Arrondissemeits-Reclitbank RUISENDE EUGD Tand verzorging op de scholen* Zullen we hiertoe komen In de gemeenten van het voormalige kanton Schagen. Men schrijft ons: Op Woensdag 7 Nov. jl. hield de voorbereidings commissie inzake tandverzorging op de scholen on der leiding van haar voorzitter, den heer S. Ja- ring, een propaganda-avond te 't Zand in café „De jonge Prins". De heer Jaring had het genoegen vele ouders en andere belangstellenden, w.o. het schoolbestuur van de Parochiale Schoql en de beide plaatselijke schoolhoofden, hartelijk welkom te heeten. Hij deel de ons mee, dat 't initiatief om te komen tot tand verzorging op de scholen in 't voormalige kanton Schagen, omvattende 'n 13 tal gemeenten, uitging van den burgemeester van de Wieringerwaard. De ze stoot bracht B. en W. van- de gem. Zijpe in be weging en op een vergadering van betrokkenen bij het onderwijs werd een voorbereidingscommissie van 8 leden benoemd, die moest trachten tandver zorging op de scholen van deze gemeente mogelijk te maken. Waar de gemeenten in deze tijdsomstandigheden uit onmacht -niets kunnen bijdragen tot de kosten, zijn de ouders van ongeveer 3000 schoolgaande kin deren alleen aangewezen daarin te voorzien. Wanneer per kind gemiddeld 11.10 vergoed wordt, dan is ons plan een financieele mogelijkheid. liet zwaartepunt vap deze kwestie ligt dus aan de zijde der kostenbestrijding. Hoe zwart de tijd ook is, de heer Jaring verklaarde geen pessimist te zijn. Wan neer ieder hier aanwezig vanavond naar huis gaat met de overtuiging, dat tandverzorging geen overbodige luxe is. maar voordeelig voor een alge heel goeden gezondheidstoestand, dan twijfelt de heer Jaring niet of er is bereidheid om een finan cieel offertje te brengen. Wij bevorderen hiermee tevens de volksgezondheid, dat groote goed, een so ciaal werk van belang. Maar ook kan redelijker wijs een beroep op onze schoonheidszin worden ge daan. Een gaaf gebit verhoogt den indruk, die van onzen persoon uitgaat, in niet onbelangrijke mate. Tot onze vreugde hebben de doktoren v. Slooten en Bocrma zich belangeloos bereid verklaard op onze propagandavergaderingen als medici het groote nut van tandverzorging uiteen te zetten. Dit zal wor den gedaan aan de hand van een 30-tal lantaarn plaatjes, welwillend afgestaan door de Ned. Vereen, tot bestrijding van tandbederf, terwijl 't projectie apparaat beschikbaar werd gesteld door de Holland- sche Maatschappij van Landbouw. De onvermoeide ijver van den heer Bol, onderwij zer te St. Maartensbrug, bezorgde ons dit alles. Na deze noodzakelijke inleiding kreeg Dr. Boerma. arts te 't Zand, 't woord voor zijn medische uiteen zetting. We moeten ons wel beperken tot een kort resumé! De zong voor het gehit, omvat: a. goed reinigen: b. flink gebruiken; c. regel matig tandheelkundig onderzoek; d. vroegtijdig her stel van zieke tanden. De tanden bederven door gisting en rotting van aan de tanden vastklevende spijsresten. Daaruit volgt, dat men 't gevaar van bederf vermindert, zelfs voorkomt door mondspoeling met schoon wa ter na eiken maaltijd en door doelmatig borstelen met. een deugdelijk tandmiddel. Gebruik daarvoor een borstel met haren, welke naar 't midden toe korter worden en borstel de bovenkaak uitsluitend in neerwaartsche- en de onderkaak alleen in op- waartsche richting. Ook de binnenzijde dient gebor steld te worden. Verder gebruikt men zijn tanden flink, als er goed gekauwd wordt. Dat bevordert een goede spijsvertering. Dr. Boerma stond uit den aard der zaak lange- ren tijd stil bij de tandcaries, de veel voorkomende ziekte, die het hol worden en afbrokkelen der tan den veroorzaakt. Geen 5 van de 100 gebitten blijven daarvan bevrijd. Bijna alle tand-, tandvleesch- en tandkasziekten zijn er het gevolg van. We