Arroidisseoisnts-Rëchtbank RUISENDE •PEUGD te Alkmaar. VOOR DEN POLITIERECHTER. Strafzitting- van Maandag 18 Nov. Texel. VADER BOON IN VERDRUKKING. De niet verschenen Texelaar Arie E., had op 3 September het stoute stuk durven uithalen, zijn mede- eilander, de welbekende heer Cornelis Boon aan te vallen, hem in het gelaat te stompen, zoodat hij zelfs bloedend werd verwond en een bult op zijn eerwaardig hoofd opliep. De heer E. vermeen de geld te moeten vorderen van Boon en toen deze overdracht in het verlangde duimkruid niet naar wensch verliep, trad hij op de boven omschreven strafbare wijze op. Gevorderd werd f 30 boete of 15 dagen. Uitspraak conform eisch. Den Helder. EEN LANGGEVTNGERDE HELDERSCHE JUFFROUW. Een 25-jarige gehuwde Heldersche dame, Aaltje B., huisvrouw P. M. te Den Helder, was geinviteerd op pplitierechters jour, om zich te verantwoorden omtrent 't laakbare feit, dat omtrent Mei zij zich had schuldig gemaakt aan diefstal van diverse da- meskleederen, kousen, handschoenen en een da- mestaschje, alles eigendom van mej. H. M. Dorrè, die haar kleederen had achtergelaten in de stations restauratie in een ongesloten kast, van welke fraaie gelegenheid mej. M. gebruik had gemaakt haar slag te slaan. Hoe verdachte tot dit laakbare feit was gekomen, scheen ze zelf niet te kunnen ver- klarén. De heer Wiggers, die zelden in dergelijke treurige zaakjes wordt gemist, toonde zich niet af- keerig haar een kans op reclasseering te geven en adviseerde en voorw. straf. Haar man verdient slechts f 13 en er zijn ook kinderen. De Officier stapte nu in 's heeren Wiggers schuitje en requireerde, onder waarschuwing aan de pa tiënte haar zwak karakter ter dege te herzien, twee maanden gev. voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Vonnis conform. A n d ij k. ONGEWENSCHTE BEZOEKERS IN DE GER KERK Een drietal plattelandsjongeheeren, we zouden liever zeggen lummels, de 18 jaar niet te boven gaande en luisterende naar de namen van Piet V., Jelles M. en Corn. Gr. hadden op 14 Juli een bezoek gebracht aan de gereformeerde kerk in den mor gendienst en zich alstoen op een zoodanig onorde lijke wijze gedragen, dat de toezichthouder, vroe ger genaamd „hondenslager" Piet Kooijman hen gelastte het kerkgebouw te verlaten, aan welk bevel niet werd voldaan, met gevolg dat de jongelui he den terecht stonden ter zake huisvredebreuk. De heeren erkenden hetgeen hen ten laste was gelegd, doch vermeenden, dat de heer Kooijman niet het recht had, dit bevel te geven, maar het bleek dat ze daar naast waren, de heer Kooijman had op de gebruikelijke wijze zijn bevel uitgebracht Het scheen noodig geacht te zijn in deze nu niet bepaald belangrijke zaak een rapport uit te bren gen, doch dit ging hoofdzakelijk om den 3en delin quent, Cor G., die alreeds onder toezicht stond en dus een beetje in de gaten moest worden gehou den. De Officier was er voor om een boetestraf toe te passen, dit prefereerde hij boven een voorw. straf, en werd gerequireerd tegen ieder der „kerk- orde-schenners" f 10 boete of 5 dagen. Opgelegd werd aan Piet V. én Jelles M. 14 dagen voorw. met 2 proefjaren en aan Corn. G. 2 maan den gev. voorw. ook met 2 proefjaren en onder toe zicht van een gezinsvoogd gesteld. De Officier nam ditmaal eens geen genoegen! K o 1 h o r