DE HAAN's Boekhandel Uit Bergen BERGEN Losse nummers van de Alkmaarsche Kaasmarkt. Allerlei van overal. JACOB DAALDER t Na een ziekte van slechts enkele weken is Vrij dagmorgen om half 4 in zijn woning aan de Ber- keniaan alhier overleden de heer Jacob Daalder, in den ouderdom van 73 jaar. De overledene oud-onderwijzer te Texel, was vooral bekend door zijn vele publicaties op het gebied van Natuurleven. De crematie zal plaats hebben op Maandagmorgen a.s. op Westerveld. BERGER SPORTVEREENIGING. Programma voor morgen. Het programma voor morgen luidt als volgt: B.S.V. 2Alcmaria 5, 10 uur. B.S.V. aSchoorl a, 12 uur. Hoe zullen de uitslagen zijn? Het tweede elftal, dat dit seizoen wel zeer veel te lijden heeft aan spelersmateriaal, krijgt morgen ochtend de leiders van 3E op bezoek en zal o.i. moeten zorgen, de nederlaag zoo klein mogelijk te houden. Het doet ons bijzonder veel genoegen te kunnen melden, dat de veteraan Piet de Grauw als voorzitter zijn jongens het voorbeeld wil geven en zich bereid heeft verklaard de backplaats in te ne men. Dat lijkt ons inderdaad een belangrijke ver- stèrking van de achterhoede, daar de Grauw nog altijd een behoorlijk partijtje voetbal spelen kan. Dirk de Jong wordt in de voorhoede geprobeerd en v/ij hebben er zoo'n idee van, dat de Elftal-com missie daar een bedoeling mede heeft. Er dient nu te worden afgewacht, hoe of de Jong in den aanval zal voldoen. De rest van de ploeg is gelijk gebleven als in den wedstrijd tegen Alkmaar 3. Laten de jongens nu eens toonen, dat zij het goede voorbeeld van hun aanvoerder ook inderdaad op prijs stellen en laten zij zich vol enthousiasme in den strijd werpen. Maar vooral; laten zij nu eens ophouden met dat voortdurende gepraat in het veld Theorie is prachtig, maar ze dient buiten de krijt lijnen te worden gehouden. Op het terrein moet spelen en mondje dicht het parool zijn. Zij ver lichten daarmede de taak van hun jeugdigen aan voerder. Wanneer dit wordt begrepen, dan wil Sint Nicolaas nog wel voor een surprise zorgen! Moed gehouden, tweede elftallers! Na hetgeen wij verleden week over de a-adspi- ranten schreven, kunnen wij kort zijn. Immers pre cies hetzelfde geldt nog, daar er den vorigen Zon dag niet werd gespeeld. Wij zijn zeer benieuwd hoe het elftal in zijn nieuwe samenstelling het tegen Schoorl a zal doen. Gelukkig is de enkel-blessure van Karei Colnot weer hersteld en kan hij dus mor gen het doel weer verdedigen. Als er behoorlijk wordt aangepakt, dan kan Schoorl ook voor de tweede maal worden geklopt. De samenstelling der elftallen. De elftallen spelen morgen in de volgende samen* stellingen 2e Elftal: A. van Diepen (doel); P. de Grauw en M. de Beurs (achter)R. Koning, A. ten Herkei en N. Klinkhamer (midden)D. de Jong, F. Flurschütz, J. Ludding, J. Halff en H. v. d. Grijspaarde (voor). Reserves: P. Franzen en A. v. d Berg Jr Adspiranten A: K Colnot (doel); G. Kuipers en D. Zwakman (achter), J. Kramer, J. v. d. Plas en R. Maasen (midden)L. Dames, P. Wijers, J. Eriks, N. v. d. Berg en H. Busselman (voor). Reserves: F. Mays en W. Nap. verkrijgbaar in Stationsstraat W E R 1 N G E V St. Nicolaas in de O.L. school. Donderdagmiddag 2 uur arriveerde St. Nicolaas aan de O.L. school te Hippolytushoef, vergezeld van Zwarte Piet. Vanaf de hoogste, bracht hij achtereenvolgens