Bijna alle aandacht voer den H.H.V.S. YEK> SPORT De A.V.R.O. en de N.S.B. DE SLOOPING VAN DE „DRENTE". NEDERLAND EN DE SANCTIES. BOTSING TUSSCHEN DRIE AUTO'S. BEZUINIGINGSMAATREGELEN IN ITALIË. NEDERLANDSCHE AUTODIEF GEARRESTEERD. 800 gulden in den Ouden Rijn. Er is Zondag heel weinig te doen in den ,groo- ten bond". Te Rotterdam vindt n.1. de jaarlijksche wedstrijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker plaats tusschen het vertegenwoordigende elftal dier stad en het K.N.V.B.-bondselftal. Het elftal van den K.N.V.B. ziet er als volgt uit: Ferwerda (Blauw Wit); Caldenhove (D.W.S.) en Pienter (Be Quick); Bas Pauwe (Feijenoord), De Boer (Blauw Wit), en Van Heel (Feijenoord)Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Bakhuys (H.B.S.), Westphal (Blauw Wit) en Pino (U.V.V.) De K.N.V3. grijpt deze match meteen als oefening van het Ned Elftal aan. Daarom krijgen enkele spelers een kans om te toonen, wat ze waard zijn. Met bijzondere belangstelling moet het optreden van den spil De Boer en de linksbuiten Pino tegemoet gezien worden. Men staat ten deze immers voor de nijpende vraag wie de opvolgers voor Anderiessen en Mijnders moeten worden. Anderiessen heeft verklaard dat hij den tijd niet meer heeftom zich voor te bereiden zooals dat behoort en daarom liever gepasseerd wil worden. Mijnders heeft voor verdere training en deelna me bedankt omdat hij met onwaardige critiek wordt vervolgd. Hij schuift elke aanmerking op zijn spel van zich af door te wijzen op de instructie die Smit krijgt, n.la om als vierde half te fungeeren. Op die manier mis ik alle steun en maak er zoo niets van, verklaart Mijnders. Hoe het zij, de spilplaats en de linksbuitenplaats roepen om bezetting en wel: de goede bezetting Hieraan heeft de Keuze-commissie de handen vol omdat er maar heel weinig geschikt materiaal is wat ln aanmerking kan komen. Rotterdam heeft ondanks het noodwendige gemis vap de 3 stadgenooten in het nationale team een sterk elftal. Men houde echter in het oog dat hoe de uitslag ook moge zijn, het welslagen van de proef op de genoemde plaatsen in het Ned. Elftal overweegt. Voorts is er een klein aantal competitiewedstrij den door den K.N.V.B. vastgesteld voor clubs die nog een achterstallige wedstrijd hebben. In 2A betreft dit E.D.O.Bloemendaal. Wij twij felen er niet aan of E.D.O. zal de gelegenheid te baat nemen om zichzelf aan de kop te plaatsen. Zij heeft Vriendenschaar en Alcmaria rustig zien falen en kan daarom nu met de mooie kans voor oogen, haar profijt trekken. In 3A worden PurmersteynAlkm. Boys en Hel derZaandijk gespeeld. De Purmerenders hebben vorige week voor de sensatie gezorgd door Helder met groote cijfers te kloppen. Daarvan uit redeneerende schroomt men om de Boys eenige kans te geven, hoe respectabel hun gelijke spel tegen H.R.C. ook was. Wij hebben er echter heusch geen zwaar hoofd in. De Boys hoeven zich heelemaal niet bij voorbaat geslagen te achten. Wij verwachten dan ook een resultaat dat niet hemelsbreed van een gelijk spel zal afwijken. Aan de Boys de eer om deze voorspelling tot een voor haar eervolle werkelijkheid te maken! Helder—Zaandijk hangt er o.i. rechtstreeks van af of Helder haar zelfvertrouwen kwijt is, ja dan neen. Wij willen hopen voor de Nieuwediepers dat de oude gang er weer in zit. Zoo niet, dan zal de „goedertierenheid" van de Zaandijkers