Succes-Purmersteijn 3-1 JÉ&Éir Uit onze omgeving. Ingezonden stukken. Ruimschoots verdiend. (Van onzen sportredacteur). Het is altijd plezierig als men bij een voetbalclub, waarover men weer eens schrijven wil, komt kijken en men mag van een overwinning getuige zijn. Vooral wanneer die zege zoo ondubbelzinnig is als vanmiddag op Wieringcn. SucOés, heeft haar elftal belangrijk gewijzigd. Vo rige week tegen Ahrends V.C. stond Koorn spil, Rij keés rechtsbinnen, Montulet linksbinnen en J. Lont links half. Aan deze proef werd in zooverre de hand gehouden dat alleen Koorn en Rijkers nu van plaats waren verwisseld, hetgeen naar onze meening een even verstandige maatregel was als die waarbij alle andere wijzigingen werden bepaald. Er zat muziek in deze ploeg. Zij weet van vlot spel en van het maken van een doelpunt en wij merkten tot óns genoegen dat er van het enthousiasme nog niets is verdwenen na al die vervelende nederlagen Toch willen we direct maar zeggen dat men voor al niet moet opmaken uit bovenstaande dat hier een kampioensploeg bezig was. Wel is het, na Zondag middag, onze overtuiging geworden dat Succes ook niet zoomaar als de toekomstige hekkesluiter moet worden beschouwd. Weliswaar kan 't er van komen, doch alleen als op onverstandige manier met de voor radige capaciteiten zal worden omgesprongen. Een van de krachtigste pijlen op de boog van Succes was het prijzenswaardige open spel. Het is niet de eerste maal dat we dit spelsysteem voor de Wieringers als dwingende eisch aanmerkten. Door royaal open spel werd de P.-achterhoede uiteengereten en tengevolge hiervan ontstonden tallooze hachelijke momenten voor het P.-doel. Indien S. iets gelukkiger was ge weest en het handige P.-keepertje zich niet zoo dek- selsch goed had opgesteld, zou men zeker een 6 of 71 overwinning hebben kunnen zien. Geheel in tegenstelling tot de speelwijze van de thuisclub probeerde P. het met kort spel. Dit systeem veroordeelt zichzelf als het niet door voetbalgoo chelaars wordt uitgevoerd. Deze speelwijze vereischt een fenomaie balbehandeling en de voorspelers die nen elkaar's gedachten en lichaamswendingen te kennen als die van hunzelf. Bij gewone derde klasspelers stokt het begrijpelij kerwijs veel te veel om eenig succes te hebben. Vooral tegenover een back als Schotting, die uit muntte door trapvastheid, al dient hij zijn wegwer ken te verbeteren, en de uitstekende Rijkers en J. Lont. Het is voor ons verborgen gebleven hoe P. met 51 van Helder heeft kunnen winnen. Niettegenstaande er verschillende aardige soepele voetballers in schui len, die naar onze meening zichzelf tot den neder laag doemden door verkeerde tactiek, telden we daarnaast zeker 3 a 4 spelers die of van huis uit of door hun hoogen leeftijd maar zeer matige spelers zijn. De keeper en de linksbinnen vonden we de bes ten. Van de midvoor, wiens faam reeds vooruit liep, hebben we een matigen indruk gekregen. Succes heeft de overwinning ruimschoots ver diend. Vooral in de eerste helft was zij aanzienlijk sterker en door onverklaarbaar toeval bleef de stand heel lang blank. De wedstrijd. Nadat P. de toss had gewonnen, die hoegenaamd geen voordeel kon bieden, nam S. al spoedig het initiatief om het feitelijk de gansche eerste helft te behouden. Men stelle zich voor dat S. „in het veld" misschien maar enkele procenten meerderheid toon de, maar „op den aanval" verreweg superieur was. Niet alleen door de veelvuldigheid van die aanval, len, maar