De Code van Sinterklaas Verkiezing Prijsvraag Schager Courant D E W A D B E 1 P K Y O N S S 1 H T A R H E S T Uit Berg Kamer van Koophandel VIIRI De Bilt seint Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. De oplossing van Woensdag 27 November was: NGAA Swing aanzetmesjes „Het Groene Kruis". TEEN Zwarte en gekleurde deukhoeden, fa. W. H. Roggeveen. SEAM Malse amandelspijsvulling fa. K. Rol. IEVO Fraaie voorwerpen, wed. D. Koning. REMO Beweegbare modellen, techn. bur. A. Ke'ésman LEBR Emaile broodtrommels, fa. G. Ranke. De prijzen werden gewonnen door: A. SCHOORL, Loet 159, Schagen f 2. Mej. D. BOONTJES, Stolpen, Schagerbrug, f 2. JO DOORN,1 Zuiderbuurt 60, Oude Niedorp, f 2. Mej. N. METSELAAR, Nieuwstr. 36, Hippolytushoef, Wicringen, f 2. Mej. J. BOONTJESPOOL, Menisweg, Schagen f 1. Mej. JANS KUIPER, Oosteinde, Barsingerhorn f 1. G. KRAPMAN, Regentenstr. D 68, Schagen f 1. Mej. E. v. LEEUWEN, Zijdewind f 1.—, die dus deze bedragen bij onze adverteerders voor onze rekening mogen besteden. De schriftelijke machtiging daartoe zenden wij he iden per post toe. Voor vandaag seinde Sinterklaas de volgende Co dewoorden: Hiervoor worden beschikbaar gesteld twee prijzen yan f 2.50 en drie van f 1. Inzendingen uiterlijk Maandagmiddag met duide lijke vermelding van naam en adres en buiten op de enveloppe SINTERKLAASPRIJSVRAAG, 30 NOVEMBER. BAZAR IN DEN BERGER KRING. De opbrengst is voor de behoeftige gezin nen in de gemeente. Een sympathiek doel! Een vriend van me in Holland, die een betrekking had gekregen in Indië, kwam me op den eersten dag van z'n verblijf in de tropen van de krant halen. Hij trof me in de zetterij, bezig met het opmaken van de laatste pagina en hij was eenvoudig stom ver baasd, hoe ik al die inlandsche zetters uit elkaar hield. Wie luistert er nu naar den naam van Amat; wie is Ketjil en waaraan kun je Sidin kennen? Ze lijken allemaal op elkaar als twee droppels water. En de man had gelijk! Ik moest aan dit, overigens onbeduidende voorval letje even denken, toen ik gistermiddag voor de ik- weet-niet-hoeveelste-maal op een bazar stond, maar ik dacht er ook bij, dat je Ketjil, Amat, Sidin of hoe ze nog meer heeten mogen, dan alleen goed uit el kaar kunt houden, als je hun karakters hebt'leeren kennen. En is ook dat bij een bazar niet precies het zelfde? Ze lijken op elkander alle bazars en ze zijn toch zoo verschillend, omdat ze ieder voor zich een an der karakter hebben. En zooals men alweer bij den inlander van den een kan zeggen, dat hij heel wat prettiger karaktereigen schappen heeft, zou men van den ander moeten ge tuigen, dat die een zoo verheven karakter bezit, dat men met het meeste genoegen steeds weer van hem spreekt en ook altüd weer zijn voortreffelijke eigen schappen naar voren brengt. Mijn vergelijking voortzettend tusschen den in- landschen mensch en den bazar, kom ik er als vanzelf toe, om den bazar, waar ik iets over schrij ven moet nu, er een te noemen met een verheven karakter; met een aantal zulke voortreffelijke eigen schappen, dat een ieder er ongetwijfeld mee moet kennis maken om ervan te profiteeren en te genie ten. Want nietwaar, bestaat er eigenlijk wel een mooiere eigenschap dan naastenliefde? Is er wel iets verhe- veners denkbaar, dan het opzij zetten van eigen per soonlijkheid om zich al is het dan maar voor kor ten tijd geheel in dienst te stellen van zijn mede- mensch? Mooier rijker