RAAD SCHAGEN* „KALASIRIS" Maatcorset. Firma G. DE WAARD Plaatselijk Nieuws. Rookworst Negen Papoea's vermoord. J- Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 Novem ber 1935, des namiddags kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; Secretaris de heer A. C. Roggeveen. Aanvankelijk zijn afwezig de heeren Van Nuland, Klaver, Bakker en Mr. Dr. Buiskool, doch later komt de heer Buiskool ter vergadering., de heeren Klaver en Bakker bleken door ongesteldheid afwezig te zijn. Nadat de heer Van Erp in handen van den Voor zitter de bij de wet voorgeschreven beloften had ge daan, wordt hij door den Voorzitter geluk gewenscht met zijn benoeming. Spr. hoopt dat de heer Van Erp in zeer veel vergaderingen aanwezig zal zijn en de belangen van Schagen naar zijn beste weten zal be hartigen. De heer Van Erp dankt den Voorzitter. Van den heer H. F. van Nuland is bericht ingeko men dat hij bedankt als lid van den gemeenteraad. De Voorzitter zegt dat dit schrijven ons ongetwij feld zal treffen, want wij weten dat de reden is een heel ernstige ongesteldheid, wat ons allen zal spij ten. De heer Van Nuland heeft de belangen van Schagen met bijzonder veel kracht behartigd. Hij deed dat niet altijd op een wijze, die wij de onze willen noemen, maar hij kwam wel steeds met kracht voor de belangen van Schagen op. Wij willen hem daarvoor onzen dank betuigen en hopen dat hij spoe dig geheel hersteld zal mogen zijn. Van den Voorzitter van het Centraal stembureau kwam bericht in dat ter voorziening van de vaca ture-Van Nuland voor de benoeming van lid van den raad in aanmerking komt de heer J. P. Schil der. Van den heer Schilder kwam bericht in, dat hij de benoeming niet aannam en daarna is de heer Dek ker benoemd, die heden in 't bezit der vereischte stukken is gesteld en de benoeming heeft aangeno men. De notulen worden goedgekeurd. Mededeelingen van den Voorzitter. De Voorzitter deelt mede: 1. Wat het door de firma Deutekom gedempte slootje betreft, was de gem. architect indertijd reeds bezig voorzieningen te treffen ter voorkoming van last door vervuiling. B. en W. hebben de firma aan geschreven vóór 15 October j.1. een schoeiing aan te brengen, daar waar de gedempte sloot in de be staande sloot eindigt. Volgens mededeeling van den architect is deze zaak thans in orde. 2. Wat de sloot achter de Loet betreft, deze is door den architect nagezien. Geen vervuiling werd echter geconstateerd door inwerping van afval e.d. Wel werd kroos eh gras aangetroffen, doch deze vallen onder de polderschouw. 3. In verband met de ongunstige uitkomsten van het gasbedrijf is aan het losse personeel van de gas fabriek ontslag verleend. Het aantal stokers is van 4 op 3 gebracht met een andere werkverdeeling. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten keurden goed de wijziging op de hef fing van straatbelasting; hetzelfde college zond be richt van vaststelling gemeenterekening dienst 1933; idem goedkeuring suppletoire begrooting dienst '35; idem goedkeuring raadsbesluit aankoop grond van j erven Schenk; idem goedkeuring wijziging veror dening op de heffing van het vergunningsrecht; idem goedkeuring wijziging verordening op de hef fing van schoolgeld voor den cursus Fransche taal. De heer S. van Drunen zond dankbetuiging voor de aan hem verleende gedeeltelijke restitutie van staangeld. Door de commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst werd verslag ingezonden van de vergadering op 13 Aug. j.1. Door het Algemeen Afdeelings Ziekenfonds der afd. Alkmaar e.o. werd een schrijven ingezonden als reactie en correctie op het rondschrijven van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het voormalig kanton Schagen, inzake de regeling cler Ziekenfondscontributie. In deze circulaire