Raad Warmenhuizen. gen, waarvan door eenige personen werd gebruik g$- jnaakt. De Voorzitter dankte den heer Grashuis voor zijn buitengewoon onderhoudende en leerzame voor dracht en was er van overtuigd, cteA velen met het gesprokene iiun voordeel zouden aoen. (Applaus) De Bieten alcohol Regeeringscommissie. De hoer P. Visser wilde nog eens terugkomen op de Bioten-alcohol Regeeringscommissie en wees er op, dot deze al zeer weinig opschoot. Spr. meende, dat dit vooral zijn oorzaak vond in hot feit, dat er fei telijk geen technicus in die corftmissie zit. 'ipr. stelde voor zich te richten tot alle buitenbou- v/ende boeren, met verzoek f 1.te willen storten. 'Hierdoor zou een fondsje ontstaan, waarvan men een jongen landbouwingenieur kon sturen naar Tsjecho- ;Slowakije, Italië en Frankrijk, om hot vraagstuk in studie te nemen en over zijn bevindingen rapport uit te brengen. Als dit rapport dan werd gezonden aan de Regeeringscommissie, bestaat er kans, dat er schot in de zaak komt. We kunnen dan zeggen: dat is onze man en daar ligt zijn rapport. De Voorzitter vond dit een goed plan, het leek spr. echter moeilijk die zaak voor elkaar te brengen. Im mers, de vraag is: hoe bereiken wij alle boeren? Besloten werd, dat de Bietcn-alcohol-commissie de zaak zou ter hand nemen en probeeren zou het door den heer Visser ontvouwde plan te verwezen lijken. Rondvraag. De heer Koster wees er op, d&t de Kanalencom- missie nimmer had vergaderd en vond dit onjuist. De Secretaris antwoordde, dat inderdaad de commissie niet had vergaderd; wel is er rugge spraak gepleegd met den Prov. Waterstaat. De heer Koster was met dit antwoord niet te vreden. De commissie werd ingesteld om te onder zoeken of het rentabiliteitsvraagstuk juist was. Dit vraagstuk is indertijd onderzocht, doch heeft nog Vergadering van den raad op Woensdag 20 Novem ber 1935, 's middags om half drie. Voorzitter de heer II Nolet, burgemeester; secre taris de heer II G. Rijs, Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden na opmerkingen van de heeren Mink en Roozenclaal goedgekeurd. Mcdedeeling wordt gedaan van de goedkeuring van 2 raadsbesluiten. Wijziging reglement Burg. Armbestuur. Ged. Staten hebben B. en W. medegedeeld, dat in het reglement voor het Burg. Armbestuur wordt voorgeschreven, dat B. en W. verplicht zijn ten minste éénmaal in elk kwartaal ten kantore van den penningmeester de boeken en kas op te nemen en dat in dit reglement een bepaling voorkomt, krachtens welke boeken en kas te allen tijde door of vanwege Ged. Staten kunnen worden opgeno men. Tegen inwilliging van het eerste gedeelte van het verzoek bestaan bij B. en W. geen bezwaren; voor inwilliging van het tweede gedeelte wordt de noodzakelijkheid voorshands niet ingezien, daar de controle van B. en W. voldoende is te achten. B. en W. stellen voor overeenkomstig het voren staande. te besluiten. B. en W. stellen tevens voor, eveneens op ver zoek van Ged. Staten, het reglement aan te vul len met een bepaling, luidende: Voorzoover door den penningmeester geen per soonlijke of zakelijke zekerheid voor zijn geldelijk beheer wordt gesteld, is het burgerlijk Armbestuur verplicht een regeling te treffen, waarbij dit be stuur een verzekering sluit tegen schade tengevolge van diefstal, verduistering of niet-verantwoording van gelden of geldswaarden door rekenplichtigen. De heer Mink kan zeer goed met de voorstellen accoorcl gaan. Maar moet de administrateur zelf de kosten van de zekerheidstelling betalen? De Voorzitter antwoordt ontkennend. De controle zal op verrassende momenten geschie den, waarbij de administrateur zijn voorlichting zal geven. Conform de voorstellen wordt dan besloten. Verlaging jaarwedde gemeente-genees heer. Ged. Staten' hebben namens de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, mede gedeeld, dat de jaarwedden van den gemeentegenees heer zoo spoedig mogelijk tot f 1000.per jaar behoort te worden verlaagd. