Uit onze omgeving. TERAARDEBESTELLING P. ZEEMAN. Collecte blinden. LANGEND IJK Vrijdagmiddag.vond;op de algomeene begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van 'wijlen den heer P. Zeeman, oud-lid van den gemeenteraad te Zuidscharwoude, oud-lid van Prov. Staten Noord- Holland. Een zeer groot aantal belangstellenden had zich op den doodenakker verzameld. Wij zagen den bur gemeester dezer gemeente Jhr. A. L. van Spengler, het Tweede Kamerlid Mr. J. E. W. Duijs, de Staten leden Pothuis, Van der Vall en Ëingwalda. Verder vertegenwoordigers van het Gewest Noordholland Noord van de S.D.A.P., de heeren Perelkamp en Swierstra, verschillende raadsfracties uit de omge ving, o.m. Nieuwe Niedorp, Schoorl, Koedijk en Zuid scharwoude, bestuursleden van de Coöperatie „Nieuw Leven", van tuinbouwvereenigingen en partij-afdee- lingen. Bloemen hadden gezonden: de partij-afdeelingen Alkmaar en Zuidscharwoude, het Gewest Noordhol land Noord, familie Van der Vall en nog eenige an deren. Ook de Commissie voor liet Plan Zeeman had een bloemstuk gezonden. Vanaf het sterfhuis was de stoet voorbij de II.A.B.0 - garage gereden, had daar een moment stilgestaan. Ook voor de woning van den overledene'te Zuid scharwoude werd eenige oogenblilcken stilgehouden. De begrafenis. Bij de groeve aangekomen, werd de kist langzaam aan de koele aarde toevertrouwd. De weduwe strooi de bloemen op de kist; ook de familieleden strooiden bloemen in het geopende graf. De heer Pothuis, lid van Prov. Staten, voelde zich gedrongen bij dit graf een enkel woord te sprejeen. Beste Kameraad, er is een spreekwoord, dat zegl: „Hier liggen de dooden 'en liegen de levenden". Ik 'hoef jou zeker niet te zeggen dat elk woord, dat hier gesproken wordt, niet zal zijn een woord van leugen, maar van waarheid, dat uit ons komt. Toen Zeeman zijn intrede in de Staten deed, heeft spr. gezegd, wat heeft die man een fijn gezicht. Als het waar is, dat uit iemands trekken iemands ziel spreekt, dan heb ik mij in jou niet vergist. Wat jij ons gegeven hebt, was oneindig veel.' Je1 was geen vecl: spreker en sprak niet om op den voorgrond te treden, je sprak alleen als je iets te zeggen had. En je had veel te zeggen. Je had in Prov. Staten het gezag dat je toekomt. Je was een gelukkige kerel, want geluk kig is hij, die de geest en de ziel kan- stellen bövcn het lichaam. Dat heb jij gedaan. De kracht van je ziel ging uit boven de krachten van je lichaam. Je hebt je gegeven voor de beweging, het socialisme en voor hen die je lief hebt. Heel veel heb je go- werkt. Wie had gedacht dat je naam ook na je dood nog verbonden zou zijn aan een belangrijke zaak. Het Plan Zeeman zal door een Commissie uit de Prov. Staten worden bestudeerd. Spr. hoopte, dat als aan de andere zijde van het graf de wereld bestond, waaraan spr. geloofde, voor de ziel van Zeeman het licht mag schijnen, dat voor hem bestemd is. Je laat niet alleen achter je vrouw en familie, maar ook je vrienden, trouwe Kameraad. De heer N. J. Th. Swierstra sprak namens het Gewest Noord-Holland Noord en de afdeeling Zuid scharwoude. In dat gewest en in deze afdeeling heeft Zeeman steeds gewerkt tot de laatste snik, zijn geest en kracht gegeven aan een goede zaak. Daarvoor onzen hartelijken dank. Ge hebt de beste krachten gegeyen aan den strijd; De strijd,' die jij begonnen bent, zullen wij voortzetten. Diep bewogen sprak hierna de heer W. van der Vall. Beste Piet, in drie en twintig hebben we heel wat. woorden gewisseld. Nu zal het 't laatste woord zijn., Jouw laatste woorden zal, ik nooit,'ver geten. „Hoe laat is 't", vroeg je bij. het afscheid ne men. Ik hoop dat deze woorden verstaan mogen wor den. Er zijn nog zooveel menschen, die niet weten hoe laat het is in hun' leven. Het. leven van mij en. mijn gezin heb je rijk gemaakt. Wij zullen veel mis sen, als zoo velen die je hebt opgebeurd. Je