Het brand nog steeds in Den Helder Opening van bet Engelsche parlement Ds. Sctiermerlion) De van Postduiven Geeft Kleeding 3 SCHMALZ Groot Bal Schip gestrand bij Huisduinen rngeland's invloed ten gunste van den vrede. Advertentiëii. Groot» voorraad fegaretten gestolen. n Oünderdag 12 December spreekt „VEERBURG" TE KOOP Vrachtwagen, Belangrijke Publieke Verkooping Verlichtingsartikelen FRANS HAMERS met Sinterklaas en koopt het bij Marktberichten. Onafgebroken is de Marine- en gemeente brandweer bszig geweest om den brand in het groote Warenhuis van Van Willigen te blusschen. Zij konden echter niet verhinde ren dat het naastgelegen winkelpand van de firma Boom, handel in behangselartikelen, vannacht te ongeveer half drie vlam vatte en eveneens geheel uitbrandde. Het pand had tevoren reeds belangrijke brand- en waterschade opgeloopem Een zie ke, die in dit huis verpleegd werd, was tijdig in veiligheid gebracht. Hedenmorgen te tien minuten voor negen werd door matrozen, geassisteerd door ge meentewerklieden, getracht een gedeelte van den achtermuur van den nieuwbouw van Van Willigen, dat gevaar opleverde voor het verkeer, met touwen omver te halen. Dit is slechts gedeeltelijk gelukt Hedennacht is nabij Huisduinen *n Zwoedsch schip gestrand. Op de noodseinen is de Doms Rijkers on der commando van Koen Bot uitgevaren en wist na veel moeite verbinding te krijgen. Inmiddels hadden 11 leden der bemanning zich met een eigen sloep in veiligheid weten te stellen. De vier overigen werden door de Dorus Rijkers overgenomen. WILLEM MENGELBERG-CONCERT IN CASINO. Gisteravond gaf Dr. Willem Mengelberg een concert in Casino te Helder. Voor en na de uitvoering had de kunstenaar een staande ovatie in ontvangst te nemen. Kunstminnend Helder heeft buitengewoon genoten van het ten gehoore gebrachte, dat buitengewone bij val oogstte. BUITENLANDSCHE POLITIEK GEBASEERD OP EEN KHACHTIGEN STEUN AAN DEN VOLKENBOND. LONDEN, (A.N.P.): De troonrede, welke de lord- kanselier gisterochtend bij de opening van het En gelsche parlement heeft voorgelezen, luidde als volgt: „Het spijt mij dat ik niet persoonlijk het woord tot U kan richten. Mijn betrekkingen met de vreemde mogendheden blijven van vriendschappelijken aard. De buitenlandsche politiek van mijn regeering zal, zooals tot nu toe, gebaseerd zijn op een krachtigen steun aan den Volkenbond. De regeering blijft be reid in samenwerking met andere leden van den Volkenbond de verplichtingen van het handvest te vervullen. In het bijzonder is zij vastbesloten te allen tijde gebruik te ma ken van het geheele gewicht van haar in vloed voor het behoud van den vrede, dien einde heeft mijn regeering zich genoopt ge voeld in samenwerking met ongeveer 50, an dere leden van den Volkenbond zekere maat regelen van oeconomischen en financieelen aard aan te nemén met betrekking tot Italië. Te zelfder tijd zal zij voortgaan haar invloed aan te wenden ten gunste van den vrede op zoodanige wijze als aanvaardbaar is voor de drie bij het geschil betrokken partijen, te weten Italië, Abessinië en den Volkenbond. De bs. vlootbesprekingen. Mijn regeering heeft uitnoorligingen gericht tot de re- geerin.gen van de andere staten, die partij zijn ge weest in de vlootverdragen van Washington en Lon den, om deze maand te Londen een conferentie bij te wonen tot het sluiten van een nieuw internationaal werdrag ter beperking van de vlootbewapening. Met voldoening heb ik vernomen, dat alle uitnoo- Kigingen voor deze conferentie zijn aangenomen en ik vertrouw, dat haar werkzaamheden