Stiijkmoiens Schager Kogge. PUROL Polder Heerhugowaard Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit onze omgeving. Dinsdag 17 December, namiddags 2 uur, kwa men Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden in het Polderhuis ter vergadering bijeen. Voorzitter, de heer p. Tromp, opende de verga dering met een ko^ welkomstwoord aan de ver gadering en pers, waarna spr. overging tot de in stallatie der gek/>zen hoofdingelanden, de heeren Kooij, de "Wit, ftmit, Stuit en Quant. Voorz. felici teerde de hee? Kooij met zijn herbenoeming en de andere hc/ergn met hun benoeming en hoopte dat zij evenals hun voorgangers de belangen van den polder c/p uitstekende wijze zullen behartigen. 2. Notulen der vorige vergadering werden on veranderd goedgekeurd. 3. Vngekomen stukken en mededeelingen. Aan gaarde de vraag van den heer Kooij op de vorige veryadering, betreffende de schuiven in zijn om- ge'/ing moet voorz. mededeelen, dat hier neg steeds m>ts aan is gedaan, doch dat dit z'n oorzaak vindt cyit dit hoofdzakelijk smidswerk is. Daar de maclii- "Aist tevens smid is, kan dit werk door hem worden uitgevoerd. De machinist heeft 't echter den laat- jsfcen tijd druk gehad met de machines en kwam er izoodoende niet aan toe. Voorz. zegde echter toe. 4at zoo gauw er eenigszins tijd is, dit in orde ge maakt zou worden. In verband hiermee zegt de heer Kooij, dat 't water daar doorgaans hoog staat en vooral 's Maandags. Spr. meende dat 't gemiddeld 20 c.M. boven den spijker was, doch daar is het soms wel 35 c.M. boven den spijker, dat is voor 't la,ge land veel te hoog. Spr. vindt dat hier toch verandering in moet komen, daar de menschen die lage land gebruiken, evengoed hun polderlasten moeten betalen. Voorz. zegt dat dit onderzocht zal worden, 't te hooge water op Maandag kan mis schien daar in zitten dat er op Zondag niet ge malen wordt, doch hoopt dat als er een overstort is, het wel beter zal worden. De heer Gootjes zégt dat 't dan maar beter is <ie overstorten van onder af te maken en niet van boven al Voorts is ingèkomen een schrijven van verhinde ring van den heer P. Groen, hetgeen voor kennis geving wordt aangenomen. Ingekomen een verzoekschrift van de vereeni- ging van schutsluizen, met het verzoek of de pol der de sluizep. wil overnemen met de schuld die er nog op betaald moet worden. Het wordt voor de leden heel bezwaarlijk deze gelden op te brengen. De heer v. Lange vindt dat dit eerst eens goed onderzocht dient te worden en de beslissing tot een volg'ende vergadering aan te houden. De hfcer Gootjes begrijpt dat 't heel moeilijk is voor d<3 vereenigingen, doch er zijn sluizen die hun schv/lö al aardig hebben afgelost (er namen n.1. 2 van, de 5 vereenigingen geen deel aan het verzoek) en als de polder nu die andere sluizen overnam, zcAiden degenen, die hun sluis bijna betaald had den, ook weer moeten betalen aan de overgenomen .'/luizen. De heer Sinnige gelooft niet dat dit bedrag zoo zwaar zal zijn als iedereen er aan betaalt. De heer Oudeman wil het tot de volgende vergadering aanhouden. De heer Van Stralen vindt 't niet bil lijk. De heer Poland wilde Jt ook liever uitstellen Na eenige bespreking wordt besloten dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Verder is ingekomen een schrijven van den Prov. Waterstaat, waarin wordt medegedeeld, dat als de polder niet meer tot d>s Raaksmaatsboezem behoort, doch tot de Scherme,rboezem gaat behooren, er in de deuren van de sluis te Noordscharwoude schui ven gemaakt zullen worden, en er een stroomdui- kev bij Rustenburg geplaatst zal worden. Voor ken nisgeving aangenomen. Wijziging der Verordeningen en Keuren. Aan gaande dit punt deelt Voorz. mede dat het toe gevoegde artikel inzake ontgravingen, ter inzage heeft gelegen en naar Ged. Staten is opgestuurd. Doch de boete bij overtreding van genoemd artikel bepaald, werd door Ged. Statèn te hoog gevonden, n.1. een bedrag van f 5000 boete of ten hoogste 1 jaar hechtenis. Dit wordt veranderd in f 50 boete of ten hoogste 6 d?