Scha gen-nieuws. Maandag 25 November 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9858 Berger Sportvereeniging. SPORT VAN ZONDAG D.T.S.SC HAGEN. 7- De Scha gen achterhoede faalt. Modder- ballet aan den Langendijk. Schagen heeft het in Oudkarspel niet kunnen bol werken tegen de blauw-witten. Het D.T.S. elftal heeft op kranige wijze partij gegeven en van alle haar ge boden kansen geprofiteerd. Dit niet alleen doch het spel van D.T.S. was een tikje beter dan van de geel zwarten. Dat D.T.S. het tot zeven doelpunten heeft kunnen brengen ligt hem hoofdzakelijk aan het vol komen falen van de Schagen achterhoede, uitgezon derd spil Rus. Toen men bij Schagen ook deze nog uit de halflinie haalde na de rust en verwisselde met Middelbeek, was het heelemaal gedaan. Om tot een beter geheel in de Schagen achterhoede te komen, dient men er verandering in te brengen. Er is nog geen wedstrijd door Schagen verloren of de oorzaak was te vinden in de achterhoede. Een enkele maal weet diezelfde achterhoede aardig werk te doen en dan kan men er ook bijna niet langs komen. Dat trof Strandvogels indertijd en ook een week of wat geleden N.V.V. Verder is het absoluut mis met de achterhoede. Een verbetering lijkt ons te zijn als men naast Vlottes, Middelbeek weer opstelde en Groo- tes in de halflinie, want op deze manier zullen niet veel wedstrijden tot een overwinning gebracht kun nen worden. Bij D.T.S. speelde de ploeg vrij goed. Keeper Plak- man maakte eenige fouten, terwijl de anderen het onderling mopperen achterwege moeten laten. Doet men dat dan zullen zeer zeker meerdere overwin ningen volgen. De wedstrijd ving aan met een Schagen aanval, waaruit direct Dekker keeper Plakman op de proef stelde. Deze gaf echter direct niet thuis en retourneerde de bal op goede wijze. Bij een corner op het Schagen doel zien we den arbiter zich buiten het strafschopgebied opstellen. Eon vreemde plaats om een goed overzicht te hebben bij het nemen van een hoekschop. We zagen dan ook direct eenige D.T.S.ers hiervan profiteeren en dicht op de doellijn staan. Beide partijen hebben 12 minuten noodig om het terrein te verkennen. Dan is het D.T.S., dat het eerst tot een goeden open aan val overgaat. Haar linksbuiten geeft een afgemeten voorzet. Dekker weet den bal te bemachtigen, draait om Grootes heen, een knal, en ver buiten het be reik van Arnoldus verdwijnt de bal in het net. 10. Geen minuut daarna krijgt dezelfde speler een dod van een kans. Thans mist hij echter jammerlijk. De bal huppelt vroolijk langs het Schagen doel, en wordt vervolgens gemist door de geheele D.T.S. voorhoede. Kansen zijn er genoeg. Ook aan den anderen kant. Het gaat er alleen maar om welke partij het meest van de haar geboden kansen zal weten te profiteeren. Als Kooij. op Plakman terugspeelt kan deze den bal ternauwernood stoppen. De Schagenaren beginnen er ook even beter op te zitten, zonder echter het spel te benaderen, wat ze te zien gaven tegen N.V.V. In de 20e minutt heeft Boon tjes dan eindelijk succes als Middelbeek hem den bal in vrije positie toespeelt. Op handige manier weet hij tusschen de D.T.S. backs door te glippen en de stand is gelijk. 