A artikelen H. v. WEELDE THEO NOOT WARENHUIZEN Thomas Denijs t Enorme sorteering SPEELGOEDEREN. Als U goed wilt slagen voor Uw ST. NICOLAAS-CADEAUX raden wü U aan: KOOPT DAN, ALS HET EENIGSZINS KAN, IN DE OCHTENDUREN. 4 In Lederwaren brengen wij iets buitengewoons. Damestasschen - Portemonnaies - Portefeuilles mtmÊmmmmmmÊmmamm School- en ActetaSSChen enz. Barometers Vraag demonstratie met onze PRACHT STOFZUIGERS geruischloos vanaf f 24.50 Pull=Over, Slip=Over of Vest, Firma G. DE WAARD Adres van de Nederlandsche T rekkersbond. Wij brengen dit jaar een PRACHT SORTEERING tegen de uiterst laagste pryzeq EN GREEP Talel-, Thee- en Drinkserviezen Schemerlampen Keuken - Uitrustingen Pracht sorteering 21-deelig, prima Siervazen Ontbijtserviezen Bowlstellen IETS APARTS f 15.25 Keukenklokken en Pendules, Alle met garantie ZILMETA De geheele sorteering Tatel-, Dessert en Zakmessen Schilderyen Klein en groot Kamerlampen Leeslampen Strykyzers Broodroosters Haardketels (Ook Electrisch) Rooktafels Rookstellen Linnenbanken vanaf f 2.15 DEMON Vergassers Keukenkasten Steeds de Nieuwste Theelichtjes (Ook Electrisch) Scheerdoozen Reisnecessaires Kapstokken Tafeltjes Door onze gecombineerde inkoopen nergens voordeeliger dan bij de SC H AG E N. JULIAN ADORP. i, Gistermorgen ontvingen wij de tijding, dat de beroemde zanger en oud- plaatsge noot Thomas Denijs, Donderdagavond na een lijden van slechts enkele weken is over leden. Thomas Johannes Denijs werd 3 Janu ari 1877 te Schagen geboren en is dus slechts 58 jaar oud geworden. Hij studeerde muziek aan het Amsterdamsche Conservatorium, waar hij van Cornelie van Zanten onderricht in den zang ontving. Na nog een jaar te Berlijn te hebben gestudeerd, werd Denijs in 1901 als eerste bariton aan het Am- sterdamsch Lyrisch Tooneel verbonden, welke in stelling hij na twee jaar verliet. Na eerst nog en kele lessen te Parijs bij den Italiaan Algier geno men te hebben, werd hij aan de Rotterdamsche Muziekschool van Toonkunst als zangleeraar aan gesteld. Deze functie heeft hij zeven jaar vervuld; daarna moest hij haar opgeven wegens zijn vele concerten. Van 19111914 was Denijs te Beriijn gevestigd, daarna in de Residentie. De ontslapene heeft zich behalve in Nederland in de voornaamste plaatsen van Europa en Noord-Amerika laten hooren. In 1925 heeft hij te Bern een Meistercursus voor zang geleid, daartoe uitgenoodigd door de Berner Musik- Gesellschaft. De vele leerlingen, oud-leerlingen en de vrien den van den huize Denijs hebben zich in het ge lukkige gezin opgenomen gezien alsof zij er deel van uitmaakten; ook al kwam men na jaren weer in hun midden, alles was hetzelfde gebleven en de natuurlijke hartelijkheid voelde men haast als een onverdiende verkwikking. In hun landhuisje in de Buunderkamp onder Ede, aldus lezen we nog in de N. R. Crt., genoot Denijs van rust en buitenleven. Aan zijn liefheb berijen gaf Denijs zijn volle aandacht en toewij ding en hij beheerschte er ook de techniek van. Hoe blij gelukkig kon hij, de amateur-fotograaf in perfectie, zijn bezoeker een nieuw belichtingstoestel toonen en de daarmee verkregen resultaten. Ontelbare malen heeft Denijs in binnen- en bui tenland in de Matthauspassion en Beethoven's Ne gende Symphonie