«gen hechtenis. Begrooting 1936. De heer Konijn vindt dat de begrooting er keurig uitziet, doch zou 't voor 't over zicht wel wensfihelijk vinden, als er naast de cij fers van dit .^aar de cijfers van 't vorige jaar stonden, zoodot men deze kon vergelijken. Dc geheelë. vergadering stemt hiermede in. Voor zitter zegt, dat dit dus hot volgende jaar zal ge schieden. De heer Kooij vindt het niet goed om belasting ot> het brttngas te heffen en zou dit graag veranderd zien. De freer Gootjes ondersteunt dit. Het voorstel van den beer Kooij wordt bij stemming verworpen. De heeri#! Kooij, Gootjes, Smit en v. Stralen stemden voor. J>e heer Sinnige vindt de post van f 1250 voor het onderhoud van den molen hoog. Voorzitter antwoordt, dat. er het vorige jaar een beetje te kort aan is besteed, daar we dachten, ze gaan aanstonds toch weg, doch zo zijn er nog en moeten dus onderhouden worden. De heer v. Lange vraagt, of een bedrag van f 1000 voor stookolie wel toe kan en vindt 't verschil met het bedrag voor de smeerolie wel wat groot, daar dit op f500 is gesteld. Na deze zaak nog eens bekeken te hebben wordt hiervan afgestapt en wordt de begrooting van den Polder, die met een bedrag van f113 956,02 sluit, aangenomen. Onvoorziene uitgaven f374. Begrooting van de wegen werd vastgesteld op een bedrag van f 40.908.58, onvoorziene uitgaven f2291.57. De bijdrage uit het wegenfonds 1935 is ge raamd op f13.500. Voorts was nog ingekomen een schrijven van Ir. C. G. van Steenis. betreffendi de capaciteit van de westelijke bemalingsmotor. Uit dit rapport bleek dat bij 350 omwentelingen per minuut bij een op voeringshoogte van 3285 m.m. 170 M3 water per minuut wordt opgepompt Bij 350 omwentelingen levert de motor 124 waterpaardekracht en 170 effec tieve P.K. met een brandstofverbruik van 178 gram per effectieve P.K. of ruim 30.2 K.G. brandstofolie per uur. Het rendament is 731A hetgeen zeer bevredigend was. Voorzitter deelt verder nog mede. dal wanneer de koelers en oliepompen geleverd zijn. de opleve ring zal plaats hebben. Hierna rondvraag.en sluiting. De Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland. Verschenen is het verslag van de handelingen de zer commissie, gedurende het 19e boekjaar, welk verslag zal worden uitgebracht in de jaarvergade ring op 30 December a.s. De Secretaris der commissie wijst in zijn verslag op het feit, dat de instandhouding van het tuinbouw bedrijf het noodzakelijk maakt dat een hoogere steunuitkeering plaats vindt en erkentelijk dient men dan ook te zijn, dat de Minister van Landbouw, den tuinbouwsteun voor 1935 verhoogde tot een bedrag van 12 millioen of 3 millioen gulden meer dan het vorige jaar. Toch wordt gevreesd, dat het doel voor deze provincie niet zal worden bereikt en wel door de bijzondere omstandigheden, die zich dit jaar in Noon'li -'land hébben voorgedaan, n.1. de misoogst door buitengewone «icogio in een deel van den zomer of de overvloedige regens in een ander ge deelte, terwijl West friesland nog getroffen werd door de bladluizenplaag. Daardoor zal het huidige stcunsysteem, toeslag op het product, geen effect hebben. De verhoogde steun tal op deze wijze voor de Noordhollandsche tuinders geen doel treffen, ter wijl juist onder hen de nood bijzonder groot is. Gewezen wordt dan voorts op het feit, dat de kasbedrijven zich steeds meer toeleggen op de teelt van producten, die voorheen slechts in de koude- grondsbedrijven werden geteeld en waardoor de grenzen tusschen glascultuur en koude-grondscul- tuur niet meer zoo scherp zijn te trekken. Daar do kasproducten in den regel een