MICA 1935 De Code van Sinterklaas De stranding Prijsvraag Schap Courant bij Huisduinen* Uit onze omgeving. Predikbeurten. Bij de laatste code-woorden, die St. Nicolaas seinde, heeft hij nog eens een geweldige medewerking van onze lezers gehad. De goëde Sint heeft ons dan ook verzocht om al zijn onbekende vrienden hartelijk voor deze medewerking te bedanken, hetgeen wij bij deze gaarne doen. Niet allen mochten naast de verpoozing die zij bij 't zoeken der artikelen vonden, het genoegen smaken, dat ze bovendien nog een prijs wonnen. Zij zullen echter nog vele malen de kans krijgen, want de Schager Courant heeft zich voorgenomen ook in de nabije toekomst nog dikwijls haar lezers op deze wijze gezellig bezig te houden, iets waarin zo hoopt tot nu toe voldoende te zijn geslaagd, getuige het enorme aantal oplossingen, dat wij met deze prijs vraag hebben binnen gekrégen. Wij zullen ons dan ook vol ijver aan het ontwerpen van een nieuwe prijsvraag zetten. De oplossing van Zaterdag 30 November was: DEWA (Blijvende waarde), IC. Blaauboer. DEPY (Bekende pyramide), J. H. Schene. BIKO (Combi Koffie), Enkabé. NSSI (Bonbons Sigaren) ,W. Biesboer. IITAR (Pracht Armbanden), Jb. Holtz. IIEST (Electrische Stoof), L .v. Rijswijk, of (Electrische Strijkijzers), fa. Ranke, of (Electrische Stofzuiger), Maarten Smit. De prijzen werden gewonnen door: Mej. C. Dekker. Dubbelebuurt 167, Broek op Langen- dijk, f2.50. Marie de Jongh, Polderweg 22, Wieringen, f2.50. C. F. v. Eeten, Nieuwe Streek, Kolhorn', fl. Mej. A. Bakker, Heerenbosch, Schagen, f 1. Mej. M. v. d. Werf Pd., Groote Sloot, Schagerbrug, f 1. K. Wit, Kanaalstraat, Schagen, fl.— J. Kalverdijk, Englenburg B 38, Oudkarspel, f 1. K. Honig, Kanaalstraat, Schagen, fl.— Martha List, Middenmeer, f 1. Mej. G. de Bruin-Vos, Hyacintenstr. 11, Breezand, fl. Die dus deze bedragen bij onze adverteerders voor onze rekening mogen besteden. De schriftelijke machtiging daartoe zenden wij he den per post toe, gelijk met die van de winnaars van Woensdag 27 October, die door de groote drukte tot nu toe waren blijven liggen. Omtrent de stranding van de Zweedsche houtboot „Menjaop de Haaksgrouüen bij Huisduinen, waar over we gister reeas melding maakieu, vernemen we nog hei volgende: Toen gisternacht te omstreeks 1 uur twee personen uit Den Helder over net strand liepen, zagen zij plot seling een stakellicht. Zij verdubbelden hun opieitend- heid en ontdekten toen, dat een sloep, waarin zich oen aantal mannen bevond, op weg was naar den wal. lntusschen had ook de kustwacht een lichtkogel opgemerkt. De opzichter van ue kusivenichting werd gewaarschuwd, die op het strand gekomen, eveneens lichtkogeis zag. De heer De Jong van de kustwacht steide zich daarop in verbinding met de reddings- coinmissie te Den Helder, waarna hij aan de mannen die zich in de sloep bevonden, middels lichtseinen te kennen gaf, dat zij op zee moesten blijven, waaroij hij tevens seinde: „Life hoat is coming De sloep ging om de noord, doch wilde men eenigeu kans van slagen hebben om aan den wal te komen, dan moest zuide lijker naar het strand gevaren worden. Blijkbaar hebben de mannen aan boord van de sloep alleen net woord couung begrepen, hetgeen te vens klopt met de verklaringen, die later door den eersten stuurman zijn afgelegd, want de heer De Jong zag de boot koers zetten naar den wal. Door lichtseinen heelt hij de mannen daarup duidelijk ge maakt hoe gevaren moest worden. Het verdere ver loop ging zeer vlot en na niet al te langen tijd be reikte de sloep het strand voor Huisduinen. Een vijftal personen begaf zich te water, te weten J. Kreuger en J. de Jong uit Huisduinen en T. van T Hart, n. Been en C. van 1'wisk uit Den Helder. Zij hielden de sloep recht, waarna de inzittenden der sloep over boord klommen en zich aan