melkrijk hoornvee Tooneelwedstrijd Expeditiezaak, Jet Gele Gevaar" Naaimachine Boelhuis PFAFF L. Bolte J. OTSEN een stuk Leed Het MEUBELPALEIS van Meubelfabriek „EIK EN LINDEN", Alkmaar 29 stuks 2de Wedstrijd-Avond Het Lied van alle Tijden. P. DANZ noodig??? SCHAGER ROOSJES Lindegracht 10=16 is ONOVERTREFBAAR. Uit onze omgeving. Duitsche ballons in ons land gedaald. Heren! Groot Kledingbedrijf H kleedt U voor f 4.- DAAN POOL nstituut voor Arb. Ontwikkeling. Koopt NU reeds Uw meubelen voor SINT NICOLAAS. Geopend van 9—12 en 11/2uur Zaterdags van 9—1 en 2'/2—5 uur Op verzoeK ooK andere tijd Z IJ PE SCHAGERBRUG. Zeer geslaagde „Funny Boys"-avond. Voor een geheel gevulde zaal hebben „The Funny Boys" alhier j.1. Zondag een gezelligen avond gege- ven in „Het Wapen van de Zijpe", waarbij medewer king werd verleend door mevr. Manya Tomsinsky (viool) en den heer S. Kuiper (voordracht). Onder het spelen van het bandlied ging te ongeveer half 9 het scherm op en vertoonden, binnen nieuwe decors en in nieuwe costuums, de „Boys" zich aan het pu bliek, dat het met een hartelijk handgeklap ont ving. Door den heer D. Veeter werden in een keurige speech allen welkom geheeten, in 't bijzonder Burge meester en Mevrouw Breebaart en Mevrouw Manya Tomsinsky. Het is voor de eerste maal, aldus spre ker, dat de heer en mevrouw Breebaart op een uit voering, gegeven door „The Funny Boys", in de „resi dentie" van de Zijpe, aanwezig zijn en dit is ons na de eerste kennismaking te Callantsoog, een groot voor recht. Voorts memoreerde spreker, dat de band door een gelukkig toeval met mevr. Tomsinsky in aanra king is gekomen, die spontaan haar medewerking heeft toegezegd en daarmee de band niet alleen een greote dienst, doch ook een groote eer bewijst. Hierna werd een aanvang gemaakt met het pro gramma. Achtereenvolgens werden op voorbeeldige wijze uitgevoerd een marsch, een wals, een tango foxtrot, een tango en een ouverture, waarvan eenige met refreinzang van den heer J. Meijer. Vervolgens trad mevr. Tomsinsky op, die een drie tal vioolsoli ten beste gaf. We durven gerust neer to schrijven, dat men in Schagerbrug nog nimmer der gelijk vioolspel heeft gehoord. Het spel was en wij -even hier de meening weer van hen, die beter tot oordeelen bevoegd zijn dan wijzelf van een buiten gewoon hoogstaand en zuiver gehalte en allerwege as men er over verwonderd (en enthousiast) dat het ïogelijk is aan een viool zoo wonderlijk mooie klan- en te ontlokken. Het optreden van mevr. Tomsinsky •af aan dezen avond een bijzonder cachet en we enden het buitengewoon prettig dat het publiek dit ist te waardeeren. Het was muisstil in de zaal en a de nummers bracht men mevr. Tomsinsky een vare ovatie voor haar prestaties. De heer P. Krooncn- urg zorgde bij dit optreden voor de pianobegelei- 'ing, in dit geval een verre van gemakkelijke taak, •aarvan hij zich op voorbeeldige wijze heeft gekwe- ;en. Nadat door de band nog een wals wrs gespeeld, werd onder leiding van mevr. Tomsinsky als gast- 'irigente een operette-potpourri uitgevoerd. Onder ',eze bekwame leiding hebben „The Funny Boys" een opprestatie geleverd: het geheel was in één woord aibliem. Een extra woord van hulde hierbij aan het adres van den heer Meijer voor zijn prima refrein zang. Aan mevr. Tomsinsky werd, met een hartelijke dankbetuiging een schitterend bouquet bloemen aan geboden. Hierna was het woord aan den Burgemeester, den heer Mr. D. Breebaart, die bedankte voor de bij den aanvang gesproken welkomstwoorden. Spreker gaf uiting