lm afgetrén De affaire Duys Het vredesplan reeds dood Uit onze omgeving. Middenstands vereen. Een historische zet Antwoord van ir. Albarda Een zeer koele ontvangst te Genève De Bilt seint GEWEIGERD EEN NADERE VERKLARING VAN ZIJN AFTREDEN AF TE LEGGEN. Gisteravond het besluit gevallen. Gisteravond heeft de Engelsche minister van bui- tenlandsche zaken, sir Samuel Hoare, zijn ontslag aangeboden, dat door de regeering is aanvaard. Hcare heeft geweigerd een verklaring af te leggen. Hoewel de positie van Hoare de laatste dagen al eenigszlns wankel was, komt dit aftreden toch als een verrassing. Naar het schijnt heeft Hoare eerst gisteravond het beslnit genomen om af te treden. Het fs nog niet be kend wie hem zal opvolgen. Wel worden er verschil lende namen genoemd, doch de betreffende personen hebben de laatste dagen ten aanzien van de vredes voorstellen een zoozeer niteenloopende houding aan genomen, dat er nog niets met eenige zekerheid hier omtrent valt mede te deelen. Men verwachtte nog gisteravond een uiteenzetting van den toestand, die door het aftreden van Hoare is geschapen. Ook houdt men er rekening mode, dat de debatten over de vredesvoorstellen in het Hooger- en in het Lagerhuis in verband met de onverwachte wending die de zaak genomen heeft, verdaagd zul len worden. Men denkt, dat Hoare overeenkomstig de gewoonte na een aftreden van dezen aard, vandaag op zijn plaats als afgevaardigde in het Lagerhuis aanwezig zal zijn en een persoonlijke verklaring van zijn ai- treden zal geven, na het stellen der vragen. Daarna zal Attlee dan de motie van wantrouwen in dienen en Baldwin vervolgens het woord nemen. Het heengaan van Hoare zuivert do atmosfeer en redt Baldwin en zijn andere collega's van een onmo gelijke situatie. Dat Baldwin indien hij heden had besloten uit loyaliteit Hoare te steunen een meer- derheid zou hebben gekregen van de conservatieven in het lagerhuis, was, indien hij de vertrouwensvraag had gesteld, vanzelfsprekend, maar dan zou zijn prestige desondanks in het land toch verloren zijn geweest. Geen nadere verklaring te verkrijgen. Reuter meldt nog uit Londen: Journalisten, die zich aan de woning van Sir Sa muel Hoare vervoegden, werd medegedeeld dat hij niemand kon ontvangen, noch eenige verklaring af leggen. Ofschoon de positie van Sir Hoare moeilijk was, deed toch het feit, dat het kabinet zijn voorstellen goedkeurde, gelooven dat de minister van buiten- iandsche zaken op zijn post zou kunnen blijven. De mededeeling van zijn aftreden was dan ook een vol ledige verrassing. Om elf uur was het nog onbekend wie tot zijn opvolger zou worden benoemd. Men houdt het voor mogelijk, dat minister Baldwin voorloopig tevens het fninisterie van buitenlandsche zaken op zich zal nemen, anderen zijn weer van mee nin$dat Neville Charaberlain tot minister van bui tenlandsche zaken zal worden benoemd. In den loop van den avond zou nog blijken welken invloed het aftreden van Hoare zou hebben op het debat over dc buitenlandsche politiek dat heden zou worden gehouden. Aangenomen wordt dat het debat zal plaats vinden, doch dat in plaats van Hoare het eerst het woord zal worden gevoerd door Baldwin.'Er bestaat echter nog de mogelijkheid, dat het debat over de buitenland sche politiek .zal worden verdaagd. te Schagerbrug opgericht Aanvankelijk 29 leden. Gisteravond vergaderden do middenstanders van Schagerbrug, teneinde de wenschelijkheid en moge lijkheid te bespreken om ook voor hun plaats een winkeliers- en ook middenstandsvereeniging te stich ten. Als waarnemend voorzitter fungeerde de heer v. d. Poll, die allen hartelijk welkom heette, in het bij zonder den heer W. D. Niestadt uit Schagen, voor zitter van het district Noord-Holland-Noord van den Kon. Ned. Middenstandsbond, wien hij daarop het woord verleende. Do heer Niestadt zet daarna onder de titel: „Nut en noodzaak van organisatie voor den Middenstand" in een vlotte rede uiteen, hoe