JM.ÜQode Kruis" melkrijh hoornvee Installatie Burgemeester Kaan. Boelhuis KOOKDEMONSTRATIE Ch. H.Th. Schmalz HENRICUS, Afd. Schagen en Omstreken. CURSUS „Eerste Hulp bij Ongelukken" a. d. Pettemerkluft 29 stuks HANDSCHOENEN Onder zeer groote belangstelling vond Zaterdagmid dag te 3 uur de installatie plaats van den nieuw-be- noemden burgemeester van Wieringervvaard, den heer D. Kaan. Behalve het voltallige raadscollege zijn o.m. aan wezig de heer en mevrouw Haringhuizen, de heeren G. G. Loggers, J. Zwart en Mr. D. Breebaart Kz., respectievelijk burgemeesters van Barsingerhorn, "Winkel, en Zijpe, de heer Dr. de Vries en echtgenoo- te, hoofd der school en leden van het onderwijzend personeel, de heeren P. de Boer en Joh. de Veer, di recteur en administrateur van den Vleeschkeurings- dienst, de gemeente- en de rijksveldwachter, en vele vrienden en kennissen van de familie Kaan. Bij de aankomst van den nieuwen Burgemeester,, zijn echtgenoote en de drie oudste kinderen, wor den mevrouw Kaan bloemen aangeboden door het dochtertje van den heer P. Breed. De familie Kaan wordt de geheel gevulde raadzaal door den loco-bur gemeester, den heer H. IC Koster, binnengeleid en wanneer zij hebben plaats genomen, opent de heer Koster de door hem belegde raadsvergadering, onder- de mededeeling, dat in deze vergadering uitsluitend zal worden behandeld het ingekomen stuk, dat mede deeling. doet van de benoeming van den nieuwen burgemeester, den hoer D. Kaan. Spr. leest dit schrij ven van den Commissaris der Koningin voor, zoomode bet bericht, dat, dre heer Kaan de vereischte eedea in handen van den Commissaris der Koningin heeft af gelegd. De installatie. Spr. richt zich dan t-ot den heer Kaan en zegt dat toen bekend werd, dat Burgemeester Haringhuizen niet meer herbenoemd zou worden, ingevolge zijn leef- -tild, iedereen zich afvroeg: Wat nu? Wie zouden wij als opvolger v.d. heer Haringbuizen krijgen. In de le plaats laat men dan zijn gedachten gaan over de naaste omgeving, want in Wieringerwaard xverd bij na steeds een inwoner tot burgemeester benoemd. Ook nu zagen we graag, dat wederom een ingezetene de voorzittersplaats zou innemen, omdat we dan ie mand hadden die de gemeente kende en we mochten verwachten dat hij onze gemeente lief had. En toen onze blikken dan ronddwaalden, concen treerden velen zich op denzelfden persoon en werd herhaalde malen uw naam genoemd. Het Is ons ge lukt u tot burgemeester benoemd te krijgen, wat we zeker te danken hebben aan de medewerking van den heer Commissaris der Koningin, wien wij grooten dank verschuldigd zijn, omdat hij aan den wensch van den Raad gevolg heeft gegeven. Wederom is dus een ingezetene tót burgemeester onzer gemeente benoemd. U draagt dezelfde naam D. Kaan, van iemand die 50 jaar geleden burgemeester hier was en u woont op dezelfde boerderij, waar nog een burgemeester heeft gewoond. Mogen wij dat als goedo voorteekenen beschouwen, als een waarborg dat gij uw ambt goed zult vervullen! Maar wij hebben gemeend dit evengoed te mogen venvachten. Spr. wijst er op dat het ambt van bur gemeester veel veranderd is, de vereischten om een goed burgemeester te zijn, zijn heel andere dan vroe ger. Aan wettenkennis wordt veel meer geëischt en hoewel u die wettenkennis thans nog niet heeft, wij twijfelen niet of u, met. uw begripsvermogen, zal wei nig moeite hebben die kennis machtig te worden en bij uw ijver zal het niet lang duren of u zult zelf standig de gemeentezaken kunnen