was een held. Terwijl je lichaam onderging,, probeerde je nog vroolijk te zijn en opgeruimd. Spr. dankte namens de vereen, voor Staten- en Raadsleden voor al hetgeen Zeeman gedaan heeft. Het gereedschap is je ontvallen, anderen zullen het opnemen. Je hebt rijkdom gegeven en veel gezaaid. Dank je, Piet. De heer P. Hart van Koedijk dankt voor de bemoei ingen van Zeeman voor het platteland. Spr. prees zich gelukkig met hem in de Commissie voor het Plan Zeeman te hebben gezeten. Spr. legde de be lofte af, dat het werk zal worden voortgezet. Zich tot de weduwe richtende, sprak de heer Hart den wensch uit, dat haar de kracht gegeven moge wor den voort te gaan. Laat het u tot troost zijn, dat uw man groot werk heeft gedaan. Ds. Melchers sprak als huisvriend. Het is 37 jaar geleden, dat spr. dit kerkje verliet. De band tusschen de familie Zeeman en Melchers is echter sleeds aan gehouden. Dit is de derde keer dat ik aan het graf van een Zeeman sta. Spr. memoreerde de prettige •betrekkingen welke hij steeds met den overledene had gehad en onderhouden. Namens de familie dankt spr. voor de overgroote belangstelling. Spr. bad de familie toe, dat zij door deze donkere dagen heen mag komen. De burgemeester van Zuidscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler, sprak namens het gemeentebestuur van deze gemeente, welke de overledene zoovele jaren heeft gediend met alle kracht die in hem was. Geen onderwerp was er dat niet zijn volle belangstelling had, in het bijzonder de belangen van de minder bedeelden in de gemeente. Ook voor. de streek en de provincie heeft wijlen de heer Zeeman steeds op de bres gestaan. Op overtuigende wijze heeft hij steeds zijn voorstellen verdedigd. Daarvoor had spr. het grootste respect. Het ging niet om persoonlijke eer zucht, maar in het algemeen belang. Naast de ar beid voor de gemeente heeft spr. veel van gedachten gewisseld en zich wel eens verwonderd over de wijze waarop de heer Zeeman zich in allerlei onderwerpen had ingewerkt, zoodat, hij het onderwerp geheel bo- heerschte. Al waren er wel eens tegenstellingen, al tijd had spr. het geloof en de wetenschap, dat wat Zeeman naar voren bracht, de aandacht waard was. In zijn leven is hij voor teleurstellingen niet ge spaard gebleven. Spr. wil niet in den breede uitwij den over het belangrijke werk, dat de overledene voor den tuinbouw heeft gedaan. Spr. had gewenscht dat de heer Zeeman had mogen beleven het eind resultaat van het Plan-Zeeman. Tot de weduwe zeide spr.: Uw man heeft niet voor niets geleefd en velen zuilen hem lang in hun herin nering bewaren. Hiermede was de plechtigheid geëindigd en een leven afgesloten van een man, die door zijn groote werklust en werkkracht zoowel in als buiten zijn kring door velen werd geëerd. Kwestie-Van den Abeele. De bekende kwestie tusschen de gemeente Noord- scharwoude en den heer J. van den Abeele, die als raadslid is gekozen, doch door den raad niet werd toegelaten, welke beslissing door Ged. Staten werd bevestigd op grond van het ambtenaar-zijn van de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven voor de Lan- gendijker gemeenten en St. Pancras, is gisteren voor den Raad van State in hoogste instantie be handeld. De heer Van den Abeele was voor zich zelf verschenen en voor het gemeentebestuur gaven de heeren Ootjers, wethouder, en Reinders, ge meente-secretaris, acte de présence. De heer Van den Abeele heeft zich gerefereerd aan zijn uitvoeri ge schriftelijke toelichting, terwijl geen tegenargu menten zijn aangevoerd. Binnen 14 dagen valt de eindbeslissing, zoodat men dan zal weten, wie in Noordscharwoude het zevende raadslid zal zijn. De afdeeling van den Bond van Overheidsper soneel heeft als leden voor het Georganiseerd Over leg voor de werknemers weer voor het personeel der Lichtbedrijven aangewezen de heeren J. van den Abeele te Noordscharwoude