De Verborgen Schatten Ledenvergadering Water- en Electriciteitstariiven Zeventig visschers op Kaspische Zee in levensgevaar. De Grieksche koning op weg naar zijn volk. Engelsch postvliegtuig in een moeras. Onverwacht einde van St. Michielspel. Uit onze omgeving. A. LMSE9IIK de Vries, „Witte Kruis", AIGEMEENE~VËRGADERIN6 Marktberichten. Kort verhaal Op IJsschotsen afgedreven. Uit Astrakan wordt gemeld, dat op de Kaspische Zee 70 visschers in levensgevaar verkeeren. Ongeveer duizend visschers hadden zich naar de Baai van Astrakan begeven om daar te overwin teren, toen zij verrast werden door storm en drijf- jjs. Hun schepen raakten in het ijs beklemd en dreigden vernield te worden. De visschers moesten de vaartuigen ontruimen en sloegen op het ijs ge- improviseerde tentten op. Nabij Sjilaja Kossa raak te een ijsschots met 54 visschers erop los en dreef naar zee. Een uit de havenplaats Goerjef gezonden vliegtuig slaagde erin, op de schots te landen en le vensmiddelen aan te voeren. Een andere losgeraak te schots met 15 visschers erop, drijft eveneens in open zee ter hoogte van Saboeroenja. De kruiser Helli naar Athene vertrokken. De Grieksche kruiser Helli is Zaterdagmiddag om 2 uur 10 van Brindisi naar Griekenland vertrokken met koning George aan boord. Het oorlogsschip werd geëscorteerd door twee Grieksche torpedojagers, zoomede door eenheden van de Italiaansche marine, die den koning zullen verge zellen tot de Grieksche territoriale wateren. Geen slachtoffers. Post In veiligheid. Reuter seint uit Kompala (Oeganda): Het lijnvliegtuig van de Imperial Airways „City of Jodphur", dat op weg was van Joeba riaar En- tebbe, heeft nabij Entebbe een noodlanding moeten maken, waarbij het in een moeras terecht kwam. Van de inzittenden is, naar gemeld wordt, niemand ge wond, terwijl ook de mail in veiligheid is gebracht. Het toestel, dat geen passagiers aan boord had, is echter beschadigd. Podium ingestort in de Apollo-Hal. Geen slachtoffers. Constructie-font de oorzaak? Gisteravond is in de groote Apollo-Hal aan de Apollo-laan, tijdens de opvoering van het St. Michiel spel, ter gelegenheid van den Diocesanen-Leidersdag een gedeelte van het podium, waarop zich op dat oogenblik ongeveer zes honderd jongens bevonden groepen medespelenden uit de hoofdstad en Am- stelland in elkaar gezakt, met het gevolg, dat on geveer 25 jongens door het gat stortten en op den ruim anderhalven meter lager gelegen vloer terecht kwamen. Als door een wonder werd niemand ernstig gedeerd. Slechts enkelen hadden builen en schram men opgeloopen. Het ongeluk schijnt aan constructiefouten bij den bouw van het podium zijn te wijten. W J E Rf N G E N WIELERCLUB „WIERINGEN". W. Geerlïgs clubkampioen. Zondagmiddag j.1. zijn te de Haukes trainings wegwedstrijden gehouden voor het kampioenschap der club en de kampioenschappen voor de A en B k)assen op korte afstand (250 meter). 