Noord-Noll. Vereeniging Jet Witte Kruis" Het zestig jarig bestaan der Vereeniging. Steekpartij in de hoofdstad. „Beter Wonen". Er is een groot gebrek aan goed koops arbeiderswoningen. Onze fractie beveelt dit vraagstuk aan in de aandacht van het College van B. en W. en hoopt dat spoedig mogelijk maatregelen zullen worden getroffen. Uit de begrooting blijkt thans, dat de gemeente noodlijdend is geworden. Een bedrag van f 51.000 wordt door de Regeering in de Gemeentehuishouding bijgepast. De belastingen zijn tot ongekende hoogte opgevoerd, de zelfstandigheid van de gemeente is door het optreden van de Regeering weg. Deze zo mer zijn reeds eenige verslechteringen voor de werk loozen ingevoerd. Thans weer het z.g. rouleersysteem, hetgeen weer een belangrijke inkomstenverminde- ring beteckent voor arbeiders en middenstand. Do steunnormen zijn te laag, vooral nu daar er een derde van het jaar van geleefd moet. worden. ïk geef B. en W. in overweging de Regeering te vorzoekon om in do 6de klas te worden geplaatst, opdat de steun- norm verhoogd wordt. Tevens dring ik er bij het College op aan, meer dere stempcllokaliteiten beschikbaar te stellen, daar een groot aantal arbeiders kilometers door regen en wind moet rijden om het centraal stempellokaal te be reiken. Voorts is het onze fractie gebleken, dat het ont breken van een goed functionneerende instelling, welke de steun in natura regelt een groot gebrek is. Er heerscht verwarring op dit gebied, speciaal door tegenwerking van kerkelijke armbesturen. Wij geven B. en W. in overweging om e<m instelling van Maat schappelijke Hulpbetoon op te richten, waarin alle groepen en richtingen zijn vertegenwoordigd. Het is ons bekend, dat in het Tehuis voor Ouden van Dagen personen zijn opgenomen, die feitelijk in een Ziekenhuis thuis 'hooren. Ligt het niet op den weg van B. en W. om hier maatregelen voor te tref fen, dat deze menschen zoo noodig in een hulp-zie kenhuis kunnen worden opgenomen, dat zoo noodig hier in de gemeente kan- worden gevestigd. We zitten roods in het 6de crisisjaar en de toe stand wordt mog steeds slechter. Tegenover de poli tiek van de Regeering van aanpassing stelt het N.V.V. en de S.D.A.P. een bewuste welvaartspolitiek neergelegd in het Plan van den Arbeid, dat is sa mengesteld door bekwame economen. Deze welvaarts politiek heeft in België en vooral in Denemarken en Zweden groot succes. De werkloosheid dient met groote middelen aangepakt te worden, wat voor den cconomischen toestand van de gemeente een groot voordeel zou zijn. Het komt onze fractie dan ook ge- wenscht voor, de aangelegenheden hiervoren ge noemd met de meeste spoed -uit te voeren, in het be lang van de gemeente en hare bevolking. De heer Lont wijst op het verlies van groote bron nen van inkomsten door de afsluiting van de Zuider zee, terwijl de gemeente groote uitgaven heeft dooi de achtergebleven Zuiderzeewerkers. Ook spr. wijst op de wensckelijkheid hier industrie te vestigen en daartoe de hulp van hoogerhand in te roepen. De heer Bosker zegt, dat de heer Oden in zijn be toog spr.'s naam heeft genoemd en daarom wil spr. antwoorden. Wat de wethoudersbenoeming betreft, spr. dacht dat daarover de vrede -was beklonken en zi. heeft de begrooting weinig met die benoeming te maken,. Dat geen 50 bij de vrijzinnig-democraten behooren, dat zal nader wel uitkomen., spr. wenscht den heer Oden dan veel succes bij de a.s. verkiezing; wie de meeste rechten heeft, krijgt ze dan wel. Van belemmering in spr.'s vooruitstrevende politiek heeft spr. niets gemerkt, die politiek bepaalt zich alleen tot de mogelijkheden in verband met den algemeenen toestand waarin de gemeente zich bevindt jegens het rijk. Van vele dingen door den heer Oden genoemd werden reeds plannen opgemaakt. Ook