Aanbesteding. let bouwen van een Ébbeiwoonbnis IJsclub Oude Niedorp. Marktberichten. te BREEZAND LANQENfilJF Bestrijding van de draaihartigheid. Men deelt ons mee, dat vanwege den Plan- tenkundigen Dienst te Wageningen intensieve proeven zullen worden genomen, om zoo mo gelijk tot een krachtdadige bestrijding van de draaihartigheid te komen. Uit goede bron vernemen we, dat de tuinbouw- steun, door den Minister uitgetrokken, tegen het mid den van deze maand zal worden uitbetaald. Gezien den grooten nood, waarin tal van tuinders verkee- ren, zal deze uitkeering hoogst welkom zijn. NOORDSCHARWOUDE. Geweldige hagelbui. Woensdagmorgen vroeg heeft het in deze gemeen te, vanaf Concordia tot aan een stuk Oudkarspel in, geweldig gehageld. Op sommige plaatsen lag de ha gel wel vijf centimeter dik, vertelde men ons. Is er koude op til? De kwestie Van den Abeele. De kwestie Van den Abeele is nog maar steeds niet opgelost. Nadat deze zaak door Ged. Staten is behandeld en de heer Van den Abeele in Hooger be roep is gegaan bij de Kroon is deze zaak in openbare behandeling genomen op 13 November j.1. Met veet- ticn dagen a drie weken zou de uitspraak van den Raad van State toen kunnen worden verwacht, werd verondersteld. Thans is de langste termijn reeds ver streken en heeft men nog niets gehoord. Dientenge volge is de gemeenteraad van Noordscharwoude thans ruim drie maanden onvoltallig. Zal de uit spraak nog lang op zich doen wachten? Misschien vindt de heer Van den Abeele morgenochtend de uit spraak bij wijze van St. Nicolaas-verrassing in zijn schoen. Fruitteelt. De laatste tijd werd er nogal eens gesproken en geschreven over de invoering van fruitteelt in het Geestmerambacht, om daardoor een andere cultuur voor den tuinboviw te krijgen. In het Geestmeram bacht is het nog lang niet zoover, maar ons werd medegedeeld, dat een tuinder in de omgeving van St. Maarten een boomgaard heeft doen aanleggen op land, dat voor de koolbouw minder geschikt was ge worden, doordat deze er zoo sterk „knopte". Naar wij vernemen is de oppervlakte, welke met vruchtboo- men is beplant, zestien snees of tweevijfde Hectare. OUDKARSPEL. POLITIE. Gevonden: een damespolshorloge en een zilveren geldstuk. Inl. bij gem. veldwachter. OUDE NIE D O RP Woensdagavond had ten lokale van den heer Mijts een ledenvergadering plaats van de ijsclub Oude Niedorp. De Voorzitter heet allen van harte welkom en opent de vergadering, waarna de heer Heinis, Secre taris, de notulen voorleest, welke worden goedge keurd. Er wordt besloten om evenals het vorige jaar 10 aandeelen uit te loten. Thans zijn er nog 50, zoodat er dan 40 overblijven. Het voorstel van den heer Heinis om 13 aandeelen uit te loten, vindt geen bij stand. De nos. 60, 73, 74, 14, 71, 7, 82, 25, 42 en 47 wor den uitgeloot. Hierna wordt de rekening nagezien door de heeren Buddendorf en Mijts. Het vorig jaar was er een voor- declig saldo van f 38.08. Thans bedraagt dit saldo ruim f 97, zoodat de vereen, in financieel opzicht vooruit is gegaan. De heer Boontjes vraagt of er 2 jaren geleden iets werd betaald voor het schoonhouden van de baan. De penningmeester, de heer Langedijk zegt van niet, De heer Boontjes zegt, het wenschelijk te vinden, dat dit uitdrukkelijk wordt vastgesteld, omdat er ge ruchten gingen, dat spr. hiervoor inkomsten zou ge noten hebben, terwijl hij uitkeering genoot van de bondskas. Hierdoor worden deze praatjes voorgoed den kop