met succes zullen worden bekroond." Het tekort aap bewapening, Zich richtende tot de leden van het Lagerhuis ver* volgt de troonrede: „De vervulling van onze interna* tionale vetfplichtiageR overeenkomstig het Volken» bondspadt en niet minder een passende bescherming van mijn Rijk, maakt het dringend noodzakelijk, dat de tekortkomingen i» dé verdêdigipgskrachten wop» den astöigexuld. Mijn ministers zullen ter gelegener tijd bij het pa?»» lesnent voorstellen indienen, welke sullen worden ba» perkt tot het minimum, dot VOOr deze beide doel einden wordt vereischt. Vervolgens behandelde de troonrede binnenland sche aangelegenheden, Oe Politiek dep ministers, ah duts wordt vervolgd, feenogt fe&t Ixe^tel van den han del de industrie, en den landbouw, waarbij in h§t bijzonder rekening zal werden 'gehouden met de ga= bieden, welke het meeste te lijden hebben van de werkloosheid en ter bevortlerin» van maatregelen, welke in het voordeel van ftëfeieèei zouden kuip ne® zijn. Hieraan wordt, toegevoegd, dat het prq= bloem van de verzekering va,n verbéterde voorwaar» de® in de kolenindustrté in ernstige overweging bjj de ministers is en dat te diOft OiudO krachtige stap* pe® worden ov$r\v©$m. Hiertoe feehooren voorstellen voor de coördinatie van dón verkoop, de herziening dei4- bepalingen voor de veiligheid van de mijnwee kers in he$ licht van de moderne wetenschap. Ander§ J^dej® in voorstellen tor verbetering van den steun aan werk-loozen en een verzekering va®, landarbeiders iegou werkloosheid, de indiening van het wetsontwerp tot machtiging van een staats» gajantio voor een leefting, welke zal worden uitgq» ge-von, em het. den spoar-we«mktsohopPÜen moge, lijk te maken speciale werken uit ie voeren ter be» vordering van de verdere ontwikkeling van de ver» bindingen. fo-vatdwing seswut in Enge. tand ata in het geheeta Riik. en vnorstetlen ter ont wikkelt?* ket, aatewiis an te. verttaagins van tfen UwïU<Sfctjfeft leeftijd. Y^*ifcelbediende, medeplichtige en twee Helers aangehouden. ïren sigarenwinkelier, die een zaak heeft in de Indische Buurt te Amsterdam, is dezer dagen tot de ontdekking gekomen, dat zijn bediende hem reeds twee jaren voor vele partijen sigaretten bestolen heeft, waarvan het bedrag tot ongeveer duizend gul tien is opgeloopen. De winkelier, die voor een deel van zijn leveran ties in relatie staat met scheepvaartmaatschappijen, had voortdurend groote voorraden in het magazijn en daarvan maakte de bediende misbruik door nu en dan kleine partijen weg te nemen en in handen te Spelen van een medeplichtige, die op zijn beurt de sigaretten ver beneden den prijs aan twee kooplieden van de hand deed. De vier mannen bevinden zich thans in het bu reau Linnaeustraat in arrest, n.1. de bediende voor diefstal, zijn „relatie" voor medeplichtigheid aan dit misdrijf en de twee koopers voor heling. POOLSCH VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. Warschau. Men heeft te Gdynia niets meer ver nomen van een visschersvaartuig, dat drie dagen geleden vandaar naar de haven van Helny vertrok ken is. Men vreest, dat het vaartuig met zijn geheele bemanning is vergaan. UIT ONZE OOST. Vier personen neergeschoten. Wraaktoch- ten in Nicuw-Ouinea. Zooals een Aneta-telegram reeds meldde, heeft een nieuwe hongi-tocht plaats gehad in de kust streek tusschen Manolcwari en Oranshari, waarbij verschillende personen in in brand gestoken huizen den dood vonden. Nader seint Aneta de volgende bijzonderheden: Een jongen, genaamd Alkeri, was een maand ge leden gestorven. Diens