De Code van Sinterklaas Waar moet Zwarte Piet de cadeautjes koopen? E N S J E N SP T A PA E N AR HT ST Prijsvraag Schager-Courant RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Vleeschkeuringsdienst Zaterdag 16 November 1935. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9852 TREINONTSPORING NABIJ GOUDA. Straatsteenen naar passeerende auto's geworpen. Rolpens DE BERECHTING DER OSSCHE MISDADEN Roode hond op Enpelsche kruiser te Gibraltar. GEVAREN LANGS DEN WEG. DE MOOISTE FOTO AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE Zestal goederenwagens uit de rails. Geen persoonlijke ongevallen. Gouda: Gistermorgen te ongeveer 5 uur is door het ontijdig omtrekken van een wissel, trein 5600 een goederentrein welke op weg was naar Rotterdam gedeeltelijk ont spoord. Een zestal wagens zijn uit de rails ge- loopen. Persoonlijke ongevallen zouden niet hebben plaats gehad. De vertraging, welke ten gevolge van dit ongeval in het treinver keer ontstond, was in den loop van den mor gen in zooverre hersteld, dat het verkeer over een ander spoor werd geleid. Het noodige per soneel is met materiaal ter plaatse, teneinde het versperde spoor zoo spoedig mogelijk vrij te maken. Vijf wagons gekanteld. Omtrent de treinontsporing nabij Gouda vernemen wij nog, dat de goederentrein uit 45 wagons bestond. De ontsporing gebeurde te 5.40 uur op de splitsing Den HaagRotterdam; van de zes derailleerende wa gons kantelden er vijf.' Het voorste gedeelte van den trein kon kort na het ongeval de reis naar Rotterdam voortzetten. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Onmiddellijk na het bekend worden van het onge val zijn ingenieurs der Spoorwegen met personeel en materiaal naar de plaats der ontsporing vertrokken. Het opruimingswerk is in vollen gang. Het verkeer tusschen GoudaRotterdam en Den Haag—Rotterdam is voorloopig over een enkel spoor geleid; maatrege len zijn getroffen om het ongerief van de reizigers tot een minimum te beperken. De treinen uit de rich ting Utrecht kwamen normaal te Amsterdam binnen. Naar de schuldvraag het ongeval is, naar ge meld, te wijten aan het ontijdig omzetten van een wissel wordt een onderzoek ingesteld. Daad van een zwakzinnige. ALPHEN a. d. RIJN. Reeds eenigen tijd wer den door den 24-jarigen J. G. op den Rijksstraat weg tusschen Alphen a. d. Rijn en Z^fammerdam steenen en hout aangesleept om het 'verkeer te hinderen. Door familie van G. en omwonenden konden steeds de verkeersobstakels tijdig worden opgeruimd, zoodat ongelukken konden worden voor komen. Gisteren evenwel is de blijkbaar zwakzinni ge G., die een ziekelijke haat tegen het snelver keer scheen te hebben, er toe overgegaan, passee rende auto's met straatsteenen te bombardeeren. Eenige wagen werden daardoor beschadigd. Een door een ruit van een passeerende personen auto geworpen klinker, trof wonder boven wonder geen der vier inzittende dames. Met een volgenden wagen liep het echter minder goed af Een met kracht tegen de voorpuit geworpen steen, verbrij zelde niet alleen de ruit, maar trof de naast den bestuurder gezeten mejuffrouw J. O. uit Reeuwijk zoodanig tegen het hoofd, dat zij zwaar gewond, bewusteloos tegen den bestuurder aanviel, waardoor deze het stuur verloor en alleen door krachtig remmen een botsing met een boom kon voorkomen. Een juist passeerende dokter uit Wassenaar legde het eerste verband, waarna het slachtoffer in ern- stigen toestand naar een ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd. De dader werd door omstanders gegrepen en aan de politie overgeleverd. Hij is op medisch advies naar de stichting Ende geest overgebracht. DIRK RAAT Schagen De officier teekenf hooger beroep aan. De officier van justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch is in hooger beroep gegaan van de vonnissen in de Ossche strafzaken van 14 November, waarbij de verzekeringsagent Th. Kooien uit Tilburg werd vrijgesproken van uitlokking van den roofoverval te Uden en van heling; H. A. van der Putten („De Rut") en A. J. Hendriks („De Jonge Toon de Soep") wegens den roofoverval en den roof moord te Oyen resp. tot 12 en 10 jaar gevan genisstraf werden