ingedrukt. Bij het punt: Bespreking ijsfeesten heeft niemand der leden een voorstel, zoodat deze kwestie wederom aan het bestuur ter afhandeling wordt overgelaten. De voorzitter zegt, dat de verlichting van de baan het vorig jaar veel geld xheeft gekost. Het verdient aanbeveling dat nauwlettend op deze kosten wordt toegezien. Wil men de vereeniging in stand houden en wil de ijsbaan populair blijven, dan is verlich ting echter absoluut noodzakelijk en er wordt dan ook met algemeene stemmen besloten om ook dit jaar de baan te verlichten. Bij de rondvraag zegt de heer Leek, dat het wen schelijk is dat de ijsclub aan de zwemvereeniging 'n vergoeding geeft in de kosten, welke deze vereeni ging maakt bij het opruimen der palen, welke 's win ters in het zwembad worden geplaatst. De voorzitter zegt met hetgeen de heer Leek zegt, te sympathiseeren. Door 'de vergrooting van het zwembad verkrijgt de ijsbaan een grooter oppervlak te. De baan zal pl.m. 10 4 12 m. langer worden en pl.m. 5 meter breeder. Vooral deze meerdere breedte zal de baan ten goede komen, terwijl de grootere lengte van nut zal blijken bij eventueele wedstrij den in hardrijden. Spr. is er echter tegen om aan de zwemvereeniging een jaarlijksche subsidie te verlee- nen, doch voelt meer voor een bedrag ineens. De heer Leek zegt de subsidie meer te beschou wen als een contract, waarbij wederzijdsche verplich tingen worden vastgesteld. De heer Buddendorf vraagt wat de kosten van opruiming bedragen. De heer Leek zegt, dat wanneer f 5 per jaar zou worden betaald, dit zeer zeker niet te hoog zou zijn. De heer Buddendorf zegt dit voorstel niet te heb ben verwacht. Spr. vindt het niet juist, dat de zwem vereeniging deze f 5 vraagt van de ijsclub. De ijsclub heeft een veel wisselvalliger bestaan dan de zwem vereeniging. De heer van Zoonen zegt deze vergoeding volko men gerechtvaardigd te vinden. Spr. voelt echter meer voor een vergoeding ineens. Dan is de club er af- De heer Langedijk zegt het beter te vinden om een vergoeding ineens te geven, te betalen in twee ter mijnen. De heer Van Zoonen stelt voor om f30.vergoeding te geven, te betalen naar nader overeen te komen voorwaarden. De heer Heinis stelt voor dit punt in de volgende vergadering in bespreking te brengen, daar deze kwestie niet op de agenda vermeld staat. Het voorstel van den heer Van Zoonen, zijnde het meest verststrekkend, wordt in stemming gebracht en behaalt de meerderheid, zoodat wordt besloten om een vergoeding ineens te verleenen van f30. De Buddendorf zegt de contributieregeling niet billijk te vinden. Tpder ongehuwd lid betaalt f0.50 en een gehuwd lid f 1, waarop dan tevens de echtge- noote op de ijsbaan wordt toegelaten. Spr. stelt zich voor dat het wel kan voorkomen, dat een der echt- genooten wil bedanken als lid. Dan moet volgens de regeling evengoed fl betaald worden. Snr. vindt dit niet billijk en voelt meer voor contrihutiebeffing per nersoon. Deze regeling werkt zuiverder. Tevens vindt spr. de contributie te laag. Dc lieer Van Zoonen zegt dat dit financieel niet Verantwoord is. Hierdoor zullen de inkomsten van de vereeniging minder worden, hetwelk de kas niet toe laat. Ook voor contributieverhooging zegt spr. niet te voelen. Hierdoor zullen leden als zoodanig bedanken en lid worden van de zustervereeniging te Nieuwe Niedorp, waar de contributie op f 1.is bepaald. De heer Leek zegt, de regeling, zooals die door den heer Buddendorf wordt voorge.