leiden. Vooral den eersten tijd zult u zich met onzen gemeente ontvanger, onzen ambtenaar ter secretarie, die het examen voor secretaris heeft afgelegd, hebben te ver staan; wij weten ook dat de oud-burgemeester met zijn raad u ten dienste zal willen staan en dat alles geeft ons de overtuiging dat u er in zult slagen, op de juiste wijze als burgemeester op te treden. Het waren uw karaktereigenschappen, die ons de den verlangen u tot burgemeester benoemd te krijgen. Wij, die in het publieke leven zoo dikwijls met el kaar samenwerkten, weten dat u een krachtige per soonlijkheid is, dat u als u uw gedachte eenmaal ge vestigd heeft, daarvan niet spoedig is af te brengen, maar toch toegankelijk is voor ideeën van anderen. Dat is voor ons een waarborg voor goede samenwer king en ik durf de verwachting uitspreken, dat Wie- ringerw. zich gelukkig mag achten dat u tot burge meester werd benoemd. Ilc hoop dat het nieuwe ambt u mag geven wat u ervan verwacht. Ik feliciteer u ïhet uwe benoeming en ik feliciteer Wieringerwaard met zijn nieuwen burgemeester, in de verwachting dat deze benoeming zal strekken tot heil onzer ge meente. Met dien wensch overhandig ik u het teeken uwer waardigheid en verklaar u als burgemeester ge ïnstalleerd. (Applaus.) De rede van den nieuwen burgemeester. Hierna neemt de heer Kaan het woord tot het uit spreken van zijn rede: Mijnheer Koster, Mijnheer Sijbrands, H.H. leden van den Raad, Dames en Heeren: Zeer terecht kunt U en zult U van mij verwachten dat ik, in aansluiting op de sympathieke woorden van den heer Koster, uiting wil geven aan mijn ge voelens op dit voor mij gewichtige oogenblili. In de eerste plaats zijn dat gevoelens van dank aan H.M. onze Geëerbiedigde Koningin, voor het feit, dat het Haar heeft behaagd, mij te benoemen tot Burgemeester van onze mooie gemeente Wieringer waard; daarnaast mijn dank aan Zijne Excellentie den Min. van Binnen]andsche Zaken en aan Zijn Hoog-edel-gestrenge Heer Comm. der Koningin voor N.H., voor het feit, dat deze Autoriteiten mij voor de benoeming hebben willen voordragen. Ik kan echter niet verhelen, dat mijn dank inten ser is aan diegenen uit de gemeente, welke op meer of mindere wijze mijn sollicitatie en mijn candida- tuur hebben bevorderd en gesteund. Het zou mij niet moeilijk vallen om in dit verband een paar namen speciaal te noemen doch U zult wil len billijken dat ik in dezen op dit oogenblik geen onderscheid wil maken. Mijnheer Koster, U heeft in Uw rede verschillende omstandigheden aangeroerd, welke ik precies zóó aanvoel. De oorsprong van dezen gang van zaken, nl. van deze benoeming (of althans van de bevordering van deze benoeming) is wel geweest: de gedachtengang, dat velen in Wieringerwaard bij voorkeur iemand uit de plaats aan het hoofd onzer gemeente zagen, dan iemand, welke mogelijk geheel vremed was. Waar ik alreeds 40 jaren het voorrecht heb Wie- ringerwaarder te zijn, geloof ik zonder overdrijving te kunnen zeggen, dat ik ten opzichte van de plaat selijke toestanden eri bijzonderheden in den meest uitgebreïden zin, wel georiënteerd ben. Zeker zal dat bij een juiste uitvoering van de mij wachtende taak van pas komen, waarop ik echter direct wil laten volgen, dat ik ten volle overtuigd bon, dat vooral de eerste tijd voor mij niet gemakke lijk zal zijn. liet is toch een feit. dat ik mij op het gebied van de gemeente-administratie, wettenken nis e.d, nog grootmdeels zal moeten inwerken. Het is dan ook mee daarom m.h K.. dat. de