De Langendijker Groentenveilingen. SPORT. COLLECTEN. Plaatselijk iMeuws. Inbraak in R.K. Kerk. Negen dooden in Argentinië. st. maartensbrug. In de gehouden algemeene vergadering van Nut en Genoegen alhier, werd het bestuursvoorstel: voortaan 1 inplaats van 2 introductielcaarten te ver strekken, aangenomen. De mededeeling dat de Mas- kerspelers van Bergen de eerstvolgende nutsavond zullen optreden, werd met groot genoegen vernomen, evenals het bericht dat voor den 2en nutsavond on derhandelingen zijn aangeknoopt met „Ormenio" van Anna Paulowna. Door enkele leden werd er bijzonder op aangedron gen dat er gedurende de voorstelling niet gerookt mocht worden. Ter kennis werd gebracht dat zij die deze 2-nuts- avonden willen bijwonen, in de gelegenheid worden gesteld zich als lid te kunnen aanmelden. BARSINGERHORN Op Zondag 17 November gaf de Zangvereeniging „Caecilia", voor de eerste maal onder leiding van haar directeur, den heer J. van Stipriaan, een uit voering in de zaal van den heer A. de Graaf. Het kin derkoor verleende medewerking En laat ons maar direct zeggen: „Het debuut van den nieuwen direc teur was een succes!" Voorzitter, de heer A. Wiedijk, begon met het wel kom aan de flink bezette zaai toe te roepen, in het bijzonder aan den Edelachtb. Heer Burgemeester en diens echtgenoote en in de tweede plaats aan den directeur van „Apollo" te Wieringerwaard, den heer J. van Ham, die ondanks het slechte weer, van zijn belangstelling blijk gaf. Voorzitter hoopte, dat men een prettige avond zou hebben, en verzocht eenige consideratie, omdat de directeur nog slechts een half jaar de staf zwaaide, en de kinderen nog slechts en kele weken leidde. Met deze korte inleiding opende voorzitter den avond. Het Gemengd Koor begon met „Ons lied" van Ar- nold Spoel, terwijl als tweede nummer werd gezon gen: Russische Vesperkoor van Bortniansky. Beide nummers werden op prijzenswaardige wijze vertolkt. Hierna traden de kinderen op met: „IJs- met slag room" en „Jarig Jeetje", beide uit het Avro-tiental 1934. Ook de kinderen zongen hun liedjes frisch en dui delijk, terwijl de directeur de pianopartij verzorgde. Hierna volgden weer twee koornummers en als no. 7 van het programma: „De Schoonste Feestdag", Can tate van Cath. van Rennes, voor vrouwenkoor, solo en kinderkoor. Deze cantate is mooi, en werd ools mooi gezongen, terwijl het begeleidend orkest de to taal-uitvoering nog beter tot haar recht deed ko men. Zonder aan de anderen te kort te willen doen, mo gen we een bijzonder woord van lof niet onthouden aan de sopraan-soliste, mevr. Spaans-Bronder, die op werkelijk sublieme wijze, op natuurlijke toon, met rustige, sobere voordracht, haar solo voordroeg. Toen het scherm voor de pauze dichtviel, was een daverend applaus de welverdiende belooning voor deze prestatie. - Na de pauze weer een paar nummers voor gemengd koor en een paar nummers van de kinderen en toen kregen we het slotnummer: „Een landelijke concert- oefening",^ humoristische scène met proloog van F. von Suppé. De rol van directeur in dit komische num mer werd op lofwaardige wijze vervuld door den heer A. Wiedijk. Na dit nummer was het applaus zoo over weldigend, dat het slotkoor nog eens werd herhaald. En hiermede was het programma afgewerkt en had Caecilia een succesvolle uitvoering achter den rug. De voorzitter dankte de aanwezigen voor de belangstel ling. Den orkestleden, die belangeloos hun medewer king hadden verleend, werd als bewijs van dank en sympathie voor hun welwillendheid een doosje siga ren geoffreerd. Den directeur werd een boekwerk aan geboden, als bewijs, dat de zangeressen en zangers hem waardeeren als hun leider. Hij heeft getoond, dat het hem ernst was en, al