Uit onze omgeving. Raad Oude Niedorp. OVER JET PLAN VAN DEN ARBEID." Uitzending van redevoeringen. Vervanging van de Warenwet. Leeuwentemster schrok van een muis behoorlijk salaris als *t Is, wanneer *t een burge meester geldt die er van moet leven. De heer De Veer acht het steeds pijnlijk over sala risverlaging te spreken. Maar wanneer Voorzitter er zelf mee accoord gaat, laat ons practisch zijn en dit voorbeeld volgen. Spr. begrijpt niet waarom Ged. Sta ten, die indertijd de salarissen zelf hebben verhoogd, ze nu ook niet maar zelf verlagen. Na nog eenige discussie stelt de heer Van Zoonen voor te berichten aan Ged. Staten, dat de normen der salarissen in Noordholland van dien aard zijn, dat 5 pet. korting niet mag worden toegepast. De heeren Brugman, De Veer en Kamp verklaren zich hier tegen, zoodat in dien zin zal worden ge adviseerd. Wijziging schoolgeldverordening. God. Staten hebben de op 27 Augustus 1.1. vastge stelde verordening op de heffing van schoolgeld te ruggezonden; de Minister van Binnenl. Zaken is van oordeel, dat gemeenten, die een extra-bijdrage uit het wcrkloosheidssubsidiefonds ontvangen, zoo haar schoolgeldtarieven moeten inrichten, dat deze bij een belastbaar inkomen van f700.aanvangen, van een belastbaar inkomen van f 3000,— f30.— wordt gehe ven en verder 1 van het inkomen. Ged. Staten verzoeken de noodige wijziging aan te brengen en dat als gevolg hiervan ook het tarief voor het Ü.L.O. moet worden herzien. B. en W. stellen voor noodgedwongen aan deze op merking tegemoet te komen. Algemeen acht men dit voorschrift funest, te hooge schoolgelden als zullen moeten worden betaald, voor al voor de U.L.O. school, waar het schoolgeld 2% maal dat van de O. L, school is. Men kan echter de rijksbijdrage uit het wefkloosheidssubsidiefonds niet missen en daarom moet men zich bij die voorschrif ten neerleggen. De heer Engel stemt tegen. Straatverlichtingscontraot P.E.N. Door het P.E.N. is toegezonden een nieuw slraat- verlichtingscontract. Dit nieuwe contract beteekent een verlaging van de bestaande tarieven. B. en W. stellen voor deze overeenkomst met het P.E.N. aan te gaan. Allen voor. Lid landbouwcommissie. In de vacature T. Bcumkes wordt tot lid van de landbouwcommissie benoemd de heer C. Keizer. Me de op de voordracht stond de heer K. Meurs. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Sta ten wordt de gemeenterekening 1933 gewijzigd en nader voorloopig vastgesteld. Aanbieding begrooting 1936. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting 1936, die van de Gasfabriek en van het Alg. Burg. Armbestuur. B. en W. stellen voor te benoemen tot Commissie van onderzoek der begrootingen, de leden van den Raad niet behoorende tot het College van B. en W. Ton opzichte van de begrooting van de Gasfabriek zijn hij B. en W. bezwaren gerezen. Ie' wordt verzocht de kasgeldleening 1936 te brengen van f G000 op f 9000; 2e wordt verzocht de aflossingen van de geld leen ingen van de gasfabriek drie jaren te verschui ven. B. en W. achten dit niet juist en stellen voor hier aan niet te voldoen. Kasgeldleening. Op 31 Dec. 1935 eindigt de overeenkomst met de N.V. Middenstandsbank betreffende de kas geldleening 1935. Teneinde in 1936 over de noodige middelen te kunnen beschikken stellen B. en W. voor om voor 1936 een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 25.000. Allen voor. Regenten Centraal Ziekenhuis. Ingekomen is een voordracht van de Commissie der buitengemeenten voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar en worden candidaat gesteld de hee ren C. Haringhuizen, oud-burgemeester te Wierin- gerwaard en S. G. L. F. baron van Fridagh, Bur gemeester te Schoorl, welke leden 1 Jan. 1936 pe riodiek aftreden. B. en W. stellen voor met deze voordracht ac coord te gaan. Allen voor. Bij de rondvraag informeert de heer Engel of niet veel werkeloozen bij particulieren zijn te werk ge steld. Voorzitter zegt maar enkelen, dat loopt niet vlot. De heer Dekker vraagt een