het maken van een nieuwe begraafplaats had de aandacht van B. en W. in verband met de mogelijkheid, dat in eigen gemeente werkverschaffingsobjecten zouden moeten worden uitgevoerd. Naderhand bleek dat er nog vol doende andere werkgelegenheid was en dan is het heter onze eigen werkobjecten in petto te houden. Ook de woningbouw werd reeds aanhangig gemaakt hij den Minister van Binnenlandsche Zaken. De toe stand is zoo, dat het rijk zal hebben fte zorgen voor andere woongelegenheid en als de gemeente hei moet doen, dan met rijksbijdrage, want van de gemeente zelf is alles beleend. De Voorzitter beaamt, dat verschillende zaken, door den heer Oden genoemd, aanhangig zijn maar voor een ziekenhuis e.d. ontbreekt het geld. Zoo is het ook met de bestrating, wij zijn nu eenmaal afhankelijk van bet rijk. Dat er menschen in het Huis voor Ouden van Dagen zijn die er niet, thuis behooren, de ze zaak ressorteert niet onder het, gemeentebestuur, wij hebben daar weinig over te zeggen Wat maat schappelijk hulpbetoon betreft, wij hebben deze ma terie steeds zelf gedaan, omdat we dat goedkonper dachten. Stempellokalen worden aangewezen door den Minister van Sociale Zaken en er zijn voorbeel den te noemen, dat arbeiders die vlak bij een stem pellokaal woonden, naar een veel verder gelegen stempellokaal werden verwezen. Wij, de gemeente, kan hoogstens adviseeren Het is op aandrang van bet gemeentebestuur en de middenstandsvereeniging geweest, dat t.a.v. verhanging van de rijkssteunrege ling de gemeente in een hoogere klasse is eekomen. Deze zaak is gebaseerd op loonen in 't vriie bedrijf en spr, raadt aan voorzichtig te wezen met te po-een in een nog hoogere klas te worden geplaatst. Daar mee kan men het paard wel eens achter den wagen spannen. B. en W. doen pogingen om hier industrie te krij gen, maar we zijn te dien aanzien nog aan den voor avond. Ook de jeugdwerkloosheid is een punt van overweging bijB. en W. en epn commissie zal be noemd worden om na te gaan, welke werkobjecten door jeuedwerkloozen ter hand kunnen wordpn ge nomen. De oplossing is niet zoo eenvoudig. Spr. wijst op de cursussen voor jeugd eri riipere jeugd, op cur sussen voor schipperskinderen die zijn gehouden. Maar men bedenke wel, dat handelingen van B. en W. dikwijls het gevolg zijn van den crisistoestand waar in de gemeente zich nu eenmaal bevindt en waar door het college een rem wordt opgelegd. De heer Oden antwoordt den heer Bosker, dat hij bedoelde dat 50 van de visschersfractie niet be kend was dat, een compromis gesloten was met de Vrijz.-Democraten. Het verheugt, spr. te hooren dat B. en W. reeds verschillende plannen voorbereiden. Het, is goed aandacht aan de stichting van een zieken huis te schenken; te Zandburen staan een paar gehouwen, waarvan er één best voor ziekenhuis was in ie richten. Spr. verzoekt den Minister te wijzen op den grooten afstand die de werkloozen naar het stern- pollokaal hebben af te leggen en zeer gewenscht, is het te Den Oever een stempellokaal op te richten. De vrees die de Voorzitter blijkt te bebben omtrent verbetering van de steunregeling, deelt spr. niet en spr. meent dat het rouleeringssysteem in 't 'geding kan worden gebracht. Het doet spr. genoegen dat de jeugdige werkloozen de aandacht, van B. en W. heb ben; wel is 't een moeilijk punt, maar de Minister dringt reeds op een regeling aan. De heer Bosker merkt echter op dat de Minister zulke dwaze voorwaarden in zijn circulaire stelt, dat ze niet te aanvaarden zijn en daar is in het lijforgaan van den heer Oden ook reeds-op gewezen. Er is wel wat voor de jeugdige werkloozen te doen, maar dan zal de Minister uit een anderen hoek moeten komen. B. en W. hebben reeds getracht, om buiten den Raad om en om prijsopdrijving te voorkomen, een stuk land