wil voorzitter de resultaten aan het oordeel van anderen overlaten, wij willen nog maals onderstrepen, dat wij zeer. tevreden zijn over de leiding en wij hopen op de blijvende belangstelling van de ingezetenen. En hiermede sloot voorzitter deze zeer geslaagde uitvoering. Het is de vereeniging „D.O.G." wederom gelukt de alhier zoo gunstig bekend staande tooneelver- eeniging „J. J. Cremer" uit Haarlem voor 'n avond te engageeren. „Cremer" zal n.1. op 30 Nov. a.s. in de zaal van den heer de Graaf opvoeren „Najaars stormen" van Henk Bakker. Dit werk is vervolg van „Robbedoes", dat vorig jaar door die vereeni ging werd gegeven. Naar wij vernamen overtreft „Najaarsstormen", „Robbedoes" in verschillende op zichten. Er staat dus liefhebbers en leden van „D. O.G." een mooie avond te wachten. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie in dit blad bekend gemaakt worden. Bij de Vrijdagavond in de consistoriekamer van de Nederl. Herv. Gemeente Barsingerhorn ge houden vergadering van Stemgerechtigde Leden werd de heer J. Pascha herbenoemd tot Notabel. In de plaats van de heeren A. Schenk Jz. en Jb. van Meurs, die beiden niet herkiesbaar waren, werden benoemd de heeren Jb. Bakker Az. en L. J. v. d. Kuijl. In de plaats van den heer Jn. Smit Gz., die is benoemd tot Kerkvoogd, werd tot Notabel geko zen de heer Jn. Middelbeek. ANNA PAULOWNA Uitvoering NA.S.B. De af deeling Anna Paulowna van den Arbeiders Sportbond gaf Zaterdagavond een uitvoering in de zaal van den heer W. Kossen. Onder de opwekkende tonen van een uit eigen kring ge vormden band, marcheerden de dames- en heeren leden in twee gelederen door de zaal op naar het tooneel, om daar ter weerszijden van de afdeelings- vlag een propagandalied te zingen, een opwekking om zich achter de vaan te stellen. Bij afwezigheid van den voorzitter, die door familie omstandigheden verhinderd was, sprak daarop de heer H. Blauwbroelc een kort welkomstwoord, waar na de mondorgclclub op het tooneel plaats nam en behalve den sportclubmarsch een paar vroolijke num mertjes „Houthakkerslied" en „Bij Smit is het bal", ten beste gaf. De nu volgende stok- en vrije oefeningen der hee ren1; het werken aan de brug door de adspiranten en vooral de rhythmische oefeningen der dames onder leiding van den heer H. Del ver, werden met aan dacht. gevolgd en zoowel het groeps- als het indivi dueel e werk verwief telkens een hartelijk applaus. Na de pauze voerde het tooneelclubje van de af- deeling de dramatische schets „De Ploegbaas" op en ook deze afwisseling werd door het publiek zeer ge waardeerd, evenals de nummers, die de mondorgel club ook nu weer voor en na het gymnastisch wer ken der dames, heeren en adspiranten lieten hoo- ren. Aan het slot van den avond wekte de heer Blauw broelc op zich aan te sluiten bij de afdeeling, dankte het publiek voor de belangstelling en roemde de spor tiviteit van een viertal leden der zustervereeniging in Hoorn, die vandaar uit heelemaal per fiets waren gekomen om de uitvoering bij te wonen. Door onbekendheid met het vaarwater, geraak te een schuit, geladen met bieten in het Oude Veer aan den grond. Pogingen om met behulp van een trac tor en een vrachtauto de schuit weer in de vaar geul te krijgen, faalden. Thans zal men door over lading der bieten trachten het schip weer vlot te krij gen. breezand. Veefondsvergadering. Het Onderling Veefonds vergaderde Zaterdagavond bij den heer Jb. Borst. Na opening door den heer A. Schilderman en goed keuring der notulen, gaf de secretaris-penningmeester de heer J. D. Aij een overzicht van den staat van zaken. In het afgeloopen boekjaar waren de uitgaven f609.80, de ontvangsten f 1084.36; het batig saldo dus f 474.56. Er waren 4 koeien voor rekening van het fonds gekomen, waarvoor f 315 is uitgekeerd. Ze brach ten f 82.10 op. In verband met bovenstaand resultaat werd beslo ten 1 premie te heffen en zoo de kas terugloopt tot beneden f200,—, dan nog eens 1 te vragen. De heeren Joh. Bas en J. D. Aij werden vervolgens als bestuursleden herkozen en zoo ook de schatter de heer J. 