Scha gen-nieuws. Van de Alkmaarsche Sportvelden IWaandag 11 November 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9848 Berger Sportvereeniging. SPORT VAN ZONDAG Scha gen 1 slaat N.V.V. met 4—1. Geen mooie doch wel enthousiaste wedstrijd. 'Het is geflatteerd dezen uitslag. Het zou 43 heb- !bèn moeten staan als de uitslag juist had gefeest. Niémand heeft dezen uitslag ook verwacht. Het Behagen elftal heeft er hard aan gewerkt van het ibëgin tot hot einde, maar was toch in spelkwaliteit dé mindere van Nieuwe Niedorp. We begrijpen niet dat dit N.V.V. elftal zoo'n slechte plaats op de rang lijst inneemt. Ontegenzeggelijk is dit elftal de beste ploeg uit de vierde klasse. Het onder elkaar mop peren zal aan het spel van hen zeer zeker wel af breuk doen. Bij Schagen viel ons het spel van Mole naar en Middelbeek tegen. Bij N.V.V. viel Peereboom piet mee. Nadat keeper Blokker uit het veld was gezonden, heeft spil De Weerd op uitstekende wijze het N.V.V. doel verdedigd. •Het is 10 minuten over 2 als de heer H. van Cleef uit Amsterdam beide aanvoerders bij zich roept. Vlot- tes wint den toss en verkiest voor de zon en tegen wind te spelen. Wij voor^pns hadden liever het andere doel eerst verdedigd. Als het beginsignaal klinkt, mist N.V.V. ba.clc Reijne en heeft Schagen Jb. Dekker weder opnieuw in de voorhoede opgenomen. Dit is zeer zeker een verbe tering gebleken. Het terrein verkeert in uitstekende conditie, alsook het weer werkt mee, zoodat wij een spannenden wedstrijd tegemoet kunnen zien als bei de partijen elkaar op sportieve wijze zullen gaan be kampen. Het eerste initiatief tot den aanval wordt door de Schagen ploeg ondernomen. Na ongeveer drie minuten krijgen we de eerste corner op het Schagen doel. Deze corner goed door Toepoel genomen sticht veel verwarring in de Schagen achterhoede. Tenslot te kan R. Rus afdoende ingrijpen en heeft N.V.V. haar eerste scoringskans gehad. Het duurt 10 minuten, voordat Schagen het spel meer op de N.V.V. helft kan verplaatsen. Het plaatsen van de Schagen achterhoede laat in deze periode veel te wenschen over. Alle ballen worden direct door dè goed spelende N.V.V.halflinie terug gezonden, zoodat de Schagen achterhoede alle zeilen moet bij- zétten om erger te voorkomen. Op een gegeven mo ment geeft Boontjes een uitstekende pass aan Jb. Dekker. Deze op zijn beurt geeft een afgemeten voor zet, maar net op het kritieke moment weet Deugd Boontjes dermate te hinderen dat deze niet kan schieten. Door het verkeerd opstellen van Grootes, krijgt Sepers een kans. Door te lang wachten gaat deze kans echter teloor. In de zestiende minuut krij gen we achtereenvolgens 2 corners op het N.V.V. doel. De Moor, Boontjes en W. Rus, maken het keeper Blokker niet gemakkelijk. Deze is echter zoo unfair om de Moor te trappen. Dit ontgaat den heer Van Cleef echter niet. Doch schreef dit aan zenuwachtig heid van Blokker toe. Het spel gaat sneller op en neer. Verschillende malen zien we de spelers van béide partijen te hardhandig ihgrijpen. De arbiter roept beide aanvoerders eens bij elkaar en vermaand tót kalmer spelen. Het hielp wel een beetje maar tóch niet afdoende. Grootes begaat dan de fout om een vrijen bal voor keeper Arnoldus handen wég te trappen. Het onmiddellijk daarop ingezonden schot van Toepoel suist net naast. Na 28 minuten spelens brengt Dekker opnieuw keeper Blokker in het nauw. Weer opnieuw trapt hij na. Dekker moet het nu ont gelden. Het fluitje gaat en zeer terecht stuurt arbi ter v. Cleef Blokker uit het veld. Deze wordt thans vervangen door spil De Weerd. Tevens kent de heer van Cleef een penalty toe, welke op onberispelijke wijze door R. Rus in een doelpunt wordt omgezet. 