Arrondissements-Rechtbank RUISENDE EUGD KADI® te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 12 November. Waarland. EEN RUMOERIGE BOEREKERMISNACHT. De 29-jarige slagersknecht Joh. J. te Alkmaar, in betrekking, was te kermis gegaan naar het Waar land, gemeente Harenkarspel en kreeg in den loop van den feestnacht in het aldaar aanwezige café de onvermijdelijke aan kermisgenot verbonden ruzie, in dit geval met zekeren Adriaan Ursem, uit Sint Pancras, waarop een geanimeerde knokpartij volg de en de slagersknecht zich de overwinning tracht te te verzekeren, door Ursem met een bierglas te gen zijn hoofd te gooien, waarbij niet alleen Ursem, doch ook de aanwezige mej. M. Bakker door de scherven in den hals werd getroffen en ernstig bloedend werd verwond. Althans de te hulp ge roepen geneesheer had verschillende hechtingen, wel 11!, te maken en het meisje had zeer veel bloed verloren uit de verschillende leelijke wonden, door de glasscherven veroorzaakt. Dit bloedig tafe reel had plaats in den nacht van 26 op 27 Augustus in het café van den heer Dekker. Volgens Ursem was het verdachte die ruzie begon te zoeken en hem een klap in 't gezicht gaf. Vervolgens begon deze querulant met een bierglas te werken en gooide dit Arie achter tegen zijn hoofd, van welke manipulatie ook mej. Mientje Bakker het onschul dige slachtoffer* werd. Een feit is echter, dat Arie Ursem ook niet bij de rechtbank als een onnoozel lam op boerekermissen bekend staat. Hij is ook al eens in een vechtpar tijtje betrokken geweest. Volgens den slagersknecht zou deze heer door Ursem met een bierglas zijn gewond in zijn hals en was hij, boos geworden, ook van leer getrokken. Mej. Mien, thans weer geheel genezen, wist niet wie haar zoo leelijk had getrakteerd, maar over legde tegen „le inconnu scelerat" een schadereke ning van f 16.Een arbeider uit Noordscharwoude, Adrianus Bruin, het leek daar in het café wel 'n internationaal gezelschap te zijn, want we hadden nu al afgevaardigden uit Alkmaar, St.-Pancras en' Noordscharwoude, legde een voor den verdachte zeer verzwarende verklaring af. Hij had persé ge zien, dat de slager ruzie zocht en begon te vechten. Ursem had absoluut niet met een bierglas gegooid, welke verklaringen werden verstrekt door mej. M. Ursem, de zuster van vorige getuige, Verdachte sloeg en gooide daarna met het glas. dat hij in de hand had. Zij had niet gezien, dat Mien Bakker werd geraakt. Uit deze verklaringen kwam volgens den heer Officier onomstootelijk vast te staan, de schuld van den verdachte en requireerde de Officier voor deze ernstige mishandelingen, ontsproten uit op zet en onvoorwaardelijk opzet. 2 maanden gevange nisstraf. Verdachte ging daar niet mee accoord. A 1 k m a a r. ARTIKEL 245 en 247 W. v. STRAFR. Op de bekende intieme manier werd behandeld een zedezaak tegen den thans in het huis van be waring vertoevenden chauffeur Wijbrand J. te Alk maar en tegen verdachte gerequireerd 10 maanden gev. Mr. C. A. de Groot opponeerde als raadsman en verdediger. Warmenhuizen. DE VERBODEN LOTERIJZAAK UIT WARMEN HUIZEN IN HOOGER BEROEP. Door den kantonrechter werd onlangs behandeld een strafzaak, een verboden loterij betreffende, be handeld tegen een drietal neringdoenden uit War menhuizen, den bakker Willem B., den manufactu- rier Hendrik K. en den boekdrukker Joh. K., als gevolg van een opgezette St. Nicolaas-attractie door