1—1. Wie gedacht zou hebben dat de wedstrijd nu van beter gehalte zou worden, had mis gerekend. Het bleef een partijtje voetbal waar zeer weinig span ning en enthousiasme in zat. Als Carnas in buiten spel positie staat, ontgaat den arbiter dit. Vlottes kan den bal net op het nippertje nog corner trappen. Deze corner goed genomen, wordt door Tromp op fenomi- nale wijze ingeschoten. De bal gaat net langs de paal en was zeker onhoudbaar geweest voor Arnol dus. Het harde schot wordt echter door hem uitste kend corner geslagen. Deze levert niets op. D.T.S. leidt opnieuw als Carnas den bal ontvangt en gezamenlijk met Kooijman er vandoor gaat. Uitstekend samenspel tus schen deze twee spelers, waaraan de Schagen achter hoede niet aan te pas kwam, brengt tenslotte Car nas voor Amoldus en geeft D.T.S. opnieuw .de leiding 2—1. Geen minuut daarna ligt de bal achter keeper Plakman. Een ver schot van W. Rus vangt Plak man, maar wordt op faire wijze aangevallen door Middelbeek. Hierdoor draait keeper Plakman rond en constateert de arbiter goal. 2—2. Hoe de scheids rechter het heeft kunnen constateeren, begrijpen we nog niet. Hij toch stond ver buiten het strafschop gebied en kon het onmogelijk zien of de bal de doel lijn geheel en al was gepasseerd. Enfin, de stand was weer gelijk. 2—2. Vijf minuten diarna heeft D.T.S. opnieuw de lei ding. Bij een ver schot laat Arnoldus de bal los. Toe stormende D.T.S.'ers worden afgehouden, waarna R. Rus weg zal werken. Het ging echter door den gladden bal verkeerd, waarna hij zelf scoorde. 32. Voor de rust krijgt Schagen nog de kans om gelijk te maken. Boontjes schiet de bal recht in Plakmans handen uit een vrije kans, wat even daarna door Middelbeek nagedaan wordt. Zonder verandering breekt de rust aan. Wat in de rust is besproken, weten wij niet. Maar Schagen heeft een groote fout uitgehaald door R. Rus van de spilplaats af te halen en naar de links binnenplaats te verhuizen. Middelbeek zette men linkshalf en E. Rus spil. De halflinie werd hierdoor zoo zwak, dat de D.T.S.'ers daarvan in het geheel geen hinder meer ondervonden. Verklaarbaar is daarom'de uitslag 74. De Schagen voorhoede werd beter, maar de achterhoede zwakker. Direct na de rust krijgt Dekker een pass van Boontjes. Snel toe- loopende weet keeper Plakman echter net op hét nippertje te redden door zich voor den bal te wer pen. Als Boontjes de bal aan W. Rus afgeeft, zet deze goed voor. Opnieuw krijgt Boontjes de bal, komt in duel met Kroon en wint. De bal gaat naar Dekker, die een keihard schot afvuurt wat ver bui ten het bereik van keeper Plakman de paal beukt, om al draaiende achter te gaan. Als Grootes ge deeltelijk miskopt, krijgt Kooijmans een kans. Van grooten afstand schiet hij op doel, waar de verkeerd opgestelde Arnoldus geen kans heeft de bal te stop pen, 42. Nu krijgen we een periode van een strijd tusschen de goed spelende D.T.S.-voorhoede, die goed gesteund wordt, door haar halflinie en een zeer zwak spelende Schagen achterhoede. Het. is te begrijpen dat men hier tegen niet opgewassen was. Als Arnol dus een bal verkeerd beoordeelt, is het 52. Het pleit is thans vrijwel beslecht ten gunste van D.T.S. Wel zorgt W. Rus nog voor wat spanning om den achterstand te verkleinen met een mooi boogschot, 53, maar veel gaf dit niet. want geen minuut la ter heeft Carnes den stand op 6—3 gebracht. En als Harry Kuiper een uitstekende voorzet geeft, is het Tromp die in eenen den bal in het net maait, X3. Dat wordt de Schagenaars toch te bar. Er wordt dan nog even goed gespeeld. Eerst kogelt R. Rus vlak langs. Dan beukt een schot van Dekker de paal. Als Dekker een pass geeft tusschen de D.T.S. backs door, staat de Moor buitenspel. De arbiter laat kalm doorspelen. W. Rus zet voor en uit een kluwen spelers scoort de Moor, 74. Hierna heeft Schagen nog even pech. Boontjes weet tusschen de backs en langs den keeper te komen. We denken reeds aan een doelpunt, doch de bal vliegt tegen de paal. Nog eenmaal kan D.T.S. dan aanvallen. Harry Kuiper zet goed voor. Dekker kogelt hard in, maar thans is