Arrondissements-Rechtbank RUISENDE EUGD te Alkmaar. Uit onze omgeving. 45. Vaag onderscheidde ze een levendige discussie. Men scheen het er niet over eens te wezen, welke plek voor de lunch gekozen zou worden. Tenslotte viel de keuze op een breed grasveld, overschaduwd door rotsen, niet ver van de kust gelegen. En ineens slaakte het jonge meisje onwillekeurig een zucht van verlichting, want deze plaats bood geen herin neringen voor haar; hier was ze met Terry niet geweest. Er zou dus gelukkig niet gepicknickt worden op de plek, waar ze met Terry had gezeten. Ze voegde zich haastig bij de overigen en was behulpzaam met het ontpakken der lunchmanden. Het werd een op gewekte maaltijd, en de noodige grapjes ontbraken natuurlijk niet. Later, na afloop der lunch, toen pij pen en cigaretten waren opgestoken en de dames en hecren in eenigszins luie houding van het heerlijke weer genoten, kwam Terry plotseling naast haar zitten en boog zich dicht tot haar over. „Voel jij er iets voor een pelgrimstocht te maken, Phil?" vroeg hij zóó luid, dat de anderen het kon den verstaan. Ilaar mondhoeken trilden zenuwach tig, omdat ze al dadelijk begreep wat hij van plan was te doen. „Nee, dank je. Lourdes noch Mekka hebben op het oogenblik bekoring voor me. Ik voel me hier uiterst behagelijk." „Ik stelde geeq van deze twee plaatsen voor", gaf Terry bedaard te kennen. „Ik ben er echter zeker van dat je er wel lust in zult hebben een bezoek te brengen aan dc kapel van „De Heilige Hubertus" en diens hut... al is het alleen maar terwille van ten zetten. De officier wil het mes er nu maar eens flink inzetten en vorderde 3 maanden gev. De politie rechter legde den deliquent overeenkomstig requisi toir op. E g m o n d-B innen. EEN LIJNWERKER DIE OOK NIET ZUIVER OP DE GRAAT SCHEEN. vroeger" zijn oogen keken haar uitdagend aan „en ook nog eens de plek te gaan bekijken waar de weezen werden gered." Phil had het gevoel alsof haar hart stilstond en er kwam een nevel voor haar oogen „Ik veronderstel dat we er straks allemaal heen zullen gaan", bracht ze uit. Ze dacht er niet over daar alleen met Terry te komen. Hij was echter niet zoo makkelijk uit het veld te slaan. „Het lijkt me veel aardiger met een enkelen per soon te gaan inplaats van een touristenmenigte te volgen", merkte hij op. Hij sprak nog steeds vrij luid, zoodat alle aanwezigen hem konden blijven verstaan. „Oh, Phil, beste Phil, dat kan ik werkelijk niet ver dragen. I-Iet zou heiligschennis wezen.Met een ge maakt, hartstochtelijk gebaar sloeg hij zijn armen in de hoogte en vervolgde: „We moeten alléén gaan, Phil, alléén de plek bezoeken waaraan zooveel schoo- ne en minder schoone herinneringen verbonden zijn". Hij had buitengewoon handig geacteerd: dat viel niet te ontkennen. Door dit optreden had hij alles als een grapje willen laten beschouwen en bierdoor was het dan ook vrijwel onmogelijk voor Phil nog lan ger te weigeren. Zóó vatte ze het tenminste in haar opgewonden toestand op. Hij bukte zich en stak haar zijn handen toe om haar op te trekken. „Vooruit dus!" lachte hij. Inziende, dat verder ver zet onnut was gaf ze toe, en kort daarop liepen ze naast elkander op het slingerende pad dat naar de kleine kapel voerde. Luke Bodie, die met zijn rug tegen een steen- Hoorn. EEN HOORNEES MET LOSSE HANDEN. Een niet verschenen inwoner uit Hoorn, Jan H., had op 23 Sept. de 14-jarige slagersknecht Jan Spruijt, 'n watjekou toegediend, waardoor zijn wang bloedend werd verwond. De heer H. was woe dend geworden omdat de onbesuisde slagers-eleve hem met zijn fiets op de keien van de Paarden- steeg had gewerkt. De getuige Musman, die het geval had meegemaakt, vermeende echter dat de slagersknecht in zakformaat geen schuld had en werd Jan H. veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. DenHelder. AAN 'T BAKKELEIEN OM 'N KWARTJE. De 30-jarige bankwerker Jan de B. uit Den Helder kreeg op 