Plaatselijk Nieuws. Je Nederlandsche ambulance naar Afaessynië. Raad Noordscharwoude Sinterklaas op de Voorbereidende School. Prov. Staten van Friesland. Toespraak van H. K. H. Prinses Juliana PROTEST TEGEN „DE BEUL" De inbraken te Leimuiden en Alpben. Stranding van de „Jos Maria". IMZ SCHAGENS HARMONIEKAPEL. Zondagavond heeft onze Ilarmoniekapel in het lo kaal Igesz haar eerste winterconcert in dit seizoen gegeven. Wij begrijpen dat de belangstellende lezers zoowel in hot Maandag- als Dinsdagnummer tever geefs naar een bespreking van dit concert hebben uitgezien. Maandags viert in de Schager nu eenmaal de voetbal hoogtij en Dinsdag moest 't achterwege blijven omdat schrijver dezes onder den indruk was van een zoo scherpen dissonant, in den vorm van een verkoudheid, dat hij geheel en al ongeschikt was om zich nog eens te verplaatsen in zijn gedachten naar het uurtje Zondagavond bij de Harmonie door gebracht. t Waren geen triolen etc., maar capriolen die zijn hersens in allerlei opzicht beheerschten en die in zijn arm hoofd een echte chaotische toestand schiepen. Maar enfin, het leed eens krantenmans mag niet lang duren en ofschoon nog snuffende en hoestende moet onze Schultigkeit ten opzichte van de Harmo nie gedaan worden. En dat is op zichzelf een recht genoegen, omdat wij met de beste indrukken van dit concert naar huis zijn gegaan. Zeker, wij hebben ditmaal iets goeds verwacht. Wij wisten dat er met grooten ijver werd gestudeerd, wij wisten dat de geest in onze Harmonie, de verhouding tusschen dirigent en leden perfect was on dat wij daarom op goede vruchten van die samenwerking mochten rekenen. Maar on danks dat alles waren wij toch verrast, dat er alweer zooveel veranderd, zooveel verbeterd was. Wij hebben hoog opgegeven van het eerste con cert dat de Harmonie onder leiding van Jac. Jansen gaf, 't niet onder stoelen en banken geschoven dat het eigenlijk niet best te verwerken was, dat het zóó vlug. zóó geheel anders.was geworden. Maar was 't toen in hoofdzaak het groote enthousiasme van diri gent en leden dat ons een vertolking van verschil lende nummers bracht, dat ons eveneens enthousiast stemde, nu Zondagavond klonk alles veel meer be- heersclit en positief, zonder evenwel echtei dat de warmte der vertolking daaronder ook maar cenigs- zins leed. Integendeel aan kleur en schakeering was veel zorg en aandacht besteed en de meest verras sende overgangen brachten in 't varieerend contrast soms zulk een facetteerend effect, dat het bekende als nieuw klonk. Te voelen was het m3t hoeveel meer zelfvertrouwen zoowel dirigent als leden con certeerden, maar ook met hoeveel liefde zij zich ge ven aan het beoefenen der kunst. Welnu, kortom, de resultaten zijn veel en goed geweest, ondanks het feit dat de te kleine zaal hier een handicap was. 't Was een programma van met zorg gekozen nummers, in alle opzichten berekend om den bezoeker hoog musicaal genot te verschaffen. En dat is dirigent en leden dan ook volkomen ge lukt. En juist omdat alles zoo verzorgd was, in alle op zichten het stempel droeg dat men naar 't hoogst be reikbare streefde, speet 't ons zóó, dat dp belang stelling van Schagen's burgerij zoo gering was. Wij weten wel, dat de muziek moet worden beoefend, ook door de leden van Harmonie, om der wille van de muziek-zelf, rnaar een mensch blijft toch maar een mensch, nietwaar men wil van hetgeen men heeft te laten hooren ook een ander wel eens deelgenoot maken. Vooral als men. zooals in dit ge val, kan brengen het bewijs dat de Harmonie, die De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagavond acht uur, ten raadhuize. Voorzitter was de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester; secretarig de heer K. G. Reinders. Aanwezig alle leden; één vacature. Voorzitter deelde mede, dat de gemeentebegrooting 1936 reeds weken geleden aan Ged. Staten is toege zonden, zooals voorgeschreven is. De begrooting is nog niet terugontvangen. Voorzitter stelde