Arnoldus op z'n post en stompt al vallende de bal op goede wijze corner. Als deze wordtg eno- men fluit de arbiter inrukken. De uitslag geeft de verhouding niet weer. Wel heeft D.T.S. verdiend gewonnen, maar een verschil van drie doelpunten is te veel voor dezen wedstrijd waarbij beide partijen even zwaar waren. Voetbal is een spel van geboden kansen. En D.T.S. heeft van de haar geboden kansen uitstekend gebruik ge maakt. De scheidsrechter kon ons niet bekoren. Een geluk dat de wedstrijd op zeer vriendschappelijke wijze werd gespeeld. SCHAGEN 2—OUDESCHILD 1, 3—L Schagen 2 wint weer. Ten tweede male in cuccessie heeft Schagen 2 gewonnen. Thans moest het sterke Oudeschild 1 het ontgelden. Reeds verleden week schreven wij, dat thans na de diverse veranderingen terdege rekening met Schagen 2 gehouden moest worden. En het is zoo uitgekomen ook. Oudeschild is geklopt met 31 en het had ook een grootere nederlaag voor Oude schild kunnen zijn. Het Schagen 2-elftal speelde een uitstekende partij voetbal. Het samenspel was af en het onderling begrijpen was uitstekend. Peetoom als back is op dreef en we kunnen gerust neerschrijven, dat hij na nog enkele wedstrijden zoo door te gaan zeer zeker Grootes zal overtreffen. Peetoom speelde zekerder, kijkt beter uit en plaatst stukken beter. Technisch is hij beter onderlegd dan Grootes. Gis termiddag was hij het grootste struikelblok voor de Oudeschildploeg. Naast hem speelde Slikker, die ook aardig op dreef was. In de halflinie viel Weeland door z'n goede werk op. De voorhoede van Schagen 2 telt eenige uitstekende krachten. Zoo heeft bijvoorbeeld de elftal-commissie ten on rechte Schoorl uit de voor hoede van Schagen 1 ge haald en naar het tweede gedegradeerd. Deze speler is toch stukken beter dan eenige, die momenteel in Schagen 1 staan. Oudeschild nam na goed werk hunner voorhoede de leiding, 10. Veel plezier hebben ze er niet van, want de geel-zwarten zitten er op als leeuwen. Er wordt bijzondere aandacht aan het plaatsen be steed, wat tengevolge heeft dat Schagen 2 meer aan vallend op kan tx-eden. D. Schoorl brengt de par tijen nog voor de rust op gelijken voet. Na de rust zijn de geelzwarten niet meer te hou den. Keer op keer ontkomt het Oudeschild-doel aan een doorboring. Het kan niet anders of er moet een Schagen-doelpunt komen. Paulusma geeft Schagen 2 tenslotte de leiding, 21. Als de Oudeschild-keeper over een schuiver van de Vries heen maait is het kort daarop zelfs 31. Meerdere kansen ontstaan, doch Biersteker en de Vries schieten hoog over. De Schagen-achterhoede met Peetoom aan het hoofd voorkomt verdere doelpunten van Oudeschild en als de arbiter inrukken fluit, is Oudeschild geslagen. SCHAGEN 3—N.V.V. 3, 5—1. Schagen 3 maakte met N.V.V. 3 korte metten en sloeg ze met 51. De rust ging reeds in met een vrijwel veilige 3—0 voorsprong. Het veld was glad en speelde de spelers zoo af en toe parten. Vooral in plaatsen kon men bemerken dat het veld glad was.. Niettegenstaande deze handicap heeft Scha gen 3 goed gespeeld en verdiende de overwinning ten volle. ARBEIDERSSPORTBOND. Schakels was weer eens vrij, wat bijna om de andere week geschiedt. Een uitslag van deze klasse bereikte ons nog net op tijd. Hoorn 1 en Hoorn 2 speelden tegen elkaar welke broederlijke wedstrijd door liet eerste met 3—1 werd gewonnen. R.K» Voetbalvereen. S.R.C. De aangekondigde wedstrijd S.R.C. 1 tegen Rood Wit 1 uit 't Veld kon wegens de slechte gesteldheid van 't veld aan den Nesdijk geen doorgang vinden. Vanzelfsprekend ging daarom de Juniorenwedstrijd S.R.C.