Ds. Snelhlage naar Rusland Van de Wieringer Wielerbaan Uit onze omgeving. Marktberichten. en schiet prachtig m (3—2). Spoedig daarop fluit de gcheidsrecnter het einde van deze boeiende kamp. Watervogels wist in een fair gespeeklen wedstrijd Held. Boys met 1—0 te verslaan. Dat doelpunten hier duur waren, bewijst de uitslag wel. inmiddels hennen de Vogels zich van een gevaarlijke concurrent weten te ont doen. De eenige bedreiging vormt Helder 3 nog, waartegen de Waterpieten voLgende Zondag moeten spelen. Doch momenteel hebben do zwarthemden 3 punten voorsprong. In dezen wedstrijd hebben ze zeer slecht spel te zien gegeven. Ook van Held. Boys kan dit gezegd worden. De 1—0 voorsprong die de thuisclub bij de rust had, hebben ze tot het einde weten te verdedigen. Atlas haalde het stoute stukje uit H.R.C. 4 in eigen huis te"kloppen (1—3). Voorwaar een prachtige prestatie. Deze uitslag bewijst, dat we ons omtrent de Atlas- •ploeg niet vergist hebben. En deze zege geeft des te meer voldoening omdat hij door uitstekend spel be haald werd. H R.C. 4 bleef ver onder haar kunnen, 't Was overigens een slechte dag voor de roode kleu ren, daar alle H.R.C. eltfallen verloren. Maar men- schen, versaagt niet! De volgende keer gaat het veel heter. Helder 5 overtrof alle verwachtingen door H.R.C. 5, de lei der, met niet minder dan 4—1 te kloppen. Door de re sultaten van dezen Zondag (alle leiders verloren, behalve Zeemacht), krijgen de withemden zelf ook nog een kansje. De overwinning is zeer verdiend. H.'s spel was veel beter verzorgd en bovendien veel doortastender. Met de rust was de stand 10 voor de witjakken. Na de rust werd ze eerst tot 40 op gevoerd alvorens de Racers konden tegenscoren. Texel 2 kon het in eigen huis nog wel niet bolwerken tegen Zeemacht. In een van beide kanten maar matig ge speelden wedstrijd ging ze met 01 ten onder. Een leelijke streep door hun rekening. Inmiddels hoeft ze niet te treuren. Ook H.R.C. 5 en Oudeschild verlo ren. Alleen Zeemacht wordt gevaarlijk. Oudesluis schoot geweldig uit haar slof en klopte Oudeschild op het terrein van laatstgenoemde club met (5—4). Door clit resultaat en mede door het falen der andere leidende ploegen krijgen de zwarthemden zelf ook weer een goede kans op het begeerde kampioen schap. Houdt vol, menschenl Behagen 2, dat tot nu toe slechts teleurstelling op teleurstelling had gebracht, verpletterde Helder 4 met 7—1. Heb ben we nu de goede vorm te pakken jongens? Zet 'm op. De eerste schrede op 't goede pad is gedaan. H.R.C. 2 stelde hevig teleur door met liefst 41 van K.F.C. 2 te verliezen. De Racers behouden nog wel de lei ding, maar hun voorsprong op D.W.V. 2 zijn ze kwijt, terwijl ze op K.F.C. 2 nu nog maar 1 punt voor zijn. Jongens denkt erom Den Helder kan best een reserve eerste klasser gebruiken. Dus voortaan wordt er gewonnen. Afgesproken. HELDER —ZAANDIJK 1—1. Deze, voor beide partijen zoo belangrijke kamp is,» zooals men ziet, geëindigd in een gelijk spel. Hier mee hebben de bezoekers meer gekregen dan hun toekwam. Over het algemeen genomen is Helder stukken sterker geweest, maar door taai verdedi gen wisten de gasten het aantal Helder-goals tot.1 te beperken. De goal van Zaandijk heeft de gemoede ren in heftige beroering gebracht. Het publiek ach ter het Helder-doel beweerde dat de hal den doellijn niet gepasseerd had; de Helder-grensrechter en H el- der-spelers zeiden hetzelfde; de Zaandijkgrensrechter en Zaandijkspelers daarentegen beweerden dat het een eerlijke goal was. De