1—0. N.V.V. moet thans met 10 man verder spelen, daar een uit het veld gezonden speler niet vervangen mag worden. Een corner van Kaaij kopt Peereboom net o.Ver. Niettegenstaande deze handicap van 10 spelers, is het steeds N.V.V, dat de toon aan geeft. Een har de kogel van Faust stopt Arnoldus uitstekend. Eeni- ge malen kort voor de rust kruipt het Schagen doel door het bekende oog van een naald. Eerst schiet Kaaij tegen den paal, om even later opnieuw naast te schieten. Faust en .Peereboom kunnen in deze pe riode ook de goede richting niet vinden. Veel goeds hebben 'we in deze eerste helft niet kunnen zien. Daarvoor was het spel van beide partijen te slecht. Na de rust is Schagen onmiddellijk weg. Deugd brengt echter redding. Dan komt N.V.V. los. Peere boom is doorgebroken, komt langs Grootes, een gloei ende kogel suist naar den linker benedenhoek. Op buitengewoon goede wijze ranselt keeper Arnoldus dit schot uit z'n heiligdom en werkt goed weg. We noteeren dan een goed schot van Boontjes, wat van Weert uitstekend stopt. Een corner wordt door Dek ker achter geschoten. 8 Minuten na de rust moet even gestopt worden Wegens een opgeloopen blessure van Sepers. Deze komt echter eenige minuten later weer in het veld. Er zal 10 minuten in de tweede helft gespeeld zijn als Dekker op de linkervleugel vrij komt en een zeer hard en onverwachts schot afvuurt, wat doei treft. Over den verbaasden van Weert heen ver dwijnt de bal in het net. 2—0. Peereboom probeert het dan%met verre schoten, wat in tegenstelling met andere wedstrijden, thans ben keeper Arnoldus niets opleverd. Alle ballen pakt hij uitstekend. Eenige goed genomen corners door Kaaij brengen het Schagen doel leelijk in gevaar. Faust en Peereboom schieten daaruit naast of over: Het N.V.V. 10-tal brengt het thans weer tot een klein offensief. Toe poel schiet eenig malen achter. Een corner van hem vliegt via E. Rus net langs de paal opnieuw corner. Deze opnieuw door hem genomen wordt wegge werkt. Op fenomenale wijze stopt van Weert dan eenige kogels van Dekker en de Moor. Het is jam mer dat Boontjes in deze periode het te veel alleen wil doen. Hij betrekt zijn binnenspelers te kort in het spel, waardoor hij veel vrijer zou kunnen spe len en hij zelf veel gevaarlijker wordt. Back Vlottes herstelt zich uitstekend. Herhaalde malen weet hij de N.V.V. aanvallen te remmen. N.V.V.'s nederlaag beslist. In de 37ste minuut is het Jb. Dekker die een uit stekende pass geeft, van Weert onderschept de bal, doch vatl. Boontjes ontfutselt hem den bal en scoort kalm 30. Kort hierop krijgt Peereboom een kans om den achterstand te verkleinen. Keeper Arnoldus is echter vandaag bijna niet te passeeren en redt schitterend. Doordat er door een zeer snellen N.V.V. aanval door de S. backs wordt gewacht om in te grijpen, krijgt Toepoel de gelegenheid den achter stand te verkleinen. Hij faalt niet en zoo is het dan 4 minuten voor het einde 3—1. Direct daarop gaan de Schagenaars er vandoor. Dekker krijgt de bal vrij gespeeld, loopt om Deugd heen. Van Weert, denkende, dat hij zal schieten, komt reeds naar hem toe. Dekker geeft op dit zelf de moment de bal aan den vrijstaanden Boontjes., die zich niet bedenkt en kalm scoort. 