overtuiging dat ik op Uw medewerking als le Wethouder en als vriend kan rekenen., mij een gevoel van zekerheid geeft. Op meerdere plaatsen hebben wij alreeds veel met elkander omgegaan, hetgeen wederzijdsche waardeering heeft bevorderd. Mijnh. Koster, voor de de overtuiging op U te kunnen rekenen, ben ik U m?er erkentelijk dan ik met woorden kan zeggen. Mijnheer Sijbrands, met U zal ik, in Uw kwaliteit als wethouder veel moeten samenwerken, ik twijfel met of dat zal in de meest goede verstandhouding kunnen gebeuren. H.H. leden van den Raad, ik zou niet graag wen schen dat wij het altijd gehee lééns zullen zijn, doch ik geloof' te mogen zeggen, waar wij toeh allen in de eerste pdaatsj het belang van de Gemeente behoo- ren te zien, en ook zullen zien, dal dit een juiste grondslag is om met elkander onze bestuurstaak in dezen moeilijken tijd naar behpogen te vervullen Mij nerzijds zag ik U als. vertrouwensmannen van de ingezetenen gaarne mijn volle medewerking toe, terwijl, ik van deze plaats wederkeerig een ernstig beroep doe .op Uw welwillendheid. Het pracht bloem stuk hetgeen ik vanmorgen van den Raad mocht ontvangen heeft een diepen indruk op mij gemaakt. Alvorens ik verder ga met een onkel woord te zeggen, tot degenen met wiep ik meer of minder zal moeten samenwerken, zal het niemand verwonde ren, dat Ik eerst wil tqespreken iemand, die zich zoogenaamd uit gemeentezaken heeft teruggetrok ken^ U zult. allen reeds begrijpen, dat ik hiermee onze oud-Burgemeester Haringhuijen bedoel. Mijnheer I-Iaringhuizen, toen ik eenigen tijd gele den, in de dagen, dat mijn naam Werd genoemd voor eventueele sollicitatie, éëft e.n ander met U besprak, en daarover Uw meenin^ VToëg, waren Uw eerste woeden ?ie Kaan, wanneer het zoo zou Aonp.bn, dat jPij mér mijn opvolger zou worden, dan kun J,e, Waar ik hier toch blijf wonen, ten alle tijde ÓP £ai.Tn voorlichting en steun rekenen. M.II. deze spontane toezegging klonk mij toen na tuurlijk al zeer sympathiek, doch nu ik voor mijn nieuwe taak sta, zijn ze voor mij van zeer groote waarde. Het is niet mijn aard om U veel lastig te vallen, doch wanneer het zoo uitkomt, zal van Uw toezegging een zeer, zeer dankbaar gebruik worden gemaakt. Van harte wil ik aan de vele in den laat- sten tijd geuite wenschen de mijne toevoegen, dat U nog zeer vele jaren, in goede gezondheid en tot Uw tevredenheid, de gang van zaken in de Gemeente zult mogen volgen. Het is mij een genoegen met U in onze polderfuncties te blijven samenwerken. Wanneer ik clan verder ga om het woord te rich ten tot degenen, met wien ik uit hoofde van mijn ambt zal moeten omgaan, dan wil ik in de eerste plaats noemen onze a.s. Secretaris, thans reeds Ont vanger, de heer W. Los. Los, met U zal ik zeker wel het meest moeten sa menwerken, doch wanneer dit zal geschieden in de zelfde verhouding, waarin wij in een andere functie steeds tot elkander staan, dan geloof ik gerust te mogen zeggen, dat wij daartoe geenerlei bezwaar hebben, althans ik in geen geval. Ten volle ben ik ervan overtuigd, dat jou positie veel moeilijker wordt, doch het zal mijn ernstig streven zijn, om in gezamenlijk overleg de verschillende zaken op de meest gewenschte manier te regelen. Voor je toe zegging tot medewerking in deze, ben ik je zeer dank baar. Ook met den volontair Schellinger hoop ik in goe de verstandhouding te werken. Ten opzichte van den heer v. d Brink en Echt genoote ga ik vol vertrouwen de toekomst tegemoet, omdat ik reeds enkele jaren