voor, wan neer deze terug zal worden ontvangen, deze te doen onderzoeken door een commissie, bestaande uit de heeren Barten, Kooij en Duives. Deze heeren namen hun benoeming aan. De heer Leurink, gemeenteveldwachter, zond een dankbetuiging voor de betoonde belangstelling en het cadeau bij zijn 12V^-jarig ambtsjubileum als veld wachter dezer gemeente. Voorgesteld werd, de aftredende regenten van het Centraal Ziekenhuis, de heeren Haringhuizen van Wicringerwaard en Baron Van Fridagh van Schoorl, wederom te herkiezen. Aldus besloten. Salarissen Burg. Stand. Behandeld werd de circulaire van Ged. Staten over de bezoldigingen van de ambtenaren van den burg. stand. Het bedrag dat voor deze bezoldigingen mag worden uitgetrokken is voor deze gemeente f 150.—. Uitgegeven werd f210.—. B. en W. stelden nu voor, aan de wenschen tegemoet te komen en de salarissen als volgt vast te stellen. Eerste ambtenaar, belast met de voltrekkingder huwelijken f75.—, tweede ambtenaar f75. B. en W. stelden voor, het aantal ambtenaren van don burg. stand tot twee terug te brengen. De Raad ging hiermee accoord. De heer A. Barten verzocht eervol ontslag uit zijj* betrekking van ambtenaar van den burg. stand. Dit ontslag werd hem verleend onder dankzegging voor de der gemeente bewezen diensten. Enkele ingekomen stukken zullen bij de begrooting worden behandeld. Salarisverlaging burgemeester, secreta ris en ontvanger. Gevraagd werd het oordeel van den Raad over de voorgenomen 5 verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. De meerder heid van B. en W. stelt voor, te berichten dat de verlaging niet moet worden toegepast, in verband met do kortgeleden nog toegepaste verlaging. Een verge lijking met do Rijkssalarissen gaat niet op. De secre taris zou heel wat beter af zijn als adj commies op een der departementen dan hier als secretaris. De minderheid van B. en W., de heer Ootjers, is voor verlaging. De heer Kwadijk zeide, dat de salarissen wel af steken bij de andere loonen. maar spr. hoopte, dat men in de Gascommissie de consequentie zou aan vaarden en het gemeentepersoneel niet te verlagen. De heer Kooij zeide, dat de nood tot verlaging drong. Een tweede vraag is echter: De regeering vraagt advies, maar als het afwijzend 's, wordt het dan niet toegepast? Spr. ging met de minderheid mee. De heer Duijves meende, dat de salarissen nog wel een beetje lager konden. De heer Schrijver sprak er zijn bevreemding over uit, dat een salarisregeling in Overijssel is goedge keurd. welke aanmerkelijk hooger is dan in N.-Hol- land. Dit bevreemdt spr. zeer, Spr. zette nader het standpunt der meerderheid uiteen. Do minderheid hierna het woord verkrijgend, zegt. dat hij liever niet zou verlagen, maar de tijd dringt er toe. De omstandigheden zijn nu zoo. Het is geen mindere waardeering van de titularissen, welke hem zoo doet spreken. Het is thans een heel wet andere jaren steeds zakkende was, die men zag aftakelen, nu als herboren voor het voetlicht treedt. Zooiets mag Schagen's burgerij niet onverschillig laten en daar om eindigen wij dezen „jubel" op Harmonie en diri gent, met een ernstig beroep op allen die iets met onzo kapel op hebben, en dat zijn er werkelijk zeer velen komt nu eens het volgend concert luisteren en help op die wijze mede om onze Harmoniekapel te brengen: nog hooger!!! DE STAR-PRIJSVRAAG. Het Star-veiligheidsscheersysteem, waarvan de fa. G. Ranke, ijzerhandel alhier de vertegenwoordiging heeft, had een interessante prijsvraag uitgeschreven, om het publiek met dit prima Amerikaansche fabri kaat kennis te doen maken. Ook uit onze omgeving hebben er verscheidenen aan deze prijsvraag deelgenomen en onder hen wa ren er twee prijswinnaars, n.1. de heer Corn. Kui per te Schagerbrug en mevr. A. J. KeesmanVan Kuipers, aan wie beiden een Bissell-rolveger ten deel viel. Het bezoek van Sinterklaas is voor de kinderen al tijd een welkome gebeurtenis althans voor de meesten. Inderdaad is het altijd