SPORT. Geen turners naar Berlijn SCHAGER ROOSJES Uit onze omgeving. Advertentiën. Willem Albert, Vandaag over een week gaat het spel weer beginnen. S. VOGELZANG Grof-, Hoef- en Kachelsmedetij, met flink icon- en Winkelhuis Plaatselijk Nieuws. NA HEFTIGE DISCUSSIES MET 153 TEGEN 107 STEMMEN TOT NIET-DEELNAME BESLOTEN. Na de gisteren te Utrecht gehouden vergadering van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiekverbond, is de vraag behandeld of Nederlandsche gymnasten en handballers naar Berlijn zullen worden gezonden om daar aan de Olympische Spelen deel te nemen. Een veertigtal sprekers hebben, dikwijls in opge wonden taal, hun meening verkondigd. Daar het politiek inzicht bij de beschouwingen der afgevaardigden eén groote rol speelde, waren de be sprekingen tot onvruchtbaarheid gedoemd. Eenige ontspanning kwam er, toen bleek dat slechts een drie tal dames zich definitief voor uitzending hadden be schikbaar gesteld. Eindelijk greep het Bondsbestuur is en ging tot stemming over. Van de 267 afgevaardigden stemden 107 vóór uitzending, 7 blanco en 153 tegen, zoodat geen Nederlandsche gymnasten en handballers aan de aanstaande Olympische spoien zullen deelnemen. PETTEN I—WIERINGERWAARD I, 3—6 Nog geen herstel van Petten. Kenmerkten de wedstrijden in vorige seizoenen tusschen deze twee tegenstanders srich, door buiten gewone spanning, de ontmoeting welke wij heden middag zagen aan den voet van de zeewering, was hiermede wel een scherp contrast. De positie van de Pettenploeg op de ranglijst bewijst reeds dat ze niet van dien kracht zijn als in de vorige competitie maar er was kans, dat er kentering zou komen, in dien ze hun oude tegenstanders, de roodbroeken zopden ontmoeten. De einduitslag was ook anders geweest, maar dan hadden de blauw-witten de beschikking moeten heb ben over een goeden schutter. Want er kwamen scoringskansen genoeg, ook al door het niet zoo buitengewone spel van de W.W. achterhoede. Want v. Ham toonde zich als invaller van Edelmoed nu niet direct van zijn besten kant. Saai kreeg al spoedig een blessure, welke maakte, dat er gedurende den geheelen wedstrijd een ze keren matheid over z'n spel lag. Door deze factoren kregen we soms de hachelij'kste momenten voor het W.W. doel. In tegenstelling met de P. voorhoede waren de roodbroeken voor doel zeer productief. De wedstrijd. Toen om ruim twee uur scheidsrechter Snijders de aanvoerders liet tossen, is het de P. aanvoerder die voor zon en wind verkiest te spelen. Na de eer site W.W. aanvallen zien we dat Petten zich lang zamerhand begint los te werken en het is Eriks welke een P.-aanval met een hard schot, dat net naast gaat, besluit. W.W. speelde nog iets te kort spel, maakte, dat de P. defensie steeds in kon grijpen. Het was na 11 mi nuten dat K. Schenk plotseling alleen voor doel ge komen, Raven het nakijken gaf ((1—0). Onmiddellijk na aftrap weer een goed opgezette W.W. aanvai en weer K. Schenk, welke onhoudbaar in den hoek plaatste (2—0). Onvermoeid werken de P. spelers door, ondanks dezen tegenslag. Enkele minuten na het tweede doelpunt is "het weer Schenk die toeloopt, op een voorzet van Hazeloop en hard inschiet (30). W.W. begint dan af te zakken. Petten maakt hier van gebruik en bij een van deze aanvallen kan Re- zelman na een mooie safe de bal niet anders weg- wreken dan ten koste van een corner. Ondanks de veldmeerderheid van Petten in het laatste kwartier voor rust zagen Geensen c.s. geen kans om den ach terstand te verkleinen; 