4l.t Alom vreugde in het Sparta-kamp. Wat een schit terend staaltje'van begrijpen van Dekker was dat. Met Schagen in den aanval fluit arbiter van Cleef die het spel goed in handen had, voor de laatste maal en heeft Schagen haar eerste thuiswedstrijd gewonnen. SCHAGEN b—SUCCES b, 8—2. Om 12 uur speelde Schagen b tegen Succes b van Wieringen. Het spel in Schagen b was beter als dat van Succes b. Niet in enthousiasme, maar in techniek staken de Spartaantjes stukken boven de groen-zwarten uit. Het ewerd tenslotte 8-2 voor Schagen b. R.K. V.V. S.R.C.—VIOS 2, 2—2. S.R.C. had Vios 2 uit Warmcnhuizen op bezoek. Na vinnigen strijd heeft S.R.C. met de rust een 10 voorsprong. Na clo rust kunnen ze het echter niet meer houden. Vios komt steeds weer opnieuw voor het S.R.C. doel waar keeper Sprenkeling herhaal de malen handelend moet optreden. Vios wist hem niettegenstaande zijn goede werk twee maal te pas seeren, waartegenover de S.R.C. voorhoede het Vios- net nog eenmaal wist te treffen. Het einde kwam dan ook met gelijken stand. 2—2. S.R.C. Jun.—Z.A.P. Jun. Bovengenoemde wedstrijd kon geen doorgang vinden, doordat Z.A.P. uit Anna Paulowna voor de derde achtereenvolgende maal niet op kwam. Bondsingrijpen lijkt ons hier dan ook noodzake lijk, aangezien dit zeer jammer is vooï de ontvan gende vereenigingen. ARBEIDERSSPORTBOND. Bij den Arbeiderssportbond afdeeling voetbal gaat het in deze afdeeling Hoorn niet naar wensch. Ver schillende vereenigingen wachten tevergeefs op wed strijden, terwijl thans Hoorn zonder terrein schijnt te zitten, zoodat deze vereeniging geen thuiswed strijden kan. spelen. Zondag ondervond Schakels van Schagen dit reeds. Of hier reeds verandering is gekomen weten wij niet. Ook dit jaar zal Scha kels hare thuiswedstrijden u i t moeten spelen. Men heeft opnieuw de gelegenheid gekregen op het Rooie Rakkersveld te Anna Paulowna liggende achter het B.K.C. terrein te spelen. DIRKSHORN 1—SCHAGEN 3, 7—3. Schagen 3 heeft het tegen Dirkshorn 1 niet kun nen bolwerken. Ging de rust reeds met een 41 voorsprong in, het einde kwam met een klinkende 7—3 overwinning voor Dirkshorn 1. Een beste dag voor B.S.V. De vier elftal len maken tezamen 21 doelpunten, terwijl ze slechts één punt tegen zich zagen scoren. Het was gister wel ideaal voetbalweer en het be- gon 's morgens al direct goed, toen de a-adspiranten de Alkmaarsche Boys c met 90 klopten. Feitelijk was het geen partij voor de Borger jon gens, niet slechts het groot aantal doelpunten zegt dit reeds, doch ook het feit, dat Karei Colnat. in het doel geen enkelen hal heeft behoeven aan te raken wijst wel op een zoo overwegende meerderheid, dat we ons eigenlijk nog moeten verbazen, dat er niet nog meer goals gemaakt zijn. Een compliment voor de jongens uit Alkmaar, die geen moment verslap ten en steeds na elk doelpunt weer opnieuw met frisschen moed begonnen. Bij een zoo geringen te genstand was het geen wonder dat de Berger jon gens in staat waren hun beste spel te spelen en dat deden ze dan ook. Het was een lust om te zien hoe ALCMARIA VERLIEST VAN 'T GOOI MET 2—4. Wat onze withemden ons dezen middag hebben voorgezet, liet nogal wat te wenschen over. .Er is ver loren en, wat meer zegt, er is verdiend verloren. In het veld scheelde het niet, zoo veel, maar wat de beide Alcmaria-backs gedurende het eerste half uur te zien gaven, dat was minderwaardig. Voor de variatie verscheen ons Sportparkelftal weer eens met een gewijzigde voorhoede, die, nadat het achter niet wilde vlotten, natuurlijk in den loop van den wedstrijd door elkaar werd geschud, met het eenig resultaat, dat ze onproductief werd als we dat gewend zijn. Het dunkt Ons overbodig hierover lang uit te wij den. Alcmaria heeft