SchagerCourant iDe Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond half acht ten raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, Burge meester, Secretaris de lieer G. G. Post. Wethouder Groen was afwezig met kennisgeving. Herdenking wijlen P. Zeeman. Alvorens tot de behandeling van de agenda over lc gaan, verzocht voorzitter de leden op te staan, waarna hij waardeerende woorden wijdde aan de na gedachtenis van wijlen den heer P. Zeeman. Voorgesteld wordt, de 'heeren C. Haringbuizen 'te Wieringerwaard en Baron van Fridagh te Sc'hoorl, wederom te herkiezen als regenten van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Aldus werd besloten. De gemeenitebegrooting 1936. In verband met de a.s. aanbieding van de gemeen- tebegrooting 1936, welke nog niet gereed is, stelden B. en W. voor, reeds nu een commissie van onder zoek Je benoemen en de aanbieding schriftelijk te doen geschieden, om de kosten van een raadsverga dering uit te sparen. Voorzitter benoemde de heeren Weel, Bakker en De Geus, welke hun benoeming aannamen. Be controle op het Armbestuur. Ten opzichte van het schrijven van Geel. Staten over de wenschelijkheid van een controle op het be heer van den penningmeester van Burgerlijk Armbe stuur zegt het college, de noodzakelijkheid der con trole niet in te zien. Anderen achtten de controle wel gewenscht en na nog eenige besprekingen, werd het voorstel van de meerderheid met 4 tegen twee stemmen, die der hee ren Weel en Dijkhuizen, verworpen en het voorstel om wel controle uit te oefenen als aangenomen be schouwd. De raadsleden, de heeren D. Bakker en P. de Geus Jz. stelden voor over te gaan tot het nemen van een besluit tot reorganisatie van het Burg. Armbe stuur en tot de instelling te besluiten van een In stituut voor Maatschappelijk .Hulpbetoon. iDe samen stelling van een dergelijk instituut is als volgt: Het bestuur bestaat uit 5 leden, een lid tevens voorzit ter, door B. en W. uit hun midden aan te wijzen, een lid te benoemen uit den raad, en drie leden, dooi den raad te 'benoemen uit een door B. en W'. op te maken aanbeveling, voor élke plaats twee personen, behoorende tot verschillende kringen der burgerij. B. en W. adviseerden, dit stuk voor prae-advies aan hen te retourneeren. De raad ging er mee ac- coord. Salarissen Burg. Stand. Schrijven van Ged. Staten, waarin mededeeling wordt gedaan, dat het totaal bedrag der bezoldigin gen voor de ambtenaren van den Burg. Stand niet hooger mag zijn dan f 100. Thans wordt betaald f235. B. en W. stelden voor, Ged. Staten te berichten dat de verdeeling der jaarwedden nu als volgt zal zijn: voor den eersten ambtenaar, belast niet de vol trekking der huwelijken f 35, de tweede ambtenaar, belast met de overige werkzaamheden f 65. Aldus wordt besloten. De heer G. B'ekker verzocht eervol ontslag als amb tenaar van den Burg. Stand. Dit ontslag werd ver leend onder dankbetuiging voor de in deze functie aan de gemeente bewezen diensten. Salaris burgemeester, secretaris en ont vanger. Het. college van B. en W kan zich met de voorge stelde 5 pet. salarisverlaging van den burgemeester, secretaris en ontvanger niet vereenigen. Nog slechts enkele maanden geleden werd een nieuwe salaris regeling ingesteld op een belangrijk lager niveau, waarbij slechts als motief gold dat de tijdelijke kor tingen niet bestendigd moesten blijven, omdat een nieuwe regeling met lagere normen de vorokeur ver diende. Gewezen wordt, op de jaarwedden in andere provincies. De raadsleden gingen met het gevoelen van B. en W. accoord. Geneeskundig onderzoek schoolkinderen. De Oudercommissie van de openbare lagere school deed een verzoek aan den gemeenteraad, alle kin deren eenmaal per jaar grondig door den plaatselij ken arts te doen onderzoeken en het resultaat van dit onderzoek aan de desbetreffende ouders te doen mededeelen. B. en W. deelen mede, dat de geneesheer oordeelt dat een onderzoek eenmaal per jaar weinig nut zal afwerpen in tegenstelling