broer, Marie, weet dit sterf geval aan Soeanggi. In verband hiermede ondernam Marie en wraaktocht' waarbij op Koweny en Sakoy werd geschoten. De familie van Koweny en Sakoy organiseerde tegen-wraaktochten en verwondde daar bij een familielid van Marie. Zij riepen de hulp in van andere lieden en trokken naar Moepi. Hier wer den des nachts twee huizen in brand gestoken ten gevolge waarvan 22 personen in de vlammen om kwamen. Voorts werden vier personen neergescho ten. Marie was ondertusschen gevlucht naar den bovenloop van de Maronirivier. Een patrouille van de veldpolitie wist enkele deelnemers aan den wraaktocht op te vatten. "wterincerm eer Gesnapt. Door de Jachtopzieners X v. d. S. en J. v. E., resp. te Middenmeer en Lambertschaag werd gesnapt ze kere P. W. te de Haukes, die zich in het Wieringer- meersche jachtveld bevond in het bezit zijnde van wildstrikken. Veel animo voor de hengelsport. Gezien de groote belangstelling welke er bestaat voor ons vischwater, (zelfs hengelaars uit Amster dam arriveeren dagelijks bij groepjes) mag men aan nemen dat de vangsten goed zijn. Voor deze hengelsporters gaat echter ook niet al tijd de weg over rozen. Eenige dagen geleden werden althans een aantal hengelaars bekeurd, die vischtcn in het verboden boezemwater. Noq voorraad lanoooven. Bij de heden (Dinsdag) gehouden drijfjacht, wer den weder vele langooren geveld. De resultaten be droegen met 6 geweren: 53 hazen en 2 eenden. Inder daad, gezien het late seizoen nog pracht-resultaten. POLITIE. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. In licht. en terug te bekomen, politie Middenmeer. k n e o r 4 JULÏANADORP Jaarvergadering van Harmonie „Kunstzin". De Harmonie „Kunstzin" hield gister haar jaar- lij ksche algemeene vergadering in het café „Prins Hendrik" van A. Kossen. Aanwezig waren 26 leden en donateurs. De voorziter, de heer C. W. de Graaf, opent met een woord van welkom. Hij memoreert tevreden te zijn over de prestaties in het afgeloo- nen jaar, zegt dank voor de attentie bij zijn huwe lijk in Oudesluis en opent met de beste wenschen voor het komende jaar-. Biedt zich aan: NET DAGMEISJE, 19 jaar, v. g. g. v. z„ omgeving An na Paulowna of Wieringerwaard. Br. onder lett. AH Bur. van dit blad. in „VEERBURG" Anna Paulowna NAASTEPAD rijdt van Breezand over Stoomweg h 25 cent retour. Aanvang 8 uur. op 7 en 8 December te Anna Paulowna vindt plaats In Zondagavond 8 uur: Entree slechts 25 cent een centrale verwarmings* kachel; een auto-onderstel; een automotor, 30 P.K.; een Indian Scout, primaeen maaimachine, merkAlbion; 'n goed spelend radiotoestel bij D. DE JONG, Kortevliet5, juliana- dorp. AFSLAG VARKENSVLEES Karbonade p. pond 37 ct. Lappen p. pond 42 ct. Fricandeau p. pond 45 ct. Procureurspek per ons 12 ct. Rookvlees per ons 10 ct. Bel. aanbevelend, S. HOUTKOOPER. Te koop: Een in goeden staat zijnde 3/^-tons merk Dodge. B. VADER, Laan 46, Den HeWer. Schager Roosjes. Te koop of te huur: KRUIDENIERS, annex MANU. FACTURENZAAK. Brieven letter HU Bur. van dit blad. wegens Faillissement De makelaars M. H. SIMON en CHR. J. BOLLE, Vei linghouders te Amsterdam, zullen op DINSDA.G 10 DECEMBER 1935, des morgens te 10 uur, en des avonds te 7 uur en zoo noodig.den volgenden dag in het pand BLOEMGRACHT 68—70 te AMSTERDAM, ten overst. van Denrw. W. F. EYSTEN. om contant geld finaal publiek verkoopen DE ENORME MA- GAZIJNVOOREADEN, afkomstig van den ENGROS- HANDEL IN w.o. groote partijen Kronen, Rijden en Perkamenten Kappen, Ganglantaarns, Schemerlampen, Winkelor