Begrooting Oe Twuijverweg. V.V.V. Groet-Camperduin. van sociale zaken St. Nicolaas- Geschenk Voorstel tot uitkeering ineens aan werkloozen. Uit onze omgeving. Tweede Kamer. Critiek op de aard der werken in werkverschaffing. SOCIALISTISCH PLEIDOOI VOOR GOSDÜ VERZORGING VAN DE EXPORT. Nadat was besloten om in de avondvergadering de begrooting van landbouw en visscherij aan de orde te stellen, werden Donderdagmiddag de debatten voortgezet over het hoofdstuk Werkverschaffing en Steunverleening van de begrooting van Sociale Za ken. De heer de Krijger (c.h.) onderwerpt de uitsluiting van particuliere aannemers bij de werkverschaffing aan een ernstige critiek. Naar zijn oordeel behoort de Nederlandsche Heidemaatschappij bij dit soort werk evenmin thuis als de Italianen in Abessynië. Zij dient zich te bepalen tot bebossching, ontginning en plaatselijke ontwatering. Spreker dringt aan op inschakeling van de particuliere ondernemers. De zaak is echter dringend, want er heerscht een nood toestand in het aannemersbedrijf. De heer Bakker (c.h.) verzoekt ruimere toelating van kleine boeren bij de werkverschaffingen de heer Steinmetz (r.k.) wil meer zorg voor de werklooze jeugd, die vooral vakbekwaamheid moet worden bijge bracht. Ook breekt hij een lans voor de kleine, in nood werkende, zelfstandigen. Deze menschen wor den als paupers beschouwd. Uitkeering van f30.ineens aan werk loozen. Voorstel van den heer Van Houten. De heer Van Houten (c.d.) schildert den noodtoe stand van de werkloozen. Er is gebrek aan alles, maar vooral aan dekking en kleeding. Spreker stelt daar om een motie voor waarin de Kamer de wenschelijk- beid uitspreekt dat aan gezinnen waarvan de kost winner drie maanden werkloos is of in werkverschaf fing werkt, een uitkeering ineens van 20 k 30 gulden zal worden gedaan. De lieer Louwes (lib.) wijst op het verschil in loon peil tusschen stad en platteland en bepleit de wen- schelijkhcid om de kleine boeren op hun eigen be drijf een loon te geven, dat zij anders in werkver schaffing verdienen. De heer Smeenk (a.r.) voert den heer Van Hou ten tegen, dat deze de steun wel wil verhoogen, doch dat hij verzwijgt, dat de daaruit noodwendig voort vloeiende nieuwe belastingen ook weer vergroote werkloosheid zou beteekencn. t In sommige gemeenten Is geen steunregeling. De heer Krol (c.h.) wijst er op dat in niet minder dan 93 gemeenten nog geen steunregeling bestaat en noemt met name het katholieke Kloosterburen, het christelijke Uithuizermeede, het socialistische Usquert en het vrijzinnige Warffum. Spreker dringt er op aan, dat de minister een eind maakt aan deze misstanden. De belangen van de schippers, de noodlijdende mid denstand, de aannemers en de jeugdige werkloozen wordt ook nog door andere sprekers belicht, zonder dat nieuwe gezichtspunten worden gehoord. De heer Kupers (s.d.), laakt het dat in den laat- sten tijd zeer veel normaal werk wordt "Uitgevoerd in werkverschaffing. Hij noemt dit een orlgehoord schandaal. Ook oefent deze spreker critiek uit op de loonen in werkverschaffing en bij werken uit het Werkfonds. De heeren Sneevliet (r.s.) en Arts (h.a.p.) steunden de motie Van Houten, evenals de heer de Visser (c.p.) die daarenboven nog wijst op de toenemende mis dadigheid onder de jeugd tengevolge van de jeugd werkloosheid. Hierna wordt de vergadering om zeven uur ge schorst tot half negen, zoodat minister Sliiigenberg eerst later aan het woord komt. In de avondvergadering werd aan de orde gesteld de begrooting van landbouw en visscherij. De heer Ebels (v.d.) juicht de oprichting van het nieuwe departement toe en spreekt zijn vertrouwen uit in den nieuwen bewindsman. Ook de heeren Lo- vinlc (c.h.) en Louwes (lib.) zeggen vertrouwen te stellen in dezen minister. De heer Lovink echter kan zich met de personceluitbreiding, die f50.000.zal moeten kosten, niet vereenigen en maakt er een amen dement van. De minister van Landbouw en Visscherij, de heer