en H. J. Erkamp te Zuidscharwoude. Behalve dat langs den Waarddijk verschillende perceeien zullen moeten worden afgebroken voor den aanleg van den provincialen weg naar Alkmaar moeten ook een 6-tal panden in den Boterweg, ge meente Heerhugowaard, het ontgelden. Met de eigenaars zal sp'oedig tot onderhandelen over den aankoop worden overgegaan, aldus deelde men ons mee. Kotait Pater Henricus spreken? De afd. van den R.K. Volksbond vergaderde in hotel De Burg. O.m. werd in deze vergadering de mogelijkheid besproken om aan den Langendijk een spreekbeurt vervuld te krijgen door den bekenden Pater Henricus. Men zal pogingen in het werk stellen om een en ander voor elkaar te krijgen. Zwarte andijvie. Men deelt ons mede, dat op verschillende per ceeien andijvie wordt geconstateerd waarvan strui ken zwart worden. Wat daarvan de oorzaak is, kon men ons niet zeggen. Deze „zwarte andijvie" wordt zoowel op akkers aangetroffen, waar verleden jaar ook andijvie op werd verbouwd als op perceeien, waar voor het eerst' anijvie op wordt geteeld. Voor verscheidene tuinders betsekent dit weer een strop. OUDKARSPEL. „Gelijk Recht". In de vergadering van de R.K. kiesvereeniging „Gelijk Recht", welke gehouden werd in het lokaal van den heer G. Oudhuis alhier, werd het regle ment aan een bespreking onderworpen, terwijl te vens een regeling werd getroffen voor de contribu tie. Benoemd. De heer A. G. Green, werkzaam ter gemeente secretarie alhier, is benoem tot ambtenaar ter se cretarie te Monster. Mes uitgeschoten. De slagersbediende P. K. van den heer Jongsma alhier had bij zijn werkzaamheden het ongeluk dat het mes, waarmee hij bezig was een stuk vleesch uit te beenen, uitgleed, met gevolg, dat een pees in zijn hand werd doorgesneden. Dooi den heer dr. de Wit werd de eerste hulp verleend. ZUIDSCHARWOUDE. Poging tot inbraak. In de bakkerij van de Coop. „Nieuw Leven" heeft men getracht in te breken. Ongeveer 12 uur des nachts kwamen de bakkers in de bakkerij, alzoo heel wat vroeger dan gewoonlijk, daar met de heet-water-oven niet kon worden gewerkt en de andere oven met minder capaciteit moest worden gebruikt. Verrast, door deze vroege komst, konden de dieven hun voornemen niet tot uitvoering brengen en sloegen op de vlucht. Het is bij een poging gebleven. De politie is intusschen met een en ander in kennis gesteld. De afdeeling Zuidscharwoude van de S.D.A.P. ver gaderde Donderdagavond ten huize van den heer P. Gutter. De voorziter der afd., de heer A. Schrij ver, herdacht in zijn openingswoord wijlen den heer P. Zeeman, die zeer veel voor de beweging heeft beteekend. Hij was steeds bereid, alle moge lijke inlichtingen te verschaffen. In de laatste nacht voor zijn overlijden, toen de familie bij hem was, heeft hij hen de opdracht gegeven, om allen aan den Langendijk het allerbeste toe te wenschen. Namens de familie bracht spr. deze wenschen over. Het werk van den heer Zeeman wordt zeer ge waardeerd. Laten wij zijn werk trachten voort te zetten, besloot spr. zijn woorden. Hierna werd met een ocgenblik stilte de over ledene herdacht. Tot de werkzaamheden overgaande, werd het Plan van den Arbeid besproken en de daarvoor te voeren actie. Besloten werd voor de vacante betrekking van secretaris van het geweest N.-Holland de candida- tuur Van den Berg te steunen. Afdeeling1 Landarbeidersbond. De afdeeling van den Landarbeidersbond verga derde ten huize van den heer H. Stoffers, onder voorzitterschap van den heer H. Kliffen. Zeventien leden waren aanwezig. Na opening werden ver schillende ingekomen stukken behandeld. Bij de gehouden controle van de kas van den penning meester, den heer D. Blom, werd alles in de beste orde bevonden. De heer C. de Vet bracht hierover rapport uit. Voor het Werkkamp voor jeugdige werkloozen, dat te Vierhouten wordt gehouden heeft zich een lid opgegeven. Ten aanzien van de werkloozenkas