alsnog voor een goed resultaat moeten zorgen. Wij gelooven echter, gezien de onstuimige houding van Zaandijk, dat het geboden is niet op een Zaansche misstap te vertrouwen, maar zelf aan te pakken, te werken van de eerste tot de laatste minuut. Op hoogspan ning werkend moet de 'oude vorm vanzelf komen. Indien Helder dit gelukt, voorspellen we een, zij het kleine, overwinning voor de thuisclub. Voor den KNVB-beker ontvangt BKC. de Utrecht- sche tweede klasser D.O.S. De B.KC-achterhoede gaat een aardige oefenpartij tegemoet! We geven BK.C. den raad, als er toch verloren wordt, het geen gauw kan blijken, om niet uitsluitend op de verdediging te spelen. Ook de voorhoede kan een goede oefening best gebruiken. En tenslotte is een 3—7 nederlaag bij voorbeeld in een geval als dit eervoller dan een 04 uitslag. Alkmaar gaat bij een meer gelijkwaardige partij op bezoek, n.1. Neerlandia te Amsterdam, eveneens een vierde klasser. Alkmaar heeft wel een kans om de vierde ronde te bereiken. Een goed bewijs dat de K.N.V.B. zelf de beker beneden de competitie stelt is het uitstellen van H.R.C.Meteoor voor de ingelaschte competitie wedstrijd Helder—Zaandijk! N.H.V.B. Nu komt dan pas de N.H.V.B., die, zooals het op schrift luidt, morgen bijna alle belangstelling voor zich opeischt. D.w.z. voor praktische aanschouwing. Daarnaast mag een meer theoretische belangstel ling voor hetgeen verderop geschiedt niet uitblij ven en het is daarom dat ons opschrift niet gelo genstraft worde door Uw ervaring dat het N.H.V. B.-gedeelte niet meer dan de helft van onze Za- terdagsche voorbeschouwing blijkt uit te maken. 1D. We brengen hier eens de stand, waarbij blijkt dat Bergen nog niet kansloos is, al zal de verwe zenlijking van de kansen ten zeerste afhangen van de volharding waarvan de Bergenaren zich zullen voorzien. Morgen kunnen ze toekijken. De stand der kopgroep is: Bergen K.V.V. 3 Alkm. Boys 2 C.S.V. 9 5 2 2 21—\7 12 7 4 2 1 15—6 10 7 4 2 1 13—7 10 8 4 13 15—13 9 In Den Helder vinden Zondagmorgen twee groo te wedstrijden plaats. In de eerste plaats de plaat selijke strijd tusschen Watervogels en Held. Boys, die om 10 uur gaat onder de beproefde leiding van Metselaar. De krachtverhouding is eenigszins an ders dan ten vorige jare. Men mag nu zonder noemenswaardig risico een overwinning van de Vogels tegemoet zien, al ontveinze men de verras sende elementen in den strijd niet. Wij hopen dat ook een andere verhouding blijk'i geeft eenige wij ziging te hebben ondergaan. Wij bedoelen de spor tiviteit tusschen deze Nieuwedieper grootheden van den tweeden rang. Trouwens we gelooven op dit stuk, dat Metselaar het zijne zal bijdragen tot een sportief verloop. In datzelfde Den Helder speelt ongeveer ter zelf- der tijd Helder 3 tegen Wieringerwaard. Hier kan goeddeels beslist worden, wie zich met eenige kans als bestrijder van Watervogels kan opwerpen. Hel der 3 en Wieringerwaard zijn er beiden zeer goed van doordrongen. Daarom mag men een harde strijd verwachten, waarvan de uitslag onvoorspel baar is. Petten krijgt, zoo ooit, morgen de kans om zich van de laatste plaats af te werken, als Succes 2 op bezoek komt. Hoewel de resultaten van den laat- sten tijd andere, tegenovergestelde, gedachten op dringen, durven we ditmaal een gunstige uitslag van Geensen c.s. te voorspellen. Als men er maar om denkt dat Succes niet zoomaar