26 October deining in het café van Sanders op het Koningsplein met den brandstoffenhande- laar Jan Gr even om 'n kwartje en vierde later zijn ontstemming bot, door den brandstoffenman, die geen 100 procent vechtersbaas is, 'n opstopper toe te dienen. Op de zitting toonde Jan de B. even vaardig met de tong als met de vuist te zijn en werd hij veroordeeld, mede in aanmerking genomen vroegere veroordeelingen, tot f 25 boete of 15 dg. Enkhuizen. AAN DE TAXIMETER GEKNOEID. De los-arbeider Mart. M. uit Enkhuizen was bij verstek veroordeeld tot 2 maanden gev. ter zake diefstal van benzine uit een door hem gehuurde taxi-auto. Het was hem gelukt de taximeter van het motorrijtuig zoodanig te verstellen, dat deze minder verbruikte benzine aanwees dan door Martien was verbruikt. Bij aflevering van de taxi had hij de meter weer hersteld, teneinde zijn oneerlijke han deling te verdoezelen. De politierechter noemde het optreden van den opposant tegen het vonnis schandelijk. De verdach te had volgens zijn meening niet anders dan te Alkmaar en te Bergen rondgereden, maar gelet me de op het feit, dat verdachte reeds eenmaal wegens verduistering was veroordeeld, vond men geen ter men in het gewezen vonnis verandering te, brengen en zal hij dus zijn 2 maanden vooralsnog hebben te verwerken. WARMENHUIZEN Vergadering Witte Kruis. De N.H. Vereen, het Witte Kruis afd. Warmenhui- zen hield gisterenavond een algem. vergadering in de zaal van den heer Slikker. De voorzitter de heer P. Slot opende de vergaaering den aanwezigen hartelijk welkom heetende. Het deed spreker' genoegen eens wat meer leden te zien als wij gewoon zijn op deze vergadering. Hierna werd den secretaris, den heer Donia ver zocht de notulen tewi llen voorlezen. De voorzitter vond deze wel wat beknopt, doch zon der verdere opmerking werd tot goedkeuring overge gaan. De heer Swan was niet op bedoelde vergadering geweest en deed de opmerking dat het courantenbe richt betreffende die vergadering ook niet zoo om vangrijk was. De secretaris die toevallig de Schager Courant, waarin dit verslag was opgenomen, bij zich had, las het de vergadering voor en de voorzitter oordeelde ,dat dit wel ging. Na voorlezing viel het ook den heer Swan toch mee en deze dacht nu dat het in een ander blad gestaan had. Beschrijvingsbrief. Vervolgens komt in bespreking de candidaatstel- ling voor lid van het hoofdbestuur. Na stemming wordt besloten de candidatuur Baron van Fridagh, burgemeester van Schoorl, te steunen. Cursus Huiselijke Ziekenverpleging. Het hoofdbestuur stelt voor ter gelegenheid van 't 60-jarig bestaan der vereeniging, cursussen te doen geven in huiselijke ziekenverpleging. Voor de daar voor te maken kosten vraagt het hoofdbestuur aan de algemeene vergadering een crediet van f 1000. De vergadering gaat met dit voorstel accoord. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. worden be noemd de heeren H. G. Rijs, P. Slot en Jb. Swan, die vrij mandaat krijgen ten aanzien van den cursus huiselijke ziekenverpleging. Ingekomen stukken. Wegens inkrimping van subsidie van Rijk en Ge meente voor de Malariabestrijding, wordt, gezien het groote nut tot verdelging van deze insecten door de vergadering besloten f 25 subsidie te verleenen. Ingekomen is een verzoek van de naaikrans te Schoorldam, die zich bereid verklaart goederen te maken voor het Witte Kruis en verzoekt hiervoor klomp leunde en zijn pijpje roukte. keek de twee jonge menschen met een peinzende uitdrukking in zijn oogen na. Naast hem lag Jemima: ze hadden zich een weinig van de overigen verwijderd, zoodat ze geen van tweeën verstonden, wat er tusschen Terry en Pril besproken werd. „Zoo hoort het te wezen", merkte Brodie op, ter wijl hij hen nog steeds nakeek. „Jeugd past bij jeugd." Jemima keerde zich om en keek hem aan. „Wat bedoel je. Luke?vroeg ze. „Precies wat ik zei, beste Jeru." Er lag een on deugende uitdrukking in