werd de uit- keering besproken. Men deelde mede, dat het ver plicht is, met de contributie aan te zijn, wil men voor uitkeering in aanmerking komen. De arbei ders zijn tot nu toe geplaatst in de werkverschaf fing in de Weiringermeer. Men zal trachten in Schoorl bij Staatsboschbeheer te werk te worden gesteld en een desbetreffend verzoek doen bij het gemeentebestuur. Van de 'z.g. proefgemeente wer den de voor- en nadeelen, welke aan deze regeling kleven, onder de loupe genomen. Langendijker Bestuursdersbond. In de vergadering van den Langendijker Bestuur- dersbond, welke werd gepresideerd door den heer D. Bakker, wegens ongesteldheid van den heer J. van den Abeele, werd het overlijden herdacht van den heer P. Zeeman. Een der familieleden was op de vergadering aanwezig om de laatste beste wen schen aan de Langendijker partijgenooten over te brengen. De afdëeling van de Ned. Typografenbond werd toegelaten als lid van den L.B.B. Ten aanzien van het Bureau voor Arbeidsrecht werd besloten, dat hieraan meer bekendheid zal worden gegeven, daar er nog verschillende zaken zijn, waarvoor men niet bij dit Bureau komt. Men besloot, een Plan-vlag aan te schaffen. Voorts werd besloten, te St. Pancras een propa- ganda-avond te houden. Het Bestuur vroeg de gevoelens van de leden omtrent de eventueele uitgifte van een eigen or gaan voor belangrijke mededeelingen en propa ganda onder de leden. Deze aangelegenheid werd besproken, doch kwam niet tot een eind. In een volgende vergadering zal men hierop terugkomen. HARENKARSPEL Woensdag 1.1. had ten Raadhuize te Dirkshorn een vergadering plaats van het crisiscomité „Haren- karspel". Besloten werd om a.s. voorjaar tegelijk met de opheffing van het Nat. Crisiscomité ook het plaat selijk comité op te heffen. Dezen winter zal er echter nog een poging worden gedaan, om gelden bijeen te brengen door middel van het aanbieden van lijsten aan de burgerij. Alge meen was men van gevoelen, dat, waar de nood in verschillende gezinnen nog zeer groot is, de heter gesitueerden zich ditmaal nog wel eens een flink «geldelijk offer zullen willen getroosten, om vele cri sisgezinnen een gelukkige St. Nicolaas en Kerstmis te bereiden. Laat dan ieder naar vermogen zn steen tje bijdragen!. HOOGWOUD Ten overstaan van Notaris Hilbrand te Obdam werd Donderdagmiddag in- café Dam alhier, het woonhuis, schuur, erven en tuin van den heer C. Ursem, alhier, verkocht, gedeeltelijk gelegen in Hoogwoud en gedeeltelijk te Opmeer. Perceeien 1 en 2 werden niet verkocht. Perceeien 3, 4, en 5, groot 7.46.70 H.A. werden gekocht door den heer K. Bos te Opmeer voor f 17.772.—. Perceeien 6, 7, 8, 9 en 10, groot 8.37.65 H.A. wer den gekocht door den heer W. Klaver Cz. voor f 17.691.40. Perceeien 11 en 12, groot 3.69.50 H.A. werden ge kocht door den heer K. Ursem, alhier voor f 7000. Mej. J. C. Bartels, onderwijzeres aan de o.l. school te Aartswoud, is als no. 2 op de voordracht geplaatst als onderwijzeres te Castricum. AARTSWOUD. Gisteren (Donderdag) trad in de zaal van den heer Visser alhier op als spreker voor de Anti-mili- iairistische vereeniging de heer N. J. C. Schermer- horn. Vele oude bekenden en vrienden en geestverwanten waren onder het publiek present om nog eenmaal dezen vurigen pionier te zien, te hooren en te be groeten. Het algemeene oordeel luidde: nog flink gezond en dezelfde stem en hetzelfde temperament. Na een kort welkomstwoord door den heer Jb. Louw verkreeg de spr. het woorcl met als onder werp: Moeten wij de verdedigingsoorlog aanvaarden? Welnu, al dadelijk werd naar voren gebracht, wat heeft de groote massa menschen te verdedigen? De slavernij is afgeschaft, althans het woord en er is voor in de plaats gekomen: landarbeider enz.. Dui delijk werd met verschillende voorbeelden ook uit den oorlog van 1914191S aangetoond, dat het slechts een zeer kleine groep van