Begrooting van financiën aangenomen. Nederlandsch elftal wint van de Engelschen. Predikbeurten. Uit onze omgeving. Oe lilt seint Tweede Kamer. Huurverlaging zal worden bevorderd. De werkloosheidskassen blijven In handen van de vakvereenigingen. Na de rede van Minister Oud ,die wij nog in ons blad van gisteren konden opnemen, zijn in de avond vergadering van Dinsdagavond besprekingen ge voerd over het georganiseerd overleg. Tusschen enkele leden en den Minister bleken ten aanzien van de mate van raadpleging nog al eenig verschil van meening te bestaan. De heer Stumpel (r.k.) bepleitte opheffing van het Rijksinkoopbureau en meende dat de voorwaarden voor het middenstandscrediet te zwaar waren. De minister zegt, dat ten aanzien van dit laatste de voorwaarden in overeenstemming zijn met de aJgcmeene gedragslijn, terwijl men inzake het R.I.B. gaat in de richting van beperking, daar opheffing niet zou zijn in 's lands belang. De vergadering werd Dinsdagnacht te 12.15 ver daagd tot Woensdagmiddag één uur. Gestemd werd toen het eerst over de motie de Vis ser. om verbruikscoöperaties vrij te stellen van divi dend- en tantièmebelasting. Deze motie werd ver worpen met 50 tegen 18 stemmen. Daarna wordt de begrooting van finantiën z. h. s. aangenomen. Voortgezet worden de besprekingen over de be grooting voor sociale zaken. De heer van der Put (r.k.) wenscht ordening op het gebied VHn de oprichting van ziekenhuizen, ter wijl zijn partijgenoot Kamscnoer aandringt op maat regelen teneinde tot huurverlaging te komen. Ilij wordt hierin gesteund door den heer De Vis ser (comm.). Ook de heer Westerman (n.hbespreekt de kwestie der huren. Deze ziet geen oplossing in goedkoopen nieuwbouw. Er staan veel woningen leeg. Door het aantal te vergrooten geeft men een stuk kapitaal prijs. Spreker ac.hl het beter door mid del van steun of toeslag de leegstaande woningen weer te doen bewonen. De heer J. ter Laan (s.d.) komt op voor de groep Eerste Kamer. Rede van Dr. Colijn. Bezuinigingsontwerp verdedigd. In dc vergadering van gistermiddag bepleitte de heer Kalff (c.h.) samenvoeging van kleine gemeenten. De heer v. d. Zeeuw (s.d.) ziet in het ontwerp slechts een versobering. Van een frisch geluid is geen sprake. Hij stelt daar tegenover het Plan van den Arbeid, dat wjl opbouwen, vooruitstuwen. Mogelijk is het wat speculatief. Spreker zal dit niet ontkennen, maar de plantten van dc regeering zijn dat niet minder. Dr. Colijn aan het woord. De Minister-President, dr. Colijn, meent, dat er geen algemeen aanvaarde, gevestigde overtuiging bestaat, hoe de crisis moet worden opgelost. Men heeft tal van pogingen en aanbevelingen. Naöst de ongerepte bewaring van het crediet, dwingt de nood van den tijd ons, dat we ons bemoeien met den cconomischen gang van zaken. Doch in dit kabinet zitten geen mannen die meenen, dat de Staat zelfs als producent moet optreden. Spreker houdt vol, dat nergens in landen welke met Nederland vergelijkbaar zijn, de toestand beter is dan hier. Men zegt, dat hier en daar het werkloosheidsvraag stuk is opgelost. Maar wanneer men dan bedenkt, dat de arbeiders de fabriek ingaan o.a. met schoeisel uit afgedankte automobielhanden, dan acht spr. dat geen welkome oplossing. Het Plan van den Arbeid stuit af o.a. op de onmo gelijkheid om op de geldmarkt de daarvoor noodige honderden millioenen te vinden. Dat de 60 millioen uit het Werkfonds nog niet. vol ledig zijn uitgegeven is te wijten aan technische moei lijkheden. Spreker zegt dat het voornaamste bezwaar tegen het Plan van den Arbeid is, dat het den Nederland- schen uitvoer zou dooden. Tegenover het devaluatie-betoog van den heer Serrarens, die Amerika al svoorbeeld