zijn grijze oogen. „Ik ge loof dat je de rest wel kunt raden „Je keurt Phil's verloving niet goed?" Er was een verdrietige klank in Jemima's stem, en ze trok haar wenkbrauwen peinzend tezamen. „Jij soms wel?" vroeg hij. „Ik heb het nooit goed gevonden Ik vroeg haar zelfs ronduit of Timothy's leeftijd geenerlei verschil zou maken. Dat gebeurde toen ze op het punt waren het engagement publiek te maken." „En wat antwoordde ze daarop?" Tante Jem glim lachte vaag.' „Het kwam er ongeveer op neer, dat ik me met mijn eigen zaken moest bemoeien. Ze haalde het voorbeeld van Dick en Nell's huwelijk aan, en je zult moeien toegeven, dat dit een zeer sterk argu ment was." „Ik geef niets toe", antwoordde de dokter grim- _mig. „Ik kan menschen die het niel noodig vinden te generaliseeren eenvoudig niet uitstaan Waaraan hield ze zich per slot van rekening vast: aan één enkele wonderbaarlijke uitzondering. Het was héél dwaas van haar." „En je gelooft niet, dat Jemima sprak langzaam en aarzelend. „Geloof je niet. dat Timothy en Phil een andere wonderbaarlijke uitzondering kunnen vormen?'Zelfs niet waar ze zoo verliefd op elkaar zijn?" „Als ze inderdaad verliefd op elkaar waren, dan zou ik anders redeneeren. Ik heb echter het, vage vermoeden dat ze hetzelfde doet als jij indertijd deed, Jem zich opofferen voor de familie." materiaal of subsidie beschikbaar te stellen. De be doeling is om op deze manier een linnenkast te vor men voor het Witte Kruis. Voor de afgifte zal de zus ter zorgen, Dit doel wordt zeer nuttig geacht. Na verschillende besprekingen wordt besloten voor» loopig f 25 beschikbaar te stellen. Medegedeeld werd dat de collecte voor Zonnestraal heeft opgebracht f 24.50. Verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren S. G. Rijpma, G. J. Jonker en T. Donia. Op de laatste vergadering bedankte het geheele be stuur behalve de heer Klant, die niet ter vergadering was. Het bestuur heeft toen echter de toezegging gedaan de functies te zullen waarnemen tot de vol gende vergadering en het oordeel te laten aan de vergadering. Nu de gemoederen zijn gekalmeerd, stelt het be stuur zich opnieuw disponibel en moet slechts wor den voorzien in de vacature-Hopman. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren P. Slot, S. G. Rijpma, T. Donia, G. v. d. Wel en G. J. Jonker. In de vacature-Hopman werd gekozen de heer P. J. Mink. Genoemde heeren namen deze benoeming aan. Rondvraag De heer Swan informeert of het juist is dat aan het Wit-Gele Kruis nogal vaak goederen worden uit geleend. De magazijnmeester antwoordt hierop dat dit hoogstens 3 a 4 maal is voorgekomen, doch den laatsten tijd niet meer. Dit geschiedde dan met me deweten van het bestuur. De voorzitter deelde mede dat absoluut hiervan geen misbruik is gemaakt en noodgevallen kunnen voorkomen. Het bestuur is van oordeel dat wij bij zulke gevallen elkander moeten helpen. Na deze verklaring was de heer Swan bevredigd. De heer Slot vroeg, of de contributie niet verlaagd kon worden. Het bestuur achtte dit niet doenlijk. Met de beta ling wordt de meeste soepelheid betracht en kan desnoods in drie keer worden betaald. Besloten is echter dat aan niet-ledcn absoluut geen goederen zullen worden uitgeleend. Met een toepasselijk woord sloot de voorzitter de vergadering. BERGEN BAZAR VOOR BEHOEFTIGE GEZINNEN. Een mooi resultaat. De schilderijen wel ke verloot werden kunnen worden af gehaald. De bazar, welke Zaterdag en Zondag in den Ber ger Kring werd gehouden en waarvan de opbrengst zooals we reeds meldden, ten voordeele kwam van de behoeftige gezinnen in deze gemeente, is een groot succes geworden. Ofschoon het weer, vooral Zaterdagavond er niet direct tot medewerkte, om tot een bezoek aan den bazar te nooden, was het aantal bezoeksters en bezoekers toch zeer bevredi gend te noemen, terwijl het Zondag, zoowel 's mid dags als 'S'avonds flink druk was op den bazar. Aangezien