't Hart. De heeren P. Schilderman Cz., J. Roo- slóot en W. de Wit zullen de commissie vormen, die de bescheiden van den penningmeester zal nazien. Uitvoerige besprekingen hadden plaats naar aan leiding van een ingekomen schrijven van de verze kering „Cérès" te Nieuwe Niedorp, die aanbood het vee te verzekeren naar de telkens weer getaxeerde waarde. Wel is de premie van de „Cérès" f 1.37, dus hooger dan de verzekering te Oud karspel, waarbij het vee nu is ondergebracht en die f 0.75 premie vraagt, maar daar staat tegenover, dat „Cérès" ook uitkeert voor bedrijfsschade. Zou n.1. bij een der leden de veestal ling verbanden, dan zou „Cérès", als men daarbij ver zekerd was, f 2.per koe en per week vergoeden voor opstalling tot ten hoogste 20 weken, Beter dan direct al een besluit te nemen, vond men het, zich eerst nog eens goed voor te laten lichten en daartoe een vertegenwoordiger der verzekering uit te noodigen voor de volgende vergadering. Hierna sluiting. OUDESLUIS. Dosko 2 had bezoek van Callantsoog 2. C. speelde eerst met den wind mee, waardoor de strijd vrijwel gelijk op ging. C. weet het eerst de leiding te ne men uit een strafschop, wegens hands, terwijl C. even later zelfs den stand op 2—0 weet te brengen. D. weet het aan den anderen kant niet verder te brengen dan een hard schot tegen den binnenkant van de paal welke het veld weer inging. Rust 2—0 voor C. Na de rust is D. overwegend sterker, doch weet 't enkel maar in één schitterend doelpunt uit te druk ken, van den D-linksbinnen. Hoe D. ook werkt, in den stand komt geen verandering, daar de goede C-ver- dediging stand weet te houden, vooral de C.-keeper werkte schitterend. Einde brengt een 21 overwin ning van Callantsoog 2. Dosko I hield zich schitterend door op Texel niet 5—4 van Oudeschild 1 te winnen. Prachtig hoor hee ren. Mede door deze overwinning en andere uitslagen in deze afdeeling komt D. 1 weer in de running. A.s. Zondag krijgt Dosko 1 bezoek van het sterke M.L.D. 1, waardoor we een zeer spannende ontmoe ting kunnen verwachten. OUDKARSPEL. Oudorp 1—D.T.S. 2, 3—2. Ook nu heeft D.T.S. het in het Oudorperland niet tot een overwinning kunnen brengen. Maar er werd met eere verloren. Op het kleine, vette veld was geen goed spel mogelijk. De uitballen waren legio. D.T.S. verloor de toss en moest tegen den vrij sterken wind in spelen. Maar zij stonden pal tegen de veel vuldige Oudorp-aanvallen en zelfs waren de uitval len niet van gevaar ontbloot. O. kreeg een penalty te némen, uit een twijfelachtige handsbal, maar op schitterende wijze wist A. Kroon den bal te stoppen. Voor de rust wist geen der partijen meer te doel punten. De rust ging in met den stand 00. Na de rust speelde D.T.S. voor den wind en na twintig minuten spelen was de stand al 20 voor D.T.S. Maar toen begingen zij de fout te veel op te dringen en dit werd hun noodlottig. In een kwartier tijds scoorde Oudorp 3 doelpunten. Ook kregen zij nog een penalty toegewezen, maar op even fraaie wijze wist de D.T.S.