'Voor de beide winnaars had de Mol-fabriek, ver tegenwoordiger alhier de heer P. Kreijger, rijwiel handel, 2 Mol-shirts beschikbaar gesteld. Men was eerst van plan deze ritten te laten rij den in de, Burenpompstraat, waartoe dan ook ver gunning was gevraagd aan B. en W. Deze is echter niet verkregen, zoodat we dus maar weer naar de Haukes togen. Te ruim 2 uur werd begonnen. De uitslagen der A-klasse zijn: Serie I: C. Hegeman 1, M. Deijkes 2; Serie 2: C. Jongert 1, M. Hoep 2; Serie 3: C. Hegeman 1, C» Korshuize 2; Serie 4: C. Jongert 1, M. Deijkes 2; Serie 5: C. Korshuize 1, M. Hoep 2; Serie 6: C. He geman 1, C. Jongert 2. Margot, de eigenaresse van het oude huis in dc Faubourg St. Germain, stond voor haar huisdeur. Haar begeerige zwarte oogen had zij half gesloten. Zoo juist was haar laatste huurder weggegaan. De tijden waren veranderd. Eenmaal was het oude def tige huis in de Faubourg St. Germain, Rue du Bac- het tehuis van musici, dichters, literatoren en derge lijke lieden, die groote droomen koesterden. Maar nu kwamen zij niet meer. Om de verschillende typen van huurders had Mar got zich nooit bekommerd. Haar eenige interesse was, ïoeveel huurders ze had, en of ze betaalden. Alleen wist ze, dat haar huis bewoond was geweest door zeer wonderlijke personen, waarvan er sommige nogal gek waren. Maar veel schelen kon haar dat niet. Eens deed het gerucht de ronde, dat in haar huis een dievenbende had gewoond, die gevlucht was voor gendarmen, terwijl alle schatten achter gebleven wa ren. De bende had geen tijd gehad, om die mee te nemen. Toen Margot dat hoorde, had ze spottend ge lachen. Ze was een practische oude vrouw, en vond het jammer van haar tijd, om zich met zulke fan tastische verhalen te bemoeien, en er over na te den ken. Een ding was zeker: de huurders waren weg gegaan. Het huis stond verlaten. Margot had het een firma aangebo den, die het wilde af breken, en er een filiaal voor in de plaats wilde zetten. Ze wachtte op het be sluit. Dan zou zij haar huis afstaan. Verbaasd zag zij toen. terwijl zij voor de deur stond, een man op het huis afkomen. Zijn schouders hingen wat neer, maar overigens dwong zijn gestalte respect af. „U hebt kamers te huur, Madame?" vroeg hij, ter- m hÖ voor haar bleef staan. Margot schudde het hoofd. wNon monsieur. Geen enkele huurder komt hier Hierna: Serie 1: Hegeman 1, M. Hoep 2; Serie 2: C. Korshuize 1, M. Deijkes 2, Serie 3: C. Jongert 1, C. Korshuize 2; Serie 4: M. Deijkes 1, M. Hoep 2. Demi-finale: Serie 1: C. Hegeman 1, C. Jongert 2; Serie 2: C. Korshuize 1, M. Deijkes 2. Herkansing: C. Jongert 1, M. Deijkes 2. Finale: Serie 1: C. Hegeman 1, C. Korshuize 2, Serie 2: C. Jongert 1, C. Korshuize 2; Serie 3: C. Hegeman 1, C. Jongert 2. C. Hegeman heeft de meeste ritten gewonnen en is dus kampioen van de A-Klasse op korte afstand. B-klasse. Serie 1: Jb. Visser 1, W. Geerligs 2; Se rie 2: S. Lont l', P. Plooij 2; Serie 3: Jb. Visser 1, Glim 2; Serie 4: P. Plooij 1, Glim 2; Serie 5: S. Lont 1, Jb. Visser 2; Serie 6: S. Lont 1, W. Geerligs 2. Vervolgens: Serie 1: S. Lont 1, Glim 2, Serie 2: Jb. Visser 1, P. Plooij 2; Serie 3: W. Geerligs lt Glim 2. Jb. Visser heeft hierin mooi gereden en ge toond een goed sprinter in den dop te zijn! Demi-finale: Serie 1: S. Lont 1, Jb. Visser 2; serie 2: W. Geerligs 1, P. Plooij, 2. Herkansing: Jb. Visser 1. P. Plooij 2. Finale: le serie: 1. S. Lont, 2. W. Geerligs; 2de serie: 1. S. Lont, 2. Jb. Visser, 3de serie: 1. W. Geer ligs; 2. Jb. Visser, zoodat S. Lont Gz. kampioen werd der B-klasse op korten