hoogcren prijs opbrengen wordt de gemiddelde opbrengst over het geheele land hooger. Bij de vaststelling van de richtprijzen voor dc betreffende periode is namelijk slechts met de koude-grondscultuur gerekend. Het gevolg is, dat de telers van koude-grondsproducten door de uit bovenvermelde oorzaak ontstane hoogere gemiddelde opbrengst worden gedupeerd, daar deze van ongunstigon invloed js op de steunuitkeering. Het gevolgde systeem van steunverleening dreigt dan ook voor de tuinders in Noordholland niet tot zijn recht te zullen komen en de commissie heeft zich in samenwerking met de diverse standorganisa- ties tot de regeering gewend met het verzoek dit on heil door een aanvullende regeling af te wenden. Voor deze aanvullende regeling hebben de organi saties in onderling overleg een plan samengesteld en den Minister van Landbouw ter overweging aange boden. De omzetcijfers bedroegen in 1928 f 25.066.093, in 1934 f 10.395.746, of sedert het laatste jaar vóór dc economische crisis, heeft de Noordhollandsche tuinbouw een verminde ring aan inkomsten gehad tot en met 1934 van ruim 71 millioen. In het tijdvak 1 Januari1 Augustus 1935 bedroeg de gezamenlijke omzet f 5.517.626.— te gen f 6.732.191.— in hetzelfde tijdvak van 1934. De inzinking van den tuinbouw blijkt in Noord holland veel ernstiger te zijn dan in de andere pro vincies. Oogstmislukking heeft geleerd, dat men met teelt beperking voorzichtig moet zijn. Indien aan de tegen woordige economische verdwazing eens een einde komt, dan zal het noodig zijn om onze plaats onder de zon te kunnen behouden, dat wij aan de vermeer derde vraag weer kunnen voldoen. Do teeltbcperking mag niet zoo ver gaan, dat deze mogelijkheid wordt afgesneden. Thans nemen echter de belemmeringen in het han dels- en betalingsverkeer nog steeds toe en vooral het betalingsverkeer met Duitschland, onzen groot sten afnemer, baart groote zorgen. In het verslag wordt dan voorts het prijsverloop van de producten gememoreerd. Van de tuindersvoorschotten 1923 wordt medege deeld, dat ze werden verleend aan 592 tuinders, tot een totaal bedrag van f 339.315. Geheel afgelost zijn 343 voorschotten met ccn totaal bedrag van f 188.190; 53 voorschotten staan nog uit met een totaal bedrag van f 1509447, ten nadeele van de provincie zijn ge heel of gedeeltelijk afgewikkeld 196 voorschotten, met een totaal oorspronkelijk bedrag van f 123.785. De teelt van bloemkcólzaad in Italië is dit jaar op beperkte schaal voortgezet. De inventarisatie van de stapelproducten gaf ont stellende uitkomsten en demonstreerde zeer duidelijk welke ramp de oogstmislukking in Noord-Holland heeft veroorzaakt. De totale voorraad kool bedroeg 2G45 wagons tegen 7195 wagons vorig jaar, dus 4550 wagons minder. Voor reclame wordt de Provinciale bijdrage niet meer beschikbaar gesteld en ook door de veilingen wordt niets meer in het reclamefonds gestort. Voor het restant der gelden, dat nog in het reclamefonds aanwezig is, heeft het C. B. in het binnenland re clame gevoerd, door middel van reclame-auto's re clameplaten, papieren zakken, receptenhoekjes enz. en het deelnemen aan tentoonstellingen. Het aantal aangesloten veilingen is door opheffing van de veiling te BobeldijkBerkhout met 1 vermin derd en bedraagt thans 34. Waar door velen wordt voorspeld, dat in 1936 de opleving zal komen, eindigt de secretaris zijn verslag met de hoop, dat deze voorspelling zal uitkomen en de opleving ook in onzen Ncderlandschon tuinhouw haar intrede zal doen. Bij dien wensch sluiten wij ons gaarne aan. In hotel „Vredelust" van den heer J. Igesz, werd Woensdagmiddag om 2 uur een vergadering gehou den van Hoofdingelanden van het Heemraadschap „de Schager Kogge". Voorzitter de heer C. Kooij, dijkgraaf, secretaris de hoer P. Hopman. Dc Voorzitter heet de aanwezigen