2 minuten .voor rust werd eindelijk, na uitloopen van Rezelman den bal in gezet (3—1). _T Na de rust liep W.W. direct hard van stapel. Na 4 minuten reeds kwam v. d. Veen plotseling naar bin nen looperi en scoorde vanaf de strafschopliin (41). W.W. werd steeds sterker. Petten verdedigde met alle macht, en het was ook geen verrassing dat K. Schenk scoorde (5—1), Toen Hazeloop na ongeveer 10 minuten er 6—1 van maakte, zakte W.W. weer af. Petten speelde toen een verloren partij. Na 18 mi nuten scoorde Eriks het tweede doelpunt voor zijn club. (6—2). Toen van Balen daarna een overtreding beging, werd de vrije schop ingezet. (63). In dezen stand kwam geen verandering meer en 'toen scheidsrechter Snijders inrukken blies, had W.W. een overwinning behaald, echter niet op een tegenstander welke van die kracht was als in vooraf gaande jaren. W.W. I heeft voor a.s. Zondag een zware ontmoe ting, n.1. Helder 3Wicringerwaard I, terwijl de re- serve's Sparta 3 thuis krijgen. Rest ons nog te vermelden, dat het veld voor de ontmoeting van W.W. 2—Callantsoog I, afgekeurd was. OUDKARSPEL. Texel 1—D.T.S. 1 4—0. D.T.S. 2—Alkmaar 2, 3—3. D.T.S. a—Alcm. V. b 3—4. Bergen bD.T.S. b 05. D.T.S. 2—ALKMAAR, 2, 3—3. Op een zwaar te bespelen veld heeft D.T.S. 2 het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, weermee zij echter tevreden mogen zijn. De gelijk maker werd gescoord uit een penalty, nadat een Alkmaarspeler den bal met de hand uit het doel had gehouden. Eenige minuten over tweeën laat scheidsrechter Koelink, die zwak leidde, beginnen en al spoedig valt D.T.S. eenige malen goed aan, maar ook Alk maar zit niet stil en na ongeveer 15 minuten spelen maakt een der D.T.S.-spelers free-lcick in het be- beruchte gebied en met een goed genomen penalty weten zij te scoren. Maar lang hebben zij daar geen pret van, want spoedig scoort de linksbinnen van D.T.S. met een goed schot. Nadat beide partijen nog eenmaal het net gevonden hébben breekt de rust aan, 2—2. Na de rust deed de gladheid zich danig gelden en talrijke valpartijen deden zich voor. Alkmaar nam de leiding met een goed schot, dat onhoudbaar Was, terwijl D.T.S. de gelijkmaker scoorde op bovenge noemde wijze. Nadat beide doelen nog een paar keer in gevaar waren geweest floot de scheidsrechter ein de. De uitslag 33 gaf de verhouding goed weer. WAARLAND. Con Zelo 1 speelde uit tegen H.S.V. 1 en wist te winnen met 21. Con Zelo 2 speelde thuis tegen S.O.S. en verloor met 40. Con Zelo Jun. A won van Voorwaarts Jun. A met 2—0. J OUDESLUIS. In een gelijk opgaande wedstrijd is het DOSKO I I gelukt een flinke overwinning op Helder 5 te beha- halen. Direct golft het spel aardig op en neer, D. weet het eerst de leiding te nemen, doch H. maakt spoedig gelijk, uiteen vrije schop vlak buiten het strafschopgebied, omdat verschillende D.-spelers zich vóór, inplaats van zich naast den keeper op stelden, waardoor zijn uitzicht werd belemmerd. Even later neemt D. de leiding wederom, als de H.-keeper een hard schot van den linksbuiten niet klemvast stopt, welke voorsprong wordt vergroot als zich het zelfde herhaalt bij een hard schot van den rechtsbuiten. Aan den anderen kant houdt de D.