aan te koopen, maar dit. is niet gelukt. De toestand on Wieringen zal den Minister onder de aandacht gebracht moeten worden. De heer Oden hoopt, dat de commissie vruchtdra gend werk zal leveren. De Voorzitter deelt. ,nog mede over een stempel lokaal met een ambtenaar van het Departement te hebben gesproken, maar spr. kan den heer Oden wei nig hoop geven. Hierna wordt overgegaan tot postgewljze behande ling der begrooting. Slechts enkele opmerkingen werden gemaakt, een paar inlichtingen gevraagd en toen werd de begroo ting voorloopig vastgesteld. De bijdrage van het Rijk. Aan het Rijk zal worden gevraagd een bijdrage van ongeveer f56000 in de kosten der gemeentehuishou ding te willen verleenen. Commissie tot wering van schoolverzuim. Naar aanleiding van het aan den heer G. van Steenbergen verleend eervol ontslag wordt ter be noeming aanbevolen de heer S. de Vries. Als no. 2 komt op de aanbeveling voor de heer F. H. Slik. De heer S. de Vries wordt met 9 stemmen benoemd, 2 stembiljetten waren van onwaarde. Commissie van advies voor de werk loosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling. Ter herbenoeming worden aanbevolen: Lid-voor zitter: wethouder J. Tijsen Jz.; Leden-werkgevers de heeren O. Bosker Jz., J. Klein Cz. en M. Bakker Sz.; Leden-werknemers de heeren T. Bakker Vz., A. Vroone en E, Jager. De heer Oden merkt op, dat onder de aanbevolen leden-werlcnemers 2 personen worden vermeld, die geen lid-werknemer meer zijn, n.1. de heeren T. Bak ker Vz. en A. Vroone. De door B. en W. aanbevolenen worden opnieuw benoemd in de plaats van de heeren T. Bakker Vz. en A. Vroone worden als leden-werknemers benoemd de heeren F. Bontkes en A. Hulsman. Oude geschiedenis De Voorzitter herinnert er aan dat de heer Kooij vorig maal gevraagd heeft of er niet een besluit was t.a.v. cle verdeeling van de gelden der zeegrasexploi tatie. Spr. heeft in oude notulen nagegaan of er een besluit over verdeeling van cle winsten der zeegras- exploitatie was en leest nu een gedeelte van de no tulen der raadsvergadering van 29 November 1895 voor. In die vergadering werd behandeld een ver zoek van 197 ingezetenen om te besluiten tot het bou wen van een woning voor den burgemeester. Bij de bespreking over dat verzoek bracht de heer Obreen ook ter sprake het verdeelen van de winst der zee gras-exploitatie oncler cle arbeiders, doch cle Voorzitter, burgemeester Van Kempen, antwoord de dat dit niet opging, dat voor- en nadeelen van de exploitatie elkaar moesten kunnen dekken. Bur gemeester Van Kempen had blijkens die notulen er op gewezen, dat de heer Obreen, door tegen het voorstel om de zeegrasexplotatie bij de gemeente onder te brengen, veel van zijn populariteit onder de visschers had verloren en dat de heer Obreen nu door het voorstel omtrent de winstverdeeling tracht te die populariteit te herwinnen. Na deze verklaring was de heer Obreen opge staan, had kenbaar gemaakt zich niet door den Voorzitter te laten beleedigen en had de vergade ring verlaten. Uit de verdere bespreking bleek, dat de raad met de meening van den burgemeester instemde. De Voorzitter zegt dat dus uit deze notulen wel blijkt, dat er geen termen waren om de winsten der zeegras-exploitatie onder de arbeiders te verdeelen, Wat vooraf in een bijeenkomst bij Engel is gezegd, komt natuurlijk niet in deze raadsnotulen voor. De rondvraag. De heer Lont wijst op den slechten toestand waarin het huisje op het Stroeër kerkhof zich be vindt. De heer Doves bepleit opbrengen van basalt aan de zijkanten van den straatweg te Elft, terwijl de heer Bosker wijst op het gevaar dat de goot daar voor de kinderen oplevert. De heer Oden deelt mede dat bewoners van den Koningsweg bij T. Bakker e.a. om rioleering verzoe ken. De Voorzitter kan met het oog