veroordeeld; Piet de Bie, terzake van den roofoverval tot één jaar en zes maanden en J. P. Ceelen voor den roof overval en moord op J. van der Plas tot zes tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Gibraltar: De Australische kruiser Sydney, tijdelijk ter beschikking gesteld van de Engelsche marine in "de Middellandsche Zee, is gisteren in quarantaine gegaan met veertig gevallen van roode hond aan boord. Fietsrijdster door auto overreden en gedood. Oss: Gistermorgen omstreeks half acht is op den Rijksweg Grave—Den Bosch onder de gemeente Geffen de 18-jarige juffrouw J. v. d. Heyden uit Gef fen, toen zij per fiets den Rijksweg wilde oversteken, door een auto, komende uit de richting Den Bosch ge grepen en vrijwel op slag gedood. Het meisje, dat uit de Veldstraat te Geffen kwam aanrijden, stopte om een auto te laten passeeren om direct achter deze auto om naar den overkant van den Rijksweg te gaan. Zij bemerkte niet, dat direct achter de auto nog een auto naderde, met boven staand noodlottig gevolg. Door auto overreden en gedood. Gisternacht te omstreeks één uur is de heer R. E- Stabler bij het oversteken van den weg Winschoter- diep West te Zuidbroek, door een personenauto ge grepen en op slag gedood. Het slachtoffer was ongeveer 50 jaar oud. SINTERKLAAS wordt een jaar tje ouder en ziet er wel wat tegen op om zijn gemakkelijk huis in het warme Spanje te verlaten, teneinde naar ons barre Noorden te vertrekken. Natuurlijk komt hij! Daar behoeven wij gelukkig niet bang voor te zijn. Maar hij heeft ditmaal toch besloten om zwarte Piet alvast vooruit te sturen en door dezen trouwen dienaar de ca deautjes te laten koopen. Er was echter een moeilijkheid! Zwarte Piet kent bijna geen woord Hollandse!) en weet dus. moeilijk bij welke firma's hij zijn inkoopen moet doen. Daarenboven wil de goede Sint daar op een weinig het oog houden. Na tallooze plannen te hebben ge maakt en weer te hebben verworpen is eindelnk een zeer eenvoudige oplossing gevonden. Sinterklaas kent de Schager Courant en is daarvan een groote vriend. Welnu, met groote aandacht bestu deert de goede Bisschop de advertentie kolommen van de Schager en hij tele grafeert dagelijks aan Zwarte Piet in welken winkel deze zijn inkoopen moet doen. Telegrammen van Spanje naar Hol land zijn echter verschrikkelijk duur en de brave Sint. die in deze moeilijke tijden ook op de kleintjes moet nassen, heeft daarop een leuk kunstje ge vonden. Wat Piet koopen moet en wa&r, vat de Sint in één enkel woord samen, een woord aan (Te advertenties in de Scha ger ontleent. Het is erg gemakkeliik! Stel de firma ..Doodeenvoudig" te Schagen adver teert: Jan Doodeenvoudig. Hoogzijde Schagen. Zelfbinders in ruime keuze, dan telegrafeert Sinterklaas aan Zwarte Piet alleen maar het woordje meke hetgeen de laatste twee letters zijn van het woord ruime en de eerste twee van het woord keuze. Zwarte Piet is een puzzlelaar van be lang. snuffelt de advertentiekolommen van de Schager door en weet al spoe dig dat hij zelfbinders moet koopen bij Jan Doodeenvoudig. Omdat Zwarte Piet nogal veel heen en weer moet trekken, stuurt Sinter- Klaas 't telegram naar de Redactie van de Schager Courant, die het dan weer naar Piet doorstuurt. De eenige zwarigheid blijft natuur lijk, dat Zwarte Piet misschien eens een enkele keer het codewoord niet thuis kan brengen. 100 PERSONEN ZIEK. Vergiftiging na gebruik van vleesch. Parijs. De na het gebruik van vleesch gecon stateerfle gevallen van vergiftiging in twee Parijsche voorsteden bij ongeveer 100 personen hebben reeds een sterfgeval veroorzaakt. Een zesiarie knaapje is in het ziekenhuis overleden. 