stuiten de caries door plombeeren, d.i. het op vullen van de holten. Wacht niet tot pijn optreedt, want dan is de behandeling veel moeilijker, zoo niet nutteloos geworden, 't Is een feit, dat de patiënt de tandcaries te laat opmerkt. Daarom moet men minstens tweemaal per jaar zijn gebit laten onderzoeken. Ook het melkgebit eischt onderhoud en onderzoek. Wanneer in 't zesde jaar een blijven de kies verschijnt, moet aan haar behoud de groot ste zorg worden besteed. Soms zeer schril werd 't woord van Dr. Boerma gesteund door de lichtbeelden. Na den spreker en den heer Bol, die 't projectie apparaat bediende, bedankt te hebben, verzocht de voorzitter de vergadering maar eens ronduit te zeg gen, wat op 's harten grond lag. Er ontspon zich een geanimeerde gedachlenwisseling, waaruit ten slotte de heer Jaring tot zijn verheugenis conclu deerde, dat niemand der aanwezigen bezwaren had tegen een billijke en redelijke bijdrage in de kosten. Welke regeling aan dit criterium voor 't Zand vol doet, werd ter bestudeering opgedragen aan de plaatselijke commissieleden in overleg met school bestuur en schoolhoofden. De voorzitter dankte ten slotte de aanwezigen voor de betoonde belangstelling en sprak zijn ver trouwen uit, dat de ouders metterdaad het groote nut van tandverzorging zullen toonen in te zien. te Alkmaar. VOOR DEN POLITIERECHTER. Maandagmiddagzitting van 11November 1935. Beemster. EEN FATALE VERGISSING. De 37-jarige arbeider Joh. Theo B. te Beemster was bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij zou hebben geschoten een paar eenden, die later bij ongeluk niet wild ,dcch tam bleken te zijn, zoodat deze eenden jacht niet voordeelig voor gezegden heer B. uitpakte en hij op het weinig populaire bankje kwam te zitten. Alhier was gezegde heer B. zoo vrij te beweren, dat hij de door hem geschoten eenden als wild had geobserveerd en hij diverse eendensoorten had meegebracht om deze meening ts boekstaven. Het verhoor van den eerste getuige gaf den Officier al motief om vrijspraak te requi- reeren met gunstig resultaat, zoodat de eenden- expositie niet noodig was. Urk. IN VEREENIGING EEN BALLONBROEKER AFGEDROOGD. De heeren Meindert N. en Willem H., resideerende op het eiland Urk, hadden in den avond van 19 Sept. hun 16-jarigen mede-eilander Henkie Pronk, die zeer eerbaar met zijn grootmoeder liep te wan delen, een pak slag toegediend, voor welk onbe schaamd bedrijf zij heden door den Politierechter rechter onder handen werden genomen. De heer Meindert. N. was zoo onbeleefd geweest zonder kennisgeving niet te verschijnen, wat echter den gang van het belangwekkende proces niet ver traagde en ieder der verdachten werd behandeld volgens eer en geweten, zoodat 1ste verdachte werd veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen en nummer twee vrijgesproken. Alkmaar. HET BEKENDE LIEDJE. De opperman Ger. M. te Alkmaar stond terecht verdacht van valsche opgave voor de werkloozen- steunverleening naar aanleiding van het feit, dat hij het desbetreffende formulier van aanvrage valschelijk had ingevuld. Hij zou namelijk de vraag omtrent het bedrag zijner inkomsten hebben inge vuld met een kruisje, wat natuurlijk of vermoede lijk niets beteekende, hoewel hem bekend was, dat zijn echtgenoote reeds sinds Juni 1929 wekelijks f 5 verdiende met het schoonmaken van een kantoor. Verdachte, die bekend staat als Geert de Leuge naar, volgens de Officier, was reeds eenige malen wegens oneerlijkheden niet de Justitie in contact geweest en werd tegen hem gerequireerd 1 maand gev. Mr. v. d. Loos pleitte ontslag van rechtsver volging of vrijspraak op juridische gronden, omdat verdachte niets had ingevuld. De Officier wenschte te dien aanzien de jurispru dentie er op na te zien, maar achtte niettemin ver