een bezoek aan alle klassen, en sprak waar noodig een vermanend woord. In de laagste klasse verbleef hij wat langer dan in de hoogste en hield zich langen tijd met de kin deren bezig. Hij sprak ze vriendelijk toe, maar ook kregen enkele een hartig woordje te hooren. Hij bekeek de teekeningen, die de kleintjes ter eere van den goeden Sint hadden gemaakt. Opge togen waren ze, toen ze hoorden, dat St. Nicolaas een groote zak met lekkers voor hen had en een cadeautje. Ze bedankten den Sint heel uitbundig. Daarna vertrok St. Nicolaas naar Cinema de Haan, waar hij de kleuters met een bezoek vereerde. Deze middag is vol vroolijkheid geweest en allen trokken recht blij huiswaarts. Zondag a.s. zullen in Concordia Willem van lependaal en „The Lucky Match" (accordeontrio) optreden. Dat dit een mooie avond belooft te wor den, kunnen we wel afleiden uit hetgeen de pers schrijft. „Het Volk" laat zich als volgt uit: wij had den „The Lucky Match" nog niet anders gezien dan begeleiders van Van lependaal. Thans bleek, dat zij ook als accordeonisten uitstekende prestaties leveren; men hield niet op met klappen voor er een extra nummer werd gegeven." „Het Volksblad": Om vier uur in den mid dag verscheen Vrn lependaal voor de microfoon en in samenwerking met Cor Steyn en Jan Vogel bracht hij het werkelijke proletarische sentiment opnieuw in de huiskamer, met zijn „Leentje m'n beste", met O Marie uit de Zeilsteeg drie hoog!" en niet te vergeten met zijn prachtig liedje „Zaal twintig". Het „Leeuwarder Nieuwsblad": Toen Willem van lependaal zijn liedjes voordroeg, viel het ons heel scherp op, hoezeer we in vele jaren nu al den volksdichter, den levensechten zanger uit en voor het volk van eiken dag gemist hebben." (Zie advertentie). St. Nicolaasfeest Kleuterschool. Het St. Nicolaasfeest der Kleuterschool had Don derdagmiddag j.1. 3 uur plaats in Cinema de Haan, Toen de Sint de zaal betrad was deze zoo goed als geheel gevuld met ouders, belangstellenden en kleu ters en dadelijk klinkt uit alle keelen „Sint Nico laas is jarig". Als de Sint op het podium is, wordt hem door de leerlingen het Welkomstlied toegezongen. Hierna spreekt St. Nicolaas eenige woorden tot de kinderen en de aanwezigen. Dan klinkt uit alle monden het traditioneele lied „Zie de maan schijnt door de boomen". Door de kinderen wordt hierna afzonder lijk gezongen. Onderwijl werden door rappe han den versnaperingen rondgedeeld. Ook kregen we aardige spelletjes te zien. En tot slot deelde de Sint aan de kinderen cadeautjes uit, welke natuurlijk graag in ontvangst werden genomen. Nu nog een lied en deze gezellige middag behoort weer tot het verleden. Het was werkelijk een mooie kleutermiddag. Burg'. Stand van 29 Nov. t.m. 5 Dec. '35. Geboren: Maryanne Dieuwina, dochter van S. C. Tijsen en G. Bosker; Johanna Margaretha, dochter van A. T. van Zanten en H. Engel; Hiltje, dochter van A. G. van Eerden en J. v. d. Wijck; Huberta Maria Gerarda Theresia dochter van L. H. Kerck- hoffs en C. J. Broex; Johanna Dingena, dochter van Joh. Bakker en D. G. Timmerman. Gehuwd: J. Metting en M. van Vondel. DEN OEVER. Sint Nicolaas te Den Oever. Mocht de goede Sint ons verleden week Zaterdag reeds met een bezoek vereeren, Donderdagmiddag heeft hij Den Oeevr voor de tweede maal bezocht. Tegen tweeën was het aan