welkom en deelt mede dat van den heer K Wit bericht van verhin dering, wegens ongesteldheid inkwam. Voorts me moreert spr. het overlijden van het bestuurslid, den heer C. v. d. Oord. De overledene is slechts zeer kor ten tijd lid van ons bestuur geweest, een ernstige ziekte ontrukte hem aan zijn gezin en de gemeen schap. In zijn plaats werd tot hoofdingeland van ons heemraadschap benoemd de heer Jac. de Veer. De notulen worden door don secretaris gelezen, ze worden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzit ter mede, dat nog tweemaal geloosd is in den Kaag polder en dat de kosten gedragen zullen worden door den Kaagpolder en door ons heemraadschap, ieder voor de helft. Enkele ingekomen stukken van God. Staten, als besluiten van goedkeuring, genomen besluiten e.d., geven geen aanleiding tot bespreking. Onderzoek geloofsbrieven. Volgt het onderzoek van de geloofsbrieven van de herkozen hoofdingelanden; C. Bakker Az. voor Kaag polder; C. Smit Gz. voor Hooglandspolder; H. Kooij Cz., voor Slikvenpolder (vacature C. Kooij Hz., we- fens overschrijden van do leeftijdsgrens niet hcr- icsbaar); Jac. de Veer, voor Banne en Polder Scha- gen (Vacature C. v. d. Oord). Na onderzoek wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de vergadering zich vereenigt. De Voorzitter feliciteert de aanwezige heeren Bak ker en Smit niet hunne herbenoeming. Verkiezingen. Aan de orde is de verkiezing van een dijkgraaf, we gens aftreding van den heer C. Kooij, die wegens het overschrijden van de leeftijdsgrens niet herkies baar is. De stemming heeft tot uitslag: D. P. Timmerman 9 stemmen, C. Bakker 1 stem, zoodat de heer Tim merman is benoemd. Op de vraag van den Voorzitter verklaart de heer Timmerman de benoeming te aanvaarden. Hij dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en 'geeft de verzekering dat hij' zal trachten de voetsporen te drukken van zijn voorganger, die zich op zoo'n eer volle wijze van zijn taak heeft gekweten. De Voorzitter hoopt, dat de heer Timmerman tot genoegen van zichzelf en ten voordeele van de Kog ge werkzaam zal zijn. Algemeene felicitatie volgt. De aftredende heemraad, de heer C. Smit Gz., wordt als zoodanig herbenoemd; 1 slem werd blan co uitgebracht. De heer Smit neemt de benoeming aan onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. De stemming voor heemraad, ter voorziening van de vacature die is ontstaan, doordat de heer D. P. Timmerman zooeven tot dijkgraaf werd benoemd, heeft tot uitslag dat dc heer W. Kooijman wordt be noemd met 8 stemmen, op de heeren K. Wit en J. Nagelhout werd 1 stem uitgebracht. Ook de heer Kooijman neemt onder dankzegging de benoeming aan. Het Dag. Bestuur stelt voor tot wijziging van de overeenkomst met het Gemeentebestuur van Bur- singerhorn inzake het verwijderen van kroos vuil uit den boezem bij het gemaal. De Voorzitter licht toe dat gedurende 2 jaren dc overeenkomst luidde dat door de gemeente gezorgd zou worden voor verwijdering van liet kroosvuil en dat de kogge dan daarvoor f 100 per jaar aan de gemeente Barsingcrhorn vergoedde. Deze regeling voldeed toch niet, en het Dag. Bestuur van de Kogge acht het ge wen echt de zaak zelf weer in banden te hebben, zelf voor de verwijdering van kroos enz. te zorgen en de gemeente Barsingcrhorn zal dan f 25 bijdrage verleencn, opdat ook in den tijd, waarin het gemaal niet wordt gebruikt, dc Kogge zorgt voor verwijdering van het kroosvuil. Op de vraag hoe hoog de kosten dan voor de Kog ge zullen worden, antwoordt, de Voorzitter, «lat dit nog met den machinist moet worden besproken. Aan het Dag. Bestuur wordt overgelaten mot den machinist een overeenkomst aan te gaan. Afbraak van een molen. Het Dag. Bestuur stelt voor tot verkoop van den Oostelijken molen voor afbraak besluiten. De Voorzitter deelt mede, dat