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig met ingang van 1 Januari 1936 te besluiten. De lange correspondentie, die is gevoerd, heeft dus niet mogen baten. De heer Koozendaal noemt de verlaging van f1210 op f 1000 een tamelijke. Het werk van den dok ter wordt niet minder. Ook uit anderen hoofde ver minderen zijn inkomsten. Met vrij wonen inbegrepen zal de verlaging ongeveer 12 bedragen. Conform het voorstel wordt besloten. Jaarwedden burgemeester, secretaris en ontvanger. Ged. Staten deelden B. en W. mede voornemens te zijn met ingang van 1 Januari 1936 de jaar wedden van den burgemeester, secretaris en ont vanger met 5 pet. te verlagen. Eenzelfde verlaging zal door de Regeering ook op de salarissen van het rijkspersoneel toegepast worden. B. en W. stellen voor hiermede accoord te gaan. Tevens stellen B. en W. voor de huur van de woning van den burgemeester ingaande 1 Jan a.s. van f 9G0 op f 750 te brengen. N.a.v. het laatste voorstel neemt de heer Mole naar de leiding van de vergadering op zich. De huur van de woning is indertijd bepaald naai de rente en afschrijving,, en ook mede in verband met cle grootte van het "salaris vastgesteld. Nu de salarissen dan ook met 15 a 16 verlaagd zijn, achten de wethouders het gewenscht uit billijkheids overwegingen de huur met hetzelfde percentage te verminderen. De heer De Groot vond de huishuur abnormaal hoog (f18 per week). Het geldt hier toch maar een dorpswoning, ook al is die nieuw en goed. Als dit percentage er af gaat, dan is de huur nog hoog en spr. wil daarom nog verder gaan. De heer Slot en de heer Dekker meenen, dit te moeten ontraden; de heer Slot wilde daarbij de voorwaarden waarop de bouw is aangegaan, onaan getast laten en de heer Dekker wees op het gevaar, dat Ged. Staten een nog dieper ingrijpende reactie niet zouden goedkeuren. t Wat de salarissen van burgemeester, enz. betrof, informeerde de heer Roozendaal, of die categoriën kindertoeslag genoten. Dit is niet het geval, tenmin ste niet in Noord-Holland. Het zou dan wellicht aanbeveling verdienen, aldus de heer Roozendaal, om actie voor kindertoeslag te voeren; we zouden Ged. Staten kunnen verzoeken hun aandacht aan dit vraagstuk te wijden. De heer Mink gevoelt, wel voor kindertoeslag, al thans wanneer de salarissen gering zijn. Dat deze sa larissen er aanleiding voor geven, gelooft spr. even wel niet. De heer Roozendaal geeft toe, dat de wedden aan leiding tot kindertoeslag moeten geven. Worden de salarissen echter straks weer verlaagd, dan zouden anverhoudingen kunnen ontstaan tusschcn men- dezelfde urgentie. Maar we hebben daarvan niets gehoord, zeide spr., Het punt is derhalve niet juist op de agenda geplaatst. De heer Lienesch vroeg, of het mogelijk zou zijn op een vergadering eens een paar kaarten te too nen over den toestand der kanalen zooals deze voorheen was en zooals deze thans is. De secretaris zeide, dat in de verschillende tra- cé's nog wijzigingen waren gebracht en dat ze daar om nog niet waren in kaart gebracht. De Voorzitter was het eens met den heer Lienesch en zal stappen doen, om op een volgende vergade ring met een kaart te komen. De heer E. Koster Dzn. uit Berkhout wees erop, dat de boerenstand momenteel niet wist, welke richting moet worden gekozen. Immers, er zijn zooveel organisaties en men weet niet welken kant men uit moet. Spr. zou gaarne van het bestuur weten, welke organisatie moet worden gekozen. De geheele zaak als zoodanig mag wel eens worden onder de loupe genomen, meende