loopstraatje in do Zout- kuag en wijst op het euvel, dat nog steeds geen on denvijs in wiskunde op de U.L.O. wordt gegeven. Spr. vindt dat een zeer groot bezwaar. Voorzitter deelt mee, dat reeds maanden geleden een bezoek in Den Haag is gebracht en ook do Inspecteur zou goedgunstig adviseeren. Resultaat is er nog steeds niet. Nogmaals zal worden aangeklopt. Hierna sluiting. Uitslag le prijs 2e prijs 3e pr. P, 4e prijs 5e prijs 6e prijs W I E R J N G E N St. Nicolaaspuzzle. der dagprijzen van Donderdag j.1.: S. Tijsen, Zwinstraat 69* Den Oever, f 10. A. Poel Az., Hofstraat 35, Den Oever, f 5. v. d. Heerink, Kraan 4, Den Oever f 2.50. P. L. Vroone, Hippolytushoef, f 2.50. S. Tijsen, Zwinstr. 69, Den Oever, f 2.50. P. Asjes Cz., Haukes, f 2.50. WINKEL LUTJEWINKEL. „Nut en Genoegen". De gezellige bijeenkomst van „Nut en Genoegen", de eerste in dit seizoen, was weer uitstekend be zocht, toen de vice-voorzitter, de heer H. de Wit, met hartelijke woorden van welkom de bijeenkomst opende. De notulen werden gelezen en goedge keurd en toen trad de heer C. Koorn voor het voetlicht met een tweetal Westfriesche Schetsen. De plaatselijke tooneelclub voerde" een 4-tal too- neelstukjes op, die zeer in den smaak vielen en waarom hartelijk werd gelachen. Op zeer verdienstelijke wijze verzorgden mej. Tr. Zeeman en de heer W. Fijnheer weer het muzikale gedeelte terwijl voorts de heer G. Kuiper voor een bijdrage zorgde. Niet minder succes had de heer P. Blaauboer met zijn liedjes, terwijl geweldig in sloeg zijn voordracht „Gert heb nei de Zesdaag- sche weest". In het sluitingswoord kon de Voorzitter terecht hartelijke woorden van dank tot alle medewerkers richten. Het was een buitengewoon goed geslaagde avond. HE E RH TI GOWAARD Z IJ P E NOG EEN ZEDENDELICT. Bij de politie is opnieuw een zaak aanhangig, waar bij een inwoner van Schagerbrug, .T. M., betrokken is in het plegen van een zedendelict, ditmaal n.1. door het gelegenheid geven van rendez-vous. De samenwerking tusschen Rijks- en ge meentepolitie. Reeds eerder hebben wij gewezen op de goede sa menwerking tusschen gemeente- en rijkspolitie in dc gemeente Zijpe, een samenwerking die zeer is toe te juichen en waaraan men naar onze meening on getwijfeld voor ccn groot gedeelte het justitioneel succes van den laatsten tijd kan toeschrijven. Ook dc laatste dagen treden rijks- cn gemeente politie tesamen krachtig op en het is daarom goed even op te merken dat ook de gemeentepolitie een werkzaam aandeel had in de arrestatie van den Ilei- loo-sclien chauffeur, die verdacht wordt van het ple gen van een zedendelict met kleine kinderen. Door B. en W. zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan Jm. Kreijger te Oudesluis tot het herbouwen van een café met woonhuis en tooneel- zaal aldaar; aan J. Sleutel te St. Maartensbrug tot het bouwen van een schuurtje aldaar. Politie. Gevonden: een paar handschoenen. 'T ZAND. Aan den heer G. C. Slijkerman alhier is inge volge de bepalingen der Hinderwet vergunning ver leend tot het uitbreiden van zijn broodbakkerij. SCHAGERBRUG. Aanvulling Witte Kruis-verslag. In het verslag der vergadering van de Witte- Kruis-afdeeling. opgenomen in ons nummer van Donderdag, is bij het punt „commissiën" ver zuimd te vermelden, dat de voorzitter hartelijk dank bracht aan het vertrokken adviseerend be stuurslid, den heer Dr; Oterdoom, voor het vele en nuttige werk, dat deze in het belang van de Witte- Kruis-afdeeling heeft gedaan. Besloten werd een schriftelijke dankbetuiging aan den heer Oterdoom te zenden. Burg. Stand van 22 t.m. November 1935. Geboren: Henricus Jacobus, zoon van Cornelis Johannes en van Neeltje Bleijendaal. Bartha, doch ter van Dirk Zeeman en van Elisabeth van der Werff. Knaapje te water. Vrijdagmorgen begaf de heer Tesselaar, controleur bijd en crisisdienst, en wonende in het gemeente- blok aan den Hondenweg alhier zich over zijn brug naar den weg, toen hij tot zijn niet geringe ontsteltenis een knaapje in het water