de plaatselijke af deeling van de Hanze. De wijze waarop deze attractie was ingericht werd strafbaar geacht in verband met de loterijwet van 1903 en bovenbedoelde heeren veroordeeld, de heer B., op grond van zijn opposant optreden tot f75« boste en de heeren H. en J. K. ieder tot f 5 boete. Mr. Smal, verdediger van het trio Hanze-mannen, die vrijspraak had geconcludeerd, was van het ver- oordeelend vonnis in hooger beroep gekomen. Heden werd deze zaak door het Meervoudig Col lege onder de loupe genomen. De verdediger had zijnerzijds nog eenige getuigen naar voren gebracht. De Officier ging accoord met de opvatting van 't openbaar ministerie en requireerde bevestiging van het gewezen vonnis. Feuilleton. I Waarop mr. Smal gelegenheid kreeg tot het houden van zijn uitvoerig betoog, door ons inder tijd in extenso gereleveerd en ook thans conclu deerde tot vrijspraak, subsidiair een gelijke straf voor elke appellant. Pleiter bracht o.m. ook nog in het midden dat aan den voorzitter geheel ten on rechte de schuld werd aangewreven en achtte het onbillijk dat deze appellant tot zulk een exhorbitant hooge boete was veroordeeld, hoewel hij persoonlijk geheel buiten deze loterij-geschiedenis stond. Mr. Smal verzocht tenslotte de prijzen niet te vernie tigen, doch deze goederen aan de armen te ver- deelen, althans in dezen geest ter beschikking te stellen. A.s. week uitspraak. Alkmaar. DE ERNSTIGE AANRIJDING BIJ HET NEDERL. BANK-GEBOUW. DRIE MAANDEN GEV. GEVORDERD. Op tweede Pinksterdag, in den morgen, had te Alkmaar op het gevaarlijke kruispunt Laat ChoorstraatHeul een ernstige botsing plaats tus- schen een luxe-auto en een motor, bereden door den politie-agent v. Duijvenvoorde uit Hoorn en diens echtgenoote als duo-passagier, Zoowel de agent als diens echtgenoote werd zwaar lichamelijk gekwetst. Gelukkig was spoedig geneeskundige hulp aanwezig en kon het zwaar gekwetste echtpaar door de geneeskundige dienst naar het Centraal Ziekenhuis worden overgebracht, om daar onder behandeling te worden gesteld van den chirurg Dr. van Dam. Vooral de vrouw was hevig gekwetst. Behalve een hersenschudding had zij ook nog zware hoofdwonden bekomen en was haar rechter teen letterlijk uitgerukt.Niettegenstaande deze kwetsuren mocht het Dr. van Dam gelukken het echtpaar als transportabel te kunnen ontslaan. De veroorzaker van al dit onheil, de 25-jarige landbouwerszoon Cornelis Sch., uit Andijk, was niet in het bezit van een rijbewijs, wel van een bewijs van rijvaardigheid, waarvan de waarde voldoende was genoten door agent v. Duijvenvoorde en diens echtgenoote. Hij beweerde niet te hebben geweten een rijbewijs noodig te hebben. Hij had. met een vaart van pl.m. 35 K.M. gereden en beweerde den motorrijder niet tijdig te hebben opgemerkt. Toch beweerde hij niet roekeloos te hebben gereden, waarover de president zich verbaasde. De agent v. Duyvenvoorde verklaarde kalm te hebben gereden. De snelheid van de auto kon hij niet bepalen. Hij werd 9 dagen in het Centraal Zie kenhuis verpleegd. Zijn been was op 2 plaatsen gebroken en hij had een hoofd- en schouderwond. Bewusteloos was hij niet geweest. Het heeft gerui- men tijd geduurd eer hij weer dienst kon doen. De verdachte had wel belangstelling getoond. Het vrouwtje, Kathe Omer, deelde mede, dat haar man behoorlijk rechts reed, zij werd plotseling van den motor en op het trottoir geslingerd