gezongen. In deze partijen heeft Denijs zich zelf een monu ment opgericht. Hij was vriendelijk tegenover zijn collega's, vriendelijk als mensch en in zijn oordeel over an deren; alleen aan zijn eigen kunst stelde Thom. Denijs de hoogste eischen en vanzelf aan zijn leer lingen, die hem op de handen droegen. Voor hen in de eerste plaats is dit vroegtijdig heen gaan een diep verdriet, maar Nederland als kunst- land heeft eveneens weer een der grooten moeten afstaan, THEATER ROYAL. De zeldzaam mooie zangfilm „Ein Stern fallt vom Himmel" met Joseph Schmidt in den titelrol, draait deze week in Theater Royal. De beroemde tenor Lincoln is door de Kosmos- Film te Weenen geëngageerd om de hoofdrol te vertolken in de film „Ein Stern fallt vom Himmel", hetgeen tevens zijn debuut voor de camera zal zijn. Tompson, Lincoln's impressario, houdt een wa kend oog op den eenigszins losbandigen acteur en tusschen de beide mannen komt het tot een woor denwisseling als Tompson merkt, dat de kapper Kerndl whisky binnensmokkelt in de kleedkamer van Lincoln. Als enkele dagen daarna Tompson met den re gisseur van de Lincoln-film in Heuringen (een café-tuin) vertoeft, hoort hij de schlager „Ich singe dir ein Liebeslied" uit ,Ein Stern fallt vom Himmel' zingen door een stem, die hij voor die van Lincoln houdt. Alsh ij den volgenden dag hieromtrent den tenor een verwijt maakt, komt het tot zoo'n hevige EEN HEERLIJKE WARME zijn maar enkele artikelen uit onze groote voorraad, die als ST. NICOLAASCADEAU zeer welkom zijn. U koopt deze tenslotte toch bij IJMUIDEN. SCHAGEN. scène, üat door een ongeluk Lincoln zijn stemban den kwetst en niet meer in staat is te zingen. N,u de gemoederen na deze plotselinge ramp wat tot bedaren gekomen zijn, bezweert Lincoln dat hij niet in Heuringen heeft gezongen en gaat Tompson er op uit om het mysterie te ontsluieren. Bij Heuringen gekomen hoort hij weer hetzelfde lied Vaix den vorigen avond zingen en als hij bin nentreedt in het, aan Heuringen grenzende, huis van Frau Bachinger met haar dochter, ziet hij daar een jongen man aan de piano, Josef Rainer, (Joseph Schmidt), een muziek-student. De gelijke nis tuschen de stemmen van Rainer en Lincoln is werkelijk frappant. Rainer gaat een filmcontract aan en zingt op den achtergrond voor Lincoln. Als op een middag Rainer bij Lincoln komt om met hem te repeteeren, ziet hij daar Annerl, die net in een opgewonden stemming Lincoln's huis verlaat. Zij heeft de avances van den op avontuur belusten tenor afgeslagen. Als zij Rainer, die haar 's avonds vraagt, waar zij geweest is, de waarheid verzwijgt, loopt de jongeman diep teleurgesteld weg. Bij de opnamen weigert hij op een gegeven oogen- blik om voor Lincoln te zingen en gedurende de consternatie, die hierdoor ontstaat, gelukt het een journalist, door te dringen in de zorgvuldig be waakte studio, want niemand mag iets van de ge- truceerde zangstem van Lincoln weten. Bij de première van de film „Ein Stern fallt vom Himmel' staan de bladen vol over „den man met de gekochte stem": De academie-collega's van Rai ner maken in de bioscoop schandaal en Lincoln, die op het tooneel staat, redt de situatie door Rainer op het tooneel te roepen en hem te danken voor zijn collegialiteit, om hem bij