aan zijn bewondering voor het door de band geleverde werk, alsook voor het schitterende viool spel van mevr. Tomsinsky. Hij sprak de hoop uit, dat de band op den ingeslagen weg zal voortgaan en het zal brengen tot een in den wijden omtrek be roemd gezelschap, voor wie het nog eens weggelegd zal zijn in de groote steden te mogen optreden, waar bij spreker zeide te gelooven, dat zelfs een optreden van deze band in „Tuschinksky" niet misplaatst zou zijn. Na de pauze werd een door twee bandleden samen gestelde muzikale tooneelschets van humoristische strekking opgevoerd, getiteld: „Het is alles komedie". En met succes, want er is geducht gelachen. Voorts trad de heer S. Kuiper voor het voetlicht met een repertoire in Westfriesch dialect, wat hem buitengewoon goed afging. Een speciaal door den heer Kuiper samengesteld loflied op „The Funny Boys", werd uit volle borst door het publiek meege zongen. Nadat ter versterking der kasmiddelen eenige prij zen waren verloot, werd tot besluit door de band nog een foxtrot en een wals ten gehoore gebracht. De heer Veeter sprak het slotwoord, waarbij nog maals hartelijk dank werd gebracht aan mevrouw Tomsinsky, niet alleen voor de medewerking op de zen avond, doch ook voor het vele, wat men in de afgeloopen veertien dagen van haar had geleerd. Ook de zaalhouder kreeg een hartelijk bedankje voor zijn zoowel voor als tijdens de uitvoering verleende hulp. En hiermede was dan deze buitengewoon goed ge- Slaagde avond, die de gunstige reputatie van „The Funny Boys" stevig heeft bevestigd, ten einde. POLITIE: Verloren: een rijwielbelastingmerk. LA NOEN DIJK In totaal vier ballonsIn de Groningen geland. provincie Groningen. Zondagmorgen zijn te Dusseldorf veertien Duitsche ballons, elk met vier inzittenden, opgestegen voor een snelheidsvlucht. Van deze bal lons zijn er vier afgedreven naar de provincie Gro ningen. Zij zijn tegen den avond of in den loop van den avond alle behouden in de provincie gedaald. Om 5 uur landde een ballon bijNieuweschans, om half zes een bij Houwerzijl (gemeente Ulrum), om zes uur een tusschen Nieuw-Wolda en oostwold (ge meente Leek), en om tien over half zeven een on der Hornhuizen. Overal werd de schade, aan de lan derijen toegebracht, door de ballonvaarders onmid dellijk in contanten vergoed. De ballon, die te Hornhuizen is geland, is op een vrachtauto geladen en des avonds half twaalf te Groningen gearriveerd, alwaar de vier Duitschers, die ook met de auto meekwamen, den nacht heb ben doorgebracht. Onder hen bevond zich de beken de ballonvaarder Karl Götze.1* ZUIDSCHARWOUDE. De heeren D. Bakker en P. de Geus hebben een voorstel bij den geementeraad ingediend om te be sluiten, over te gaan tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur en tot instelling van een Instituut voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Zij stellen voor het Bestuur te doen bestaan uit 5 le den, n.1. één lid tevens voorzitter, door B. en W. uit hun midden aan te wijzen; één lid te benoemen door den Raad uit zijn midden en drie leden te be noemen door den raad uit een door B. en W. op te maken aanbeveling van 2 personen voor elk lid, behoorende tot verschillende kringen der bevol king. De secretaris wordt bij meerderheid van stemmen door en uit het Bestuur gekozen. Het voorstel gaat vergezeld van de volgende Me morie van Toelichting: De Overheidstaak op het gebied der armenzorg is in den loop der jaren belangrijk gewijzigd. Ieder die de ontwikkeling van onze wetgeving op dat punt heeft