n. WEER DE ONVERMIJDELIJKE ZWIJNTJESJAGER De niet verschenen zwijntjesjager Bouke T. had in den nacht van 15 op 16 Sept. te Kolhorn weg genomen een rijwiel van den arbeider A. de Graaf uit Wieringerwaard. De fiets lag wel wat verleide lijk aan den Westfrieschen Dijk, doch de heer Bou ke T. kreeg er even getrouw 3 maanden voor aan zijn pantalon. Alkmaar. DE ONVOORZICHTIGE SCRIBENT. Volgens dagvaarding had de niet verschenen heer Dirk Joh. S. zich schuldig gemaakt aan smaad schrift, op grond van de omstandigheid, dat hij aan zekere mej. GKoeleman, huisvr. Joh. Jos. Windt, een epistel fiad gezonden, waarin hij waar schuwde tegen den heer P. Kramer, een stations ambtenaar, die vermoedelijk bij bovengenoemde juffrouw, de zaak was prima vista niet heel dui delijk, woonachtig te Alkmaar, in de kost was. Aan gezegden Kramer werd ten laste gelegd: op lichting van een vrouw te Alkmaar en te Heerhu- gowaard. De juffrouw schrok erg en geloofde er niets van. Eisch en vonnis f 20 boete of 10 dagen. Medemblik. EEN BOOKMAKER IN VERZET. De hazardspeler Andries Gr. uit Amsterdam, die zich ook op 16 September te Medemblik schuldig maakte aan het gelegenheid geven tot hazardspel, op de harddraverij, was door brigadier Seldenthuis uit Medemblik bij zijn kraag genomen, ten einde hem daaromtrent in verhoor te nemen. De heer Gr. was daartoe niet bereid en verzette zich krachtig, voor welke wederspannigheid hij thans werd ver oordeeld tot f 30 boete of 15 dagen hechtenis. Veroordeelde is een oude kennis der justitie. Medemblik. NOG EEN RECALCITRANTE GOKKER. Ook de heer Piet E., 'n te Beverwijk geboren ca féhouder, uit den Haag, thans gedetineerd uit an deren hoofde, en eveneens 'n beroepsgokker bij wedrennen, had zich verzet tegen brigadier Selden thuis, die zich alreeds met den heer Andries Gr. had te bemoeien. Er behoeft haast niet te worden bijgevoegd, dat ook dit drama zich te Medemblik afspeelde, ook deze caféhouder was in de Alkmaar- sche rechtszaal en op de verdachtenbank geen vreemdeling. Hij werd eveneens bedacht met f 30 boete of 15 dagen. Medemblik. HET DERDE EXEMPLAAR. Als dritte im Bunde verscheen de webekende book maker Wolf Sp. uit Amsterdam, welke heer op 16 Sept. het publiek bij de harddraverij te Medemblik animeerde een gokje te wagen. De oude heer had zich alleen aan het hazardspel, doch niet aan we derspannigheid schuldig gemaakt. Vermoedelijk is hij een broeder van Sander Sp., die op 2 December nog eens moet voorkomen. Aangezien echter de verbalisant Barelts ongesteld is, werd ook deze zaak tot 9 Dec. uitgesteld. U r s e m. NACHTELIJKE INDRINGER. De niet verschenen heer Pieter K. te Ursem was aldaar wederrechtelijk binnen gedrongen op een gesloten erf bij een ander in gebruik gedurende den voor nachtrust bestemden tijd in den nacht van 13 op 14 October en werd veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. Verdachte was niet verschenen en geen getuige gedagvaard en de zaak a la minute beslist. Winkel. SLECHT ADRES VOOR BRUIKLEEN. De 28-jarige schippersknecht Leendert H. te Win kel had verschillende goeuifen, o.m. 2 stoelen, een spiegel, een waschtobbe enzoovoorts, die hij van zijn patroon in bruikleen had ontvangen, toen hij bij het verlaten van zijn dienst en de van zijn pa troon gehuurde woning wederrechtelijk