37 andere knapen, die in hetzelfde internaat wonen, liggen nog ziek. POGING TOT LYNCHEN VERHINDERD. Moultrie (Vereen. Staten). De politie moest van traangasbommen en revolvers gebruik maken om te verhinderen, dat een woedende menigte den 21-ja- rigen neger J. H. sloan zou lynchen, die onlangs tot den electrischen stoel is veroordeeld. Men trachtte den neger uit de handen der politie te rukken, toen hij naar de gevangenis werd over gebracht. HET STERFTECIJFER BIJ DE ITALIAANSCHE ARBEIDERS IN OOST-AFRIKA. Rome. Volgens een officieel bericht zijn sinds 1 Maart van dit jaar bij de uitvoering van de wer den ten behoeve van den opmarsch van het Itali- aansche leger in Oost-Afrika 211 arbeiders aan ver schillende ziekten gestorven. Dit beteekent een sterftecijfer van zeven per duizend. Daar had Sinterklaas nogal een hard hoofd in! Wij hebben den goeden Heilige echter verzekerd dat de lezers van de Schager hem graag, erg graag willen helpen. Dat vond Sinterklaas bijzonder aar dig! Wij zullen vanaf heden dagelijks de code-woorden die Sinterklaas vanuit Spanje telegrafeert afdrukken. Wie helpt zoeken? Wie helpt Sinterklaas? De directie der Schager Courant heeft ter aanmoediging beschikbaar gesteld de volgende prijzen: Voor de nummers van Zaterdag 16, 23, en 30 November 2 prijzen van f 2.50 en 3 prijzen van 11. Voor de overige dagen dat de Scha ger Courant verschijnt tot en met 4 December dagelijks een premie van f 2.en f 1. Al deze prijzen moeten worden be steed bij de adverteerders der Schager Courant. Indien er meer goede oplossingen binnen komen, dan er prijzen beschik baar zijn, beslist de Redactie. Wij verzoeken dus onze lezers bin nen 24 uur na het verschijnen van de krant op te geven bij wie en wat Zwarte Piet moet koopen. Op de buitenzijde der enveloppe schrijve men „Sinter klaas-prijsvraag", benevens de datum van de krant en zette op de oplossing niets anders dan de namen van de win keliers en het betreffende artikel en bo vendien natuurlijk eigen naam en adres. Eiken dag beslist dan de Redactie wie de prijzen in de winkels van onze adverteerders mag besteden. De namen van de winkeliers en die van de prijswinners worden geregeld gepubliceerd. Vandaag telegrafeerde Sinterklaas de code-woorden: Wie helpt Zwarte Piet zoeken? Directie Schager Courant. DE GOUDSTROOM UIT EUROPA Washington. Jospeh P. Kennedy, vroeger voor zitter van de „Securities and Exchange Commissi- on"„ heeft gister met president Roosevelt besprekin gen gevoerd over den „nerveuzen" monetairen toe stand in Europa die een stroom van Europeesch goud en kapitaal, naar de Vereenigde Staten doet vloeien. Na het onderhoud verklaarde Kennedy, dat hij maatregelen besproken had, die genomen zullen worden, wanneer deze goudstroom gevolgd zou, wor den door een terugtrekken van de fondsen, hetgeen zou kunnen lelden tot een ernstige reactie op de markt. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER DE MAATREGELEN TEGEN PRIJSOPDRIJVING JN ITALIë. Milaan. De maatregelen tegen prijsopdrijving worden in Italië met groote kracht ten uitvoer ge legd. Te Vaenza zijn zeven winkels gesloten. Ook uit Genua, Perugia en Fiume, zoomede uit andere steden worden dergelijke gevallen gemeld. OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank zij den KL00STERBALSEM Is hij nu weer kras en monter „Tot mijn 50ste jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu- matiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik te wanhopen, toen een vriend van mijn leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen hij had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan ik verklaren, dat ik mij weer jeugdig en monter gevoel als een knaap van 30 jaar, al hoop ik eerstdaags 60 jaar te worden J. Vr. te H. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wryfmiddel bij Rheumatiek, spit en pynlyke spieren Schroefdoos 35 ct Potten; 62J^ ct. en f 1.04 Kring Barsingerhorn. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van. den VleeschkeuringsÜicnst in den Kring Barsinger horn, op" Dinsdag 12 November 1935, 's namiddags 2 uur, ten kantore van de inrichting. Aanwezig de vertegenwoordigers van alle aange sloten gemeenten. Voorzitter de heer G. G. Loggers, heet in het bij zonder welkom het nieuwe lid der Commissie, den heer J. Schoorl Pz. en brengt dank aan het uitgetre den lid, den heer Jm. Blaauboer Kz., voor hetgeen door hem in het belang van den dienst is gedaan. Voorzitter constateert met genoegen, dat de heei* Klerlc na zijn ziekte wederom geheel hersteld aan wezig kan zijn. De notulen van de vergadering van 13 Augustus worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Het rapport van het Bureau voor Verificatie over de controle op 30 September luidt gunstig. De Raad van beroep heeft afwijzend beschikt op het beroep van de Commissie tegen de beslissing van den Raad van Arbeid, welke geen vergoeding wenschte te geven voor een ongeval een der slagers overkomen. De prijzen van diermeel en vet zijn beduidend ver hoogd en is de productie gemakkelijker te plaatsen. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn inlichtingen gevraagd over de toelichting van het Gemeentebestuur van Oude Niedorp bij de begroo ting voor 1935, waarin de indruk wordt gewekt, als of bij den Keuringsdienst zou kunnen worden bezui nigd en het den vertegenwoordiger niet is gelukt deze bezuinigingen door te voeren. Uit de notulen blijkt, dat geen voorstellen tot be zuiniging zijn gedaan, behoudens dat werd gevoeld voor een sterkere korting. De kleine commissie heeft na de behandeling der begrooting een reorganisatie van den dienst voorgesteld en doorgevoerd. De vergadering is van oordeel, dat deze toelichting niet gelukkig is geweest. De commissie besluit, nadat de adviezen van de organisaties zijn medegedeeld, voor de begrooting 1936 de salarissen met 6 te verlagen naast het het verplichte pensioen verhaal van 10 De commissie besluit tot 't maken van een water reservoir van 30 M3. voor voedingswater van den ketel en een bergplaats voor de vetvaten. De kleine commissie heeft gevraagd gebruik te mogen maken van de diensten van den gemeentear chitect van Schagen en stelt voor enkele vaklieden in Schagen in de gelegenheid te stellen naar dit werk in te schrijven, daar het een werk is van kleine omvang. Burgemeester en Wethouders van Schagen zonden bericht, dat zij op grond van de instructie van den architect, niet aan het verzoek van de commissie konden voldoen. De heer Mr. D. Breebaart betreurt, dat om deze formeele redenen Schagen als aangesloten gemeente dit standpunt inneemt en wijst op de zeer ruime op vatting, welke Alkmaar tegenover de buitengemeen ten heeft. De heer Schoorl licht toe dat ook B. en W. van Schagen betreuren, dat zij de Commissie niet van dienst kunnen zijn, maar dat zij meenen niet van een genomen besluit te kunnen afwijken. De Commissie besluit aan de ingezetenen van alle gemeenten gelegenheid te geven naar het werk in te schrijven en één der opzichters van de andere aangesloten gemeenten te verzoeken het toezicht enz. op zich te nemen. Ten aanzien van de ontvetting van het diermeel wordt besloten gebruik te maken van het aanbod van het destructiebedrijf „de Gekro" te Overschie, om vrijblijvend een wringer uit dat bedrijf te probeeren. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de Com missie uitgenoodigd te willen bevorderen, dat voor 1 Juni 1936 aan de buitengemeenten gelegenheid zal worden gegeven om zich bij den destructor van den Kring Barsingerhorn aan te sluiten. Mede op advies van de Staatscommissie inzake het destructiewezen stelt de kleine Commissie voor om in principe te besluiten voor de 9 aangesloten gemeenten een orgaan (rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam) te vormen voor den destructor. De gemeenschappelijke regeling voor den Vleesch- keuringsdienst met Barsingerhorn als centrumge meente zal blijven bestaan. Indien dit orgaan zal zijn gevormd, zal aan de buitengemeenten gelegen heid worden gegeven om zich daarbij gelijkgerech tigd aan te sluiten. Aan de Studiecommissie zal worden verzocht zoo spoedig mogelijk een ontwerp gereed te maken, het geen na behandeling in de Groote Commissie aan de Raden ter goedkeuring zal worden aangeboden. Voorzitter verzoekt de medewerking van de ver tegenwoordigers en van de Raden om to willen be vorderen, dat de Kring Barsingerhorn 'ij/lig gereed zal zijn om aansluiting voor 1 Juni 1936 mogelijk te maken. Na gehouden rondvraag volgt sluiting. ZEEHONDENPLAAG AAN DE KUST VAN WALES. Novin. Aan de kust van Wales zijn honderden zeehonden, die millioenen haringen verslinden en groote schade berokkenen aan de visschers. De visschers hebben het ministerie van marine ver zocht een kanonneerboot te willen zenden om de zeehonden te verdelgen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 13