en dankbaarder wordt het nog, als de medemensch niet op dezelfde wijze met aardsche goederen is bedeeld dan gezel f zijt! En daarom is mij de bazar, welke heden en ook morgen, 's middags van 25 en 's avonds van 810 uur in de lunchroom van den Berger Kring gehouden wordt, ten bate van de behoeftige gezinnen in deze gemeente, zoo buitengewoon sympathiek. Daarom ook noem ik het een mooie daad van welbegrepen naastenliefde, dat er zoo velen belangeloos aan de tot standkoming van dezen bazar hebben medegewerkt. Ik ben er altijd wat huiverig voor namen te noe men, bevreesd als ik ben, de verdiensten van den een of ander niet genoegzaam naar voren te hebben gebracht en daarom zullen mevr. Van ReenenJur- riaans, de presidente van het comité en al haar trouwe helpsters het mij zeker niet .n kwade dui den, wanneer ik namen achterwege laat en gedach tig aan 't „doe wel en zie niet om", hiermede meer te handelen in den geest van allen die er toe bij heb ben gedragen dezen bazar tot stand te brengen en straks te doen slagen. De bazar met een dergelijk mooi doel mag tenslotte geen „Vanity-fair" worden! En tja nu kom ik voor dat rijtje inlandsche zetters te staan, die allemaal hetzelfde bruine gezicht hebben; dezelfde platte neuzen: dezelfde uitsteken de jukbeenderen en dezelfde vlammende zwarte oogen Wanneer ik ze niet naar karakter mag beoordeelen. dan heeft m'n Hollandsche vriend gelijk, dan is de een precies als de andere. En nu verwacht u van ™ii> dat ik me voor de ik-weet-niet-hoeveelste-maa' zal gaan bezondigen aan een beschrijving van al wat er op dezen met smaak ingerichten en rijkelijk van alles voorzienen bazar alzoo te koop Is. Pardon, ik merk dat u me te hoog aanslaat en op gevaar af, belangrijk in uwe achting te zulle?i dalen, doe ik het toch lekker niet! Zelfs niet, op gevaar af van m'n hoofdredacteur een minder vriendelijk kattebelletje thuis te zullen krijgen in m'n brievenbus. Nee, nee, u moet zelf gaan zien! Al was er niets te koop, dan nog moest u binnenloopen, enkel en al leen om het goede doel te steunen. Maar Sint Nico- laas en Kerstmis staan voor de deur, kleine geschen ken flitsen van den een naar den ander. U, mevrouw, ziet allicht een mooi kleedje liggen, u meneer vindt er zeker een paar warme wollen handschoenen voor op de fiets. En de kinderen kunnen er Nu ben ik waarlijk toch begonnen! Ben ik bang? Voel ik, dat ik in m'n plicht als journalist te kort schiet? Nee, nee, u moet zelf gaan zien! Ik vertel niets meer, of het moest alleen zijn een geruststellend woord tot den aartsgokker. En wie is dat niet? Voor hen dan die een kansje wagen willen, valt er te win nen en te verliezen. Touwtjestrekken, sjoelbakken, grabbelton, naam van een pop raden, loterij van aller lei nuttige en luxe voorwerpen Loopt u toch naar binnen, ja u mevrouw en ook u meneer. En neemt u de kinderen mee? Er is ook 'n theeschen- kerij, gezellig en goed! ZONDAG 1 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. T. Kloosterman van Amsterdam. SC TI 00 RL Biljartwedstrijd Schoorl—Petten. Bij de gehouden match tusschen Schoorl en Pet ten is de stand als volgt: Petten 2024 caramboles, Schoorl 2564 car. zoodat Petten met 540 car. achter staat. Het ligt in de bedoeling in Maart nog eens de krach ten te meten. Vergadering Pensioenhondersyereeniging (P.H.V.) D heer v. d. Garde, voorzitter, opent de vergade ring, welke bezocht werd door 21 leden. De