het afmaken van de film ter zijde te staan. Annerl is getuige van Rainer's triomf. En als na afloop Lincoln de twee jonge menschen bij elkaar brengt, verzekert hij, dat Annerl Rainer altijd trouw is gebleven en de twee vinden hun geluk weer in eikaars armen. Naar aanleiding van het voornemen der regeering om belasting te heiien op bnitenlandsche reizen. Naar aanleiding van het voornemen van onze re geering om een belasting te heffen op het maken van z.g. plezierreizen naar het buitenland, heeft de Nederlandsche Trekkersbond een adres gericht aan den Minister van Financiën, waarin eerst het doel van do vacantietrektochten uiteengezet wordt, in het bijzonder die naar het buitenland. Het werk der jeugdherbergen, aldus het adres, zou nu in groot gevaar komen, wanneer genoemde be lasting zou worden verwezenlijkt en wel zonder dat de schatkist daarbij eenig voordeel zou genieten. Dit komt doordat zulk een belasting, "hoewel de be doeling er van zuiver fiscaal is, noodzakelijk een prohibitieve werking zal hebben op buitenlandsche trektochten, zooals wij deze plegen te organiseeren. Het eenig gevolg zou zijn, dat het werk, dat wij met veel persoonlijke opofferingen de laatste jaren hebben opgebouwd, zonder dat er eenig winstbejag bij voor heeft gezeten, thans zou worden afgebroken. Dit zou ons leed doen, niet slechts uit persoonlijke overwegingen, doch vooral omdat wij ons werk steeds hebben gedaan in het physieke en cultureele belang van ons volk. Wij nemen dan ook de vrijheid er bij Uwe Excel lentie ernstig op aan te dringen, het voornemen om een belasting op z.g. pleizierreizen naar het buiten land te heffen in nadere overweging te nemen. Mocht Uwe Excellentie van oordeel zijn, dat de schatkist van de middelen, die uit zulk een belasting kunnen vloeien, niet verstoken mag blijven, dan is wellicht een vorm te vindeij, waardoor trektochten als door onzen Bond worden georganiseerd, onbelast blijven. Dit beteekent, zooals wij uiteengezet hebben, voor de schatkist geen offer, omdat deze tochten anders toch niet zullen kunnen doorgaan, aldus besluit het adres. OPVOEDINGSMOEILIJKHEDEN. Hoe vaak hoort men tegenwoordig niet klachten over het gedrag en het leeren van kinderen. Men "zou geneigd zijn om aan te nemen dat de kin deren van tegenwoordig toch heel anders zijn dan die uit „den goeden ouden tijd." Toch zal dit wel meer schijn dan werkelijkheid zijn. Want zijn het niet veel meer de omstandighe den, waarin de kinderen thans geplaatst zijn en de grooter levensmoeilijkheden der ouders, die op de tegenwoordige kinderen een vaak storenden invloed hebben? Natuurlijk waren er ook vroeger wel moeilijkhe den met kinderen, waren er evengoed lastige naturen, zelfs ten tijde van de Ruyterl Maar er waren toen meer mogelijkheden van aanspassing, er was ruim te tijd en gelegenheid om door eigen ervaring wijs te worden. Tegenwoordig is dat lastiger. Door het snellere le venstempo, door de overstelping met alle gaven van techniek en kunst, dreigt het evenwicht spoediger en blijvend verstoord te worden, dreigen overlading, vroegrijpheid, stuurloosheid en onbevredigdheid, zoodat werkelijke moeilijkheden van of met een kind eerder grooter worden met de jaren dan dat zij afne men. Dat daarmee de