Dcckers, dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en roemt de samenwerking in het kabinet. Spreker belooft de soberheid te zullen betrachten, maar meent toch dat het nieuwe departement behoorlijk van des kundige ambtenaren moet zijn voorzien. We zouden onzen landbouw een slechten dienst be wijzen door een dictatoriaal bewind te brengen over KOOPT UW IN TAPIJT- en MEUBELMAGAZIJN LAAN SCHAGEN U Koopt iets van blijvende waarde den vrijheidslievenden Nederlandschen boer. Met ver meende of onrechtmatige grieven kan men doordrin gen tot dezen minister. Do heer Lovink repliceert. Had de minister dit in de Mem. v. Antwoord geschreven, spr. zou een andere houding hebben aangenomen. Spr. heeft geen wan trouwen in dozen minister, maar liever koine deze minister zoo noodig met een eventueel e aanvraag. Spr. laat het amendement aan de Kamer over. De Minister verwijst nog naar den uitgewerkten en toegelichten slaaf. Het doel, waarvoor dit geld is aangevraagd, stond "dus in de begrooting. Do heer Lovink heeft dit ook wel gelezen. Spr. kan de meening van den minister niet deelen. De stemming over het amendement wordt tot mor gen aangehouden. De heer I-Iiemstra (s.d.) bespreekt bij het hoofdstuk Landbouw, speciaal de export. Hij zegt dat wij moeten vasthouden wat we nog aan export hebben. De minister overweegt de instelling van een land- bouwcrisisraad. Deze verdient aanbeveling. T.a.v. de loonen in den landbouw keurt spr. het af, dat zoo dikwijls arbitrage afgewezen wordt. De minister aar- zele niet, arbitrage op te leggen zoo noodig. Nu de export van eieren gelimiteerd is, hoopt spr. dat de minister nog iets kan doen voor de pluimveehouders, b.v. t.a.v. de graanprijzen. Onze regeering is te schriel in zake den aanbouw van bosschcn ter verbetering van den boschstand, in welk opzicht we hier te lan de achteruitgaan. De minister overwege de verstrek king van melk aan schoolkinderen, waarbij hij op veler medewerking kan rekenen. De heer Ebels (v.d.) wijst er op dat we hebben de crisisdiensten, de directie van den landbouw en de landbouworganisaties. Ilct is een moeilijke taak een harmonische samenwerking daartusschen te bevorde ren. Spr. is van oordeel dat we noodgedwongen zullen moeten gaan in de richting van autarkie, zonder be langen van den export uit het oog te verliezen. In Duitschland zoowel als in Engeland zijn teekenen waar te nemen die tot ecnige hoop aanleiding geven. LANGEND IJ K KUNNEN DE GEDENATUREERDE AARDAPPELEN NIET WORDEN GEëXPORTEERD? Eenige weken geleden hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat in sommige deelen van ons land aardappelen werden gedenatureerd, welke eigen lijk nog wel voor export geschikt waren en de vraag gesteld of het niet onvoorzichtig was, voor con sumptie geschikte aardappelen thans reeds te de- natureeren, terwijl men nog niet weet, hoe groot de voorraad is en hoeveel er wel geplaatst zou kunnen worden. In het vakblad van de handelaren in aardappelen en groenten wordt deze kwestie aan geroerd en wordt opgemerkt, dat de aardappelen, welke nu worden gedenatureerd, nog wel zouden kunnen worden geëxporteerd,- wanneer een export toeslag werd gegeven. Op het oogenblik worden aardappelen gedenatureerd, welke geëxporteerd zouden kunnen worden, wanneer hierbij een export toeslag werd gegeven. Dit zou voor de Regeering gelijk blijven, daar bij denaturatie van aardappe len een denaturatietoeslag wordt gegeven. Op die manier kost het dus ook geld. Het is nu echter de vraag, wat beter is voor de ge meenschap. Denatureeren of exporteeren. Het C.O. constateert, dat export gewenscht is, daar hierdoor verschillende menschen in diverse bedrijven werk krijgen, zooals bij de verwerking van de aardappe len op het bedrijf, het transport naar de havens enz. Een belangrijk punt wordt genoemd, dat men geld voor zijn waar krijgt. Het uitvoercijfer wordt er door verhoogd, terwijl bij denaturatie en het ge bruik voor veevoer tenslotte ook .wel weer waarde terugkomt voor