-keeper opnieuw den bal te hou den. Kort hierna floot de scheidsrechter, zoodat het einde kwam met een 3—2 stand voor Oudorp. D.T.S. 3Al km. Boys 5, 7—1. Andere wedstrijden zijn afgelast. Geen voortgezette opleving. - Bij geringe aanvoeren nog te groote vraag. - De noodzakelijkheid van een andere steunregeling. - Wei nig winterkool. - Aanvoercon- sumptie-aardappels. - Lage prij zen. - Geringe aanvoeren van roo- de, gele en witte kool. Deson danks aanvoer van bloemkool - Betrekkelijk lage prijzen. Deen- sche witte kool voor zuurkool. - Geen groote inmaak van zuurkool. Uienprijzen iets zakkende. Peen en bieten stationnair. - Aanvoer to maten en druiven. - Andijvie laag. Was er gedurende enkele weken een opleving aan onze veilingen te constateeren, deze blijkt thans wel niet blijvend te zijn. De prijzen van enkele producten waren eerder iets lager dan hooger. Zelfs voor late aardappels, een product waaraan toch nog een flinke behoefte is, is de stemming op de veilingen niet gun stiger geworden. Het aanbod overtreft blijkbaar nog de vraag, zoodat de prijzen beneden de verwachting blijven. Met andere producten gaat het evenzoo. Of schoon de aanvoeren gering zijn, blijven de prijzen gelijk of loopen iets achteruit. Het is en blijft op onze veilingen slecht gaan. Er zit totaal geen mu ziek in. Bij de huidige prijzen en de geringe teelt loopt het op een miserabel resultaat uit. En wat geeft de steunregpling, als die gebaseerd is op het product in dezen zin dat tot den richtprijs wordt uit betaald, als de beschikbare middelen toereikend zijn Op deze wijze zal er voor Noo;*d Holiand en in het bijzonder voor Langendijk weinig steun uitgekeerd behoeven te worden. Dit komt dan ongetwijfeld aan andere tuinbouwdistricten ten goede, 'ets, waarop onze tuinders wel niet afgunstig zullen zijn, doch waarbij zij toch de gedachte niet van zich zullen kunnen afzetten, dat toch ook zij recht hebben op steun, afgescheiden van de vraag, of de noodzake lijkheid van hulp moet worden toegeschreven aan economische omstandigheden van natioualen en in ternationalen aard, dan wel aan de gevolgen van rampen. Men kan dan ook niet anders verwachten dan dat de Minister niet halsstarrig zal vasthouden aan de lot nu toe gevolgde wijze van steun, daar anders de regeering toch op een of andere wijze in den nood van de honderden tuinders zal moeten voorzien, door ze op te nemen in de werkverschaf fing. Met het binnenhalen van de winterkool is het zoo goed als afgeloopen. Men is laat begonnen, daar men de kooi nog wel wat wilde laten groeien, doch men is er reeds vroeg mee klaar. De oorzaak ligt in het weinige, dat de akkers hebben opgeleverd. Consumptieaardappels kwamen er maar weinig aan de veilingen. Met den handel in goedgekeurde schaatsenrijden. k.n.s.b.-vergadering. Te Leeuwarden vond Zaterdagmiddag de jaarlijk- sche algemeene vergadering plaats van den natio- nalen schaatsenrijdersbond. Belangrijke aangelegen heden zijn niet ter sprake gekomen en de vergade ring had. een heel kalm verloop. Er werd een motie aangenomen, waarin de wensch wordt uitgesproken dat de samenwerking tusschen den K.N.S.B. en de vereeniging van hardrijders (de vereeniging tot bevordering van het hardrijden op de schaats), zal toenemen. Deze vereeniging zal het zich evenwel moeten inprenten dat de aanwijzing van rijders voor het buitenland tot de bevoegdheid van den K.N.S.B. behoort. Van Utrechtsche zijde had men er op aangedron gen bij provinciale kampioenschappen den afstand van 5000 M. tot 3000 M. terug te brengen. De verga dering handhaafde evenwel den ouden afstand. Het bestuur is voornemens de 5000 M. des morgens te laten verrijden en de 500 en 1500 M. des middags. Het kampioenschap van Noord-Holland in het hardrijden bleef gereserveerd voor Anna Paulowna. Ten aanzien van de zg. proefwedstrijden van jon gens van 15 tot en met 17 jaar was het bestuur de meening toegedaan dat er ook een gelegenheid ge schapen moet worden om de jongelui boven de 17 jaar in dit soort wedstrijden te betrekken. Voorschriften voor organiseerende vereenigingen