notulen werden gelezen en goedgekeurd, waarna over wordt gegaan tot bespreking van den eventueel te houden kookcursus. Na eenige bespreking werd besloten in begin 1936 weer een kookcursus te organiseeren. Een voorstel om den minimumprijs voor huurwo ningen vast te stellen, werd wegens de groote moei lijkheden die daaraan zijn verbonden, niet aange nomen. Met alle stemmen op 2 na, werd besloten B. en W. te verzoeken om een kampeerverbod uit te vaar digen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. De heer W. Zoon is rijdende op zijn transport fiets aan den Heerenweg te Schoorl, aangereden door een luxe auto. De auto stopte direct en heeft direct politie en andere hulp gehaald. Over de schuldvraag staat nog niets vast. Gelukkig is de aangeredene niet ernstig gewond. Vergadering van den kring N.S.B., afd. SchoorlBergen. Bovengenoemde beweging hield gisteren een ver gadering in het lokaal van den heer N. Schuijt. De opkomst was goed te noemen. De kringleider, de heer A. Eriks, opende deze bij eenkomst en gaf direct het woord aan den spreker deh heer v. Kampen. Spr. herinnert er aan dat de N.S.B. een paar jaar terug slechts met pl.m. 800 le den haar eerste landdag hield. Toen werd vooral door de roode pers gezegd, dat dit haar eerste en laatste bijeenkomst in congres zou zijn. Spr. wijst op de constante groei, ondanks de ac ties van pastoors, dominé's en anderen, die haar als een gevaar voorstellen. Volk en Vaderland werd ver boden. Persen en materiaal in beslag genomen met het gevolg dat nu juist de massa wil weten wat de N.S.B. gedrukt uitgeeft. Waarom nemen ze de roode, de R.K. en de Chr. pers, die ook scherpe critiek tegen deze regeering schrijven, niet in beslag? In Volk en Vaderland heeft een onnoozele advertentie gestaan: Goede ministers gevraagd. Maar datzelfde heeft ook in de Haagsche Post gestaan en die laten ze rustig hun gang gaan. Deze regeering stelt zich ten doel de werkloosheid te beperken en saneeringen tot stand te brengen, doch de toestand wordt steeds slechter. Aan ambtenaren wordt verboden lid van de N.S.B. te zijn en dat in het vrije Nederland! Als iemand van ons wordt neer geschoten is het onze schuld. De nood in boerenbe drijf, in middenstand, in tuinbouw, in mijnstreek is verschrikkelijk, doch wat doet de regeering? Daar tegenover staat cumulatie van zeer hooge salaris sen. Spr. toont aan hoe groot dit euvel nog is. Deze toestand mag zoo niet blijven. De N.S.B. is geen partij, het is een beweging, welke van hand tot hand toeneemt en eenmaal aan het bewind gekomen, de ongezinde toestanden den kop zal indrukken. In de pauze, welke nu volgt, is gelegenheid om vragen te stellen, zoowel schriftelijk als monde ling, terwijl er tevens gelegenheid tot debat is. Naar aanleiding van de gestelde vraag zegt spr., dat de N.S.B. bij de verkiezing van Prov. Staten heeft meegedaan om leden in de Eerste Kamer te krijgen. Wij willen niet f 10 presentiegeld en f 8 vergoeding als dit niet noodig is. Spr. geeft een voorbeeld van een lid, welke een declaratie inleverde van f 19 over 3 maanden, ter wijl hem f 79 werd uitbetaald. Dit teveel is in de kas van de N.S.B. gestort voor bijv. steun aan nood lijdenden of iets dergelijks. Over de vraag hóe de N.S.B. tegenover de gekleur de volkeren staat, zegt spr. dat wij allen broeders en zusters zijn. Wat cultuur betreft zijn de blanken de baas, doch zij hebben dan ook de plicht