-jun. tegen S.D.S. jun. ook niet door. Het tweede elftal speelt een slechten wedstrijd en verliest. Iets wat niet had gehoefd, maar er zat geen gang in. Een nuttige oefening voor de adspiran- ten. Aan den competitiewedstrijd tusschen de B.S.V.- reserves en het derde elftal van Alkmaar ging een vriendschappelijke, ontmoeting vooraf tusschen de a-adsp. van M.E.V.O. uit Alkmaar en een adsp.- combinatie van de Berger club. De M.E.V.O.-jongens, die hier onbekend waren heb ben een prettigen indruk achtergelaten, al stond hun spel dan ook op een niet bijster hoog peil. Voor de B.S.V.-jongens was dit treffen een nutti ge oefening. Ook voor de elftalcommissie. Het-a-elf- tal was voor ditmaal eenigszins gewijzigd, daar Dik Zwakman, Jan van der Plas, Wally Rensink en Wim Nap er in uit de b-ploeg waren opgenomen, terwijl Hans Busselman van de rechter naar de linker vleu gel was verhuisd. Om met deze laatste verandering te beginnen, kunnen we niet dadelijk spreken van een mislukking. Integendeel, na de rust vooral heeft Busselman aardig werk gedaan, al liet hij zich nog- te veel verleiden, om naar het midden af te dwalen. Naar onze meening kan echter de proef nog wel eens worden herhaald. Wim Nap heeft als rechtsbinnen een zeer nuttige partij gespeeld en was uitstekend in zijn samenspel met Louis DameS en Jan Eriks. Jan v. d. Plas deed eveneens bij herhaling ver dienstelijk werk, doch we zien toch voorloopig al thans liever Kuipers op de spilplaats. Al was het alleen maar, omdat Kuipers veel agressiever is. Wally Rensink kon natuurlijk Kobus Kramer niet vervangen, dat was ook trouwens de opzet niet. We hebben weer bewondering gehad voor het harde (Werken van den kleinen halfback, die van geen op geven weet, al schiet hij dan ook in techniek veel te kort. Dick Zwakman heeft als linksback een aardige partij gespeeld en wist van opruimen. Toch zouden we hem eerst nog eens tegen een zwaarderen tegen stander moeten zien spelen, teneinde hem beter te kunnen beoordeelen. Het was een vlot partijtje voetbal, dat de jongens ten beste gaven en de drie-nul overwinning was dan ook ten volle verdiend. Dat die overwinning niet grooter werd, dankte M.E.V.O. aan haar doelverde- diger, die heel wat fraaie schoten eruit heeft gehou- ALKMAARSCHE BOYS—VOLEWIJCKERS, 2—0 Het terrein van onze rood-witgeblokten schijnt voor de Volewijckers er een te zijn., waarop voor hen geen zegen rust. Met 20 moesten ze de meer derheid der Alkmaarders erkennen in een wedstrijd, waarin ze fraai salonvoetbal hebben vertoond, maar waarin ze het vijandelijk doel niet een enkele maal konden vinden, omdat het hen ten eenen male aan schotvaardigheid ontbrak. En zoo hebben we een ontmoeting aanschouwd, die zich heeft gekenmerkt door een overwegend sterker zijn der gasten en waarin de Boys zich beperkten tot onophoudelijke en gevaarlijke uitvallen, waarmee ze, dank zij hun ontzettend fanatisme en ééns met de krachtige hulp van den scheidsrechter, twee doelpunten wisten te scoren. Technisch waren de groen-witten de meerderen, maar aangezien een goal het eenige is wat telt en de Boys voor het doel veel gevaarlijker waren, is de uitslag feitelijk een zeer normale te noemen. Direct na den aftrap verplaatsen de Boys op de helft van de bezoekers. De aanval werd opgezet door Indri, die goed voorzette, maar de Volewijckers wisten het gevaar af te wenden. Onmiddellijk daar na werden de rolletjes omgedraaid en werd Kee- sen, die aanvankelijk wat zwak leek, maar later goed op streek raakte en toen een massa nuttig werk verzette aan den tand gevoeld. Het resul taat der groen-witten was een corner, die echter zoo als verreweg de meeste uit dezen wedstrijd, achter