te kloppen is. J.V.C,Schoorl houdt bij goeden vorm van J.V.C. een kans op een gelijk spel in. Meer zien we er echter voor Julianadorp niet in. We vreezen zelfs ernstig, dat Schoorl aan het langste eind trekt. Tenslotte vermeldt het programma H.R.C. 4 Alas, eveneens om 10 uur, zoodat men omtrent de reisplannen van schrijver dezes morgenochtend geen gissingen meer behoeft te maken. Waar elders ziet men in anderhalf uur drie matches van dit kaliber? Racing 4 zal goed doen zich door een overwinning wat op te werken. O.i. mag men hierop wel rekenen De lezers kunnen veld en weder dienende een interessant Maandag-nummer tegemoet zien. De voor ons liggende Zondag kan tot verstrekkende beslissingen leiden, maar ook tot een onontwarbare knoop. I D zou niet voor het eerst „in de tis" zitten 2F. Wat zal de dag van morgen brengen? H.R.C. 5 zal vermoedelijk wel raad weten met Helder 5. Sparta 2Helder 4 is van geen belang; alleen in zooverre dat we reikhalzend uitzien naar het eer ste puntje van de geelzwarten. Texel 2—Zeemacht is echter van het grootste be lang. De Texel-reserves komen den laatsten tijd geweldig opzetten. Het vermoeden is gewettigd dat men 't tegen Zeemacht ook klaart, al zal dit niet zoo eenvoudig gaan. Z. wist Zondag toch maar eventjes van M.L.D. ook te winnen. DOSKO.'s kans om bij te blijven, komt ernstig in gevaar, nu zij bij Oudeschild op bezoek moet. De Schilders zit het natuurlijk dwars, dat ze vorige week een punt aan H.R.C. 5 hebben moeten laten, hoe eervol dat van ons standpunt mag voorkomen Wij twijfelen er niet aan of de Oudesluizers zul- een hartig onthaal vinden. Helaas zien we de club van Stammes zonder winst terugkeeren. In 3F en in 4J zijn gpen uitslagen te verwachten die het huidige krachtbeeld, zooals dat zich in de standen openbaart, zullen verstoren. Voetballers en supporters, geniet van de sport, met volle teugen! PROGRAMMA-WIJZIGING 17 NOVEMBER. K.N.V.B.: Uitgesteld de bekerwedstrijd H.R.C. Meteoor. Uitgesteld Kennemers 2Alcmaria 3 N.H.V.B.: 1D: Succes 2—Petten 1 omgezet in Pet tenSucces 2. 4J: DirkshornBKC 4 vervalt; Callantsoog 2 DOSKO. 2 vervalt; Petten 2Dirkshorn 2 wordt om 12 uur gespeeld. Inlasschen: BKC 4Dirkshorn 1; DOSKO 2Callantsoog 2. De boot is te bezichtigen. EGMOND AAN ZEE. Woensdag is de fa. F. Rijswijk uit Hendrik Ido Ambacht met de slooping van de sleepboot „Drente" begonnen. De „Drente" is voor anker gelegd om te voorko men, dat hij bij ruwe zee weg slaat. Daat bestaat kans op, omdat men de boot zoo licht mogelijk zal maken. De bedoeling is namelijk eerst al het water uit de machinekamer te pompen, wat gister is geschied, vervolgens de machines er uit te sloopen en andere onderdeelen. Wanneer dat klaar is, hoopt men op een herhaling van den storm in den nacht van 19 op 20 October. Daardoor zou dan de „Dren te" hooger op het strand gegooid worden. Niet al leen is dan het verdere sloopwerk eenvoudiger, maar vooral zou men dan een oplossing hebben voor de moeilijkheden, hoe anders de kiel, die die per in het zand gezonken is, verwijderd zou moe ten worden. De Rijkswaterstaat eischt juist, dat men de kiel niet laat zitten, maar dat alles volle dig wordt opgeruimd. Woensdagmiddag is het con tract, waarin een en ander is vastgelegd, door de fa. Rijswijk en de Rijkswaterstaat geteekend, zoo dat alle hinderpalen nu uit den weg geruimd zijn, en de slooping volledig voortgang kan hebben. Met deze slooping zullen volgens de fa. Rijswijk intusschen nog wel eenige maanden gemoeid zijn. Gedurende dien tijd zal de „Drente" nu door het publiek bezichtigd kunnen worden tegen een kleine vergoeding. De helft van de opbrengst zal ter be schikking gesteld worden van" de N. en Z.