scheidsrechter stond bijna midden op 't veld, maar hij had blijkbaar wel ge constateerd dat de bal de doellijn gepasseerd was, mant hij kende een doelpunt toe. H.R.C. heeft profijt van dit gelijke spel, daar Zaan dijk nu evenveel verliespunten heeft als zijzelve, ter wijl Helder een verliespunt meer heeft. De Zaandijkploeg drijft op haar achterhoede en haar spil. De voorhoede speelt wel aardig samen, maar is niet schotvaardig genoeg. Als de scheidsrechter laat beginnen blijkt dat de Withemden een invaller hebben voor H. de Boer, de linksbinnen. Reeds dadelijk ontwikkelt zich een vlug op en neergaand spel met de bezoekers een ietsje in de meerderheid. Enkele mooie kansen gaan voor hen verloren. Na een tijdje komt Helder zoo geweldig opzetten dat we ieder oogenblik een doel punt verwachten. Dit komt echter aan den anderen kant. Bij een doorbraak zet de Z.-rechtsbuiten voor, <le Z.-rechtsbinnen snelt achtervolgd door de H.- backs toe, doch tactisch laat de Z.-rechtsbinnen den bal loopen. Deze komt bij den Z.-midvoor, die in schiet. Wel weet de H.-keeper te stoppen, doch de scheidsrechter kent een doelpunt toe, 0—1. Helder is even ontmoedigd, doch pakt dan stevig aan. Ze ko men nu sterk in de meerderheid, doch Zaandijk ver dedigt met man en macht. Het geluk helpt haar ook flink. Zoo verstrijkt de tijd en met onveranderden stand breekt de rust aan. Na de thee is Helder weer onmiddellijk in den aanval, doch de Zaandijk-defensie laat zich niet pas- seeren. De gasten ondernemen steeds gevaarlijke uit vallen. Dan, bij een H.-aanval wordt Godschalk, de H.-reclitsbuiten in het beruchte gebied gevloerd. Pe- nalty. Burger zal het vonnis voltrekken, doch hij schiet precies in de handen van den keeper. Enkele minuten daarna komt Helder terug en het is midden voor Kiljan, die op mooie wijze gelijk maakte. 11. Fel wordt, er nu door de thuisclub om de leiding ge streden, doch Zaandijk weet stand te houden. Tegen het einde komen zelfs nog even in de meerderheid. Als de scheidsrechter, die slecht voldeed, het einde fluit, hebben beide clubs de eer gedeeld. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-voetbal. Zondag speelde A.P. een wedstrijd tegen Schakels uit Schagen. Schakels won den toss en verkoos te gen den. nog al sterken wind in te spelen. Na een gelijk opgaand begin wist Schakels na een half uur spelen het eerste doelpunt te scoren. Het zag er naar uit, dat A.P. nog voor de rust ge lijk zou maken, maar door treuzelen met. schieten gin de kans verloren. Rust dus 10 voor Schakels. Na de thee maakte Schakels er nog twee doel punten bij, waar tegenover A.P. slechts een wist te stellen, al weer door minder goed schieten van de A.P.-voorhoede, terwijl ook van invloed was, dat A. het laatste kwartier maar met 10 man speelde. Met einde kwam dus met een 31 overwinning voor Schagen. Zondag gaan de R.R. naar Helder. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmiddag ontving J.V.C. 1 bezoek van Schoorl I. Om 2' uur floot scheidsrechter Goudswaard de beide elftallen in het veld. JVC. won den toss en koos het windvoordeel. Dadelijk ontwikkelde zich 'n vlugge strijd met JVC. in de meerderheid. Ze wist deze meerderheid voor de rust in drie doelpunten uit te drukken. Na de rust speelde de JVC-back op den keeper terug, die echter reeds uitgeloopen was en de bal rolde in het verlaten doel. JVC. liet het er echter niet bij zitten en wist den stand tot 6-1 op te voeren. Hiermee kwam het einde van deze fair gespeelde wedstrijd. De leiding van