getuige was. van de se- rieuse opvatting hunner taak. Ik twijfel niet of dit zal zoo blijven.. Spr. richt zich hier ook tot den op zichter Groot. Als lid van het B.A. heb ik meerdere malen ervaren, dat in een gemeente als de onze, de burgemeester veel en soms nogal moeilijke zaken heeft te bespreken en te regelen met den Gemeente geneesheer Dr de Vries, ik ben overtuigd, dat ook wij dit in de meest juiste verstandhouding zullen doen, zonder daarbij te veel naar één of andere zijde over te hellen. Het doet mij veel genoegen hier op dit oogenblik het onderwijzend personeel tegenwoordig te zien. Ik wil U wel verklaren, dat het onderwijs en de bevor dering daarvan mij zeer ter harte gaat. Ik zal clan ook geen gelegenheid voorbij laten gaan om daaraan mede te werken, hierbij overtuigd zijnde van ook Uw aller goede wil in dezen. Met de leden van het B. A. hoop ik, zij het dan in eenigszins andere verhouding, op dezelfde voet en dezelfde vriendschappelijke manier het hun op gedragen belangrijk maatschappelijk werk te regelen. Met U, rijksveldwachter Samplonius, hoop ik zoo weinig mogelijk in ambtelijke verhouding te komen, maar als dat dan wel het geval is, dan hoop en ver wacht ik dat dit zal zijn in een goede verstandhou- ding. Ik zou al zeer onvolledig zijn, wanneer ik ook niet de medewerking van de pers en haar plaatselijke vertegenwoordigers zou inroepen. Voor Uw nuttig werk heb ik respect, zoodat ik van mijn kant gaarne toezeg, om U, bij Uw voorlichtingstaak, zoo mogelijk en zooveel mogelijk te assisteeren. Met veel genoegen zie ik hier enkele collega's uit de omgeving aanwezig. Uw aanwezigheid apprecieer ik ten zeerste, omdat, ik in een goede verstandhou ding zeer vele nu zie. Gaarne doe ik een beroep op Uw meerdere ervaring en vakkennis. Ook mijn vele vrienden en kennissen dank' ik voor hun tegenwoordigheid. Dames en Heeren, wanneer ik vanaf deze plaats 'n enkel woord tot de burgerij zou zeggen, dan is het wel dit: dat ik mij niet de illusie maak, om bij de uitvoering van mijn ambt, met alle ingezetenen goe de vrienden te blijven. Ik wil dit echter wel zeggen, dat ik tegenover een ieder en tegenover iedere om standigheid mijn houding zal laten bepalen door deze hoofd-gedachte: wat is in deze het algemeen belang. Het is met grooten ernst, dat ik een beroep doe op alle ingezetenen om mede te werken tot behoud van een goede verstandhouding. De vele ontvangen felicitaties geven mij hierom trent goeden moed. Spr. richt zich dan tot zijn echtgenoote, haar dan kende voor de toezegging om de consequentie dezer benoeming t.a.v. hun ideaal gezinsleden te zullen aanvaarden. Dames en Heeren zegt spr., ik hoop niet, dat U van mij zult verwachten, dat ik een meer diepgaan de beschouwing zal geven, over de manier waarop ik voor de toekomst de uitvoering van mijn taak zie. De voornaamste reden, waarom ik dit niet doe, is wel deze, dat ik niet graag bepaalde dingen zou zeg gen, bepaalde beloften zou doen, waarvan verwe zenlijking dubieus is. Ik kan echter in dit verband niet nalaten te verklaren, dat ik veel respect heb voor de wijze, waarop in de loop der jaren het be stuursbeleid onzer gemeente is gevoerd. Dat ondanks dit kundige beheer, onze welvarende gemeente Wie ringerwaard er financieel lang niet rooskleurig voor staat, wij weten het allen, vindt zijn oorzaak in de zeer moeilijke economische omstandigheden. Hoewel ik hieromtrent geenszins optimistisch ge stemd ben, wil ik toch hopen, dat binnen korten tijd die