deze molen, de eerste molen naar Kolhorn, heel wat aan onderhoud zal gaan kosten, het riet is slecht, de roeden vallen er bijna af, het verhuren van den molen wordt er niet gemakkelijker op, enz. en al deze redenen zijn voor net Dag. Bestuur aanleiding tot het doen van dit voorstel. Wordt algemeen goedgevonden. De spoorbrug in Westgraft. Volgt het voorstel om de N.V. Spoor (tram) weg- Maatschappij VVieringenSchagen in liquidatie, te ontslaan van hare bij overeenkomst van 24 Maart 1910 aangegane verplichting tot het onderhouden of wegnemen van de spoorbrug in de Westgraft tc Bar singcrhorn, en om de betreffende brughoofden van deze Maatschappij in eigendom over tc nemen, een en ander tegen betaling van een bedrag van f 200 door die Maatschappij; met bepaling, dat de N.V. in liquidatie gerechtigd zal zijn bij den verkoop van de baanvakken ter weerszijden van dc brug te be dingen, dat de koopers het recht zullen hebben de brug als rij- of voetbrug te gebruiken ter verbin- ,ding van die baanvakken, onder gehoudenheid tot behoorlijk onderhoud van brug en brughoofden. Na eenige toelichting door den Voorzitter en de opmerking van den heer J. Schenk Az., dat de houw van de brug zoodanig is ondernomen, dat uit de voorgestelde regeling wel geen schade voor de Kog ge zal ontstaan, wordt overeenkomstig dit voorstel besloten. Een nieuw stroomleveringscontract. Waar het bestaande stroomleveringscontract met het P.E.N. tot en met 30 April 1936 van kracht is, wordt door het Dag. Bestuur voorgesteld een nieuw stroomleveringscontract met. het P.E.N. aan to gaan. Door den Secretaris wordt gelezen het advies, dat van de Verccniging van Noordhollandsche Water schappen is ingekomen. Het is deze vereeniging ge bleken, dat met de nieuwe stroomlevcringsvoorwaar- den door het P.E.N. naar meer uniformiteit is gestreefd. De bemalingskosten onder de nieuwe voor waarden zijn vergeleken met de kosten van dieselbe maling. Opgemerkt wordt dat weinig gebruik wordt gemaakt van Flet gebruik van nachtstroom en dat een meerder gebruik van nachtstroom de exploita tiekosten belangrijk zou drukken. T.o.v. de huidige bemalingsvoorwaarden geven de nieuwe voorwaar den een besparing van f 250, bij een vergelijking van de kosten in 1931 een hesparing van f 289.10, en ge adviseerd wordt dan ook het. nieuwe contract te aan vaarden. De Voorzitter merkt op dat de vraag of een diesel bemaling do voorkeur verdient boven electrischc be maling, buiten het geding kan blijven, omdat dc Kogge reeds elcctrische bemaling heeft. De opmer king van nachtstroom vloeit voort uit hot feit, dat men niet op de hoogte is van den toestand in ons heemraadschap. De machinist benut de nachturen zoovee! mogelijk, maar wij zijn aan de 26—25 duim gebonden door schipperij en door Kolhorn. De heer J. Schenk Az. zegt ook dat alleen wanneer alle polders meer de nachturen gebruiken, de Kogge er voordeel van zou hebben. Dc heer Timmerman zegt dat dit nu eenmaal niet. mogelijk is; Schagen heeft 2 molens en een diesel, en nachturen komen dus niet in 't geding. Nadat de Secretaris nog enkele vergelijkende cij fers van vorige jaren heeft genoemd, wordt met al gemeene stemmen besloten het nieuwe contract met het P.E.N. aan te gaan. De vergadering keurt goed met de Boerenleenbank te Schagen de crediefovereenkomst, ten behoeve van de in 1936 benoodigde kasgelden, voort tc zetten. Het afscheid van den dijkgraaf. Bij de rondvraag richt de heer C. Bakker zich tot den scheidenden dijkgraaf en deelt mede dat heem raden' en hoofdingelanden hebben besloten den Dijk graaf een aandenken te offreeren, n.1. een wandel stok. Verscheidene jaren heeft de heer Kooij zijn krachten aan de belangen van het Heemraadschap gewijd, in al die jaren dat hij dijkgraaf of bestuurs lid is geweest, dijkgraaf gedurende 21 jaren