alle aanwezige goederen door particu lieren en winkeliers waren geschonken, en alle me dewerking belangeloos was verleend, waren weinig kosten aan den bazar verbonden en zal de totaal opbrengst van de verkochte goederen en van de verschillende attracties zijnde 'n bedrag van f 400 voor het fraaie doel ter beschikking zijn. Voorwaar een mooi resultaat! De schilderijen-verloting had het volgende resul taat; leD rijs no. 127; 2e prijs no. 129; 3e 126; 4e 84; 5e 101; 6e 188; 7e 96; 8e 54 en 9e prijs 21. De gewonnen schilderijen kunnen op vertoon van het betreffende lot aan den Berger Kring worden afgehaald. Het getal voor de pop met de wieg was 435 en werd niet, geraden. Het nummer dat er het dichtst bijkwam was 425 en werd tweemaal geraden. Het lot besliste ten voordeele van Bienke de Lange, te Bergen. Ook de naam van het kleine poppetje, n.1. „Anet- te", raadde niemand. De heer Voüte kwam er met „Annetje" het dichtst bij en daardoor in het bezit van de pop. Het dames-comité verzoekt ons langs dezen weg allen die ingezonden hebben, den bazar bezochten en die meehielpen hem te doen slagen, zijn harte- lijken dank te betuigen. DE TOESTAND VAN DEN BURGEMEESTER. De heer Van Reenen liet zich op de se cretarie op de hoogte stellen. Het doet ons oprecht genoegen te kunnen mel den, dat de toestand van onzen burgemeester steeds^ langzaam vooruitgaande is. De heer Van Reenen heeft eenige uren op de secretarie vertoefd om zich van den toestand in de gemeente op de hoogte te doen stellen, doch is nog niet genoegzaam hersteld om zijn bezigheden te hervatten. Er bestaat evenwel gegronde hoop dat dit binnen afzienbaren tijd het geval zal zijn. De uitdrukking van haar gezicht veranderde. Had Luke het juist gezien? Zou een dergelijke tragedie voor haar' oogen afgespeeld worden, en was ze tot nu toe blind geweest? „Maar ik begrijp het niet", zei ze onzeker. „Ik herinner me dat ik er in het begin aan twijfelde of ze gelukkig konden worden, en toen was jij van opinie dat dit inderdaad zou gebeuren. Je uitte je op zulk een besliste wijze, dat ik het met jouw oogen ging bekijken." Hij knikte. „Dat weet ik, en indertijd dacht ik er ook inderdaad zoo over. Ik ben echtpr niet onfeilbaar moet je weten. We kunnen er allemaal op onze beurt zeker van zijn, dat het schitterend weer zal wor den totdat we ineens sombere wolken zien aan drijven." „Maar waar zie jc die wolken? Timothy aanbidt Phil eenvoudig en al houdt ze dan vermoedelijk niet zooveel van hem als hij van haar, is ze toch ook niet verliefd op een ander. Brodie staarde recht voor zich uit en er was een raadselachtige uitdrukking in .zijn oogen. „Oh. is zo werkelijk niet verliefd op een ander?" was het eenige wat hij zei. „Denk je dat veronderstel je werkelijk dat dit het geval is? Maar op wien?" Ze keek ineens in de richting van het kronkelende rotspad. „Toch niet op Terry?" Hij knikte bijna on merkbaar en voor een kort oogenblik zweeg ze, om daarna echter vol overtuiging te zeggen: „Luke, mis schien ben ik wel een groote zottin. Ja, dat moet wel. F.en jaar geleden vermoedde ik ook dat ze van Terry hield, maar nadien niet meer. Hij heeft zich altijd als een groote broer tegenover haar gedra gen iemand, die bij de familie hoorde en toen is die veronderstelling nimmer meer bij me op gekomen". Weer zweeg ze om daarna zenuwachtig te vervolgen: „Zou je gelijk hebben? Als dat het geval is, dan moet er onmiddellijk een einde aan ge maakt worden en dient iemand met Timothy te spreken." Wordt vervolgd. Strafzitting van 2 December 1935. Medemblik. MEDLM'BLIKKER HARDDRAVERIJ-GOKKERIJ. Om ie beginnen werd voortgezet de zaak tegen den reiziger Sander Sp. uit Amsterdam, die zich op de Medemblikker paardenraces had overgegeven aan het aanzetten tot hazardspel, met andere woorden de paardensportminnaars te ammeeren eens 'n gokje te wagen. 