en 10 dagen in Alkmaar en daarna te Hoorn verpleegd. Het duurde echter eenige maanden, eer zij geheel hersteld was. Agent Heijdentrijk fietste dien morgen op de Koorstraat en had den motorrijder opgemerkt, zag voorts de auto rijden in de richting Heul, hoorde een geweldigen klap en bespeurde de motor, die op het trottoir bij de Nederl. Bank en de passagiers in de nabijheid liggen. De auto reed met een on- behoorlijken gang, vermeende deze getuige. De be stuurder gedroeg zich onverschillig. Chef-agent Wijnberg had de diverse opmetingen gedaan en geen remsporen bemerkt. Een vaart van 35 K.M. is in verband met deze omstandigheden on verantwoordelijk. De heer G. H. Meijroos had de auto in ^groote vaart zien aankomen en een klap gehoord. Hij schatte de snelheid van den auto op 50 a 60 K.M. Tot zijn verbazing werd rechtdoor en de Heul op gereden. Een roode motor werd als het ware ge schept. De organist A. J. Bruin, die op het bewuste mo ment op de Koorstraat fietste, had ook met groote snelheid de auto vanaf de Laat zien komen en voorts het ongeluk verder meegemaakt. De getuige schatte de snelheid op wel 70 KM. Voorts werd nog gehoord zekere M. van Veen uit Andijk, die aan den verdachte een auto ver huurd had. vermeenende dat verdachte in het be zit was van een rijbewijs. Verdachte had na het ongeval gezegd, dat het gaspedaal niet voldoende werkte. De Officier constateerde bij den aanvang met genoegen, dat het echtpaar v. Duijvenvoorde er naar gelang het ernstige ongeval er vrijwel goed was afgekomen. Alleen is het vrouwtje een teen kwijt. Wat verdachte betrof, hij was niet bevoegd om te rijden en wat zijn rijvaardigheid betrof, die was af te meten naar de wijze van rijden bij het ongeluk gebleken. Verdachte had in een hem on bekende stad de uiterste voorzichtigheid moeten betrachten, mede in aanmerking genomen zijn ge ringe routine. Uit de waarneming van diverse ge tuigen was de schandelijke wijze van rijden voldoen de gebleken. Geremd had verdachte heelemaal niet, door MARGARET PEDDLER. 31. Deze vraag en het antwoord waren tot Jemima doorgedrongen, en hierdoor zag ze haar angst be vestigd. Ze had het dus wel juist gezien, dat Timo- thy verliefd was op Phil, Wat moest dat worden: een man, die tweemaal haar leeftijd had Voor het oogenblik diende ze evenwel aan andere dingen te denken, en ze haalde eigenlijk voor het eerst dien dag ruim adem, toen ze het telegram van Wing kregen. „Venetia veilig en in Londen. Breng haar mor gen thuis", had hij geseind. Haar hart was nu tenminste gerust en kon ze kalm de nadere bijzonderheden afwachten. Het voor naamste was dat Venetia gevonden werd. En daar na begon ze over Timothy en Phil na te denken. Oh, indien de eerste slechts vijftien jaar jonger was ge weest, dan had ze haar nichtje met liefde aan hem toevertrouwd. Doch een leeftijdsverschil van twin tig jaar was wel al te erg. Toen Phil op het punt stond in haar bed te stap pen, kwam Jemima haar kamer binnen en op een handige wijze wist ze het gesprek op Wing te bren gen. Ja, er moest iets gezegd worden, dat kon niet anders, redeneerde de oudere vrouw. „Timothy doet me in heel veel opzichten aan Luke Brodie denken", begon ze. „Hij is zoo aanhankelijk en goed. Ik geloof dat men onder alle omstandighe den op hem zou kunnen rekenen." „Ja", gaf Phil toe. „Hij is bijzonder aardig." Jemima begreep dat zo op deze manier niet veel