hun bruine en zwarte broeders te beschermen en te ontwikkelen. Op de vraag van den heer P. Rens hoe de N.S.B. staat tegenover de joden, stelt spr. de wedervraag: hoe staan de joden tegenover ons? Wij beschou wen de joden ook als menschen, doch ze zijn een bijzonder volk, dat zich altijd verongelijkt acht. Men moet ze nemen zoo ze zijn. In zijn verder betoog zegt spreker dat het jammer Is dat er geen werkelijk debat is. Hij had dit wel verwacht, want de practijk leert dat men bij debat niet komt. De voorzitter sluit de vergadering met harelijke woorden voor de gehouden bespre kingen en verzoekt het eerste couplet van het Wilhelmus staande mee te zingen. ANNA PAüLOWNA De winnaars op den tweeden gooidag van het ballerospel waren: 1. Regenmortel (gooide 9956), 2 Harder, 3 B. Neuvel, 4 en 5 H. Jonker, en vervol gens: G. Bakker. J. de Laat, L. Wlggers, K. Kaaij, D. Plagmeijer, Wed. Haverhoek, R. Naastepad, N. Renio, J. Cornelissen, Q. Huiberts, Joh. v. d. Eem, N. van Kooten, T. Koning. Z IJ PE STOLPERVLOTBRUG. In den loop van deze week is een aanvang ge maakt met het op diepte baggeren van het kanaal Stolpen—Schagen. Hiervoor zijn in bedrijf gesteld een baggermolen en een zandzuiger. Men is thans bezig de dam tusschen het nieuwe kanaal en het Noord-Hollandsch kanaal te verwijderen. Uitgebracht 2119 stemmen, ongeldig 457 stemmen, geldige stemmen 1662. Voor de 6 candldaten is de kiesdeeler 238 stemmen. Gekozen zijn de heeren: Coltof met 256 stemmen J. F. M. Endel met 355 stemmen Kramer 344 stemmen H. de Raat 246 stemmen B. Knijper 226 stemmen Schmalz 216 stemmen Op den heer Haytema werden 124 en op den heer Stontjesdijk 200 stemmen uitge bracht. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gehouden wedstrijden, gespeeld door ver schillende clubs, aangesloten bij den Biljartbond Alkmaar en omstreken, was de uitslag voor O.K.K. alhier de volgende: OKK. I—De Driesprong I, 619550. OKK. n—Krijt op Tijd U, 461—430. OKK. 3De Driesprong 3, 301308, Zoodat het totale resultaat voor haar was 4—2. W E R 1 N G E N Burgerlijke Stand. Geboren: Grietje Geertje, dochter van J. Linker en A. Doornbos; Mattheus Johannes, zoon van J. Rotgans en N. Bakker. Gehuwd: S. A. de Jong en T. P. Tijsen. Ondertropwd en Overleden: Geene. Politie. De Brigadier der Rijksveldwacht, de heer A. Bergsma alhier, zal wegens ziekte van den Majoor der Rijksveldwacht, de heer Van Twuijver, te Den Helder, de functie van Majoor-Brigadecommandant eenige weken waarnemen. Iepziekte. Wij vermeldden voorkort reeds dat een enorm groot aantal iepen in deze gemeente moeten wor den geslachtofferd ter bestrijding van de iepziekte. Thans hebben alle eigenaren, een 30-tal inwoners dezer gemeente, een aanschrijving ontvangen om vóór 1 April a.s. de besmette en zieke boomen te verwijderen. Zooals bekend bedraagt het aantal dezer boomen 230, waarvan 128 bij 1 boerderij. Drankmisbruik in de Vereen. Staten. Groote toename sedert de drooglegging. New York. Sedert de opheffing van het drank verbod is de toeneming van het verbruik van sterke dranken zoodanig, dat in 1934 3655 personen, dit is 258 meer dan in 1933 tengevolge van drankmisbruik om het leven zijn gekomen. Van officieuse zijde wordt medegedeeld, dat de ge zondheidsdienst niet bezorgd is over de toeneming van het sterftecijfer tengevolge van alcoholgebruik, waarvan het cijfer van 25 per duizend in 1932 is ge stegen tot 26 in 1933 en 29 in 1934, aangezien de vijf staten, welke nog steeds .nat" zijn, toenemingen ver- toonen, terwijl het sterftecijfer voor New York tame lijk aanzienlijk is gedaald. AARDSCHOK IN TADJIXISTAN. Stalinabad. In de republiek Tadjikistan heeft zich opnieuw een aardbeving voorgedaan. Drie en tachtig huizen in een dorp, dat op 60 K.M. van Sta linabad is geslagen zijn geheel verwoest. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend Er zijn opnieuw maat regelen genomen om hulp te bieden aan de slacht offers. LIJK DRIJVENDE GEVONDEN. De Cocksdorp. Schipper Bakker, die met zijn schuit „Texel 13" is binnengekomen, rapporteerde dat er ten Zuiden van het eiland Texel een lijk drij vende was aangetroffen. Het is opgevischt door een visscher uit Harlingen, die het naar deze plaats zal medenemen. Verwachting: matige tot krachtigen Zuidweste lijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt met kans óp regenbuien, later opklarend, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verande ring. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 755. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. 46 gr. F. EEN FOTOALBUM is een aardig St-Nicolaasgeschenk. Een ruime keuze ervan reeds vanaf 25 ets. vindt U in TERLEP'S DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL, Hoogzijde 103 Schagen. COMPETITIEWEDSTRIJDEN KEGELEN TE SCHAGEN. Competitiestand. Ie Vijftallen gesp. gew. gel. vcrl. pfc. a. hout G.G.P. I 2 2 0 0 4 1802 Vredelust 2 10 12 1030 Schagep I 1 0 0 1 0 776 Omsmijters 1 0 0 1 0 769 2e Vijftallen: G.G.P. II 2 2 0 0 4 1557 Omsmijters II 1 1 0 0 2 754 Schagen II 1 0 0 1 0 768 Vredelust II 2 0 0 2 0 1459 SPELDJESDAG. De Donderdag gehouden speldjesdag ten bate van de R.K. Vereeniging tot Uitzending van zwakke kin deren heeft opgebracht f 29.12)4. GEGUND. Aan den heer Jan Veuger te Sint Maartensbrug is voor de som van f8290 gegund de bouw van een boer derij op een perceel aan de Grootesloot te Zijpe, voor rekening van den heer D. Wit. WITTE KRUIS. Onze afdeeling van het Witte Kruis vergaderde Vrijdagavond onder presidium van den heer J. Schoorl Pz. De heer P. Bronder las de notulen, die werden goedgekeurd. De ingekomen stukken door den voorzitter toege licht, gaven geen aanleiding tot bespreking. Over den Moedercursus werd meegedeeld, dat dit een groot succes was geworden en werd besloten we derom zoo'n cursus te bereiden. De badinrichting gaf cijfers te zien, wat het gebruik betreft, die alles overtreffen. Niet minder dan 9163 baden waren genomen, dat was een 3090 meer dan het jaar te voren. Dit betrof alleen de jongens en meisjes, de baden der volwassenen komen daar nog boven. Daar de subsidie voor de Malariabestrijding zeer matig vloeide en elke steun van het Rijk was ge ëindigd, en ook de gemeenten en provincies niet noe menswaard meer steunden, werd aan de Witte Kruis- afdeelingen subsidie gevraagd, anders moest er met het nuttige werk worden geëindigd. Er werd f20 ge geven. Van de Banne en Polder Schagen werd voor fl.— per jaar het water van de Wiel voor de zweminrich ting gepacht. De beschrijvingsbrief werd behandeld en ook' hierop gaf voorzitter uitvoerige inlichtingen. Alscan- didate lid van 't hoofdbestuur zal gestemd worden mevrouw Mr. J. H. Teeken—Kunst. Waar Vechthoeve als verpleeghuis der verpleegsters weinig bezocht wordt, zal onze afgevaardigde op de algemeene vergadering ter sprake brengen van deze stichting een Kleuterhuis te maken. De begrootingen werden behandeeld. Goedgevonden werd dat het hoofdbestuur f 1000 be schikbaar stelde voor cursussen huiselijke ziekenver pleging. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer Dr. Nan- ninga. Tot bestuurssleden werden herkozen mej. Leguit en de heer Krijt. Meegedeeld werd dat Dr. Nanninga als vice-voor- zitter zal optreden en penningmeester en secretaris wederkeerig elkaar bij verhindering zullen vervan gen. Mevrouw RoggeveenStammes en de heer Dorbcck waren door het Bestuur wederom benoemd tot leden van Ziekenzorg. Hierna sluiting. SPAANSCHE VISSCHERSBOOT VERMIST. Madrid. Uit Gijon wordt gemeld, dat een vis- schersboot met 6 personen aan boord reeds sedert twee dagen vermist wordt. Aangezien alle nasporin gen tot nu toe zonder resultaat zijn gebleven, veron derstelt men, dat het vaartuig tijdens den storm is vergaan. Een zelfde lot heeft een vissehersboot uit Vigo on dergaan, waarbij drie personen zijn verdronken. EIERVEILING SCHAGEN, 28 Nov. Aangevoerd: 20.000 Kipeicren 54—56 Kg. f 4.40— 4.60, 56—58 Kg. f 4.60—4.90, 60—62 Kg.a f 5.30, 62—65 Kg. f 5.30—5.60, klein f 3.50-4.40, 500 ecndcieren f 2.30. WARMENHUIZEN, 28 Nov. Aangevoerd: 24800 Kg. roode kool le kw. f 4.90—6, 2e kw. f 3.306.10, 11700 Kg. gele kool le kw. f 4.10 —5.60, 2e kw. f 2.20—4.50, 3400 Kg. D. witte kool le kw. f 3.90—4.40, kale f 2.50—3.70, 2725 Kg. uien f 2.40, drielingen f 1.101.20, grove uien f 2.80, 500 Kg. peen f 1.30. HOORN, 28 Nov. Aangevoerd 10 stapels kaas, w.o. 2 stapels kleine fabriekskaas f 17, 8 st. kleine boerenkaas f 17. totaal wegende 5198 Kg. Handel matig. EIERVEILING DEN HELDER. 2S Nov. Aangevoerd: 15430 lcipeieren, 48—51 Kg. f 3.20—3.80, 52-54 Kg. f 3.60-4, 55—57 Kg. f 4—4.60, 5S--60 Kg. f 4.70—5.20, 61-63 Kg. f 5-5.30, 61—67 Kg. f 5.20— 5.50, 128 eendeieren f 2.402.50. ALKMAAR, 29 November 1935. Aanvoer 878 H.L. Granen. 79 HL voertarwe f 5—5.50, 55 HL rogge f 7—7.50, 110 HL gerst 4.80 5.30; 327 L haver f 5.506.80; 156 HL boonen: bruine- f 12.5016, citroen- f 1423, boonen f 16 20; kanariezaad f 15; mosterdzaad (geel) f 10 12; 36 HL karwijzaad f 20.5023; 100 HL erwten, kleine groene f 69.25, grauwe f 1828; vale 18 —21; alles per 100 Kg. ALKMAAR, 29 November 1935. Aardappelen f 2.203, andijvie f 0.501.80, appe len f 310.50, Bloemendaler kool f 5, bloemkool I f 9—15, II f 3—6, boerenkool f 2.90—7.50, bieten f 3.70, druiven f7—20, gele kool f 1.304, groene kool f 1.507, kropsla f 0.504, knolselderie f 2 5,70, koolrapen f 2.80, peren f 3—8, prei f 1.50—5.20 peterselie f 2.70, radijs f 3, roode kool f 1.60—7.50, selderie f 1.70—3.50, spinazie 19—97, ct.. spruiten f 2.50—7.50, snijboonen f 10—14, tomaten f 2.5011 uien f 12.60, wortelen f 0.701.50, boswortelen f 2—12, witlof I f 4.50—6.50, II f 2—3.50. WARMENHUIZEN, 29 Nov. Aangevoerd: 925 Kg. roode kool 2e kw. f 4.20—4.90 525 Kg. gele kool 2e kw. f 2.40, 4700 Kg. D. witte kool le kw. f 3.70—4.30, kale f 3.10—3.70. ALKMAAR, 29 Nov. Aangevoerd 50 stapels kaas, zijnde 80.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 19, bocr-mkaas kleine f 17.50, boerenkaas commissie f 18 per 50 Kg. Handel matig. WINKEL, 29 November. Appelen f 2—9, peren f 1—7, druiven f 10—13, kool 50—80 ct., aardappelen f 1—1.30, spruitkool l ?'5(h:6' uien f 1_120> Per 100 Pond; andijvie f 11.60 per 100 stuks.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15