stelde,wijst spr erop, dat Amerika volkomen zelfsupporting is en ook In andere opzichten niet met Nederland verge lijkbaar. In Scandinavë worden eerst nu de volks woningen gebouwd, welke hier te lande reeds jaren geleden tot stand gekomen zijn, in tijden toen het bouwen veel duurder was dan tegenwoordig. De werkloosheid is in Amerika en Engeland groo- ter dan hier te lande. Wat de devaluatie aangaat, spr. is het met den heer Serrarens eens, dat geen andere autoriteit dan de regeering deze zou kunnen doorvoeren. Maar de Regeering wenscht de .verantwoordelijk heid voor devaluatie niet te aanvaarden. Zij zou ook tegenover de arbeiders onverantwoord zijn. Frisch bloed. Het capitulantenstelsel zal frisch bloed en jeug dige krachten in het leger brengen. Van de sergeanten is op het oogenblik 95 pet. bo ven de 40 jaar. In den tijd toen spr. minister van Oorlog was was de meerderheid beneden de 30 jaar. Ging het zoo door als in den tegenwoordigen tijd, dan zouden we bij mobilisatie de onderofficieren met krukken naar de grenzen moeten sturen. Te half zes wordt de vergadering verdaagd tot hedenochtend elf uur. Het auto-ongeluk bij Nigtevegt. De bestuurder op vrije voeten gesteld. De raadkamer der Amstcrdamsche rechtbank heeft den automobilist J. O., wonende te Bloemendaal, die or van wordt verdacht begin October van dit jaar opzettelijk bij Nigtevecht in het Merwcdekananl te zijn gereden, waardoor zijn vrouw en dochtertje om het leven zijn gekomen, in vrijheid gesteld. De man heeft ruim een maand in voorloopige hech tenis doorgebracht, tandtechinicl, die reeds in 1913 werkzaam waren, doch thans volgens de wet hun beroep niet meer mogen uitoefenen. Hij wordt hierin gesteund door mevr. Bakker—Nort (v d.). De Minister van Sociale Zaken, de heer Slingen- berg, zegt, dat de regeering alles doet om de volks gezondheid op peil te houden Spreker zal streng op treden tegen de kwakzalverij. Do kwestie dei' tand- technici is voor de regeering afgedaan. I-Iet woord is thans aan de justitie, die de wet zal dienen toe te passen. Het is sprekers bedoeling te streven naar orde ning in het ziekenfondswezen, evenals op het gebied van het ziekenhuiswezen. Het vraagstuk der huurverlaging heeft de volle aandacht der regeering. De regeling zit voor een goed deel vast aan het wetsontwerp inzake de vaste lasten. Aan de orde is daD de afdeeling Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling. De heer Louwes (lib.) meent, dat in een agrarisch land als het onze, de loonen der landarbeiders de grondslag moeten zijn voor onze geheele samenleving Hij meent dat men bij de bepaling van de loonen in de collectieve contracten het algemeen belang wel eens uit het oog heeft verloren. Ilij noemt als voor beelden de bouwnijverheid en de boekdrukkerij. De heer Vos ilibacht het noodzakelijk, dat de werkloosheidskassen worden beheerd door niet. po litieke groepen N.V.V. en S.D,A P. zijn zoo langza merhand identiek geworden. Hij wordt hierin bijge vallen door den heer Westerman (n.h.). Deze liberale critiek op de werkloosheidskassen ondersteund door nationaal herstel, vondt scherpe bestrijding in bet kamp der linkergroepen. Eerst kwam de heer Sneevliet (r.s.) in het vuur, waarna de heer v. d. Tempel (s.d.) het verweer nog wat aandikte. Hij zeide. dat de collectieve contracten mede zijn gesloten door de werkgevers. Herhaaldelijk hebben de liberalen, volgens dezen spreker, beweert, dat men plaats moest geven aan dat wat uit de vrije maatschappij opkomt, maar wil nu de loonen van de beschutte bedrijven aanpassen aan die in de onbeschutte. Spreker wees nog op de enorme bedragen die de arbeiders opbrengen voor de werkloosheidsverzeke- ring. In zijn