opschoot, en met een regelrechte vraag voor den dag moest komen. „Je gaat toch niet te veel van hom houden?" bracht ze uit. „Gclcoft U niet dat dergelijke dingen nu eenmaal gebeuren kunnen, of men het wil of niet, tante Jem?" „Dus is het al geschied?" Het meisje knikte „Ja, hij heeft me gevraagd zijn vrouw te willen worden. Als hij morgen terugkomt, zal ik hem ant woord geven." En hierop vroeg tante Jem regelrecht: „Phil, sta je niet op het punt een vergissing te begaan? Ik houd erg veel van Timothy, dat weet je zelf ook wel, maar Denk je er over met hom te trouwen?" „Ja, tante Jem." Het jonge meisje wist nu eens klaps wat haar antwoord zou wezen. „Houd je wel genoeg van hem om zijn vrouw te worden? Waarom doe je het eigenlijk, Phil?" Phil sloeg haar armen om de schouders van tante Jem heen en zei: „Ik doe het omdat ik er natuurlijk zin in heb. Ik ben Ik ben er van overtuigd dat we samen ge lukkig zullen worden. Tantetje, kijk alsjeblieft niet zoo ernstig. Ik dacht heusch dat U er blij om zou zijn. Ik was van plan het U morgen te vertellen na Timothy's terugkomst." „Ik zou er heel blij om zijn, beste kind, als ik maar zeker wist dat je gelukkig werd. Maar ik geloof niet dat dit het geval zal zijn. Je moet niet vergeten dat Timothy zooveel ouder is dan jij." Het viel niet te ontkennen dat dezelfde gedach ten zich nog kort tevoren van het jonge meisje had den meester gemaakt. En toch was Timothy haar zoo onbeschrijfelijk dierbaar. En een man die jon ger was geweest dan hij had haar zooveel verdriet gedaan! „Ik geloof niet dat het verschil in leeftijd van remsporen zijn niet gevonden. Aan dergelijke idio ten, die niet achter het stuur thuis hooren, mag het menschdom niet worden geslachtofferd en om dit te voorkomen vorderde de Officier 3 maanden gevangenisstraf en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Verdachte zweeg in alle talen. M e d e m b 1 i k. ORDERBRIEFJES VERVALSCHT. De 39-jarige handelsreiziger Pieter R. te Medem- blik, in dienst bij een Olie-Import Maatschappij, ge naamd „Holland", aldaar, stond terecht wegens een hem ten laste gelegde vervalsching van orderbrief jes op verschillende tijdstippen in Mei en Juni ji. gepleegd. Deze verdachte werd verdedigd door mr. dr. Buis kool van Schagen en werden in deze zaak 5 getui gen a charge gehoord. De heer Kool, indertijd handelende in vernis- en verfwaren, vertegenwoordigende ook gezegde Olie maatschappij, had de briefjes beschouwd als or ders door verdachte gemaakt. Verschillende van die z.g. orders kwamen als on- besteld terug. Niettegenstaande de heer Kool van al die posten provisie had genoten. Van eenige orders was de provisie afgehouden, rectificeerde deze getuige la ter. Volgens verdediger zou. deze getuige voor den R.C. beweerd hebben dat de provisie van het loon van verdachte werd afgetrokken betreffende posten die niet werden erkend. Ook mocht verdachte den naam Kool niet noe-s men, wèl de Maatschappij „Ha'land" De beurtschipper Corn. Groot uit Marken ver klaarde nimmer olie van verdachts te hebben ge kocht. De monteur C. A. J. Huisman had evenmin een definitieve bestelling gedaan, noch een orderbriefje ingevuld. Door den Alkmaarschen garagehouder Willem Wijker werd verklaard, dat hij niets noodig had, niettegenstaande deze verklaring ontving hij een bestelling accuzuur die echter geweigerd werd. Tot hilariteit van het college zei verdachte, dat