oordeeling niet uitgesloten, omdat hij het geheele formulier met zijn handteekening had bekrachtigd. Reden waarom de Officier persisteerde. Pleiter beriep zich op de door hem geraadpleegde rechtsspraak en ontkende dat men hier een hande ling zou hebben verricht, wel zou hier misschien zijn opgewekt een suggestie, doch een strafbare handeling was niet aangetoond. Pleiter handhaafde dus zijn conclusie. Het onderzoek werd daarop ge schorst tot a.s. Maandag, ten einde den ambtenaar voor sociale zaken als getuige te hooren. Enkhuizen. MET DE KILOMETER-TELLER GEKNOEID. De niet verschenen heer Martinus M. had te Enk huizen van den garagehouder Baas een auto ge huurd met kilometerteller, waarvan bleek, dat hij na terugkomst met de kilometerteller had geprutst, zoodat een aantal kilometers niet werden aange geven. Daardoor werd den verhuurder een schade berokkend van het bedrag der benzine, die was meegeteld. Voor deze verkapte bedriegerij, waar van de schade, pl.m. f 3.20 bedragende, niet was vergoed, werd de linke huurder, reeds eenmaal voor lange-vingers-sport veroordeeld, bij verstek ver oordeeld tot 2 maanden, conform eisch. Wieringen. EEN KWAADAARDIG JONG KATJE. De 18-jarige Aagtje v. M., alreeds gehuwd met zekeren heer Marten N., gezegend met een baby van zes weken, wonende te Wieringen, onthaalde op 27 Augustus een tweetal jachtopzieners, die haar echtgenoot kwamen hooren betreffende een vermoedelijke jachtwetovertreding, op een roffel met een kachelpijp, voor welk dapper feit het kind vrouwtje heden terecht stond. Zij liet zich thans ook nog niet kisten en had nog een getuige a dó- charge meegebracht ook. Haar echtgenoot liet zich ook niet onbetuigd en had gemanoeuvreerd met een zakmes. De verklaringen van den getuige a dé charge klopten slecht met het proces-verbaal, doch daar werd maar geen drukte van gemaakt. Een proces wegens meineed is niet zóó erg begeerlijk. De politierechter en officier namen het geval dus kalmpjes op en werd de jonge mama veroordeeld tot f 6 boste of 4 dagen. De kachelpijp kon de juffrouw wel terugkrijgen, als Agie althans niet in hooger beroep gaat, waar zij hardnekkig over maalde. Alkmaar. DE LOSHANDIGE CHAUFFEUR. Een met den naam Adrianus L. getooide chauf feur te Alkmaar had op 19 Oct. een collega, die ook bij het station in de rij stond een opstopper toege diend en stond heden daarvoor terecht. Het scheen, dat de mishandelde confrater, Henk Geuzebroek, aan verdachte die een krantje had zitten lezen, een vrachtje had afgesnoept, wat den drift van Janus had opgewekt. Uit het onderzoek kwam ech ter thans vast te staan, dat het heelemaal niet de bedoeling was geweest om verdachte een taxiklant af te lokken. De heer de Bruijn, vertegenwoordiger van de Singer Tax had de slag zien toebrengen, waarop de kous als „af" werd beschouwd. De Of ficier beklaagde zich over de vervelende regeling van de taxi's bij het station, die aanleiding kan ge ven tot onaangenaamheden, zooals thans ook weer was gebleken. Enkhuizen. OP ZICHT GEHAALD EN NIET BETAALD. Voor dit feit stond terecht de 38-jarige koopman Theodorus P. te Enkhuizen, welke mijnheer bij den manufacturier Snijders manufacturen had gehaald op zicht, zonder deze te betalen. Verdachte ver kocht de goederen, die hij bij den heer Snijders kocht, weer aan andere liefhebbers. De verdachte beweerde thans, dat hij de goederen had betaald en vermeende dat Snijders niet be hoorlijk boek zou hebben gehouden. Maar de heer Samuel Snijders bleef hardnekkig volhouden, het geld niet te hebben ontvangen en zijn vrouw Ro- sette bevestigde zulks. De Politierechter vond, dat verdachte gevaarlijk spel had gesüeeld en veroor deelde hem tot f 15 boete of 10 dagen. Kolh or n. LEELIJKE WOORDEN GELANCEERD. De landbouwer Arie M. te