wijst het afdeelingsziekenfonds op de bestaande crisisre geling, terwijl het mededeelt dat deze moeilijke ma terie door de Mij. tot Bevordering der Geneeskunst in studie dient te worden genomen. De heer Speur wijst op de mogelijkheeid dat er imenschen zullen zijn die de contributie niet meer kunnen 'betalen en toch medische hulp behoeven. Spr. vraagt of dan de gemeente de door het fonds ge- wenschte regeling wil aanvaarden. De Voorzitter wijst er op dat deze zaak onontwar baar is, reeds jaren erover wordt vergaderd en spr. wil straks in comité nadere mededeelingen doen. Spr. raadt den heer Speur aan om die mededeelingen af te. wachten. Ingekomen is procesverbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 28 September. Er was een wisselverschil van 30 cent. Het accountantskantoor J. J. de Vries zond rap port inzake de controle van de administratie van de gemeentegasfabriek en het gemeentelijk electricietits- bedrijf, eierveiling en grondbedrag. In deze rappor ten wordt de wenschelijkheid geuit een plan van afschrijving vast te stellen ten aanzien van den nieuwen, nog niet in bedrijf zijnden oven. toe te staan., maar spr. zou het besluit dan voor ver nietiging voordragen. De heer De Veer wijst er op, dat de wijziging van de verordening wel het bewijs is dat het de bedoe ling van den raad was dat door de bewoners van de Bierkade straatbelasting zou worden betaald; de billijkheid eischt, dat het aantal medebetalenden zoo groot mogelijk blijft, en daarom gaat spr. met het voorstel van B. en W. accoord. Ook de heei'en De Vries en Schoorl maken hun meening kenbaar en de heer Schoorl wijst er daar bij op, dat bij de vaststelling van de verordening op niet zeer tactische wijze door een der raadsleden het indienen van bezwaarschriften in uitzicht werd gesteld en dus van onkunde of onbekendheid bij adressanten geen sprake kan zijn. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte aange nomen met 5 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Van Erp. Stam en Mr. Dr. Buiskool. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. stellen B. en W. voor vast te stellen een verordening waarbij wordt bepaald, dat rijwielen op meer dan twee wielen tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonsopgang op een openbaren weg, gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente, voor zoover deze weg is voorzien van openbare ver lichting mogen stilstaan zonder in achtneming van het bepaalde in artikel 62 bis, derde lid sub a en b van het Motor- en Rij wiel reglement. Wordt goedgevonden. De vrees voor een derden gemeente-veld wachter. Door den Commissaris der Koningin werd medege deeld dat hij den nachtwacht Lievens niet voor een aanstelling tot bezoldigd gemeenteveldwachter in aanmerking kan brengen, omdat hij ook arbeid voor particulieren verricht. Ook de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft bezwaar tegen het uitoefenen van bijbetrekkingen. Waar de bezoldiging van de functie van nachtwacht den Minister niet hoog schijnt, zou wellicht een op lossing gevonden kunnen worden, door de bezoldi ging eenigszins te verhoogen, waartegenover Lievens zich verplicht van het uitoefenen van particuliere bij betrekkingen af te zien. B. en W. stellen den Raad voor de bezoldiging van den veldwachter belast met den nachtdienst te ver hoogen met f 50 en te brengen op f 500, met uitdruk kelijk verbod echter om particuliere nevenbetrekkin gen te bekleed en. De Voorzitter wijst er nog op. dat het onbillijk zou zijn den hier betrokkene op te offeren aan een vorm. Spr. noemt den hzeer Lievens een uitstekend poli- litieman. De heer De Vries informeert of den heer Lievens vooruitzichten zijn geopend, nu hij geen particuliere betrekkingen zal kunnen waarnemen. De Voorzitter