een prachtmiddag voor de kleuters en ook deze keer maakte daarop geen uitzondering. Het verdient dan ook aanbeveling deze traditie in cere te houden en we twijfelen er trouwens niet aan, of dat zal gebeuren. Toen we gistermiddag in het gymnastieklokaal van de o. 1. school een kijkie gingen nemen, vonden we daar de kinderschaar bijeen, wachtende op de dingen die komen zouden. Verschillende ouders hadden van hun belangstelling blijk gegeven; na verloop van eenigen tijd lieten zich ook onze burgemeester en diens echtgenoote zien. In afwachting van de komst van den Sint werd al vast begonnen met het zingen van Sinterklaasliedjes en niet tevergeefs, want spoedig verscheen de Hei lige, vergezeld van zijn onafscheidelijken knecht ten tooneele. En al schenen sommige gewetens niet hee- lemaa! zuiver, de Sint had allen, na de eerste ken nismaking al gauw op hun gemak gesteld, want hij bleek in het geheel niet wraaklustig te zijn, maar toonde zich integendeel zeer vergevensgezind. En zoo werden de bange harten gerust gesteld, ^interklaas hoorde met veel genoegen naar de lied- es en vooral ook de spelletjes konden zn goedkeu ring wegdragen. Toen de kinderen dat zagen, waren alle sporen van vrees en verlegenheid verdwenen. Zwarte Piet intusschen, liet zich ook van z'n goede zijde zien, door een werkzaam aandeel in de spelletjes te nemen, wat door de kleuters zeer op prijs werd gesteld. Zoo had Zwarte Piet al heel vlug vrienden gemaakt. Nadat Sinterklaas enkelen nog had toegesproken, waarbij vele schoone beloften werden gedaan (we ho pen, dat ze gehouden zullen worden), nog menig liedjo had gehoord, spelletje had gezien en allen had getractecrd, werd overgegaan tot de vertooning van de poppenkast. Ongetwijfeld een goede gedachte, want de poppenkast heeft altijd de kinderen weten te boeien en deed dat zeker nu weer. Tenminste dat meenen we te mogen afleiden uit de onverdeelde belangstelling, waarmee een en ander gevolgd werd. We zijn weggegaan met de wetenschap, dat den Schager kleuters een middag is bereid, die er weer wezen mocht. Hulde aan hen, die dit voor el kaar gezet hebben, waarbij een extra woord van waardeering aan mevr. Sombroek-de Vries en mej. Raar zeker niet onthouden mag worden. Tot volgend jaar, Sint!!!! tijd dan toen de hoogerè salarissen werden vastge steld. We kunnen er een principe op na houden, maar dat geeft tenslotte geen doorslag. Hier is re den tot verlaging. De zaak wordt er niet door ge red, maar vele kleintjes maken een groot_ Als het was op te lossen door verhooging der salarissen, zou spr. direct voor verhooging zijn De heer Barten zou voor verlaging zijn met het oog op de tijdsomstandigheden, maar in dit bijzon dere geval is spr. er tegen, daar de verhouding niet opgaat. Het is niet billijk, dat de salarissen in Noord-Hol land worden verlaagd. De koopkracht-theorie is onzin, zeide spr. De heer Kwadijk merkte naar aanleiding van wat de heeren Ootjers en Barten zefden over de koop krachttheorie op, dat dit nog nooit geprobeerd is. Spr. stelde vast, dat men met het steeds maar ver lagen ,al dieper en dieper in de put is gezakt. De salarissen van de ambtenaren mogen dan beter zijn dan van de arbeiders, dat is altijd al zoo geweest. Het wordt echter al beroerder. Er is geen geld voor, zegt men. Maar als er oorlog komt, is er wèl geld, ziet maar naar Italië. Na nog eenige discussie werd tot stemming over gegaan over het voorstel van de meerderheid. De stemmen staakten. Voor het voorstel stemden de heeren Schrijver, Barten en Kwadijk. Van het Prov. Bestuur was een schrijven ontvan gen, waarin de wenschelijkheid werd betoogd, dat B. en W. verplicht werden, eens per drie maanden de kas van het Burg. Armbestuur te controleeren bij het stellen van een persoonlijke of zakelijke ze kerheid door den penningmeester. B. en W. meenen, dat de controle voor het B.A. niet moet worden toegepast, daar het B.A. subsidie krijgt, welke in termijnen wordt betaald, terwijl bovendien de laatste tijd een specificatie wordt overgelegd bij aanvrage van gelden. Wij hebben geen gemeente van 20.000 zielen, maar van 2000. Het gaat hier niet over rekenplichtige ambtenaren. Het is een functie, lang geen eere baantje, welke door de armvoogden tegen een zeer geringe belooning verricht wordt. B, en W. zijn wel voor een zekerheidstelling. De heer Barten was niet voor het onder controle stellen van het B.A., maar vroeg of de zekerheid- •stellingspremie door den penningmeester moest worden betaald. Het antwoord luidde ontkennend. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangeno men. Besloten werd tot het aangaan van een kasgeld- leening van ten hoogste f 15.000 bij de Boerenleen bank alhier. Vastgesteld werden de vergoedingen volgens art. 101 der L.O.-wet 1920 voor de bijzondere scholen; voor de R.K. Jongensschool op f 2026.04, R.K. Meis jesschool f 2017.97 en voor de School met den Bijbel op f 548.16. Het gemiddeld aantal leerlingen was resp. 1881/2, 187 3/4 en 51. De kosten van het Openbaar Onderwijs waren f 10.7482 per leerling. Voor de rondvraag had niemand der leden iets, zoodat sluiting volgde. De N.S.B.-verklaring niet toegelaten. Tn de gisteren gehouden zitting der Provinciale Staten van Friesl nd vroeg het N.S.B.-lid, de heer Popping, het woord, om een verklaring af te leggen. De voorzitter, baron van Harinxma Thoe Slooten: „Neen, dat is niet aan de orde." De heer Popping: „Dan verwijder ik mij uit de ver gadering en zal de verklaring schriftelijk ter kennis brengen." Het incident werd besloten, toen de heer Popping de vergadering verliet. ROTTERDAM, 3 December. Voordat de Ne derlandsche ambulance naar Abessynië gistermiddag aan de Lloydkade scheep ging, is zij toegesproken door H.K.H. Prinses Juliana, voorzitster van het Nederlandsche Roode Kruis. Hare Koninklijke Hoogheid memoreerde hoe voor de totstandkoming van dit werk van alle kanten, zoowel in Nederland als in Oost- en West-Indië me dewerking is verleend, een feit, dat door het Neder landsche Roode Kruis met groote dankbaarheid wordt erkend. Van den eersten aanvang af is ten duidelijkste gebleken, dat de gedachte van deze hulpverleening zich in bijzondere mate in de sympathie van onze landgenooten mocht verheugen. Zij vond haar ver tolking in een offervaardigheid, die de verwezenlij king van de plannen van het Nederlandsche Roode Kruis in weerwil van de tijdsomstandigheden inder daad practisch mógelijk heeft gemaakt. Personeele en materieele hulp kwam ons als strijd van alle zijden toevloeien. Het Nederlandsche Roode Kruis waardeert hun aanbod ten volle. Uitnemende medici stelden zich te onzer beschik king. Hun taak zal niet licht zijn. Des te meer waardeeren wij hun vastberaden aanbod. De veel zijdige ervaringen, door den heer De Vries geduren de een verblijf van eenige jaren in Ethiopië opge daan, zullen hun ongetwijfeld van het grootste nut zijn. Ons past buiten den eigen kring in de eerste plaats een woord van dank voor de volle en voort varende medewerking van de Regeering. De aanwe zigheid van den burgemeester van Rotterdam wordt op hoogen prijs gesteld. Oprechte dank komt toe aan de Rotterdamsche Lloyd voor de grootst mogelijke tegemoetkoming betoond, zoowel ten aanzien van de voorwaarden waaronder het transport van het personeel en het materieel der ambulance als ten opzichte van de levensmiddelenvoorziening tijdens haar verblijf al daar. Ook de tallooze firma's en particulieren, die door schenkingen in natura of in finantieelen vorm dan wel door aanbiedingen hunner persoonlijke diensten, de uitvoering onzer plannen hebben hel pen verwezenlijken, zij onzen hartgrondigen dank verzekerd. Tenslotte wenschte H.K.H. de ambulance geluk op haar tocht. Dr. Ch. W. F. Winckel, leider der ambulance ant woordde op de réde van H.K.H.Het was de am bulance een hooge eer aan H. M .de Koningin te worden voorgesteld en thans door H.K.H. Prinses Juliana uitgeleide te worden gedaan. Alle leden