Kolhorn had zich lee- lijk vergalloppeerd door mej. wed. G. Geel—Los, ziin dorpsgenoote te kwalificeeren als 'n „slet". De hei bel scheen ontstaan te zijn over het gebruik van een trao. Arie betuigde nu zijn SDi.it, dat door de vergevingsgezinde weduwe werd geaccepteerd. Von nis nu f 1 boete of 1 dag. Medem blik. HARDDRAVERIJ-GOKKERIJ. Een drietal bookmakers uit Amsterdam, waar onder de heer Jan Dirk v. d. Gr., in het dagelijks leven groentehandelaar, hadden de courses te Me- om raad gaan vragen". Het volgende oogenblik had ze de kamer al verlaten, en ging naar boven. Timo- thy stond dadelijk op en liep op haar toe. „Wat is er gebeurd?" vroeg hij ernstig Phil zag doodsbleek en ze beefde over haar heole lichaam. „Ga mee naar onze zitkamer, dan zal ik het je vertellen", antwoordde ze. Onmiddellijk voegde ze er echter aan toe: „Oh, je moet eerst ontbijten". „Ik denk er niet over Ik heb al genoeg gebruikt", gaf hij te kennen. Hij volgde haar het vertrek uit. Eenige oogcnblikken later was hij van een en ander op de hoogte. „Het kind is natuurlijk naar Londen gereisd", zei hij. „F,en beroemde maestro gepft gewoonlijk niet in dorpen les, maar wel in wereldsteden. Het eerste wat ons te doen staat is Donaro te vinden en het adres van haar kamer te weten te komen.' „Donaro komt vandaag niet naar Torrcnby", merk te Phil op. „Hij geeft lessen in Farrenborough. Ik weet dat hij daar in een muziekwinkel een studeer kamer heeft." „Tante Jem, wilt U de zaak aan mij overlaten?" vroeg Wing ineens. „Mijn be^te jongen, ik zou je er onbeschrijflijk dankbaar voor wezen. Ik ben echter bang" haar mond trilde bij die woorden „dat het al te laat kan zijn." Hij begreep wat ze bedoelde en hij deed terstond zijn best haar gerust te stellen. „Ik geloof niet dat U daarvoor bang hoeft te we zen", zei hij kalm. „Ik veronderstel dat er niets an ders is gebeurd dan dat Donaro kamers voor haar heeft gezocht en zij uit louter dankbaarheid voor alles wat hij voor haar deed, beloofde met hem te zullen trouwen, Ik neem den eersten den besten trein naar Farrenborough; als ik Donaro daar vind dan is het zaakje makkelijk genoeg. Natuurlijk moet hij me zeggen waar ze is, en dan breng ik haar meteen naar huis terug." „En als hij er nu niet is?" vroeg Phil. „Dan RAEBC .J DONDERDAG 14 NOVEMBER. HILVERSUM (1S75 N.) 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.113 en 10.00 Gram.pl; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Gram.pl; 11.30—12.00 Godsd. half uur; 12,15 Gram.pl. en orkestconcert; 2.00 Hand werkles; 3.15 Gram.pl; 4.00 Bijbellezing, mmv. so praan en orgel; 5.00 Slojdles; 5.30 Orgelspel S. 3/1. Visser, en gram.pl; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Berichten; 8.05 „Die Jahres zeiten", Haydn, mmv. de H.O.V., Haarlemsch Gem. Koor en solisten; 10.3011.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl; (Om 9.00 Kookpraatje)10.00 Morgenwijding; 10.15 Gr. •pl; 10.3 Ensemble Rentmeester en voordracht; 12.30 Kovacs Lajos en gram.pl; 2.14 Voor de vrouw; 2.45 Gram.pl; 3.00 Kniples 3.45 Gram.pl; 4.00 Voor zie ken en ouden-van-dagen; 4.30 Gram. pl; 4.45 Voor de kinderen; 5.30 VPRO: Causerie; 6.00 AVRO-Deci- bels mmv; Topy Glerum (zang)6.30 Sportpraatje; 7.00 en nu naar bed; 7.05 Pianorecital C. de Groot; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; Gram.pl; 8.15 Concertgebouworkest olv. Prof. Dr. W. Mengel berg, mmv. P. Hidenmith (altviool)9.15 „Tel tot 50", dialoog van V. Beringer; 9.30 2de acte van Puc- cini's „Madame-Butterfly"; 10.15 „Nora doet ver- geefsche moeite", spel van L. White; 10.30 Verslag schaakmatch EuweAljechin; 10.35 3de acte van Verdi's „Aida"; 10.00 Berichten; Gram.pl; 11.15— 12.00 AVRO-Decibels. DROITWICH (1500 M.) 10.35—10.50 Morgenwijding; 11.35—11.50 Orgelspel