op de financiën geen toezegging doen. Mevr. WitSlikker vraagt antwoord op haar vraag in de vorige vergadering omtrent het parkeeren van auto's in smalle straten. De Voorzitter zegt dat een verordening zal wor den gemaakt en den raad ter beoordeeling zal wor den voorgelegd. Mevr. WitSlikker vraagt opnieuw het oordeel van den raad omtrent het verstrekken van de raadsstukken aan de raadsleden. De Voorzitter zegt dat omstandigheden zich niet hebben gewijzigd maar spr. zal het nog eens in de vergadering van B. en W. bespreken. Mevr. Wit—Slikker wil nu een desbetreffend voor stel deen doch de Voorzitter deelt mede, dat dit bij de rondvraag niet kan. Mevr. WitSlikker merkt voorts op dat de orga nisatie van de brandweer veel te wenschen over laat. Bij den brand bij Doves is het gegaan als niet behoort. Niet-aangestelden worden meegenomen, aangestelden worden niet gewaarschuwd dat er brand is en het gevolg is dat er bij den brand ondeskundigen inplaats van deskundigen zijn. De Voorzitter zal dit nagaan, het is niet de be doeling van het gemeentebestuur. Mevr. WitSliker denkt, dat de schuld bij den brandmeester schuilt; wie brandmeester is weet spr. niet. Hierna sluiting. EEN DRUK BEZOCHTE VERGA DERING. OPHEFFING DER COMMISSIE VOOR KINDERI1Y- GlëNE EN INSTELLING EENER NIEUWE COMMISSIE. In de groote feestzaal van Krasnapolsky te Amster dam had gisteren de 78ste algemeene vergadering plaats van cle Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis, die dit jaar liaar 60-jarig bestaan her denkt. Nadat de Voorzitter, dr. C. J. Brenkman uit Am sterdam de druk bezochte bijeenkomst met een har telijk woord van welkom had geopend, deed hij de navolgende mededeelingen: le. Er zal geen gebruik worden gemaakt van het recht, het bestuur verleend in de vorige algemeene f vergadering, om cle exploitatie van het rusthuis voor verpleegsters „Vechthoeve" te beëindigen. De exploi tatie zal dus voorloopig worden voortgezet, terwijl binnenkort een nieuwe commissie van Bijstand zal worden benoemd; 2e. Ten plattclande zijn cursussen voor huishoude lijke Voorlichting ingesteld, waarvoor Provinciale Commissies werkzaam zijn. Wenscht men een derge- lijken cursus ten plattclande Noordholland, dan kan men zich wenden tot mevr. C. Reesvan Ingcn, die voor Noord-Holland werkzaam is. Benoeming eerelid. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd Dr. II. L. E. v. d. Berg te Neelsum, die op verdienstelijke wijze werkzaam is geweest, in de afdeelingen Hoorn en Amsterdam, tot licl van verdienste benoemd. (Applaus). Conflict afd. Alkmaar en Hoofdbestuur. Behandeld werd vervolgens een vraag van cle afd. Alkmaar, luidende als volgt: „Is cle algemeene vergadering van oordeel, dat het Hoofdbestuur juist heeft gehandeld door onderhan delingen aan te kneopen met het Hoofdbestuur van het Wit-Gele Kruis, zonder omtrent de voorgestelde wijze van samenwerking en de opgemaakte contrac ten vooraf overleg met c'.e afdeelingen te hebben ge pleegd?" De Voorzitter legde namens liet Hoofdbestuur de verklaring af, dat in deze kwestie door het H.B. ontactisch en betreurenswaardig was gehandeld en dat het H.B. niet meer zou aantasten het contact, tusschcn die afdeelingen van het Witte- en van het Wit-Gele Kruis. Deze belofte zou het H.B. gestand doeh. De heer Mr. de Lange, afgevaardigde der afd. Alk maar, bracht dank aan den Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, voor de verleende bemidde ling in het geschil tusschcn het H.B. en c'.e afd. 