- keeper schiterend eenige harde schoten van dicht bij uit zijn doel. Rust 31 voor D. Hoewel het na de rust niet zoo goed meer vlot. als er voor bij D., gaat het spel toch aardig op en neer. De verdedi gingen bleven echter de baas, tot vlak voor het ein de D. den stand op 4—1 weet te brengen. DOSKO. II hield zich schitterend, door in Nieuwe Niedorp met 81 van N.N. 3 te winnen SCHOORL. SCHOORL 1—WATERVOGELS 1, 2—4. Een mooie vlugge wedstrijd, met Water vogels iets in de meerderheid. Bovengenoemde wedstrijd werd Zondag j.1., te half drie op het Schoorlterrein gespeeld. Aangemoedigd door het talrijke publiek en het uitstekende voet bal weer, pakken beide partijen direct flink aan. Er ontwikkelt zich spoedig een vlug spel. De bal gaat van doel tot doel en zoowel Schoorl als ook de Wa tervogels krijgen al dadelijk eenige kansen. Als Watervogels weer eens is doorgebroken, wordt een corner geforceerd, die mooi scherp voor doel geko men door de Schoorl-achterspelers zelf wordt inge zet. Schoorl is echter niet ontmoedigd door deze tegenvaller en valt verwoed aan en heeft ook al dadelijk suces als Henneman een mooi aangegeven bal van Korver ineens inschiet. 11. Dan krijgen we een periode van overwicht der Vogels. Keurig combineerende gaan ze steeds weer op het S.-doel af. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven Tweemaal wordt er voor de rust door de Vogels gescoord, beide mooie harde voor Geurts onhoudba re schoten van links. Na de rust is S. weer v/at over de inzinking heen. Er wordt weer beter aan gepakt en we zien voor eerste-klasse Noordholland- sche Voetbal werkelijk een mooie partij. Beide doel- verdedigers werden zoo nu en dan aan den tand gevoeld en hoewel Watervogels het beste van het spel in handen heeft krijgt Schoorl toch ook haar kansen. Zoo gaat het geruimen tijd totdat Water vogels weer is doorgebroken en onhoudbaar doel punt. Er is nog ongeveer een kwartier te spelen en we mgen gerust zeggen dat Schoorl dit laatste tijd je in het veld de baas was. Telkens weer trekken ze op het W.-doel af. Doch het geluk is ook niet mee. Een o°ar maal wordt er hard precies tegen den keeper aangeschoten. Als S. weer voor het doel terug is maakteen der Vogels hands in het straf schopgebied. Deze strafschop wordt goed door Hen neman benut. Schoorl zet er alles op den achter stand te verkleinen, doch het wil niet gelukken. Met 42 voor Watervogels fluit scheidsrechter Met selaar, die tusschen twee haakjes uitstekend en rustig den wedstrijd leidde, het einde. We zijn wer kelijk getuige geweest van een uiterst faire en voor N.H.V.B.-spel uiterst mooie wedstrijd. Als buitengewone attractie was op het S.-terrein nog te zien een ontmoeting tusschen enkele dames van Koedijk tegen enkele van Schoorl. Het was werkelijk de moeite waard deze dames te zien ploeteren. Schoorl won omdat Koedijk er zelf een in wist te prutsen. Bloemen werden uitgereikt door den heer Geurts met een aardige toespraak. Ook de ster van Koedijk d'e het eeni^ste doelount wist te maken werd met bloemen vereerd. Deze bloemen waren geschonken door den hëèr J. Mooi. Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. KOLFWEDSTRIJDEN. Voor de kolfwedstrïjden in de nieuwe kolfbaan van den heer P. Kossen was Zondag weer heel veel belangstelling van de zijde der kolvers. Een groot aantal was wederom naar de Zijpe getrokken om aan de wedstrijden deel te nemen of om er naar te kijken. De Zaan was deze dag met een groot aan tal kolfliefhebbers vertegenwoordigd. Het is echter opmerkelijk, dat niet een der Zaansche kolvers, wel ke toch zeer goed bekend staan, beslag wist te leggen op een prijs, zoodat in de eind-uitslag geen enkele Zaankanter wordt genoemd. Er is goed gekolfd dezen dag. Een opmerkelijk verschijnsel is wel, dat de eerste prijzen in de twee de en derde klasse werden gewonnen door saj et- kolvers. Deze kolvers komen bijna nooit zoo boog als de gummi-kolvers. Ditmaal hebben zij echter een zeer goed resultaat behaald. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Eerste klasse: 1ste pr. C. Vlug, Oudkarspel 159 p.; 2e pr. P. Molenaar, ZuicTscharwoude 158 p.; 3e pr. W. «Visser, Spanbroek 153 p.; Serieprijs: hoogste aantal punten in eerste en tweede serie: J. Goet, Alkmaar 103 p. Tweede klasse: 1ste prijs J. Schenk, Barsinger- liorn (sajet) 153 p.; 2e pr. L. Hagenaar, Alkmaar, 152 p.; 3e pr. A. Houter, Venhuizen 143 p. Serieprijs: D. Rijper Sr. Zuidscharwoude 95 p. Derde klasse: 1ste pr. J. Toepoel, N. Niedorp (sa jet) 140 p., 2e pr. J. Deutekom, Oudkarspel 135 p., 3e pr. P. Moerbeek, Alkmaar 134 p. Serieprijs: C. Zee man, St. Maartensbrug 94 p. Voor sajet was een extra prijs aangeboden voor de hoogste eerste en tweede serie. Deze werd gewonnen door C. Langedijk Cz. te Noordscharwoude 77 p.. Ex tra prijzen voor de leden van de nieuwe kolf club „De Schoon e Twaalven". Hoogste aantal punten: L. Bijvoet 105 p., hoogste eerste en 2e serie J. de Groot 69 p., poedelprijs P. Dekker Pz. met 9 poedels (van de vijftien slagen). De prijzen werden met een toepasselijk woord uit gereikt door den heer Jongejans, voorzitter van de sociëteit De Schoone Twaalven. Een woord van dank werd gesproken tot de heeren van de pers- en propagandacommissie, in het bijzonder tot den heer J. Schenk van Barsingerhorn. Voorts denkte voorz. de beide marqueurs, de heeren P. Kist en A. Berk hout, en den heer P. Molenaar voor zijn vele be moeiingen. De heer Schenk zeide in antwoord hierop, dat het in een plaats, waar zooveel aan sport werd gedaan, waar een harddraverijvereeniging kan bestaan, een kolfclub zeer zeker zal kunnen bestaan. De heer Ridder, secr. van den Ned. Kolf bond voer de vervolgens liet woord, waarbij hij de gelegenheid vond, den heer Kossen te danken voor het genomen initiatief tot de stichting van deze kolfbaan over te gaan en den voorzitter voor zijn prettige medewer king een woord van hulde te brengen. Deze eerste wedstrijd van de Schoone Twaalven werd met een gezellig bal besloten. 'T ZAND. Dlerentrouw. Als een frapant staaltje van trouw uit het dieren rijk vermelden we het navolgende: Toen deze week de schipper J. Vermegen met zijn rijnaak, geladen met teerslakken voor Anna Paulowna alhier pas seerde, liep vanaf ons dorp tot aan de Kolksluis op den kant van het kanaal een poes, steeds maar jammerlijk miauwende met het schip mee. In het smalte gedeelte bij de Kolksluis gekomen sprong het dier pardoes te water en zwom naar de aak toe, waar het zich neerzette op een buitenboord hangend Algemeene kennisgeving. Na een korte ongesteldheid is overleden onze innig gelieide Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer HENDRIK R0EL0FS, in den ouderdom van 56 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen en Kleinkind, Beemster, Wed. T. ROELOFS-Ott. Voorburg, J. ROELOFS. B. ROELOFS-de Vries. TIENEKE. Beemster, 9 Nov. 1935. Purmerenderweg 135. Verzoeke geen rouwbeklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 12 Nov. a.s., te 2 uur op de begraafplaats te Oosthuizen. Geboren: Zoon van Jb. BACKER en J. BACKER-van Liere. 