ook door de gevaarlijkheid ervarï'vóor de be dreigde veste, omdat ze bij S. op de goede wijze Wer den opgezet. Na 7 minuten kreeg S. de eerste trefkans. Montu let werd door een trough-pass van Albert in staat gesteld om te doelpunten, maar zijn schot ging ra kelings naast. Dit zou niet de cenige tegenslag zijn, die Wieringen moest dragen, totdat het gemoed zich na vele weken mocht luchten. Ze op te sommen is nutteloos. Wel willen we de schitterende kopbal van Nan Koorn vermelden, die keihard in de hoek vloog maar even fraai werd gekeerd. Want na die misluk king kwam Succes onweerstaanbaar naar voren om eindelijk de ban te breken. Nan Koorn gaf een goede voorzet, waarop Albert op de hem eigen wijze door liep en scoorde (10). Dit geschiedde na 26 minuten. Eerst leek het alsof S. nu verder de score zou kun nen opvoeren. Maar zij had evenmin als te voren ge luk. Even voor rust kwam de tweede goal. De bra ve P.-keeper had al heel wat gekeerd, maar de kolos sale pil, die Koorn toen van grooten afstand loste was hem te machtig, (20). Het was niet zonder reden dat de naam „Lagendaal" luide opklonk. Zoo'n goal ziet men helaas zelden. Tweede helft. Na rust toonde P. zich met energieke plannen be zield. Er werd fanatiek aangevallen en 't werd op het gladde terrein een glijpartij waarbij het water hoog opspatte. De tweede helft was dan ook van mindere hoedanigheid dan de eerste. De spelers be gonnen hinder te krijgen van het zware veld, dat op den rand van afkeuring verkeerde. De schaal was in de eerste periode van de tweede helft ongeveer in evenwicht. P. bedreigde de goal van Posthumes meer dan voor halftime en het aan tal keeren dat P. maar steeds terugkwam ontlokte het publiek de begrijpelijke uitroep van: pak aan Succes, want anders verlies je je voorsprong. Reeds na 6 minuten evenwel was alle leed voor langen tijd geleden. Een razend snelle aanval over links eindigde met een voorzet die Nan Koorn op ving en meteen tot een doelpunt verwerkte (3—0) Hierna is het voorloopig wederom Succes dat de wet voorschrijft. Enkele kansen mislukke of stran den óp den P. keeper. Als scheidsrechter Mol een goal van Albert afkeurt. hij had even te voren een overtreding van P. gefloten op 25 M. van het doel, toen nog niet te zien was dat er uit den aan val een doelpunt zou komen komt P aanmerke lijk op en onderneemt enkele aanvallen, waarbij een lichte laksheid van S. een kolfje naar P.'s hand is. Mede doordien P. nu niet de fout maakt van kort spel en gepingel, breekt zij na 15 min. door. Een hard schot volgt, dat Posthumus achteruit vallende grijpt. Hierbij was hij evenwel het doelvlak gepasseerd, zoodat P. de eer had gered. (Natuurlijk liepen de meeningen over dezen goal tusschen de beide par tijen uiteen). Het laatste half uur van den strijd heeft zich ge kenmerkt door gemiste kansen, waarbij S. het leeu wenaandeel der teleurstellingen moest slikken, 't Was maar gelukkig dat Succes al dik binnen was, Hoe bitter had men anders de doorbraken van Cor Lont Schmitt en Montuled moeten bedenken die alle drie enkel en alleen door pech op niets uitliepen De rechtshalf van P. werd 7 min. vervangen omdat hij in het vuur van het gevecht een kleine aan varing had opgeloopen. Het einde kwam met een 3—1 zege voor Succes verdiend behaald op een ploeg die beneden de ver wachting bleef De S. midvoor lag al gauw overhoop met den P. back. In de tweede helft liet de scheidsrechter ze door een handdruk met elkaar