land begaven. In de sloep zaten elf personen. Zij bleken de opvarenden te zijn van het Zweedsche stoomschip „Menja", dat voor de kust lek geslagen was. Medegedeeld werd, dat nog vier man zich aan boord van de „Menja" bevonden, onder wie de kapi tein en de eenige passagier. Zij verkeerden in levens gevaar, want het schip maakte zware slagzij. Met spoed werd daarop de bemanning van de sleep- booten „Utrecht" en „Dorus Rijkers" gewaarschuwd, waarop deze beide booten weldra uitvoeren. Het eerst vertrok de „Dorus Rijkers' en daarna de „Utrecht". Up de „Menja" waren behalve de kapitein en de pas sagier de eerste machinist en de tweede stuurman achtergebleven. Deze vier personen hadden er de voorkeur aan gegeven niet direct met de sloep te trachten het land te bereiken, doch aan boord te blijven. Te omstreeks half zeven kwam aan de uitkijkpost het bericht binnen, dat de „Dorus Rijkers' zich in de nabijheid van de „Menja" bevond. Op de vraag van den kapitein van de „Dorus Rij kers'. den heer Coen Bot, of de vier mannen over wilden komen werd geantwoord, dat men voorloopig de „Menja" niet verlaten zou. De vier personen ver keerden in den besten welstand. Te half 8 echter werd het bericht ontvangen, dat de vier op het schip achtergebleven opvarenden door de „Dorus Rijkers" van boord gehaald waren, waarna de reddingboot door het Westgat binnenliep. De vier laatste personen zijn in Den Helder ondergebracht, waarmee dus alle 1 vijftien opvarenden in veiligheid zijn. Onderhoud met den eersten stuurman van de „Menja". In de uitspanning „Dennenheuvel" te Huisdui nen, waar de 11 met de sloep aan wal gekomen opvarenden van de „Menja" zijn ondergebracht, hadden wij een onderhoud met deneersten stuur man, de 26-jarige heer Thormarker. Toen wij binnenkwamen waren wij getuige van een aardig tooneel. De elf mannen zaten aan een warme kop koffie, een sigaret in den mond. Men kon hen aanzien dat zij zeer verheugd waren, be houden aan land te zijn gekomen. Het was een geroezemoes van belang. Iedereen sprak, de Zwe den onderling en daar tusschendoor de bezoekers, die gaarne eenige bijzonderheden wilden verne men. Door de goede zorgen van den heer Kreuger, de eigenaar van „Dennenheuvel" waren de man nen van droge kleeding voorzien, terwijl men doen de was bedden in gereedheid te brengen. De heer Thormarker vertelde ons dat zijn schip de 1300 ton metende „Menja", afkomstig is van Stockholm en toebehoort aan de reederij Erik Brodin. Het schip was met een lading hout op weg van Nijham naar Gravelines (Frankrijk). Aanvankelijk had de reis een vlot verloop, doch op 3 December, des middags te vier uur bemerkte men, dat het schip water maakte. Men stelde een onderzoek in en hierbij bleek dat ruim vier, dat niet met hout geladen was, snel volliep. Weldra- maakte het schip dan ook circa 25 graden slagzij. Onmiddellijk zetten de mannen zich aan de pom pen, doch desniettegenstaande was des avonds acht uur de toestand zoodanig, dat de golven voortdurend over het voorschip sloegen. De situ atie werd voortdurend hachelijker, waarbij nog kwam dat er een hooge zee stond, zoodat het pom pen weinig hielp. lntusschen werden lichtkogeis afgevuurd en door middel van roode- en blauwe stakellichten werd om een loods gevraagd. Toen de toestand van dien aard werd, dat levensgevaar voor de bemanning bestond, heb ik geadviseerd, zoo zeide de heer Thormarker, den deklast over boord te zetten en de reddingsloep klaar te ma ken. Te omstreeks tien uur waren wij daarmee ge reed. Een vraag van den kapitein, of de bemanning van boord wilde, werd bevestigend beantwoord De sloep werd hierop uitgezet en elf mannen onder mijn commando gingen over. Wij slaagden erin behouden het zeegat in te komen, doch de door komende eb heeft ons belet de haven van Nieuwe- diep te