't Zand, 9 Nov. 1935. BESLELT TIJDIG EEN NUMMER BIJ LOTERIJKANTOOR 'tZAND Na ontvangst van I 3.60 op Girorekening 19 0 2 9 5 ontvangt U franco per post een briefje TE HUUR OF TE KOOP: te Heerhugowaard (Zuid) Ook voor andere doeleinden geschikt, Te bevragen bij H. BAKKER, Betsy's hof, Heiloo. PP KOOP- 23 snees Voerbieten, Eureka, liggende aan den weg, bij I. Brom mer Dzn., Stroef, gem. St Maarten. Voor direct gevraagd: een Bakkersknecht, leeftijd ong. 18 jaar. Brieven onder no. 50, bur.v. d. blad f 2500.— gevraagd, als Ie hypotheek op huis, mooi gel., solied pand. Liefst van par ticulieren. Br. letter L2, bur. v.d. blad anker. De knecht van den schipper stak daarop een plank aan het beestje toe, waarbij het opklauterde het salon intippelde en zich behagelijk achter de ka chel neerzette om zich te drogen. De poes heeft zich hierna zoo op haar gemak gevoeld in haar nieuwe omgeving, alsof ze er reeds jaren was geweest. Men vermoed, dat de kat indertijd van een andere voor bijkomende aak is afgeraakt en nu in de veronder stelling was dat haar oude baas weer voorbijkwam. Hoevelen nog? Zaterdagavond is alhier bij de Kolksluis op den Rijksweg voor de 2e maal binnen één week een fietsrijder door een auto aangereden. Het betrof thans een jongeman, Iv. Hollander van Julianadorp, welke van achter werd geschept door de hem achter op komende auto van den heer W. uit Alkmaar, welke, door verblinding der lichten van een tegen ligger de fietsrijder, ondanks diens witte spatbord en reflector niet tijdig opmerkte. Het slachtoffer be kwam hierbij ontvellingen en kneuzingen aan beide beenen, dus liep een en ander uitermate gelukkig af. Na door Dr. Boerma ter plaatse te zijn verbon den werd hij per auto naar huis vervoerd. Waar hier, naar de lezing welke wij van het geval hoorden, van schuld geen sprake zou zijn, doch dit ongeval, evenals zoovele reeds op deze, zoo langzamerhand berucht geworden verkeersweg, ook thans weer op rekening van den onverantwoordelijken toestand van afwezige rijwielpaden moet worden gesteld, zal de schade bij onderling goedvinden worden geregeld. OUDESLUIS. Ongelukkig gevallen. Mej. de C., Zaterdag 'jl. werkzaam bij den heer S., kwam bij haar werkzaamheden zoo ongelukkig te vallen, dat zij een been brak. Dr. Boerma achtte overbrenging naar Alkmaar voor het zetten nood zakelijk. HARENKARSPEL .WAARLAND. Alhier is opgericht een stichting voor Kath. Kin deruitzending. Deze heeft ten doel de uitzending van zwakke kinderen naar Koloniehuizen. BERGEN Tegen een boom gereden. Op den Russenweg nabij de Adama van Schelte- mawe-g reed Vrijdag een melkauto door te groote snelheid, waardoor de bestuurder de bocht te ruim moest nemen, tegen een boom, tengevolge waarvan de auto ernstig werd beschadigr en door een kraan wagen moest worden weggesleept. De boom werd gekerfd; de melkrijder A. kwam met den schrik vrij. Tijdelijk onderwijzer. Tijdens de ziekte van een leerkracht aan de open bare lagere school te Anna Paulowna is als tijdelijk onderwijzer aan die school benoemd de wachtgelder de heer N. Kampman te Bergen. W I E R r N G E N WIELERCLUB „WIERINGEN". Korshuize en Geerligs kampioenen. Zondagmiddag j.1., te 2 uur, zijn te Den Haukes de laatste ritten verreden voor de lange-afstand-kam- pioen in de A en B klasse. Voor de A-klasse over 82 K.M. is 20 ronden. Voor de B-klasse over 50 K.M. is 12 ronden. Uitslag A-klasse. Er was voor elke 4 ronden een klassement. Alb. Schmitt had voor iedere klasse een premie beschikbaar gesteld. lste Klassement: C. Hegeman 5 pnt., C. Korshuize 4 pnt., H. Ottens 3 pnt., N. Bakker 2 pnt., M. Hoep 1 pnt. 2e Klassement: C. Korshuize 5 pnt., M. Hoep 4 pnt., N. Bakker 3 pnt., C. Hegeman 2 pnt., M. Deywes 1 pnt. 3e Klassement;- C. Korshuize 