een trainer en een technische commissie, die na ampele beraadslagingen stellig tot de conclusie zullen zijn gekomen, dat de voorhoede, zooals die in 't begin verscheen, de sterkste was. Maar, zoo vragen we ons af, zijn ze zoo weinig ze ker van hun zaak, dat ze het elftal het veld inzen den, met een instructie, eventueel zoodanig de voor hoede te wijzigen als we dat heden .te zien kregen. Dat dit op eigen houtje door den aanvoerder ge schiedde, is niet aan te nemen. Trouwens na half time bleef het zoo. Gerritse werd van linksbuiten middenvoor, Hiem stra verdween van de midden-voorplaats naar links binnen en de Jong, de oorspronkelijke links-binnen speelde verder als links-buiten. Het gevolg was ons inziens, dat de Jong, die geen buitenspeler is, weinig kon bevredigen, evenmin als Gerritse, die geen mid-voor is. Hiemstra tenslotte vol deed maar matig. Waarom deze speler overigens weer als mid-voor op te stellen? In 5 of 6 wedstrijden is successievelijk gebleken, dat dit niet zijn plaats is. Van der Poll deed goede dingen, evenals Plas, die echter totaal de kluts scheen kwijt te zijn, zoodra hij een kans kreeg om te doelpunten. Het voorhoede- spel als geheel kon ons in zooverre niet geheel be vredigen, dat het te peuterig was, er werd wat we van onze voorhoede nog niet konden zeggen in sommige perioden niet geschoten. En het resultaat van al het geëxperimenteer is dus, dat we tenslotte in plaats van oen vruchtbare voor hoede een zeer onvruchtbare hebben gekregen. Het onbegrijpelijke bij dit alles echter is, dat de achterhoede, die toch niet anders dan zeer zwak kan worden genoemd, boven iedere wijziging verhe ven schijnt te zijn. keurig de voorhoede samenspeelde, het was een ge not te kijken naar het fraaie spelverdeelen van een Jan Eriks, naar de handige truckjes van een Niek v. d. Berg en een Hans Busselman en naar de mooie voortzetten van de heide vleugelspelers Dick Ooster ling en Louis Dames. Bij de achterhoede kregen de jeugdige gasten een voudig geen kans; aanvoerder Kuipers beheerschte het middenveld volkomen en maakte zelf een paar fraaie doelpunten. Rein Maassen en Kobus Kramer konden ook hun mannetje, best aan en dus werden Piet Wijers en Kees Jansen, die de achterhoede vormden, geen enkele maal voor een werkelijk moeilijke opgave geplaatst. Jan Eriks opende de score met een onberispelijken kopbal uit een voorzet van Dames. Kuipers liep daar na gemoedereerd door de heele verdediging heen en schoot keihard nummer 2 in den linker benedenhoek, én wist er everi later op ongeveer dezelfde wijze het derde punt te maken, en Jan Eriks voegde er voor de rust nog een puntje bij, toen hij plotseling een kans kreeg en die dankbaar accepteerde. Na de pauze hetzelfde spelletje. Weer was het de spil Kuipers, die de score verhoogde en geen vijf minuten daarna kopte Jan Eriks prachtig naar den vrijstaanden Busselman, die er met een ferm schot 60 van maakte. Niek v. d. Berg manoeuvreerde handigjes en 't was 70. Toen was weer de beurt aan Hans, die op meedogenlooze wijze een fout van den keeper afstrafte en er 8—0 van maakte. En vlak voor het einde scoorde na een algemeenen aanval, Jan Eriks voor de negende en laatste maal. Dat doen wij ook zoo, dachten de b-adspiranten, en werkelijk zij ook slaagden er in een ferme over winning op D.T.S. b te behalen. Met 50 werden de jongens uit Oudkarspel naar huis teruggestuurd. Ook in dezen wedstrijd een groot overwicht van B.S.V., ook hier een op non-actief gestelden keeper. Dick Bakker kreeg in het doel slechts één bal. Frans Mays, die de b-ploeg weer aanvoerde opende de score, pikte een mooien voorzet van Jan v. d. Plas op en schoot ineens in den uitersten hoek. Zoo bleef het tot de rust. In de tweede helft kwamen er nog vier bij. Nadat Karei ten Bruggencate, na zich eerst handig te heb ben vrij gemaakt, met een hard schot geen geluk had gehad, wist v. d. Plas voor de tweede maal den D.T.S.