de haven een drukte van belang. „Apollo" stond opgesteld, Sint Nicolaas- liedjes werden gespeeld, terwijl een groote kinder schaar stond te trappelen van ongeduld daar de boot nogal op zich liet wachten. Plotseling een ge juich, de Sint kwam in zicht en weldra kwam de groote motorboot „Annie" onder het vroolijk ge zang der kinderen, begeleid door „Apollo" de ha ven binnen. Vlug besteeg de Sint zijn paard en ver gezeld van zijn zwarten bediende werd met „Apollo" voorop een rondgang door den Oever gemaakt. Bij de O.L. school aan de Zwinstraat werd halt gehou den en werden de niet schoolgaande kinderen ge- tracteerd. Vervolgens ging de Sint naar binnen en werden aan alle schoolgaande kinderen versnape ringen uitgedeeld. Met het zingen van diverse St. Nicolaasliedjes werd dit uitstekend geslaagde feest besloten. Een woord van dank aan allen die dit feest hebben mogelijk gemaakt is hier zeker op zijn plaats. Z IJ PE Het maximum aantal drankwetvergunningen voor deze gemeente is bij Kon. Besluit vastgesteld op 19. De Hoofdinspecteur van den Arbeid heeft aan de directie van de N.V. Bagger Mij. Bos en Kalis ten behoeve van de uitvoering van baggerwerken, Ka naalvak StolpenSchagen, een overwerkvergunning verleend en toegestaan, dat de mannen van 18 jaar en ouder arbeid verrichten in twee ploegen en ge durende '10 uur per dag en 55 uur per -week. BURGERBRUG. Sint Nicolaasfeest. Om 7 uur was de zaal van den heer Langedijk tot in de uiterste hoeken bezet met kinderen, ouders en belangstellenden. Deze feestavond werd ingezet met zangliederen der kinderen. Weldra verscheen de goede Sint met z'n knecht Pieterbaas, die luide ver welkomd werden door 't jonge volkje. De Sint vertel de dat zijn reis (per vliegtuig) goed geslaagd was en blij was wederom in ons midden te zijn. Een buitengewoon hartelijk welkom was hem ten deel gevallen, wat hem een groot genoegen was en hij dankte voor deze vriendelijke ontvangst. Onder diepe stilte vertelde Sint Nicolaas de kin deren een mooi verhaal. De kleintjes hebben zich ook niet onbetuigd gelaten en ons buitengewoon ver rast met de opvoering van 3 tooneelstukjes, o.a.: Schaatsenrijders, Vogeltje-fiet-fict en In Holland staat een huis". Dat was in één woord een pracht. Allen werden getracteerd op chocolademelk en koek, wat zij zich allen goed lieten smaken. Na het uitreiken der cadeautjes (de clou van den avond) dankte de Sint bij 't. heengaan voor hun mooie liedjes en spel, daarbij den wcnsch uitende, dat een ieder blij en voldaan, zoet naar huis zou gaan. Aan allen die 't slagen van dezen avond hebben bevorderd, een woord van dank. ST. MAARTENSBRUG. St. Nicolaasfeest O. L. School. J.1. Donderdag is voor de kinderen van ons dorp weer een ware feestdag geweest. 's Morgens kwamen de meesten al in hun beste spullen geruimen tijd, vroeger dan gewoonlijk naar school, 's Middags zouden St. Nicolaas en zijn onaf scheidelijke knecht, Zwarte Piet een bezoek brengen aan de zaal van den heer P. Kossen, waar jong en oud den verjaardag van den grijzen bisschop met hem gingen vieren. Om half twee verscheen St. Nicolaas en werd al lereerst toegesproken door het hoofd, den heer J. Leeuwen. Daarna werden door de kinderen eenige liederen gezongen. St. Nicolaas vertelde vervolgens van zijn lange en moeizame reis naar hier. In ademlooze