bereiken. De heer Thormarker was vol lof over de assis tentie hem door de Nederlanders verleend. Door lichtseinen werd te kennen gegeven, dat landen op de plek waar zij zich bevonden, niet mogelijk was, daar zij dan op de steenen van den dijk te recht zouden zijn gekomen. Zij zijn hierop terug geroeid, waarna zij op het strand van Huisduinen konden loopen, hetgeen te ongeveer half drie in den morgen geschiedde. Over de zorgen in „Dennenheuvel" aan de be manning besteed, waren allen best te spreken. De „Menja" is bij zijn poging om de kust te be reiken, toen het schip lek geworden was, vastge- loocen op de Pannekoek, een der banken van de Middelrug. Hier staat slechts anderhalf vaam wa ter. Van den uitkijktoren te Huisduinen kan men het schip, dat slagzij maakt, zien. Bij slecht weer is de positie van het schip gevaarlijk. Schipper Bot van de „Doriis Rijkers" vertelt. Onze Heldersche correspondent meldt nog het vol gende: Wij hebben ons gisteren in den loop van den dag éven in verbinding gesteld met dén schipper van de „Dorus Rijkers", Coen Bot, die ons op onze vraag eens iéts van zijn verrichte werk in den afgeloopen nacht te vertelle, antwoordde, dat er al heel weinig van viel te verhalen. Maar al pratende deelde de heer Bot ons het volgende mede: „Om 4 uur kreeg ik bericht, dat in het Schulpen- gat een sloep met bemanning was gezien. Daardoor raakte men in de veronderstelling, dat er een schip zich in nood bevond en ik kreeg opdrarht uit te varen, waaraan om half vijf gevolg werd gegeven. Onderweg kreeg ik per radio bericht vanaf Kijkduin, waar het schip vermoedelijk zou zijn te vinden en inderdaad kreeg ik het in zicht om en nabij de aan geduide plaats. Het lag buiten de Noorderhaaks. Om 6 uur kwam ik langszij, doch de nog aanwezige op varenden verkozen het schip alsnog niet te verlaten. Wij hebben de dageraad afgewacht en bij het mor- gengloren, omstreeks 7 uur, verlieten de kapitein, de machinist, de stuurman en een passagier het vaar tuig. Ongeveer te half tien waren wij in de haven terug, vanwaar de geredden zich naar het café „Den- neheuvel" van den heer Chef Kreuger op Huisdui nen begaven. NI. daar was het, dat zij de overige leden der bemanning zouden ontmoeten, die des avonds om 9 uur, toen het allerergste werd gevreesd, in een sloep de boot hadden verlaten. Met hun elven hebben zij het waagstuk ondernomen om in een open bootje de kust trachten te bereiken, koers houdende op het licht van den Vuurtoren. Om ruim 3 uur in den nacht kwamen zij bij paal I aan de kust, waar inmiddels de heer De Jong, de inspecteur van do Kustwacht, hen opwachtte." Aldus het verhaal van den wakkeren schipper Coen Bot. Hierop hebben wij ons naar „Dennenheuvel" op Huisduinen begeven, waar de bemanning zich juist te goed deed aan een stevig middagmaal. Hun eet lust liet niets te wenschen over en behoudens hun ietwat fantastische klceding, waren bij hen geen soo- ren meer aanwezig van de ontberingen des nachts doorgestaan. Een hunner vertelde den 22en Novem ber van Stockholm te zijn vertrokken met de „Men ja", een scheepje van bruto 1.500 ton. Zij voerden een lading hout naar Frankrijk. Voortdurend hadden zij met slecht weer te kampen, dat langzamerhand ont aardde in een storm, waardoor de deklast is gaan werken. Aanvankelijk heeft men gepoogd het. wer ken van de deklast tegen te gaan, maar toen het schip slagzij ging maken, was de bestuurbaarheid ook al minder geworden en al deze omstandigheden tezamen werden in den nfgcloopen nacht noodlottig. Met toestemming van den kapitein hebben toen elf leden der bemanning gepoogd, zich in een open sloep in veiligheid te brengen en getracht de kust te be reiken, wat hun wonder hoven wonder is gelukt. In middels waren de afgestoken vuurpijlen ook opge merkt, het dobberende bootje had