het doel werd geplaatst. Nadat het rood-witte doel wederom een hachelijk moment had doorstaan, was het weer Indri, die het leer opbracht en zijn run besloot met een goed schot. Intusschen hebben de Volewijckers het beste deel van het spel. Hun combineeren is uitstekend, ze blijken techniek en balcontrole te bezitten, maar van schieten blijken ze niet de minste notie te heb ben. We telden in het eerste gedeelte van den wed strijd niet minder dan zes corners voor de Vole wijckers, waartegen de Boys niet een enkele wisten te plaatsen. Enkele uitstekende kansen werden door de gasten niet waargenomen, af en toe hadden ze ons inziens den bal slechts voor het inschieten, maar de schoten raakten kant noch wal en de score bleef blank. Nu echter kwamen ook de Boys feller opzetten, ze forceerden enkele corners en op een gegeven oogenblik meenden we v. d. Hilst het eerste punt voor de thuisclub te zullen zien maken, toen hij alleen voor den Amsterdamschen doelman stond. Maar zijn schot ging over en de kans was voorbij. De Volewijckers waren de eerste maal door het oog van een naald gekropen. Dat gebeurde even later nog eens. toen de bal eerst van de bovenlat bijna loodrecht naar beneden ketste, toen wederom werd ingeschoten, doch tegen de zijpaal terugsprong. Verandering kwam er echter voor ds rust niet meer en het half-time ging in met 0—0. Na de thee zagen we, voor wat de Volewijckers betreft, een herhaling van de eerste speelhelft. Fraai spel in het veld, maar een hopeloos gepeuter voor het doel, waar de backs van de gastheeren over het algemeen weinig moeite mee hadden. Het eerste kwartiertje evenwel was voor de Boys, die tegenover de techniek der bezoekers hun élan stelden en daarmee een tijd lang het heft grooten- deels in handen wisten te nemen. Ook nu echter kwam het nog niet tot doelpunten. De eerste goal voor de rood-wit geblokten kwam eerst, toen het spel weer meer verdeeld was, uit een open aanval. En daarmee gebeurde, wat we reeds hadden zien aanko men. De Boys hadden de leiding genomen en met nog ongeveer 20 minuten spelens voor de boeg, zetten ze er van nu af aan alles op om den voorsprong te be houden of, zoo mógelijk te vergrooten. In dit laatste slaagden ze inderdaad, toen de scheids rechter hen even later een penalty toekenden, door dat een der backs v. d. Hilst vloerde, een straf ove rigens, die ons rijkelijk zwaar scheen. De strafschop werd uitstekend genomen en de stand was 20 voor onze stadgenooten, die daarmee, practisch gesproken, binnen waren. Dit leek ook inderdaad het geval te zijn. De groen- witten zetten hun fraaie onproductieve spel voort tot het einde en slaagden er dus niet in Keesens heilig dom te vinden. De tijd begon intusschen te dwingen en langzamerhand werd het duidelijk, dat de Boys deze enerveerende wedstrijd hadden gewonnen. Wel iswaar moesten ze er voor vechten tot de laatste secon de, maar ze stonden als een muur en toen het slot signaal weerklonk, waren de beide puntjes in Alk maar gebleven en hadden de Volewijckers een ne derlaag te pakken, die ze vermoedelijk wel als on verdiend zullen betitelen, maar die toch een logisch gevolg was van hun totaal onproductieve speelwijze. Het elftal der Boys, dat in totaal gewijzigde op stelling was verschenen, kon als geheel wel bevredi gen. Vooral Pater, die op het eind van geen wijken wist, dunkt ons een versterking. Ook v. d. Hilst, die zijn oude vorm terug schijnt te hebben gevonden, was een aanwinst van beteekenis. Toch achten we hem meer een half-speler dan een mid-voor. Poeskoke was zwak en o.i. zijn plaats in het elf tal niet waard. We zouden liever