spr. Verbetering is noodzakelijk, wil ons landbouworganisatie wezen niet op een dood spoor komen. Spr. wilde daarom het bestuur in overweging geven, aan dit punt eens zijn aandacht te schenken. De heer De Boer antwoordde, dat de vereeniging een aparte plaats inneemt, zij toch staat buiten elke organisatie. De Voorzitter zeide, dat in eigen omgeving moet getracht worden de zaak recht te maken. Hoe dit moet geschieden, dat kon spr. natuurlijk niet zeg gen. Wij nemen een aparte positie in, zonder dat we iemand naar de oogen behoeven te zien. Laten wij dus deze kwestie laten rusten; meende spr. De heer Blaauboer meende, dat de heer Koster met dit antwoord niet tevreden zou zijn. Wat deze bedoelt, is reeds in het bestuur der Vereeniging ter sprake geweest en zal zeker nog wel weer eens be sproken worden. De Voorzitter zeide dat de kwestie welke de heer Koster bedoelt, op de volgen de vergadering zal worden onder de oogen gezien. Hierna sluiting. schen met groote en kleine gezinnen en daar wil spr. tegen protesteeren. De heer Molenaar is voor kindertoeslag, maar kan ook met de redeneering van den heer Mink .mee gaan. De heer Dekker stelt ten slotte voor Ged. Staten te verzoeken om voor de gemeentelijke salarissen een zelfde regeling toe te passen als voor die van het provinciaal personeel. (Dus wedden heneden f 3000 krijgen kindertoeslag) De heer Slot legt er de nadruk op, dat we leven in een tijd van bezuinigingen, vooral op de kleine salarissen. Moet op deze salarissen nu nog kinder toeslag worden toegepast? Spr. gelooft van niet. Voor kindertoeslag moet wel degelijk het element behoefte bestaan. Het voorstel-Dekker wordt in stemming gebracht en aangenomen met 52 stemmen, n.1. van de heeren Mink en Slot. De voorstellen van B. en W. worden z.h.s. aange nomen. Een schoollokaal voor Esperantocursus. B. en W. stellen voor onder de gebruikelijke voorwaarden aan de commissie voor een Esperan tocursus te Warmenhuizen tot wederopzegging kosteloos in gebruik te geven een lokaal der o.l. school te Warmenhuizen (dorp), zoo noodig ver licht en verwarmd, voor het houden van een Espe rantocursus. Aldus besloten. KasgeldJeeningen 1936. B. en W. stellen voor den burgemeester te machtigen voor het dienstjaar 1936 kasgeldleenin- gen aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars, onder bepaling, dat het totaal dier leeningen op geen enkel tijdstip van dat jaar een bedrag van f 50000.mag overschrijden. Allen voor. Rekening-Courant-overeenkomsten. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari 1S36 nieuwe rekening-courant-overeenkomsten aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage, ten behoeve van het gasbedrijf en de gemeente, respectievelijk tot een bedrag van f 15000 en f 70000. Goedgevonden. Verhuring voormalig tuinbouwbedrijf. B. en W. stellen den raad voor het voormalig tuinbouwbedrijf met ingang van 1 Januari 1936 voor den tijd van twee jaren opnieuw onderhands te verhuren aan P. Vogelaar te Warmenhuizen, te gen een huurprijs van f 700 per jaar en onder de zelfde voorwaarden als vastgesteld in het besluit van 28 November 1933. De huur bedroeg fSOO.en de huurder zal voor verschillende zaken moeten zorgen. De heer Molenaar zegt, dat het ontstaan van de zen lagen prijs is te wijten aan de geringe opbrengst van de producten. Conform het voorstel wordt dan besloten. Begrootingen 1936. De begrooting 1936 van de gemeente bedraagt in ontvangst op den gewonen dienst f 172985.81 en in uitgaaf f 223485.81, nadeelig slot f 50500.op den kapitaaldienst in ontvangst f 27117.78, in uit gaaf f 42300.44, nadeelig slot f 15182.66. De begrooting van het gasbedrijf sluit in ont vangsten en uitgaven op den gewonen dienst met een bedrag van