verzoenen. Scheidsrechter Mol heeft geen gelukkigen dag ge had. Het kletsnatte terrein maakt het hem zwaar zich voldoende snel te vernlaatsen. Mede hierdoor ram hïi meer dubieuze bpsl'^sincpn dan lijden kan Dientengevolge kreeg men de indruk dat Mol zeer onzeker was van zijn hesluiten. De anders zoo uitste kende arbiter had zijn dag niet! PROGRAMMA K.N.V.B. 1 December. Afd. I. Eerste klasse: KFC—Hermes DVS; RCF - 1/SV; AJOHaarlem; SpartaXerxes; AjaxHl". Afd. II. Eerste klasse: DWSVUC; Feijenoord Excelsior; DHCBlauw Wit; StormvogelsDFC; HFCZFC. Afd. I. 2A: BloemendaalZeeburgia; EDOUW; AFC't Gooi; KinheimDOS; AlcmariaVrienden schaar. 2B: ZW-OWO; Velox—OSV; HilversumBFC; Hercules—Spartaan; West Frisia—WFC. 3A: KWAlkmaarsche Boys; VolewijckersHol- landia; HRCHelder; BeverwijkSucces; Purmer- steijn—Zaandijk. 4A: BKCAlkmaar; StrandvogelsDTS; Texel Andijk. Reserve-klassen. 2A: DWV 2—Alcmaria 2; Blauw Wit 3—KFC 2; DWS 3—Volewijckers 2; WFC 2— West Frisia 2. 3A: Alcmaria 3—Purmersteijn 2; ZFC 3—WFC 3; Hollandia 2—HRC 3; Kennemers 2—KW 2. (Sportkroniek). PROGRAMMA N.H.V.B. 1 December. IA: Alkm. Boys 2—CSV; Vrone—KFC 4; KW 3— OSV 3; Bergen 1—WFC 5; Zilvermeeuwen 2-ZFC 5. 1D: Succes 2HRC 4; AtlasPetten; Wieringer- waardJVC; Held. BoysHelder 3. 2D: Alkm. Boys 4—Alkmaar 2; DTS 2—Mevo 1; Egm. BoysKoedijk. 2E: Aartswoud—Sport; Flevo—Hem 1: Hollandia 4Oudendijk. 2F: Zeemacht—Oudeschild; MLD—Helder 4; Sparta 2Texel 2. 3D: Sport 2—OKB 1; VCLHauwert; Berkhout 2 —MFC 3. 3E: Alkmaar 3—Ursem 1; CSV 2—Akersloot 1; Alcmaria 5—Vrone 2; Schoorl 2—Egm. Boys 2. 3F: BKC 3BKC 2; HRC 7Succes 3; Zeemacht 2—Watervogels 2; HRC 6—JVC 2. 4F: DTS 3Alkm. Boys 5; OterleekAkersloot 2; Oudorp 2—Ursem 2; Koedijk 2—Mevo 2. 4JDirkshorn 1Callantsoog 1; N. Niedorp 3— BKC 4; Callantsoog 2—Petten 2; DOSKO 2—Sparta 3; Wieringerwaard 2—Dirkshorn 2. 4K: Flevo 2Hem 2. Adsp. K: Uitgeest a—Alcmaria a; Alkm. Boys d— DTS a; Vrone aAlcmaria b. Adsp. L: CSV aSchoorl a; Alcmaria c-Bergen a. Adsp. M: Bergen b—Koedijk a; Uitgeest b—Alc maria d. Adsp. P: Flevo a—Hem a; VCL a—Hauwert a. Adsp. R: HRC b—HRC a. Adsp. S: Helder cSucces a. Adsp. T: Helder eSucces b; HRC eHelder e. ANNA PAULOWNA. De Poldersche voetballers waren heel slecht te spre ken over den Hoornschen scheidsrechter Smit, die te Andijk gefloten heeft. Nu weten we wel dat men op andere plaatsen gauw geneigd (en vaak met re den) is om een glimlachend gezicht te trekken als de scheidsrechter bij een nederlaag gesleept wordt. Maar zooals dat met die penalty ging in het K.N.V.B. overzicht zult u er meer over kunnen le zen was het toch in strijd met de bestaande be grippen van voetbalrecht. B.K.C.'s kans is wel verminderd, maar evengoed zal zij Zondag haar beste beentje voorzetten tegen Alkmaar. Daar ook Texel nog naar de Kleine Sluis komt, kan B.K.C. nog heel wat roet in het eten gooien en zelf het profijt ervan trekken. B.K.C. 2 maakte Succes 3 met 100 in. Keijzer was top-scorer met 5 doelpunten; dan volgt A. Har der met 4 en Jac. Post maakte er nog een. Kees de Schipper, die in het vierde in de voorhoede heeft ge speeld, stond weer onder de lat. Daar hoort hij ook thuis. B.K.C. 4 werd met 60 door Wieringerwaard 2 ge slagen. We vingen hier en daar nog enkele gesprek ken op, die B.K.C.'ers met D.O.S.