d enheer Gouds Waard was uitstekend. Het tweede elftal keerde met een 70 nederlaag van Zeemacht II terug. Ook de adspiranten kon den het tegen Succes a niet bolwerken, en verloren «iet 2—1. VOETBALUITSLAGEN. Hiervan in ons nummer van morgen de verslagen. Petten 2—Dirkshorn 2, 100. Dosko 1Oudeschild I 54. Doslco 2Callantsoog 2, 1—2. Oudorp 1—D.T.S. 2, 3—2. D.T.S. 3—Alkm. Boys 5, 7—1. DIVERSEN. Scheidsrechters. Aangesteld door den N.H.V.B. S. Peek te Alkmaar en J. Bregman, Koedijk. Voorloopig geschorst. De N.H.V.B. heeft de spelers J. Post (Held. Boys) J. v. d. Meer (Oterleek) en M. Zonderhuis) Alkm. Boys) voorloopig geschorst Boetebesparing. Het kan nu afwerpen wanneer we de aanvoer ders van uitspelende elftallen eens op het hart druk ken hun clubsecretaris goed in te lichten over: le. de juiste uitslag, 2e de naam van den scheidsrechter,. 3e. mogelijke onregelmatigheden, uit het veld sturen (ook indien het bij de tegenpartij voorviel), onge lukken enz. Het blijkt in de praktijk maar al te veel te ge beuren dat een vereeniging beboet wordt wegens een foutje in de wedstrijdformulieren. Toelating K.N.V.B. In de off. mededeelingen' van den N.H.V.B. heeft voorzitter Delvaux een schrijven laten opnemen van de volgende inhoud: Het is mij gebleken bij een bespreking met leden van dé Techn. Commissie van den K.N.V.B. dat aan de eischen van toelating tot den K.N.V.B. toegevoegd zal worden de bepaling, dat nieuwe vereenigingen moeten beschikken over één of meer technische lei ders. Als zoodanig zullen ook aangemerkt worden diegenen, die met goed gevolg een cursus, zooals waarvoor in de Off. Mededeel, no. 1 een oproep is geplaatst, hebben doorloopen. Het is dus voor de betrokken vereenigingen gewenscht, van deze gebo den gelegenheid gebruik te maken. Delvaux, voorz. De bedoelde cursus is een z.g.n. spelleiderscursus, zooals die vorig jaar te Anna Paulowna onder lei ding van Kaufmann is gehouden en waaraan B.K.C., Flevo, Succes, Wieringerwaard, Dosko en J.V.C. deel namen. Oefening Ned. Elftal. Woensdagmiddag speelt het voorloopig Ned. Elftal te Rotterdam tegen de Engelsche profclub Millwall. Aanbieding uit Rusland. Ajax te Amsterdam is uitgenoodigd om a.s. zomer in Rusland enkele wedstrijden te komen spelen. Waarschijnlijk zal de benoodigde toestemming niet verleend worden, omdat Rusland nog niet is aange sloten bij de internationale voetbalorganisatie. VOOR EEN STUDIEREIS. Dr. J. L. Snethlage, vroeger te Eenigen'burg, thans Ned. Herv. predikant te Oyen, die wegens zijn com munistische opvattingen door de Synode der Herv. Kerk tot, de orde is geroepen, is naar de „N. R. Ct." verneemt, eenige dagen geleden als lid van een En gelsche arbeidersdelegatie voor een reis van vier a vijf weken naar Rusland vertrokken. Hij hoopt bij die gelegenheid met invloedrijke personen in de Sow- jet-Unie het godsdienstig vraagstuk te bespreken. Drie dooden te Amsterdam Een zwarte dag op verkeersgebied. Het is Zaterdag voor Amsterdam op verkeersgebied en zwarte dag geweest. Niet minder dan drie onge lukken met doodelijken afloop hadden in de mid daguren plaats, waarbij twee vrouwen en een man het leven verloren. Op de Stadhouderskade bij de Eerste van der Helst- straat is een 31-jarige wielrijdster door een auto over reden. Zij werd zoo zwaar gewond, dat zij kort na aankomst in het Tesselschade-ziekenhuis is overle den. Wielrijder door tram overreden. Omstreeks kwart voor vier had op den Overtoom, hoek Stadhouderskade een tweede ongeluk plaats met doodelijken