zegt, dat geen zekerheid is gege ven wat de bijverdiensten betreft, maar een beetje fatsoen hebben wij nog wel. Spr. wijst er op, dat als er extra politiediensten moeten worden verricht, Lievens het allereerst daarvoor in aanmerking komt» Spr. noemt verschillende gevallen op, waarbij de hulp van den heer Lievens wordt ingeroepen. De heer Van Erp heeft reeds meerdere malen er op gehamerd dat als men op de onkreukbaarheid van een politieman wil aan kennen, het salaris van dien aard moet zijn, dat hij onafhankelijk is. Spr. acht daarom de vastgestelde verhöoging te gering. De heer Mr. Dr. Buiskool is van meening, dat op deze wijze door een achterdeurtje een derde veld wachter wordt binnengesmokkeld, wat spr. onge- wenscht acht. Met het oog op de reeds eerder in uitzicht gestelde mogelijkheid dat Lievens in de toekomst een andere gemeentebetrekking er bij zal kunnen waarnemen, raadt spr. aan niet tot de voor gestelde wijziging der verordening te besluiten, doch voorhands een tijdelijke veldwachter belast met de nachtwacht te benoemen. De Voorzitter zegt, dat de raad in dezen niets te benoemen heeft en spr. komt er tegen op, dat de heer Mr. Dr. Buiskool hier spreekt over het bin nensmokkelen van een derden veldwachter. Spr. herinnert er aan, dat juist hij den Commissaris der Koningin heeft medegedeeld, van oordeel te zijn dat Schagen geen derde veldwachter noodig heeft. De zaak is zoo eenvoudig mogelijk, maar wordt onnoo- dig ingewiT)-"' Als een tijdelijk veld wachter werd benoemd, zou de positie van Lievens op zeer losse schroeven komen te staan. De heer De Vries oordeelt, dat het voorstel juist de oplossing is om de consequentie van een derden veldwachter te voorkomen. Wij moeten practisch blij ven en het voorstel van B. en W. aannemen. De heeren Van Erp en Mr. Dr. Buiskool (deze laatste deelde mede, dat de Minister z.i. een derde veldwachter trachtte binnen te smokkelen) wijzen er op, dat nu op andere manier Lievens aan meer dere inkomsten wordt geholpen en de heer Van Erp stelt tenslotte voor het salaris op f 1200 te be palen. De heer Mr. Dr. Buiskool steunt dit voorstel, daar mede aanvaardende de consequentie van een derden veldwachter. Zoowel de Voorzitter als de heer Schoorl ontraden aanneming van dit voorstel. Het resultaat is tenslotte dat het voorstel-Van Erp wordt verworpen met 6 tegen 2 steramen; voor stemden de heeren Van Erp en Buiskool; het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemden de heeren Van Erp en Buiskool. Door Ged. Staten is het bedrag der uitkeering aan (le hand van art. 42, 3e lid Kon. besluit van 4 Nov. 1929, letter U voor 1933 vastgesteld op f 16.2169. De heer F. Schotten e.a. verzoeken nu na hooger be roep door de Rotterdamsche Bankvereeniging geble ken is dat de straatbelasting van de huiseigenaren aan de Bierkade ten onrechte is geheven, terugbeta- .ling van de straatbelasting 1934. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, uit overweging dat adressanten tegen de beslissing van den Raad van 17 Aug. 1934 beroep badden kunnen instellen, van welke gelegenheid door hen geen gebruik is gemaakt. De heer Stam oordeelt dat het billijk is dat ook deze menschen, die te goeder trouw hebben betaald, hun aanslag terugkrijgen. De heer Van Erp meent ook dat na de beslissing van het hoogste rechtscollege de overheid de ge meente zich naar die uitspraak heeft te gedragen en adressanten het betaalde bedrag dient terug te be talen. De Voorzitter wijst er op, dat adressanten niet bin nen den vastgestelden termijn hebben gereclameerd cn de wet is er nu eenmaal niet voor niets. Als de Baad het voorstel van den heer Stam zou aannemen, nam hij een onwettig besluit, tegen welke uitvoering spr. bezwaar zou moeten maken. De heer Mr. Dr. Buiskool