-spelers hadden ge had. De achterhoede TauberVan TeulingenPrins, wil den ze zoo meteen met de hunne ruilen. Lange Jan de Schipper vonden ze een der besten van het veld, omdat hij kijk op het spel heeft en keurig afgeeft. Toen Alcmaria's 3—2 nederlaag tegen D.O.S. Zon dagavond door de radio klonk, moeten enkele B.K.C.'ers een borst hebben opgezet van trots! WIERINGERWAARD. ..Wieringerwaard 1Succes 2, 50. .B.K.C. 4Wieringerwaard 2, 06. Een fortuinlijke dag. De roodbroeken kunnen over den afgeloopen Zon dag tevreden zijn. Alle punten welke te behalen waren, kwamen binnen. Om 12 uur slaagde W.W. 2 er in, met behulp van de twee overgeschreven Kolhorn-spelers Wagen en Herman, om B.K.C. 4 met 6—0 op eigen veld klop te geven. In tegenstelling met de vorige competitie weten de reserves zich in dit seizoen goed te hand haven. Om kwart over twee ontving W.W. 1 op een slecht te bespelen veld Succes 2. Ook nu zagen de Wieringers geen kans om de beruchte roode lan taarn, het bewijs van de hekkesluiters, over te ge ven. Met deze voortgang ziet het er voor de blauw zwarten duister uit. De wedstrijd. Hoewel scheidsrechter Augustein het veld onbe speelbaar achtte, werd er na enkele conferenties be sloten, om den wedstrijd toch te laten doorgaan. Onmiddellijk na den aftrap werd er een hoog tem po ingezet, speciaal Succes liep zeer hard van sta pel, De eerste aanvallen zijn voor Succes. Langza merhand probeert W.W. met enkele tegenaanvallen de S.-defensie uit het verband te krijgen. Het spel is echter te kort om voorloopig te scoren. Na 10 minuten loopt Rob snel op een voorzet toe en scoort met een harden schuiver op den uiterstenh oek, 1— 0. Na dit doelpunt volgt een sterk overwicht der roodbroeken. De middenlinie beging echter te veel de fout, om de voorhoede niet genoeg te steunen. Het wegwerken van het S.-backstel was n.1. door 't modderballet voor het doel van dien aard, dat de ballen een gemakkelijke prooi waren voor de W.W. half linie, maar er werd te weinig profijt van ge trokken. Door onfortuinlijk schieten bleef het bij de kleine voorsprong voor de rust. Na de rust. Om 13 min. overd rie stelden de ploegen zich op voor de tweede helft. Reeds in de eerste minuut volgde en Succes-aanval, welke door Saai en Edelmoed met de grootste moeite bedwon gen kon worden. Dit was het sein voor de rood broeken. Bij een goed opgezette W.W.-aanval wordt de bal door den back van S. corner gewerkt. Deze wordtd oor Rob goed genomen en schitterend door Hazeloop ingekopt, 20. Dit doelpunt was onge twijfeld het mooiste van den wedstrijd. Enkele minuten hierna breekt K. Schenk door en plaatst langs den uitgeloopen S.-keeper, 30. W. W. wordt steeds sterker en de blauw-zwarten gaan met alle macht aan het verdedigen. Zeer jammer wash et. dat dp S.-rechtshalf de tactiek van „uit schieten" ging bezigen. Hoewel volkomen geoor- 'oofd. deed deze maatregel veel afbreuk aan het spel. Na 12 min. was het weer Hazeloop die scoor de, 4—0. S. speelt een verloren partij en ook W.W, t.gint het gemakkelijker op te vatten. De W.W- i 'hnkshalf bezorgde bijna S een tegenpunt, door de bal hard terug te spelen en nog wel in den uiter sten bovenhoek, welk schot met slechts groote moeite corner gewerkt werd. Voor het ingaan van het laatste kwartier was het de middenvoor van W.W., die den voorsprong vergrootte, 50. Behoudens het, voorh et publiek vermakelijke in- termezo, dat scheidsrechter Augustein. ook met de modder kennis maakte, door een valpartij, eindigde de wedstijd als de beroemde nachtkaars. PETTEN. PETTEN I—J.V.C. I. 1—0. Petten is er in geslaagd de prognose van onzen sportredacteur ten spijt, het bezoekende Julianadorp met 1—0 