afloop. Een 47-jarige wielrijder, kwam van de Nassaukade af en wilde het Leidsche Bosch oprijden. Juist op dat oogenblik kwam een motor wagen van lijn 6 het Leidsche Boschje afrijden in de richting van den Overtoom. De wielrijder kwam met vrij groote snelheid met de tram in botsing. Hij werd tegen de straat geslingerd en kwam met het hoofd op de tramrails terecht. Zeer ernstig gewond is hij naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht, waar. hij enkele oogenblikken later is overleden. Te zes uur is op de Nassaukade bij het Van Olden- barneveldtplein de 27-jarige mej. J. T. door een auto overreden. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij spoe dig daarop overleed. Het meisje fietste op de Nassaukade en ging plot seling, zónder een teeken te geven, naar links, midden op den rijweg. Vlak achter haar reed een auto, die niet meer kon stoppen. Het slachtoffer is naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Verder hadden nog enkele kleine ongelukken plaats, waarbij verscheidene gewonden vielen te be treuren. NIEUWE N IEDORF Ouderavond over Tandverzorging. Vrijdagavond is ten huize van den heer H. J. Kos- sen alhier een ouderavond gehouden over tandver zorging. Aanwezig waren een 25 tal ouders van school kinderen, liet gemeentebestuur, Dr. de Boer en een afgevaardigde van de bijzondere school in 't Veld. Na opening door den voorz. den heer B. Verhoeven volgt lezing der notulen door de secretaresse Mevr. Rempt—Bakker, welke onveranderd worden goedge keurd. Dr. de Boer houdt daarna op keurige wijze een korte lezing over tandbederf en zet verder het groote nut van vroegtijdige tandverzorging uiteen. De burgemeester geeft nadere toelichting over de financieele opzet. Daarna wordt even gepauzeerd en krijgen de aanwezigen een kopje thee. Vervolgens worden door de verschillende aanwezigen vragen ge steld en ook wel bezwaren naar voren gebracht. Meerdere vragen of de gemeente de kosten niet op zich kan nemen. Dr. de Boer wijst nogmaals op het groote nut, ter wijl de heer Boer zegt, dat er alles voor is om toch te beginnen. De burgemeester licht toe, dat het in de gegeven omstandigheden niet mogelijk is, gelden van gemeen- "HoelieBoeli Voerna Kwee foelie Woelie Glori Vee Deze schoons negerspreuk Klinkt wat vreemd,maar toen wel leuk. Kindje goed onthouden hoor: Wie goed bleekt, bleekt met Sneeuwwitgloor. tewege voor dit doel beschikbaar te stellen. Op de begrooting zou men het wel kunnen plaatsen, maar goedkeuring van deze post is vrijwel voor elke ge meente uitgesloten. Spr. dringt eveneens met klem er op aan, toch vooral aan te sluiten. De vergadering gevoelt veel voor het idee om per gezin te betalen en niet per kind. Zooals bekend wordt gerekend op f 1 per kind per jaar, later zal men hierover een beslissing nemen. De heer Arts zou gezamenlijk met de bijzondere school deze zaak willen regelen. Men besluite ech ter voorloopig maar hier te beginnen. Alle ouders verklaren zich bereid aan te sluiten. Een circulaire zal worden rondgezonden om de thuisblijvers te animeeren zich eveneens aan te slui ten. Krachtige pogingen zullen worden gedaan om ook de kinderen van de bijzondere school aangesloten te krijgen. Ook hier zal het gemeentebestuur gaarne helpen. Tot lid van het Comité voor deze gemeente wordt aangewezen de heer H. Boer. Voorzitter sluit ver volgens de vergadering met de beste wenschen voor het welslagen van deze voor de kinderen zoo huiten- gewoon belangrijke zaak. WIE RINGEN —DEN OEVER. Zuiderzeewerken. Woensdag 