zag drijven. De heer T. sprong zonder zich te bedenken te water en bracht het reeds bewustelooze knaapje op het droge. Het bleek het 4-jarig zoontje van den eveneens daar wonende familie Swinkels te zijn, dat zich na het broodeten naar buiten had begeven. Direct werd kunstmatige ademhaling toegepast, met gevolg, dat toen de ijlings ontboden genees heer arriveerde, het knaapje reeds weer bijgeko men was. B A R S 1 N G E R H O R N Bij de gehouden stemming voor gevolmachtigden voor het Kiescollege van de Ned. Herv. Kerk al hier werd herkezen Mevr. G. SchenkKant, terwijl gekozen werden Mevr. M. JongejansBak, Mevr. J. Schenk—Sleutel en de heeren J. Blom en J. Brom mer. Afgetreden zijn: Mevr. G. SmitKossen en Mevr. L. van LogchumBakker en de heeren Jb. van Meurs en J. P. Spaans. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is onder bepaalde voorwaarden aan M. Ploeger, radiodistribuant alhier, vergunning verleend tot het doorgeven van de programma's van buiten- landsche omroepstations. Door B. en W. werden de navolgende bouw vergunningen verleend: aan G. de Boer te Kolhorn tot het bouwen van een woning met pakhuis door C. Blaauboer te Schagen; aan P. de Groote te Kolhorn tot het bouwen van een schuur door A. Droeg Kz. te Kolhorn. Aan de Gymnastiekvef'eèniging „De Westj- fries" alhier en aan de af^eeling Kolhorn van den Bond voor Staatsnensionneering werd door B. en W. vergunning verleend tot het houden eener ver loting. hieraan reeds medewerking verleend door B. en W. De kosten per kind en per jaar zullen f 1 be dragen. Van gemeentewege wordt niet bijgedra gen, dat zouden Ged. Staten toch niet goedvinden. Op de bijz. school voelde men er niet veel voor, maar de Voorzitter wil nog eens probeeren, wat er te bereiken valt. De heer Molenaar geeft toe, dat wanneer men meerdere schoolgaande kinderen heeft, het be zwaarlijk wordt de kosten te dragen. De Voorzitter zet daartegenover de voordeelen van tandverzorging, een deskundige zou dat eens moeten uitleggen. Volgens den heer Waiboer moet iedere ouder zich verplicht gevoelen 2 cent per week bij te dragen. De heer Bakker noemt het jammer in deze tijds omstandigheden te moeten verkeeren. f 1 zal wel een te groot bedrag blijken te zijn, maar spr. wijst anderzijds op het voordeel van een goede tandver zorging. Verzoek van de Vereeniging „IJsstrijd" te Alk maar om toe te treden als lid dier vereeniging. Het betreft een verzoek om bij vriezend weer de vaarwateren open te houden. B. en W. stellen voor, hierop afwijzend te be schikken. Conform besloten. Verpachting landerijen. Voorstel van B. en W. hen te machtigen tot on- derhandsche verpachting van de gemeentelanderij- en voor het tijdvak 1 November 19351 Nov. 1936. De pachten zullen voor bouwland dezelfde zijn als voor 1934-35, die voor weiland f 5 per H.A. la ger. De heer Waiboer informeert of iedere huurder aan z'n verplichtingen heeft voldaan. De Voorzitter weet het niet zeker, maar gelooft niet, dat des ituatie ongunstig is. Verder zag de heer Waiboer gaarne eenige wij zigingen aangebracht in het huurcontract, zooals verbod van verbouw van mosterd. Zorgen de huur ders voor het onderhoud van de afscheidingen? Spr. wil het rapport van de commissie hooren van de laatste schouw. De Voorzitter zegt, dat de toestand zooals die nu bestaat, altijd zoo geweest is. Het verwondert spr. dat de heer Waiboer er nu mee aankomt, als lid van de commissiew ist hij er toch indertijd alles van. De heer Molenaar heeft met den heer Waiboer de laatste schouw gehouden. Spr. wist niet beter, of wanneer er een rapport werd uitgebracht, de heer Waiboer dat zou doen. De heer Waiboer antwoordt, dat volgens den heer Molenaar spr. de verplichting zou hebben rapport uit te brengen en dat gelooft spr. niet. De Voorzitter kan zich niet herinneren een uit brengen van een rapport voor de pachting. De heer Waiboer blijft er bij; spr. wil eerst het rapport zien. Vergadering van den Raad op Vrijdag 29 No vember 1935, 's middags om 5 uur. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemees ter-secretaris. Allen zijn aanwezig. De Voorziter opent de vergadering en heet allen welkom, inzonderheid den heer Bierman, die de vorige maal wegens ziekte afwezig was. Daarna volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen. We vermelden o.a.: De goedkeuringen van eenige raadsbesluiten. Met ingang van 1 Juli 1935 is de bezoldiging van de ambtenaren van de Burgerlijke Stand bepaald op resp. f 12.50 en f 75 per jaar. Verschillende verslagen liggen ter inzage voor de leden. Ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten, waarin het oordeel van den raad wordt gevraagd omtrent een verla ging van de jaarwedden van burgemeester, secre taris en ontvanger met 5 pet., ingaande 1 Jan. '36. B. en W. zijn van oordeel, dat nevenbedoelde salarissen in kleine gemeenten na de reeds plaats gehad hebbende verlagingen en het pensioenver- haal reeds thans aan den lagen kant zijn en b.v. de vergelijking metz elfs zeer ondergeschikte amb tenaren in Prov. Dienst niet kunnen doorstaan. De heer Waiboer juicht het toe, dat niet alleen de kleine man het moet ontgelden, maar ook deze salarissen worden aangetast. Spr. beschouwt de verlaging dan ook als het brengen van een offer tje, een aanpassing en kan er zich dus best mee vereenigen. De heer Molenaar vraagt of de salarissen al eerder zijn verlaagd. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Circa 17 pet. is er reeds van de salarissen af, die op zoo'n ma nier danig uit hun verband worden gerukt. De heer Molenaar is er niet voor, om aan de sa larissen te tornen. De heer Waiboer zou er met hand en tand tegen ageeren, wanneer men van hoogerhand niet ging verlagen. De heer Van Zoonen meent, dat men de ambten van burgemeester en secretaris afzonderlijk moet beschouwen. In kleine gemeenten zal men op zoo'n manier geen personen meer kunnen vinden, die behoorlijk geschikt voor de functie zijn. En daar om is een verlaging bezwaarlijk. Een klerk in een groote gemeente verdient nog meer dan een bur gemeester in een kleine, gezien de meerdere ver antwoordelijkheid van de laatste is dit toch geen goede verhouding te noemen. De heer Kolkman noemt het schrijven een was sen nues; het gebeurt toch, wat de heeren in d'r -loofd hebben. Aan Ged. Staten zal de uitspraak van den raad worden medegedeeld. Adres van het Ned. Onderwijzers Genootschap, houdende verzoek tot medewerking betreffende tandverzorging op de scholen, welke actie is uit gegaan van de Vereen, van Burgemeesters en Se cretarissen in het voormalig kanton Schagen. Dit plan komt neer op invoering van tandver zorging op de scho'en, buiten bezwaar van de ge- meentelijke financiën. Voor zoover mogelijk werd De heer Kolkman: Ik geloof toch, dat Waiboer mis is. Wanneer er een rapport aan den raad had moeten worden uitgebracht, dan had Waiboer dat moeten uitbrengen. De heer Waiboer: Dat dacht ik wel, dat dacht ik wele ik ben de schuldige, ik stel voor de dis cussies te sluiten. Dit gebeurt inderdaad en het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche ver pachting van de schutsluis aan het Verlaat voor 1936, gezamenlijk met Nieuwe Niedorp, aan H. B. Helleman voor f 350 per jaar. In verband met de daling der sluisgelden stellen B. en W. in overleg met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp voor de pachtsom voor 1936 f 50 lager te stellen. Aldus besloten. Gewijzigd wordt de suppletoire begrooting van 3 Aug. 1.1. '35 De post onvoorzien is daarin verlaagd met f 22.95. Begrooting 1936. Aangeboden wordt, de gemeentebegrooting 1936. Er zal weer een beroep op het Rijk moeten wor den gedaan. Zoo is de rijksbijdrage geraamd op f 14.100.30; subsidie werkverschaffing en steunver lening f 2.741.55 en belasting-bijdrage f 3.783.57. Wel een triest beeld!! Prot. Annvoogdij. Aan de orde is de benoeming van een lid van het bestuur en een van de comm. van toezicht op de Protestantsche Arm voogdij. Benoemd worden met alg. stemmen resp, de hee