zullen worden gemaakt. In beginsel werd deze kwestie met algemeene stemmen aangenomen. petten. Petten 2Dirkshorn 2 100. Om 12 uur traden de reserves van Petten en Dirks horn tegen elkaar in 't krijt. Over de krachtsverhou ding hoefde men niet lang in 't onzekere te blijven. Petten toonde n.1. over alle linies een meerderheid, die voor de rust slechts in 3 doelpunten werd uitge drukt. We zeggen „slechts", omdat 't aantal onge twijfeld grooter zou zijn geweest, als het spel niet te peuterig was gehouden. Na de rust ging dit beter, er werd meer op de vleugels gespeeld, inzonderheid op rechts; links werd iets te veel verwaarloosd en zie, de resultaten bleven niet uit. Kohnhorst bracht den bal herhaaldelijk goed voor doel, waar de binnenspelers in edelen wedijver voor de verdere afwerking zorgden. Niet minder dan 7 doelpunten voegden ze nog aan de score toe, zoodat 't einde van deze eenzijdige vertooning P. een 10—0 overwinning bracht. Petten 1—Succes 2, 31. Hierna begon de wedstrijd tusschen de hekken sluiters in de eerste afdeeling, Petten tegen Succes 2 Deze match was uiteraard met spanning tegemoet gezien, omdat de bezetting van de laatste plaats op de ranglijst in 't geding was. Beide partijen begrepen volledig 't belang van deze ontmoeting; 't is dan ook een grimmigen strijd geworden, waarin met taaie "volharding gestreden is van 't begin tot 't ein de. Zonder anderen te kort te doen willen we in dit verband Jb. Vriesman met eere vermelden. Ondanks alles was feitelijk de beslissing reeds in de eerste helft gevallen, toen P. erin slaagde tégen den feilen wind 2 doelpunten te scoren. Het eerste was van den voet van de Waard, die een doorbraak met een goede goal besloot; P. Vriesman deponeerde daarna uit een scrimmage ten tweede male den bal in 't net. Hoewel ook S. verschillende malen gevaar lijk uitviel, tot doelpunten kwam het niet, al scheel de het soms verbazend weinig. Na de thee speelde P. voor den wind en is met dezen ruggesteun nage noeg doorloopend in den aanval geweest. De S-backs bleken echter ten volle voor hun taak berekend en 't is waarlijk niet hun schuld, dat Roozing er einde lijk in slaagde den stand op 30 te brengen. Eriks was met zijn schoten niet gelukkig, vele malen scheerden ze juist de lat. Bij een der sporadische S.- uitvallen loste de linksbinnen een schot, dat P.'s doelverdediger verkeerd beoordeelde en via diens vingertoppen kwam S. aan een overigens welverdiend tegenpunt. Scheidsrechter 'Augustein leidde uitste kend. aardappelen is het ook zoo goed als gedaan even als met de ingekuilde, toen onverkoopbare Schot- sche muizen, Schotsche muizen werden deze week in nog geringe hoeveelheden verkocht voor f 1.60 f 2.50. Blauwe Eigenheimers werden voor nog lagere prijzen verkocht dan de vorige week. Het was een groote zeldzaamheid, als ze f3 opbrachten; de meeste werden verhandeld voor f2.50f2,80. Beve landers brachten ruim f2 op en blanke Eigenhei mers f 1.70fl.80. Voor Duken werd f 1.30fl.50, besteed. Friso werd voor fl.80—f2.10 verkocht, Sou venir voor f2. Roode kool werd er ook deze week maar weinig aangevoerd. Van dit weinige is maar een klein deel eerste kwaliteit. Het meeste behoort tot de tweede soort of tot de kleine sorteering. Kool van 3 tot 4 pond, eerste soort werd voor ruim f5 verkocht, een enkele partijtje bracht het tot f6 of 'ets hooger. Grootere kool varieerde zeer in prijs De noteeringen van tweede soort lagen tusschen f2 en f4.50, al naar de zwaarte en den aard van de afwijking. Bijzonder gering was ook de aanvoer van gele kool. Desondanks liepen de prijzen niet op. Zoo goed als alles moest in het binnenland worden geplaatst. De meest gezochte sorteering van de eerste kwaliteit