noodzakelijk het wel is, dat de middenstand zich aaneen sluit. Hij toont aan dat organisatie overal en de eeuwen door het middel is geweest om een doel dat voor de éénling onbe reikbaar was, door samenwerking te bereiken. Vervolgens wijst hij erop, dat reeds in het oude Rome vakver. bestonden, staat stil bij het Gildewc- zen, de vakver. der middeleeuwen en hunno uitste kende resultaten, om ten slotte er op te wijzen dat ook thans gelijkgezinden zich vereenigen, zooals sportbonden, geheelonthouders, boeren en arbeiders. De organisatie wordt gebezigd door allen, hetzij met ideëelc, hetzij met stoffelijke oogmerken. Overal is organisatie middel om het noodzakelijke en nuttige te bereiken en ook voor middenstanders is dit het geval. Uitvoerig staat spr. stil bij het vele nuttige, dat een plaatselijke vereen, tot stand kan brengen onder een actief en krachtig bestuur. Spr. noemt ad viezen aan het gemeentebestuur over ventvorordenin- gen, winkelsluitingsbepalingen enz. Zwarte lijst, Ver- koopattracties. Vervolgens en tot slot wordt gewezen op de lande- lijken bond, welke nog veel belangrijker is, daar zij de groote en principieele vraagstukken behartigt, welke ver uitgaan boven plaatselijke belangen. Aangehaald worden de vele successen, die dc Kon. Ned. Middenstandsbond in de laatste jaren heeft we ten te behalen in het belang van den gcheelen Ned. Middenstand. Na eenige discussies wordt met bijna algemeene stemmen tot oprichting van een afdeeling van den Kon. Ned. Middenstandsbond besloten, waarbij 29 le den toetraden. Na diverse stemmingen worden tot bestuursleden gekozen de hoeren Dekker, Brugman, Hoov, van der Poll, Veeter, Kuiper en Nieman, uit welke heeren tot voorzitter wordt benoemd de heer Brugman. De voorzitter der afd. Oudesluis, de heer Geerligs, feliciteert de jonge vereen, en hoopt op een prettige samenwerking in de toekomst. Hierna volgt sluiting. J.l. Woensdag had ln „Het Wapen van de ZIJpe" de verwachting plaats van het gras- en rietgewas der polderdijken, wegen, boezemkaden, de vaarten, en-*, van het waterschap Zilpe en Hazeoolder. De totale opbrengst van het gras- en rietgewas bedroeg f 2267.75, van het jachtrecht f 394.— en van het vischwater f135. Dr. Eu we als simultaan-speler. Behalve dat bij een aardig robbertje schaken kan, heeft onze nieuwe wereldkampioen in deze match be wezen, dat hij ook op een wedstrijd in zelfbeheer- sching en goed-gehumeurdheid aan aardigen gooi naar het wereldkampioenschap zou doen. Trouwens, voor ons heeft hij dit bewijs al jaren geleden geleverd, aldus schrijft men aan de „Msb.". Dr. Eu we was met zijn verloofde, nu mevr. Eu we, in Tilburg te gast, waar hij een simultaanpartij speel de aan ruim zestig borden. Aan een van die borden speelde een buitenlander, die na een ietwat onfortuin lijke opening een zwarten looper, een paard en een paar pionnen had zien verdwijnen tegen een zeer ma gere compensatie. Zijn belangstelling in de partij was dan ook dermate „verschwunden", dat hij actief deel nam aan een fluisterend gevoerd debat over de kwestie, of zoo'n simultaanspeler nu al die zestig stel lingen in zijn hoofd zou hebben, of voor ieder bord den stand opnieuw zou moeten opnemen. De vreemdeling propageerde met klem de laatste opvatting en, van huis uit niet gewend aan halve maatregelen, nam hij het gesneuvelde paardje en plaatste het weer op het slagveld in de gedunde ge lederen. Een der omstanders protesteerde, maar de empi rist vroeg, wie er speelde, hij of de kijker?! Dr. Euwe naderde. Ik geloof niet, dat één van de 1317 zetten uit den grooten strijd met zoo'n span ning is afgewacht, als die nu volgen zou. Dr. Euwe overzag het bord. Misschien iets langer dan hij dat normaal zou hebben gedaan. Dan nam hij den herrezen draver van het bord, borg hem zorgvuldig in de leege stukken doos, deed vervolgens zijn zet $n wandelde, zonder een woord te hebben gesproken, of iemand te hebben