gevolgd, weet, dat de Armenwet 1912 zich in verschillende opzichten t.a.v. de omschrij ving van de taak der openbare armenzorg onder scheidt van de wet van 1854 en dat reeds bij de wet van 1912 is gebleken, hoe zeer de in die wet op dit punt gehuldigde beginselen pasten bij de inmiddels zich snel wijzigende maatschappelijke toestanden. Immers, de omstandigheden drongen er toe, meer dan ooit, dat de Overheid zich direct of indirect het lot aantrok van breede kringen van de samenleving. Allerlei sociale maatregelen werden getroffen zoo wel op het gebied van de voorziening in de be hoeften der minder goed gesitueerden in engeren zin, als op het zooveel breedere terrein van de volkshuisvesting, de volkshygiëne, de verzekering tegen het risico van den kwaden dag enz. De opvatting, dat de Overheid leidend en waar mogelijk en noodig, steunend moet optreden wan neer dit gevorderd wordt ter voorziening in maat schappelijke nooden en behoeften, heeft zich op ve lerlei terrein baan gebroken. -Anderzijds hebben verschillende bevolkingsgroe pen, door den drang derzelfde omstandigheden, her haaldelijk aanraking gekregen met de Overheid, die, hier meer, daar mindef, van de uit de maat schappij opgekomen organen partij trok om haar taak zoo goed mogelijk te vervullen. Dat dit alles ook zou beïnvloeden den aard der bemoeiingen van de instellingen, die hebben te voorzien in het onderhoud van hen die het zich niet op andere wijze kunnen verschaffen, ligt voor de hand. Ook al laat men buiten bescrouwing het bestaan der verschillemde crisis-commissies, voor regeling van werkloozen-uitkeeringen, die in de ja ren 1914—1918 en daarnia op verschillende plaatsen werden gevormd, het lij<dt geen twijfel, dat vooral in die jaren is gegroeid de gedachte, dat de Over heid zich voot een doelmatigen arbeid op het ge bied der ondersteuning in het bijzonder van valide arbeiders een nauw contact heeft te verzekeren met de werklieden-organisaties, opdat door uit wisseling van de wederzijdsche indrukken en erva ringen en door gemeenschappelijk overleg op de juiste wijze een bestemming wordt gegeven aan de gelden, die voor dit doel1 uit de openbare kas wor den beschikbaar gesteld, Ten einde de mogelijk heid te openen, dat ook uit de kringen der arbei ders bestuursleden worden gekozen, is artikel 2 sub 3 in het reglement opgenomen. Ook overigens achten wij het gewenscht de Over- heids-armenzorg op anderen voet dan tot dusver te organiseeren. Wanneer men in aanmerking neemt, dat belangrijke en steeds toenemende bedragen uit de gemeentekas daaraan worden en moeten worden ten koste gelegd, dan is hét naar ons voorkomt, redelijk, te verlangen, dat Uwe Vergadering op eeni- gerlei wijze bij de besteding dier gelden betrokken wordt Thans kan de Raad niet veel anders doen dan jaarlijks bij de begrooting een subsidiepost uit trekken en bij de behandeling van de rekening be- oordeelen, hoe het financieel beleid is geweest. Ove rigens berust de beschikking geheel bij een afzon derlijk orgaan, dat krachtens de wet zonder beroep beslist op aanvragen om ondersteuning. Al bren gen wij gaarne hulde aan hen, die zich moeite, zor gen en tijd getroosten om dezen arbeid naar beste weten te verrichten, ieder zal moeten toegeven, dat het met de verantwoordelijkheid der door de bur gerij gekozen vertegenwoordiging voor de besteding der belastingpenningen eigenlijk niet is overeen te brengen, dat zij feitelijk niet den minsten invloed heeft op den dagelijkschen gang van zaken. Wij zou den daarom