spanning luisteren de kinderen naar zijn mooie reisverhaal. Toen strooide zwarte Piet met gulle hand voor de kinderen van de vei-schillen- de klassen en tot slot voor dc kleintjes, die nog niet op school waren. Nu werd er een aardig toonoelstukje vertoond, dat door een viertal meisjes van de hoogste klassen, Afra Brak, Diet van der Sluijs, Nel. Kooij en Maartje van der Oord, was ingestudeerd. Uit het dankbare applaus bleek wel dat de jeug dige speelsters hun rollen zeer verdienstelijk ver tolkten. Het volgende punt van het feestprogramma werd door de kindereu met uitbundig gejuich begroet. Zij mochten n.1. één voor één bij St. Nicolaas verschijnen die hen allen persoonlijk een prachtig cadeau uit reikte. Tot slot dankte de heer Leeuwen allen, die hadden meegewerkt om dit feest zoo keurig te doen slagen, waarbij hij zich in het bijzonder rcihtte tot hen, die het financieel hadden mogelijk gemaakt. PETTEN. Het Sinterklaasfeest voor dc schoolkinderen werd Donderdag gevierd in café Vriesman. Dit bleek goed gezien te zijn, want het gymnastieklokaal zou zeker de overtalrijkc bezoekers niet hebben kunnen bevat ten. Om pl.m. 2 uur traden Sint Nicolaas en Pieterbaas binnen, de kinderen verhieven zich van hun zit plaatsen en een hartelijk welkomstlied klonk den Sint tegemoet. Op werkelijk leuke wijze hebben daar na de gewaardeerde gasten zich met de jeugd on derhouden. Kinderzang zorgde mede voor vulling van het programma, waarvan een kindertooneel- stukje het hoogtepunt vormde. Dit stukje „Pim en Pam" getiteld, werd best vertolkt. De rollen zaten er goed in, het gesprokene was duidelijk verstaanbaar terwijl de spelenden zich los en gemakkelijk bewo gen. Met een welverdiend applaus werden hun pres taties beloond. Hierna ging Sinterklaas over tot uitreiken der ge schenken aan de jongste kinderen, de anderen moest hij wegens tijdgebrek overlaten aan de zorgen van het onderwijzend personeel. Het was een prettig besluit van een prettigen mid dag. HARENKARSPEL Herbenoemd tot lid van het bestuur van d$n Polder Woudmeer, de heer T. Kostelijk te Noord- scharwoude. De markt was heel 3tug en vertoonde daar mee hetzelfde beeld als meestal in dezen tijd van het jaar. De hoogste prijs was f 19, en werd betaald voor één stapel. Daarop volgden enkele van f 17. De middelmarht lag van f 15 tot f 16 en was daarmee onge veer een gnldcn lager dan de vorige week. Hoewel in het eind van het jaar vlugge markten zelden voorkomen, verwondert men zich er telkens weer over, dat de kleine aanvoer zulke moeilijkheden biedt. De binnenlandsche vraag blijft minimaal, terwijl het buitenland geen lichtpunten biedt. Niettegenstaande de beperking van de productie schijnen de voorraden in Fries land belangrijk toe te nemen, zoodat ook daar de prijzen beginnen te dalen. Veel steun van die zijde is dus ook niet te ver wachten. HARENKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand Nov. Geboren: Joliannes Jacobus, zoon van Cornelis Lim- men en Trijntje Spaans; Hendrikus, zoon van Mar- tinus Broersen en Cornelia Veldman; Agatha, doch ter van Arie Pater en Aafjo Knijn; Hendrikus, zoon van Jacob Karsten en Catharina Boon; Simon, zoon van Bartholomeus van Duin en Johanna Maria Spaans. Ondertrouwd: Martin Paulissen en Marie de Jong; Cornelis Schoon en Elizabeth Anna Janèen. Gehuwd: Johannes Theodorus Laan en Helena Pankras; Cornelia Petrus Kuijs en Margaretha Bruin Martin Paulissen en Marie de Jong; Cornelis Schoon en Elizabeth Anna Jansen. Overleden: Gerrit Glas, oud negen en vijftig jaren, weduwnaar van Elisabeth Kramer. ANNA PA (JLOWNA De deelname aan de ballero-gooiwedstrijden is zoo groot, dat men het aanvangsuur vervroegd heeft en op 7 uur gesteld. De uitslagen van de beide vo rige wedstrijden waren: 1 A. van Zandwijk, 2 B. Zon, 2 J. Bakker, C. Boot, J. Kuut, mej. T. Huiberts, M. Wissekerke, P. Woudenberg, P. Verver, K. Jon ker, W Waiboer, P. Wilms, C. Maas, mej. P. Wisse kerke, C. Waiboer, J. Huiberts, D. van der Goes, J. Sweris. 1. J. Konijn, 2. mej. De Haan, 3. B. de Smit, N Raap, D. Kaan, P. Swierts, JonkerLange dijk, P. Harder, Paardekooper, A Harder, Novae, L. Borst, G. Philipsen, NaastepadVan Dalen, B. Plagmeijer, P. Borst, J. Looijestein, J. de Boer. BREEZAND. Sinterklaasfeest. Zoodra de kinderen van school II en van de be waarschool voor de viering van het Sinterklaasfeest verzameld waren in de zaal van den heer Borst, werden zij door dén heer De Vries voorbereid op de komst van den grooten kindervriend. Een brief uit Spanje had zijn komst gemeld! Nu, het geduld van de kleinen, die in afwachting al vast eenige Sinterklaasversjes zongen, werd niet lang op de proef gesteld. De kleinsten vooral hadden geen oog van hem af, toen de Sint arriveerde en in z'n mooi kleedt vriendelijk knikkend en handen reikend, tus- chen hen doorschreed, naar den gemakkelijken toel, die reeds voor den zoo bejaarden heer klaar stond. Toen begon het feest eerst recht! Tractatie, een paar filmpjes, zingen wisselden elkaar af. Sint sprak de kinderen toe en tracteerde de kleinsten eigenhandig. Vele ouders woonden het feest bij. Zij genoten van het pleizier der kinderen en dezen vonden het extra-fijn dat moeder kon zien hoeveel pret ze hadden. Sinterklaas kon niet tot het eind blijven en werd met eenige vriendelijke woorden door den heer De Vries bedankt, nadat de Sint zelf zich eerst tot hem en allen, die aan 't slagen van 't feest hadden bijgedragen en hem zoo'n vriendelijke ont vangst bereidden, had gewend. Met het vertrek van den Sint was het feest dus niet afgeloopen. De kinderen van de hoogste klas zongen nog heel mooi een paar liedjes, en ook een filmpje volgde nog. Toen dan tenslotte toch 't einde daar was, kregen allen nog een versnapering mee. De kin deren van de bewaarschool en van de laagste klas sen hadden toen no ghet prettig vooruitzicht den volgenden dag op school nog een cadeautje te zul len ontvangen. WINKEL LUTJEWINKEL. Zaterdag 14 December geeft het Selskip Friso uit Alkmaar een uitvoering bij den heer Zeeman te Lut jewinkel. Daar een mooi stuk is ingestudeerd, en Alkmaar het vorige jaar een goeden naam bij ons heeft achtergelaten, verwachten wij een volle fcaal. Friezen en onze Hollandsche vrienden, houdt dezen avond vrij. T. A N O E N D IJ K STEUN VOOR DE KWEEKERS VAN VROEGE TULPEN. Het Bestuur van het Bloembollen Surplusfonds, Oogst 1935, heeft aan den Minister van Landbouw en Visscherij een schrijven gericht, waarin er op wordt gewezen, dat door de deviczencontingentee- ring van den uitvoer van bloembollen naar Duitsch- land en door de contingcnteering van den uitvoer van bloembollen naar Denemarken