omstandigheden zich zoodanig zullen wijzigen, dat mede daardoor het bestuurswerk in het alge meen, en dat van de gemeenten in het bijzonder zal worden vergemakkelijkt. Hiermede verklaar ik als burgemeester van Wie ringerwaard, het voorzitterschap van Uwen Raad te aanvaarden, waarbij ik tot mijn devies zal kiezen: de bekende spreuk uit „Vondels-Roskam": INDIEN HET GEMEEN U ROEPT, BESORGT HET ALS UW EIGEN." Applaus. Bij de rondvraag die nu volgt, dankt de heer Sij brands voor de tot hem gerichte woorden en doet de toezegging dat het bij hem niet aan samenwer king zal ontbreken. Spr. feliciteert den heer Kaan en zijn echtgenoote met de benoeming. De heer Goossen biedt namens zijn fractie zijn hartelijke gelukwenschen aan en hoopt in dezen finantieel moeilijken tijd met den Voorzitter sa men te werken. De heer Rol sluit zich bij de woorden van den heer Goossen aan. Geboren: Zoon van C. v. d. MOLEN. A. v. d. MOLEN—Swager. Wieringerwaard, 16 Nov. 1935. Bij voldoende deelname zal een worden gegeven door ARTS A. L. v. d. SLUIS. Aangifte tot deelname tot en met Dinsdag 19 November, bij Mevr. DE BOER—de Moor, Landbouwstraat C 190. Aanvang van den cursus Woens dag 20 November, 's avonds 7l/2 uur. Cursusgeld voor niet-leden f 1.—, HET BESTUUR. gem. Zijpe, ten huize en ten ver zoeke van den heer G. DE BOER, wegens opheffing van het bedrijf, op Woensdag 20 Nov. a s. des v.m. 10 uur, bestaande uit een prima beslag, 11 kalf-, 3 versche- en 3 gelde koeien, 1 herfstkalver, 6 kalfvaar- zen, 5 graskalveren m. schets, een paard (7-jarige vosmerrie), 10 fok schapen, 13 overhouders, 17 schram men, 200 kippen, (witte leghorns) 100 van eerste en 100 van tweede leg; voorts hooi, 10.000 Kg. en stroo, Verder boerderij-inventaris, ah landbouwgereedschappen, w o. wa- lenmaker, driew. kar m. iertank, hooikros, enz., varkenshokken, melk- en andere gereedschappen, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Deurw. VAN HUIT. vanwege de Propaganda-Commis- sie voor Melk- en Zuivelproducten op WOENSDAG 20 NOV. a.s., 'snam. 2 uur in Café „DE BEURS" te SCHAGEN. Te koop; Een in goeden staat zijnde H.D. Motorrijwiel. Te bevragen bij H. GRIN, Wierin- gerrandweg, Wieringermeerpolder. N.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNSTMESTHANDEL. voorheen C. R. KEYSER Co. Binnenhaven 64 - DEN HELDER - Tel. 108. Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplatamais 5.10 Maismeel 5.40 Gerstemeel, van zware Inlandsche gerst 5.50 Voerroggemeel 4.90 Paardenboonenmeel 6.30 Voertarwe, InlanJscheB 6.50 Haver, Geplet f 7.00 6.70 Cheval iergerst, geschoond 5.20 Voerrijst Gemengd Kippenvoer 6.00 OCHTENDVOER CRK. Neemt proef 8.00 Varkensmeel. A. 6.25 Varfcensmeel, B. 5.80 Kalvermeel. A. 8.50 Kalvermeel, B. 8.20 Koeienmeel, 20—22 z.v., eiwit, 5—7 vet 6.50 Murwe Lijnkoek W.L., In kisten, netto 8.10 Gem. Koekjes W.L., 35-37 eiwit en vet, 6.90 L.B. KOEKJES „DE PI|L" Met voederzouten 6.90 Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 7,30) 6.70 Lijnzaadschilfers, SYPES7EYN 6.90 Gebr. Grondnotenkoek, 55 6.70 Gebr. Cocoskoek, blanke 6.70 Soyaschroot. 6.30 Gebr. Palmpitkoek 6.00 Gebr. Sesamkoek voor JONGVEE 6.70 Protospulp ca. 35% suiker 4.80 Tarwezemelen en Tarwegrind, 6.00 Vleeschbeendermeel, 6.80 Carnarina, N.S 10.50 Vischmeel ca. 65% eiwit. 8-10% vet 10.20 Diermeel. SCHAGEN 8.50 Phosforzure Voederkalk, DELFTSCHE, 7.00 TURFMOLM per pak 1.80 Alles per 100 K.G Gemalen en gebroken bruto voor netto. Emballage op rekening. Betaling contant en verder AHV.