'inans werd nog gehoord de jachtopziener v. d. Sluijs, die Sander zoo ongeveer op üeeterdaad had betrapt. De brave Sander, de vorige maal lieel wat praatjes verkoopende, bleek echter nu niet present te zijn en werd, mede op grond van zijn hazardach tig verreden, veroordeeld tot f75 boete of 60 dagen. U r k. UIT HET HUISHOUDEN DER EDELE BALLON- BROEKERS. Het eiland der gelukzaligen Urk levert zoo nu en dan eens een cnéni voor de zondaarsoann en zoo wa ren ook heden n paar Zeppelinbroeken aanwezig en werd om te beginnen uitgenoodigd de 26-jarige scheepstimmerman Klaas li., die zich had scnuldig gemaakt aan huisvredebreuk, omdat hij zich niet had verwijderd op de eerste vordering van den heer 11. H. Gersen, 'n aannemer, op wiens kantoor hij we derrechtelijk vertoeide. ü-r waren toenmaals een aan tal personen uitgenoodigd om ten kantore van de lieeren Gerssen en Bakker te verschijnen ten einde deel te nemen aan de uitkeenng van te verdeelen bergloon. Deze Klaas zou zich alstoen recalcitrant en onhebbelijk hebben gedragen, omdat hij naar zijn meening te kort had gevangen en had zien eerst uit het kantoor verwijderd, toen inet de politie weid ge dreigd.. Het bleek ook op de zitting ten duidelijkste, dat de heer Klaas H. 'n mannetje was, dat zich niet gauw den mond liet stoppen en in 'n hoek liet druk ken, maar zijn verweer had niet het door hem ge hoopte resultaat en werd besloten de zaak op 6 Ja nuari te hervatten, ten einde den thans ongestelden aannemer Bakker te hooren. Urk. BLOEDIG SAMENTREFFEN TUSSCHEN DE URK ER BROEDERS. De 18-jarige nationaal gecostumeerde heer Hendr. K., visscnersuediende te Urk, stund voorts terecht als verdacht op 19 October zijn 19-jang medelid, den Ur- ker sjus patria Jelle Brands, niet een stomp of scherp voorwerp, ad libitum, bloedend aan zijn wang had verwond. De twist, die plaats greep in het late Zaterdagavonduur, half 12 uur, was uitgebroken, omdat Brands het meisje van Henk in de maling had genomen en haar galant voor naar partij trok. Hendrik ontkende niet n stomp te hebben toegebracht, doch wees niet onverstandig het gebruik van eenig voorwerp beslist van de hand. Zijn getuige a décharge Jelle Hakvoort, deelt voorts mede, dat Hendrik K. werd aangevallen en Brands op den grond viel en zijn wang een zoodanige wond vertoonde, dat de ge neesheer hieraan zijn kunde nog moest wijden. Het bleek ter proces^e nog. dat jongeheer Brands na het bezoek aan de catechisatie nog n flink dosis cognac had gedronken. Zitten jullie zoo goed bij kas? vroeg de officier sarcastisch. De officier wilde het voorwerp uitschakelen en be- pnalde zich slechts f20 boete ol 10 dagen te requi- rccrcn. Vonnis conform eisch. Alkmaar. EEN ONBETROUWBARE WINKELBEDIENDE. De voormalige 25-.jange winkelbediende Frederik Ilolman H., van de firma Albert Heijn, werkzaam in do filiaal te Alkmaar, had zich te verantwoorden naar aanleiding van het feit, dat hij door hem bij diverse cliënten te Schoorl ge inde bedragen, totaal tot een bedrag van f22.05, niet had verantwoord. Het jonge mcnsch, thans vertoevende te IJmuiden, bad een weekloon van f 18. Behalve de winkelchef werden eenige Schoorlsche huisvrouwen, die den verdachte in goed vertrouwen hadden voldaan, als getuigen gehoorj en had de heer Wiggers een rapport uitgebracht. Verdachte had trouwens bekend, doch de Officier bleek niet veel met dezen heelen meneer in de pet te hebben. In' 1932 was hij veroordeeld voorw. we gens diefstal. En in de filiaal van A H. had hij het vermoedelijk ook niet zoo best afgeschoten, maar dat Kon niet bewezen worden. Voorts had de vader zijn ongezeggelijke zoon tot tweemaal de deur uit moe Een omstreeks 40-jarige lijnwerker van het elec- trisch bedrijf te Eginond Binnen, Juriaan Corn. Simon ir., verscheen op het impopulaire verdachtebankje, als verdacht wederrechtelijk ten nadeele van de gemeente Egmond Binnen te hebben toegeëigend 'n bedrag van f500.47, zijnde de opbrengst van ver kocht materiaal dat