-keeper te passeeren. Aanvoerder Mays maakte er met een ver en on verwacht schot 3—9 van; Wim Nap liep toe op een bal, welke de keeper slechts ten deele stopte en scoorde voor de vierde maal, terwijl Jan Willig uit een scrimage voor doel het halve tiental volmaakte. En toen gingen we naar St. Pancras, waar we nog een minuut of twintig het tweede elftal aan het werk zagen tegen Vrone 2. Bij onze komst was het reeds 20 voor de reserves van B.S.V. en ook hier werd het 50. Het tweede speelde zonder Dirk de Jong, doch had ten Herkei op de spilplaats en dat was wat we hadden verwacht, een groote moreele steun. Hij en Theo Jansen speelden met aanvoerder Ludding een goeden: wedstrijd, terwijl Jan Halff dankbaar heeft geprofiteerd van de hem geboden kansen en met niet minder dan 4 doel punten op zijn debet, topscorer werd. Franzen pro fiteerde handig van een fout van den doelverdedi- ger en maakte ook één van de vijf. Bravo tweede elftallers! Maar van het meeste belang was toch wel de strijd tusschen Vrone 1 en het eerste elftal der Bergenaren. Aan spanning heeft het geenszins ont broken en toen de stand 11 was, hebben de tal rijke supporters uit Bergen angstige oogenblikken beleefd. Weliswaar speelde B.S.V. technisch heter, doch de jongens uit St. Pancras zaten er als dui vels op Soms wel wat al te forsch; dan gebeurden er dingen, welke feitelijk niet odor den beugel kon den. Dat was jammer, want het ontsierde den spannenden kamp. B.S.V. nam nog voor de rust de leiding, toen Jaap Tuin na handig met den bal te hebben geghoocheld, een trough-pass gaf daarop Wim Dames toeliep en met succes. Want voor de doel verdediger het spelletje door had, lag de bal al reeds achter hem in het net. Wanneer we van egn en ander de balans opmaken, dan zien we, vergeleken bij verleden jaar, niettegen staande de trainer en niettegenstaande de technische commissie, betrekkelijk toch geen groote vooruitgang. Deze vaststelling doet ons leed, maar het is niet an ders. Dat we echter weer een periode zouden beleven, waarin men zoodanig de kluts kwijt schijnt te zijn, dat men er zelf geen raad meer mee schijnt te we ten we denken daarbij in het bijzonder aan de onzekerheid ten aanzien van de voorhoede dat hadden we zeker niet verwacht. Veranderen is altijd goed, wanneer het geheel er door versterkt wordt, het is altijd slecht, wanneer het omgekeerde het ge val is. De taak van trainer en technische commissie is het daarover te beslissen en wel goed te beslis sen. Dat is een moeilijke opgave. Voor de leiding van Alcmaria blijkbaar inderdaad te moeilijk. De wedstrijd. Nadat Alcmaria heeft afgetrapt krijgen we eerst een oogenblik van over en weer verkennen, waar na 't Gooi het beste deel van het spel weet te be machtigen. Gevaarlijke aanvallen van Alcmaria za gen we gedurende de eerste tien minuten niet één, terwijl de achterhoede der withemden het zwaar te verantwoorden heeft. Het wegwerken der backs liet alles te wenschen over. af en toe werd er totaal gemist en eindelijk zetten ze de kroon op dit werk door de Gooiers op een vrij goedkoope wijze aan het eerste doelpunt te laten komen. Er waren toen elf minuten gespeeld. Vlak na den