11 December zullen wederom de jaar- lijksche onderhoudswerken te Wieringen en orpge- ving door den w.nd Directeur Generaal der Zuider zeewerken worden aanbesteed. Het betreft hier het onderhoud gedurende 1936 van: 1. de Rijkszeewerken op Wieringen, met uitzondering van het gedeelte tussehen de dijlcpalen 114 en 132 (raming f12.000); II. de Rijkshavenwerken op Wieringen (raming f 3.100)III. de Noorder- en Zuiderhaven nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, alsmede verschillende grond- en kunstwerken, behoo- rende tot de Rijkszeewerken, tussehen dijkpalen 114 en 132, tot den Amsteldiepdijk, den Balgzanddijk en tot het Balgzandkanaal tussehen van Ewijcksluis en Oostoever (raming f 9.200.—); IV. den Rijksweg 10a en gedeelten van de Rijkswegen No. 7 en no. 9 (ra ming f 11.800.— LANGEND UK .BROEK OP LANGENDIJK, HOOGE BELANGSTELLING VOOR DEN NOOD IN DEN TUINBOUW. Onder leiding van burgemeester Slot, tevens voor zitter van den Prov. Veilingbond, heeft alhier ten ge meentehuize een conferentie plaats gehad met Ir. Roebroek, dir.-generaal van den landbouw, welke ver gezeld was van Ir. v. d. Plassche, inspecteur van den landbouw. Met groote belangstelling werd kennis genomen en gesproken over den nood in den tuinbouw. Na af loop werd nog een bezoek gebracht aan de veiling en Chr. Tuinbouwschool. NOORDSCHARWOUDE. De Nationale Tooneelwedstrijd. In de tooneelzaal van hotel Concordia werd Zon dagavond de tweede uitvoering gegeven van den Nationalen Tooneelwedstrijd. De zaal was zoo goed als geheel bezet. Voor het voetlicht trad de rederijkerskamer Hel- mers uit Amsterdam, welke o.m. bij de verleden jaar te Leerdam gehouden wedstrijd niet minder dan zeven van cle hoogste prijzen in de wacht sleepte. De verwachtingen waren dan ook hoog gespannen. Wij gelooven, dat het talrijk publiek niet in de ge stelde verwachtingen teleurgesteld is. Het romanti sche tooneelst.uk „Het Lied van alle tijden" door H. Scheffer werd door de leden van de tooneelvereeni- ging op meesterlijke wijze vertolkt. De costumes. welke evenals de tooneelaankleeding geheel in den stijl van de Fransche revolutie was gehouden, in wel ken tijd het stuk speelt, waren prachtig. De boeiende inhoud van het stuk met al zijn verwikkelingen, was wel in staat de aandacht van het publiek tot het einde toe vast te houden. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer A. Olthof, werkzaam bij de Houthandel der fa. J. Eecen, als kantoorbediende, is benoemd als agent van politie te Amsterdam met ingang van 1 Dec. a.s. Tentoonstellin g. Door de R.K. jeugdvereen. „de Graal" werd Zondag in de school een tentoonstelling van kleedingstukken gehouden ten bate van de armen in de parochie. Di verse door de leden gemaakte stukken waren ten toongesteld. Voor een en ander was wel belangstel ling. Vergadering „Crescendo". De zangver. Crescendo hield haar jaarvergadering in Concordia waar de meeste leden tegenwoordig waren. Voorz. was de heer J. Langedijk. De notulen werden goedgekeurd. Door mevr. MallocoteMets werd een keurig jaar verslag uitgebracht. Het. aantal leden bedraagt thans '54, dank zij het toetreden van 20 nieuwe leden uit Dirkshorn. De rekening van den penningmeester gaf een ba- 'ig saldo aan van f 195. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Dekker en J. Langedijk. In beginsel werd besloten tot het geven van con certen in de kerk te Dirkshorn en ook in de nieuwe kerk als deze klaar is, terwijl verder weer zal wor den deelgenomen aan het bondsconcours en mogelijk ook nog aan een ander concours. Ook werd de moge- 'ijkheid nog onder oogen gezien van het houden van een concert in Concordia. Toen de voorzitter tot sluiting overging kon men op een geanimeerde vergadering terugzien. Wielerclub „Wieringen", Zondagmiddag jl. zijn te de Haukes trainings- wegweclstrijden gehouden door de wielerclub „Wie ringen". Allereerst een sprint over ruim pl.m. lm meter. Hier volgen" de uitslagen: le serie: S. Lont Gz. no. 1; Jb. Visser no. 2; W. Geerligs no. 3. 2e serie: J. Kreijger no. 1, 24 sec.; Korshuize no. 2; M. Deijkes no 3. 3e serie: C. Jon- gert no. 1, 24 sec.; Harm Ottens Oz., no. 2; C. Hege man reed niet mee. 4e serie: Hend. Ottens, no. 1, 24 sec.; II. Herder no. 2; M. Hoep no. 3. Herkansing tussehen Deijkes en Geerligs. No. 1 Deijkeé, no. 2 Geerligs. Hierna de kwart demi-finale: le serie: J. Kreijger no. 1, 23.6 sec., S. Lont Gz., no. 2; C. Jongert no. 3, 2e serie: Jb. Visser no. 1, 23 sec.; C. Korshuize no. 2; Hend. Ottens Pz. no. 3. 3e serie: Ilarm Ottens Oz. no. 1, 23% sec.; Deijkes no. 2: II. Herder no. 3. Om de 7e, 8e en 9e plaats: C. Jongert no. 1, 24,2 sec.; Hend. Ottens Pz. no. 2; II, Herder no. 3; zoodat no. 7 is Jongert, no. 8 Hend. Ottens Pz., no. 9 1L Herder. demi-finale, le serie: J. Kreijger no. 1, 22 sec.; Harm Ottens Oz. no, 2, Jb. Visser, no. 3, 2e serie S. Lont Gz. no. 1, in 21 sec. (de snelste tijd dien mid dag emaakt, bravo!); C. Korshuize no. 2; Deijkes no. 3. Daarna om de 5e en 'de plaats tussehen Vis ser no. 1, 23,4 sec.; Deijkes no. 2; Dus no. 5 Visser, no. 6 Deijkes. Demi-finale: 1ste serie Kreijger no. 1, 22.2 sec., S. Lont Gz., no. 2; 2e serie Harm Ottens Oz. 110 1, 23.4 sec., C. Korshuize No. 2. Finale. We kregen eerst: J. Kreijger, no. 1 23 sec., Harm Ottens Oz. no. 2, hierna S. Lont no. 1 26 sec.^ C. Korshuize no. 2. In de finale zagen we dat elk der finalisten tegen de andere 3 mededingers moest uitkomen, en hij die de meeste ritten won winnaar werd. Zoodat hierop volgde: 1ste serie: Krijger no. 1, Korshuize no. 2. 2e serie S. Lont Gz. no. 1, Harm Ottens Oz. No. 2. Totale uitslag der sprint: No. 1 J. Kreijger Pz. met 5 p.; 2 S. Lont Gz. met 4 p.; 3. Harm Ottens Oz. met 3 p.; 4. C. Korshuize met 2 p. Na dezen wedstrijd zagen we een klassementracé over 12 K.M. (6 ronden) met 6 klassementen. Hier was de uitslag: 1ste klassement, S. Lont Gz. 5 p., W. Geerligs 4 p.; C. Korshuize 3 p M. Deijkes 2 p. J. Kreijger 1 p.; 2e klassement: M. Deylces 5 p., S. Lont Gz. 4 p., Korshuize 3 p., Geerligs 2 p., H. Her der 1 p. 3e klassement: S. Lont Gz. 5 p., Deykcs 4 p., Korshuize 3 p., Geerligs 2 p., H. Herder 1 p. 4de Klassement: C. Korshuize 5 pnt., Deijkes 4 pnt., Geerligs 3 pnt., S. Lont Gz. 2 pnt., H. Herder 1 pnt, 5e Klassement: C. Korshuize 5 pnt., Deijkes 4 pnt., Geerligs 3 pnt., S. Lont Gz. 2 pnt., II. Herder 1 pnt. 6e Klassement: W. Geerligs 5 pnt., M. Deijkes 4 pnt., C. Korshuize 3 pnt., S. Lont Gz. 2 pnt., H. Herder 1 pnt. Aan H. Herder is hier zeker een extra compliment niet misplaatst, daar hij ondanks den stijven wind, toch den wedstrijd uitgereden heeft en dat als pas beginnende. Twee renners gaven den wedstrijd op. De totale uitslag der klassementrace luidt: No. 1. M. Deijkes met 23 punten, voor den totalen uitslag 5 pnt.; no. 2. C. Korshuize met 22 punten, voor den tor talen uitslag 4 pnt.; no. 3. S. Lont Gz. met 20 punten, voor den totalen uitslag 3 punten; no. 4. W. Geerligs met 19 punten, voor den totalen uitslag 2 punten. De totale uitslag