afstand; Hegeman en Lont gefeliciteerd hoor! Na dezen wedstrijd kregen we een 12 K.M. tijdrace om het clubkampioenschap tusschen de 4 kampi oenen: Korshuize kamp. A lange afstand, W. Geer ligs kamp. B lange afstand, C. Hegeman kamp. A korte afstand, S. Lont Gz., kamp. B korte afstand. De uitslag luidt als volgt: W. Geerligs 21 m. 24.8 s., C. Hegeman 21 m. 31 sec., S. Lont Gz. 21 min. 40 sec., C. Korshuize 21 m. 43.6 sec. Dus Wim Geerligs de kampioen, en dat van de B-klasser, en dan nog wel pas renner, een pracht prestatie, onze beste wenschen. Voor deze wedstrijden was vrij groote belangstel ling. De prijzen zullen uitgeloofd worden op de Ho metrainingsavond, welke gehouden zal worden 15 Dec. a.s. in Cinema de Haan. Hiertoe zullen de wielerclubs van den Helder en Medemblik uitgenoodigd worden. We willen hieraan nog even toevoegen dat Jb. Kui per, lid van de Wieringer Wielerclub in een achter volging in een ploeg van 20 deelnemers te Antwerpen No. 6 werd. Soc. Dem. Vrouwenclub afd. Wieringen. Zondagmiddag hield bovengen, club in het Eigen Gebouw een vrouwendag. Een flink aantal dames was aanwezig. Mevr. Mie- gielseVelthuis van Hoorn hield een rede en door de damesleden van de Arbeiderstooneelver. „Vooruit gang is ns streven",, werd opgevoerd een tooneel- stukje getiteld: „Twee Zusters." Een ongeval met goeden afloop. Zaterdagmorgen sloeg het paard van de Gebr. Vroone, dat voord en groentenkar gespannen was op hol. In zij vaart langs het Kerkplein was een gedeelte van del ading van de kar geraakt, zoodat 't Kerkplein bezaaid lag met appelen, aardappelen, enz. Bij hotel Centraal gekomen, kon het paard de bocht door zijn vaart niet nemen en botste tegen hotel Centraal aan. Een ruit werd verbrijzeld, waar achter een dame op de bus zat te wachten. Zij kwam echter met den schrik vrij. Kar en lading waren daarentegen deerlijk gehavend. Vooral de lading bood een troosteloozen aanblik. Het paard werd door de glascherven aan het hoofd en beenen verwond. Voor de gebr. Vroone beteekent het weer een aardig schadepostje. Zaterdag gaf de muziekver. „Harmonie" onder lei ding van den heer P. Kreijger haar eerste uitvoering voor ongeh. kunstl. leden, in Concordia te Hippoly- tushoef. Na opening werdén een 6-tal nummers ten gehoore gebracht, welke getuigden van ernstige studie en goede voorbereiding. Het tooneelstuk „Kinderen van ons Volk" werd over 't geheel verdienstelijk gespeeld. Een gezellig bal besloot dezen avond. De verloting van het Eigen Gebouw van S.D.A.P. en N.V.V. zal in hèt laatst van December plaats heb ben. WIERINGERMEE* Er zijn nog wel langooren. Bij de j.1. Woensdag gehouden jacht werden met 7 geweren geschoten 77 hazen en 18 eenden. Jl. Don derdag eveneens met 7 geweren 45 hazen. Een bewijs dat de langooren in onzen polder nog in groote getale aanwezig zijn. Laaghartige diefstal. Ons bereikte de mededeeling, dat er de voorlaat ste nachten bij de in aanbouw zijnde boerderijen, niet onbelangrijke partijen hout zijn gestolen. Eveneens maakten de dieven de op het werk staande loodsen open en namen het daarin geborgen gereedschap (af komstig van timmerlieden) weg. Op meerdere bouw werken, o.a. aan de W. Werf, heeft men ontvreem ding ontdekt. De politie