bracht het tot f4 40 f4.70, een enkel partijtje iets meer. Tweede soort bracht f3 f4 op. Kleingoed werd voor f 1— f 1.40 verkocht. Van de echte zuurkool-witte kool komt er maar weinig meer. En wat er komt is nog geen eerste kwa liteit Er werd deze week f 1.20—f2.70 voor betaald. De zuurkoolfabrikanten kochten ook nu weer de Deensche witte voor den inmaak. De prijzen voor deze kool, als grondstof voor de zuurkool, zijn voor de fabrikanten hog Groote hoeveelheden worden er ook niet ingemaakt, althans minder dan wanneer vroege witte in voldoende hoeveelheden zou zijn te verkrijgen. Puike Deensche witte kool werd verkocht voor f 4.10f 4.40. tweede soort bracht 70 cent tot ruim f3 op, al naar gelang van kwaliteit en grootte. Slechts aan de Broeker veiling werd nog bloem kool aangevoerd. In normale tijden zou ze bij zoo'n geringen aanvoer peperduur zijn geweest. Nu bracht eerste soort van f4.70—f7.70 op, tweede soort fl.50— f2.90. Ondanks geen overvloedig aanbod en het gebrek dat er blijkens publicaties aan uien is, zat er nog geen schot in de uienprijzen. Ongeveer f2, soms iets meer, werd er voor mooie gele uien betaald. Drie lingen werden verkocht voor 90 cent tot fl.20. Grove brachten f2.20—f2.70 op en nep f2.50— f2.90, op het laatst der week 20 30 cent meer. De prijzen der bieten waren stationnair. Mooie. kleine werden voor f2.80—f3.40 verkocht, groote voor fl.50fl.80. Aan de Broeker veiling kwamen de meeste peen Voor mooie groote peen werd f 1.30—f 1.50, voor klei ne f 0.80 -f 1.10 betaald. Tomaten kwamen er maar weinig, alleen A-qua liteit. die voor f 10 per 100 K G. werd verkocht. Ook met de druiven wilde het nog maar niet Alicante. de eenigste soort, welke nog werd aan.ge boden, bracht f 15 tot f20 op. Veel mooie andijvie komt er niet aan de markt Voor mooie groote werd van fl tot fl.20 betaald, kleinere werd voor 50 tot 70 cent verkocht. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van scha* gen noodigen de besturen der alhier gevestigde ver-, eenigingen en stichtingen, die in het jaar 1936 een inzameling van gelden willen houden, uit, hiertoe vóór 1 December a.s. schriftelijk het verzoek tot hun college te richten, waarna de bepaling der data voor bedoelde inzamelingen zal plaats hebben. Schagen, 18 November 1935. Burgemeester eii Wethouders voorncemd', J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. GEBRUIK MEER ZUIVELPRODUCTEN. De propagandacommissie voor het gebruik van melk- en zuivelproducten heeft geen gevolg kunnen geven aan haar voornemens om de leden van de verschillende vrouwenverenigingen een persoonlijke uitnoodiging te zenden voor de hoofddemonstratie, welke Woensdag 20 Nov. 's nam. 2 uur in café de Beurs wordt gehouden, daar het benoodigde propa gandamateriaal te laat is afgezonden. De commissie hoopt evenwel, dat het bezoek aan de demonstratie groot zal zijn, daar meerder gebruik an zuivelproducten is in het belang van de volks gezondheid en in het belang van den welstand van iet platteland. DE OFFICIEELE OPRICHTING VAN DE N.T.B., AFD. SCHAGEN. Al scheen er Zaterdag geen zon, toch trokken we met z'n twintigen op de Jeugdherberg „De Zeven sprong" aan. Hartelijk werden we door Vader en Moeder Wiese ontvangen en we schaarden ons heel spoedig gezellig rond de tafel. Maar toen moest 't allerfijnste nog komen, des avonds zou W. Wiese ons 't ontstaan van de 2de Jeugdherberg in Nederland, n.1. „De Zevensprong" vertellen. We gingen om half acht naar 't oor spronkelijke feestje toe en daar vertelde Wim ons hoe hij zelf had geholpen, van een hutje een Jeugdherberg te maken. 