van den geheelen middag luidt: No. 1 S. Lont Gz. met 7 p.: no 2 C. Korshuize met 6 p. no. 3 M. Deijkes met 5 p.; no. 4 J. Kreijger met 5 p.; no. 5 Harm Ottens Oz. met 3 p.; no. 6.W. Geerligs met 2 punten. Het. was zeker jammer, dat »-r niet wat meer pu bliek aanwezig was, daar er spannende ritten bij waren. Er is, de wind in aanmerking genomen, wer- keliik goed gereden. LANGENDIJK. Omzetcijfers, De omzet aan de veiling van den Noordermarkt- bond bedroeg over Sept. f 71.511 en over October f 177.952.05 tegen in de overeenkomstige maanden van 1934 resp. f 113.292.73 en f 56.975.16. Dat Oct. 1935 zoo'n gunstig beeld vertoont tegen-» over dezelfde maand van 1934 is gelegen in de om standigheid, dat in Oct. 1.1. bijna alle goedgekeurde aardappelen zijn verladen, wat het vorige jaar in Sept. plaats vond. Uit de genoemde cijfers kan wel worden opgemaakt, dat de prijzen beter zijn dan het vorige jaar. Straks zal een en ander zich wel ongunstiger demonstreeren, omdat er zeer weinig zal worden aangevoerd wegens gebrek aan voorra den. OUDKARSPEL. Kerstfeest en Kerstuitdeeling, Door de N.H. Vrouwenvereeniging zal wederom met een lijst worden gecirculeerd voor het Kerst feest en de Kerstuitdeeling. Medegedeeld wordt, dat op hst Kerstfeest zal worden opgevoerd. Het klokje van Innisfare. W I ERI NGE R M EF.n Muzikale rondgang. De plaatselijke muziekvereeniging „Wieringermecr Fanfare", maakte j.1. Zaterdagavond door ons dorp een muzikale rondgang, met het doel de kas te stij ven, voor aankoop van instrumenten. Verkiezing OuderlingenDiaken. Bij de j.1. Zondag gehouden verkiezing tot ambts dragers bij de Ger. Kerk, voor aanvulling en uitbrei ding van den Kerkeraad, werden gekozen voor Ou derlingen de heeren C. P. Pauwer en W, Bakker. Voor Diaken de heer J. Kussendrager. Goede stand wintergranen. De algemeene stand van onze wintergranen is, dank zij het daarvoor gunstige weer, goed. Vooral de vroeg gezaaide tarvvekavels geven reeds een weelde rig aanzien, terwijl het koolzaad op sommige kavels vrij dicht is uitgegroeid. Ook op de particuliere be drijven zagen we veelbelovende kampen bezaaid met wintergranen. ALKMAAR, 16 November 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd bteaald: groothandel 70—78 cent en kleinhandel 8277.5 ct. Handel matig. Eieren: kip- f 4—6 en eendeieren f 3. Handel goed. ALKMAAR, 16 November 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 paarden f 100—300; 12 nuch tere kalveren (slacht) f 8—12; 27 vette schapen f 15—22.50; 6 bokken en geiten f 38. ALKMAAR, 16 November 1935. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 85.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 4.50—5.20, 58—60 Kg. f 5—5.30, 60—62 Kg. f 5.20—5.50, 62—64 Kg. f 5.30—5.60, kleine eieren f 34.30, eendeieren f 2.20—2.40 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 18 November. Eigenheimers f 2.20, bl. dito f 2.70—3, uien f 2-4 2.50, drielingen f 1—1.10. grove f 2.70, gele nep 3.10, peen f 1—1.20, kroten f 2.70, roode kool f 2.40—6.40. gele kool f 1—4.10, D. witte kool f 1.50—4.60, bloem kool f 4.20, 2e soort f 1.50, andijvie 50—90 ct. Aan voer: 2200 Kg. aardappelen, 6200 Kg. uien, 4000 Kg. peen, 275 Kg. kroten, 12000 Kg. roode kool, 16000 Kg. gele kool, 18000 Kg. D. witte kool, 120 stuks bloem kool, 3900 stuks andijvie. NOORDSCHARWOUDE, 18 Nov. 650 Kg. uien f 2, grove f 2.50, 200 Kg. roode kool f 3.10, 800 Kg. gele kool f 1—1.40, 1700 Kg. D. witte kool f 0.80—2.20.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7