ren D. Kriller en C. Witsmeer. Rondvraag. De heer De Heer vraagt of het mogelijk is een paar lichtpunten te laten branden langs den weg naar Verlaat, nu de weg op Terdiek is afgesloten. Vooral ook op de hoek bij v. d. Molen. Het is daar erg donker. De Voorzitter antwoordt, dat het moeilijk zal gaan, gezien de hangende kwestie met het PB. N. Voorts vraagt de heer De Heer of de omgewaai de loonen bij hem weer recht gezet kunnen wor den. De mogelijkheid zal onderzocht worden. De heer Molenaar wijst op de gaten, die weer in den Reiedrsweg ontstaan. Alvorens men tot overeenkomst is gekomen met het Hoogheemraad^ schap, zullen de gaten gevuld worden. De heer Kolkman vraagt, waar het prae-advies van B. en W. blijft inzake een ventverbod. De Voorzitter noemt de omstandigheden en moeilijkheden oorzaak van dit lange uitblijven, maar in de eerstvolgende vergadering van B. en W. zal men de kwestie weer onder de loupe nemen. De heer Bakker vreest, dat de ongewenschte elementen moeilijk geweerd kunnen worden. Hierna sluiting. Rheumatiek in beide knieën Verbazingwekkende beterschap Deze dame was zoo gelukkig, dat Kruschen Salts haar van de ondragelijke pijnen in beide knieën had verlost, dat zij ons schreef: „Kruschen is zijn gewicht in goud waard'. Lees haar brief: „Ilc nam Kruschen Salts tegen rheumatische pij nen, en het heeft mij wonderbaarlijk geholpen. Mijn knieën waren zoo pijnlijk, dat ik niet meer kon knie len. Waar ik zelf al het huiswerk moet doen, zult u begrijpen wat dit voor mij beteekende. Twee maan den geleden begon ik Kruschen Salts te gebruiken; hiets ter weréld zou er "mij nu weer vanaf kunnen brengen, lederen dag voelde ik dat ik vooruitging. Ik ze.g u: Kruschen Salts is zijn gewicht in goud waard. U kunt deze brief gerust publiceeren. Mevr. G. M. W. Door een overmaat van urinezuur in het bloed ontstaan zwellingen in spieren en gewrichten, die de rheumatische pijnen, jicht en ichias veroorzaken. Dit urinezuur ontsaat door gisting van in het li chaam opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten nu, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen de afvoerorganen. d.w.z. ingewanden, nieren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor deze afval stoffen langs de natuurlijke kanalen snel en volko men uit het lichaam worden verwijderd. Het bloed wordt hierdoor gezuiverd, waardoor langzaam maar zeker de pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Tevens zal het frissche. zuivere bloed uw geheel gezondheidstoestand verbeteren, klachten als indigestie en hoofdpijnen verdwijnen voorgoed, ge voelt u energieker en krachtiger, het is of de beste jaren uwer jeugd zijn teruggekeerd Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. T.et op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op do buitenverpak king. de naam "Rowntrce Handels Maatschappij Am sterdam, voorkomt. Het Tweede Kamerlid Drop vraagt waarom de aanbeveling en door de heeren Vor- rink en Albarda wel en de bestrij ding door mr. Slingenberg niet verboden zijn. Het Tweede Kamerlid Drop heeft de volgende vra gen gesteld aan den minister van binnenlandsche zaken: 1. Is de minister bereid inede te deelen, welke redenen de radio-omroep-controle commissie ertoe hebben geleid, de uitzending van 'n zeer korte rede voering van den heer K. Vorrink, bepaald op Woens dag 20 November en die van een oven korte rede voering, van den heer J. W. Albarda, bepaald op Za terdag 23 November, te verbieden? 2. Indien de genoemde commissie tegen een of meer zinsneden van den tekst dier redevoeringen, haar ter beoordeeling toegezonden, bezwaren had, waarom is dan niet aan de Vara verzacht die zinsne den uit de redevoeringen te doen weglaten of ze door andere te doen vervangen, opdat de uitzendingen konden zijn doorgegaan? Indien de bezwaren der commissie de strekking der redevoeringen golden, waarom is daarvan dan niet zoo tijdig aan de Vara mededeeling gedaan, dat zij aan den minister van binnenlandsche zaken een beslissing in hoogste instantie had kunnen verzoe ken? 3. Moet uit het door de commiss-e niet gemoti veerde verbod van de uitzending der beide redevoe ringen, waarin het Plan van den Arbeid zou zijn besproken, worden afgeleid, dat het de bedoeling van de Radio-omroep-controle-commissie is, elke aanbe veling van dat Plan door de radio te beletten. Zou zulk een bedoeling in overeenstemming zijn met 's ministers opvattingen? 