meegeno men, een feit dat het misdrijf van verduistering vaststelde. De voormalige dienstknecht, die schreeuwde of hij op een vergadering van stokdoo- ven het woord voerde, beweerde deze goederen van zijn baas cadeau te hebben gekregen, toen hij trouwde. De Officier accepteerde dit verweer niet en vorderde f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak con form. Schermerhor n. EEN HONDENBEUL. De in Groningen geboren arbeider Oene V., die zich zeker inbeeldt, een dompteur oftewel dieren temmer te zijn, gedroeg zich echter 6 October meer als een dierenbeul, door een hond met een touw aan een hek vast te binden en met een knuppel op kop en lichaam te ranselen. Het dier jankte he vig en het schuim stond op den muil. Gelukkig werd dit minderwaardig bedrijf door eenige Am- sterdamsche visschers, de heeren Etman, opge merkt en was het mogelijk dit wreedaardige heer schap voor den strafrechter te brengen. Het was ergerlijk zooals de man zich volgens deze betrouw bare getuigen gedroeg en hij werd dan ook behoor lijk gestraft en na philippica van den Officier, die 3 maanden gev. vorderde, veroordeeld tot ten le. f 20 boete of 10 dagen en 14 dagen gev. voorwaar delijk met 3 proefjaren. Den Helder. EEN KWAADAARDIGE SCHOONDOCHTER. Een lange, slanke dame, stelde voor mej. Jan netje Cath. J., echtgenoote van Hendrik Kw., ge domicilieerd te Den Helder, welke jonge vrouw moest terecht staan ter zake mishandeling van haar schoonmoeder, Mej. H. Meyer, echtgenoote van haar echtgenoots vader Piet K., welke schoon mama in het gelaat werd geslagen en aan het haar werd getrokken. Het betrof hier een familie- verschil over een eventueele verdeeling van den boedel van schoonvader. De dame gaf te kennen dat haar schoondochter alles loog. Zij had haar niet mishandeld. De politie rechter noemde haar optreden walgelijk, waarop de schoondochter kraaide: Dat komt, omdat U dat mensch niet kent! Volgens vader Kw. had zijn vrouw 'n blauwe neus en 'n blauwe arm en heur haar was geheel verwilderd (toen de schoondochter haar ondulatiekunst had toegepast). Besloten werd de zaak aan te houden tot 9 De cember, teneinde nog eenige getuigen, de twee agenten en een familielid te hooren. Warmenhuizen. 'N ONBEREDENEERD BOEREKERELTJE. De arbeider Dirk V., oud-staatsboschbeheerwerker te Warmenhuizen, had 'n pik op den ambtenaar ter secretarie J. van Oeveren, omdat hij zich on behoorlijk behandeld achtte en zou dezen heer een „snotvent" genoemd hebben. Eisch f 12 boete of 6 dagen. Uitspraak f 10 boete of 5 dagen. Alkmaar. ONJUISTE INLICHTINGEN INZAKE STEUNVER- LEENING. EEN SUCCES VOOR Mr. v. d. LOOS! Het slot van het repertoire vormde de voortgezet te zaak tegen Gerrit M., los-werkman te Alkmaar en werd alsnog de heer E. v. d. Heuvel, Directeur M.H., gehoord, die verklaarde dat het formulier be hoorlijk was ingevuld, maar de Politierechter toon de zich niet bijster tevreden, waarop deze opgaven door het M.H. werden gecontroleerd en zond den heer v. d. H. van de groene tafel. De Officier ver loor alle houvast en werd gerequireerd ontslag van rechtsvervolging, waarbij mr. v. d. Loos, de verde diger, die dit balletje aan het rollen bracht, zich aansloot. Uitspraak: ontslag van rechtsvervolging. VOEDT U GOED! Onder bovenstaand motto wordt in ons land pro