregelen heeft moeten treffen om te voorkomen dat er geen gevaarlijke uitbarsting plaats vindt. OVERAL GIST HET ONDER DE NEGERS. De ernstige toestand in Harlem verdient de volle aandacht. Het geval staat niet op zichzelf. Van de Britsche Antillen en uit Britsch Gyana komen even eens berichten over een sterke opwinding onder de negerbevolking. Het is zelfs reeds tot ongeregeld heden gekomen, waarbij de politie heeft moeten ingrijpen; er zijn dooden en gewonden gevallen. Eerst meende men de ongeregeldheden te moeten toeschrijven aan een uitbarsting van ontevreden heid onder de werkloozen. Dit berust blijkbaar op een dwaling. Op de Antillen en in Britsch Guyana doen de wildste geruchten de ronde. Het heet, dat de Italianen vergiftigde levensmiddelen verkoopen aan de negersNegerouders nemen hun kinderen van de katholieke scholen, omdat zij ze niet langer aan blanken willen toevertrouwen. Het gevolg is, dat men reeds een aantal scholen heeft moeten sluiten. De beweging der kleurlingen heeft een zoo gevaarlijken vorm aangenomen, dat de Engelsche regeering een oorlogsschip naar de Antillen heeft gedirigeerd. Naar men zich herinnert heeft generaal Hertzog, de premier van de Zuid-Afrikaansche Unie, reeds een paar maanden geleden, toen de plannen van Italië vasten vorm aannamen, een ernstige waar schuwing laten hooren en voorspeld, dat dit avon- tuur grooten invloed zou uitoefenen op zwarte be volking van Afrika en de geheele wereld en een be weging uitlokken, die zeer gevaarlijke vormen zou kunnen aannemen. De hierboven geschetstee voor vallen stellen hem in het gelijk. Oudkarspel, October 1935. HET ROODE KRUIS EN NOG WAT. Mijnheer de Redacteur. Gaarne eenige plaatsruimte naar aanleiding van het bovenstaande. De heer ter Haar schrijft harde en rechte waar heden over de taak van het Roode Kruis. Ik wil hem de lof niet onthouden, dat hij veel nut sticht met de ontmaskering der werkelijke bedoelingen van het Roode Kruis in de kapitalistische landen. Wat hij echter over „nog wat" schrijft, geeft blijk van een verwarring in het hoofd van ter Haar die meer dan erg is. Omdat de C.P.H. en de S.D.A.P. voor sancties, te gen het oorlogszuchtige fascistische Italië zijn, zou den deze twee arbeiderspartijen de oorlogskansen bevorderen, dit is de zin van ter Haar's redeneering. Maar, mijn waarde heer ter Haar, 't zelfde zegt ook MusSolini. De Duce zegt: Jullie moet je niet bemoeien met mijn roof- en moordplannen, want dan verwekken jullie den oorlog. Ik kan me toch niet voorstellen, dat ter Haar ei genlijk zelf de beteekenis van zijn woorden beseft. De sancties toch zijn ingesteld om den oorlog te verhinderen, en te doen beëindigen. Dat het zeer zeker schijnheilige Engeland deze sancties ondersteunt, doet niets af aan het belang van den vrede voor de Westersche Menschheid. Al was de duivel zelf onze bondgenoot, in het verhinderen van een oorlog, dan nóg zouden we die hulp aanvaarden. Niet omdat we den duivel liefhebben, maar enkel en alleen omdat we den vrede ten koste van alles willen behouden. De heer ter Haar zal toch wel begrijpen, dat de gehééle ar beidersklasse in het front vóór den vrede moet staan. V/ie niet in dit front staat, speelt het fas cisme in de kaart. U, Mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankend voor de plaatsing, Oudkarspel. P. K. VOLKERS. RAERC DONDERDAG 31 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Gram.pl; 11,30—12.00 Godsd. half uur; 125 Gram.pl. en orkestconcert; 2.00 Hand