°te)d, wel billijk te vinden, doch met het oog op de kaspositie is het niet te verantworden. De heer Buddendorf vraagt, of het niet wensche lijk is om, wanneer er geen ijs is, geen contributie te heffen. De heer Van Zoonen zegt hier tegen te zijn. De ba ten, welke in de kas vloeien bij een zachten winter moeten .dienen voor stijving van de schuld. Spr. zegt te willen voorstellen om, wanneer een lid bedankt, hij, wanneer hij weer lid wenscht. te worden in- plaats van f0.50, 75 cents moet betalen, dus met een kwartje inleggeld. Aldus wordt besloten. De heer Langedijk wenscht, hetgeen in deze ver gadering is besproken, met betrekking tot dc vergoe ding aan de zwemvereeniging te willen vastleggen in eon contractie. Besloten wordt om dit aan het da- gelijksch bestuur ter regeling over to dragen. De heer Heinis vraagt, of, wanneer meerdere men- schen als Krouwel met een tont op de ijsbaan wil len staan, dezen moeten worden geweerd of toege laten. Na ampele bespreking wordt besloten aan den heer Krouwel het alleenrecht te geven, wanneer deze hiervoor de baan wil schoonhouden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering met den wensch dat de besprekingen zijn gevoerd in het be lang van de ijsclub èn van de zwemvereeniging. ANNA PAUL OW N A VAN EWIJCKSLUIS. Het Sint Nicolaasfeest. Toen Dinsdagmiddag het Sint Nicolaasfeest om half twee in de zaal van den heer Waiboer zou aanvangen, waren tevoren reeds een aanzienlijk aantal kinderen en daarbij meerdere moeders voor de nog gesloten deur aanwezig. Want, zooals ieder jaar, was ook ditmaal niet al leen op de schoolgaande jeugd, maar ook op een aanzienlijk aantal jongere kinderen gerekend, waarbij in vele gevallen moeders hulp nog niet kan worden gemist. Zelfs de allerjongsten mochten mee feestvieren, al was voor deze ook niet op cadeautjes gerekend. Toen dus de deuren opengingen, duurde het slechts kort of de zaal was tot achter toe bezet. De heer G. Meuleveld opende het feestje met een hartelijk welkom aan alle moeders en kinde ren en sprak er zijn genoegdoening over uit, dat weer zooveel milde gaven waren binnengekomen. Vooral de heer R. L. Waiboer, die zoo ruim voor de noodige melk had gezorgd en de Coöperatie „De Tijdgeest, meende de heer Meuleveld even apart naar voren te moeten halen. De leiding werd hierop overgedragen aan den heer Van Dijk, die op bijzonder tactische en pret tige wijze de orde onder het jonge volkje wist te scheppen en te bewaren. Als gewoonlijk volgden nu zang, tractaties en filmvertooningen elkander op en bleek de jeugd zich uitstekend te amuseeren, maar het bezoek van Sint Nicolaas in hoogst eigen persoon, die weer tijd had weten te vinden om met Zwarte Piet even hier heen te komen, vormde toch wel het hoogtepunt van de vreugde. Nadat Sint Nicolaas was vertrok ken, werden nog weer nieuwe aardige films afge draaid, afgewisseld door koek, melk of ranja en klonken telkens opnieuw de aardige Sinterklaas liedjes helder op. Aan het slot werd aan alle boven-drie-jarigen nog een pakje meegegeven, waarin een cadeautje met nog iets erbij, als verrassing bij de thuiskomst Laat ons niet vergeten, dat ook Sint Nicolaas eö Zwarte Piet beiden vertrokken meteen ca deautje van de kinderen en dat ook de pianiste, Mej. Christien Waiboer, die op verdienstelijke wijze begeleidde, niet werd vergeten. Tenslotte neemt de heer Van Dijk dan het woord om alle gevers en helpers nogmaals dank te zeg gen. Een