-Holland- sche Redding Mij. Een sympathiek idee! Bovendien zal de fa. Rijswijk van materiaal van de „Drente" souvenirs laten vervaardigen. Ook van de opbrengst daarvan zal een deel ten goede komen aan de Redding Maatschappij. Het is zeker de moeite waard aan boord van de „Drente" eens een kijkje te nemen. Men kan zich dan eenigszins een idee vormen van de moeilijk heden, die Huibert Wijkes ondervond bij de bevrij ding van den kapitein! Wij hadden, terwijl de „Drente" droog lag, groote moeite om de salon een ruimte van enkele vierkante meters waarin de kapitein opgesloten zat, te bereiken. En om van daaruit boven op het dek te komen, moet men werkelijk gymnastische toeren verrichten! Wie Zondag een kijkje gaat nemen, mag zijn Zondag- sche kleeren wel thuis laten en denke er aan bij het beklimmen van de trap naar het dek zijn rug- in te trekken. Men kan zich ook eenigszins inden ken, wat kapitein van der Graaff doorstaan heeft, als men ziet hoe en waar hij opgesloten zat als een muis in de val. Invoer van alle goederen nit Italië verboden. Alle credieten stopgezet. Verschenen zijn de staatsbladen houdende de al- gemeene maatregelen van bestuur tot verdere tóe passing van dc Uitvoerverboden wet 1935 en de toe passing van de daarbij aansluitende Sanctiewet 1935. Het, eerste bevat een K. B. van den 14den No vember 1§35, houdende een verbod van credieten aan Italië ingevolge de Sanctiewet 1935, het tweede een K. B van 14 November, houdende een verbod van invoer van goederen uit Italië ingevolge de Sanctie wet 1935. GECOMPLICEERD ONGELUK OP DEN RIJKS STRAATWEG BIJ WASSENAAR. VIJF PERSONEN GEWOND. Donderdagavond ongeveer half zes is een ernstig auto-ongeluk gebeurd op den rijksstraatweg te Was senaar, waarbij 5 personen min of meer ernstig wer den gewond. Op genoemd uur kwam uit de richting Leiden een auto van iemand uit Den Haag, die een voor hem rijdende vrachtauto wilde inhalen en passeeren, al dus het „Hsbl.". Uit de tegenovergestelde richting kwamen twee auto's, waarvan er één toebehoorde aan een inwoner uit Heemstede; laatstgenoemde wilde op zijn beurt de voor hem rijdende auto pas seeren; evenwel was dat niet mogelijk, omdat daar toe op den weg de ruimte ontbrak. Er reed n.1. ter plaatse geheel rechts van den weg ook nog een bak fiets. Een botsing tusschen de drie personenauto's kon dus niet uitblijven. Met een hevigen slag kwa- mfen de auto's tot. stilstand. Er bleek een ware chaos te zijn aangericht, waarbij verschillende personen verwondingen hebben opge- loopen, n.1. de bestuurder van de auto uit Heemstede de chauffeur van de auto, welke uit de richting Lei- MET: WAS-«nWRIH0MACHlNES Een artikel in de Radiobode, waarin de georganiseerde „plan-bewuste" candi- daatstelling van N.S.B.