der ambulance gevoelen hun uitzending als een uitver kiezing. Zij zijn zich bewust van hun verantwoordelijkheid Wij voelen ons zelf allerminst als slachtoffers, maar hun, die achterblijven rest alleen het wachten Zij mogen weten, dat wij ons ons niet in noodeloos gevaar zullen begeven,elkaar zullen bijstaan om met Gods hulp over eenige maanden weer terug te ko men in het vaderland. Wij zullen onze uiterste best doen onze taak zoo goed mogelijk te vervullen. Wij voelen, dat wij in Afrika niet alleen het Roode Kruis vertegenwoordigen, maar ook het Nederland sche volk. In Ethiopië, waar vermoedelijk nog nooit zoovele Nederlanders tegelijk aanwezig waren, zal men Nederland beoordeelen naar ons, die ër thans heengaan. Het Roode Kruis kan ervan overtuigd zijn, dat wij onzen best zullen doen den Neder- landschen naam in den vreemde hoog te houden. TUSSCHENKOMST VAN MINISTER DE WILDE INGEROEPEN. Het Centraal Bestuur van het Nationaal Verbond „Godsdienst, Gezin, Gezag" heeft in een schrijven aan den Minister van Binnenlandsche Zaken er op gewezen, dat bij de opvoering in den Stadsschouw burg te Amsterdam van het, kennelijk van bolsje wistische strekking zijnde, door de stedelijke over heid van Amsterdam gesubsidieerde tooneelstuk „De Beul" door sommigen der spelers op weerzin wekkende wijze Gods naam en in het algemeen de godsdienst gelasterd wordt, terwijl voorts in dit too neelstuk wordt voorgesteld een dronken soldaat gekleed in uniform van het Koninkl. Ned. Leger, al thans in een uniform, welke daarmede sterke ge lijkenis vertoont. Het Centraal Bestuur is van meening dat daar door de diepste gevoelens van de overgroote meer derheid van het Nederlandsche volk in ernstige mate worden gekrenkt, en dat het de plicht van de overheid is, niet alleen zich te onthouden van de bevordering van dergelijke ergerlijkheden, maar evenzeer als dienaresse Gods deze krachtig te be strijden, zoodat geen protesten en volksuitingen noodig behooren te zijn, voordat de overheid aan deze haar plicht voldoet. Den minister wordt dan ook verzocht te willen bevorderen, dat afdoende maatregelen worden ge nomen, opdat dergelijke vertooningen in de toe komst onmogelijk zullen zijn. Geen uitvoering te Utrecht. In verband met de protesten, gerezen naar aan leiding van de voorstelling van „De Beul" door de Amst. Tooneelvereeniging te Amsterdam, is van een voorgenomen voorstelling van „De Beul" in den Utrechtschen Schouwburg afgezien. Vragen van het Tweede Kamerlid Amelink. Het Tweede Kamerlid Amelink heeft den minister 'an binnenlandsche zaken de volgende vragen ge steld: I. Is het juist, dat in het door de Amsterdamsche Tooneelvereen. gespeelde stuk De Beul de Christe- ijke godsdienst wordt gesmaad en onze weermacht "ordt bespottelijk gemaakt? Is het juist, dat in dit "tuk, godslastering, moord, doodslag en verheerlij king van geweld, schering en inslag zijn? n. Indien dit juist is, wil de minister dan bevor deren. dat de opvoering van dit tooneelstuk wordt verboden? Verdachte na langdurig verhoor hekend. Na een langdurig verhoor op het politiebureau te Aalsmeer, heeft de 20-jarige G. Sch., een werklooze uit de Haarlemmermeer onder de gemeente Aalsmeer, bekend, zich te hebben schuldig gemaakt aan de in braken te Alphen a. d. Rijn en Leimuiden, gepleegd in den nacht van Donderdag op Vrijdag j.1. Hij is ter beschikking van de justitie te Haarlem gesteld. BELANGRIJKE AANBESTEDING. Een belangrijk te verwachten aanbeste ding door de Nederlandsche Spoorwe gen op 7 Januari a.s., waarvan de kos ten worden geraamd op f 2.210.000. Naar wij-vernemen zal door de Directie der Ne derlandsche Spoorwegen het bovenstaande Millioe- nenwerk worden aanbesteed. Het betreft hier het maken van een gedeelte verhoogde baan voor den spoorweg van Amsterdam naar Utrecht, een ver breeding van dien hoofdspoorweg ten behoeve van een te maken wachtspoor, een spoorwegdam voor de Ringbaan om Amsterdam tusschen den hoofd spoorweg bij