kapitalisten is, die den oorlog wenschen om hun zucht naar kapitaal en macht te vergrooten en wat voordcel brengt het voor de massa op? Italië wil zelfs het volk wijsmaken, dat het oorlog voert om in Abessinië beschaving te brengen. Doch evenals het motief dat Italië te klein is om zijn volk te plaatsen is dit gewoonweg alles leugen. En toch is er een klein lichtstraaltje te zien. Door spr. werden verschillende staaltjes van verzet in Italië naar voren gebracht, dat de massa tegen den oorlog was. Hierdoor werd het bewijs wederom geleverd dat er in ieder mensch toch een ideaal schuilt. Dit wakker te schudden is noodzakelijk, evenals de idee, och laten wij maar niet klagen, wij redden ons nog wel en niet verder denken aan onze medemenschen. Dat ook do Volkenbond geen redding kon brengen en alleen ten voordeele werkt van hen die den oor log willen en maken,, daar-van gaf spr. de duide lijkste bewijzen. Dat de petroleum een van de groot ste rollen speelt ook in dezen oorlog, welnu daar zijn zoo langzamerhand allen wel van doordrongen. Dat de oorlog zoo demoralisecrend werkt is voor spr. het allerergst, want hierdoor gaat de cultuur weer jaren achteruit. Door wie de massa wordt be- heerscht werd duidelijk geïllustreerd door twee mui zenkolonies, waarvan de een door witte katten en de andere door zwarte katten werd geregeerd. Al le muizen dienden tenslotte ter voorziening van voedsel. Het volk moet er van doordrongen worden dat het absoluut geen belang heeft hij welken oor log ook; ook niet bij een verdedigingsoorlog. Die geest van verzet, die in ieder mensch sluimert, wakker te roepen is het werk van de antimilitairis- ten. Met de hoop een klein sprankje hiervan te heb ben aangeraakt, sloot spr. zijn gloedvol betoog. Door. twee personen .werden een paar opmerkin gen gemaakt, waardoor spr. gelegenheid kreeg dit nog even recht te zetten. Voorzitter Louw dankte den spreker en eindigde met in herinnering te houden de fabel van de witte én zwarte katten. WARMENHUIZEN Vergadering L.T.B. Spreker Ir. A. H. B. Bunnemeijer. Bovengenoemde vereeniging vergaderde jl. Woens- dagavonu in liet loaaai van uen neer jac. w ester. ne Voorzitter, de neer w. uekner, openae tie ver gadering en neet anen welkom, in net nijzonner de Burgemeester eu ue neer Bumiemeijer. voorzitter constateerde, een groote opnumst en sprak de noop dit, dat dit steds net geval zal zijn. m net kort wees spreker op ue nuiaige moeiiijne omstandigneaen voor de tuinders, v oorzitter nespreent de ji. genou- uen Kringvergadering van aen n.i.rs., waarin ue ao- normaie nooneelt is besproken. Het Huoidnestuur neei't thans deze zaak in nanaen, die in samenwer king met den L.i.B. en den i_ur. H. en T. Hond een regeling traenten te vinnen oin den komenden nood te lenigen. W ei wordt getraent door een andere orga nisatie hier ter plaatse een groote vergadering te beleggen, om deze zaak nog eens onder de oogen te zien, doch dit nestuur is van meenuig, dat waar de drie groote nonden deze zaak thans in handen heb ben, net niet op hun weg ligt iian medewerking hier aan te geven. Uok zal door de groote organisaties newerkt worden, dat in den koinenden winter de tuinders door de werkverscnalfing in eigen bedrijf te werk gesteld worden. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Hierna verkreeg de heer Hunnemeijer het woord om zijn Tuinhouwteeltverkavelingsplan uiteen te zetten. Tuinbouw verkaveling is iets nieuws. Zijn plan is eenigen tijd geleden gepubliceerd in den R.K. boerenstand. Uit de daarop volgende critiek is geble ken, dat vele geen goed begrip hebben van zijn „plan". Met zijn 'l uinbouvvteeltverkaveling wordt geen grondverkaveling beoogt, doch zich schikken naar de tijdsomstandigheden. Thans moet in dezen zin een beslissing genomen worden. Zooals het thans gaat kan het niet langer. Zijn plan is een uitvloeisel van de ideeën der