f 60193.64, waarin is begrepen een geraamd winstsaldo ad f 374.50. De kapitaalsont vangsten en uitgaven beloopen totaal f 17038.81, met een nadeelig saldo over te brengen naar den volgenden dienst ad f 2673.50. De uitgaven en inkomsten van het burgerlijk armbestuur bedragen totaal f 2'0181.Het gewone subsidie van de gemeente is geraamd op f 12250. De heer Mink, als rapporteur, heeft alles in de beste orde bevonden. Voor zich zelf heeft spr. een opmerking: voor het toezicht op de werkverschaffing is f2000.uitgetrokken, een belangrijk bedrag. Heb ben B. en W. wel genoeg medezegging bij het toe zicht? Blijft, een beroep op het gemeentebestuur al tijd open? Bij een gepasseerd geval is gebleken van niet. Na een elkaar verkeerd begrijpen, legt. wethouder Molenaar uit, dat. bedoeld geval is behandeld via het secretarie, ook B. en W. waren daar niet over te spreken. Maar B. en W. zullen zeker in de kwesties gekend worden. De Voorzitter had van te voren nog gezegd, dal ontevredenen ton rechte of ten onrechte altijd hun klachten rechtstreeks of voor georganiseerden via hun organisatie, bij B. en W. kunnen inbrengen. De heer Mink dankt verder B. en W. en den secre taris voor hun arbeid, aan de begrooting besteed. Het. nadeelig saldo bedraagt eigenlijk pl.m. f 15.000. In do f50.500 zit n.1. een nadeelig slot van den vori- gen dienst verwerkt. Het wethouderssalaris, oorspronkelijk f150.en door Ged. Staten teruggebracht op f125.is in deze begrooting verhoogd tot f 140.-—. De begrootingen worden dan zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bezoldiging ambtenaren van den bur gerlijken Stand. In verband met de circulaire van Ged. Staten van 2 October jl. in zake bezoldiging van de amb tenaren van den burgerlijken stand, stellen B. en W. voor aan Ged. Staten te adviseeren de regeling van de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand als volgt vast te stellen: de ambtenaar, belast met alle werkzaamheden, uit gezonderd het voltrekken van huwelijken f 125. de ambtenaar, belast met de voltrekking van hu welijken f 25. De salarissen bedroegen resp. f 150.en f 50. Goedgevonden. Wijziging begrooting 1935. B. en W. stellen voor de begrooting 1935 over eenkomstig de door Ged. Staten gemaakte opmer kingen te wijzigen. Conform besloten. Contract gaslevering Schoorl. De gemeente Schoorl belaalde ons tot dusver als vergoeding voor teclmisclu toezicht f 4.per aanslui ting per jaar. Schoorl wil de vergoeding in één bedrag vastleg gen, waarmee B. en W. niet accoord konden gaan. Om Schoorl tegemoet te komen, stellen B. en W. voor de vergoeding voor de eerste 250 aansluitingen vast te stellen op f4.per jaar en iedere daarboven op f3.Waar er op het oogenhlik 375 aansluitingen zijn, zal dus de gemeente f125 minder ontvangen. De regeling zal ingaan 1 Januari 1936. Goedgevonden. Rondvraag. De heer Mink wijst er op, hoe men de taak van de menschen in de werkverschaffing kan verlichten; men moet deze menschen tegemoet komen. Dee heer Molenaar sluit zich hierbij aan. De heer De Groot zag graag; dat de werkloozen zoo dicht mogelijk hij huis te werk worden gesteld. Met deze omstandigheid wordt al zooveel mogelijk rekening gehouden. Hierna sluiting. b a n s r n a e r n o n jv KOLHORN. Ouderavond. In de openbare lagere school werd een goed be zochte ouderavond gehouden. Na het gebruikelijke welkomstwoord, volgt het lezen der notulen cn de behandeling van één ingekomen brief. Daarna be spreekt het hoofd der school de plannen van het per soneel, om op Vrijdag 6 December een gezelligen dag voor de kinderen te organiseeren. Ondanks het wei nige geld dat ter beschikking was, is vorig jaar het feestje volkomen geslaagd. Toch moet voor de noodigc afwisseling worden