te verslaan en dit wèlverdiend. Met uitzon dering wellicht van het eerste kwartier na de rust, had P. het beste van het spel. Doch de vele gebo den kansen bleven soms op onverklaarbare wijze on benut,bovendien heeft zich keeper Post in het J.V.C. doel uitstekend geweerd. Ten lange leste er was maar een klein kwartier meer te spelen moest deze dan toch zwichten voor een schot van dichtbij van Boon tjes. De aanvallen van J. droegen door het resolute ingrijpen van P.'s verdediging half-line en backs, meestentijds geen bijzonder gevaarlijk karakter. Met genoegen konden we constateeren dat het wederkee- rig begrijpen tusschen genoemde linies, hoe langer hoe beter wordt. Voorts fungeerde P.'s l.binnen. als een nuttige schakel tusschen halflinie en voorhoede. Mochten eindelijk de voorwaartsen de productiviteit wat weten op te voeren, dan zou met P. weer rekening gehouden moeten worden. Ondanks de gesteldheid van het terrein, werd in 't algemeen behoorlijk spel vertoond. Scheidsrechter J. Augustein leidde kalm en correct. SCHOORL. De ..edstrijd Atlas I—Schoorl I vond geen door gang, wegens afkeuring van het Atlas-terrein. Schoorl III speelde tegen Vrone II en won maar liefst met 80. Ruststand 40. Dadelijk was te zien dat Schoorl veel sterker was dan Vrone. Bewonderens waardig was echter het volhouden der Vrone jongens. Schoorl speelde een goede partij, het had echter met wat meer overleg in de voorhoede, net zoo goed 120 kunnen zijn dan 8—0. De adspiranten verloren met 10 van C.S.V.-ad- spiranten. LANGEND IJ K Het officieel orgaan van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland is niet onverdeeld gunstig gestemd over de samenstelling der Com missie inzake onderzoek naar eventueele wijzingin- gen in de landbouwcrisismaatregelen, de iandbouw- crisisinstellingen, de controle enz. Het drukt er zijn verwondering over uit, dat de Minister niet min- sents één vertegenwoordiger van den handel in de Commissie heeft aangewezen, met name van den exporthandel. Het zwaartepunt van den Ned. land en tuinbouw ligt nog altijd in den export! Wedstrijden van den Langendijker Koif- bond, In de kolfbaan van den heer C. Vis zijn Zondag de wedstrijden begonnen van den Langendijker Kolfbond, nl. de Eerste en Tweede klasse. De uitsla gen zijn als volgt: Korpsen, le klas: Op Maat, Zuidscharwoude: P. Molenaar 130 p.; P. Goet 120 p., J. J. Reijne 136 p. Totaal 386 p. Volharding, Oudkarspel, P. Langedijk Cz. 118 p., P. Gelder 116 p., C. Vlug 128 p., totaal 362 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: C. Langedijk Pz., 138 p„ G. Deutekom 141 p., G. Hop 140 p. To taal 419 p. Tweede klas: Op Maat, Zuidscharwoude, P. Glas 129 p.. P. v. d. Welle, 109 p., C. Berkhout 139 p. To taal 377 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: D. Bakker 63, p., A. Moeijes 121 p., C. Hopman 105 p. Totaal 289 p. Onder Vienden, Oudkarspel: A. Eecen 119 p., O. Bakker 134 p., P. Kostelijk 149 p. Totaal 402 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: L. Mallekote 98 p., J. Bakker (niet gekolfd), P. Kist 121 p. Personeele wedstrijd. Tweede klas: Jb. Zijp, Ge zellig Samenzijn, Zuidscharwoude, 78 p.; J. Leeuwe rik, Op Maat, Zuidscharwoude, 110 p.; K. Kat 131 p., L. Stokman 198 p., Volharding, Oudkarspel; Sj. Maa- kal, Ons Genoegen, Noordscharwoude, 66 p., L. Dek ker 118 p., K. Langedijk Pz. 115 p., Vriendenkring, Noordscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. D, R.K. Staatspartij afd. Noordscharwoude hield haar jaarvergadering in hotel „De Burg." De voorziter opent de vergadering op de gebruike lijke wijze en schetst in een enkel woord de politieke toestand. Hij memoreert de val van het ministerie Colijn en hoe dit weer is teruggekomen. Door den secretaris wordt een uitgebreid jaarver slag uitgebracht. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de afdeeling door de slechte tijden wel eenig verlies had geleden aan leden. Tot voorzitter werd herkozen de heer B. J. Wilmink, terwijl tot bestuurs leden werden gekozen de heeren N. Groot, P. Duyves L.Schrijver, L. Dignum, D. Bruin en J. Hand. Vervolgens werd behandeld de agenda voor de alge- meene vergadering van de Rijkskieskring. Tot afge vaardigden werden benoemd B. J. Wilmink en P. Duyves, als candidaten voor het bestuur van de Staten-kieskring werden opgegeven de heeren C. Kramer te Zuidscharwoude, Doedens van 't Zand, P. Tromp te Heerhugowaard, Smits de Helder en B. J. Wilmink te Noordscharwoude. Op een speciaal daarvoor uitgeschreven verga dering, is alhier opgericht een Geref. Mannenver- eeniging met aanvankelijk 14 leden. Als Voorzitter werd gekozen de heer R. Schuil, als secretaris de heer Jac. Jong Jr., terwijl als gewone bestuursleden gekozen werden de heeren Jac. Gutter en D. Barten Dz. BERGEN OPENING BERGER WINKELWEEK. St. Nicolaas en zijn knecht door de mu- ziek van Bergen's Harmonie ingehaald. Het was Zaterdagmiddag slechts weer voor St. Ni colaas en Zwarte Piet om een bezoek aan Bergen te brengen. Maar de ijzige kou en de striemende regen konden den grijzen Bisschop en zijn trouwen trawant er toch niet van weerhouden om in een open landauer met twee paarden bespannen, een tocht te maken door de winkelstraten van ons dorp. Bergen's Harmonie wachtte den Hoogen Gast bij zijn komst in de gemeente op en toen de stoet zich in beweging zette, werd onmiddellijk een pil lig" marsch geblazen. Omstuwd door een groot aantal kin deren, trok het gespan door het dorp, waar de win keliers met fraaie étalages er voor gezorgd hadden dat St. Nicolaas ook wat te bewonderen kreeg. Het was een aardige inzet van de Berger winkel week, deze blijde intocht van den Spaanschen kinder vriend. Naar wij vernemen, heeft de sympathieke geste, waartoe de drie alhier bestaande middenstandsver- NotiPIorf, Nikolo Maroi Deoi qlorido Stil,mijn hartje, g«er> gehuil, Al is'tjurkje noq zoo vuil. aVwhrdt weer prachtig helder, hoor! amrni bleekt met Sneeowwitglcor! eenigingen onlangs gezamenlijk besloten en waarvan wij in ons blad reeds melding maakten, zeer veel succes. Deo giften in geld en in natura, bestemd om de armen in de gemeente op 5 December een verrassing te bezorgen, stroomen rijkelijk binnen, zoodat het mooie doel, waarvoor de Berger Winkelweek gehou den wordt, ongetwijfeld zal worden bereikt. BARSINGERHORN Doopsgezinde Gem. „Barsingerhorn", Bij de j.1. Zondagmorgen gehouden vertoeving werden in de plaats van de aftredende diakenen, K, Roggeveen te Schagen en C. Schenk te Wieringer waard gekozen de heeren Jb. Roggeveen te Schagen en C. Rezelman te Wieringerwaard. Tot kasnazieners werden gekozen de heeren Jm. Blaauboer te Kolhorn en D. Waiboer te Schagen en tot plaatsvervanger kasnazieners de heeren Jb. Broersma te Barsingerhorn en L. Roggeveen te Scha gen. DINSDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM (1875 13.) KRO-uitzending. 