aangekeken, naar het volgende bord. De uitwerking was verrassend: niemand zei Iets of deed iets en dr. Euwe was eenige borden verder toen de reactie losbarstte en de protesteerende toeschou wer met een schaterlach den vreemden schaakspeler een klap op den schouder gaf, die hem tot zichzelf bracht en deed opspringen. Toen dr. Euwe weer aan het bord kwam, keek hij, even glimlachend, naar den omgevallen koning en... den leegen stoel! W I K R f V G E V Verpachting. Vanwege het Departement van Financiën is door het bestuur der domeinen gister Woensdag 18 Dec. in Hotel de-Haan te Hippolytushoef verpacht voor de jaren 1936'37 en '38 de Balgzanddijk, Arasteldiep. Normerven, Noorder dijken, zeeweringen en haven dammen op Wieringen, bermen van Rijkswegen, nos. 7, 9 en 10a en perceelen te v. Ewijcksluis, de Kooi, aan den Lotweg in den Anna Paulownapolder en in den Waardpolder, alsmede van ae Oogelang op Wie ringen met uitzondering van een 20-tal perceelen, die onderhands verpacht worden. Het was een zeer groot aantal perceelen dat on der de hamer doorging, een aantal zóó groot, dat vermelding er van teveel plaatsruimte in beslag zou nemen en we deze lectuur dan ook aan onze lezers zullen onthouden. NIEUWE NIEDORP Te water. De bezorger van ons blad maakte Dinsdagmiddag een glijpartij op de ijzige gladde wegen nabij de Wa- teringskantbrug. Zijn fiets begon te sullen en ging voor hem uit bij den'wal neer en geraakte te water, en hoewel de lust van een ijskoud had hem toch wel niet toelachte, was hij niet in staat zelf op den wal te blijven en gleed hij heel gevoegelijk achter zijn kar retje aan, en maakte hij kennis met een ijsbad. Ge lukkig was hij in staat bij den wal op te komen en zijn weg naar huis te vervolgen. De kranten waren bijna allen reeds bezorgd, zoo dat de lezers niet van hét nieuws verstoken bleven. Het verdient misschien wel overweging om C. te voorzien van glijkettingen en ijsnagels. Veevoeding. Op uitnoodiging van de Coop. Malerij De Toekomst, in samenwerking met de Holl. Maatschappij van Landbouw, heeft Dr. J. Grashuis uit Arnhem Dins dagavond j.l. een lezing gehouden over veevoeding. Mede door den zeer slechten weg, was de opkomst niet groot. De heer Jb. Kooij Cz., opende de bijeenkomst met een bijzonder woord van welkom aan Dr. Grashuis, en zegt, dat waar in den tegenwoordigen tijd veel wordt gevraagd naar gemengde veevoeders, besloten is dezen avond te houden. Hierna is het woord aan den heer Grashuis, die op aangename en duidelijke wijze oen uiteenzetting geeft van de gemengde voedermiddelen met de daarin te verwerken mineralen. Een en ander ging gepaard door verduidelijking met lichtbeelden. Het geheele overzicht dat door spr. werd gegeven, was hoofdzakelijk ontleend aan genomen voederproe- De heer Ir. J. W. Albarda, voorzitter van de Twee de Kamerfractie der S.D.A.P., heeft thans geant woord op den jongsten brief van Mr. Duys. Ir. Albarda schrijft zich te willen onthouden van beleedigende kwalificatie en vervolgt: „Ondanks de telkens terugkeerende klachten is Mi-. Duys steeds weer candidaat gesteld. Zich her innerend, hoe verdienstelijk hij ln de eerste jaren van zijn Kamerlidmaatschap had gewerkt en zijn beloften van beterschap vernemend, wilde de Partij hem telkens opnieuw de kans geven, die beloften te vervullen. Haar geduld wordt haar nu in verschil lende bladen als een fout verweten. Die „fout" is in elk geval het bewijs, dat men in de S.D.A.P. Mr. Duys niet heeft vervolgd, zooals hij het gaarne doet voorkomen. Tegenover hem is een toegevend heid in acht genomen als tegenover niemand an ders. Mr. Duys schrijft nu den vooruitgang der S.D.AP in Noord-Holland vrijwel uitsluitend aan zijn werk toe. „Zijn" stemmencijfer steeg in 22 Jaar van 25.000 tot 90.000. „Hii" „sleepte' als no. 2 en no. 3 nog de Kamerleden C ram er en Thijssen de Kamer binnen, enz. Bij alle erkenning van mr. Duys* propagandis tische verdiensten, zal toch