-leden voor de be- bestuursfuncties van de A.V.R.O. een ge vaar voor het karakter van de vereeni- ging wordt genoemd. In de Radio-Bode, officieel orgaan van de A.V.R.O. wordt een artikel gewijd aan de verkiezingen voor de gewestelijke besturen van deze omroepvereeniging Aan dit artikel is ontleend: „Wij kennen de staatkundige gezindheid van de meeste candidaten niet met zekerheid en het ligt niet op onzen weg die te openbaren, omdat wij ons dan met iets zouden gaan bemoeien, dat in een vereeni- ging als de A.V.R.O. geen publieke zaak mag zijn. „Wel is het voor ons komen vast te staan, dat on der de candidaten voor iedere provincie, waarin straks gekozen moet worden, zich inderdaad perso nen bevinden, die behooren tot de N.S.B. „Er is voorts weinig scherpzinnigheid voor noodig om uit het feit, dat er in alle provincies N.S.B.-can- didaten zijn gesteld, te besluiten tot de gevolgtrek king, dat hier van een georganiseerd optreden spra ke is. „Er bestaat dus inderdaad de kans, dat er straks IS N.S.B.-ers tot A.V.R.O. bestuurders worden geko zen. Wij komen nu aan de beantwoording van de veel delicater vraag, of in deze mogelijkheid een A.V.R.O.-belang of een A.V.R.O.-gevaar ligt. „De A.V.R.O. vraagt haar leden immers niet naar hun politieke of godsdienstige overtuiging. Zij ver wacht, dat haar leden A.V.R.O.-vriendcn zijn, bereid om het belang der vereeniging als algemeenen om roep, waar mogelijk, te dienen. Dat mag, dat kan, dat moet, los van iedere politieke of geloofsovertui ging. Zoo zullen er ook heel wat N.S.B.'ers onder de A.V.R.O.-Icden zijn." „Voor de A.V.R.O. geldt alleen het vinden van een antwoord op de vraag of het A.V.R.O.-belang er mee gediend is, wanneer vertegenwoordigers van een be weging met drastische opvattingen, over wijzigingen in het bestel van den Staat, op georganiseerde wijze de bestuursfuncties pogen te vermeesteren in de vereeniging. Met deze vraag heeft niemand die de A.V.R.O. werkelijk lief heeft, de geringste moeite. Het antwoord er op, luidt met de grootste stelligheid: N e e nl „Georganiseerde, massale toetreding van zulke vertegenwoordigers, brengt onvermijdelijk het ge rucht binnenshuis van de hartstóchten, die zich op de politieke kampplaats uitvoeren. „In het verschijnsel van de georganiseerde, de plan-bewuste candidaatstelling, kan niemand iets anders zien dan een voornemen de A.V.R.O. bestuurs functies, bij uitverkiezing te gaan vervullen, volgens een beleid, dat van buiten af is bevolen of beraamd en niet volgens dat, hetwelk den functionaris wordt ingegeven door zijn persoonlijke opvatting van het geen het A.V.R.O.-belang vordert. „Wanneer deze opzet zou slagen, zou de A.V.R.O. eerlang op houden te zijn, wat zij altijd geweest is en wat voorwaarde is voor een bloeiend, gezond harmonisch ontwikkeld en geleid leven: de algemee- ne omroep, waarbinnen duizenden met uiteenloopen- de overtuiging over den zin van leven en dood, over het aangezicht der maatschappij en over de hand van het gezag, geestelijk ongewapend, te zamen kun nen leven en arbeiden aan den opbouw en de in standhouding van een der gaafste cultureele monu menten, die de Nederlandsche maatschappij zich heeft weten te scheppen. „Deze uitspraak keert zich tegen geen enkel staat kundig streven, ook niet tegen dat van de N.S.B. Zij waarschuwt er voor, dat het wakker roepen van politieke tegenstellingen welke ook in een ver eeniging als de A.V.R.O. funest moet werken. Alleen door voor deze tegenstellingen een camera silentia te zijn is de A.V.R.O. er in geslaagd haar tegenwoor dige positie te bereiken. „Er is geen twijfel mogelijk: deze gevreesde tegen stellingen zullen er komen, wanneer een staatkun dige beweging georganiseerd bestuursfuncties ver overt. Daarom zal het nu aan ieder A.V.R.O.