ge zorgd, zoodat nu een ander programma in elkaar is gezet, 's Morgens zal voor deze gelegenheid een spe ciaal geschikte filmvoorstelling worden gegeven, ter wijl 's middags de goede Sint een bezoek aan school zal brengen. Spr. roept de medewerking in van een aantal ouders om te helpen de school te versieren. De heer Damen stelt zijn electrische gramophoon- installatïe ter beschikking. Ook van den heer Groet zijn een aantal geschikte platen in bruikleen te krij gen. Er wordt alleen geld opgehaald bij de ouders. In overleg met B. en W. blijft het collecteeren zooveel mogelijk beperkt om geen schade te doen aan het schoolreisje. Niettemin zijn bijdragen van anderen zeer wel kom en worden gaarne voor dit doel door het hoofd der school in ontvangst genomen. Hierna wordt overgegaan tot het tweede deel van den avond. De voorzitter kan hierbij hartelijk welkom heeten het college van B. en W. en den spreker, dokter Werner. Dokter Werner houdt dan een zeer interessante lezing ter inleiding van de school-tandverzorging. Hij behandelt uitvoerig het groote belang van goede hygiënische maatregelen voor individu en maatschappij. In dit verband juicht spr. een goede tandverzorging dan ook toe. Spr. belicht dan uitvoerig de voordeelen, maar daarnaast ook de vele bezwaren, vooral 'tegen de financieele opzet der aanhangige plannen. De zaak is van tè groot belang om ze door het gebrek aan een hecht fundament na korten tijd ineen te doen storten. Spr .meente dan ook dat het te vorben Be stuur zijn taak niet te licht mag opvaten. Alleen weloverwogen stappen kunnen een blijvende tand verzorging in het leven roepen. Deze lezing wordt door de aanwezigen zeer ge waardeerd en uit de nu volgende discussies blijkt duidelijk, dat men zoowel de goede als de zwakke kant der actie duidelijk ziet. Er wordt besloten in principe aan de school- tandverzorging deel te nemen. Per gezin wordt als bijdrage gesteld ten hoogste f 1.50. De oudercom missie zal een lijst samenstellen van de ouders, die op deze basis deel willen nemen en zoo hun kinderen aan deze tandverzorging kunnen doen deelnemen. Als vertegenwoordiger der ouders in het te vor men „Hoofdbestuur" wordt gekozen de heer D. Vries, voorzitter der Oudercommissie. Bij de rondvraag vraagt de heer De Jonge hoe het nu staat met de bescherming der kinderen te gen tuberculose bij het onderwijzend personeel. Dr. Werner beantwoordt deze vraag, door te wij zen op de wettelijke maatregelen. De uitvoering is reeds ter hand genomen. Men is begonnen met de keuring van een groot aantal wachtgelders. Gelei delijk zal al het personeel in deze omgeving te Alkmaar worden gekeurd. Op een vraag van den heer Keuris antwoordt het hoofd der school, dat de speelplaats een half uur voor schooltijd toegankelijk is voor de leerlingen. Op het verzoek van den heer Spaans om de speel plaats eerder te openen, kan de heer de Mol niet ingaan. Voldoende toezicht is dan onmogelijk. Daarna sluit de voorzitter met een Jiartelijk woord van dank aan den spreker, dokter Werner, ook voor de ondervonden medewerking van B. en W. Spr. hoopt dat de heer D. Vries er in zal slagen door zijn werk in het Bestuur ook voor onze school de tandverzorging te verkrijgen. Spr. hoopt ook op verdere belangstelling der ouders en besluit hiermede deze welgeslaagde avond. Jaarvergadering IJsclub. In het lokaal van den heer F. Groet hield de IJs club haar jaarvergadering. Aanwezig het voltallig bestuur en 6 leden. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de secretaris de notulen voorleest. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Dan volgt de rekening en verantwoording door den penningmeester. De heeren A. Bakker en C. Groet bevinden alles in orde. De rekening sluit met een batig saldo van f 286. Voorzitter bedankt uit naam der vergadering den penningmeester voor het goede beheer. Als volgend punt is de bestuursverkiezing aan de orde. Voorzitter deelt mede, dat de heer Kuiper zich wegens zijn hoogen leeftijd niet meer her kiesbaar stelt. Kuiper is 30 jaar bestuurslid ge weest en voorzitter dankt hem hartelijk voor het geen hij in die 30 jaren voor de IJsclub heeft ge daan. De heer Kuiper was altijd een zeer actief bestuurslid die veel voor de IJsclub gevoelde. Het zal daarom moeilijk zijn hem te vervangen. De voorzitter stelt dan voor den heer Kuiper te benoe men tot eerelid, waartoe met applaus wordt beslo- en. Bij de nu volgende stemming wordt het Be stuur met algemeene stemmen herkozen. De plaats van den heer Kuiper zal worden ingenomen door den heer Stammes. Deze is niet ter vergadering aanwezig, maar zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag stelt de heer Bijl voor om die gene, die zich na 1 December opgeeft als lid, dub bel te laten betalen. Er ziin altijd menschen, die alleen lid willen zijn als er ijs is, en anders niet. Tegenover de trouwe leden is dat zeer onbillijk. De heer Bijl meent dan HILVERSUM (1875 M.) Algemeen programma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Gramofoonpl.; 10.30 Morgenwijding; 11.00—12.00 Orgelconcert; 12.15 Gram.pl; 12.30 Ensemble van der Horst; 2.00 Gra- mofoonplaten2.303.00 Chr. lectuur; 3.15 Cello en piano; 4.00 Zang en piano; 5.00 Gramofoonmuziek; en declamatie; 6.30 Tuinbouwpraatje; 7.00 Berich ten; 7.15 P.T.T.-kwartiertje 7.30 Causerie; 8.00 Be richten; 8.05 NCRV-orkest mmv. hobo; 9.00 Cause rie; 9.30 Vervolg concert; Om 10.00 Berichten; 10.30 11.30 Gramofoonmuziek. HILVERSUM (301 13.) 8.— VARA, 12.— AVRO, 4.— VARA, 8.— VPRO; 11.— VARA. 8.00 Declamatie en gramofoonpl; 9.00 Gramofoonpl; 10.00 Morgenwijding; 10.15 De clamatie en „Fantasia"; 12.00 Gramofoonpl; 12.30 Kovacs Lajos, causerie en gramofoonmuziek; 2.10 Causerie; 2.30 Kamermuziek; 3.10 De AVRO-Deci- bels; 4.00 Orvitropia; 5.00 Kinderuurtje; 5.30 De Zonnekloppers; 6.20 De Flierefluiters mmv. zang; 7.00 Lezing; Declamatie; 7.50 Berichten; 8.05 Le zing; 8.30 Pianorecital; 9.00 Lezing: 9.30 Gramofoon pl. 10.00 Lezing; 10.45 Berichten; 11.00 Declamatie; 11.1212.00 Gramofoonplaten. DROTTWICH (1303 M.) 11.20—11.50 Orgelconcert 12.10 Populair concert; 12.50 Het BBC-Dansorkest1.35—2.25 Solistencon cert 4.20 Gramofoonmuziek; 5.35 Het BEC-Dansor- kest; 6.20 Berichten; 6.50 Pianorecital; 7.108.20 Lezingen; 8.20 Gevarieerd concert; 9.20 Viool en piano; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.40 Orgelcon eert; 10.55 Het BBC-Orkest; 11.35—12.20 Dansmuz, RADIO PARIS 1048 HL) 7.20 en 8.20 Gramofoonpl.; 12.35 Orkestccncsrt; 2.50 Gramofoonpl; 3.20 Zang en orgel; 4.20 en 5.20 Ka mermuziek; 6.50 Dito; 8.20 Zang en cembalo-recital 9.05 Gevarieerd concert; 11.0512.35 Gram.pl. KALUND30RG (1261 I«.) 11.20—1.20 Strijkorkest; 2.20—4.20 Populair concert; 7.30 Pianorecital7.50 Voordracht; 8.20 Philh. orkest koor en solisten; 10.1011.50 Dansmuziek. KEULEN (45G M.) 5.5 Orkestconcert; 6.30 Viool, piano en cello; 11.20 Populair concert; Schrammelkwartet; 1.35 Gramo foonmuziek; 3.39 Zang en piano; 4.20 Omrcepklein- orkest; 6.20 Trioconcert; 7.30 Gevarieerd p rogram- ma; 8.20 Weragkamerorkest; 10.2011.20 Orkest concert. BRUSSEL (222 en 4SJ K.) 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Het Constantin orkest; 5.20 Zang en piano; 5.55 Gramofoonpl.; 6.35 Ka mermuziek; 7.35 Gr.pl; 8.00 „L'Arlésienne", Bizet 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Omroeporkest; 1.40 Zang; 1.502.20, 5,20 en 6.10 Gramofoonpl.; 6.50 Pianorecital; 7.35 Triccon- cert; 8.20 Voor Öud-strijders; 9.40 Orkestconcert en Zang; 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDEP. (1571 M) 7.30 Dansmuziek; 9.20 Berichten; 9.50 Conceic; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Concert. ZATERDAG 23 NOVEMBER. HILVERSUM (1S75 M.) KRO.