op grond van de valuta-moeilijkheden, waarmee dit laatste land te kampen heeft, de export van bloembollen naar deze landen zeer achtergebleven is bij die van het vorige jaar. In de belangrijkste maanden voor den uit voer Augustus, September en October werden dit jaar naar Duitschland 2.800.000 K.G., tegen 64.000.000 Kg. in dezelfde periode van 1934 verzonden en naar Denemarken resp. 487.000 K.G. on 1.100.000 K.G. Het gevolg^ van deze onvoorziene afzetvermin- dering is een zóó geweldig groot overschot van vroe ge tulpen, dat te vreezen valt. dat de Stichting Bloem- bollensurplusfonds Oogst 1935 slechts 40 pet. van de in de saneerings genoemde uitkeering ad 85 pet. van den minimum-prijs voor de opgekochte vroege tulpen kan doen, gevolg van het feit, dat de saneering van het bloembollenlDedrijf tot nu toe geheel en al door dit bedrijf zelf is gefinancierd. Daar hier voor de kweekers van vroege tulpen van een onvoorziene calamiteit kan worden gesproken, wordt verzocht, ernstig te overwegen, om onder deze omstandigheden de kweekers van vroege tulpen in zoover tegemoet te komen, dat de door hen aan de Stichting BI. Surpl. Fonds Oogst 1935 verkochte over schotten bollen van vroege tulpen uitbetaald kunnen worden met een percentage van den minimumprijs, dat het in uitzicht gestelde percentage van 85 pet. zooveel mogelijk benadert. Dit zou kunnen geschie den door storting van een bedrag voor dit doel in bovengenoemd fonds; het hiervoor benoodigde be drag kan op rond f500.000 worden gesteld. Komvlug Adèle, eindelijk heb ik! die kerel te pakken, die altijd den heelen morgen boven ons hoofd heen en weeri rent! De Plaatselijke Raad van SDAP. en VVV. ver« gaderde dezer dagen. De heer Frielink, secretaris, moest aftreden en was niet herkiesbaar.- In zijn plaats werd gekozen de heer R. Rijkeboer. Tot ge delegeerden in het bestuur van de A.J.C. werd aan gewezen mej. FrielinkNalis. Men besloot de Kerst vergadering dit jaar in Concordia te Noordscharwoudo te houden op Dinsdag 24 December. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid van de stichting vaneen eigen gebouw aan den Langendijk. In de samenstelling van deze commissie werd een kleine wijziging aangebracht. Binnen een maand zal door deze commissie rapport worden uitgebracht van de resultaten van het on derzoek. DE ENGELSCHE INVOERRECHTEN ZULLEN NOG WEL HOOG BLIJVEN. De Engelsche invoerrechten op onze tuinbouwpro ducten zijn nog steeds hoog, zoo hoog zelfs, dat het voor de Nederlandsche export groote moeilijkheden oplevert, het afzetgebied in Engeland te bewaren. In de afgeloopen jaren heeft de Engelsche regeering de verkiezingsleus: „De Bi'itsche boer moet geholpen worden" zeer goed uitgevoerd, zegt de Tuinderij. lil de getroffen maatregelen kwam voortdurend tot uiting, dat men het er op aanstuurde, de Britsche boer zooveel mogelijk te steunen. Alleen van een conservatieve regeering zooals die, welke in 1931 aan ïiet bewind kwam, kon vernacht worden, dat zij aan deze politiek zou vasthouden. DE ZUURKOOLFABRICAGE. Heel wat minder! Tengevolge van de geringe oogsten van witte kool voor zuurkool, is door de zuurkoolfabrikanten heel wat minder zuurkool ingemaakt dan gewoonlijk, terwijl de prijzen vrij hoog zijn geweest. Naar wij vernemen, bedraagt het percentage, dat thans is in gemaakt, pl.m. 