jeugd van een kind en mede zijn toekomst bedorven kunnen worden, behoeft wel geen betoog. En toch ziet men zoo vaak dat opvoedingsmoeilijk heden op hun beloop worden gelaten tot het leeren misgaat, tot het gedrag geheel onhoudbaar is, tot de 13 ongelukken na 12 ambachten een feit zijn gewor den. En dan is het meestal te laat! Gelukkig echter dat er tegenwoordig meer gelegen heid is om deskundig advies van pshvcholoog en paedagoog in te winnen. Voor Alkmaar en omgeving is daartoe thans do gelegenheid door het spreekuur van den Haarlem- schen paedagoog Dr. H. Y. Groenewegen. (Zie adv.) Het is nu maar te hopen dat ouders niet schromen zullen om b ij t ij d s advies te vragen. Daarmee im mers zou veel verdriet en zorg bespaard kunnen blijven. BLOEMROLLENVEILIN G - VEREENIGIN G „WEST-FRIESLAND" TE BOVENKARSPEL. Een zeer groote veiling van gladiolen werd 13 Nov. gehouden. Aangevoerd waren ruim 11000 manden met gladiolen en lelies. De belangstelling was weer groot. Alles ging tegen de bekende lage prijzen weg, slechts een paar manden bleven over. Noteering was heden: America 44—74, Alpensnow 26—48, Anmutt 18—32, Albatros 115—185, Ave Maria 1.20, Dr. Bernett 2.90, Betty Nuthall 305, Bar. Jules Hulot 4694, Bar. van Wijnbergen 1844.' Boule de Neige 32—40, Belinde 35—64, Brimstone 36—58, Ble- riot 44—68, Brillnat 51—69, Bleu Jack 115, Catha- rina 85115, Corry 110, Crimson Glow 2446, Char les Dickens 80—130, Duc of York 115—140, Early Sunrise 4864, Energie 4376, Empress of India 46—88, Early Orange 28—56, Flaming Sword 22— 46, Faust 75, Golden West 2446, Golden Dream 105, Halley 14—34, 1'Immaculee 34—62, Jacoba van Beieren 4260, Liebesfeuer 140165, Lady Boreel 18—38, Lilac Wonder 26—62, Leviathan 54—80, Master Wietse 85—100, Mar. Foch 15—36, Mevr. van Konijnenburg 180—210, Mount Everest 44—62, Mai- denblush 14—36, Mont Cenis 42—65, Mr. Mark 110, Meilust 30, Niagara 45—60, van der Neer 60—88, Nancy Hanks 40—75, Odin 20—44, Orange Queen 21 —44, Oranje Blossom 145—190, Oranje Princes 295, Proserpine 48—62, Panama 80—106, Pelegrina 340, Picardy 515—545, Poolijs 10—12 205, Princeps 42— 56, Panama 50—86, Pfitzers Triumph 175—260, Princes Astrid 38—58, Pendleton 70—85, Quo Vadis 40—68, Red Emperor 30—C6, Rose Precose 56—84, Roi Soleil 45—70, Souvenir 24—46, Schwaben 50— 76, Trudel Grotz 155—190, Thom Edison 125—150, lTJnique 60—88, Venus 30—54, Virginia 95—145, White Giant 60—90, Wüly Wigman 80, Yvonne 44— 68, Yellow Hammer 75. Alles voor de maat 12 op in centen. De maten 1012 van de gewone han delssoorten 15—25 cent. Lilum Regale 24 op 3.20—3.90, 20 en op 2.10—2.70, 1820 11.30, 1618 0.600.80. Alles per 100 st. Plantgoed tulpen in centen per Kilo: Albino 65, Allard Pierson 12—24, Bartigon 8—19, Clara Butt 11, Coul. Cardinal 11—26, Cramoisie Brillant 13, Duc de Berlin 14—28, Electra 18—28, Flamingo 17—18, Farncombe Sanders 18, Fred. Moore 9—12, Ingl. Yel low 14, Ibis 14—16, La reine 4—11, Murillo 2—14, Moore 4—13, Ph. de Commines 13, Pride of Haarlem 10—16, Prins van Oostenrijk 18, Rijzende Zon 13, Rose Luisante 22, Scarlet duc 12. Solita 42, Thee roos 13, Victoire d'Oliveira 36, Vuurbaak 22 -24, Vermillon Brillant 24. Will. Copland 2—19, Will Pitt 1044,

Schager Courant | 1935 | | pagina 10