merkt op dat juist het feit dat de verordening daarna is gewijzigd, een sterke reden is om den menschen het betaalde bedrag terug te betalen. De aanvankelijk vastgestelde verordening bevatte een hiaat en do Raad moet nu de consequen tie van die onjuistheid aanvaarden. Spr. wijst op de revisie-mogelijkheid en oordeelt dat de Raad gerust bevoegd is aan het verzoek te voldoen. De Voorzitter zegt, dat we hier niet met de straf recht nf het burgerlijk recht hebben te doen, maar duidelijk staat in de verordening den termijn voor reclame bepaald. De" raad kan besluiten het verzoek Salarissen Ambtenaren Burgerlijken Stand. Naar aanleiding van de circulaire van Ged. Staten over de bezoldiging van de ambtenaren van den Bur gerlijken Stand, en deze te brengen van f 250 op f 200, stelt de meerderheid van B. en W. voor, hieraan ge volg te geven, le ambtenaar f 180, 2e ambtenaar f 20. 3e ambtenaar onbezoldigd. De minderheid, de heer Orsel, is principieel tegen elke loonsverlaging. Als de raad in comité is geweest en de vergade ring heropend is, zet de heer Speur zijn bezwaren tegen de voorgestelde regeling uiteen. Wij, zegt spr., zijn tegen de aanpassingspolitiek, met als hoofddoel verlaging van de loonen en salarissen, omdat het loonpeil van do laagst bezoldigden verdere verlaging niet meer toelaat. Met 6 tegen 2 stemmen wordt het voorstel van de meerderheid van B. en W. aangenomen; tegen stem den de heeren Orsel en Speur. Jaarwedden van Burgemeester, Secreta ris en Ontvanger. Ged. Staten vragen het oordeel van den Raad omtrent een voorgenomen verlaging dezer jaarwed den met 5 pet. ingaande 1 Januari a.s. Waar naar het oordeel van de meerderheid van B. en W. de noodzakelijkheid tot versobering dwingt en niet een voldoende verlichting kan worden ver kregen door het verlagen van allerlei andere uitga ven, dan de jaarwedden, stelt deze meerderheid in het college voor de voorgestelde verlaging te aan vaarden. De minderheid in het college, do heer Orsel, oor deelt dat het streven tot aanpassing en tot verlaging van de uitgaven niet steeds moet gaan ten koste der ambtenaren, die reeds bij herhaling in hunne salaris sen zijn getroffen. Op grond hiervan en om princi- pieele redenen heeft hij zijn stem aan het voorstel onthouden, De heer Mr. Dr. Buiskool schaart zich thans aan de zijde van de minderheid van B. en W., omdat het hier niet zooals zooeven een nevenbetrekking geldt, maar omdat het voorstel van Ged. Staten z.i. een veel te ver gaande strekking heeft. Spr. zet uitvoe rig uiteen hoe binnen 2 jaar de verschillende verla gingen zijn toegepast en .hij deze verlaging het ge middeld salaris van de 3 functionnarissen met f 800 terug gaat, of wel 25 pet. van het hoogste salaris. Spr. wijst dan verder op de toename der werkzaam heden, op de onafhankelijke positie die deze ambte naren behooren in te nemen, maar vooral op het feit, dat de pensioengrondslag door deze salariskor ting verlaagd zal worden en de vroeger betaalde hoogere pensioenpremie als verloren moet worden beschouwd. De heer Orsel onderschrijft het betoog van den heer Mr. Dr. Buiskool en wijst er op dat ook reeds in uitzicht wordt gesteld andere, salarissen te verlagen. Dan zullen de betrokken personen niet meer aan hun verplichtingen kunnen voldoen. De heer Mr. Dr. Buiskool zegt dat hij niet om principieele redenen tegen het voorstel van de'meer derheid van B. en W. is, want spr. zal in de toe komst elk geval op zichzelf beschouwen. De heer De Vries doet uitkomen dat alleen de nood zakelijkheid een sluitende begrooting te krijgen, voor hem de drijfveer zal zijn om voor het voorstel van de meerderheid van B. en W. te stemmen. Op het rijkspersoneel wordt reeds een salariskorting van -5 pet. toegepast. De Voorzitter oordeelt ook dat het