het product in den vorm van be talingen voor te exporteeren boter, kaas, enz., maar men is veel voordeeliger uit als de aardappelen worden geëxporteerd, aangezien bij de te expor teeren boter nog geld bijgelegd wordt in den vorm van melksteunregeling. Op die manier wordt dub bel betaald. Eerst voor de denaturatie en later voor de melk, boter en kaas. Voorts is het heel belangrijk, dat niet gedenatu reerd wordt, om de stemming er in te houden bij de verbouwers. Wanneer er vraag naar aardap pelen is, als de handel mogelijk gemaakt wordt, geeft het een zeker optimisme bij den teler, het geen den handel ten goede komt. Opgewekt wordt, mede te werken, dat de aard appelen, welke de export wil koopen, niet te dena tureeren, ook al om in het buitenland te toonen dat we er nog zijn en onze positie trachten te be houden. Men weigere van Overheidswege om zulke aardappelen te prikken. Want men prikt er niet alleen de aardappelen mee, ook de gansche ge meenschap wordt geprikt. De Twuijverweg is thans geheel voor rekening van de Langendijker gemeenten en St. Pancras, nu geen uitkeering meer wordt gegeven uit het We genfonds. Het onderhoud moet dus door deze vijf gemeenten worden betaald. Dat door deze schrap ping van het Wegenfonds de kosten voor deze ge meenten aanmerkelijk hooger zullen zijn, behoeven wij niet nader te verklaren. In den gemeenteraad van St. Pancras werd door een der raadsleden voorgesteld om nogmaals met de Langendijker gemeentebesturen in overleg te treden en te probeeren of men geen oplossing zou kunnen vinden voor deze kwestie, en het onder houd van den weg eventueel aan het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier over te dragen. De Langendijker winkeliers-attractie is Don derdagmiddag officieel geopend met een bezoek van Sint Nicolaas aan alle vier Langendijker dorpen. De bisschop werd per open auto vanaf Station Heerhugowaard afgehaald en aan het begin van Broek op Langendijk door een muziekgezelschap on der leiding van den heer D. Witte, verwelkomd. Jammer was het, dat door het buitengewoon slech te weer de auto bijna steeds dicht moest blijven. In Broek op Langendijk werden de kinderen van belde scholen, die vergunning hadden gekre gen, een half uurtje later op school te komen, ont haald. St. Nicolaas bracht de kinderen van de Chr. school een bezoek in hun lokalen. Naar hartelust werd er door de kleinen gezongen. Omstuwd door een geweldige schare kinderen werd de tocht voortgezet naar Zuidscharwoude. Daar zal de kindervriend een der volgende dagen een bezoek aan de O.L. school brengen. Het was een reusachtige drukte op de straat, daar de kinderen van de R.K. school den geheelen middag vrij hadden gekregen. Te Noordscharwoude werd ook een bezoek ge bracht aan de beide scholen. De kinderen van Oud karspel waren het laatst aan de beurt en zijn lang niet vergeten. St. Nicolaas, de gulle kindervriend, heeft door zijn persoonlijk bezoek aan den Langendijk, voor een waardige en feestelijke opening van de Lan gendijker Winkelattractie gezorgd. WINKEL Vergadering van het Witte Kruis, afd. Winkel, op Dinsdag 26 Nov. ten huize van den heer D. A. de Bruin, onder voorzitterschap van den heer G. Kamp. De opkomst had beter kunnen zijn. Voorzitter opent met een woord van welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering wor gden gelezen en goedgekeurd. Van de ingekomen stukken verdient vermeld te worden, dat aan de commissie voor malariabestrij ding een subsidie zal worden gegeven van f 10, even zoo aan „Zonnestraal", daar beiden hun inkomsten sterk zien verminderen. Bestuursverkiezing. Door bedanken van het aftre dende lid H. D. Willeen, werd in de vacature gekozen de heer S. Druif te Winkel. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren G. Koedoder en Tj. Postu- ma, welke deze benoeming aannamen. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de alge meene vergadering behandeld. Besloten werd de af gevaardigden vrij mandaat te geven, echter zoo, rekening te houden mét de besprekingen, gehouden over den beschrijvingsbrief, en naar omstandigheden te handelen. De rekening zal worden nagezien door een commissie aangewezen door den voorzitter. Huisverzorging. Hierover worden mededeelingen gedaan door mevr. BrugmanGrootcs. Deze zijn echter zoo, dat hetgeen we ons hadden voorgesteld geen werkelijkheid kon worden, n.1. het toevoegen van een onderafdeeling „huisverzorging" aan het Witte Kruis. Het aantal leden dat zich had opgegeven was te gering en de commissie zal weer vergaderen om een bespreking te houden, wat ge daan kan worden om het gelul leden grooter te doen worden. Moedercursu. Aan den gehouden moedercursus werd door 16 dames deelgenomcny en algemeen werd deze cursus zeer door de dames gewaardeerd. Bij de gehouden rondvraag werd naar voren ge bracht om in het vervolg vooral te wijzen op het bestaan van de herstellingsoorden Bosch en Heide voor mannen en jongens te Blaricum, en Heideheu- vel voor vrouwen en meisjes te Hilversum. In deze herstellingsoorden kunnen leden van het Witte Kruis en hun gezinsleden tegen betrekkelijk lagen prijs voor herstel van gezondheid opgenomen worden Met een woord van dank voor de aangename bespre kingen sluit de voorzitter de vergadering. NIEUWE N I E DO Ti P Vergadering Witte Kruis, Op 28 November jl. vergaderde de Afdeeüng Nieu we Niedorp van het Witte Kruis in de Prins Maurits. Voorzitter, de heer P. Pluister, opent de bijeen komst, waarna de notulen door den heer Haring- huizen, secretaris, worden gelezen Deze worden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Dan volgt het jaarverslag, wat ons een duidelijk beeld geeft van alles wat er zoo in den loop van een jaar door het Witte Kruis wordt gedaan. De wijkverpleegster zuster Kok brengt rapport uit over haar werkzaamheden en wat daarmede samen hangt; het blijkt wel dat de zuster behalve de ge wone verpleging dikwijls optreedt als maatschappe lijk werkster, wat ongetwijfeld velen, die in moei lijkheden verkeeren in de wijk zeer ten goede komt. Den secretaris en de zuster woorden door voorzitter hartelijk dank gebracht. De rekening van den penningmeester is door de commissie, bestaande uit de heeren W. Davids, C. Wit Dz. en S. G. Wit, nagezien en in orde bevonden. De commissie stelt voor, de rekening goed te keuren, waartoe door de vergadering met een woord van dank aan den penningmeester voor het beheer wordt besloten. Inplaats van den heer S. G Wit, aftredend reke ningcommissielid, wordt aangewezen mej. A. Visser. Inplaats van de heeren D. Reinpt, E. v. Leeuwen en J. II. Verlaan (niet herkiesbaar) worden tot be stuursleden gekozen de heeren J. J. van der Stok, J. de B'oer en L. Valk. Door voorzitter wordt verslag uitgebracht over het verhandelde in de algemeene vergadering, welke vo rig jaar op 2 October in Amsterdam is gehouden. Daarna volgt behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, voor dit jaar; het Witte Kruis bestaat dan 60 jaar, dit feit zal op eenigszins feestelijke wijze worden herdacht. De be schrijvingsbrief geeft weinig aanleiding tot nadere besprekingen. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren P. Pluister en P. Haringhuizen. Ter sprake komt het punt huurverlaging van de woning der zuster en hoewel het vast staat dat alge- gemeen een huurverlaging is ingetreden, verklaart toch de vergadering, na een toelichting van voorzit ter zich hiertegen. Bij de rondvraag zegt de heer De Boer ('t Veld) met belangstelling naar de zuster te hebben geluisterd; hij zou het wel gewenscht vinden, dat ook in andere deelen van de wijk eens zulk een voordracht werd gehouden. Het Bestuur zegt toe. te zullen overwegen of het mogelijk zal zijn eens een film voor de leden te doen vertoonen of een lezing te laten houden. Hierna sluiting. W 1 ER1N GERW A ARP In eene gehouden vergadering vap de Gymnastiek- vereeniging „Olympia" werd o.m. besloten om dezen winter weer een openbare uitvoering