is met een en ander op de hoogte gesteld, doch kon ondanks ijverig speuren nog géén spoor vinden van de laaghartige diefstal len. meer. En het huis zal weldra worden afgebroken." Zijn gezicht kreeg een energieke uitdrukking. „Ik moet een kamer hebben", zei hij nadrukkelijk. „De kamer op het Zuid-Westen, zoodat ik de Rue du Bac kan overzien. Ik zal goed betalen." Margot lachte grimmig. Lang had zij op huurders gewacht. Nu was deze gekomen. Maar waarom wilde hij juist de armoedigste kamer van het heele huis? Nogmaals schudde zij het hoofd. „De werklui kunnen elk oogenblik komen, om het huis af te breken." „O! Hoe kunt u dat doen!" de stem van den man werd hartstochtelijk. „Ik moet de kamer hebben al was het alleen maar voor vannacht!" Margot wilde geringschattend de schouders opha len, toen zij zag dat hij in zijn zak greep, en een goed gevulde portefeuille te voorschijn trok. „Ik geef u 1000 Francs neen, 2000 Francs, wan neer u mij de kamer voor dezen nacht geeft." Margot aarzelde. Op dat oogenblik kon zij niets antwoorden. Pure verbazing gaf haar de spraak ten slotte weer. „Mon Dieu! U betaalt direct?" Hij gaf haar een aantal bankbiljetten. Margot rukte ze hem haast uit handen. Ze zette haar bril op en begon haastig te tellen. Daarop deed zij een stap zij waarts. „Komt U binnen, monsieur!" Dien nacht kon Margot de slaap maar niet vat ten. Steeds dacht zij aan den vreemden huurder. Zij was ervan overtuigd, dat hij niet goed wijs was. Wie betaalde er nu 2000 Francs voor de armoedigste ka mer voor één enkele nacht? Plotseling zat zij rechtop in bed. Ze herinnerde zich het gerucht over de verborgen schatten de zuid-wes telijke kamer was het hoofdkwartier van de bende geweest Ze nam zich voor om den man nauwkeurig gade te slaan, om te zien of hij iets naar buiten droeg, wan neer hij dien morgen het huis zou verlaten. Het was den volgenden ochtend negen uur dat zij stappen op de trap hoorde. Snel ging zij naar de deur. Een oogenblik later kwam de vreemdeling op haar toe. Op zijn gelaat zag zij een geheimzinnig lachje. Toch scheen hij niets gevonden te hebben, want de zakken van den vreemde waren niet bijzonder opgezet. „Monsieur, hebt u het gezochte gevonden? Waar- in Noord=Holland Het lid van de Provinciale Staten van Noordhol land, de heer P. G. v. Engelen (Kath. Dem. Partij) heeft de volgende voorstellen ingediend. le. De Staten, van oordeel, dat de huidige tarieven voor levering van electriciteit direct aan huis, onvoldoende reke ning houden met koopkracht en gezinsbehoefte van den verbruiker, achten het dringend noodzakelijk, dat juist in deze zorgvolle tijden de sociale functie van het door de Provincie geëxploiteerde Electrici- teitsbedrijf meer nog dan tot dusver ten volle tot haar recht komt, noodigen mitsdien Gedeputeerde Staten uit een tariefsregeling te ontwerpen, die reke ning houdt met koopkracht en gezinsbehoeften van de verbruikers. 