wel móet ge beuren. Als deze salarissen niet worden aangetast dan zullen we, hij de behandeling der begrooting, ook niet kunnen voorstellen om de overige salarissen te verlagen. Spr. wijst op de groote moeilijkheid om de begrooting sluitend te krijgen. Ook de heer De Veer zal om een toestand van even wicht te krijgen, voor het voorstel van de meerder heid van B. en W. stemmen, maar ook hij wijst er op dat deze verlagingen zeer diep ingrijpen en toch gevraagd dient te worden, of de mogelijkheid tot aanpassing straks nog zal bestaan. Voor de betrok ken menschen is het moeilijk zich in zoo'n korten tijd aan te pasen; men heeft zich ingesteld naar een vroegeren toestand, men is er naar gaan wonen, heeft zijn kinderen laten leeren enz. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen met 5 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heeren Orsel, Speur, Mr. Dr. Buiskool. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1935 tot een bedrag van f 72390. Voor het maken van een haven, van demping, rioleering en gbestratin van Loet, en Halersloot is hierbij uitgetrokken een bedrag van f 52753.80. Overgelegd wordt de 3-jaarlijksche afrekening met het Bestuur van de R.K. Parochiale school, overeen komstig het bepaalde in art. 101 der L. O.-wet 1920, en wel over de jaren 1931. 1932, en 1933. De gemeente is blijkens de overgelegde berekening nog verschuldigd f 703.94. Besloten wordt dit bedrag aan de R.K. Pa rochiale^ school uit te keeren. Besloten wordt den pensioensgrondslag van den heer W. A. P. F. L. Blaeser, directeur der gasfabriek vast te stellen op f 2700. Verbetering van den Wad weg. Van het bestuur van de Banne en Polder Schagen was een kostenberekening ingekomen van de verbe tering van den Wad weg tot een bedrag van f 4963, zulks naar aanleiding van een reeds gehouden voor- loopige bespreking. Het polderbestuur meent, dat de billijkheid meebrengt, dat de Gemeente Schagen tot de helft in de kosten van dit werk meedraagt en verzoekt nader overleg hieromtrent te plegen. B. en W. wijzen op het belang dat genoemde weg als toegangsweg tot onze gemeente, ook na de tot standkoming der Provinciale wegen behoudt en stel len voor op het verzoek gunstig te beschikken, met omlegging van den weg en gebruikmaking van een gedeelte van het water „de Mient", thans eigendom der gemeente. Bij het lezen van het prae-advies bemerkt de Voorzitter dat het hierboven genoemde bedrag moet zijn f 8363.Spr. wijst op den onhoudbaren toestand daar ter plaatse, en hoe zeer hij ook altijd voor bezuiniging is, in dit geval dient de gemeente z.i. aan het verzoek tegemoet te komen. De heer Stam zegt dat hij, gezien de houding die het polderbestuur heetf aangenomen. inzake de verbinding Provinciale wegSteenen Pijp, niet met het voorstel van B. en W. mee kan gaan. Spr. meent ook dat het verkeer van den Wadweg ral worden ontlast en met het goedkoopere plan kan worden volstaan. De heer De Vries merkt op dat het hier niet is een vriendelijkheid jegens den polder maar de noodzakelijkheid om tot verbetering van den toe stand te komen. De heer Van Erp wijst er op dat het blijkt dat dit voorstel van B. en W. niet in voldoende mate is voorbereid, wat spr. wil toeschrijven aan het feit, dat de provinciale bijdrage niet bekend is. Spr. ziet zeer zeker het belang van goede toegangswegen naar Schagen in, maar oordeelt dat de gemeente niet kan doorgaan met het geven van deze bij dragen, doch dat Hoogheemraadschap en Provincie hier maar moeten zorgen dat voor dit doel baten uit het wegenfonds worden verkregen. De heer De Veer wijst in dit verband op de po gingen die worden aangewend om verhooging te krijgen van steun voor tertiaire wegen. Het resultaat van de besprekingen is dat in prin cipe het besluit wordt genomen