5 pnt., M. Deykes 4 pnt., H. Ottens 8 pnt., N. Bakker 2 pnt., C. Hegeman 1 pnt. 4e Klassement: C. Korshuize 5 pnt., M. Deykes 4 pnt., H. Ottens 3 pnt., M. Hoep 2 pnt. 5e Klassement: C. Korshuize 5 pnt., H. Ottens 4 pnt, M. Hoep 3 pnt. Totaal: C. Korshuize 24 punten, H. Ottens 13 pnt., M. Hoep 10 pnt., M. Deykes 9 pnt., C. Hegeman 8 pnt., N. Bakker 7 punten. C. Korshuize reed de 82 K.M. in 2 uur 24 m. 23 sec. Totale uitslag voor het kampioenschap van klasse A, waarom reeds twee middagen gereden is, luidt thans:: No. 1 C. Korshuize met, 13 punten, no. 2 C. Hegeman met 9 punten; no. 3 M. Hoep met 8 punten. C. Korshuize is dus de lange afstand-kampioen van klasse A. Gefeliciteerd hoor Korshuize. Hegeman had dezen middag met pech en valpartijen te kampen, waardoor hij den wedstrijd dan ook niet kon uitrij den; dat was wél jammer, want Hegeman maakte ook een beste kans. Hoep trof het ook a.1 slechts en niet te vergeten Deijkes, deze hadden ook beide 2 of 3 keer pech, een strop voor Hoep, want zijn plaats was ook benijdenswaardig. N. Bakker en M. Deijkes hebben den wedstrijd niet heelemaal uitgereden. Nu krijgen we de B-klasse. Om de 4 ronden een klassement. 12 ronden. Ie Klassement: S. Lont 5 pnt., J. Glim 4 pnt., P. Plooy 3 pnt., Geerligs 2 pnt., Jc. Visser 1 pnt. 2e Klassement: S. Lont 5 pnt., P. Plooy 4 pnt, J. Glim 3 pnt., Geerligs 2 pnt, J. Louwerse 1 pnt. 3e Klassement: S. Lont 5 pnt., P. Plooy 4 pnt., Geer ligs 3 pnt., Jc. Visser 2 pnt., J. Louwerse 1 pnt. Totaal: S. Lont Gz. 15 pnt., P. Plooy 11 pnt., J. Glim en Geerligs elk 7 pnt, Jc. Visser 3 punten, J. Lou werse 2 punten. Totale tijd 1 uur 28 min. 20 3/5 sec. Totaaal uitslag voor het kampioenschap voor klas se B: No. 1 W. Geerligs met 12 punten, no. 2 P. Plooy met 10 punten, no. 3 S. Lont Gz. met 9 punten. Geerligs is dus onze lange afstand-kampioen in klasse B. Het is zeker een mooie prestatie, daar Geerligs nog niet zoo lang aan races deelneemt. Onze geluk- wensch, hoor Geerligs. In de B-klas had men ook met pech te kampen. Geci'ligs toch kreeg al dadelijk een lekke band en raakte daardoor een heel stuk op achter, Tegen het einde is hij echter erg komen opzetten en heeft alle achterstand ingehaald. Glim had ook nog even met pech te kampen. Over het algemeen genomen, het was Zondag een mooie wedstrijd, voor de toeschouwers echter wel wat koud. De route welke men reed was start op den hoek bij Joh. Baijs, dan door de Wieringermeer naar de brug op Westerltlief, over de brug door Westerklief, Hollebalg, Koningsweg en weer Poelweg, iedere ron de is pl.m. 5 K M. Jb. Kuiper en D. Klink, beide leden van de wie lerclub „Wieringen", zijn Maandag jl. vertrokken naar Antwerpen, om aldaar voor 4 of 5 maanden onder deskundige leiding te trainen. WIERINGERMEER Optreden Dames Don Kozakken Ensemble. Het Dames Don Kozakkenkoor, onder leiding van den energieken dirigent Wissia Krimsky is Zater* dagavond in hotel Smit te Middenmeer opgetreden. Hoewel het programma veel beloofde was de op komst. zoo gering, dat aan een complete afwerking niet kon worden gedacht. Toen werd na het uitvoe ren van enkele nummers, onder leiding van dc „Troika" Jaszband, een gezellig bal gehouden, waar aan door de aanwezigen met veel animo werd deel genomen. Vergadering Chr. Schoolvereeniging. Jl. Zaterdagavond was in het Gymnastiekgebouw te Middenmeer, uitgaande van de v.1. commissie der Ver. voor Chr. Lager en U.L. Onderwijs in de W* Meer een vergadering belegd, voor leden en belang