Schager Courant Raad Heerhugowaard. Woensdagmiddag 13 Nov. kwam de raad dezer ge meente ter vergadering bijeen. (Burgemeester Sutman Meijer opende de vergade ring met een kort woord van welkom en deelde voorts mede, dat van den heer Tromp bericht van verhindering was ingekomen, daar de heer Tromp nog een vergadering moest bijlwonen. Notulen worden na een terechte opmerking van den heer Van Elten verder goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Verzoekschrift van A. v. d. Veer, on ontheffing van schoolgeld. Ontheffing wordt verleend tot een bedrag van f 1.20. b. Verzoekschrift, van C. Wagenaar Czn. om ont heffing van schoolgeld. Wordt afgewezen. c. Verzoekschrift om subsidie van de Afd. ITeer- hugowaard-iNoord van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond ten behoeve van een tuinbouwcursus. Reeds was besloten een subsidie ad f 50 te veriaenen. d. Verzoekschrift van J. Poel om ontheffingx van schoolgeld. Wordt verleend tot een bedrag van f 8.10. e. Verzoekschrift van P. Konijn Kzn., om ont heffing van schoolgeld. Wordt verleend tot een be drag van f3. Nog is ingekomen een verzoek van het bestuur van den R.K. Volksbond, inzake de invoering van een kastoeslag voor werkloozen. Aangezien de kastoeslag voor werkloozen, die uit hun bondskas trekken reeds meer dan een jaar wordt verstekt, stellen B. en W. voor dit verzoek schrift voor kennisgeving aan te nemen. De heer Commandeur kan zich dit niet indenken en pleit er voor, dat kostwinners en gehuwden f 1 kolentoeslag van gemeentewege krijgen boven den anderen toeslag. De heer Dekkers vindt dat hier wel wat voor is te zeggen. Voorzitter deelt mede, dat de brandstoftoeslag daar reeds is inbegrepen. Nadat dit punt van alle kanten nog eens wordt bekeken, wordt besloten dat B. en W. nadere inlichtingen bij den minister om trent dezen toeslag zullen vragen, daar zij zonder toestemming van den minister geen uitsluitsel mo gen geven. Verzoekschrift Van J. Peereboom om vergunning voor het oprichten van een noodslachtplaats* B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken. De heer Dekkers zegt dat Peereboom de nood- slachting 8 jaar heeft gehad en dit is hem door de gemeente ontnomen. Hierdoor is hij tcndeele broo deloos geworden. 'Spr. begrijpt niet, dat wethouder Kooij! er nu tegen is, daar hij: er op vorige raadsver gaderingen toch voor dit verzoek was. De heer Kooij antwoordt hierop, dat Dekkers ge lijk heeft, doch spr. is op dit punt nader ingelicht, nl. hetgeen de heer Krom ook al zei, dat we in Heer hugowaard Zuid geen noodslachting noodig hebben en als we hierop ingingen dezelfde dingen zich zouden herhalen van een paar jaar terug, het opzeg gen van het contract met Appel, enz. enz. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen, tegen waren de heeren Dek kers, Groenland, Van Elten en Oudeman. Openbare schoolgebouwen. Daar de gebouwen van de openbare scholen I en IV niet meer voor onderwijsdoeleinden worden gebezigd, wordt besloten dat deze gebouwen niet meer voor den openbaren dienst bestemd zijn. B. en W. stellen voor 'het perceel bouwgrond, gele gen aan de Kabel, met. ingang van 1 Januari 1936 voor 2 jaren, met voorbehoud, te verhuren aan P. de Groot voor de somma van f 15.per jaar. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor het perceel tuingrond, gele gen achter het gebouw van het Witte Kruis aan den Middenweg, met ingang van 1 Januari 1936 voor 2 jaren te verhuren aan G. Boekestein voor de somma van f2.per jaar. Goedgekeurd. Hel grasgewas van de berm van den toegangsweg naar het station Noordscharwoude, wordt, met ingang van 1 Januari 1936 voor 2 jaren verhuurd aan A. Pancras voor de somma van f 10.per jaar. Tot leden van de Schattingscommissie voor 's Rijks directe belastingen, worden herbenoemd de heeren G. Krom, P. Borst, C. Pool en D. Wijnker. Bouwverordening. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit, stellen B. en W. voor de bouwverordening dienovereenkom stig te wijzigen. De heer Dekkers zegt, dat het hem is opgevalten, dat er nog al eens een wijziging in de bouwverorde ning op de agenda staat. Spr. krijgt 't idéé, dat dit een scharrelpartij is, hij vindt zulks niet juist en zegt dat de Raad zoodoende zijn prestige verliest. Voorzitter antwoordt, dat een bouwverordening geen gemakkelijk ding is, en wel kan hooren dat de heer «Dekkers hiervan niet veel weet. Spr. licht toe dat. er omstandigheden zich voor kunnen doen, die niet voorzien hadden kunnen worden. Hij geeft hier omtrent nog een korte uiteenzetting van het in het ontwerp-besluit bedoelde geval. De heer Dekkers zegt er ook heelemaal niet tegen te zijn, dat heeft hij er niet mee willen zeggen. Na nog eenlge toelichtingen wordt het voorstel aan genomen. Ambtswoning van den Burgemeester. B. en W. stellen aan den Raad voor hen een cre- diet te verstrekken van ten hoogste f225.voor den aanleg van den tuin bij de ambtswoning van den Burgemeester. De heer Poland zegt, dat als deze som bij de bouw kosten wordt geteld, hij er niets tegen heeft. De heer Dekkers is er tegen. Spr. zegt dat. de tuin voor kosten van den huurder is. Dit is in gewone of andere gevallen ook zoo, dan zorgt de huurder ook zelf voor den tuin en niet de verhuurder. Voorzitter zegt dat men dit niet bij een gewoon ge val moet vergelijken. De heer Poland vindt er niets op tegen te moeten hebben als er van dat geld rente wordt betaald, evenals van de andere bouwkosten. Voorzitter zegt, dat hij den heer Poland die illusie moet ontnemen. Dan is Poland er ook niet voor. Spr. zegt: wij moeten bezuinigen. De heer Groenland zou dit punt tot. een volgende vergadering willen aanhouden, ook de heer Oude- man is hier voor. Wethouder Kooij zegt dat B. en W. gemeend heb ben dat er een tuin bij het huis hoort, doch als de raad dit punt wil aanhouden, vindt hij dit goed. Voorzitter vindt geen reden om uit te stellen. De heer Quant zegt dat wie A zegt, ook B moet zeggen. Ja zeker, we moeten zuinig zijn, doch hier hoort een tuin bij. Bij stremming staken de stemmen. Voor een tuin stemden de heeren Krom, Oudeman, Quant, Kooij en v. Elten; tegen een tuin stemden de Dekkers, Bancras, Commandeur, Groenland en Po land. Vastgesteld worden verordeningen op de heffing en op de invordering van begrafenisrechten voor de alg. begraafplaats te Veen huizen. Onder aanbieding van het betrekkelijke schrijven van den voorzitter van Ged. Staten stellen B. en W. voor het. raadsbesluit, tot verlaging van het tarief der Personeele belasting naar den grondslag biljar ten, te handhaven. Goedgevonden. Naar aanleiding van enkele opmerkingen van Ged. Staten stellen B. en W. voor de gemeenterekening 1933 opnieuw voorloopig vast te stellen, onder aan brenging van een wijziging in volgnummer 295. Het batig saldo van den gewonen dienst bedraagt thans f 11277.23. Goedgekeurd. Openbare concerten door muziekvereeni- gingen. B. en W. stellen voor aan plaatselijke muziek ver- eenigingen voor elk door hen te geven openbaar con cert een vergoeding te verstrekken van f 7.50, tot een maximum van f 15.De vereenigingen kunnen zich onderling verstaan inzake het houden van de twee concerten. Daar de raad dit wat. weinig vindt, wordt-besloten een vergoeding van f 10 tot een maximum van f 20. te verstrekken. Jaarweddenregelingen Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. Onder aanbieding van een prae-advies stellen B. en W. voor dienovereenkomstig te besluiten. Na stemming aangenomen. Bezoldiging ambtenaren van den Bur gerlijken Stand. 'Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Sta ten van N.