om voor de helft in de kosten, verminderd met de provinciale bijdra ge, bij te dragen; tegen stemden de heeren Van Erp en Stam. B. en W. stellen voor tot wijziging van de Veror dening op de heffing van leges en wel door toevoe ging van de heffing van f 0.50 voor verlenging van buitenlandsche paspoort, van f 0.50 voor vergunning tot het visschen in een aan de gemeente toebehoo- rend water; van f 0.25 voor vergunning tot het ma ken van muziek op den openbaren weg, voor één persoon en voor f 0.10 voor eidcr volgend persoon, tot hetzelfde gezelschap behoorende; van f 1.voor een bewijs van Nederlanderschap. Wordt goedgevonden. Vastgesteld wordt een suppletoire kohier honden belasting, zoomede een navorderingskohier straatbe lasting. De rondvraag. De heer Van Erp wijst op den toestand op de Loet, het straatwerk is gedaan en als nu straks zal blijken, dat de boomen gerooid zullen moeten worden, dan zal opnieuw verstrating moeten plaats vinden. Spr. acht rooien van verschillende boomen daar noodzakelijk. Ook de heer Stam bepleit verbetering van den toestand, terwijl de Voorzitter zegt dat het op de Loet vreeselijk leelijk is geworden. Verschillende sprekers voeren over dit onderwerp het woord, maar besloten wordt een uitspraak over de boomenrij te doen, wanneer tot verstrating van het nieuwe gedeelte zal moeten worden overgegaan. De heer Van Erp wijst op den onvoldoenden staat van onderhoud van den Halerweg en wil de Pro vincie daarop wijzen. Spr. heeft gister bemerkt, dat de heer P. de Boer zich niet hield aan de door B. en W. aange brachte wijziging wat de keuring op Donderdagmor gen betreft, want deze ambtenaar der gemeente deed om kwart over zevenen andere werkzaamhe den, n.1. voor het veefonds. Ook tegenover den heer Wester is zulks ongewenscht en spr. verzoekt het nieuwe college van B. en W. hier aandacht aan te willen schenken. De Voorzitter zeft onderzoek toe. De heer Van Erp bepleit vervolgens soepelheid te DAMES Er is niets wat U zoo heerlijk steun geeft .en t Uw figuur verbetert als een A.s. WOENSDAG 20 NOVEMBER, van half elf tot half vier gelegenheid tot raadplegen van CORSET» SPECIALISTE. Gratis advies. SCHAGEN. RECLAME VOOR MELK- EN ZUIVELPRODUC TEN. Vanwege de Propaganda-commissie ter bevordering van het gebruik van melk- en zuivelproducten, zal op Woensdag 20 Nov. een kookdemonstratie worden gehouden onder leiding van Mej. Wynia. Verschillende gerechten en soorten gebak zullen worden bereid en aan de aanwezigen gepresenteerd. Een fraai receptenboekje zal aan een ieder wor den uitgereikt. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag iets minder, maar de handel was wel beter. De beer Jb. v. Leersen, slager uit Haarlem,.'kocht de duurste koe van den heer A. Sleutel te Schagen, voor den prijs van f200. 25 ct. was wel aan den hoogen kant. De handel in kalfkoeien was goed; hoogste no teering f 190. De handel in gelde koeien was matig. Mooie aanvoer van vaarzen, hoogste noteering f 130, dat was nogal bevredigend; deze handel was heel goed. Nuchtere kalveren werd ook goed verkocht. Oude slachtschapen geen aanvoer, tenminste wat zeggen wil. Jonge vette schapen hoogste noteering f22; han del zeer goed, gezien andere markten. Overhouders matigen handel. Magere schapen niet veel vraag naar. In paarden was wel handel. Vette varkens tot 21 ct., handel vrij goed. De hoog© prijzen van 25 en 26 ct. van vorige weken is afge* loopen; dat was enkel opdrijving van 'enkele mea- schen in t' hamsteren. Schrammen geen noteering. Biggen hoogste noteering f 14; handel zeer matig, ze waren niet best te verkoopen. Op de kippenmarkt wel iets verhooging van prij zen. Over het algemeen was de markt hier niet ongunstig, eerder goed te noemen. DIRK RAAT Schagen betrachten met het opleggen