-lid in de provincies, waar straks gekozen moet worden, dui delijk zijn, dat van hem verwacht wordt, dat hij zich uitspreekt. „Het gaat om groote belangen. Men placht tot dus ver niet erg druk te stemmen; klaarblijkelijk omdat men zich met het algemeen bestuursbeleid wel kon vereenigen. En niet ten onrechte! „De mannen en vrouwen die nu als bestuurslid fungeeren, mogen met voldoening wijzen op de prachtige A.V.R.O., die zij thans in handen van de leden stellen; men zal altijd vrij zijn die leden te kiezen, die men het waardigst keurt de A.V.R.O.-be- langcn te behartigen, maar voor de komende ver kiezing dreigt een gevaar zóó groot, dat een verkie zingsadvies gerechtvaardigd wordt. „Dat advies zegt niets ten nadeele van welken candidaat ook, die tenslotte toch allen A.V.R.O.-leden zijn, het wordt gegeven in het belang van de A.V.R.O. het is zeer eenvoudig. Bevestigt de aftredende leden opnieuw in hun functies. Laat de A.V.R.O. besturen door hen, die toch werkelijk op resultaten kunnen bogen, die voor iedereen zicht- en tastbaar zijn." Pyn in de rug en stijfheid. Verdwenen en voor goed Drie jaren hadden de pijnen geduurd, dan weer meer, dan weer minder, maar altijd waren de pijnen er.' Nu na twee jaar Kruschen Salts gebruikt te heb ben, kan deze dankbare patiënt met het volste recht verklaren, dat hij ze voor goed kwijt is. Hij schrijft ons: „Drie jaren lang leed ik erg aan pijnen in het laagste deel van mijn rug. Ik probeerde alle moge lijke middelen zonder eënig succes. Wanneer mijn beenen te lang in dezelfde houding bleven ^bijv. wan neer ik sliep), waren zij zoo stijf, dat het bewegen mij tot een marteling was. Nu en dan waren de pij nen wat minder, maar dat was de eenige verbetering, die ik kon bespeuren. Tenslotte raadde een vriend mij aan het eens met Kruschen Salts te probeeren. Tot mijn groote verrassing verdwenen de pijnen. Twee jaren lang heb ik nu regelmatig Kruschen Salts genomen; ik ben nu volkomen vrij van pijn, maar toch neem ik nog iederen morgen de „kleine dage- lijksche dosis" in mijn eerste kop thee of koffie. Ik ben nu een goede vijftiger en doe weer zonder eenig bezwaar mijn werk. Ik ben U inderdaad zeer dankbaar voor dit uiterst werkzame en eenvoudige middel. Steeds zal ik aan mijn vrienden vertellen, hoe enorm veel goed Kruschen Salts mij gedaan heeft." A. W. te L. Rheumatische pijnen en pijnlijke stijfheid, welke laatste maar al te dikwijls een voorbode van rheu- matiek is, vinden bijna altijd hun oorzaak in opge hoopte afvalstoffen en een daardoor voorkomen van overtollig urinezuur in het bloed. Kruschen Salts be staat uit zes verschillende zouten, die lever, nie ren en ingewanden aansporen tot krachtiger wer king, waardoor de giftige afvalstoffen volkomen worden verwijderd. De pijnen nemen af, terwijl tege lijkertijd de algemeene gezondheidstoestand enorm verbetert. Zoo zult ge door regelmatig gebruik van Kruschen Salts niet alleen gevrijwaard zijn tegen rheumatiek, maar ge zult U ook frisscher, krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het éti- ket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amster dam voorkomt. den kwam, alsmede drie inzittenden daarvan. Nadat twee der gewonden ter plaatse, de eerste hulp was verleend zijn zij met