antwoordt zegt de Minister van Sociale Za ken, de heer Slingcnberg, dat hij niet van plan is aan het stelsel der werkloosheidskassen een eind te maken. Spr. waardeert het dat de arbeiders nog 8 millioen als premie daarvoor opbrengen. De heer Vos (lib.) dupliceert en zegt er niet bijster op gesteld te zijn dat een deel der Kamer hem aan den heer Wësterman vastkoppelt, Ook deze spr. heeft waardeering voor dat wat de vakvereeniging voor de werkloosheidsverzekering heeft gedaan. Spr. wil echter naast de bestaande kassen een Rijkskas. Hü wil de arbeiders niet naar zekere politieke stroo mingen toevoeren. SPORT. Met 3—1 geslagen. Gistermiddag heeft het voorloopig Nederlandsche elftal op het Sparta-terrein te Rotterdam ten aan- schouwe van bijna 23.000 bezoekers, een prachtigen wedstrijd gespeèld, die op treffende wijze de inten sieve training weerspiegelde, welke de nationale ploeg volgt. De Engelsche prof-club Millwall uit de derde klasse «is na een aarzelend begin der Nederlanders het slachtoffer geworden van het geweldige tempo der aanvalslïnie, in het bijzonder en het uithoudingsver mogen van het geheele elftal in het algemeen. Slechts in de relatief kleine rustperioden der onzen is het Hal Ie ietwat lastig gemaakt. Het meespelen van v. Nellen bleek een enorme aanwinst voor het aanvals- quintet. Nadat de rust met 11 inging, kwam het einde met 31. Direct zetten de Engelschen een hoog tempo in, waaraan de onzen zich niet dadelijk wisten aan te passen. De gasten domineerden dan ook in de begin periode en hun meerderheid werd uitgedrukt eerst in een drietal hoekschoppen en vervolgens, toen er 13 minuten gespeeld was, in een fraai en welverdiend doelpunt. Het scheen of dit tegenpunt noodig was, om de geestdrift en den strijdlust der Nederlanders los te slaan. Van nu af toch nam het bondselftal het initiatief over; talrijk waren de stormloopen op het Engelsche doelgebied, maar Bakhuijs was niet te best op schot en het aangeven onderling was veelal slor dig, zoodat de versterkte achterhoede der gasten zich kon staande houden. Eerst toen de wedstrijd een half uur oud was, kwam dc gelijkmaker met een kogel van Drok. Al dien tijd had Halle geen moeilijk werk meer gehad, slechts in de laatste minuten der eerste helft werd hij nog eenige malen bedreigd. Na de pauze was de Nederlandsche ploeg onmid dellijk weer op dreef. Na 12 minuten bracht Bakhuijs met een fraai, van flinken afstand gelost schot haar aan de leiding. Nadat een heftig offensief der onzen geen telbaar resultaat had opgeleverd, wisten de be zoekers het spel te verplaatsen en ging de strijd een tijdlang gelijk op. Na 33 minuten kwam Nederland op fraaie wijze aan het derde doelpunt: Van Nellen gaf een keurigen voorzet, Drok hukte zich tactisch om den bal te laten loopen, Smit de situatie over ziende, stormde toe en knalde subiet onhoudbaar in. Nederlandsch elftal tegen Ierland samen gesteld. Naar het „Alg. Hdbld." verneemt, heeft de Keuze- Commissie van de T. C. gistermiddag onmiddellijk na dat de oefenwedstrijd op Spangen achter den rug was, het Nederlandsch elftal samengesteld, dat 8 December a.s. te Dublin tegen Ierland uitkomt. Het resultaat was aldus: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: YVeber (AGOVV.), Caldenhove (DWS.). Midden: B. Paauwe (Feyenoord), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (ünitas), Drok (RFC.), Bakhuijs (HBS.