-uitzending. 8.009.15 en 10,00 Gram.pl.; 11.3012.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl; en or kestconcert; 2.00 Voor de jeugd; 2.30 Sport; 3.00 Kinderuur; 4.00 Gram.pl 4.15 Kinderoperette; 5.15 Gram.pl; 5.3 Schlagermuziek; 6.20 Lezingen en gr. pl.; 7.35 Muzik. lezing; 745 „Ariane et Barfce-bleue"; opera van Dukas; In de pauzes: Berichten, lezing» gram.pl; 11.0012.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 TÜ.) VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl; 10.00 Morgen wijding VPRO; 10.15 De Zonnekloppers, Orvitropia, VARA-tooneel en gram.pl; 12.00 De Notenkrakers; 12.45 Gram.pl; 1.001.45 E. Walis en zijn orkest; 2.00 Gram.pl; 2.15 Filmpraatje; 2.30 Gram.pl; 3,15 Toespraak; 3.30 Rotterdamsch Philh. orkest mmv. pianosolisten; 4.27 Declamatie; 4.50 Vervolg concert 5.40 Literaire causerie; 6.00 „De Wielewaal"; 6.30 Esperanto-uitzending; 6.50 Cello en piano; 7.10 Westfriesche uitzending; 8.00 Berichten; 8.15 Gram. pl.; 8.30 Onbekend; 10.06 Verzcekprogramma; 11.30 12.00 Gram.pl. DROITWICU (1509 M.) 11.20 BBC-Northern-orkest: 12.35 Commodore Grand orkest; 1.35 Gram.pl; 2.05 Reportage; 4.05 »,De Continentals" 5.05 Gram.pl; 5.50 Rcl;.is uit Amerika; 6.20 Berichten, sportpraatje; 7.05 Welsch Intermezzo; 7.20 Weekend-programma; 8.05 Lezing; 8.20 Variété-programma; 9.50 Berichten; 10.35 Gershom Parkington-Kwintet; 11.20—12.20 Dans muziek. RADIO-PARIS (1048 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Orkestconcert; 2.50 Gram.pl; 4.20 Orkestconcert; 5.50 Gram.pl; 8.20 Zang, declamatie; 905 ,.Die Zauberflöte", Mozart; mm.v solisten,'koor en orkest; 11.05—12.35 Dans muziek, EALUNDBORG (12G1 HL) 11.201.20 Strijkorkest; 2.504,50 Omroeporkest; 7.50 Onbekend; 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (458 H.V 5.50 Orkestconcert; 1.20 Orkest en solisten.; 1.35 Gram.pl; 3.20 Vroolijk programma; 6.20 Omroep- kleinorkest; 7.30 Omroeporkest, -koor en solisten; 9.5011.20 Dansmuziek, BRUSSEL (322 en 484 M.> 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Populair concert; 4.20 en 5.20 Gram.nl; 6.20 Kwartetconcert; 7.35 Zang; 8.20 Cabaret; 9.20 Salonorkest; 10.30 Dansmuziek; 11.20—12.20 Gram.pl.; 484 M.: 12.20 Gram.nl: 12 50 Salonorkest; 1.502.20 en 4.35 Gram.nl; 5.20 Po pulair concert; 6.35 Salonorkest; 7.15 Gram.pl; 7.35 Zang; 8.20 Gram.pl; 8.50 Orkestconcert; Hierna dansmuziek 11.2*012.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 Gevar. programma; 9.20 Berichten; 9.59 Con cert; 10.05 Weerbericht; 10.20—11.20 Dansmuziek. ook, dat door deze maatregel daar verandering in is te brengen. Het voorstel van den heer Bijl wordt aanvaard, zoodat zij die nog als lid wenschen toe te treden, dit spoedig moeten doen. Iemand, die zich hier pas na 1 December vestigt, valt natuurlijk buiten deze bepaling. Verder verlangt niemand meer het woord, zoo dat Voorzitter met een woord van dank de ver gadering sluit. Rectificatie. Aan het slot van het verslag van den Burgernuts- nvond staat foutief gemeld, dat de heer J Kuiper cle verbindende tekst- zal schrijven voor den voor drachtavond in Januari. Dit moet zijn de heer J. Kaper, de voorzitter van het „Burgerrnit". VREES VOOR ONGEREGELDHEDEN IN PERNAMBUCO. Rio de Janeiro. De regeering van den Brazill- aanschen staat Pernambuco heeft een congres ver boden ten einde mogelijke ernstige ongeregeldhe den, waarmede de vakvereenigingen hadden ge dreigd, te voorkomen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7