'Al maar en nam acte van do verklaring van het, H.B., dat na een tijdsverloop van lVc jaar het, conflict was opgelost. Spr. zeide, dat door deze verklaring de afd. Alkmaar haar vraag introk, daarbij bow^emi ver trouwende, dat het H.B. zal blijven bij zijn -Verkla ring en on de bres zal blijven staan om de rechten der afdeelingen, tegenover wie dan ook, t" verdedi gen. (Applaus). Verkiezing lid Hoofdbestuur. Als lid van het Hoofdbestuur werd gekozen mevr. TeekensKunst te Venhuizen, die deze benoeming aanvaardde. (Applaus). Verlies- en win" -kening. De afgevaardigde van de afd: Schagen, Dr. Nan- ninga, wilde wijzen op de minder gunstige exploita tie van „Vechthoeve" en vroeg, of bet niet mogelijk zou zijn, dat er door de vereeniging iets werd gedaan om kindoren, die het noodig hebben, uit te zonden en in dit verband had spr. aan „Vechthoeve" ge dacht. De afgevaardigde der afd. Haarlemmermeer wees op den post uitgaven: „Kinderhygiëne", waar een volgens spr., veel te hoog bedrag voor reiskosten ten behoeve van den Provinciaal Kinderarts was uit getrokken. Spr. had met genoegen kennis genomen van het voorstel van het H.B. tot centralisatie, omdat dit een weg zal zijn naar bezuiniging. Do Voorzitter antwoordde, dat twee jaar geleden plannen hebben bestaan om een kleuterhuis op te richten, welke echter zijn mislukt. Spr. merkte op, dat Dr. Nannihga in z'ri wensch niet alleen stond, doch dat meerdere afdeelingen dienzelfden wensch koesterden. Deze 'zaak wórdt dan ook aldus zeide de Voorzitter door het H.B. en door de Commis sie voor Herstellingsoorden, die straks wordt opge richt, in studie genomen. Wat betreft de vraag van den afgevaardigde van Haarlemmermeer, zeide spr. dat deze zou worden geregeld hij de voorgestelde reorganisatie. Er zal worden nagegaan of inderdaad op cle reiskosten nog zal kunnen worden bezuinigd. De vraag zal aan cle Commissie voor Kinderhygiëne worden voorgelegd, met verzoek het H.B. hierover te willen inlichten. De begrooting. De heer Monnier, afgevaardigde der afd. Bergen, bracht het H.B. dank voor hetgeen reeds is gedaan voor de Huisverzorging, doch was nog niet voldaan, omdat slechts 13 afdeelingen Huisverzorging bezitten. Spr. hoopte, dat het H.B. op den ingeslagen weg voort zou gaan en dat zoo ruim mogelijk zou worclen gebruik gemaakt van den memoricpost „Huisverzor ging", welke op cle begrooting voorkomt. De Voorzitter antwoordde, dat het H.B. natuurlijk steeds financieelen steun zou verleenen, indien cleze noodig was. In het geval een dergelijk verzoek wordt gedaan, zal rioor het H.B. worclen nagegaan of de aanvrage kan worden ingewilligd. Opheffing Commissie Kinderhygiëne. liet H.B. stelde daarna voor, over te gaan tot ophef fing van de Commissie voor Kinderhygiëne en de in stelling van een nieuwe commissie en tot vaststelling van het Reglement voor die commissie. De Voorzitter zeide ter toelichting, dat de tegen woordige toestand is, dat het werk wordt uitgevoerd door een Commissie van Kinderhygiëne. D,e hool'dver- eeniging heeft echter over dit werk weinig te zeggen, omdat de commissie er los van staat. De bedoeling is nu, dat het werk der commissie wordt in handen gelegd van de beide Kruisvereni gingen Het werk van cle kinderhygiëne zal dus weer worden teruggebracht naar het Witte Kruis, doch Jaarbij wordt ingeschakeld de zustervereniging ,,Het Wit-Gele Kruis'. Hiertoe is overgegaan, omdat het Rijk het zoo ge steld heeft; het Rijk wenscht een Federatieve Com missie. Dit vindt z'n oorzaak in het feit, dat er voor dit werk zoowel Rijks- als Provinciale subsidie wordt gegeven. Het gaat er nu om, of de vergadering zich in prin cipe met dit voorstel kan vereenigeu, Men begevc zich dus niet op het gebied van bijzonderheden in het reglement, omdat dit reglement is geborduurd op de stramien, zooals de regeering dat aangaf. De afgevaardigde der afd Schoorl, de heer Zuur bier, wilde toch een en ander over het reglement zeggen, en wel over de vertegenwoordiging der beide vereenigingen in cle Commissie voor Kinderhygiëne. De afgevaardigde van de