en hoofdingeland vanaf 1890, is er heel wat in het Heemraadschap gebeurd. Spr. noemt bijv. de stich ting van het nieuwe gemaal, het maken van oen nieuwen duiker, de kanalisatie enz. Spr. hoopt dat de heer Kooij nog vele jaren pleizier van het ge schenk zal mogen hebben. (Applaus). Dc Voorzitter, de heer Kooij, dankt de heeren har telijk voor deze, voor hem aangename, verrassing. In derdaad is er heel wat gebeurd in het tijdvak dat spr. zijn functie heeft, waargenomen. Toen spr. in het Bestuur van de Kogge kwam, was dijkgraaf de heer D. Smit, en achtereenvolgens kwamen toen als dijkgraaf do heeren D. Raat en J. Rijkes. Spr. volgde in 1914 den heer Rijkes als dijkgraaf op. De molens, die thans ten doode zijn opgeschreven, datéeren van 1837. Van de stichting van de machine was spr. geen voorstander, maar toen eenmaal tot stichting was besloten, heeft spr. zich mot volle ambitie aan deze zaak gewijd. Spr. noemt dan verder als belangrijke zaken: de kanalisatie, in 1922 dc pensioenwet, in 1932 het nieuwe bestuursreglement, allemaal eigen aardige punten, maar waarbij hij steeds krachtig werd bijgestaan door den Secretaris, die deze zaken goed onder do knie had. Spr. roemt do prettige sa menwerking, die spr. en het Dag. Bestuur steeds met den Secretaris heeft gehad, steeds waren wij buitengewoon tevreden over de wijze, waarop de Secretaris zijn ambt vervulde. Spr. dankt de hee ren nogmaals voor het aandenken, en hoopt nog enkele jaren met de wandelstok te mogen wandelen. (Applaus). De beer C. Smit zegt dat de Voorzitter indertijd een fel tegenstander van de stichting van het nieu we gemaal was, maar toen tot stichting was besloten, heeft hij altijd met volle ambitie al zijn krachten voor de stichting gegeven. Spr. heeft dat altijd zee gewaardeerd in den heer Kooij en zal hcni er altijd voor prijzen. De Voorzitter zegt dat hij toenmaals oordeelde dat 120 kubiek per buis niet voldoende zou zijn en ge lukkig was het dan ook dat naderhand bleek dat de capaciteit 140 kubiek was. Dat kvyam ons erg te pas- De heer J. Nagelhout, die met den Voorzitter den: Slikvenpolder in liet Heemraadschap vertegenwoor digt, acht zich verplicht, een hartelijk dankwoord tot den heer Kooij tc richten. Spr. roemt de correcte wijze waarop de heer Kooij zijn functie bij de Kogge heeft waargenomen, maar ook de wijze, waarop hij de be langen van den Slikvenpolder behartigde. Noch hier, noch in den Slikvenpolder heeft spr. ooit een wan klank gehoord en spr. eindigt dan ook met den: wensch dat liet den heer Kooij gegeven moge zijn, de. verrichtingen van het Dag. Bestuur gade te slaan, verrichtingen, die dan mogen gaan in don door den heer Kooij ingeslagen weg, zulks in liet belang van dc Kogge. (Applaus). De Secretaris brengt den scheidenden Dijkgraaf hartelijk dank, voor de prettige wijze, waarop de Dijkgraaf hem in al die jaren is tegemoet gekomen, en waardoor hem zijn laak gemakkelijk is gemaakt. Spr. zal niet spoedig vergelen dal zoo genoegclijk is samengewerkt. Dc Voorzitter dankt de heeren voor de gesproken woorden en zal met belangstelling de zaken van de Kogge gadeslaan. Nog wordt mededeeling gedaan van een schrijven dat van den heer K. Wit is ingekomen, en waarin hij mededeelt dat hij, door gezondheidsredenen verhin derd is aanwezig te zijn, do Voorzitter hartelijk dank brengt voor de eerlijke, onpartijdige leiding en voor dc aangename en prettige wijze, waarop de heer Kooij optrad. Ilij wenscht den heer Kooij toe, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid mot belangstel ling de zaken van de Kogge zal volgen. Hierna sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. j Zitting van 17 December. Uitspraken 10 December. Chr. Joh. van B„ koopman. Hoorn. ged.. zeden misdrijf, art. 248 bis Strafrecht, aangehouden tot 7 Januari. Lambertus