de aandacht der kustwacht inmiddels ook gekregen, zoodat tenslotte de „Dorus Dijkers" uitvoer en een reddingpoging met succes zag bekroond. Morgen gaat de bemanning naar haar vaderland terug. De kapitein zal voorloopig nog hier blijven om verschillende zaken te regelen. DYNAMIET-AANSLAGEN TE ATHENE. De politie in de Grieksche hoofdstad deelt mede, dat gisternacht op drie plaatsen in de stad dyna- miet-patronen tot ontploffing zijn gebracht. De eerste ontploffing deed zich voor voor het huis van den generaal op non-activiteit Hadsjissarantos, de tweede voor de drukkerij, waar de Venezelistische krant „Neos Kosmos" en de „Hellinicon Mellon" worden uitgegeven, terwijl de derde ontploffing zich voordeed voor het huls van den kolonel der luchtvaartafdeeling Oiconomu. De politie verklaart, dat bij de ontploffingen slechts geringe schade is aangericht. NIEUWE NEDORP Dinsdagavond had in de Prins Maurits een propa- gandavergadering plaats van den Nationalen bond Landbouw en Maatschappij. De belangstelling was matig. Als spreker trad op de heer J. de Lange, propa gandaleider van genoemden bond, met het onder werp: Wat is de weg voor bestaansmogelijkheid van den zuivelboer? Spr. heeft in zijn betoog doen uitkomen de wanver houding tusschen platteland en stad, wat betreft be looning voor arbeid. Volgens spr. was voor den Ne- derlandschen boer geen toekomst meer te verwach ten, zooals achter ons ligt, want afnemers van voor heen kunnen onze afnemers niet meer worden. Spr. verklaart dat de boeren nooit hebben gestre den om het zelfde recht te krijgen, dat andere be volkingsgroepen hebben gekregen. De boer moet voor zijn eigen positie opkomen. De prijs van het bodem product moet zoo worden geregeld dat daaruit een behoorlijke belooning kan worden betaald. Dat kan alleen als de akkerbouw betaald wordt door den Nederlandschen consument. Het platteland dient drang in die richting uit te oefenen. Met de ondergang van deri landbouw is on voorwaardelijk de ondergang van ons volk gemoeid.. De welvaart van een volk hangt of van datgene wat uit den bodem wordt voortgebracht. Men dient op het platteland op dezelfde wijze behandeld te worden als andere bevolkingsgroepen. Dat is geen groeps egoïsme, maar rechtvaardigheid. Spr. wekte de aanwezigen op in landbouw en maatschappij mede te werken aan de ontwatering van het platteland. Door een der aanwezigen werd nog eenig debat gevoerd. Voor en na de rede van den heer de Lange voerde de propagandaclub van Heerhugowaard nog een tweetal stukjes op. In het eerste kwam het doel van landbouw en maatschappij tot uiting; in het laatste de behandeling die de boerenstand van overheids wege ontvangt. Of het tot oprichting van een afdee- ling is gekomen hebben wij nog niet vernomen, al hoewel dit volgens voorzitter het doel van dezen avond was. HEERHUGOWAARD Dinsdagavond hield de afdeeling Heerhugowaard van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" een ledenvergadering in het lokaal van den heer Jb. Wester. De voorzitter, de heer Th. van der Meer, opende de vergadering met een kort woord van welkom. Spr. sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de op komst der leden, zooals gewoonlijk, zeer gering was Desondanks hoopte spr. dat de besprekingen tot nut van de afdeeling zouden strekken. Vervolgens werden de notulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de alge- meene vergadering, die op 10 December a.s. te Am sterdam gehouden zal worden, behandeld. Besloten werd voor de vervuling van de vacature in het hoofdbestuur de candidatuur van Mevr. Mr. J. H. TeekensKunst uit Venhuizen te steunen, daar het vorig jaar het eenige vrouwelijke be stuurslid is afgetreden. Voor de overige punten van de agenda kregen de afgevaardigden vrij mandaat. Vervolgens was -aan de orde