H. Croudson; Ï2.10 Populair orkestconcert; 1.20 Gr. pl; 2.25 Voor de scholen; 3.20 Vesper; 4.10 Causerie 4.30 Gram.pl; 5.05 Orgelconcert 5.35 O. Rabin en zijn orkest; 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.15 Spaansche les; 7.50 Lezing; 8.20 Vioolrecital; 8.50 „Sandy runs the B.B.C.", gevar. programma; 9.50 Berichten; 10.204.20 Verkiezingsuitslagen, afge wisseld door lichte muziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.40 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert; 3.2*0 Gr. pl; 5.20 Radiotooneel; 7.20 Gram.pl; 9.05 Orkest concert 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG (1251 MA 11.20—1.20 Orkestconcert; 2.204.05 Orkestconcert; 5.055.35 Gram.pl; 7.30 Symphonieconcert olv. Mal- ko; 9.50—11.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Gram.pl 5.20 Omroepor kest; 6.35 Zang; 6.50 Gram.pl; 7.05 Pianorecital; 7.35 Gram.pl; 8.00 Symphonieconcert; 10.30-11.20 Gram. pl 484 M.: 12.20 Grampl 12.50 Omroeporkest; 1.50 2.20 en 5.20 Gram.pl; 6.50 Accordeonmuziek; 7.35 Gram.pl; 8.0 Strauss-concert; 8.50 Cabaret; 9.35 Omroeporkest; 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Pianorecital Eliy Ney; 8.20 Dansmuziek; 9.20 Berichten; 9.50 Kamerorkestconcert; 10.05 Weerbe richt; 10.2011.20 Populair programma. demblik bezocht en daar de bezoekers de gelegen heid geboden voor een gokje, waarmede echter de bemoeizieke stedelijke politie geen genoegen nam, weshalve tegen den heer v. d. Gr. procesverbaal werd opgemaakt en hij thans terecht stond ter zake het gelegenheid geven tot hazardspel. Door den gemeenteveldwachter Stam werd volhard bij zijn proces-verbaal, hoewel de verdachte thans ge heel terugkwam op zijn buitengerechtelijke erkente nis. Hij was geen boomaker, maar een medegokker. Gerequireerd werd 2 maanden gev. Vonnis f 35 boe te of 25 dagen. (Kindergeld wat hij verkeek). De 59-jarige heer Sander Sp„ reiziger uit Amster dam, met 'n onderaardsche basstem, was de tweede provocateur tot gokken op de Medemblikker hard draverij van 16 Sept j.l., die beslist ontkende tot hazard gelegenheid te hebben gegeven. Hij is echter niet voor de eerste maal met het watertje voor den Politiedokter geweest. Op grond van on- stentenis van den getuige v. d. Sluijs, de rijksveld wachter, waarvan acte is genomen, werd aanhou ding van de zaak gelast tot 2 December. Alkmaar. APPELTJES EN EITJES VAN DE GERECHTSBODE OPGESNOEPT. Een tweetal heeren, Everardus W. en Rijk R., die op 24 October zich hadden gemeld om een paar dagen brommen op te knappen, waren op hun zwerftocht door het Alkmaarschs gerechtsgebouw in contact gekomen met een partijtje appelen en eieren, waarvan eenige appels en 1 ei door hen werden opgesmikkeld. De piendere ega van de ge rechtsbode, mevrouw Emmerig—Herbst kreeg ech ter al heel gauw de lucht van deze rampasserij en smaakte heden het genoegen, dat de twee brutale snaken ieder werden veroordeeld tot 1 maand gev. Beiden waren voor de justitie geen onbekenden, daarom de zware straf. weet je toch ook nipt waar je haar zult moeten zoe ken?" „Natuurlijk heb ik dan nog een leidraad over", merkte Timothy op. „En welke dan?' vroeg Piers. De jonge man had weer zijn gewone hautaine houding aangenomen, en het scheen hem geweldig te hinderen dat een vreemde iets ging verrichten, wat zijn recht was als oudste van het gezin. Timothy wpes op enkele woorden van Venetia's brief. „Het zal allerminst moeilijk wezen om te ontdekken, wie de „beroemde maestro" is, die Dona ro indertijd les gaf", zei hij bedaard. „Zijn naam is zonder twijfel in Farrenborough bekend en zal ik me regelrecht naar de verschillende muziekwinkels begeven, totdat ik ontdekt heb wat ik wil vinden. Je hpbt er zeker geen flauw idee van wie Donaro werkelijk is?" „Nee. Hij werd Venetia