twee der licht gewonden naar het r.k. ziel^nhuis in Den Haag overgebracht. De inwoner uit Heemstede'is op zijn verzoek naar zijn woning vervoerd. De chaos op den rijksstraatweg was zoo groot, dat de Wassenaarsche politie het verkeer gedurende eenigen tijd via de Papelaan over Voorschoten heeft moeten leiden. De drie auto's zijn in beslag genomen. De toestand der ernstig gewonden was gisteravond laat bevredigend.. BESPARING OP BUREAUKOSTEN. DE BEDIEN DEN GAAN MAAR ÉÉNMAAL PER DAG NAAR HUIS. In geheel Italië zal vanaf heden op de kantoren aan een stuk door worden gewerkt. Voorloopig zul len alle openbare bedrijven werken van 9 tot half 5 met een half uur middagpauze. Er is thans reeds een strooming om deze regeling ook op de particu liere ondernemingen te laten toepassen. Te Turijn hebben ook de niet-staatsbedrijven be sloten deze regeling te aanvaarden. De ononderbro ken werkzaamheden op kantoren zullen niet alleen tengevolge hebben, dat de eigenlijke bureaukosten, zooals verwarming en licht, lager zullen zijn, doch zal ook belangrijke besparingen op het gebied van verkeer geven. De ambtenaren en employé's zullen n.1. dan slechts eenmaal naar en van kantoor behoeven te gaan. Op deze wijze zullen de electrische autobussen en de trams minder stroom verbruiken, terwijl eveneens benzine voor auto's zal worden gespaard. In de Palazzo Venezia zal de nieuwe maatregel eveneens worden toegepast. Mussolini zal in de toe komst, naar verluidt, stipt om half 5 zijn regeerings- paleis verlaten. De nieuwe regeling wordt tegelijker tijd in het Italiaansche ministerie voor pers en propaganda ingevoerd, waarifi 't tot nu toe tot in den laten avond, na aankomst van de laatste berichten over den diplomatieken en militairen toestand zeer druk plécht te zijn. Voortaan zullen na 4 uur de journalisten evenwel geen informaties meer ontvan gen, aangezien alle ambtenaren op dat tijdstip hun bureaux zullen verlaten. De Antwerpsche politie heeft Donderdag gear resteerd den 27-jarigen Nederlander Vos Overhand, gedomicilieerd Marconistraat, Den Haag, die sinds geruimen tijd door de Nederlandsche recherche wordt gezocht wegens het veelvuldig plegen van autodiefstallen te Den Haag en elders in Nederland. De man hield te Antwerpen onder een valschen naam verblijf. De politie is er in geslaagd vijf gestolen automo bielen, welke door middel van valsche triptieken over de Belgische grens waren gebracht, op te spo ren. De aangehoudene zal worden uitgeleverd, na dat hij zijn straf heeft ondergaan ter zake naams- vervalsching. Duiker op zoek naar den verdronken schat Op het Jaagpad onder Bodegraven reed een kaas- kar den heer H. W. aan, die op den vrij smallen weg passeerde. Hij geraakte tengevolge van de botsing in een sluiskolk, waar reddende handen hem spoe dig uit zijn netelige positie kwamen bevrijden. Maar toen de man op het droge was, bleek dat op den bodem van den sluiskolk een geldkistje was achter gebleven, dat W. bij zich had. En daar het f800 be vatte, werd er met veel animo gedregd, tot nu toe echter nog zonder resultaat. Er bestaat nog eenige hoop, dat de „verdronken schat" gevonden wordt, nu een duiker begonnen is met reparatiewerlc aan den drempel van de sluisdeuren. Vermoedelijk vindt de duiker het wel de moeite waard, er eens een extra duik voor te maken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14