afcl. F.gmond a. Zee, de heer v. d Berg, had het getroffen, dat de commissie zou zijn samengesteld uit 3 le len uit de beide Kruis- vereenigingen. Een vereeniging welke 60 jaar bestaat wordt nu op gelijke wijze behandeld als een vereeni ging welke nog maar kort bestaat. Dit betreurde spr. De heer Molenberg, bood tusschen de bedrijven door namens de afd. Zaandam, het II B. een ge schenk aan ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. (Applaus). De voorzitter dankte den h er Molenberg voor zijn geschenk, al waren zijn woorden dan ook geheel buiten de orde. (Gelach.). Dr. Bult, afgevaardigde der afd. Haarlemmermeer, kon zich met het voorstel vereenigen, alleen is cle afdeoling er tegen, dat de functie van secretaris pen ningmeester tegelijkertijd kan worden ve#vukl door den Provinciaal Kinderarts, Dat zou neteckcncn een dubbele salarieering. De voorzitter antwoordde, dat in het geval zulks zou gebeuren, geen extra salaris zou worden uitge keerd. Dr. Bult vond toch het samengaan der beide func ties zeer eigenaardig en vroeg of het II.B. daarvoor een motief heeft gehad. Tijdens een dronkemansruzie in een wo- ning. Bewoner ernstig in den buik ge troffen. Op de eerste étage van perceel O.Z. Voorburgwal 25 te Amsterdam, is het gisternacht heftig toegegaan tusschen de bewoners, een man en een vrouw, en eenige bezoekers. Allen verkeerden onder den invloed van sterken drank en zoo kon het niet uitblijven dat er ruzie ontstond, welke niet lang daarna in een he vige vechtpartij overging, waarbij ook een deel van het meubilair het danig ontgelden moest. Plotseling greep een der bewoners een mes en bracht daarme de den bewoner een dicpo steekwonde in den buik toe. Hevig bloedend zakte de man ineen. Hij werd naar het Binnen-Gasthuis- vervoerd en kon gister morgen nog niet door de politie van het bureau War moesstraat, welke twee van de bezoekers aangehou den en in arrest gesteld heeft, worden gehoord. Als dit verhoor kan plaats hebben, hoopt de politie, dat de dader van de steekpartij aangewezen zal kunnen worden. De heer Mr. de Lange namens de afd. Alkmaar het woord voerende, had het over de samenstelling der commissie. De heer Westendorp, een der leden der afd. Haar lem, trok de mededeeiing van den voorzintr, ais zou de Kinderarts geen extra salarieering krijgen indien hij ook secretaris-penningmeester werd, in twijfel on daarom zou die niet-salarieerit.g in het regiement moeten worden vastgelegd, meende spr. De voorzitter antwoordde, dat het niet noodzake lijk was, in het reglement op te nemen, dal. de kin derarts als secretaris-penningmeester niet zou wor den gesalarieerd. Het is volgens spr. voldoende, als dit in de notulen dezer vergadering wordt vastge- iegd. Dr. B'ult repliceerende, kon zich toch niet vereeni gen mét een samengaan van de functies Provinciaal Kinderarts en secretaris-penningmeestei en stelde voor, dit te schrappen in het reglement. De afgevaardigde der afd. Uitgeest verbaasde zich eveneens over een vereenigen van beide functies in één persoon en wilde dit zelfs verbieden De heer Michels, lid der Commissie voor Kinder hygiëne, over dit punt het woord voerende, vroeg zich af, wat er geoeuren moest als aan de vereeni ging de man ontvallen zou. die tot nu toe secretaris penningmeester is en met het werk is samengegroeid* Nu is het de bedoeling den Provinciaal Kinderarts, die ook in het werk zit, t.z t. met dezen arbeid lo belasten. Temeer ook, omdat deze buiten commissie- verband staat. Als het voorstel Uitgeest dus werd aangenomen, zou de mogelijkheid daartoe zijn uitge sloten en daarom adviseerde spr., de vergadering* bet voorstel van het H B. te aanvaarden Dr. Bult vond de verdediging van den beer Michels niet zoo heel sterk en betwijfelde, ol er niemand zou zijn te