tuinders. Volgens spr. heeft teelt- oeperking goed gewerkt, integenstelling met de ;rondsaneering, hetwelk speciaal voor de kleine .uinders gefaald is. Volgens spr. moeten de consu- aenten de productieprijs van de groenten betalen, -lus een redelijke onderneming&winst. Het plan Zee- aan, zou gedeeltelijk in zijn plan kunnen opgenomen .vorden., daar hiei ook veel goeds in zit. Ook de export van groenten, die wij thans hebben, moet taai worden vastgehouden, en zoo mogelijk vermeerderd worden. Voorts dient gestreefd te worden naar ver laging van de vaste lasten, teneinde daardoor betere exportmogelijkheden te kunnen scheppen. De vol- gensgens spr. uitgevoerde steunmaatregelen zijn niet doeltreffend, omdat degenen, die 't hard noodig heb ben, het niet altijd krijgen. De tuinders moeten zorgen goede kwalitieit te telen, om daardoor de ex port te behouden. Voortgaande besprak spr. de teeltplannen, die ge maakt moeten worden, waarbij wel degelijk reke ning gehouden moet worden met de gewestelijke be langen. De tuinders telen in het wilde weg en voe ren vele producten aan die door de consumenten niet gewild zijn. Daarom is het noodig aanvoerbeperking en teeltplan. Voor de landerijen, die volgens zijn plan, niet met do gewilde producten bobouwd kun nen worden, is een oplossing te vinden met het plan Zeeman. Wel degelijk is het noodig een teeltplan op te maken, waarbij rekening is gehouden met een mogelijke export en een mogelijke binnenlandsche afzet. Spr. heeft wel rekening gehouden met een moge- lijken misoogst. Daaraan zijn meerdere beschouwin gen gewijd. Wat betreft de prijsregeling, is spr. van overtuigd, dat de consumenten wel bereid zullen zijn de productiekosten te betalen. Er moet natuurlijk ge streefd worden naar zoo laag mogelijke productie kosten. Het gaat echter nie* op, dat de consumentén als het ware de tuinders opeten, hoewel niet met opzet. Het meerdere werk. veroorzaakt door zijn „verka-, velingsplan" zal voor de veilingsbesturen wel aan vaard kunnen worden. Diverse besturen van groote veilingen hebben zich in dezen geest reeds uitgespro ken. Een groot leger van ambtenaren zooals som mige meenen is geenszins noodig. Zijn tuinbouw teeltverkaveling beoogt den tuinder te geven een re delijk bestaan. Uitvoerig gaat spr. vervolgens na de huidige crisiswetgeving, zooals deze thans wordt uit gevoerd en het oorspronkelijk plan van uitvoering, zooals die is vastgelegd in de Memorie van Ant woord op deze wet betrekking hebbende. Sprekerr's „Verkavelingplan" beoogt een meer doeltreffender steun. Met den heer Groen is spr. het eens, dat de huidige minimumprijzen afbraakprijzen zijn. Spr. heeft geen kleineerende critiek, doch is van meening dat een andere steun, door hem bedoeld, hetere re sultaten afwerpt. De heer Groen heeft gestreden voor een prijsrege- ling, doch werd „misselijk" van de argumenten, die daartegen werden aangevoerd. De Voorzitter bracht den heer Bünnemeijer dank voor zijn leerzame uiteenzetting, en gaf de aanwe zigen de gelegenheid, vragen aan den spreker te stel len, waarvan ruimschoots gebruik gemaakt werd. Hierna volgde sluiting. Burg. Stand over de maand Oct. 1935, Geboren: Catharina, dochter van A. Ooijevaar en C. A. Mosch; Willem, zoon van P. Latenstein en J. Mekken; Willem, Martinus, zoon van P. de Moei en M. Vrasdonk; Johannes Simon, zoon van P. Nannes en L. Ligthart; Aaltje Guurtje, dochter van J. Jon- gerling en N. Das. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: C. Meijer en C. M. de Wit, beiden al hier; A. Duinmeyer te Koedijk en C. E. Buiter, alhier. Overleden: Geene. SINT MAARTEN Men verzoekt ons opname van het volgende: Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Am sterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maat schappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken, wordt aan de blinden voor hun ar beid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkee- ren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Ver eeniging hoopt dat de inwoners van St. Maarten met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De collecte wordt gehou den op Maandag 18 November a.s. en volgende dagen. W I E R I N G E N Burgerlijke stand van 8 t.m. 14 Nov. '35. Geboren: Albertus Nicolaas, zoon van P. Portegijs en M. Wigman; Froultje Everdina, dochter van A. van Dellen en S. de Vries; Jacoba Cornelia, dochter van D. Marees en A. Duit. Ondertrouwd: H. de Vet en A. J. Wagemaker; S. A. de Jong en T. P. Tijsen; Gehuwd: W. Keppel en A. Omis. .Overleden: P. F. de Maesschalck, m., 58 jaren, echt- gen. van E. Wijsevelde; Martinus Okko de Haan, m., 2 jr., zoon van P. C. de Haan en G. Boslcer. Sportnieuws. Oefenwedstrijd. Succes 1Ahrend's V.C., Amsterdam. Aanv. 2 uur. Petten 1Succes 2. Vertrek 12.30 uur. Watervogels 2Succes 3. Vertrek 11 uur. J.V.C. aSucces a. Vertrek 11 uur. Helder gSucces b. Vertrek 11 uur. W I ERIN GERWAARD Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van de voetbalclub Wieringerwaard om in het begin van Januari een groote feestavond te organiseeren, waar aan is verbonden een verloting, welke reeds door B. en W. is goedgekeurd. De opzet van een en ander is om die donateurs, die niet steeds wedstrijden bezoe ken, thans iets anders aan te bieden, terwijl de ver loting wordt gehouden om de kasmiddelen, die er natuurlijk lang niet florissant bijstaan, te versterken. Nadere bijzonderheden worden t.z.t. in dit blad aan gekondigd. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje. Z IJ PE SCHAGERBRUG. Voor liefhebbers van Tooneelspel staat voor het a.s. winterseizoen wat goeds te wachten. De Too- neelvereeniging „Euphonia" alhier heeft n.1. een tooneelwedstrijd uitgeschreven, waaraan door een 3-tal eerste klas vereenigingen wordt deelgenomen. De eerste uitvoering wordt gegeven door de too- neelvereeniging „Liefdadigheid" van Barsingerhorn met „De Violiers"; dan volgt „Veni, vidi vici" uit Schagen, met „Robbedoes"; vervolgens „Jong Le ven" van Oudkarspel met „Vanouds de Morgenster", terwijl op den sluitingsavond „Euphonia" „Willy's Vrouw" (de Kribbebijter) ten tooneele zal brengen. Zie voor nadere bijzonderheden de advertenties in dit nummer. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar wij vernemen, zal door „Nut en Genoegen" alhier, half December weer een gezellige avond worden gehouden met medewerking van de tooneel- vereeniging „Ons Genoegen" te Castricum. Waar deze vereeniging gunstig bekend staat is 't aan geen twijfel onderhevig of den tooneelliefhebbers wacht een genotvollen avond. Voor verdere bijzonderheden zie men de in dit blad verschijnende adverentie. ZIJPE. Burgerlijke stand van 8 t.m. 14 Nov. '35. Geboren: Willen Albert, zoon van Jacob Baclcer en van Jacoba van Liere; Gerrit, zoon van Jan Modder en van Elizabeth Thoes. Jan Dirk, zoon van Jan Pieter Schermer en van Jannetje Glas. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Johannes Groen, oud 31 faar, veehouder te Castricum en Catharina Maria Klaver, oud 23 jaar, alhier; Cornelis Wit, oud 34 jaar, tuin bouwer, te Sint Maarten en Maria de Boer, oud 34 jaar, alhier. Overleden: Neeltje Schermerhorn, oud 57 jaar, echt- genoote van Andries Lambertus Zuidschanvoude, (overleden te Alkmaar). KOE D IJ K Raadsvergadering ging niet door. De burgemeester dezer gemeente had een open bare raadsvergadering uitgeschreven tegen Vrijdag middag 3 uur. Door den wethouder, den heer P. Hart, was ver zocht, deze vergadering eenige uren te willen ver schuiven in verband met de begrafenis van wijlen den heer P. Zeeman. De burgemeester wilde dit niet toestaan en door dat de s.d. raadsleden en het r.k. raadslid niet naar de vergadering gingen, kon deze niet door gaan.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16