Duivendrecht en de Muidervaart bij Diemen, een spoorwegdam ten noorden van de Ringbaan tot verbinding van deze met de Zuider gasfabriek, een spoorwegdam ten Zuiden van de Ringbaan tot verbinding van deze met den hoofd spoorweg en eenige andere bijkomende werken. Schip kan waarschijnlijk vlot gebracht worden. De inspecteur voor de scheepvaart te Amsterdam, de heer C. A. G. van der Boom, heeft gisteren het door de wet vereischte onderzoek ingesteld naar de jongste stranding bij Egmond aan Zee van het 230 ton metende motorvrachtschip „.Tos Maria". Er wordt vernomen dat er aanwijzingen zijn, welke de verwach ting wettigen, dat de „Jos Maria", welke twee kilo meter bezuiden de „Kerkplein" ligt, vlot zal kunnen worden gebracht. Een voordcel is, dat het schip geen water maakt. Het technisch onderzoek zal echter moeten uitma ken, welke kansen voor het vlotbrengen kunnen wor den benut. Veel hangt af van de medewerking van het weder. BOERDERIJ UITVOER VAN KAAS NAAR TSJECHO- SLOWAKIJE. Extra-contingent van 10.000 Kg. De Directie van den Landbouw maakt hekend, dat aan Nederland voor den invoer in Tsjecho-Slowakije in 1935 een extra-contingent van 10.000 Kg. kaas is toegestaan. UITVOER VAN RUNDVLEESCH. Mogelijkheid om toeslagen te ontvangen. De Nederlandsche Veehouderij Centrale maakt he kend, dat de mogelijkheid bestaat hij uitvoer van rundvleesch toeslagen te ontvangen. De hoogte van dezen toeslag is van verschillende omstandigheden afhankelijk. Belanghebbenden wordt aangeraden zich te dezer zaken met de Centrale in verbinding te stellen. Hier jongeman, drink eerst dit glas wa ter maar uit!.. Uit den Lanqendijk. DE ZAAIZAADVOORZIENING. Voor eenigen tijd werd wel eens de idee geopperd, om de teelt van koolzaad te concentreeren, om hier door te voorkomen, dat in koolzaad werd gehandeld en export zou plaats vinden naar Duitschland, waar men op den duur de Hollandsche kool lieelemaal niet meer noodig zou hebben, wanneer steeds het beste zaad daarheen werd gezonden. Op menige tuinders vergadering is deze kwestie aan de orde gekomen en ook op de algemeene vergadering van de vei- lingsvereeniging De Noordermarktbond te Noord scharwoude is nog wel eens een voorstel behandeld geworden, dat beoogde de export van zaaizaad naar Duitschland tegen te gaan. Over deze centralisatie van de zaadtcelt waren de meeningen lang niet onverdeeld, waarbij vooral ook gold, dat elke tuinder, die zijn eigen zaad teelde en een goed soort had, daardoor schade zou kunnen ondervinden. De kwaliteit van het zaad zou er on der lijden. Vanzelfsprekend kwam men daar tegen-; op. Het blijkt, dat de thans toegepaste decentralisatie van de zaadteelt de kwaliteit ten goede komt. In de vergadering van de N.A.K. werd besproken, welke richting de zaaizaadvoorziening in Nederland in zou moeten. In deze vergadering werd er op gewezen dat de sterk gedecentraliseerde zaaizaadvoorziening, welke thans wordt toegepast, en waardoor elke be drijfsleider aan de zaaizaadvoorziening kan deelne men, groote beteekenis heeft voor de ontwikkeling van den boeren en tuinderssfand en voor de verhoo ging van het peil van het bedrijf. Men zal dus wel op de oude voet doorgaan. NOORDSCHARWOUDE. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds. W. van 't Saat van Den Haag, met een predikatie over 1 Joh. 4,: :4 en 5 deed Ds. P. G. Richel 's avonds zijn intrede bij de Ger. Kerk alhier, sprekende over Lukas 5 4-11. Na de predikatie richtte zich de nieuwe leeraar tot kerkeraad en gemeente, tot Ds. Donner als consulent tot zijn bevestiger Ds. van 't Saat en tot den burge meester, als hoofd der gemeente. Namens den kerkeraad on gemeente sprak de heer R. Schuil den nieuwen leeraar een hartelijk wel kom toe en liet hem toezingen de bekende zegenbede uit Ps. 134 3. Namens de' classis sprak Ds. Bosma van Krab bendam. In beide diensten was de kerk geheel ge vuld, 's avonds waren zelfs alle paden bezet.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2