van een geregeld toezicht. Daarom wordt door de meerderheid van B. en W. voorgesteld het verzoek af te wijzen. Men heeft zich afgevraagd of men deze post wel op de begrooting zou kunnen plaatsen in verband met den financieelen toestand der gemeente. Herinnerd werd aan de belaas mislukte pogingen om te komen tot een districtsschoolartsendienst. Wethouder DuBurck zeidc, dat er llians geen te genstanders meer van schoolartsen zijn. Het noodlij dend zijn van de gemeente is eerst van later orde, meende spr., als het onderzoek is ingesteld. Het is de plicht de gevaren van ziekte op school tot zoo gering mogelijke proporties terug te brengen. Het is volgens spr. in het. belang van het kind, dat een onderzoek, zooals door de oudercommissie wordt gevraagd, wordt toegestaan. De heer Dijkhuizen was het met den heer Du Burck eens. Alles wat voor het kind kan worden gedaan moet men doen. Voorzitter vroeg zich af, of men er niet aan dacht wat de kosten zijn. Als de kinderen van de o. 1. school worden onderzocht, moeten ook de andere kinderen worden onderzocht. De meerderheid wil geen pseudo- geneeskundig toezicht. De heer Kramer meende, dat men geen kans zou hebben, dat een dergelijke post zou worden toege staan ,daar alle niet-verplichte uitgaven voor het on derwijs moeten worden geschrapt. De heer Bakker wilde eerst eens vragen wat de kosten zijn. De heer De Geus meende, dat, er geen bezwaar tegen was, een onderzoek in te stellen naai de kosten. Door nonchalance van de ouders, kan veel bedorven worden. Dan rust er toch nog een plicht op de gemeente. Nadat nog eenige heeren hun meening over deze kwestie hadden gezegd, werd met 5 tegen 1 stem, die van den heer Kramer het voorstel van de meerder heid van B. en W. verworpen; dus komt er wel een geneeskundig onderzoek (of zullen de kosten worden overzocht). Vastgesteld wordt een hegrootingswijziging voor den dienst 1935. Totaal moesten de kosten van de werkverschaf fing worden verhoogd met f 15669. De oorspronke lijke post was f 20.000. Voorgesteld werd de verordening op de heffing- van hondenbelasting vast te stellen; daarin wordt bepaald, dat voor honden in de eerste klasse f 6 per jaar en in de tweede klasse f 3 per jaar moet worden betaald. Aldus vastgesteld. Behandeld werden eenige reclames hondenbelas ting. B. en W. stelden voor deze verzoeken af te wij zen. De minderheid is voor inwilliging van een verzoek. Naar aanleiding hiervan ontstond wederom een bespreking over de soorten van honden, welke nu eigenlijk als waakhond moesten worden beschouwd. Verschillende heeren zegden hun meening, met het slot dat het voorstel van de meerderheid van B. en W. aangenomen werd, omdat men geen omschrij ving heeft van de „kwaliteit' 'waakhond. De competentie van B. en W. Bij de rondvraag merkte de heer Weel op, dat iemand, die eigenlijk voor een steunregeling in aan merking kwam, steun kwam halen bij het Burg. Armbestuur. Spr. vroeg of het niet op den weg lag, om voor diegenen, die niet in de werkverschaffing- worden geplaatst, een steunregeling in het leven te roepen? Voorzitter antwoordde, dat zulks tot de competentie van B. en W. behoort. Als iemand meent, voor een steunregeling in aanmerking te komen, dient hij zich tot den correspondent der arbeidsbemiddeling te wenden of tot B. en W. De heer Weel vroeg vervolgens naar een ver blijdend gerucht over goedkoope margarine. Spr. zou B. en W. willen verzoeken Voorzitter: Dat behoort aan B. en W. Doet U verder geen moeite, mijnheer Weel. De heer Weel: Ik heb hier een adres van mijn organisatie, dat in alle andere gemeenten wel be handeld wordt en hier krijgt men ten antwoord dat het tot de competenie van B. en W. behoort. Er wordt een kasuitkeering gevraagd Voorzitter: Dat behoort tot de competentie van B. en W. Gaat U er verder niet op door. De heer Weel: Ik la^t de verantwoordelijkheid geheel aan B. en W. Voorzitter: Die mogen wij ook niet prijs geven. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 25