werkles; 3.003.45 Gram.pl; 4.00 Bijbellezing I. J. Vasseur, mmv. bariton en orgel; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelconcert L. Blaauw; 6.30 Uitzending v. h. Leger des Heils; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Reportage; 7.30 Journ. weekover zicht; 8.00 Berichten; 8.05 Herdenking der Kerk hervorming in de Evang. Luth. Kerk (Oude Kerk)j te Amsterdam; 9.55 Berichten; 10.00—11.30 Gr.pl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending, 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram. pi.; 9.00 Mevr. R. LotgeringHillebrand: Het recept van de week; 9.05 Omroeporkest olv. N. Treep; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl; 10.30 Omroeporkest; 11.00 Voordracht J, Lauxtermann; 11.20 Gram.pl; 12.00 Orgelconcert Pierre Palla; 12'.30 Gram.pl; 1.30 Omroeporkest olv. N. Treep en Gram.pl; 3.00—3.45 Kniples; 4.00 Voort zieken en ouden-van-dagen; 4,30 Gram.pl; 4.45 Radiotooneel voor de kinderen; 5.30 VPRO: Causerie Ds. E. D. Spelberg; 6.00 Gram.pl; 6.30 Sportpraatje H Hollander; 7.00 Concert door het Boedapester Trio olv Nic. Roth; 7,30 Engelsche les Fred Fry; 8.00 Berichten; 8.10 Uit het „Grand Théatre", Amsterdam: „Hoe maller, hoe mooier", revue van J. van Tol, muziek van Max Tak, de Leur e.a., mmv. solisten, o.a. Louis Davids; 9.20 Causerie G. Czopp; 9.30 Concertgebouw-orkest olv. Prof. Dr W. Mengelberg, mmv Jo Vincent (sopraan); 10.30 Gram.pl; (Om 10.45 Berichten Schaakmatch Euwe- Aljechin)11.00 Berichten; 11.10—12.00 De AVRO- Decibels olv. E. Meenk. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.05 Lezing; 11.25 Or gelspel H. Croudson; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Het Rutland Square en New'Victoria Orkest olv. Austin; 1.20 Gram.pl; 2.2'5 Voor de scholen; 3.20 Vesper; 4.10 Voor werkloozen; 4.30 Gram.pl.; 5,05 Orgelconcert A. M. Henderson; 5,35 Jack Jackson en zijn Band; 6.20 Berichten; 6.50 Koorconcert: 7.15 Spaansche les; 7.50 Causerie; 8.20 BBC-Symphonie- orkest olv. A. Boult, mmv. H. Williams (zang)(Om 9.15 Berichten); 10.20 Korte Dienst; 10.40 Het Par- kington Kwintet; 11.3512.20 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. RADIO-PARIS 1643 M.) 7.2'0 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert olv. Tou che; 2.50 Gram.pl; 5.20 „Le menteur", spel van Corneille; 7.20 Gram.pl; 9.05 „Euryanthe", opera van Weber; 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (12G1 M.> 11.201.20 Strijkorkest olv. Magnussen; 2.054.05 Orkest olv. A. Juhl-Thomsen; 7.30 Symphoniecon- cert olv. Malko m.m.v, solisten; io.1011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Weragkamerorkest olv. Hagestedt; 1.35 Gram.pl; 3.30 Zang en piano; 4.20 Gevar. concertu it Hamburg; 7.30 Vroolijkp rogram ma mmv. solisten en het Omroepkleinorkest olv. Eysoldt; 10.20 Uit Berlijn: Ferdy Kaufmann's or kest en mandolinekwartet. ROME (421 M.) 8.10 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Omroeporkest olv. Ga- son; 1.50—2.20 Gram.pl; 5.20 Zang; 6.20 Zang en Gram.pl; 7.35 Gram.pl; 8.0 Salonorkest; 10.30— 11.20 Gram.pl; 484 M.: 12,20 en 1,30—2.20 Gram.pl; 5.20 Omroeporkest olv. Gason; 6.20 Zang; 6.50 Ver volg Omroeporkest; 8.20 Gram.pl; 8.50 Radiotoo neel; 10.10 Gram.pl; 10.30—12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Vroolijk gevarieerd programma uit Keulen; 8.20 Hoorspel; 9.20 Berichten; 9.40 Politiek overzicht: 10.05 Weerbericht; 10.20 Omroeokleinorkest.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7