Korver T„ arbeider Wieringen, mis handeling, 3 maanden gev. en betaling van een schade van f 99.13, .Pieter O., winkelier. Den Helder, hooger beroep veroordeeling overtr. IJkwet, 6 keer f 1 boete of 6 keer 1 dag. Joh. Fennis, chauffeur, Haarlem en Gfjsbertus Verschuur, leeraar Zeevaartschool, Den Helder, ver norzaken van dood door schuld, auto-ongeluk te 't Zand on 13 Aug. j.l. Beiden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Klaas de Gr., ios werkman, Enkhuizen, brand stichting ln een brievenbus, 1 dag gev. met 1 dag aftrek en ter beschikking der regeering gesteld. Ruwe Huid Ruwe Handen W I E U I N (l R II IV' A A II D Het bestuur van ons Departement heeft voor a.s. Zaterdag Dr. v. d. Slecn uitgenoodigd, die ons per vliegtuig, auto en uitgeholde boomstam zal brengen naar de goudmijnen van Koning Salomo, die volgens overlevering op Sumatra zouden zijn. Dc voordracht wordt geïllustreerd met talrijke licht beelden en een Agfasnialfilm, naar eigen opnamen \an den begaafden spreker. Het zou voor het bestuur ccn groote voldoening zijn, wanneer de zaal flink be zet was, wat spreker en onderwerp zeer zeker teil volle waard zijn. A' E V IV E N I E DO IIP Naar men ons mededeelde geeft het Fanfarecorps Excelsior eersten Kerstdag een uitvoering in het lo kaal van den heer Kosscn en is hiervoor 'n zeer mooi en varieerend programma samengesteld. Ook jong Excelsior zal dien avond blijk geven van haar kunnen. Verder wordt medewerking verleend door dc afdee- ling oudere dames van de gymnastiekvereniging Hercules-Hébe, die onder meer zullen uitvoeren dc Bondsocfening 1936, onder leiding van Me]. Scpers Verder zal een tooncelstukje worden opgevoerd door de leden van de vereeniging. Het muzikale ge deelte van het programma bevat zeer mooie num mers, zoodat het geheel een mooie avond belooft te worden en verondersteld mag worden, dat Excelsior met Kerstmis een volle zaal zal trekken. Zie voor verdere bijzonderheden komende adverten- tiën. HARSIN OEHHORN Dinsdag werd in de zaal van „de Fortuin" alhier, de film „Aardolie van Put tot Pomp", gedraaid, wel ke verzorgd werd door de Bataafschc Import Mij. De voorzitter van do vereen. „D.O.G. Dr. .1. J. Wernor, heette de aanwezigen, die ondanks hel on gunstige weer, toch in flinken getale waren opgeko men, welkom, waarna do heer Wogerif, vertegen woordiger van «Ie Bataafsche een inleiding hield. Spr. schetste op duidelijke wijze de verrichtingen van het omvangrijke bedrijf, de winning van de aardolie door de Bataafsche Petroleum Maatschappij en de verkoop door verschillende aan deze Maat schappij verwante, kleinere ondernemingen, zooals in Nederland clan do Bataafsche Import Mij., welke haar hoofdzetel heeft in Den Haag. De. uit 7 aeten bestaande film, Welke vervolgens werd vertoond, geeft een prachtig beeld van de ge- gewehlige omvang van het bedrijf. Het toont de moeilijkheden waarmee men te kampen heeft bij de winning van de aardolie in oerwouden, moerassen en andere onherbergzame streken, zoowel als de uitstekend verzorgde diensten bij de levering aan den gebruiker. Deze interessante film werd opgeluis terd door mooie gramofoonmuziek, zoodat het niet alleen een genot voor het oog, maar ook voor het oor werd. De voorzitter was ongetwijfeld de tolk van allen, toen hij aan het einde den heer Wègerif' en zijn hel- ners hartelijk dank bracht voor de keurige verzor ging van deze film. HAREN KARSPEL BIRKSEORN. Tof voorzitter van den Voorpolder, in plaats van den heer L. Reuvers, die wegens het bereiken van den 70-jnrlgen leeftijd moet aftreden, is gekozen de heer Dr. Groenliart. In do vacature van bestuurslid van bovenge noemd en polder, ontstaan door het overlijden van den heer P. Berkhouwer, is gekozen de heer G. Slo- tcmakor.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7