vinden, om de functie van secreliris-penning meester t.z.t. over te nemen. Spr. bleef er bij, dat een dergelijk samengaan van functies niet wensche- 1 ijk was en begreep nog maai steeds niet, waarom het absoluut noodig zou zijn. I De stemming. In stemming werd gebracht het amendement van cfe afd. Uitgeest om te verbieden. d-ït de Provin ciaal Kinderarts tevens secretaris penningmeester kan zijn, vond slechts 5 stemmen, ook het amende ment der afd. Haarlemmermeer, nm het artikel over het samengaan der functies, uit het reglement te schrappen, vond geen voldoenden steun. Het bestuursvoorstel werd daarna met groot© meerderheid van stemmen in zijn geheel aangeno men. (Applaus). Hierna werd gepauzeerd. De namiddag-vergadering was gewiH aan de her denking van het 60-jarig bestaan der vereeniging. Na een feestrede van den voorzitter is vervolgens door dr. Brenkman in groote trekken de 60-jarige ge schiedenis van het Witte Kruis nagegaan. Het aantal leden bedraagt op het oo&enblik 90.000. Tenslotte werd de feestelijke bijeenkomst besloten met de vertooning van een propagandafilm, en ge volgd door een feestmaaltijd. DONDERDAG 12 DEC. 1935. HILVERSUM (1875 M.) 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.nl; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gram.pl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. en orkestconcert; 2.00—3.00 Handwerkcur- sus; 3.15 Gram.pl; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Cursus v. d. jeugd; 5 30 Hartvelt-Trio; 6.30 Causerie; 7.00 Be richten; Renortage, Causerie; 8.00 Berichten: 8.05 Orgelconcert; 9.00 Voordrecht: 9.30 Chr. Mandoline club „Apollo" (Om 10.00 Berichten en Verslag Schaakmatch); 10.45—12.00 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Tonny Seemers' orkest; 10.00 Morgenwijding. Gewilde muziek; 10.30 Vervolg van 9.05; 11.00 Voordracht; 11.30 Gram.nl: 12.15 De Oc- tophonikers; 1.15 Omroeporkest; 2.15 Voor de vrouw; 2.45 Gram.pl; 3.00 Knipcursus; 3.45 Gram. pl; 4.0 Vcor zieken en ouden-van-dagen; 4.30 Gram. pl; 4.45 Voor de kinderen: 5.30 Causerie; 6.00 Gram. pl; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Cembalo-recital; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; 8.05 Concertgebouw-orkest. Toonkunstkoor en so listen: 9 30 Hoorsoel; 9.45 Omroeporkest mmv. solis ten 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Pop. Concert. DROITWICH (1500 M.) 11 2011.50 Orgelsoel; 12.10 Pooulair concert; 1.20 2.20 Gram.pl; 3.20 Vesner; 4.10 Lezing 4.30 Gram.pl; 5.05 Orgelconcert; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Schütz-concert; 7.15 Spaansche les; 7.50 Le zing; 8.20 Tenor en harp; 8.50 Gevar. programma: 9.50 Berichten: 10.20 Kerkdienst; 10.40 BBC-orkest mmv. soliste; 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.40 Gram.pl; 11.20 Dito; 12.35 Omroeporkest 5.20 Hoorscel; 9.05 Nat. orkest; 11.05 Dansmuziek; 11.3512.35 Populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Concert; 6.30 Kwintetconcert; 11.20 Orkestcon cert; 1.35 Gram.pl; 3.20 Viool en piano; 4.20 Klein- orkest, koor en solisten; 6.20 Rijkspartijdag dei- Vrijheid; 10.0511.20 Populair concert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gram.pl: 12.50 Salon-orkest: 1.50-2.2-0 en 5.20 Gram.nl; 6.20 Zang en piano:; 7.35 Gram.nl; 8.20 S.vmphonieconcert; 9.20 Cabaretliedjes: 10.30— 11.20 Gram pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl: 12.50 Om roeporkest; 1.50—2.20 Gram pl5.20 Salonorkest; 6.50- Hoorn- en pianorecital; 7.35 Gram.pl; 8.20 Sa lonorkest en cabaret; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHIANDSENDER (1571 M.) 7.30 Cultureel programma; 8.20 Verst. Omroeporkest 9.20 Berichten; 9.50 Concert; 10.05 Weerbericht; 10.2011.20 Dansmuziek,

Schager Courant | 1935 | | pagina 7