paganda gemaakt voor gebruik van meer zuivel producten. En terecht! Melk, boter en kaas, met hun hooge voedingswaarde en gemakkelijke ver- teerftaarheid, met" hun rijkdom aan vitaminen (die geheimzinnige, maar voor onze gezondheid onont beerlijke stoffen) kunnen niet voldoende als voed sel van hoogste kwaliteit, vooral voor kinderen en zwakken, aanbevolen worden. Voor velen is het niet zoo eenvoudig om het zuivelgebruik uit te brei den, want men kan toch niet zonder meer de bo terham dubbel dik smeren of met kaas beleggen, Ze zijn echter in tal van middagmaal-gerechten te verwerken en in spijsjes, die brood kunnen ver vangen. Men moet bedenken, dat het in ons dag rantsoen in hoof dzaak gaat om de noodzakelij ka hoeveelheid vet, die lichaamswarmte en werkkracht levert en de eiwitachtige stoffen en de zouten, die onze spieren, zenuwen en beenderen moeten op bouwen en vernieuwen en de vitaminen, die onze organen doen functionneeren. Sommigen meenën nu, dat het vleesch als eiwitbron in ons menu on ontbeerlijk is. Wie echter om een of andere reden zich van vleesch onthouden, weten wel beter en zuivelproducten, vooral kaas, vullen het tekort aan eiwit van een hoofdzakelijk plantendieet aan. Een overweging, niet zonder gewicht, is hierbij nog, dat het eiwit in kaas goedkooper is dan in vleesch. Een motief vóór vleesch (en waarom het eigen lijk onmisbaar zou zijn) is vaak, dat het zulke sma kelijke jus geeft en daarmee een pittige smaak aan het eten. Wie echter het juiste gebruik kent van b.v. een Maggi's Bouillonblokje of van Maggi's Aroma kan het bij het bereiden van haar maal tijden uitstekend zónder vleesch stellen en zal zich verwonderen over de fijne soepen en andere spij zen, die van boter en kaas als krachtingrediënten in vereeniging met andere voedingsstoffen, te ma ken zijn. We noemen slechts kaasballetjes in- plaats van vleeschballetjes in soep; pannekoekjes van kaas (niet met suiker of stroop te éten, maar met een druppeltje Maggi's Aroma), warm kaas schoteltje met oud brood, enz. enz. Kaasballetjes. 1 kopje melk, 1/2 kopje bloem, 1/2 ons geraspte kaas, 1 theelepeltje Maggi's Aroma, 1/2 theelepeltje zout, een kluitje boter, 1 ei. Breng de melk met het zout en de boter aan de kook, roer er daarna de bloem door en kook er een dikke pap van. N in het pannetje van het vuur, roer er vlug de kaas door en het rauwe ei, alsmede de Maggi's Aroma. DONDERDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.pl; 11,30 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl en orkestconcert; 2.00 Handwerkcursus; 3.15 Voor de vrouw; 3.45 Gram.pl 4.00 Bijbellezing; 5.00 Voor de jeugd; 5.30 Gram.pl; 6.00 Pianorecital; 6.45 Le zing; 7.15 Reportage; 7.30 Journ. weekoverzicht 8.00 Berichten, gram.pl. 8.15 Chr. Oratoriumvereen. olv. J. Wagenaar mmv. solisten; 10.00 Berichten, hierna tot 11.