speciaal woord van dank kregen de heer en mevrouw Zaadnoordijk, die wegens op wacht geld-stelling voor de laatste maal het Sint Nico laasfeest je hier bijwoonden. KOE nR 4 JULIANADQRP. De gymnastiekvereniging „Sportlust" is voorne mens op Zondag a.s. een openbare uitvoering te ge ven, waarbij ter afwisseling ook een tooneelstukje zal worden opgevoerd. Z IJ PE SCHAGERBRUG. De door dames van de Breikrans alhier vervaar digde goederen voor het a.s. Kerstfeest zijn te bezich tigen in de consistorie der Ned. Kerk alhier op Zon dag, 15 December a.s., des n.m. tusschen 2 en 5 uur Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. WIERINCERMEER Vergadering Economische Aankoop Ver eeniging. Woensdagavond jl. was in het Gymnastielcgebouw te Middenmeer de Ec. Aankoop Ver. in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer L. Feikema, opent deze door 30 personen bezochte vergadering met een welkom toe te roepen en uit zijn spijt dat de belangstelling niet, grooter was. Hierop deed de voorz. eenige be- stuursmededeelingen van internen aard. Besloten werd om in t voorjaar de benoodigde zaaizaden gezamenlijk aan te kuopen terwijl het be stuur zal zorg dragen voor de verspreiding van prijs couranten. Aankoop pootaardappelen. Het bestuur uit de wensch om reeds thans, d.w.z. in de eerstvolgende dagen, bestellingen pootaardap pelen te doen. Het bestuur wordt vrij mandaat ver leend voor aankoop der benoodigde poters. Op voor stel van het bestuur werd besloten om de in 't voor jaar te leveren kunstmeststoffen franco huis te le veren. Bespreking aankoop stalmest Uit de vergadering wordt de wensch geuit om ook stalmest (ter bevordering der bacteriënwerking) geza menlijk aan te koopen. Besloten wordt, na gehouden besprekingen, dat het bestuur eens contact zal zoeken met verkoopers van dit product en de levering t.z.t. zal geschieden op na der te bepalen prijs en aan autowegen. Voor de a.s. Terphewoners zal een speciale regeling worden ge troffen. „Wie gaat verhuizen"? Het actieve bestuur heeft in verband met de strak massale verhuizing naar W. Werf. reeds offerte ontvangen over vervoerkos ten per auto an één expediteur. Door de daarvoor in aanmerking komende aanwezigen werd goed Bevonden dat het bestuur hiertoe nadere stappen zal doen. waarbij wordt opgemerkt, dat de verhuizing groeps gewijze zal worden bepaald na gehouden Int'ng. De opmerking werd gemaakt, dat gegadigden zich in de eerstkomende weken gelieven op te geven bij één der bestuursleden De voorzitter verzoekt, bij het bestellen der aard appels niet al te veel variaties te kiezen. Het bestuur ziet gaarne dat de afnemers zich bepaalden tot 3 of 4 gangbare soorten. Besloten werd om Eigenheimers, Roode Star, Eerstelingen en Souvonier te kiezen. Be stellingen worden verwacht tot uiterlijk 14 Dec. a.s. bij het. bestuur. Hierna volgt sluiting met dank voor d® opkomst; BLOEMBOLLENVEILING VEREEN! GING „WEST-FRIESLAND" TE BOVENKARSPEL. De aanvoer wordt belangrijk minder, en bestond nu uit pl.m. 6.000.000 stuks waarvoor nog weer goede belangstelling bestond. De mindere scorten iconden zich enkele centen per honderd herstellen. De groote massa is hier geruimd. De laatste veiling in dit jaar zal worden genouden op 18 De.cember. Noteering per 100 stuks voor de maat 12 op in centen: America 2556; Anmutt 1323; Apricot 36 Ave Maria 175; Dr. Bernett 295340; Baron Jules Hulot 4268; Bar. van Wijnbergen 1335; Boule de Neige 2449; Belinde 