Brouwer weer naar voren hebben en b.v. Weel als rechtshalf. Kwa- dijk ten slotte zwierf te veel over het veld. Hij is een uitstekende speler en zooals hij nu te werk ging, beteekende dit wel een versterking van de ver dediging, doch in de voorhoede ontstond een groot hiaat, dat, indien te gelegener tijd eens doelpunten noodig mochten zijn, zich zal wreken. De hoofdzaak intusschen is, dat gewonnen werd van de goed-spelende Volewijckers, Vergissen we ons niet, dan beginnen de Boys hun Inzinking aar dig te boven te komen. den. Vooral na de rust. De doelpunten maakten Bus selman, Eriks en v. d. Berg Was het spel van de adspiranten een genot om naar te kijken, hoe heel anders was de strijd tus schen B.S.V. 2 en Alkmaar 3. Op papier had Bergen een zeer goed elftal, maar in de werkelijkheid leek het op niet veel. In den beginne was de achterhoede als een zeef, lieten de half-backs zich keer op keer passeeren en misten de beide backs de gemakkelijk ste ballen. Alkmaar was dan ook onmiddellijk in 't offensief en toen bij een der aanvallen de Jong een blunder maakte, kwam de middenvoor der gasten vrij voor van Diepen te staan. Ofschoon het schot niet hard was, maakte ook de doelman een fout en 't was 10 voor Alkmaar. Tot overmaat van ramp bleek ook de voorhoede van B.S.V. tot weinig goeds in staat. Wel deed in den beginne de rechtervleugel aardig werk, doch al heel gauw zakte het spelpeil en ging er niet dó minste kracht meer uit van den aanval. Wederom scoorde Alkmaar, wederom door een fa len van de achterhoede der thuisclub. Zoo ging de rust in met een 20 voorsprong voor de gasten. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spelletje, totdat eindelijk backs en middenlinie er beter in kwamen» De kanthalfs volgden het voorbeeld van den spil ten Herkei; bleven niet langer angstvallig achter, doch trokken mede ten aanval, de beide achterspe lers de Jong en Maarten de Beurs werden trapvas- ter en lieten zich zoo gemakkelijk niet meer pas seeren. Maar toen trad eerst recht de onmacht van de voorhoede aan het licht. Er werd lang niet ge noeg op den bal gezeten, terwijl het spel veel te kort werd gehouden. Alleen aanvoerder Ludding zat er geweldig op en opende keer op keer fraai naar de vleugels. Maar v. d. Grijspaarde links en Kortenschijl rechts waren te langzaam. Het spel van laatstgenoemde was bepaald -ergerlijk. Dat ie mand technische fouten maakt en steeds te laat is met het afgeven van den bal, is te vergeven, doch dat een speler verlangt, dat hem het leer vlak voor de voeten wordt gelegd en anders een voudig niet aan het spel wil deelnemen, dat kan niet door den beugel. Ofschoon B.S.V. herhaaldelijk in den aanval was, werd het ver in de tweede helft voordat Flurschütz met een fraai schot via den paal er 12 van maakte. Voordien had Jan Ludding geen geluk gehad met een harden kogel en was het pech voor Jan Halff dat twee mooie kopballen van hem vlak naast gingen. Ook v. d. Grijspaarde bracht twee opge legde kansen jammerlijk om zeep. Over het alge meen werd er veel en veel te weinig geschoten; vooral Flurschutz, die dikwijls technisch klap werk deed, had vaker een kans moeten wagen. Het ging alles te stroef; zonder het noodige enthousiasme. Het tweede heeft dus weer verloren en het meest spijtige is, dat het niet had gehoefd. Want zwakker was B.S.V. in geenen deele. Alleen de jongens wis ten van de kansen geen gebruik te maken, zelfs niet toen de Alkmaar-speler v. d. Nes naar de kleedkamer was gezonden en de gasten met tien man speelden. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp 1Strandvogels 1, 13. Schagen 3N. Niedorp 3, 51. N. Niedorp hopeloos uit vorm, Ook de derde thuiswedstrijd van N. Niedorp heeft niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Het be zoekende Strandvogels-team slaagde er in haar eerste overwinning in de vierde klasse te behalen. Het dient tot hun eer gezegd te worden, verdiend gewonnen ook. Wel heeft N. Niedorp minstens net evenveel schoringskansen gehad, doch de voorhoede was niet bij machte meer dan éénmaal van deze kansen te profiteeren. et is wel treurig egsteld met de productiviteit der Niedorper aanval, enkele spe lers uitgezonderd, is géén der voorspelers in staat een behoorlijk gericht schot te lossen. Het zegevie rend Strandvogels-elftal bestond uit: Zilver; Bou- man, de Vries; Mantel, Zwaan, Bakker; Karemaker, Cnossen, Rooker, Klinker, Streicher. Het Niedorper elftal was hetzelfde elftal als de eerste», tien minuten tegen Schagen. De wedstrijd is maar enkele minuten oud of Faus heeft reeds enkele goede kansen tot doelpunten gehad, maar waar of dat eens zoo goede schot van onze links binnen is gebleven weten we niet, zeker is dat hij het den laatsten tijd finaal kwijt is, hij is daar mee jammer genoeg niet de eenigste. Sepers deed ons het beste verwachten, door na drie minuten goed door te zetten en N.N. de leiding te geven, 1-0. Klaver redt kort achter elkaar op fraaie wijze. De beide midvoors krijgen beiden een prachtkans door alleen voor den doelman te komen staan, zoowel Rooke als Sepers benutten deze kans niet. Door beide partijen wordt er slordig gevoetbald, wel aar dig opgezette aanvallen, de afwerking is echter slecht. Het publiek tracht door hun resp. favorieten luide aan te moedigen wat leven in de brouwerij te brengen, hetgeen zeer noodzakelijk is, daar er met weinig geestdrift wordt gespeeld. Het slaagt in den opzet wel eenigszins, vooral N.V.V., wordt wat ac tiever; zoo zendt de Weerd een geweldig schot in, waarmede de uitloopende Zilver de grootste moeite heeft. Kaaij passeert de geheele Strandvogels-de fensie, maar aan schieten komt hij niet toe, de te ruggekomen backs weten hem ten laatste nog den bal te ontfutselen. Met N.N. in den aanval kondigt scheidsrechter de rust aan. Werd er voor de rust rommelig gespeeld, we meenden al dat het nu niet slechter, kon, het ging na de thee nog slechter. Van sijsteem was geen sprake (nooit geweest ook); het eenige wat op systeem leek was dat als N. Niedorp een aanval had, zij het halve Strandv.-elftal tegen over zich zag om het gevaar te keeren; hr*d de Strandvogelsploeg een aanval dan stonden daar een aantal N. Niedorps te verdedigen. (Ook een systeem!) Het is een heen en weer getrap en ge loop op niets af. Het tribune-publiek geniet meer van de prachtige regenboog die in volle glorie aan den hemelp rljkt, dan van het geboden spel. Het was of deze boog voor Strandvogels het sein was om de zaken nu eens goed aan te pakken, en met succes Als er goed wordt gecombineerd, de Niedor per achterhoede gepasseerd en voordat Blokker weet wat er gaande is, is hij met een goed gericht schot gepasseerd, 11. Strandvogels geeft nu den toon aan, N. Niedorp komt in deze periode sporadisch over de helft. Er zullen 5 minuten na den gelijkmaker verloopen zijn als de Vogels de leding hebben genomen, 2—1. Nog zijn zij niet tevreden, als die bliksemsnelle rechtsbuiten, de Niedorper achterhoede weer eens te vlug af is, zet hij fraai voor, de midvoor kopt even fraai in, 3—1. E engoed doelpunt. Zoo heeft dus het hard werkende Vogels-elftal een 1—0 ach terstand omgezet in een vrij solide 3—1 voorsprong Een prestatie waarop de menschen uit Broeker-

Schager Courant | 1935 | | pagina 5