te geven. Ook zal een wedstrijd worden gehouden van adspiranten, terwijl in 1936 evenals in 1934 een groote athletiek- dag gehouden zal worden. Tevens werden de leden opgewekt om deel te ne men aan het groote bondsfeest dat in 1936 te Am sterdam zal gevierd worden. SCHOORL Vergadering V.V.V. GroetCamperduin op 27 Nov. in het lokaal van den heer P. Huibers. De voorziter, de heer P. Kos, opent met een woord van welkom en slaat een blik terug op het seizoen, wat in alle opzichten minder is dan vori ge jaren, doch hoopt dat allen door de crisis heen zullen bijten door eendrachtig samenwerken. Spr. heet tevens welkom de pers. De secretaris leest hierna de notulen, welke wor den goedgekeurd. De notulen der buitengewone vergadering worden eveneens goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat de Groeter IJsclub weer paraat is en dat de P.H.V. bij haar 12 1/2- jarig bestaan is gefeliciteerd door het bestuur, waarbij bloemen werden overhandigd. Ingekomen; een schrijven van V.V.V. Schoorl met de bemerking dat de f 250 subsidie voor reddings doeleinden is ingetrokken. Voorz. betreurt dit, daar ook gasten uit Schoorl daarvan zouden kunnen profiteeren. De heer v. d. Garde zegt volgend jaar weer te willen verzoeken om dit bedrag beschikbaar te willen stellen, daar ook Schoorl bij goed reddings materiaal belang heeft. Van Schoorl is het verzoek ingekomen inzake samenwerking uitgave gids. De heer v. d. Garde geeft in overweging in de eerstvolgende vergadering wederom op samenwer king bij de leden aan te dringen. Van het Gemeentebestuur is ingekomen een schrijven inzake uitbreidingsplan. Dat dit plan de heele gemeente Schoorl betreft, dus ook Groet, Camp., Hargen en andere buurtschappen. De heer G. Druiven wil hierop doorgaan. De heer Meedendorp zegt het hiermee niet eens te zijn. Er wordt op sommige mooie punten en uit zichten z.i. toch al te veel gebouwd. Na enkele besprekingen wordt het een en ander gelaten zooals het is. Een schrijven van den dienst der P.T.T. over verkeerd aansluiten van informatiebureau wordt excuus aangeboden. Dank wordt gebracht aan den kantoorhouder voor de correcte doorverbinding met het Informatiebureau. Van het Gemeentebestuur een schrijven Inzake de verhooging legesgelden kampeeren. Door verschillende sprekers worden ideeën geop perd, hoe dit zou moeten worden geregeld, maar men is van meening, dat dit een moeilijk punt is om te zeggen hoe het precies moet. De heer D. Duin is van oordeel, dat de V.V.V. met voorstellen moet komen, dan weet de Raad waaraan ze zich hebben te houden. Van meening is men om na de vaststelling wat aan den raad moet worden voorgesteld, een ver gadering te beleggen om dit punt te bespreken en daarnaar een voorstel bij den raad in te dienen. De voorzitter is hier niet voor. De heer J. v. d. Oord zegt dat dit een algemeen belang is, dus dat het niet opgaat dit te weigeren. Van den heer G. Duinmeijer is het verzoek in gekomen, over te gaan tot oprichting van tennis banen. De voorzitter zegt dat dit niet gemakkelijk zal 2ijn, want dat dit bijna altijd geld kost en wij hebben het niet. Er worden prijzen genoemd, vari- eerende tusschen f 1600 en f 2600. Aan het bestuur wordt overgelaten het een en ander te onderzoeken. De agenda voor de te houden Federatievergade ring wordt voorgelezen en voor kennisgeving aan genomen. De afgevaardigden, de heeren Kos en Meedendorp, krijgen vrij mandaat voor die verga dering. De heer S. Gutker brengt verslag uit van de ge houden reclametocht. De heer Haring zegt dat de medewerking zeer spontaan is geweest en zegt hiervoor dan ook har telijk dank. De voorzitter zegt dank aan de commissie van voorbereiding en uitvoering hiervan en aan de medewerking. Spr. is van meening, dat we wel weer zoo'n tocht kunnen organiseeren, desnoods met samenwerking van V.V.V. Schoorl, dit om de kosten lager te houden. Anderen vinden echter dat V.V.V. Schoorl niet gevraagd behoeft te wor den; ieder kan meegaan als