60 van dat van verleden jaar. DE DISTRIBUTIE VAN GOEDKOOPE GROENTEN. Ondanks de actie, welke er van de zijde van den groentcnhandel wordt gevoerd tegen het gevoerde systeem, wordt nog steeds doorgegaan met de be schikbaarstelling van goedkoope groenten. Uit alles blijkt, dat de regeering deze distributie wil doen door gaan. In de vergadering, van het bondsbestuur van de Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit, werd opgemerkt, dat nog groenten werden ingekocht. Aan die zaak mag volgens deze organisatie wel eens de aandacht gewijd worden. De laatste dagen was er nogal bedrijvigheid in de andijvie-handel. Op de verschillende laadplaat sen was een drukte zooals we nog in langen tijd niet hebben gekend. St. Nicolaas-afctractie. Het slot van de St. Nicolaas-attractie van de Langendijker Winkeliersvereeniging was een ge weldige knalavond in de zaal van den heer P. Kra mer te Zuidscharwoude. Aan deze avond was nog een extra-attractie verbonden, behalve de groote toewijzing van de vele beschikbaar gestelde prij zen. De zaal was tot de uiterste hoeken gevuld. De belangstelling was zoo groot, dat een goede twee honderd belangstellenden moest enworden terug gezonden, doordat ze niet in de zaal konden. Een muziekgezelschap zorgde voor muzikale af wisseling. De heer Jac. Prijs, voorzitter, opende de ze bijeenkomst met woorden van welkom. Spr. con stateerde, dat de attractie wel de belangstelling heeft van de Langendijkers. De weg naar dezen slotavond is echter niet over rozen gegaan. Vele voetangels en klemmen moesten worden vermeden, zooals wet zus en wet zoo. Maar toch is het gelukt, de attractie verwezenlijkt te zien. De endracht on der de Langendijker winkeliers stemt zeer verheu gend. Een enkele winkelier echter uitgezonderd, die om principieele redenen niet met de attractie wilde meedoen, doch wel met de Mica, Ra,ra, hoe kan dat vroeg spr. zich af. Een bijzonder woord van hulde werd gebracht aan den heer D. Zeeman voor zijn vele bemoeiingen. Allen werd dank gebracht voor de medewerking. Daarna werd een begin gemaakt met de toewijzin der cadeaux, hetgen in en zeer gezellige stemming geschiedde. Velen werden verrast met een geschenk. Aardige combinaties waren er soms bij, welke de vroolijke stemming er nog eens terdege inbrachten De heer P, Kist die de prijzen overhandigde, droeg op verdienstelijke wijze het Bonnenlied voor, waar van het refrein door de aanwezigen werd meege zongen. Het was een waardig slot van deze attractie van de Langendijker Winkeliersvereeniging. Een rijwiel werd tenslotte toegewezen aan den heer A. Timmerman te Oudkarspel. In de.geheele wereld stierven in 't jaar 1934 2.400.000 menschen van honger, 1.200.000 pleegden zelfmoord wegens te groote zorgen voor het dagelijksch brood. Van 2 milliard menschen op de wereld hebben er minstens 500 millioen niet de noodige middelen om voldoende voedsel te kunnen koopen. In Amerika is men van plan 750 nieu we vliegvelden aan te leggen, waarvan de kosten op ongeveer 145.000.000 gulden worden begroot. Te Eastbourne in Engeland, heeft de kamerdienaar Carïes Gipson zijn heer bij testament 50 pond sterling nagelaten, omdat deze hem gedurende de jaren, dat hij hem diende, met buitengewone stiptheid zijn loon betaalde.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6