2e. Een voorstel betreffende de P.W.N. tarieven, berustend op dezelfde progressieve grondslag. Beide voorstellen zullen vermoedelijk reeds Don derdag a.s. in behandeling komen. S CH OO RL SCHOORLDAM. De tooneelver. „Uns Genoegen" te Schoorldam gaf Zondagavond een uitvoering in de zaai van P. Mantel, met het toneelstuk „In Pyama'' van Fr. Arnoldi en E. Bach. Het stuk werd vlot en goecl ge speeld. De rollen zaten er goed in. Opgemerkt werd dat de spelers voor dit mooie blijspel hun uiterste best' hebben gedaan, daar het spel op hoog peil stond. Wegens vertrek van C. de Vries en ziekte van mej. Tr. Bakker werden vreemde krachten ge- requireerd, welke zeer best voldeden. Mej. Annie Oud van Bergen, in de plaats van mej. Tr. Bakker, was subliem, terwijl Jb. Kuiper van Schoorl als Emil Doberman een zeer goede vertolking gaf. Kort om het stuk werd tot in de perfectie opgevoerd. Al len lof aan de spelers(sters). Het was jammer dat de zaal niet beter bezet was. Waar blijven de dona teurs? Evenals altijd was de grimée van den heer B. G. Loevens uit Alkmaar weer prima verzorgd. ZURE SCHAGERBRUG. Aanrijding. In den nacht van Zondag op Maandag, ongeveer 1 uur, werden op den Schagerweg alhier, eenige wiel rijders, die uiterst rechts van den weg reden, achter op gehaald door een auto, die een van hen, den heer G. Kuit van 't Buurtje, aanreed. Kuit sloeg van zijn fiets en b leef gewond op den weg liggen. De auto mobilist gaf gas en verdween in de richting Sehager- brug. De heer Kuit was bij kennis en klaagde over pijn in den rug. Hij is naar zijn woning overgebracht, waar Dr. Boerma van 't Zand geneeskundige hulp verleende. De Burgemeester en de veldwachters IIo- man en Overhand hebben onmiddellijk een onder zoek ingesteld, waarvan het resultaat op dit mo ment, dat we dit schrijven, nog niet bekend is. T ZAND. Comité Weldadigheidspostzegels. Alhier heeft ach, evenals op vele plaatsen in ons land, een comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt den 'verkoop van weldadigheidspostzegels en speciale kinderkaarten, welke van 4 Dec. a.s. t.m. 9 Januari 1936 worden uitgegeven, te bevorderen. Om hieraan meerdere bekendheid te geven, ver melden we even dat bedoelde zegels in de prijsklasse 1.5, 5, 6 en 12.5 cent in genoemd tijdvak verkriig- baar zijn aan alle postkantoren, alsmede hier ter plaatse bij genoemd comité, t.w. de heeren school hoofden B. Elzer en A. Kager tegen den prijs van resp. 3, 8, 10 en 16 ct., waarvan dan de netto op brengst ten bate van die instellingen in ons land is, welke zich bezighouden met hulp te verstrekken aan zieke en zwakke kinderen. Nut en Genoegen opgeheven Op de op Zaterdagavond 23 dezer bij dén heer Schrieken gehouden algemeene vergadering, der ver- eeniging „Nut en Genoegen", alhier, is besloten om deze vereeniging op te heffen. Met op één na alge meene stemmen werd dit besluit genomen. Redenen daartoe zijn de geringe belangstelling van de zijde van het publiek, te weinig leden, dus alsmede de slechte medewerking van de leden om bijdragen voor avonden, te vullen door eigen krachten, te leveren. Wel jammer van een en ander, als men bedenkt, dat over 2 weken, de thans ter ziele zijnde vereeniging haar 20-jarig bestaan zou hebben kunnen vieren. om komt u anders met zoo'n glimlachje op het ge laat naar beneden?" vroeg zij listig. Verbaasd keek hij haar aan. „Hóe wist u, dat ik iets verlorens zocht?" „Och ja U hebt het gevonden nietwaar?" Margot's stem trilde van begeerigheid. Een glimlach als een schaduw gleed over zijn ge zicht. „Ik