hij wil. Een uitgebreid verslag wordt voorgelezen van het Informatiebureau, waaruit wel blijkt wat er van wordt gevergd, om dit goed in orde te hebben. Er werd vooruitgang geconstateerd. De heer Minkema merkt op dat de aanvragen voor Zee door Schoorl niet worden doorgezonden. Moet dit zoo blijven? Het is voor ons nadeel en voor Schoorl geen voordeel. Is er geen regeling te treffen, dat dit weer wel gebeurt? De voorz. betreurt het ook, dat dit zoo is. De heer Minkema hoopt, dat alsnog verandering hierin zal komen. De heer v. d. Garde zegt, dat het gewenscht is dat ieder verhuurder en pensionhouder zijn pros pectus bij het informatiebureau inlevert en tevens enveloppes met zegel daar deponeert, opdat bij de aanvragen voor huur of pension dit direct naar belanghebbende kan worden doorgezonden. Zulks geschiedt steeds te Schoorl ook. De voorz. zegt dat dit in Groet ook zoo is, doch dat hiervan weinig of geen gebruik wordt gemaakt Het blijkt dat de meeste leden niet met deze re geling op de hoogte zijn, maar dan weten ze het nu. Verslag verloting. Verkocht zijn alle 1200 loten 25 cent, welke een totaal bedrag van f 270 netto opleverden. Aan prij zen en onkosten f 129, dus een saldo van f 151. Uit verslag zomerfeest blijkt dat dit feest goed is geslaagd, dat de ontvangsten f 104.50 en de uitgaven f 104.45 bedroegen, dus een saldo van 5 cent. De voorz. brengt dank aan allen, die tot slagen van dit mooie kinderfeest hebben meegewerkt. Voorzitter zegt dat de animo voor Duinwandeling groot was, doch had gehoopt dat medewerking en hulp beter was verleend. Spr. brengt dank aan boschwachter Greup voor de leiding, aan de dames Dalenberg en Kooij en aan allen, die hebben moegewerkt. Vooral ook aan de directie der kaasfabriek voor de beschikbaar gestelde kazen. Bestuursverkiezing. Aftredend de heer C. H. Kagcr, herkiesbaar, wordt op voorstel van den heer K. "Wiedijk bij acclamatie herkozen. De gratis verloting van een overgebleven prijs der verloting, een vischstoeltje, viel den heer P. Rens ten deel. Bij het 10-jarig bestaan der V.V.V. stelt de voorzit ter voor de algemeene vergadering der federatie te Groet te doen plaats hebben, welke dan een eenigs zins feestelijk karakter zal dragen. Wordt goedge vonden. De begrooting 1936 wordt zonder op of aanmerking goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 638. Voor de uitbreiding reddingsmateriaal krijgt het bestuur volmacht om te handelen, evenals ten aan zien van de uitgave der wandelkaart. Het bestuur meent een paar duizend folders bij de bestaande gids te moeten doen drukken en deze gezamenlijk te verspreiden. De heer v. d. Garde bepleit een advertentie te zet ten in de nieuw uit te geven telefoongids. De kosten zullen ongeveer f 10 bedragen. Na nog enkel over en weer praten wordt dit punt ook aan het bestuur overgelaten. Rondvraag. De voorzitter wil pogingen doen bij P.T.T. gedaan te krijgen dat alle post rechtstreeks naar Groet komt, dit in verband met hooge kosten van bezorgen van expresse en andere aparte bestellingen. Dit zal worden aangevraagd. De heer P. Stam bepleit een minimum prijs voor huurwoningen, het blijkt zeer moeilijk uitvoerbaar. Tevens wil spr. in het seizoen de bordjes in de dui nen geplaats hebben. Zal worden gevraagd. De heer B. Haring zegt dat het gewenscht is om de prijzen der verloting bij plaatselijke ingezetenen te koopen. Wordt niet aangenomen. Over de nieuwe regeling voor het kampeeren is de heer Venneker nog niet tevreden en zou dan ook graag hebben dat hierover een aparte vergadering werd belegd. Zoo gauw het hekend is wat aan den raad wordt voorgesteld. Spr. wil alsnog dat de ver gadering hierover uitspraak doet. Na lang hierover het voor en tegen te hebben besproken wordt besloten aan B. en W. te verzoeken om inlichtingen en wanneer dit punt wordt, behan deld, daarna zal dan een buitengewone vergadering plaats hebben om dit punt te bespreken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 22