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl; 9.00 Kookpraat- je; 9.05 Omroeporkest; 10.00 Morgenwijding; Gram. pl.; 10.30 Omroeporkest 11.00 Ensemble Jetty Can tor, en voordracht; 1.00 Kovacs La jos' orkest en gr. pl.; 2.30 Zang en piano; 3.00 Kniples; 3.45 Gram. pl.; 4.00 Voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gr. pl.; Voor de kinderen; 5.30 VPRO.: lezing; 6.00 Ko vacs La jos' orkest 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Piano en zang; 7.30 Engelsche les; 8.10 Avond ten bate v. d. Joodsche Invalid mmv. Omroeporkest, sopraan, en voordracht. Toespraken, o.a. van Dr. H. Colijn; 9.40 Omropeorkest en so praan; 10.10 Verslag Schaakmatch; 10.15 Renova- kwintet; 11.00 Berichten. Hierna tot 12.00 "de AVRO- Decibels. DROITWÏCH (1500 M.) 11.25—11.50 Orgelspel H. Croudson; 12.10 Populair concert; 1.202.25 Gram.pl; 3.20 Vesper; 4.10 Le zing; 4.30 Gram.pl; 5.05 Orgelspel; 5.35 BBC-Dans- orkest 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.15 Spaansche les; 7.50 Lezing; 8.20 A. Campoli-trio; 8.50 Hoorspel met muziek; 9.50 Berichten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 BBC-Orkest; 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert; 3.20 Gram.pl; 5.20 Radiotooneel; 7.20 Gram.pl; 8.20 Zang; 9.05 Nat. orkest en solisten; 11.0512.35 Po pulair concert KALUNDBORG (1261 M.f 11.201.20 Strijkorkest; 2.204.05 Orkestconcert; 7.30 Omroepsymphonie-orkest mmv. cellist; 10.10— 11.50 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Omroeporkest; 1.50 2.20 Gram.pl; 5.20 Salonorkest; 6.35 en 7.35 Gram. pl; 820 Omroeporkest; 8.50 Godsd. muziek; 9.20 Hoorspel; 9.40 Omroeporkest; 10.00 Gewijd concert; 10.45Al.20 Gram.pl; 484 M.: 12.20 Gram.pl.; 12.50 Salonorkest; 1,502.20 Gram.pl; 5,20 Constantin- orkest; 620 Salonorkest; 6.50 Dito; 7.05 Hoorspel; 7.20 Gram.pl; 8.20 Symphonieconcert; 10.30 Repor-» tage; 10.4511.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Concert mmv. solisten en kwartet; 8.35 Gevar, programma; 9.20 Berichten; 9.50 Concert; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Concert. Maak van deze massa met 2 lepels kleine balletjes en dws ze in de soep. Ze behoeven slechts één twee minuten te koken en zijn dan gaar. Ver micelli - soep. 1 1/4 L. water, 2 a 3 Magig's Bouillonblokjes, 1/2 ons vermicelli, 1 1/2 ons geraspte kaas en wat geraspte nootmuskaat. Breng het water aan de kook, los de Maggi's Bouillonblokjes erin op, voeg de Vermicelli toe en laat ze zachtjes gaar kóken. Doe er dan de geraspte kaas bij, de nootmuskaat, en, indien noodig, nog een beetje zout. Laat de soep nog even koken tot de kaas gesmolten is. 5 a 6 rauwe aardappelen, 1/2 ons geraspte kaas, 2 thee lepels Maggi's Aroma, 1 ei, 2 fijn gestampte be-» schuiten, 2 theelepels zout, vet om te bakken. Rasp de geschilde rauwe aardappelen fijn, doe ze in een vergiet, zoodat het water eruit loopt, vei> meng ze met de kaas, de beschuit, het ei, de Mag gi's Aroma en het zout. Laat vet in de koekenpan goed heet worden en bak kleine ronde pannekoek-» jes van h^t beslag, Bak ze niet te vlug, omdat ze goed gaar moeten worden. KAASSOUFFLEE. 4 sneden oud wittebrood, 2 eieren, 2 kopjes water, 2 Maggi's Bouillonblokjes, 1 ons ge raspte jonge kaas, 2 afgestreken eetlepels boter. Snijd de korsten van het witte brood, snijd het fijn. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in het hecte wa ter, giet dit over het wittebrood en wrijf het brood fijn, voeg bij het geweekte brood de eidooiers, de ge raspte kaas, de boter en daarna, heel luchtig het stijfgeslagen eiwit. Zet het schaaltje in den oven en laat het lichtbruin worden in pl.m. uur. door MARGARET PEDDLER. Feuilleton 35. Door deze woorden voelde Piers zich plotseling bijzonder handig en beschermend. Ze praatten met elkander alsof ze elkaar al minstens jaren kenden, en voordat ze er eigenlijk op verdacht waren, kwam „The Grangc" reeds in het gezicht. Elspeth begroette Phil op een allerliefste manier en maakte tiaar excuus over haar te vroege komst. Tante Jem scheen ze al dadelijk ingepakt te hebben. „Je kunt eenvoudig niet nalaten van haar te hou den", bekende de laatste later aan Nell Matheson. „Maar... toch doet ze je aan een mooie tijgerin den ken." Zoodra Phil het vertrek verlaten had om de ver dere toebereidselen voor haar gast te treffen, her nieuwde Elspeth haar kennismaking met Venetia. Het jonge meisje vertelde haar alles van haar ont vluchting naar Londen en de oudere vrouw moest hierom zoo geweldig lachen, dat Venetia al dade lijk in aanbidding naar haar opzag. Budge kon ook niet ontkennen dat de vreemdelinge allerinnemend ste manieren bezat, en ze was heel mooi, oordeelde hij. Elspeth was evenwel zeer mager geworden en zoo nu en dan liet ze een droog kuchje hooren. En hierdoor werd Budge's sympathie nog grooter, want hij voelde intuitief dat deze vrouw niet sterk was. Toen Timothy den volgenden dag verscheen hij was voor zaken naar Londen gegaan, zaken wel ke verband hielden met den koop van „The Grange" trof hij Elspeth, omringd door de bewonderende familieleden, in de huiskamer aan. Door het geroezemoes der verschillende stemmen welke hem luidruchtig verwelkomden en de alge meen© opwinding die ontstaan was, merkte nie mand dat Elspeth plotseling erg bleek was gewor den... Dat wil zeggen, Piers die naast haar zat, zag het wel. Haar gezichtje nam een bijna grijze kleur aan onder de handige opgelegde rouge en zelfs haar mond werd wit. Toen ze overeind kwam, wankelde ze even. „Wat is er? Voelt u zich niet goed?" vroeg Piers bezorgd. Ze glimlachte. „Het is niets. Ik was even duizelig; dat is alles. Maak er alsjeblieft geen drukte van." Ze liep op Wing toe en strekte haar hand uit. „Hallo, Timothy, hoe staat het leven? Je bent ze ker verbaasd me hier al geinstalleerd te vinden? Ik heb op mijn eigen houtje vriendschap gesloten, zon der van tevoren een goed getuigschrift in te zenden." Hij glimlachte om de grappige wijze waarop ze zich uitdrukte. „Ik geloof niet dat een dergelijk iets onder de gegeven omstandigheden noodig was geweest," zei hij glimlachend. „Het is heel prettig je weer eens te zien, Elspeth." Hij meende volkomen wat hij zei. Elspeth be hoorde thans tot de categorie „oude kennissen", men- schen op wie men bijzonder gesteld kan wezen, zon der het minste verlangen met hen te trouwen. En het was een waar genot voor hem dat zij de vrouw ontmoette die hij liefhad. Aan de betalende logé's was op formeele wijze te kennen gegeven dat „Wetherby Grange" einde Au gustus geen pension meer zou wezen. Na deze aan kondiging ontdekte Phil dat de vroegere klachten plotseling hadden opgehouden te bestaan. Zonder twijfel begon het eerst thans tot hen door te dringen welk een aardsch Paradijs „The Grange" voor hen was geweest. „Ik blijf tot den allerlaatsten dag, ma chère", gaf de Comtesse met tranen in haar oogen te kennen, en de overige gasten schenen er ook zoo over te denken. Elspeth was evenwel al dadelijk als een kennis van Timothy beschouwd,, en behalve door het feit, dat ze haar maaltijden