de heer Wijker hem een bestelling had toegezegd, al thans dat hij er voor in aanmerking kwam, als Wijker accuzuur noodig mocht hebben. De laatste getuige, J. Otegem, beweerde uit gek heid te hebben gezegd: stuur maar 'n zoodje. Ovo;r olie had hij niet gesproken. De Officier wilde zich door de woordenrijkheid van verdachte niet laten overbluffen. Hij beschouw de de briefjes wèl als orderbriefjes en requireerde dientengevolge wegens valschheid tegen dezen „pseudologica Phantastica" f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Doctor Buiskool noemde het requisitoir in een aardige vergelijking niet sterk en ontwikkelde daar na uitvoerig zijn meening dat verdachte zich niet aan eenige strafbare vervalsching had schuldig ge maakt en op deze dagvaarding geen veroordeeling zou kunnen worden uitgesproken. Reden waarom pleiter vrijspraak subs. een veel geringere boete, concludeerde. VRIJDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) Algemeen Programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl; 11.30—12.00 Voor zieken en ouden-van-dagen; 12.15 Gram.pl. en Schlager- muziek; 3.15 Gram.pl; 3.30 Orgelconcert en Gram. pl: 5.00 Orkestconcert, Gram.pl. en lezingen; 7.35 Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.35 Symphonieconcert en Gram.pl; 10.15 Gram.pl; 10.30 Berichten; Schlager- muziek; 11.1512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM (301 M.) 8.— VARA, 12.— AVRO, 4.— VARA, 8.— VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgelspel C. Steijn; 8.30 Gram.pl; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Decla matie; 10.35 Gram.pl; 11.00 Declamatie; 11.20 Gr. pl.; 12.00 Kovacs Lajos' orkest; 1.00 Gram.pl; 1.15 Orkestconcert; 2.00 Zang door J. Toft. A. d. vleugel: E. Veen; 2.15 Het Omroeporkest; 3.00 Zang en pia no; 3.15 De AVRO-Decibels; 4.00 Gram.pl; 5.00 Kin deruur; 5.30.Gram.pl; 6.00 Orgelspel Reginald Foort 6.30 J. Jong (orgel), I. Rossican (piano), E. Walis (viool) en S. Sipos (cymbaal)7.00 Lezing over Mazzini, Gram.pl. en declamatie; 7.50 Berichten: 8.00 Vrijz. Godsd. Persbureau; 8.05 „Onze Bijbel"; 8.30 P. Kok sopraan) en H. Borkent (tenor); 9.00 Een halfuur bij Alb. Schweitzer; 9.30 Gram.pl.; 10.20 Muzikale causerie; 10.30 Gram.pl; 10.45 Be richten; 11.00 Voordracht; 11.12 Jazzmuziek; 11.40 —12.00 Gramofoonplaten. DROITWTCH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.2011.50 Orgelspel F. Bayco; 12.10 Het Trocadero-Cinema-Orkest; 12.50 BBC-Dansorkest; 1.35 Philh.' Strijkorkest mmv. cellist; 2.25 Voor de scholen; 3.55 Lezing; 4.20 Gr. pl: 5.35 Octetconcert; 6.20 Berichten; 7.10 Lezingen 8.20 „Eden End", spel van Priestley; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 BBC-Orkest; 11.35—12.20 Dans- ïnuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Gram.pl; 3.20 Orgel en fluit; 4.20 Orkestconcert 6.50 Kamermuziek: 6.50 Vervolg kamermuziek; 8.20 Zang en piano; 9.05 Orkest en solisten; 11.0512.35 Orkestconcert. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Strijkorkest; 2.504.50 Orkestconcert; 7.20 Radiotooneel; 9.05 Gram.pl; 10.0510.35 Man dolineconcert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 1.35 Gram.pl; 3.20 Duo en so listen; 4.20 Orkest, trio en solisten; 6.05 Concert; 6.50 Omroepkleinorkest; 7.35 Radiotooneel; 8.50 Zang en piano; 10.2011.20 Orkestconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Salonorkest en zang; 5.20 Populair concert; 6.35 Salon orkest; 7.35 Gram.pl; 8.20 Radiotooneel; 9.35 Gevar. programma; 10.45 11.20 Gram.pl; 484 M.: 12.20 Gram.nl; 12.50 Om roeporkest; 1.40 Zang; 1.502.20 Gram.pl; 5.20 Symphonieconcert; 60 Gram.pl; 6.50 Kwartetcon cert; 7.10 Gram.pl; 7.35 Zang; 8.20 Symphoniecon cert; 10.3011.20 Gram.pl. zulk een groot belang is", zei ze, dapper haar eigen angst verbergend. „Kijkt U maar eens naar Dick en Nell Matheson ze is elf jaar ouder dan hij en in hun geval is bet verschil nog wel aan den ver keerden kant.. hAar kant. En heeft U ooit in Uw leven een gelukkiger menschenpaar ontmoet?' „Dat is volkomen waar, maar je moet een uitzon deringsgeval niet tot voorbeeld nemen", antwoordde Jemima. „Een groot verschil in leeftijd moet altijd een struikelblok vormen, onverschillig hoe men er ook over denkt, en dat verschil zal zich des te er ger laten voelen wanneer jullie beiden ouder worden. Slechts menschen van het genre van Dick en Nell groote kinderen, die als het ware nooit volwassen raken en nog precies zoo zullen wezen als ze zestig of zeventig, kunnen een dergelijk iets bol werken. Timothy is evenwel anders." Daarbij liet ze het, en toen ze de kamer had verla ten, lag Phil nog geruimen tijd met wijdopen oogen in de duisternis te staren. De herinnering aan Terry liet zich weer gelden Maar hij had nooit ge schreven. Hij had dus zelf een einde aan alles ge maakt. En intusschen bood Timothy haar zijn groote liefde aan. Ze kon hem het geluk schenken, waar naar hij verlangde, en hierdoor wellicht zelf ook ge lukkig worden. En bovendien was ze door haar huwelijk in Jtaat zooveel voor haar familie te doen: voor Piers, Budge en Venetia. Oh, als ze Terry echter maar nimmer in haar le ven ontmoet had, dan was de beslissing zoo uiterst gemakkelijk geweest. Weer zag ze Terry's vroolijk, ondeugend gezicht voor zich de helblauwe oogen met de donkere wenkbrauwen en dichte wimpers Opnieuw voelde ze zijn hartstochtelijke kussen op haar lippen en haar armen om zich heen. En toen leek er eensklaps een gordijn gesloten te worden, waardoor het dierbare gelaat verdween, en ze viel in een rusteloozen slaap. HOOFDSTUK XIX. Een ontmoeting te Londen. Timothy begon zijn reis op zoek naar Venetia met ZATERDAG 16 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl; en Schlagermuziek; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport- praatje; 3.00 Kinderuur; 4.00 Gram.pl. en orkest concert; 5.30 Esperanto; 5.45 Vervolg concert; 6.20 Lezingen en Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.05 Repor tage; 8.20 Gram.pl; 8.45 Interview; 9.00 Schlager muziek en Gram.pl; 9.45 Voordracht; 10.05 Schla germuziek; 10.30 Berichten; 10.3512.00 Gram.pL HILVERSUM (301 M) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl; 10.00 Morgen wijding VPRO; 10*15 Voor de Arbeiders in de Con tinubedrijven; 12.00 Gram.pl; 12.15 Silova Lajos en zijn orkest, en Gram.pl; 2.00 Gram.pl; 2.15 Ij zing; 2.35 Gram.pl; 3.00 Causerie 3.20 Gram.pl; 4.00 Radiotooneel, VARA-Strijkorkest, kinderkoor en le zing; 5.00 Gram.pl; 5.40 Literaire lezing; 6.00 A. Kramer (bas); 6.30 Lezing; 6.45 VARA-Orkest; 8.00 Berichten; 8.20 Gram.pl; 8.35 Toespraak; 8.45 Dub bel-X, VARA-tooneel en solisten 10.15 Berichten; 10.20 Gram.pl; 10.45 Vervolg concert; 11.20 S. Sipos (cymbaal) en D. Wins (piano); 11.30 Cabaretpro gramma; 11.5012.