niemand zulk een ego centrische beschouwing kunnen aanvaarden De eer daarvan komt aan niemand persoonlijk toe. maar aan allen tezamen! Dat Mr. Duys ten onrechte die eer voor zich in beriag neemt, is wel heel duidelijk, als men weet, dat. toen in 1913 voor het eerst een derde candidaat van de Noord-^ohandsche lilst naar de Kamer werd gesleent... Mr. Duvs (we gens ongeste'dhetd!) aand en verkiezln^sstrild niet deelgenomen! Uit het jaarverslag van Noord-Hol land Noord blijkt, dat de cand'dsten Cramer en Thijssen in 39 verkiezingsvergaderingen spraken en ven en uitkomsten van de praktijk, waaruit dan ook duidelijk bleek, wat men tegenwoordig kan bereiken met een. juiste samenstelling van verschillende meng voeders. Na het gesprokene van den heer Grashuis, waar voor een zeer aandachtig gehoor bestond, werden nog enkele vragen gesteld, en door spr. beantwoord. Hierna dankte de voorzitter den spreker hartelijk voor zijn betoog en zegt dat het vrij zeker voor velen een leei-zamen avond is geweest. SC H 00 RL Herkozen. Door het kiescollege der Ned Herv. kerk zijn de aftredenden, de heer K Bulstra als diaken en de heer W. Wognum als ouderling, herkozen. Bazar ln Ons Huis. Wij wijzen er op, dat de eventueele baten van de bazar in Ons Huis zullen dienen tot bestrijding dei- kosten van verwarming der beide Ned. Herv. kerken te Schoorl en te Groet. Lezing voor de Vereeniging Algemeen Welzijn over den Hohandschen Molen door den heer Jan de Meijer. Te 8 uur opent de heer P. Maars en heet de aanwezigen met een hartelijk woord welkom. Hij geelt daarna direct het woord aan den heer de Meijer over het bovengenoemd on derwerp, dat de spreker' met lantaarnplaatjes toe licht. Eerst werden getoond de eerste oude molens in verschillenden vorm Er is, zegt spreker, geen Hollandsch landschap denkbaar zonder molen, in eiken vorm, als standaard of als wipmolen is ze een sieraad. Ook in het leven van ons volk speelde de molen steeds een groote rol Bij feest en dood werd voorheen de molen tot spreken gebracht. Spieker geeft enkele wiekstanden weer, die op een feest en op droefheid wijzen. Vervolgens toont spreker de ontwikkeling van den molenbouw en haar inte rieur. De ontwikkeling van tredmolen tot tegen woordige vormen wordt tot in de puntjes uitgelegd. Foto's, met bijzonder veel smaak genomen, toonden het landschap gestoffeerd door molens en deden de bekoring, die daarvan uitgaat duidelijk gevoelen. Met groote aandacht werd door de helaas weini ge belangstellenden deze mooie lezing gevolgd. Het is jammer, dat dergelijke leerzame avonden niet beter worden bezocht. De Burgemeester, voorzitter van het comité tot behoud van den Schoorlschen molen, sluit dezen mooien avond, na dank aan den spreker te hebben gebracht, met de mededeeling, dat begin 1933 de oude korenmolen aan de gemeente kan worden overge dragen. Spreker brengt hulde aan de verschillende autoriteiten, die tot behoud van dit fraaie monument hebben meegewerkt. LANGEND IJ K De reddingsbrigade. In de bestuursvergadering van de Reddingsbrigade heeft men de functies verdeeld. De heer S. P Rood is voorzitter, Jb. Balder. Broek op Langendijk, secre taris en P. Scheltus, Noordscharwoude, penning meester. Nog kan medegedeeld worden, dat er door nog meerderen gevoeld wordt voor het doel der brigade, zoowel aan den Langendijk als Heerhugowaard, zoodat verwacht mag worden, dat een flinke afdee ling zal ontstaan. Een ongewone vangst. Het gebeurt wel eens, dat degenen, die aan 't bag geren zijn, bij deze werkzaamheden visch vangen, zooals zeelt en paling. Dezer dagen had iemand ech ter het geluk, een haas te vangen. Dit dier werd door een hond nagezeten en in het. water gejaagd. Het dier was zeker te vermoeid om er weer uit te komen, zoo dat ue baggerman een smakelijk boutje wist te ver schalken. Steun aan kleine tuinders. Vanwege de Langendijker gemeentebesturen is er telegrafisch bij den betrokken Minister op aange