door een kennisje aanbe volen, dat ook les van hem had, en ik vrees dat we vrij onvoorzichtig te werk gingen door maar dadelijk in hem te vertrouwen." „De eerstvolgende trein vertrekt om elf uur naar Farrenborough gaf Budge. die dadelijk een spoor boekje ter hand had genomen, te kennen. „Dank je wel, oude jongen", zei Timothy. „Als iemand dan zoo goed wil wezen een taxi voor me te bestellen, kan ik intusschen epn suitcase pak ken. Ik haal den trein dan met gemak." Hierop verliet hij het vertrek. „Tobt U nq alsjeblieft niet", drong hij nog aan, voordat hij afscheid nam van Jemima. „Ik weet ze ker heel zeker, dat het allerminst noodig is". Zijn laatste woordpn waren evenwel voor Phil be stemd, die hem zwijgend stond aan te kijken. Hij boog zich heel dicht tot haar over en vroeg fluis terend: „Zul je me je antwoord geven als ik terug kom?" Ze bloosde en knikte. „Ja, als je weer terug bent." Wordt vervolgd. Feuilleton. door MARGARET PEDDLER. HOOFDSTUK XVIII. De afscheidsbrief. Eerst toen het ontbijt bijna was afgeloopen, viel Venetia's afwezigheid op. Gewoonlijk was het jonge meisje over tijd en tante had dan ook goedertierend te kennen gegeven, dat Venetia zich weer verslapen had. Phil begreep er evenwel niets van, en besloot naar boven te gaan, daar ze zich werkelijk ongerust maakte dat haar zuster ziek kon wezen. Toen ze terugkwam zag haar gezichtje krijtwit; in haar hand hield ze een velletje papier. Zwijgend over liandigde ze het aan haar tante. En deze las het navolgende: „Vergeef het me alsjeblieft, beste Phil. En ik hoop dat tante Jem ook niet te hard over me zal oordee lcn. Ik moest weggaan; ik kon het hier eenvoudig niet langer uithouden. Ik veronderstel dat ik wan neer ik jullie allemaal terugzie, al een beroemde zangeres zal wezen. Carlo heeft alles voor me gore geld, dus hoef je nergens over te tobben. Hij huurde ecu kamer voor me en schreef aan zijn vroegeren leeraar een beroemde maestro waarbij hij hem verzocht mij als leerlinge te willen aannemen. CarIo( zegt dat ik zonder twijfel groot succes zal hebben. En ik heb hem verder beloofd met hem te trouwen, daar hij me bij alles geholpen heeft en erg verliefd op me is. Carlo weet dat zijn oude leermeester een slem als de mijne voor niets wil trainen, en.hij zal me vol doende geld sturen om intusschen van te kunnen leven wat volmaakt in orde is, daar ik met heni ga trouwen. Verder heb ik zelf nog wel iets om mee te beginnen. Ik nam het geld uit de lade van het bureau in het kantoor. Het spijt me erg dat ik hier toe genoodzaakt Xverd, maar ik weet dat je me toch niet zonder een zeker bedrag had willen laten ver trekken. Het was twintig pond, en natuurlijk zal ik je alles terugbetalen, zoodra ik zelf verdien. Ik heb het dus slechts geleend. Zeg ze allemaal van me goedendag en probeer je in mijn toestand in te den ken, Phil. VENETIA." In haar toestand in te denken Indien Vene tia eens geweten had, hoe goed ze al'ernaal begre pen wat er gebeurd'was, terwijl ze dat dwaze, kin derlijke briefje lazen. De andenm voelden beter het gevaar waarin het kind zich ging begeven. Ze liep met open oogen haar ongeluk tegemoet. „Oh, wat moeten we beginnen?" kreunde tante Jem. Ze had haar gewone kalmte volmaakt verlo ren. Die groote, lieve, onwetende baby. Oh, waar kon het kind nu zijnDe afschuwelijkste voorstel lingen deden zich voor Het was vreeselijk. „Wal moeten we bpginnen?" herhaalde ze opgewonden. „Natuurlijk dient ze naar huis gebracht te wor den", zei Budge kalm „W&t anders?" - „Dat klinkt heel gemakkelijk", zei Piers cynisch. Wóar moeten we haar echter vandaan halen? We wpten toch niet waar ze zit." „Tante Jem, tob nu niet", smeekte Phil. terwijl ze haar hand op haar schouder legde, „Ik zal Timothy

Schager Courant | 1935 | | pagina 6