gaarne deze gelegenheid aangrijpen om den Raad door een vertegenwoordiging zeggingschap te geven bij de beslissingen van het gemeentelijk •armenzorgorgaan. Daarnevens zal natuurlijk ook voortaan dankbaar worden aanvaard de vrijwillige medewerking van diegenen uit de burgerij, die zich tot het moeilijke, maar toch ook voldoening gevende werk der voorziening in de nooden der behoeftigen aangetrokken gevoelen. Vervolgens meenen wij U te moeten voorstellen aan dat orgaan niet langer den naam te geven van Burgerlijk Armbestuur, Deze naam herinnert te zeer aan een verleden, waarin andere opvattingen wer den gehuldigd over de taak der overheid op dit ge bied. Wij vestigen hiervoor reeds de aandacht er op, dat de Armenwet 1912 juist t.a.v. de waardee ring van de sociale beteekenis van de burgerlijke armenzorg zich onderscheidde van de wet van 1854. Kort na de inwerkingtreding der eerstgenoemde wet zijn er dan ook verschillende gemeenten geweest die in verhand met deze gewijzigde doelstelling den naam van burgerlijk armbestuur hebben vervangen door dien van instelling voor maatschappelijk hulp betoon. Wij zouden dat voorbeeld willen volgen. De juridische positie blijft intusschen dezelfde en zal ook in 't vervolg zijn die van een instelling van wel dadigheid als bedoeld in art. 2 le lid sub a der Armenwet 1912. LANGENDIJK. Ook hier wordt in verschillende perceelen Kool de z.g. stipziekte waargenomen. De schade hierdoor aangericht is bij sommige bouwers vrij aanzienlijk. De heer J. Hopman, sedert een groot aantal ja ren ambtenaar bij de Gemeenschappelijke Lichtbe- drijven voor Langendijk en St. Pancras, zal binnen kort den dienst met pensioen verlaten wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. We vernemen dat het bestuur van de gemeen schappelijke Lichtbedrijven besloot aan de commis sie van Beheer voor te stellen de salarissen met 5 pet te verlagen. Het G.O. zal hierin nog moeten wor den gekend. NOORDSCHARWOUDE. In aansluiting op het bericht in het nummer van gisteren betreffende een ongeval aan het zoontje van den heer Bouwens overkomen, kan nog gemeld wor den dat de verwondingen niet zijn ontstaan doordat het ventje alleen van een hek afviel, maar doordat hij geraakt werd door een juist passeerende vracht auto. De verwondingen welke hij had opgeloopen waren vrij ernstig, vooral aan het hoofd. Nationale Tooneelwedstrijd. Zondag 17 Nov. a.s. zal in Concordia te Noord- scharwoude de tweede wedstrijdavond van den Nat. Tooneel wedstrijd plaats hebben, voor welke avond de tooneelvereeniging „Helmers" van Amsterdam zal optreden met het zoo mooie romantische tooneelstuk: „Het lied van alle tijden", door H. Scheffer. Bij de het vorig jaar te Leerdam gehouden Nat. tooneelwedstrijd behaalde deze vereen, niet minder dan zeven der hoogste prijzen, zoodat ongetwijfeld de vele bezoekers Zondag in Concordia een genot vollen avond wacht. Zie de advertentie in dit blad. a. d. Pettemerkluft gem. Zijpe, ten huize en ten ver zoeke van den heer G. DE BOER, wegens opheffing van het bedrijf, op Woensdag 20 Nov. a s. des v.m. 10 uur, bestaande uit een prima beslag, 11 kalf-, 3 versclie- en 3 gelde koeien, 1 herfstkalver, 6 kalfvaar- zen, 5 graskalveren m. schets, een paard (7-jarige vosmerrie), 10 fok schapen, 13 overhouders, 17 schram men, 200 kippen, (witte leghorns) 100 van eerste en 100 van tweede leg; voorts hooi, 10.000 Kg. en stroo, Verder boerderij-inventaris, al. landbouwgereedschappen, wo. wa- lenmaker, dricw. kar m. iertank, hooikros, enz., varkenshokken, melk- en andere gereedschappen, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Deurw. VAN HUIT. per maand. Op deze conditie leveren wij aan personen met vaste werkkring, o.a. WINTERJAS en COSTUUM samen I 54.