2450; Blauwe Vogel 90; Bleriot 3863; Brillant 2348; Catharina 8090; Carrara 28; Crimson Glow 1838; Charles Dickens 65—100 Commander Koelh 620; Early Sun- rise 36—51; Energie 36—53; Empress of India 32 42; Emma 115175; Flaming Sword 1831; Flo ra 60; Golden West 2239; Golden Dream 115; Halley 819; Hermione 4864; 1'Immaculee 3251 Jacoba van Beieren 3858; 1'Innoncence 36; Im- pressieve 55—75; Lilac Wonder 34—54; Leviathan 44; Master Wietse 66; Mac Laren 7480; Maagd van Orleans 110125; Mont Blanc 53, Mar. Foch 824; Mevr. van Konijnenburg 145—210; Mount Everest 5980; Mount Cenis 3245; Maiden Blush 1322; Niagara 50; van der Neer 3865; Nancy Hanks 58—65; Nimrod 30; Odin 1345; Orange Queen 1829, Oranje Blossom 70150; Prins van Oostenrijk 52; Prof. van Slochteren 55; Picardy 4.40; Princeps 2562; Perle brillant 95150; Pa nama 3852; Pink Perfectlon 3661; Pflitzers Tri- umph 135175; Princes Astrid 2236; Red. Em- peror 28—65; Rose precose 3547; Roi Soleil 28 53; Rose Luisante 35; Scarlet Bedder 75. Ster van Bethlehem 1970; Souvenir 14—30; Schwaben 40— 63; Trudel Grotz 115, 1'Unique 31—50; Venus 22— 43; Vesuvius 50; White Giant 6897; Wilbrink 39 40 War 5558 Wolfgang van Goethe 2640; Yvon- ne 2237; Yelow Standaard 52; Yellow Hammer 37. Lilium Regale 24 op 33.60; 20 op 23.20; 18 20 1.00—1.30; 16—18 60—80 ct. SCHOORL ST. NICOLAASFEEST. In het lokaal van den heer N. Schuijt werd gister middag het door de VARA georganiseerde kinderfeest gehouden. Te pl.m. 2 uur arriveerde de Sint bij het station te Schoorl, waar hij door wel 200 kinderen werd toegejuicht en toegezongen, waarop naar het feestlokaal werd gewandeld, voorafgegaan door het bijna geheel voltallige fanfarecorps. Bij aankomst werden de kinderen van harte wel kom geheeten door den heer C. Jonker, waarna de Sint enkele woorden tot de jeugd sprak en waama het fanfarecorps enkele liedjes speelde, welke spon taan werden meegezongen. Vervolgens vraagt de Sint of er ook kinderen zijn, die alleen een liedje wilden zingen. Leuk was het, hoe Coba Venneker het eerst zong, maar nog leuker was he", toen Saartje Boekei op het tooneel stond en vertelde dat Sint wat in haar schoentje moest doen. Na nog enkele stukjes fanfare, vertelde de Sint wat hij eens op een van zijn vele reizen had beleefd. Hoe hij toen in een ziekenhuis kwam, waar verschillende zieke kinderen waren, waaronder ook een meisje, dat aan een ander kind het leven had gered. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der ca deautjes. De blijdschap der kinderen uitte zich spontaan; het was soms zoo erg, dat de naam welke werd afgeroepen, niet verstaan kon worden. Allen werden tevens getracteerd op warme chocolademelk, speculaas en borstplaat. Tenslotte dankte de heer C. Jonker allen voor de medewerking, de bijdragen om het feest te doen sla gen, de fanfare, de pers, de zaalhouder, kortom allen die hebben meegewerkt. Het is jammer dat ook de samenwerking zoek is, hoe mooi zou het niet zijn als het een groot feest was van allé scholen bijeen. Dan kon er pas een echt groot kinderfeest plaats vinden. Dit was trouwens een feest voor alle ge zindten. Uitslag verkooping. Ten overstaan van Notaris Van Riet te Bergen, werd gisteren verkocht de nalatenschap van den heer G. Keizer. De perceelén weiland van 1 tot 5 werden voor een bedrag van f6050.