aftrap ontnam de scheidsrechter de thuisploeg vermoedelijk de kans van den dag door een overduidelijke penalty voor Alcmaria niet toe te kennen en drie minuten nadat het eerste doel punt ontstaan was, maakten de bezoekers wederom gebruik van de machteloosheid van ons baclcstel, door nummer twee te scoren. Het spelbeeld bleef ook daarna onveranderd. De backs bleven knoeien, daarin soms flink geassisteerd door de Grand, terwijl Lengers meestal zeer slecht ifgaf. Het gevolg was, dat na IS minuten de bezoekers le leiding hadden met 04. Dit laatste doelpunt, had lampen kunnen voorkomen, aan de andere drie was hij volmaakt onschuldig. Nu eindelijk scheen de ernst van den toestand tot le sportparkploeg door te dringen. Bijlsma raakte veel beter op streek en ook Ooms kon meer bevredi gen, hoewel hij voortdurend zwakjes bleef. Bij een en ander mag niet worden vergeten, dat de bezoe kers hun spelwijze veranderden. Er werd meer ver- ledigd, een begrijpelijk iets, want de voorsprong was voorloopig groot genoeg. Er komen nu weer Alcma- ria-aanvallen ook, maar de keeper van 't Gooi blijkt, van uitnemend gehalte. Eindelijk in de 36ste minuut krijgen de withemden een vrijen trap toegekend, die door Gerritse keihard wordt genomen en die via een PROGRAMMA K.N.V.E. 17 November. 2 B: E.D.O.Bloemendaal. 3 A: Purmersteijn—Alkm. Boys; Helder—Zaandijk. K.N.V.B.-beker: B.K.C.—D.O.S.; H.R.C.—Meteoor PROGRAMMA N.H.VB 17 November 1 A: Alkm. Boys 2Vrone 1; K.F.C. 4W.F.C. 5; K.V.V. 3—Z.F.C. 5; O.S.C 3—Zilverm. 2. 1 D: Wat ex-vogels 1Held. Boys 1; Helder 3Wie- ringerwaard 1; Succes 2Petten 1; J.V.G. 1Schoorl 1; H.R.C. 4Atlas 1. 2 D: Koedijk 2—Alcmaria 4; Alkmaar 2Egm. Boys 1; OudorpD.T.S. 2. 2 E: Aarts woud 1N.Niedoi-p 2; SportHem; Straixdvogels 2Oudendijk 1. 2 F: Sparta 2Helder 4; Texel 2Zeemacht 1; Helder 5—H.R.C. 5; Oudeschild 1—Dosko 1. 3 E: AkerslootSchoorl 2; Alkmaar 3Alcmaria 5 C.S.V. 2Vrone 2; Egm. Boys 2—Ursem. 3 F: H.R.C. 7—B.K.C. 2; Zeemacht 2—J.V.C. 2; Wa tervogels 2Succes 3. 4 F: Oterleek 1Koedijk 2; Oudendijk 2—Ursem 2; D.T.S. 3Alkmaar Boys 5. 4 J: N. Niedorp 3Callantsoog 1; Dirkshorn 1— B.K.C. 4; Petten 2Dirkshorn 2; Wieringerwaard 2 Sparta 3; Callantsoog 2—Dosko 2. 4 K: Wijdenes 2—Aartswoud 2; M.O.C. 2Flevo 2. Adsp. K: Alcmaria bAlkm. Boys b; D.T.S. a Uitgeest a; Adsp. L: Akersloot aSchoorl a; N. Niedorp a Bei-gen a; Alkm. Boys cAlcmaria c. Adsp. P: Twisk a—V.C.L. a; Hauwert aFlevo a. Adsp. R: Helder aHelder ,b;Sparta aH.R.C. b. Adsp. S: J.V.C. aSucces a. Adsp. T: Sparta bH.R.C. e; Helder gSucces b. (Algemeen Sportblad). Zoo bleef het tot de pauze. Helaas had Dik Min een trap opgeloopen, tegeii z'n dijbeen, welke zoo erg was aangekomen, dat hij den strijd moest opgeven. In zijn plaats viel Klinkhamer in, die alreeds een wedstrijd had gespeeld en daardoor wel heel erg slapjes was. Gelukkig dat Cor Coevert, die inplaats van Min, back ging spelen, buitengewoon op dreef was en ook Piet Beeldman weer een fraaie partij speelde. Toen kwam uit een hoekschop, keurig ge nomen, de gelijkmaker, toen de rechtsbinnen van Vrone het leer op z'n fioofd nam en Jan de Vfcor passeerde (11). Toen kwam de spanning er eerst recht in. Teen bleek ook weer, hoe stug B.S.V. kan verdedigen als 't moet en hoe Jan de Moor in het doel weer een keeper van groote kwaliteiten was. De manier waarop hij een lastigen effectbal nog over de lat stompte was meesterlijk. Gelukkig voor B.S.V. was het weer "\^im Dames, die voor de tweede maal zijn club de leiding gaf na een mooix aanval der geheele voorhoede. En daar