het verkiezen van een bestuurslid van de afdeeling wegens het af treden van den heer A. van Langen, die zich niet herkiesbaar stelde. Gekozen werd met op één na algemeene stem men dè heer J. Beers uit Heerhugowaard-Noord. Tot afgevaardigden voor de alg. vergadering wer den benoemd Mej. Smit en de heer H. Hoogland, tot plaatsvervangers respectievelijk de heeren J. Geusebroek en Th. v. d .Meer. Hierna was de rondvraag aan de orde. Dr. Zwarteveen informeerde naar het gebruik, dat van het badhuis werd gemaakt, nadat de ta rieven verhoogd waren. De secretaris deelde mee, dat het badhuis voor loopig was gesloten, daar de kosten voor de afdee ling te hoog werden. De heer Geusebroek vroeg of er geen regeling kon worden getroffen met het armenhuis. Als daar warm water kon worden klaar gemaakt, dan be hoefde de afdeeling ge enstroom meer te betalen en het armenhuis zou dan ook een badgelegenheid houden. Ook de heer Hartog was niet voor sluiting. Spr. meende, dat er veel meer propaganda voor het gebruik van deze inrichting moest worden ge maakt. Besloten werd te trachten een regeling met het armenhuis te treffen. De heer Van Schaick vroeg of het niet mogelijk zou zijn een zweminrichting te stichten, waaraan de schoolkinderen het zwemmen werd geleerd. Dr. Zwarteveen wees op de inrichting van de zwemvereeniging H.Z.V. Daar kan men onder lei ding leeren zwemmen. Spr. zou er wel voor zijn met deze vereeniging een regeling te treffen, om een bepaald uur vast te stellen, waarop de kinde ren het zwemmen zouden kunnen leeren en aan deze vereeniging vanwege het Witte Kruis een subsidie te geven. Besloten werd dat het bestuur zal trachten in deze richting 'n overeenkomst met HZ.V. te sluiten. De heer Hartog wees er op, dat de heer J. de Jong geen vergoeding krijgt voor het werk, dat hij voor het consultatiebureau verricht. Spr. vond deze toestand verkeerd. Dr. Zwarteveen meende, dat vroeger al een be sluit genomen was, aan den heer de Jong hier voor een vergoeding te geven. Het bestuur zal deze zaak onderzoeken. De bode klaagde er over, dat hij bij veel men- schen verschillende malen moet terugkomen bij 't ophalen der contributie. Besloten werd op voorstel van den heer Hoog land, dat als de contributie niet op tijd betaald is, geen materiaal van het Witte Kruis mag worden verstrekt en dat als de bode de eerste maal geen geld zou ontvangen, de contributie met 25 cent in cassokosten, ten bate van den bode, zal worden verhoogd. Vervolgens deelde de bode nog mede, dat hij dit jaar 354 maal materialen had verstrekt. Hierna sluiting. Burgerlijke stand over de maand Nov. Geboren: Elisabeth Gerritje, dochter van G. Kooij en J. Zwep; Martinus, zoon van M. Dekker en C. Vla ming; Hendrika Cecilia Maria, dochter van C. A. Beers en C. B. Punt; Maria Coleta, dochter van C. Steur en A. Groot; Elisabeth, dochter van J. de Reus en A. Oud; Maria, dochter van G. Groot en C. H. Barhorst; Huibert, zoon van J. H. Reine en A. de Vries; Jan, zoon van J. Gootjes en H. Verhulst; Ma rie Annie, dochter van A. Vlaar en A. Dekker; Jaco- bus Oloysius, zoon van J. J. Laan en T. J. M. Heijne, Petrus Cornelis, zoon van J. A. Feldberg, en J. Volkers; Catharina Jacoba, dochter van J. de Boer en J. C. Sijs. Gehuwd: J. Bregman en A. Hittema. Overleden: Ootjers Aagtje, 85 jaar, wed. C. Rol; Barsingerhorn, Cornelis, 74 jaar, goh. met T. Ootjers van Putten, Johanna Suzanna, 45 jaar, geh. met P. Out, (overl. te Alkmaar). Beers, Hendrika Maria, Cecilia, 11 dagen, dochter van C. A, Beers en C. B. Punt, Schagen. De winnaars van de Schager at* tractie. In ons nummer van gister hebben we reeds den uitslag van den puzzle-wedstrijd der MICA bekend gemaakt. De los daarvan staande attractie, die de Schager Middenstandsvereenigingen tijdens die verkoopweek had georganiseerd, en waaraan talrijke prijzen wa ren verbonden, had den volgenden uitslag: 1. Jn. Krap, Magnusstr. 