geloof dat ik het vond, ja." Een minuut later klom Margot de trap op naar boven, naar de kamer, waar de vreemde die nacht geslapen had. Als een razende begon ze daar te zoeken. Maar niets, niets was er te vinden. Het oude huis behield zijn geheim vóór zich. De nacht kwam en ging voorbij. Dagen en nachten verstreken, maar de man, die het geheim van het oude huis in de Faubourg St. Germain kende, kwam niet terug. Toen begon Margot hem te zoeken. Ze moest en ze zou hem vinden! Hij alleen kende het geheim. En eindelijk vond zij hem. Het liep tegen den avond, toen hij uit de Banque de France kwam, en in een wachtende auto stapte. Oogenblikkelijk riep Margot een taxi aan, en volgde den man. De wagen hield stil voor een imponeerend huis in de Champs Elysées. Margot sprong uit de taxi en volgde den man in het huis en in een kamer. Hij bemerkte haar aanwezigheid pas, toen zij op hem toekwam en hem zei: „Monsieur, ik heb het huis niet laten afbreken. Omdat U niet terug kwam, heb ik gewacht." Hij keek haar verbaasd aan. „Herinnert U zich de kamer?" ging zij door. „Rue du Bac. De roovers, die de schat achterlieten?'' Herinnering verhelderde zijn gelaat. „Maar er waren geen rcoverszei hij rustig. „Geen roovers? Waar zijn de schatten dan?" kijfde Margot's stem. „Ach ik vond, wat iemand nu eenmaal vinden kan aan kostbare dingen, die hij in hot leven ge kend en verloren heeft." „En U nam het niet weg?" vroeg Margot, en haar oogen keken hem verwilderd aan. Hij schudde het hoofd. „Dat kon wel haast niet. Ziet U. ik kwam, om een verloren droom te zoeken. Ik woonde daar een maal, als een hongerend kunstenaar in de tradi- tioneele dakkamer, tot eindelijk één van mijn boe ken succes had en de droom was verloren.". MARIANNE VILLÈS. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven, dat na een zacht en kalm lijden is overleden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. Echtgenoote van K. LANGED1IK, in den ouderdom van 56 jaar. Uic aller nsnm K. LANGEDIIK. Langereis, Winkel. 23 Nov. 1935. WITTE KRUIS Afd. Barsingerhorn MAANDAG 2 DEC 1935, 's avonds half acht bij A. DE GRAAF, Barsingerhorn Agenda: volgens Art. 13 van het re glement. Afd. Wietingerwaard. op Vrijdag 29 Nov. 1935, 's avonds half 8, in het lokaal van den Heer H. van der WOUDE. HET BESTUUR. W I ER1NGERWAA RD GEMEENTE-SECRETARIS. Met algemeene stemmen heeft de Raad j.1. Zater dag tot Secretaris der Gemeente benoemd de heer W. J. Los,, Gemeente-ontvanger. Zondagmorgen, direct na de godsdiensloefening, heeft een verkiezing plaats gehad voor vier leden van het Kiescollege, wegens periodieke aftreding van mevr. Van der HamKlos en dc heeren J. Koomen, H. Sijbrands en Jb. Haverkorn. Eerstgenoemde had to kennen gegeven liever niet meer gekozen te worden. De drie genoemde heeren werden met algemeene stemmen (14) herkozen, terwijl mevr. Haringhuizen Boon na herstemming met den lieer P. Zeeman, werd gekozen. K O E O R A JULIANABORP. Uitvoering van Harmonie „Kunstzin". Zondagavond werd door de muziekver „Kunstzin'* de eerste uitvoering in dit seizoen gegeven. Er bleek onder het publiek nogal belangstelling te zijn hier voor, want de zaal was goed gevuld. Wel prettig voor een uitvoerende vereeniging, die toch