't Haardvuur knapperde lustig en joeg ons hoe langer hoe verder naar de hoeken van 't oude dag verblijf. In onze gedachten beleefden we 't, hoe hier 3 jongens kwamen in een oude kluizenaars woning, die ineens 't idéé kregen er een Jeugdher berg van te maken. Nadat we nog een poosje gezongen hadden, gin gen we naar de nieuwe „Zevensprong" terug en sliepen heerlijk. Den volgenden morgen met Vader een wandeling gemaakt, die klonk als een klok. We zijn me daar van Petten bijna tot Callantsoog geloopen, heen over 't strand en terug dwars door de duinen. Toen we thuis kwamen, met reuze honger na tuurlijk, had Moeder de thee al klaar. Daarna volksdansen gedaan, gegeten, weer gezongen en na een hartelijk afscheid weer op Schagen aan. We zijn met de heele afdeeling naar ons nieuwe clubgebouw gegaan en daar onder een fijne speech van onzen districtsvoorzitter officieel bij den bond opgenomen. Door juffr. Wynia en W. Wiese wer den en daarna hartelijk gelukgewenscht met onze nieuwe afdeeling, met den wensch, dat ze in Nd.- Noord-Holland zou opbloeien tot een gezonde club. Nadat we gegeten en theegedronken hadden, wat zang en dans, en weer naar huis terug. Alle trek kers en niettrekkers met belangstelling voor ons werk zijn hartelijk welkom. Den 25sten Nov. a.s. hebben we weer een instuif in de oude school aan de Loet. Trekkers, komt allen op naar onze N.T.B. BIJEENKOMST SOC. DEM. VROUWENCLUB. Wij vestigen op verzoek gaarne even de aandacht op de vergadering van.de Soc. Dem. Vrouwenclub, met het onderwerp „Het Plan van den Arbeid wijst ons den weg!", die hedenavond zal plaats vinden in Cèrés. Verdere bijzonderheden vindt men in de advertentie van gepasseerden Zaterdag. Dieven trachtten vergeefs het taberna kel te openen.Met inhoud der offer blokken verdwenen. Gistermorgen kwam de koster der R.K. Kerk te Zeeland (N.-B.r) tot de ontdekking, dat een der ramen aan den zijgevel der kerk verbrijzeld was. Daar hij onraad vermoedde, waarschuwde hij den pastoor. Bij nader onderzoek bleek, dat inbrekers door middel van een ladder naar boven waren ge klommen en zich door het verbreken van een raam toegaig tot de kerk hadden verschaft. Volgens voetafdrukken, die gevonden werden, hebben de dieven zich naar de sacristie begeven en getracht, op zoek naar geld, kasten en laden te ope nen, wat echter mislukte, aldus de Msb. Hierna hebben de inbrekers een rondgang door de kerk gemaakt en alle aanwezige offerblokken geledigd. Nog is getracht zich toegang te verschaf fen tto het taberanekel, waarvan de dieven de koperen bovenplaat hebben afgeschroeft. Het slot van het tabenakel schijnt echter weerstand te heb ben geboden. Op de tabenakelkast waren eenige sporen van braak e bespeuren. Onder leiding van den commandant der mare- chausee uit Uden, den heer v. d. Beek, wordt door gemeente- en rijkspolitie in de heele omgeving een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Bij verkiezingsonlusten. Buenos Aires. Bij een naverkiezing in verband met de gouverneusverkiezingen, die op 3 November zijn gehouden ontstond in het dorpje Plaza Merche- des in de provincie Cordoba een 'bloedige botsing tusschen een groep van 30 radicalen, die een propa- gandatocht wilden houden, en de politie. Er ont stond een schietpartij, waarbij negen dooden en minstens zes gewonden vielen. Onder de dooden be vinden 'zich een politieofficier en drie agenten. Vier politiemannen werden levensgevaarlijk gewond. De radicalen woonden grootendeels niet in het plaatsje, doch waren speciaal uit de stad Cordoba gekomen. Plaza Merchedes heeft slechts ongeveer 500 inwo ners, ligt niet aan een spoorlijn en heeft telegraaf- noch telefoonverbinding. De provinciale regeering stelt in een offi ieele ver klaring de radicale groep verantwoordelijk voor het incident.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7