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (DHC..). Invallers: Ferwerda (Blauw Wit), Van Run (PSV.), Breitner (HDVS.), en Vrauwdeunt (Feyenoord). Frauduleuze slachtingen van varkens. In den omtrek van Rotterdam. Bij de z.g. huisslachtingen komt het den laatsten tijd nog al eens voor, dat men misbruik maakt van de daarbij gegeven vrijheid. Zoo kwamen een tweetal ambtenaren van den controledienst van het Openbaar Slachthuis te Rot terdam, in de gemeente Poortugaal bij zekeren Van der S„ die vergunning had om één varken te slach ten voor eigen huiselijk gebruik Bij onderzoek bleek echter, dat er in een emmer vier ooren stonden en, daar gewoonlijk een varken maar twee ooren heeft, vertrouwden die ambtenaren het zaakje niet en stel den een grondig onderzoek in. Zij ontdekten twee geslachte varkens, zoodat één van deze varkens frau duleus was geslacht. Dit varken werd door hen in beslag genomen en proces-verbaal tegen Van der S. opgemaakt. Een tweetal ambtenaren van denzelfden dienst vonden bij een zekeren S., te Hillegersberg, die pas een huisslachting had aangegeven, zooveel deelen van het varken, dat dit zeker een wonderdier geweest moest zijn, met acht pooten en een abnormale hoe veelheid spek. Al gauw bekende de brave huisslach ter, dat hij nog een tweede varken tegelijkertijd frauduleus had geslacht en dat reeds een gedeelte van het vleésch aan den slager H., eveneens te Hille gersberg, was afgeleverd. Onmiddellijk werd assistentie gevraagd en per auto werd den slager een bezoek gebracht. Het vleesch werd juist op tijd in beslag genomen, want de slager had reeds een taxi opgebeld en was juist bezig om het vleesch in te laden, om het naar een veiliger plaats te brengen, toen de ambtenaren daar een stokje voor staken en het vleesch voor hem vervoerden naar het Openhaar Slachthuis te Rotter dam. Tegen dien slager is, evenals tegen S., proces ver baal opgemaakt. (N.R.Ct.) ZONDAG 1 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Maandcollecte. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schrforl, zie Groet. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Van Baaien. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Dirkshom, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. On derwerp: Geven. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van der Kam. Winkel, geen samenkomst. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Melchers, van Heiloo. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Met zangkoor. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Los. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Boon van Bree- zand. Maandcollecte. Breezand, voorm. 10 uur, Ds. G. Oorthuis, van Am sterdam. Doop. Nam. 3.30 uur, Ds. G. Oorthuis. H Avondmaal. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Th. Looij van Rotterdam. Z IJ P E SCHAGERBRUG. HET WITTE KRUIS. Algemeene vergadering van de afdeeling Zqpe— Callantsoog van Het Witte Kruis op Woensdag 27 November 1935, des avonds 8 uur in het lokaal van den heer S. Kuiper. Tegenwoordig 12 leden. De vergadering wordt geopend door den vice-voor- zitter, den heer Mr. D. Breebaart, die de aanwezigen welkom heet en mededeelt, dat de heer De Moor verhinderd is de vergadering te presideeren. In 't bijzonder heet spr. welkom de beide nieuwe advisee- rende bestuursleden, de heeren W. van Slooten en J. J. Boerma, die voor 't eerst op een algemeene ver gadering der afdeeling aanwezig zijn en op wier me dewerking in de toekomst een beroep wordt gedaan. De notulen van de vorige vergadering worden ge lezen door den secretaris den heer J. A. de Boer, en onder dankzegging voor de juiste en uitgebreide weergave goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken Wordt medegedeeld, dat naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit om aan de afdeeling Schagen van Het Roode Kruis subsidie te vragen voor aanschaffing van zuurstofreddings- koffers, door het Bestuur dier afdeeling is bericht, dat nog