— gemijnd door den heer H. Dapper. Perceel 6: Huismanswoning, schuur en weiland, werd gemijnd door den heer D. v. Essen voor f 1860. Perceel 7: Woon- en winkelhuis.door den heer K. Oostindie voor f2850.terwijl perceel 8, een woon huis, werd gemijnd door den heer P. Duin voor f 1360.—. In totaal heeft het opgebracht f 12.120.—. ANNA P AU LOW N A Het aantal werkloozen neemt thans weer hard toe; de beide laatste dagen der vorige week kwa men er een 110 bij. Er zij nu ongeveer een 350 werk loozen. Biljarten. Bij den heer Alkemade speelde groep 4 van de bflartclub tegen groep 6. Van eerstgenoe nde groep won de heer Alkmade (50), 2 partijen, de heer G. Philipsen (65), 3 partijen en de heeren K. Jongejan i55) en R. Rezelman (25) ieder een partij. Van groep 6 wonnen de heeren G van Zandwijk (50) en Gr. Phi lipsen (30), elk drie partijen, de heer P Smit Kz. (30) 2 en de heer P. Smit Jz. (35), 1 partij. Groep 6 won dus van groep 4 met 9 tegen 7. S Sinterklaasfeest. Een heel gezellige stemming heerschte er op het Sinterklaasfeest dat de leerlingen van School I in de zaal van den heer Slikker vierden. Vele ouders wa ren getuige van het genieten der kinderen, zoovele zelfs, dat de zaal zoo goed als vol was. Hoe het feest verliep? Wel, zoo ongeveer op dezelfde wijze als vo rige jarenj d.w.z .Sint sprak alle kinderen en enkele kinderen in het bijzonder toe, er werd gezongen, de dames van de leden der oudercommissie tracteerden op versnaperingen en d heer 't Hart zong met de hoogste klassen eenige liedjes, die zeer geapprecieerd wprden. En filmpjes waren er ook en, niet te vergeten, voor elk kind een cadeautje. Een fijne middag dus voor de schooljeugd, zoodat de woorden van dank, die Burgemeester Lovink, de heer 't Hart en de voorzitter der oudercommissie, de heer Brugman, aan 't eind spraken tot allen, die op eenigerlei wiize meewerkten of mogelijk maakten dat het feest weer zóó gevierd kon worden, zeker ook na mens de kinderen gesproken waren. EIERVEILING SCHAGEN, 5 Dec. 37 partijen 22000 kipeieren: f 44.70, kleine f 3.20— 3.70. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van Zaterdag. AMSTERDAM, 4 December 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 240 vette kalveren: le kw. 5862 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 4648 ct., per Kg. levend gewicht; 20 nuch tere kalveren f 3—7 per stuk; 250 varkens: vleesch varkens 90—110 Kg. 4849 ct., zware varkens 47 —48 ct., vette varkens 4647 ct., psr Kg. slaeht- frewicht. Overzicht: vette kalveren minder aanvoer dan vorige week, handel zeer vlot, prijzen iets stijver. Eenige der beste 4 cent boven noteering; Ondergeteekende is voornemens, namens den Heer j. B. v. d. BURG op Zaterdag 14 Dec a s, aan te besteden a. d. Balgweg De inschrijving geschiedt uitsluitend a. Timmer Metsel-en Loodgieteiswerk enz. b. Glas-, Schilder- en Behangwerk Bestek en teekening verkrijgbaar a. f 4.b. f 2.per stel. Restitutie respect.: f 2.— en f 1.—. Inlichtingen volgens bestek W. A. HOEP, Architect, Breezand OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN in de Star of Hope Mission, JnLa- no.tlorp, op Zondag 8 Dec., 9 Da?., 19 Dec. 1935., s middag 3 uur en 's avonds half 8 aanvang. Spreker de lieer SEVENSMA, Amsterdam, 's Middags van 5 tot 7 gemeenschap pelijke koffietafel, thee en koffio wordt verstrekt. Maar gelieve zelf voor brood te zorgen. Allen welkom Prima Amer. Petroleum per vat, zeer concurreerend. Vraagt prijs bij |OH. VAN DOORN, Oudesluis Telefoon no. 7. Schager Roosjes. Mooi wit Zand te koop, ligt klaar aan harden weg. Te bevr.. bij In. WE1| |zn., Groote Keeten. 