namenten, Electr. Kachels, Ventilatoren, Strijkbou ten, Schellen, uitgebreide sorteering Inst. Materiaal, enorme gesorteerde voorraad Glazen Schalen en Ballons, enz. enz. Verder: Groote voorraad Gas. en Petroleum Verlich tingsartikelen, waarbij Glazen, Ballons, Gaskousjes, Pitten. Branders, Kop. Gaskranen, enz. enz. Tevens Kantoorinventaris, waarbij Brandkasten, Schrijfbureaus, Magazijnstellingen, 2 Handkarren, enz., enz. Bezichtiging Zondag 8 en Maandag 9 Dec., 104 uur, in het pand Bloemgracht 6870, Amsterdam. Catalogus verkrijgbaar Kerkstraat 28, b.d. Mak. voor noemd en op de kijkdagen. Telefoon 35927. Biedt zich aan: DAGMEISJE, 19 jaar, Schagen of omgeving. Br. no. 543 Bur. van dit blad. Te koop: 10 BESTE BIGGEN. W. GOVERS, Lutjewinkel. Biedt zich aan voor huishoudster} NET MEISJE, 29 jaar. Br. onder letter A. Hulp* postkantoor, Wieringerwaard. Gevraagd: Een MEID-HUISHOUDSTER, met Kerstmis. D. BLAAUBOER^ Meeldijk, Barsingerhorn. De secretaris, de heer S. Groot, leest de notulen, welke worden goedgekeurd evenzoo ook het Jaar verslag over 1934-1935. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer C. Purmer, was door de kascommissie, de heeren J. C. Oost en H. Baanders, nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen f 1022.96, de uitgaven f 881.53, zoodat er een saldo in kas is van f 141.43. Aan de Boerenleenbank is nog f 250 af te lossen. Hierbij wordt gewezen op de steeds dalende in komsten van de Volksfeesten, waar verandering in zal moeten komen en op de kermisvermakelijkheden, waarbij er geweest zijn die zonder te betalen, ver trokken. Het bestuur overweegt hierin verandering aan te brengen. De rekening wordt met dank aan den penningmeester en commissie goedgekeurd. Ingekomen stukken waren niet aanwezig. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heeren C. W. de Graaf en J. J. Constant, direct herkiesbaar. Bij acclamatie worden beiden her kozen en nemen hunne herbenoeming aan. Daarna wordt op dezelfde wijze C. W. de Graaf tot voorzitter herkozen. Tot afgevaardigden naar de Westfriesche Bondsver gadering die in Januari te Hoorn of Alkmaar wordt gehouden, worden benoemd de heeren S. Groos en A. van Kempen. Tot plaatsvervangers de heeren C. P. in 't Veld en H. J. Pit. Allen namen deze benoeming aan. Er zal voor den Beschrijvingsbrief een voor stel ingediend worden om bij concoursen de uitsla gen van de afdeelingen die het eerst gespeeld hebben, om half vijf namiddags bekend te maken en hiermede niet te wachten tot des avonds 8 uur, hetwelk voor velen groote bezwaren oplevert. De afgevaardigden zullen dit ter vergadering verdedigen. Tot kascommissie wordt voor het volgende jaar benoemd de heeren M. Begtel en H. Kuit. Volgt de rondvraag, waarbij gevraagd wordt naar het verschil tusschen donateurs van f 1.50 en f2.50. Het schilderen der muziektent zal aan B. en W. van Den Helder geschreven worden. De ijzeren staafjes voor vastleggen muziek op de tent komen ter sprake. Nadat gewezen is op de kwa liteit van de buitenconcerten en de uitvoering van Volksonderwijs, wordt, besloten de volgende uitvoering weer te splitsen in een voor jongelui en voor" do nateurs en gehuwden. Verder pauze bekorten, en vroolijke muziek ten beste geven. Bij de Volksfeesten wil men een derde dag er bij hebben. Wordt aan het bestuur overge laten. Ook wordt geklaagd over het te vroege slui tingsuur en tenslotte zal geinformeerd worden naar de aankoop van instrumenten te Schagerbrug. De rondvraag is hiermede ten einde. De directeur de heer van Glabbeek krijgt het woord. De Voor zitter