geen besluit tot dit verleenen van die sub sidie is genomen, doch dat door den voorzitter der afdeeling, den heer Dr. Van der Sluis, met den heer Dr. van Slooten nader overleg ter zake zal worden gepleegd. Na enkele besprekingen wordt besloten de regeling van deze aangelegenheid aan de doktoren van Sloo ten en Boerma, in overleg met Dr. van der Sluis over te laten. Dankbetuiging van het Koningin-Moeder-Herden kingsfonds voor dc verleende bijdrage. Idem van de Commissie van Malariabestrijding door de bevolking in Noord-Holland voor de bijdrage van 1 cent per inwoner. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van dezelfde commissie voor de malaria bestrijding om een jaarlijksche bijdrage. De voorzitter stelt voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, aangezien reeds eerder is besloten aan genoemde commissie tot wederopzeggens een jaarlijk sche bijdrage van 1 ct. per inwoner der gemeenten Zijpe en Callantsoog te verleenen. Aldus wordt be sloten. Door den heer Boerma wordt nog gevraagd naar de taak der commissie, waarop voorzitter mededeelt, dat de commissie weer wat intensiever gaat werken, daar blijkt, dat in Noordholland de malaria weer begint toe te nemen. Schrijven van het gemeentebestuur van Zijpe, waarin de afd. „Zijpe—Callantsoog" van Het Witte Kruis wordt verzocht, aan de beide wijkverpleegsters dier gemeente als compensatie voor de verplichte 5 pet. salarisverlaging een gratificatie van f 125 per jaar (voor ieder) toe te kennen. Het bestuur stelt voor het verzoek in te willigen en tevens een bedrag van f 45 per jaar toe te kennen aan de gemeenten Callantsoog (te besteden ten behoe ve van de Volksgezondheid) een en ander tot weder opzeggens toe. Door den voorzitter wordt het verzoek van het gemeentebestuur uitvoerig toegelicht. Nadat de heer van der Sluijs namens het gemeen tebestuur dank heeft gebracht voor de welwillende wijze, waarop het verzoek door het bestuur van de afdeeling is ontvangen, wordt het voorstel met alge meene stemmen aangenomen. Bestnursverkiezing. Wordt overgegaan tot de verkiezing van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding op 31 December 1935 van de heeren A. F. Meijer en W. Blaauw. Bei den worden herbenoemd en verklaren hun benoe ming aan te nemen. Verwachting: Matige tot krachtigen, Westelijk» tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later waarschijnlijk regen en iets zachter. Verdere vooruitzichten: Vrij zacht, tijide- lijk opklarend. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 756. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 7 gr. C. 44 gr. Fr. EEN FOTOALBUM is een aardig St.-Nicolaasgeechenk. Een ruime keuze ervan reeds vanaf 25 ets. vindt U in TERLEPS DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL, Hoogzijde 103 - Schagen. Rekeningscomnjissie. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1935 worden aangewezen Mej. G. Kuilman en de heeren G. Veuger Gz.Jr., en W. den Hartog, allen te St. Maartensbrug. Beschrijvingsbrief algemeene vergadering. Volgt behandeling van den beschrijvingsbrief voor de op 10 Dec. 1935 te houden alg. verg. der Hoofdver. Besloten wordt den afgevaardigden der afd. op te dragen bij de verkiezing van een lid van het hoofd bestuur hun stem uit te brengen op mevr. Mr. J. H. Teekens—Kunst te Venhuizen. Ten aanzien van alle overige punten wordt de afge vaardigden vrij mandaat gegeven. In verband met het feit, dat in deze vergadering het 60-jarig bestaan der Hoofdvereeniging wordt herdacht, stelt het Bestuur voor alle Bestuursleden der afdeeling, die de vergadering zullen kunnen bezoeken, af te vaardigen, Hiertoe wordt met al- gemeente stemmen besloten. Herdenking 