drongen, maatregelen te treffen voor hulpverlee ning aan zelfstandige kleine tuinders, die door de stopzetting van de werkverschaffing van alle in komsten zijn verstoken. NOORDSCHARWOUDE. Non-stop-uitvoering Hercules Hygiea. Woensdagavond was de eerste uitvoering van de derde non-stop-revue, zouden wij het willen noemen, van de gymnastiekvereniging Hercules en Hygiea, onder leiding van den heer iv. Boot Jz. De zaal was uitverkocht. De heer Boot is er in geslaagd wederom een keurig programma te geven, dat van begin tot eind den toeschouwer boeit en op fleurt. Voortdurend wordt het oog geboeid door het optreden van de gymnasten, nu eens door een fleu rig ballet van de dames, dan weer door. voltiges aan paard en brug door de heeren, Nielsbuck-oefe ningen van de meisjes- en jongensafdeelingen, alles afgewisseld door aardige liedjes van een paar da mes en heeren en het geheel begeleid door de mu ziek van de Vroolijke Vinken onder het commando van den heer Langedijk. Na het laatste nummer werd de heer A. Ootjers, die 30 jaar lid en 25 jaar voorzitter van de vereeni ging was geweest, gehuldigd. Mr. Duys nul keer. Een vroegere campagne van Mr. Duys, ontworpen voor 15 vregaderingen, bleef wegens ongesteldheid van den spreker tot 8 verga deringen beperkt. Mr. Duys herhaalt eindeloos de doofpot-legende. Het rapport der commlssle-Bon- ger zou in de doofpot zijn gestopt om anderen dan Mr. Duys te sparen. De commlssle-Bonger was inge steld door den Partijraad en had alleen opdracht om aan den Partijraad te rapporteeren. Dat deed zij op 5 Mei 1934. Bij de samenstelling van haar rapport had de commissie die beperkte bestemming voor oogen gehad. Haar rapDort was dus en wegens den omvang en wegens de detailleering voor publi catie niet geschikt. Daarom kon van het rapport ook niet een afschrift aan Mr. Duys worden ver strekt. De ervaring had geleerd, dat ongewenschte publicatie in de pers niet uitgesloten is, als een verantwoordelijk college gewichtige stukken uit zijn handen geeft. Het besluit om het rapport niet te publiceeren, ook niet in verkorten vorm, werd bevestigd in de verga dering van den Pari ijraad van 10 December 1934. De Partijraad besloot niet te voldoen aan het verzoek van Noord-Holland Noord, om van het rapport een samenvatting te publiceeren. Dit besluit werd geno men met op één na algemeene stemmen. Slechts één der 5 of 6 afgevaardigden van Noord-Holland Noord stemde tegen. De anderen stemden voor. Dus ook de voorstelling van Mr. Duys, dat 1/11 der Partij achter hem staat tegenover 10/11, is niet in overeenstem ming met de feiten. Ten slotte verdedigt Mr. Duys zijn weigering om als lid der Tweede Kanier af te treden. Hij hecht geeh waarde aan het „goede gebruik", dat iemand, die met zijn Partij breekt het mandaat ter beschik king stelt, dathij als rand'daaf van die Partij hpeft ontvangen. Hoe zou Mr. Duys vroeger over „zetel- roof' hebben getoornd, als zich zoo iets voordeed, als hi| nu aandurft". Herinnerd wordt dan aan hetgeen Mr. Duys op 21 Februari 1933 in de bladen der „Ar beiderspers" schreef, naar aanleiding van een arti kei van Prof. Goudriaan. waarin deze ziin afkeuring had uitgesproken over de houding van „Het Volk" en die van de Kamerfractie dar R T> 4 P. in zake het ge beurde met de „Zeven Provinciën". „Zijn stuk over Prof. Goudriaan. aldus eindigt ir Mharda, „die niet het duizendste misdeed van wV Mr. Duys zich veroorloofde, is de heste mniivp«rin°- voor het royement, dat het Partijbestuur zirh ver nlicht zag over Mr. Duys uit te spreken en dat hij blijkbaar heeft willen uitlokken." Gisteren is in de Volkenbwdsraad het vre desplan van Laval en Hoare ter sprake ge komen. Hierbij is wel gebleken, dat dit plan practisch jpeds vervallen is, In Briische krin gen acht mert het tenminste reeds dood. La- val heeft in een rede geen pog'mg gedaan om het plan te verdedigen en EdiV* heeft nog maals uitdrukkelijk verklaard, dat indien