dankte den heer van Glabbeek en biedt hem namens de Ver. Kunstzin een schitterende rook tafel aan. Getroffen door deze attentie zegt de directeur allen dank. Nog een kort gezellig samen zijn en de voorzitter sluit met dank voor de be langstelling deze vergadering. anna paulowna De prijswinaars van den vierden ballero-gooiwed- "trijd waren: W. v. d. Plas, P. Harder. A. Huiberts, Gez. Boekei, A. Harder Sr.. S. Kroon. B. Plaermeijer, A. van Egmond. G. Timmer. P. Prosee. J. Terburg P Harder, J Terlaat, Van den Heuvel. H. v. d. Eerg A. van Egmond. D. Stammes, J. Broers. WARMENHUIZEN, 3 December 1935. Roods kool, 2e kw. f 3.60—6.20, gele kool, le kw. f 3.505.20, 2e kw. f 4.205.40, D witte kool, le kw f 4.404.50, 2e kw. f 3.304,40, nep f 4. drielingen f 0,801.10, uien f 2.30, grove uien f 2.90, duc 1.10, eigenheimers f 2.50—2.70, bieten f 0.80—3.50, Aan voer: 17.300 Kg. roode kool, 7100 Kg. gele kool, 7400 Kg. D witte kool, 675 Kg. nep, 3150 Kg. uien, 875 Kg. aardappelen, 425 Kg. bieten. MEDEMBLIK, 2 December 1935. Roodé kool f 4.20—4.70, bloemkool f 4.704.80, uien f 1.10—1.15, witlof f 9.20. PURMEREND, 3 December 1935. Op de gemeentelijke kaasbeurs verhandeld 18 partijen, wegende 32.000 Kg.-Handel' matig. Hoogste prijs f 18. Artikelen: 13 partijen kleine boerenkaas per 50 kilo met rijksmerk f 17.50, Volvette kaas f 22.50 per 50 kilo met rijksmerk: 608 Kg. boter 1.45 1.55 per kilo, weiboter f 1.30, 560 runderen; vette koeien 385 stuks 40—50 ct. per kilo, handel matig; 105 geldekoeien f 80—135 per stuk, handel matig; 68 melkkoeien f 110175 per stuk, handel matig; 27 stieren 3238 ct. per kilo, handel matig; 13 paarden f 60130 per stuk, handel matig; 100 vette kalveren 3045 ct. per kilo, handel matig; 229 nuchtere kalveren voor de slacht f 5—11 per stuk, handel vlug; nuchtere kalveren voor de fok f 8—13 per stuk, handel vlug; 152 vette varkens: voor de slacht 40—44 ct. per kilo, handel matig; 40 magere varkens f 1629 per stuk, handel matig; 330 big gen f 916 per stuk, handel matig; 1211 schapen f 10—20 per stuk, handel stug; 38 bokken f 3—9 per stuk, handel matig; kipeieren f 4.505, eendeieren f 2.40 per 100 stuks, piepkuikens 5060 ct. per kilo, oude kippen en hanen 2545 ct. per kilo, konijnen f 0.401.65 per stuk, eenden 2065 ct. per stuk; ganzen 491 stuks f 22.80 per stuk, duiven 40 ct. p. paar; 49 zwanen f 2.50—3.75 per stuk; 420 kip eieren A f 4.40—4.80, 193 idem B f 3.20—3.60, per 100 stuks. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. 110.000 eendeieren f 2.25—2.65. brcedeieren f 1.25: 55.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 5—5.60. 65—66 Kg. f 4.8J—5. 63—64 Kg. f 4.70—5, 60—62 Kg. f 4.60—4.80, 58—59 Kg. f 4.40—4.60, 56—57 Kg. f 4.10—4.30, 53—53 Kg. f 3.50—4, 50—52 Kg. f 3,30—3,50, 45—49 Kg. f 2.70— 3.20, alles per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 4 December. Eigenheimers f 2.30. bl. dito f 2.40 uien f 2.20— 2.30. dreilingen f 0.90—1.10, grove f 2 60, ge'3 nep f 3.904, peen f 1.40, roode kool f 5.80. doorschot f 3.505.90, gele kool f 3,10—6. doorschct f 6, D. witte kool f 2—4.6, doorschot f 2.10—3.80. BROEK OP LANGF.NDIJK. 4 Dec. 3350 kg. aardappelen: Bevel, f2.102.20 hl. eigen heimers f2 70. Friso fl.70. 10000 kg. uien: f2.10 '2.40. drielingen f 0.90—1. grove f 2.60—2.70. gele nep f3.40 4. 2000 kg. peen f 1.30-1.60. 12000 Kg. roode kool f 1.000.70. 20.000 Kg. gele kool f 1—8, ruige gele kool f 1.10—2.60. 19000 Kg. D. witte lwol i 1—4.50, 1500 st. andijvie f 0.70—0.90.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3