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Orkestconcert en zang; 12.35 Orkestconcert; 1.35 Gram.pl; 2.35 Coven- try .Hippodrome Orkest; 3.20 Orgelspel; 3.50 BBC- Militair orkest mmv. zangsolist; 4.50 VARIO-trio; 5.20 Troise en zijn Mandoline-orkest; 5.50 Relais uit Amerika; 6.20 Berichten; 6.50 Sportpraatje; 7.05 Welsch programma; 8.05 BBC-Orkest mmv. zang solist; 8.50 Alfredo en zijn orkest: 9.50 Berichten; 10.20 BBC-Theater-orkest, en BBC-Koor; 11.20 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Gram.pl; 4.20 Pascal-orkest; 5.50 en 6.50 Gram. pl.; 8.20 Zang; 905 „Griselidis", opera van Masse- net, m.m.v. solisten, koor en orkest; 11.0512".35 Populair concert. KALUNDBORG (1261 M.? 11.201.20 Concert; 2.504.50 Orkestconcert; 7.30 Vocale duetten; 8.0011.20 Oude dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.50 en 11.20 Orkestconcert; 12.35 Operetteconcert; 1.35 Gram.pl; 3.20 Gevar. programma; 6.20 Vroolijk programma; 7.30 Gevar. programma; 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 1.30—2.20 Salonorkest; 4.20 Gram.pl; 6.30 Lezing; 7.20 Gram.pl; 8.20 Sympho nieconcert mmv koor en orkest; 10.3012.20 Popu lair concert; 484 M.: 12.20 Salonorkest; 1.302.20 en 4.35 Gram.pl: 5 20 Salonorkest; 6.20 Gram.pl; 6.50 Cellorecitaf; 7.20 Gram.pl; 8.20 Omroeporkest en Radiotooneel; 10.30 Populair concert; 11.20 Gr.pl. DEUTSCKLANDSENDER (1571.M.) 7.30 „In Dur und Moll", gevar. programma; 9.20 Berichten; 9.50 Concert; 10.05 Weerbericht; 10.20 12.15 Dansmuziek. ©enigszins gemengde gevoelens. Hij geloofde inder daad, zooals hij tante Jemima ook verzekerd had, dat het meisje niets overkomen kon zijn. Hij had Donaro een paar maal in Torrenby ontmoet en de indruk welken hij wekte, viel volstrekt niet ongun stig te noemen. Een kunstenaar en droomer! Niet temin was het natuurlijk niet uitgesloten dat er iets anders achter dat uiterlijk verscholen lag, en waar het Venetia betrof was zij te jong en te mooi om alleen in Londen te kunnen zijn, zoodat ze zoo spoe dig mogelijk naar huis teruggebracht diende te wor den. Hij ontdekte al gauw dat Donaro zooals gewoon lijk in een vertrek achter een kleine muziekzaak in Farrenborough lessen gaf. Dit zag er mooier uit dan de kleine kamer die hij voor dat doel in Torrenby had gehuurd, dat viel niet te loochenen. Na even met hem gesproken te hebben, bleek Ti mothy tot zijn verlichting, dat hij de zaak volkomen juist had gezien. De Italiaan was wanhopig verliefd op Venetia, en als ze hem om de maan had gevraagd en hij in staat was geweest dip voor haar naar beneden te halen dan zou het zonder twijfel ge schied zijn. Ze had hem echter alleen maar verzocht haar be hulpzaam te zijn bij haar vlucht van huis en haar een introductie te geven voor Signor Guido Chiara- valle, den beroemden maestro, bij wien hij zelf ge studeerd had. Daar Donaro nog slechts vijf en twintig was, had het plan hem uiterst romantisch toegeleken, en hij deed alles om het mooie meisje te helpen. Hij hielp haar zelfs bij het schrijven van den afscheidsbrief. Timothy nam den Italiaan vrij ernstig onder han den. Hij kreeg dan ook heel gauw de inlichting van hem los. dat Venetia van Torrenby met den eer sten ochtendtrein was vertrokken, en dien middag om vier uur proef zou zingen bij Signor Chiaravalle. -Na deze mededeeling spoedde Timothy zich naar Lon den. (Wordt vervolgd.}

Schager Courant | 1935 | | pagina 6