stellenden onder leiding van den heer K. v. d. Veen. Na lezing der notulen, die onder dankzegging wer den goedgekeurd, volgde voorlezing der ingekomen stukken. De voorzitter stelt namens de voorloopige com missie. na ingewonnen advies voor, om de artikelen 6 en 7 over bestuurssamenstelling en toet reding lid maatschap iets te wijzigen. Na ampele bespreking ging de vergadering hier mede accoord. Bestuursverkiezing. Dc heer Tïëmèrsma, v.1. secretaris, deelt vooraf me de, dat hij, wegens vertrek naar Argentinië, adviseert geen stem op zijn persoon uit te brengen. Voorzitter deelt voorts mede, eerst vier bestuursle den te kiezen van Herv. richting. Gekozen werden bij eerste stemming de heeren L. Hoogendoorn, J. R. Blaakmeer en Jac. Smid. en na herstemming de heer J. Boeke. Voorz. deelt hierop mede dat door het bestuur krachtens de statuten zal bestaan uit 4 Hervormde en 4 Gereformeerden, thans 4 Gereformeerden dienen te worden gekozen. Bij eerste stemming werden aangewezen de hee ren G. Smid, H. Groenenberg, K. v. Veen en IT. ten Have. Op voorstel van het bestuur werd besloten de ko ninklijke goedkeuring op de statuten aan te vra gen. Negentien niuewe leden gaven zich tijdens de ver gadering op. Hierna volgde sluiting. ALKMAAR, 9 November 1935. Op de heden gehouden botermarkt waren de prij zen als volgt: gorothandel 80—72.5 cent, kleinhan del 82'.577.5 cent. Handel goed. Kipeieren f 3.25 5.50. Handel goed. Eendeieren f 2.50. ALKMAAR, 9 November 1935 Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 melkkoeien f 120—180; 7 nuchtere kalveren (slacht) f 6—13, 2 vette schapen f 17.—. WARMENHUIZEN, 9 November 1935. Roode kool, le kw. f 3.60—6, kale f 1.20—4.60, ge le kool le kw. f 4—4.10, 2e kw. f 2.60—4.29, D. witte kool, le kw. f 3.40, kale f 2.40, gewone witte kool f 3.30, gele drielingen f 1,10 blauwe aardappelen f 3.40, eigenheimers f 2.50. MEDEMBLIK, 9 November 1935. Deensche witte kool f 2—2.10, roode okol 3.50— 4.70, witte kool f 1.50—2.10, uien f 0.95—1, gele nep f 1.05—1.10, kroten f 2.30—2.60, wortelen 83—84 ct. NOORDSCHARWOUDE, 11 November 1935. 1850 Kg. uien f 2, drielingen f 0.90, gele nap 2.80, BROEK OP LANGENDIJK, 11 November. Blauwe eigenheimers f 2.80—2.90, uien f 2—2.20, grove f 2.40—2.50, gele nep f 2.60—2.70, drielingen f 1.10—1.20, peen f 1.20—1.40, kroten f 1.70—2.80, roode kool f 2.50—2.80, roode kool f 2.50—5.80, gele kool f 1.80—4.60, D. witte kool 0.90—3.30, Andijvie f 0.80^—1.20. OP HET DRIETAL. Ter voorziening in de vacature bij de Ned. Herv. Kerk te Enschedé, staat ds. J. Eikema alhier op het drietal. HET RAADSLIDMAATSCHAP VACATURE- VAN NULAND. De heer Jb. Schilder heeft zijn benoeming tot lid van den Raad, vacature-Van Nuland, niet aange nomen. In zijn plaats zal nu worden benoemd de heer W. Dekker, die de benoeming wèl zal aanvaarden. Reeds eerder maakte de heer Dekker deel uit van het raadscollege, al was het dan ook gedurende on geveer een half jaar, n.1. in de zittnigsperiode toen de lijst van de Vrijzinnig-Democraten was „uitgeput" en daardoor de heer Dekker als vierde katholiek in den Raad kwam. Dat de heer Dekker ijverig deelneemt, aan het ver- eenigingsleven, moge blijken uit het feit. dat hij is voorzitter van de afdeeling Schagen van den R.K. Volksbond; vanaf de oprichting 1919 secretaris der plaatselijke afdeeling van de Verecniging van R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel; lid van het crisis- comité, enz.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3