in de algemeene eetzaal ge bruikte, had ze verder niets met de gasten uitstaan de. Ze scheen het zelfs vanzelfsprekend te vinden dat ze onmiddellijk op zulk een intiemen voet met de Wetherby's stond. Ze speelde uitstekend piano en begeleidde Venetia vaak, waardoor het jonge'meisje hoe langer hoe meer op haar gesteld raakte. Ze was dol op paarden, hoewel ze van die dieren bitter wei nig verstand bleek te hebben, en daarom had ze ein- delooze gesprekken met Budge en liet verschillende dingen uitleggen. En wat het baden en roeien be trof: voor dezen tak van sport zocht ze Piers' ge zelschap, die hiervan maar al te zeer genoot. „Je moet me je teekeningen eens laten zien", had ze op een dag te kennen gegeven. En zoodra dat gebeurd was, begon ze groote belangstelling voor zijn werk te koesteren en maakte met hem plannen voor zijn toekomst. De trotsche, humeurige Piers verkeerde vrijwel doorloopend in een uitstekende stemming en hing aan haar lippen. Binnen een week had Elspeth dan ook als het ware de geheele familie veroverd. Phil was evenwel niet bijster met haar ingenomen en op een dag kon ze dan ook niet nalaten dat Timothy te kennen te geven. Ze liepen samen naar „Langmoor", de farm, waar Budge's droom eens bewaarheid zou worden, en cr lag een bezorgde uitdrukking in de oogen van hel jonge meisje. Ze hadden over de toekomst gesproken en haar korte mededeeling viel als een bliksemstraal' uit een zonnigen hemel. Hij keek haar verwonderd aan. Toen hij ontdekt had dat Elspeth zijn verloving heel eenvoudig en natuurlijk had opgenomen, was hij weef te zeer in zijn eigen geluk opgegaan om veel op andere dingen te letten. „Ik hoopte... ik dacht dat je goed met haar over weg kon", zei hij ten laatste. „Wat is er gebeurd* kindje?"' Phil moest onwillekeurig glimlachen. „Wat er gebeurd is? Oh, jij lieve, blinde uil. Z© heeft Piers volkomen het hoofd op hol gebracht." „Piers? Hoe kom je aan zulke dwaze veronder stellingen?" Doch toen hij wat kalmer nadacht her innerde hij zich eensklaps verschillende voorvallen welke hem toch getroffen hadden. Piers was onaf gebroken in haar nabijheid geweest... Piers had haar in verschillende standen geteekend, in den tuin tegen een achtergrond van groen, aan zee met een vuurroo- de parasol boven haar hoofd, en haar mooi, slank lichaam in een kort, coquet badpak gehuld. „Het is geen onzin", zei Phil heftig. „Je moet niet vergeten dat Piers nog nooit in zijn leven een der gelijke vrouw ontmoet heeft. Ik bedoel... een vrouw die zoo chic is als zij." „En je vindt haar niet goed genoeg voor hem?'1 Ze schudde ontkennend met het hoofd. „Ik wilde dat ze hem met rust kon laten", zei z© verdrietig. Elspeth had evenwel nimmer een man met rust kunnen laten, herinnerde hij zich. Ze had er altijd van genoten met vuur te spelen. Ze had er eens zelfs op een dusdanige wijze mede gespeeld, dat Gilbert Darnley zijn echtscheiding had aangevraagd. Maar ze was niet harteloos of onvriendelijk, oh, nee: ddt kon niet van haar gezegd worden. Het beste was als hij er eens rustig met haar over praatte en haar er op wees hoe jong Piers nog was. Het was geen eerlijk spel. Hij was er vrijwel zeker van dat in dien hij haar dit voor oogen hield, ze den jongen los zou laten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7