verdachte krachtens zijn be trekking onder zich had. Volgens verklaring van den eenigen tegen hem gedagvaarden getuige, den heer G. C. Bos, scheen alle bedragen, die hij zou hebben verduisterd, later aangezuiverd, tot groote verbazing van den politierechter, die vroeg of verdachte ook beschikte over een goudmijn! De verdachte lijnwerker beweerde, dat hij die gel den had gevonden uit la'er geincasseerde bedragen wat hij uit verregaande slordig- en sloffigheid had verwaarloosd. De man is thans ontslagen en oefent een rijwiel handel uit. Zoowel politierechter als offi cier noemde het treurig dat deze man zoo'n goede positie te grabbel had gegooid en vorderde de offi cier 3 maanden gov. De Pol. Rechter prees de activiteit van mej. Strootman, de administratrice, door wiens goede ad ministratie de fraude achterhaald kon worden en ver oordeelde den voorm. lijnwerker tot f 50 boete of 25 dagen, alsmede 3 maanden gev. voorwaardelijk. A lk m a a r. DE ONGEMANIERDE BRIEF-SCRIBENT. De niet verschenen heer Jan de W., scheepmaker te Broek op Langendijk, die niet tevreden scheen over de fait et gestes van den Raad van Arbeid, had zich de vrijheid gepermiteerd om den inspec teur van dien Raad, den heer Kroon, benevens de adj.-commies, den heer Brandon Bravo, een bijzon der onbeschoften en beleedigenden brief te schrij ven, waarin hij deze kwalificeerde o.m. als „slijmbal len van den Raad van beroerte" en waardoor de heeren zich ten zeerste beleedigd gevoelden. De brief wemelde voorts nog van diverse walgelijke uit drukkingen. Ter zake beleediging in geschrifte werd deze ongelikte beer veroordeeld tot f 100 boete of 60 dagen overeenkomstig eisch. Ou des luis (Zijpe). EEN OUDE KIPPENDIEF, DIE BEROUW KREEG. De 58-jarige koopman Wietze v. d. W. had zich in de maand Augustus onrechtmatig verrijkt met een 5-tal kippen, eigendom van den heer D. Jim- mink, te Oudesluis, gem. Zijpe, en stond thans des wege terecht. Later kreeg de oude kippen jatter ze ker berouw en stelde den benadeelde schadeloos, door stillekens weer 5 andere kippen van het zelfde soort in het hok te zetten. De eigenaar, thans als getuige gehoord, stelde zich met deze compensatie tevreden. De origineele kippen had verdachte suc cessievelijk geslacht. De oude heer werd reeds eeni ge malen veroordeeld wegens mishandeling, diefstal en strooperij en hem thans opgelegd f 25 boete of 15 dagen. Oterleek. EEN ONORDELIJK BOEREZOONTJE. De 19-jarlge veehouderszoon Klaas G., reed op 16 October niet alleen per fiets links van den weg, liet zich bovendien voorttrekken door een aange spannen voertuig, maar gehoorzaamde ook niet aan het bevel van den veldwachter Vierstra, om af te stappen, voor welk laatstgemeld feit hij thans te recht stond. De twee andere delicten zal de kanton rechter wel verdisconteerd hebben. Door het onbe hoorlijk optreden van dezen onopgevoeden snaak werd de veldwachter nog persoonlijk tegen het li chaam geraakt. Geen wonder dat jongeheer Klaas veroordeeld werd tot f 25 boete of 15 dagen. Feite lijk nog te kort. Bergen. EEN VELDWACHTER IS GEEN KAKKERLAK. De reusachtige Berger bakker Joh. Jac. L., was zoo vrij geweest den rijksveldwachter van der Weele en diens gem.-collega Boltjes te kwalificeeren als kakkerlakken, voor welk feit hij nu terecht stond. De bakker was geattrapeerd op overtreding der Arbeidswet en was de vrouw in de bakkerij aange troffen buiten wettelijken tijd, bezig met het in pakken van speculaas. De bakker was toen driftig geworden en had de veldwachters „kakkerlakken" genoemd. Hij had thans spijt van die ondoordachte woorden, waarmede hij trouwens geen beleediging bedoeld had. De Officier constateerde dat inderdaad een overtreding was gepleegd en vorderde onder aanneming van verzachtende omstandigheden, f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak conform eisch. door MARGARET PEDDLER. Feuilleton

Schager Courant | 1935 | | pagina 6