van boete wanneer gas of electriciteit niet op tijd wordt beaald. I f 3ra make vooral onderscheid tusschen wanbetalers en hen die door de omstandigheden niet kunnen, be talen en voor wie het betalen der boete nog zwaar der is. De Voorzitter wijst er op dat ook het bedrijf de gelden moet zien binnen te krijgen, en de soepel heid wordt steeds toegepast. Spr. merkt op dat de heer Van Erp voorstander is van inkrimping van personeel, doch dan kan de incasseerder niet steeds bij de menschen om de gelden terugkomen. De heer Van Erp zegt op inkrimping van perso neel te hebben aangedrongen, omdat hij de Over tuiging had dat met minder personeel het werk kon worden gedaan. En het is gebleken dat spr. juist had gezien; het spijt spr. alleen maar/dat de inkrimping niet eerder heeft plaats gehad. De heer De Vries dringt aan op de opruiming van de kluft (overweg voormalige tram) op de Loet. De heer Mr. Dr, Buiskool wijst op den ongezonden toestand, dat op de twee revue-avonden het begin van de Laan bezet is met auto's. Dinsdagavond 31, terwijl de gezamenlijke garagehouders slechts de helft van dat aantal hadden. Spr. verzoekt B. en W. speciaal op die plek op avonden van tooneel- voorstelingen het parkeeren te verbieden, en als B. en W. daar niet voor gevoelen, zal spr. zelf n I b een voorstel daartoe komen. Door den Voorzitter wordt gewezen op de kosten van het plaatsen en weghalen der borden, meerdere belangrijke voorstelllingen enz. worden er gegeven, maar bovendien, al is 't dan schade voor de garage houders, is het ongewenscht om den bezoekers van Schagen zooveel moeilijkheden in den weg te leg gen. Wij moeten den menschen het welkom toeroe pen. Ook de heer Schoorl bepleit krachtig het den menschen niet te lastig te maken. Bij een parkeer verbod op die plaatsen verwacht spr. weinig voor deel van de garagehouders. Als gedaan wordt wat de heer Buiskool wil, sullen de menschen al spoe dig zeggen: In Schagen mag niets meer, een klacht die spr. ook t.a.v. den Donderdag reeds heeft ge hoord. De heer Van Erp 2?egt dat ook de particulieren, be schermd moeten worden en ook elders in Alkmaar enz. mag men zijn auto niet zetten waar men wil. De Voorzitter zegt, nadat nog over de bepalingen van het werkliedenreglement enz. js gesproken, in verband met de kosten van het plaatsen der borden in de avonduren, toe dat hij den architect een op gaaf van de kosten van plaatsing dierborden zal vragen. De heer De Veer zegt dat straks gevraagd is'den aannemer van den Halerweg te wijzen op den slech ten toestand van den weg, doch spr. wijst op 't ge vaar dat deze aannemer zal zeggen, dat de gemeente naar zichzelf moet kijken. Spr. doelt hier op den toestand van 't Hoog. De heer Van Erp zegt dat de straten van Scha gen in behoorlijken staat van onderhoud verkeeren en wat de toegangswegen naar onze gemeente betreft dan moet men naar de zijde van den Polder gaan, en daar aan de bel trekken. Als er een huis in den weg staat, is dat iets wat tegenwoordig in vele plaatsen het geval is. De Voorzitter zegt, dat B. en W. t.a.v. het Hoog zeer diligent zijn, maar mededeelingen in comité zijn zelfs ongewenscht. Hierna sluiting. UIT ONZE OOST. Geen militairen voor een patrouille beschikbaar! Aneta Seint uit Merauke: Te Tanah Merah is bericht binnengekomen dat leden van den Mendobo-stam negen Papoea's hebben vermoord. Deze lieden keerden van Tanah Meran, waar zij werkzaam waren geweest, naar hun haardsteden te rug. Het doel van den overval was berooving van de Papoea's van artikelen, welke zij te Tanah Merah hadden verdiend. Daar thans in de Ninata-st'reek een militaire actie gaande is, is op het oogenblik geen patrouille be schikbaar om een nader onderzoek in te stellen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15