4. Acht de minister het. mede in verhand met dr in de eerste vraag vermelde feiten, juist dat de ra dio-omroep-controlecommissie wel de uitzending heeft toegelaten van de redevoering, in het congres van den vrijzinnig-democratischen bond op denzclf- den Zaterdag 23 November door mr. M. Slingenberg, niet in zijn hoedanigheid van minister, uitgesproken, welke redevoering uitvoerige kritiek op het Plan van den Arbeid inhield en dus niet voldeed aan den re gel, dio voor alle uitzendingen van anderen dan de Koningin en de ministers in hun hoedanigheid geldt, dat de inhoud thetisch en niet anti-thetisch moet zijn? 5. Indien de radio-omroep-controlecommissie met betrekking tot de redevoering van mr. M. Slingen berg geen gébruik beeft gemaakt van de bevoegdheid haar in artikel 7 van het radio-controle-reglement verleend, om overlegging te vragen van een schema of van den tekst der uitzendingen, terwijl in den regel wel van die bevoegdheid wordt gebruik ge maakt,. acht de minister dat dan in overeenstemming met dc rechtvaardigheid en met de opvatting, waar van hij op 20 Februari 1935 in de Eerste Kamer der Staten-Genëraal, naar aanleiding van een vorige uit zending van soortgelijken aard, heeft blijk gegeven? GricdiensthaEt in de Sovjet Unie. Een der laatste kloosters van Moskou wordt afgebroken. Reuter seint uit Moskou: Naar de „ïswestia" bericht, zal binnenkort een van de laatste kloosters van Moskou worden afgebro ken. Het is het zoogenaamde Passie klooster, dat in het midden der stad ligt en sedert eeuwen met zijn klok- ketoren en kloosterkerk een cler schoonste gebouwen van Moskou is. Volgens de „Tswestia" echter heeft hot klooster noch architectonische noch historische waarde en jnoct het worden afgebroken, omdat hot het verkeer op straat hindert en het uitzicht op den Petrowski- boulevard belemmert. Sedert de revolutie was in hot kloostetr het, „cen traal anti-religieus museum" ondergebracht. Dit mu seum zal thans worden vergroot en worden onderge bracht in een andere kerk van Moskou. Ook zal het worden omgedoopt in een „Museum voor Religieuse Geschiedenis." Bovendien wordt nog een in het centrum van Mos kou gelegen kerk de Palasjefski-kerk afgebroken en deels zelfs verbrand. Bshcud van den norm „eerlijkheid in den handel." Verschenen is het verslag van de comnvssie van voorbereiding van de Tweede Kamer over het wets ontwerp tot vervanging van de warenwet. De commissie gaf naar aanleiding van een vraag van den minister eenstemmig a's haar meening te kennen, dat zij, geplaatst, voor de keuze tusschen het vervallen van de norm „de eerlijkheid in den han del" of het behoud daarvan met een zekere verhoo ging van de aanvankelijk voorgestelde bijdragen van het bedrijfsleven, op dit tijdstip voor de laatstbedoel de regeling zou kiezen. i)e minister zegde daarop nadere overweging toe, welke heeft geleid tot het aan brengen van de door de commissie gewenschte wij ziging. En viel flauw in de leeuwenkooL Londen: In het Olympia-Circus is een leeu- wentemster, verschrikt door een muis, flauw gevallen in de leeuwenkooi. Vier leeuwen sprongen hoven op haar. Door sla gen wisten een aantal bewakers de leeuwen van haar af te houden. Na cenigen tijd kwam de temstcr weer bij en wist zij de leeuwen weer te bedwingen. KONINGSAREND DOODGESCHOTEN. P a r ij s: In de bosschen van Guhermont bij Po- hefort (arrondissment Rambouillet), heeft een jacht- •>ziener met een geweerschot, een koningsarend neer geschoten, die een vleugelwijdte heeft van 2.05 M.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14