'le k mi»: een Duitsche Herder, 1 jaar, zeer waaks, pracht St. Nicolaas- cadeau. C. VISSER, Barsingerhorn, DAGMEISJE gevraagd, met Kerstmis. C. R. BLAAUBOER, Wieringerwaard Mej. G. SEMEINS te Wieringer waard vraagt Iemand om samen te leven. KOSTHUIS gevraagd te Dirkshorn, door G. DIKKEBOOM, Te koop: een New Way 5 P.K. motor, een 10 P.K. Deutz motor, een ll/2»tons platte wagen, een slagerskar, een luxe kartuig', een 6<jarige vosmerrie hit, bij Ib. HEIJBLOK, Akkerweg 17, Oosterland, Wieringen. Gevraagd met Kerstmis een Flinke Dienstbode bij f. MOLENAAR, Bakkerij, Anna Paulowna. Nuchtere kalveren geringe aanvoer, vlugge han del, constante prijzen. Varkens redelijke aanvoer, gedrukte handel, prijzen circa 1 cent per Kg. hoo ger dan vorige week. ALKMAAR, 4 December 1935. Andijvie f 0.501.50, appelen f 27, Bloemendaler kool f 49, boerenkool f 3.307.50, druiven f 8— 17.50, gele kool f 1.104.40, groene kool f 1—5, kropsla f 0.504.40, peren f 25, prei f 1.804.50, peterselie f 1.20, radijs f 3.80, roode kool f 3.507.50 selderie f 1.802.50, spinazie f 1.041.09, spruiten f 37.50, tomaten *t 410, uien f 12.60, wortelen, f 1.30, boswortleen f 28, witlof I 4.50—6, II 2.50— f 3.50. WARMENHUIZEN, 4 December 1935. Roode kool, 2e kw. f 3.205.40, Deensche witte kool f 4.30. Aanvoer: 1100 Kg. Roode kool en 1100 Kg. D. witte kool. AMSTERDAM, 4 December 1935. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 2.502.70, idem blauwen f 2.50—2.70, idem blauwe eigenheid mers f 22.20, id bonte star f 22.20, id, eigen heimers f 1.802, id. eigenh. poters f 1.501.70, id. blauwen poters f 1.50—1.70, id .bonten poters f L50 —170, id roodstar poters f 1,20—1.30, id. Bevelanders f 1.701.80, id. bonken f 1.601.80, IJpolder eigen heimers f 1.802, id. bl. eigenheimers f 22.20, id. eigenheimer poters f 150170, id. Bevelanders 1.70 1.80, id. bonten f 2.502.60, Anna Paulor/na Zand f 2.503.50; Hillegommer zandaardapnelen f 2.50—3.50, Noordw. zand- f 2 50—3.50 per 70'Kg.; Drentsche eigenheimers f 2.903 per 100 Kg.; Flak- keesche eigenheimers f 1.82. id. eigenh. poters f 1.591.70, Spuische eigenheimers f 1.Ö0—2, id. eigenh. poters f 1.501.70; Limburgsche industrie f 1.6C—1.8Q per 70 Kg. SCHAGEN, 5 December 1935 13 paarden f 150350, 21 geldekoeien,magere f 80 —120, 23 idem, vette f 160—200, 8 kalfkoeien f 130 —200, 30 vaarzen f 70115, 9 graskalveren f 2540, 43 nuchtere kalveren f 6—14. 242 vette schapen 16 —22.50, 260 overhouders f 813. 19 magere var kens f 14IC, 22 idem vette per Kg. 4245 ct., 138 biggen f 9—14, 23 konijnen f 0.60—1,25, 12 kippen 4080 ct. haantjes 2575 ct. NOORDSCHARWOUDE, 5 Dcc. 3000 Kg. aardappelen: Bl. eigenh. f 2 50?.«0. 9100 Kg. uien f 2.20—2.30, driel. f 0.00—1, grov» f i.' 50 2.60, nep f 3.704-, 1300 Kg. poon f l.?o. 3ö;0ü Kg. roode kool f 36.40. doorschot f 20. '5ri>) Tv. gele kool f 5.50—6.90. roorschof f 1.9*—r.QSV) Kg. D. witte kool f 1.805. doorsclmt f 2—2.70. BROEK OP I.ANGF.NDIJK. 5 D-c. Aangevoerd: 3000 Ktr. a^nlnnpclm: Bevel, 1 80 1.90, bl. eigenh. f 2.70. 16000 Kg. uien f l.7O--?*0. driel. f 0.90, grove f 2.402.PO, n-ele nep f 3.60—3.90, 1900 Kg. peen f 1.40—1.80. 8000 Kg. iwyl» kool f 1.00 6.40, 11000 Kg. ruige gele kool f 0.70---2.ro. *,«on Kg. gele kool f 1.40—7.10. 33000 Kg. D. witte kool f 0.70— 4.80, 13000 st. andijvie f 0.50—1. POLITIE GEMEENTE SCHAGEN. Verloren: Een vulpenhouder, ,_j

Schager Courant | 1935 | | pagina 3