een van de partijen of de Volkenbond zich niet met de voorstellen kunnen veree.uïflen, de Britsche regeering, de verwezenlijking ervan niet langer zou willen nastreven. Men verwacht dan ook een terugkeer tot de status quo. Oi dit zal leiden tot een versche ping van de sanctiemaatregelen is niet zeker. Wel heeft de Britsche delegatie te verstaan gegeven, dat de commissie van achttien Vrij dag of Zaterdag vermoedelijk weer bijeen zal komen om hierover te spreken en dat de Brit sche delegatie reeds een deskundige voor pe troleum, ijzer en steenkolen heeft meegebracht naar Genève. Een terugkeer dus tot de status quo. Hetgeen in meer eenvoudige woorden wil zeggen, dat er van het geheele vredesplan LavalHoare niets zal overblij ven. De vraag rijst intusschen, of Laval niet wat al te bescheiden wat betreft de gevolgen van zijn Parijsche manoeuvre is. Terugkeer tot den status quo zou ei genlijk ook moeten beteekenen, dat de conferentie der volkenbondsstaten weldra tot de petroleum-sanctie zal besluiten, zooals hoogstwaarschijnlijk de vorige week zou zijn gebeurd, indien Laval en Hoare niet door hun vredesplan alle aandacht van de verschei> ping der sancties hadden afgewend. Wil de terugkeer tot den status quo dus ook beteekenen, dat toch nog tot de petroleum-sanctie zal worden besloten? Laval liet de hoorders hierover in twijfel. En het kost moeite aan te némen, dat inderdaad ook op dit gebied het gevolg van de bemoeiingen van Laval zal kunnen worden ongedaan gemaakt. Intusschen geheel uitgesloten is dit schijnbaar toch niet, want ook de Britsche delegatie ontving na afloop van de raadsvergadering de pers en daar kregen wij te hooren, dat waarschijnlijk Vrijdag of Zaterdag de commissie van achttien zal bijeenkomen om over het onderwerp te spreken, waarvoor zij eigenlijk de vorige week reeds was bijeengeroepen, namelijk de verscherping der sanctiemaatregelen tegen Italië. De woordvoerder van de Britsche delegatie voeg de aan deze mededeeling nog toe, dat vandaag met de Britsche deLegatie reeds de deskundige voor het petroleumvraa&stuk was meegekomen. Het blijft echter natuurlijk nog mogelijk, dat deze petroleum- deskundige niet van plan is, de petroleumsanctic* aan te bevelen, dan wel op moeilijkheden ervan te wijzen. Verdediging van de Parijsche voorstellen bleef uit. Laval was gistermiddag bijzonder mat in zijn ver klaring aan de raadstafel over het werk van Hoare en van hem zelf Een poging om den inhoud van het plan nog te verdedigen, ontbrak in de rede van La val ten eenen male. Laval verdedigde uitsluitend het door niemand bestreden beginsel, dat de Volken bond voortdurend naar een vriendschappelijke op lossing van den strijd zal moeten streven. De rede voering van Eden, waarvan de tekst reeds gisteren door den Britschen ministerraad was goedgekeurd, kwam feitelijk neer op 'n totaal prijsgeven van het werk van Hoare, doordat Eden verklaarde, dat in dien een der strijdende partijen of de Volkenbond zich niet met het vredesplan zou vereenigen, de Britsche regering de verwezenlijking ervan niet lan ger zou willen nastreven. Verwachting: Zwakker tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk iets meer vorst BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 760. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 0.5 gr. G 33 gr. F. RHEUMATIEK? Haal nog heden een flesch Terlep's rheuma- tieksmeersel. Het geeft onmiddellijk verlichting Prijs per flesch f 0.65. TERLEP'S DROGISTERIJ, Hoogzijde 103, Schagen. De vereen, heeft in die jaren ups en downs ge kend. maakt nu weer een bloeitijd mee en is groot geworden onder de leiding van den voorzitter Het moet dezen tot voldoening zijn geweest, dat de di- -ecteur als eerste plattelander in het Olympisch keurcorps werd opgenomen, terwijl men nu weer een lid heeft, dat deel uitmaakt van het keurcorps, nl. da heer G. Ens. Den jubilaris werd hierna een

Schager Courant | 1935 | | pagina 2