- en onze bekende condities. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.40 per 100 K.G. Bij partijtje prijs op aanvraag Dames gebreide Handschoenen Dames stoffen Handschoenen Dames Nappa Handschoenen Dames Pigskin Handschoenen Dames Nectarine en waschleer Handschoenen. Heeren Nappa Handschoenen Heeren gebreide Handschoenen Heeren Motor Handschoenen Heeren wildleder Handschoenen Hinder gebreide Handschoenen Wij brengen U de meeste verscheidenheid en de nieuwste snufjes. Schagen Biedt zicb aan: Een flinKe bakker bekend met Brood-, Koek-, Beschuit- en Banketbakkerij. Br. aan. C. BOS, Oos- terland, Wieringen. Aangeboden Paarden om den kost Moet beslist best kosthuis zijn. Brieven letter TH, Bur. van dit blad, De Voorzitter, de heer Kaan, beantwoordt deze sprekers, waarna de vergadering het officieele gedeelte wordt gesloten. Onmiddellijk wordt evenwel de gelegenheid ge boden om het woord tot den nieuwen burgemeester te richten. Allereerst biedt de heer C. Haringhuizen, oud burgemeester, zijn gelukwenschen aan. Spr. herin nert er aan hoe hij jaren geleden de eigenschappen van den heer Kaan opmerkte en hem animeerde zich in het maatschappelijk leven te begeven. Ik rangschikte U, zegt spr. bij die personen die in de toekomst mee de gemeente zouden moeten bestu ren. Langzamerhand, door Uw intellect, is U mee op den voorgrond getreden, waar ook spr. door be vordering van benoemingen deel aan had. Destijds had spr. echter niet kunnen denken, dat de heer Kaan sprekers opvolger zou worden. Spr. heeft, toen hem de mededeeling gewerd van de sollicitatie door dep heer Kaan, hem gewezen op de bezwaren, maar tevens de toezegging gedaan, dat als de in gezetenen en de raad den heer Kaan wenschten, spr. over zijn werk en zijn persoon een gunstig ad vies zou uitspreken. U, mijnheer Kaan, gaf mij' toen de verzekering, dat U het ambt niet zou ambi- eeren, als U niet de overtuiging had, dat U weldra geheel zelfstandig Uw taak zou kunnen vervullen. Ik heb U mijn medewerking volledig toegezegd, en dit herhaal ik thans. Van harte wensch ik U toe, dat ge tot Uw groote voldoening Uw ambt zult vervullen, dat U succes zult hebben in deze loop baan en vooral dat ander Uw leiding de gemeente in eendrachtige samenwerking tot een vruchtbaar beheer zal worden gevoerd en met U erin zal sla gen de gemeentebelangen volkomen te behartigen. De heer G. G. Loggers, burgemeester van Barsin gerhorn, biedt, mede uit naam van zijn collega's van Zijpe en Winkel zijn hartelijken gelukwensch aan en spreekt den wensch uit dat de heer Kaan tal van jaren met opgewektheid entot innerlijke vol doening zijn zeer belangrijk werk zal vervullen. Want spr. wijst op den moeilijken tijd, een tijd die Prof. Huisinga in zijn boek een bezeten tijd noemt een tijd waarin geen sprake meer is van een normalen polsslag, doch tegenstellingen zich steeds meer accentueeren. Onder zulke omstandig heden het ambt van burgemeester te aanvaarden, daarvoor is moed en vertrouwen nocdig. doch spr. wijst op de sympathie die hier hedenmiddag tot uiting is gekomen en hij spreekt den wensch uit dat het bij goede samenwerking moge gelukken de gemeente Wieringerwaard zoo goed mogelijk door de branding te brengen. Het doet spr. voorts genoe gen te hebben vernomen, dat de heer Kaandegoede verstandhouding met de naburige gemeenten wil bestendigen. Voor zoover ons betreft, zullen wij daartoe niets onbeproefd laten. De heer Van den Brink, gemeenteveldwachter, heet