-Holland, betreffende de bezoldiging van de Ambtenaren van den Burg. Stand stellen B. en W. voor de jaarwedden van de beide ambtenaren van den Burg. Stand, B. J. F. Sutman Meijer en A. M. van der Ham, onveranderd te laten en aan den heer A. Beerepoot wegens gemis van wedde als Amb tenaar van "den Burg. Stand, overeenkomstig de be doeling van, Ged. Staten een compenseerende sala- risverhooging toe te kennen. In het begin zijn de heeren over deze zaak niet erg tevreden. De heer Groenland vraagt, of dit punt niet verdaagd kan worden, daar hij denkt dat ieder een dit nog niet goed heeft begrepen. De heer Quant licht dp heele situatie nog eens toe De heer Poland vraagt, of het gewoonte is dat de raad de stukken zoo laat toegestuurd krijgt; gister avond om 7 uur had spr. de papieren pas volledig. Voqrzitter vindt dit een sarcastische opmerking en het spijt voorz. dat genoemde stukken laat zijn, doch meent dat de heer Poland toen hij voor heen in d enraad zitting had in 't geheel geen stukken kreeg. Na eenige discussie wordt het voor stel aangenomen. In verband hiermede wordt besloten tot wijzi ging van de bezoldigingsverordening 1935. Stichting noodwoning. B. en W. stellen voor tot stichting van een noodwoning te besluiten en B en W. een credie te verleenen van f 650. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde de heer Dekker. Middenweg, 1. Algemeene financieele voorwaarden voor slootdemping, rioleering en verharding door de ge meente. 2'. Bepaling van de bijdrage voor het slootdem- pingsplan boekwinkel de Boer.. Naar aanleiding hiervan houdt de heer Dekkers een betoog voor het belang van den Middenstand en doet uitkomen dat dit ook 't belang van de ge meente is. Spr. zegt dat de demping van de slocty Boekwinkel-de Boer van groot belang is en doet- een beroep op den raad om punt 2 van deze rege ling hierop niet toe te passen. De som van f 405( die de belanghebbenden zouden moeten betalen, hebben zij niet. Nu stelt spr. voor dat deze belang hebbenden f 350 zullen betalen. Voorzitter is hier eerst niet voor en zegt dat als wij den een tegemoet komen, moeten wij 't ook den ander doen. De heer Dekkers stelt voor dat indien de ge meente met 't uitbreidingsplan de kabel zou willen verbreeden, rechtuit zou willen trekken. Spr. wil hiervoor de benoodigde grond wel afstaan. Nadat dit nog eens goed overwogen, wordt op dit voor stel ingegaan. Bij de rondvraag vraagt 'de heer Dekkerswaarom zijn de te plaatsen lantaarns voor straatverlichting aan den Westdijk nog niet geplaatst? De Voorzitter deelt mede, dat, de Burgemeester van Broek op Langendijlk ziek is en men vandaar een schrijven had gehad, dat Broek op Lange ndijk Jjereid was de paal over de brug te plaatsen, mits Heerhu gowaard de kosten droeg en dan voorts f20.per jaar voor onderhoud. Voorzitter 'had dit besproken met den heer Beers en deze vond dit bedrag nog al hoog. Er is oen nieuw verzoek weg, doch wij hebben nog steeds geen antwoord. Rioleering RaadhuisScholten. De heer Dekkers zou gaarne de gespecificeerde begrooting van dit plan zien. Welk loon wordt aan de arbeiders betaald? Voorzitter zegt van 3035 cent. Voorts vraagt de heer Dekkers of B. en W. bereid zijn eventueele werkzaamheden welke moeten wor den uitgevoerd voor de gemeente, zoo mogelijk voor taan door ter plaatse gevestigde zakenmenschen en vakpatroons te laten uitvoeren. Voorzitter zegt toe, als ze ertoe bekwaam mochten zijn. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 9