40-jarig bestaan der afdee ling Zijpe—Callantsoog. De Voorzitter brengt in herinnering, dat besloten is het 40-jarig bestaan der afdeeling te herdenken door b.v. een tentoonstelling te houden. Dit is niet rondgeloopen, omdat het Hoofdbestuur heeft be richt voor het organiseeren van een tentoonstelling alleen over eenige wandversiering te beschikken. Thans is het Bestuur van plan een film te vertoo- nen en daarbij een spreker uit te noodigen, ever welk idéé de meening der vergadering wordt ge vraagd. Na eenige besprekingen wordt besloten de Witte» Kruis-film te vertoonen en daarbij een spreker uit te noodigen. Voorts zal men den voorzitter der af deeling, den heer De Moor, verzoeken, een herden kingsrede uit te spreken. De avond zal worden ge houden in de tweede helft van Januari of begin Fe bruari 1936. Het is de bedoeling de leden (en huis- genooten), die dan willen komen, en dit opgeven met autobussen van huis te halen. Door versprei ding van circulaires huis aan huis zal hieraan de noodige bekendheid worden gegeven, terwijl in deze circulaires zij die nog geen lid der afdeeling zijn, zullen worden aangespoord, zich alsnog als lid op te geven. Het bestuur krijgt machtiging deze zaak nader uit te werken. Commissiën. Tot lid van de commissie van toe zicht op het magazijn (vacature Dr. Oterdoom) wordt benoemd de heer Dr. J. J. Boerma, terwijl tot lid van de Plaatselijke tuberculose-commissie (vacature Dr. Oterdoom)) wordt gekozen de heer Dr. W. van Slooten. Voordat tot de rondvraag wordt overgegaan zegt de voorzitter nog gebruik te willen maken van de gelegenheid om in de vergadering Zuster Kuilman hartelijk geluk te wenschen met haar 25-jarig ju bileum als verpleegster. Zuster Kuilman dankt den voorzitter voor dezen gelukwensch, alsmede het Bestuur voor de bloemen hulde op den jubileumdag en den voorzitter, den heer De Moor, voor de waardeerende woorden, op dien dag gesproken. Bij de rondvraag zegt de heer Van der Sluijs, dat er in het magazijn nog enkele ledikanten en ma trassen aanwezig zijn, welke niet meer worden ge bruikt. Spreker vraagt of het niet mogelijk is, dat deze artikelen aan het Burg. Armbestuur worden geschonken, daar dit Bestuur er een nuttig gebruik van zal kunnen maken. Hiertegen blijken geen bezwaren te bestaan. Na nog enkele vragen om aanvulling van ver- plegingsmateriaal volgt sluiting, onder dankzegging voor de aangename besprekingen. LANGENDIJK In de algemeene vergadering van den R.K. Dio- cesanen Land- en Tuinbouwbond heeft de heer J. Groen Az. te Zuidscharwoude als voorzitter van den tuindersvakbond, de teeltbeperking besprekend, ge adviseerd niet te ageeren teg ende bestaande rege ling, doch tevens werd het door hem noodig ge oordeeld, dat van verdere beperking moest wor den afgezien. Ten aanzien van de vaste lasten, sprak het bestuur zich niet uit over de wijze, waar op verlaging verkregen moet worden. Wel achtte het die verlaging primair. En mocht de regeering geen maatregelen treffen ten aanzien van de vaste lasten, dan zou devaluatie onvermijdelijk zijn. Ver schillende afgevaardigden hebben devaluatie nood zakelijk geacht, om de moeilijke tijden het hoofd te kunnen bieden. Besloten werd in deze netelige zaak geen uitspraak te doen, daar de Ned Land en Tuinbouwbond binnenkort een richting in de zen aan zal geven. BROEK OP LANGENDIJK. j Chr. bewaarschool. De commissie, belast met de verdere uitwerking der plannen om tot oprichting eener Bewaarschool te geraken, heeft zich per circulaire tot de ouders gewend, met als resultaat dat 53 kinderen werden opgegeven. In verband hermede zullen de plannen verderen voortgang hebben.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2