mede namens den rijksveldwachter en het secretariepersoneel den burgemeester hartelijk welkom en doet deze woorden vergezeld gaan van een bloemenhulde. Den heer Sieswerda, Hoofd der Schoorl, deed het genoegen te vernemen dat de nieuwe burgemeester het onderwijs een goed hart toedraagt. De vorige burgemeester heeft zeer veel voor het onderwijs gedaan en spr, hoopt dat de heer Kaan deze voet sporen zal drukken. De heer Mr. D. Breebaart Kz., heet namens de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het voormalig kanton Schagen den nieuwen burge meester, die ambtshalve lid van de Vereeniging is geworden, welkom in deze vereeniging. Onze ge dachten vertoefden den laatsten tijd nogal in 't verleden, omdat personen die een vooraanstaande plaats in onze vereeniging innamen, verdwenen, hetzij door het nemen van welverdiende rust, het zij dat zij ons door den dood ontvielen, doch .ook zij, die komen, hebben er recht op dat onze gedach ten zich met hun bezighouden. Spr. hoopt dat de heer Kaan in de vereeniging de plaats zal inne men, die de gemeente Wieringerwaard uit traditie altijd heeft vervuld. Spr. geeft bovendien de ver zekering, dat de heer Kaan op de adviezen der le den van de vereeniging kan rekenen. Dat het ambt van burgemeester zoo moeilijk is, spr. meent van niet, als men de zaken maar met gevoel en verant woordelijkheid behartigt. En waar het ons bekend is, dat het ambti niet uit eer door U werd begeerd, doch orndat het de arbeid was die U aanlokte, wenschen wij U van harte geluk met Uw eervolle onderscheiding. Door den heer Kaan worden de sprekers beant woord en de aanwezigen uitgenoodigd in zijn wo ning een kopje thee of een glaasje wijn te komen drinken. Van deze uilnoodiging is een zeer druk gebruik gemaakt. Men was daar een paar uur zeer gezellig bijeen. En daarmee was het nog niet afgeloopen. De zang- vereen. „Apollo", waarvan de heer Kaan ook langen tijd werkend lid was geweest meende ook niet ach terwege te moeten blijven en was ongeveer half acht op het erf van den heer Kaan bijeen gekomen om een drietal nummers te zingen, n.1.: Ter eere Gods, Het Lied en Mijn Land. De heer Kaan zcide zeer getroffen te zijn door deze hulde. Ik ben U daar zeer dankbaar voor. Apollo is een der oude vereenigingen in onze gemeente. De oud-burgemeester is naar ik meen beschermheer; van mijn kant wil ik gaarne toezeggen, dat ik zoo noodig Apollo graag van dienst zal zijn. Als een kleine tegenprestatie noodig ik U allen uit even bin nen te komen ten einde iels te gebruiken. De heer van Ham als directeur sprak namens de vereeniging en in goed gekozen woorden werd de heer Kaan gefeliciteerd. Men kon niet lang binnen blijven, want intusschen was de muziekvereeniging „Ons Genoegen" ook present om een drietal num mers ten gehoore te brengen. Ook hiervoor was de heer Kaan zeer erkentelijk. De naam „Ons Genoegen" aldus spr., is m.i. zeer goed gekozen. Jelui werken ten genoegen van de burgerij en tot eigen genoegen. Bij de oprichting stond ik er sceptisch tegenover, maar ik moet, eerlijk bekennen dat ik mis heb gezien. Ilc heb respect voor jelui ernst waarmee jelui studeeren. U kunt mijn vrouw en mij als donateur noteeren. Ook deze vereeniging werd binnen verzocht om een glaasje wijn of een kop thee. Begrijpelijker wijze was het on den weg zeer druk en bijna voor alle woningen hing de driekleur om bewijs 1c leveren dat de nieuwe burgemeester harte lijk welkom was.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3