moeite doet, om zoo voordeelig en goed mogelijk voor den dag te komen. Door den directeur, den heer .T. van Glabbeek, werd den aanwezigen een hartelijk welkom toege roepen, en een genoeglijken avond toogewenscht. Het muziekprogramma, bestaande uit een vijftal nummers, twee marschen, concert valse, een ouver ture en een fantaisie, werden met veel animo en zeer goed door de medewerkenden vertolkt, waar voor zij en directeur na elk nummer een dankbaar applaus in ontvangst mochten nemen. Na de pauze, die o.i te lang duurde, werd het vroo- lijk spel in twee bedrijven van Frils van Duinen, getiteld „Het weggestopte Pleegkind", door 2 dames en 4 heeren, opgevoerd. Dit spel. waarin een liefdes geschiedenis voorkomt en die voor alle partijen een gunstigen uitslag heeft, behalve den rentenier, die zijn macht overwonnen ziet. werd door de opvoeren-, den goed en tamelijk duidelijk vertolkt en was dan ook geen wonder, dat zij aan het einde een langdu rige ovatie in ontvangst hadden te nemen, die zeer wel verdiend was, en tevens tot bewijs diende, dat het in den smèak van het publiek was gevallen. Tot meerdere stijving van de recette werden een paar taarten verloot. De heer Van Glabbeek bracht dank voor de betoonde belangstelling en toen was het bal met muziek van de Kunstzin-Band. Winkelnieuws. Onder toeloop van veel belangstelling, heeft de heer G. de Croos Zaterdagmiddag zijn nieuwe groenten- en fruitwinkel aan den Proeftuin weg, hoek Jacob van der Veerstraat geopend. Velen hadden van hun be langstelling blijk gegeven door het zenden van bloe men, zelfs vanuit Rotterdam. De mooie ruime winkel biedt een gezelligen aanblik. De nieuwst soort weeg schaal is aangebracht en alles, ook de voorraad, is er op gericht, de clientèle zoo vlug mogelijk te bedienen. Bij de opening werd aan eiken kooper iets extra's verstrekt naar gelang van het besteede bedrag. Het geheel heeft de straathoek daar wel verfraaid en wij kunnen den ondernemer niets beters doen dan succes in zijn nieuwe zaak toewenschen. ALKMAAR, 23 November 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 paarden f 100350; 1 melk koe; 3 nuchtere kalveren (slacht) f 612; 4 scha pen (vette) f 15.50; 4 bokken en geiten f 411.. ALKMAAR, 23 November 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald, boter: groothandel 72.577.5 cent en kleinhandel 7580 cent. Hanedl goed. Kipeieren f 4—5.75, Han del goed. Eendeieren f 3. ALKMAAR, 23 November 1935. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 100.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 4.70—5.30 58—60 Kg. f 5.10—5.30, 60—62 Kg. f 5.30—5.60, 62— 64 Kg. f 5.50.80, kleine eieren f 3.404,40, eend eieren f 2,302.50 per 100 stuks. NOORDSCHARWOüDE, 25 November 1935. Aanvoer: 650 Kg. peen f 1.50, kleine peen 80 ct.; 1300 Kg. roode kool f 3.704.70. BROEK OP LANGEN DIJ. Zr> Nov. Aangevoerd: 1525 Kz. aardanpelen blauwe eigenh. f 3.10, bl. aardapp. f 2.50—3.30, Friso f 1.60, 6000 Kg. uien f 1.702.10, drielingen f 11.10, grove f 2.40— 2.50, gele nep f 3.50, 2850 Ktr. peen f 1.20—1.40, 9000 Kg. roode kool f 1.80—6, 9200 Kg. gele kool f 1.30— 5.40, 11000 Kg. D. witte kool f 0.90—4.G0, 950 stuks andijvie f 0.50—0.70»

Schager Courant | 1935 | | pagina 3