140, Sch'agen, Bon ter waarde van f25. 2. C. v. d. Capelle, Heerenbosch, Schagen, bon ter waarde van f25. 3. M. Mulder, Regentenstr., Schagen, bon ter waar de van f25. 4. G. Hoogvorst, Uitlandschew., Callantsoog, bon ter waarde van f 17.50. 5. Jb. de Vries, Dorpen, Schagen, bon ter waarde van f 12.50. 6. L. A. J. v. Rijswijk, Laagzijde. Schagen, bon ter waarde van f10 7. C. de Moei, Noord, Schagen, bon ter waarde van f 5.—. 8. Am. de Moei,üoogzijde, Schagen, Tafelkleed. 9. T. Roep-Bregman, Magnusstr., Schagen, Wol len Deken. 10. Mej. M. v. d. Werff, Schagerbrug, Schemerlampje 11. Marie Dekker, Lagedijk, Schemerlampje. 12. Jb. Feddes, Hale, Schagen. Strijkbout. 13. H. A. v. d. Sluis, Ruigeweg, Zijpe, Broodtrommel. 14. F. Th. W. Gorter, Heerenstraat, Schagen, Fiets- lamp. 15. W. Dekker, Hoep, Schagen, Waschmand. 16. Jb. Vlugt, J. v. Hodenpijlstraat, Schagen, Wasch mand. 17. M. Nauts Waiboer, Barsingerhorn, Borstelgar nituur. 18. Ali Broersen, Molenstraat, Schagen, Fruitmand. 19. L. J. Roos, Hoep, Schagen. Ontbijtlaken. 20. A. Klik, Hoep, Schagen, doos Droste. En verder een groot aantal kleinere prijzen doort 21. Jos. W. Bel, Schagen; 22. M A. Aij-Gmot, Scha gen; 23. Mevr. Cats, Schagen; 24. Fr. Wichmann, Schagen; 25. Dien Beers, Schagen; 26. Nelie Rogge veen, Schagen; 27 Annie Slachter, Burgerbrug; 28. T. Gootjes Pd., Groenveld; 29 H. .T. Sclineider, Scha gen; 30. Dames Kruijer, Schagen; 31 mej B. M. Stam mes. Schagen; 32. G. Anneveldt, Schagen; 33. A. Bakker, E 74, Schagerbrug; 34. R. Smulders, Scha gen; 35. D. Boot, Valkoog; 36. Mej. A. Westerman, Barsingerhorp; 37. J. J. de Hart, Schagen; 38-Eerland, Schagen; 39 G. Waiboer-Jonker, Hoogebieren; 40. T. Rens Azn., Valkoog; 41. J de Vries, Markt E 117, Scha gen; 42. Joh. Anneveldt, Schagen; 43. A. Koning, Schagen; 44. M. Louw, St. Maarten; 45. D. v. d. Bel, Chrisjeswerf; 46. Mej. P. Pronk, p.a. G. Hoogvorst, Dirkshorn; 47. Mevr. Eikema, Schagen; 48. Marietje Lingeman, Schagen; 49. J. Schouten, Tjallewal. Gezien het geweldige aantal goede oplossingen en dito goede rijmpjes of slagzinnen, heeft de commissie gemeend de geldprijzen anders te moeten verdeelen als oorspronkelijk was opgegeven. ZONDAG 8 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Heerhugowaard, ham. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Valkkoog, voorm. 9.30 uur, Ds. Tinholt. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Los. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl. Warmenhuizen, geen dienst. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke, van Schoorl Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Toorn. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Molenaar. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. - De geheele collecte zal worden afgestaan voor voed selvoorziening van 90, om des geloofs wille, ge vluchte Huterse Doopsgezinden. Den Oever (Kapel), nam. 7.30 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. GEMEENTE. Kolhorn, voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, de heer D. Vlsch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Dönszelmann van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, (Zondag 8, Dec., Maandag 9 Dec„ Dins dag 10 Dec.), 's middags 3 uur en 's avonds half 8 aanvang, de heer J. Sevensma van A'dam. W E R N G E n St. Nicoiaas-puzzle. Uitslag der dagprijzen van Dinsdag j.1.: Ie prijs, f 10, E. v. d. Starre, Den Oever. 2e prijs, f 5, Wiebrecht, Elft. 3e prijs, f 2.50, C. P. Rotgans, Hofstraat, Den Oever. 4e prijs, f2.50, Jb. Tijsen, Zwinstraat 65, Den Oever. 5e prijs, f 2.50, C. Metselaar, Oosterland. 6e prijs, f2.50, A. Scheltus Cd., Hippolytushoèt

Schager Courant | 1935 | | pagina 2