bij is het gebleven. Het was een heele opluchting voor de eBrgenaren, toen de scheidsrechter die uit stekend voldeed, voor het einde floot en B.S.V. met de kostbare puntjes naarh uis kon gaan. Heelemaal verdiend was de overwinning o.i. niet. Een gelijk spel had juister de verhouding weergegeven. B.S.V. moet er heusch meer opzitten; er wordt lang niet snel genoeg gespeeld. Het duurt alles veel te lang, waardoor verrassende aanvallen uitblijven. Fillet op de spilplaats heeft ons daar heel wat be ter voldaan dan in de voorhoede. Vooral na de rust, toen het kritiek werd, heeft hij enorm veel werk verzet en met succes. Wim Dames als middenvoor voldeed o.I. ook wel, al was hij wat onwennig. Individueel zij nalle spelers goed, en als ze meer tempo krijgen, dan zal zeker het succes verzekerd zijn. been in het vijandelijk doel belandt. De stand is 1—4. Alcmaria blijft aanvallen, we zien fraaie schoten van v. d. Poll, Hiemstra, zien Ooms nog eens aller zonderlingst op Rampen terugspelen en dan fluit de scheidsrechter voor half-time. De tweede helft verschilt in den beginne niet veel van het begin van de eerste. Missers, missei's en nog eens missers bij Alcmai'ia. De Gooiex-s vei'spelen een kans, wanneer de uitloopende Rampen een bal, die dwars langs het doel rolt, niet bereikt, maar dan komt Alcmaria los. Er komen schoten van Gerritse, Plas mist een kans door af te geven inplaats van te schieten, maar resultaten blijven uit. Éénmaal ont komt het Alcmaria-doel zelfs op wondei'baai'lijke wij ze aan doorboring, wanneer de bal van de bovenlat loodrecht naar beneden ketst, maar het ovei-wicht van de withemden is nu zóó groot, dat een goal als 't ware in de lucht zit. Deze komt ook, wanneer v. d. Poll, nadat enkele anders spelci-s hebben gemist, keurig inschiet. De stand is 2—4. Zou er toch nog een kansje zijn op een gelijk spel? Het publiek is enthousiast genoeg, maar groot was de mogelijkheid niet, want 't Gooi speelde een fik- sche partij. De tijd verstreek langzaam maar zeker, zonder dat er verandering kwam. Eindelijk werd het dui delijk, dat deze wedstrijd voor Alcmaria als ver loren te beschouwen was. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot was de stand ongewijzigd 2—4 en had Alcmaria deze thuiswedstrijd verloren. Ons algemeen oordeel is, dat van Wieringen wel is gemist als middenvoor, dat hij in een wedstrijd soms misschien eens minder goed heeft voldaan, dunkt ons bij de onophoudelijke omzettingen niet alleen vergeeflijk, doch zelfs begrijpelijk. Overigens meenen we, dat het geëxperimenteer met de voor hoede thans beëindigd behoort te worden, zullen nog behoorlijke resultaten te bereiken zijn. Wil men nog eens het een en ander probeeren, men doe dit dan op oefenwedstrijden door de week of op vrije Zondagen, waarbij men dan tevens een proef kan nemen met andere backs, wat o.i. meer noodig is dan een voorhoede te wijzigen, die er uitstekend wezen mag. Trouwens in deze wedstrijd deed het eigenaardige zich voor. dat de keeper van 't Gooi heel wat moeilijker werk kreeg dan Rampen, zoo dat we eigenlijk nauwelijks gelegenheid hadden zijn keeperstalenten te kunnen beoordeelen. Erg bevorderlijk voor het spel van onzen doelman was het werk der Alkmaarsche backs overigens niet. Onze indruk is, dat wellicht meer nog dan bij de spelers de oorzaak van deze nederlaag te zoe ken is bij de leiding, die zich meer en meer laat kennen als zwak. Anders zou niet mogelijk zijn, dat het elftal zijn zelfvertrouwen kwijt is.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5