- REGENJAS en COSTUUM samen f 52.- Alles ook afzonderlijk te leveren. Er Is prijsstijging op vele goederenmarkten. Als U NU kleding koopt, betaalt U nog de oude prijzen en U hebt het voordeel van geleidelijke betaling. Uitsluitend beste stoffen en uitstekende pasvorm, óók voor zware figuren. Strikte geheimhouding. Coupeursbezo'ek met stalen aan huis. Br. Bur. 142 van dit blad. NATIONALE „CONCORDIA" Noordscharwoude op Zondag 17 Nov. 1935 Optreden van de Rederijkers kamer „HELMERS" te Amsterdam, met Romantisch Tooneelspel in 3 bedrij ven door H. Scheffer. Entrée fl.— (alles inbegr.) Plaatsbespreking aan de zaal. Zaalopening 7 uur. Aanvang 8 uur (precies). BAL en amusements-orkest „Sonny Band". Dagelijks VERSCHE VISCH en ZOUTE VISCH verkrijgbaar. Beleefd aanbev./ C. SCHELTUS, Nieuwe Laagzijde. SCHAGEN. Bretelschorten, kleurecht, nieuwe dessins, 65, 57^, 52J4 Bretelschorten, flinke ruime modellen, 1.10, 95, 85 Huishoudschorten, waschecht 1.15, 90, 65 Huishoudschorten, aparte modellen 1.90, 1.65, 1.45 Huishoudschorten, donkere dessins, en extra wijd voor oude dames, 2.35, 1.85, 1.35 Japonschorten, mooie garneeringen, 2.10, 1.75, 1.40 Japonschorten, prima pasvorm 2.60, 2.50, 2.35 Mouwschorten, in zephir of jeems. 1.40, 95 Mouwschorten, pompadour 2.50, 2.10, 1.90 Zwart Luster Schorten 5.00, 4.50 Kinder Schorten Speelschortjes. Schagen Waarheen Zondagavond 17 Nov. Natuurlijk allen naar de groote zaal van SLIKKER te Anna Paulowna. Wat is daar dan te doen? CONCERT van de Mandolineclub van 8—9. Daarna optreden van en Tommy Bouman met nieuw programma. Entrée f0.60. alles inbegrepen. BAL NA. Hoewel er 500 zitplaatsen zijn, is plaatsbespreking a 10 cent aan te bevelen. PERMANENT WAVE (met oliebehandeling) Compleet f 2.50 Twee dames gelijk f 4.— Pijnloos Met garantie C. J. BREEUWER-Rijkenberg, Keizerstraat 44 Den Helder Door omstandigheden te koop^ Een oude welke een goed bestaan oplevert in 't Gooi, Z.g.a.n. vrachtwagen* Kooper wordt geheel ingewerkt* Contant. Br. no. 40 Bur. van diti blad. Woensdag 13 November spreekt over: 's avonds half acht, in de „Cérès". Entrée 10 ct. Leden vrij. Koopt dan een Dan is de kijk er af! WEINIG duurder dan andere mer ken, doch VEEL beter. Ook hebben wij machines reeds voor 140. voor- en achteruit werkend. KOLHORN Uit de hand te koop; to Smerp, Wieringen, groofl 3,41.50 H.A. Te bevragen bij C* VERMEULEN, Westerland 30, Wieringen. Te koop: EEN GELDE KOE met 15 L. melk. 3,60 eü 10 beste Biggen, bij A. FRANCIS, Nes, gem* Schagen. Te koop: V CAFE-VERLOF met inventaris, hypotheek he-t schikbaar. Br. onder lett. S.H. Bur* van dit blad. Wegens opheffing van de boer-i derij te huur: EEN PARK DIJK, tot Kerstmis. '35. Tevens te koop een klamp best gewonnen Hooi ert 2 Tilbury's. C. BELLIS, Kreilhoek, Barsingerhorn. Te koop: Een goedgekeurde l'/z-iange Stamboekstier, bij D. KRILLER, Oude Niedorp 86, Uit de hand te koop: Ongeveer; 3 H.A. uitmuntend WEILAND, Te bevragen bij F. HOEK, Groote-i Kecten. Post 't Zand. Ondergeteekende biedt zich aan voor het KNIPPEN VAN HOORNVEE. P. RUIG, Terdiek, N. Niedorp. f 2500— gevraagd, als Ie hypotheek op huis, mooi gel., solied pand. Liefst van par ticulieren. Br. letter L2, bur. v.d. blad Te koop: EEN TIJDKOE, D. JIMMINK, Groeneweg, Schagen*

Schager Courant | 1935 | | pagina 4