8.00 Gram.pl; 9.00 Hoogmis; 10.30 Gram.pl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Orkestconcert en Gram.pl; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Modecursus; 4.00 Gram.pl; en orkestconcert; 6.00 Schlagermuziek; 6.40 Lezingen; 7.35 Gram.pl; 8.00 Berichten; 8.05 Koor- en orkestconcert; 9.05 Toe spraak Min. Gelissen; 9.15 Causerie; 9.30 Orkestcon cert; 10.10 Interview; 10.35 Berichten; 10.40 Schla germuziek; 11.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending11.00 en 6.30 RVU; 5.30 VPRO. - 8.00 Gram.pl; 10.00 Morgenwijding. Gewijde mu ziek; 10.30 Viool- en pianorecital; 11.00 Huish. wenken; 11.30 Populair concert; 1.00 Omroeporkest; I.50 Zang en piano; 2.10 Omroeporkest mmv. pia nosolist; 3.00 Knipcursus; 4.00 Trioconcert; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Kinderuur; 5.30 Causerie; 6.00 Trioconcert; 6.30 Psychologische causerie; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Vocaal concert; 7.30 Engel- sche les; 8.00 Berichten. Gram.pl; 8.15 Kerst-Oproep Leger des Heils; 8.30 Omroeporkest mmv. solisten; 9.25 Hoorspel; 10.15 Kwintetconcert. (Om 10.45 Ver slag Schaakmatch); 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Dansmuziek. DROITWICH (1500 M.) II.20—11.50 Orgelspel; 12.10 Gram.pl; 12.35 Trio concert; 1.202.20 Schotsch Studio-orkest mmv. bariton; 3.103.55 Gram.pl; 4.20 Lezing; 4.40 Trio- concert en zang; 5.35 BBC-Militair-orkest; 6.20 Berichten; 6.50 Zangvoordracht; 7.15 Fransche les 7.50 Lezing; 8.20 Pianorecital; 8.50 Gevar. program ma; 9.50 Berichten; 10.20 Voordracht; 10.40 Kamer muziek; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl; 12.35 Kamermuziek; 4.20 Or kestconcert; 5.50 en 6.50 Kamermuziek; 9.05 Gram, pl.; 920 Symphonieconcert. KEULEN (456 M.) 5.50 Concert; 11.20 Orkestconcert mmv. solisten; 1.35 Gram.pl; 3.30 Solistenconcert; 4.20 Dussel- dorfsch concert-orkest; 7.30 Gevarieerd program ma; 10.2011.20 Kwartetconcert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 en 5.20 Gram.pl; 6.35 Salonorkest; 7.35 Gram.pl; 8.20—11.20 Gevar. programma; 484 M.: 12.20 Gram. pl; 12.50 Omroeporkest; 1.50—2.20 Gram.pl; 5.20 Salonorkest; 6.50 Gram.pl; 7.00 Zang; 8.20 Sympho nieconcert; 10.3011.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.30 Trioconcert; 8.20 Concert mmv. solisten, koor en orkest; 9.20 Berichten; 9.50 Concert; 10.05 Weer bericht; 10.20—11.20 Dansmuziek, HET PLAN VAN DEN ARBEID. N. Niedorp, 22 Nov. 1935. Redactie, Zou U onderstaand schrijven willen opnemen in Uw blad? Mijn dank voor de bereidwilligheid. Van den kant van de S.D.AR., afd. Schagen is Uw Economische Kroniekschrijver al een paar keer een debatcursus aangeboden in Uw blad tusschen hem en een van de makers van het Plan van Ar beid, of ook wel een debatvergadering in het open baar. Nu is Uw medewerker daar niet op ingegaan en heeft er zelfs ge enantwoord op gegeven.Waar de S.D.A.P. er zeker van is dat „het plan" juist en goed is en zij de massa daarvan wil doordringen, kan zij ?r niet op tegen hebben dat zij er in het open baar over debatteert, met wie dan ook. Daarom nemen wij het aanbod wat zij Uw medewerker leed, gaarne over. Wij bieden de S.D.A.P. dus aan: Een openbare de- ba tvergadering over het Plan van den Arbeid tus schen eén van de kopstukken van de S.D.A.P. en ^en van onze partij, de R.S.A.P. De regeling van zoo'n vergadering kan dan nog vel nader overeengekomen worden. Zal men 't aan durven?.... of??.... we wachten af. N. Niedorp. H. TER .HAAR.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7