Hoare verdedigt zich» Een openhartige verklaring Raad Nieuwe Niedorp Raad Sint Maarten De regeering behoudt het vertrouwen Brand wonden akkers Kloosterbalsem Volgens zijn verklaring zou zijn politiek ln de gegeven omstandigheden de beste zijn geweest. BALDWIN ERKENT DAT DE ENGELSCHE REGEERING EEN FOUT HEEFT GEMAAKT. ..De met groote spanning tegemoet geziene zitting van het Lagerhuis, waarin het lang-verwachte de bat over het Itaiiaansch-Abessijnsche conflict en de Parijsche vredesvoorstellen aan de orde zal ko men, is Donderdagmiddag tegen 4 uur begonnen. Door het sensationeele aftreden v.an Sir Samuel Hoare is de belangstelling voor deze zitting nog grooter, dan toch reeds het geval zou zijn geweest. Toen na de opening van de zitting de Lagerhuis leden hun gebruikelijke vragen tot de regeering konden richten was het Huis tot de laatste plaats bezet. Men zag vele leden van het diplomatieke corps, de vertegenwoordigers van de Dominions, en talrijke Lords, op wier tribune ook de Prins van Wales heeft plaatsgenomen. Er heerschte in het Huis een zenuwachtige span ning, die tot uiting kwam in de levendige gesprek ken tusschen de afgevaardigden onderling, die niet de minste belangstelling toonden voor de vra gen van eenige leden en de antwoorden der re- geeringsvertegenwoordigers, die overigens van wei nig belang waren. Toen Baldwin binnentrad ble ven bijvalsbetuigingen uit, doch van verschillende kanten hoorde men een onderdrukt: „Hear! Hear!" De spanning bereikte haar hoogtepunt toen Sir Samuel Hoare de zaal betrad en ontvangen werd met luide bijvalsbetuigingen uit de ministerbanken, waarbij zich het applaus van verscheidene conser vatieve leden aansloot. Plotseling was het in de groote zittingszaal rustig en daardoor vestigde ieders aandacht zich op de geste van Sir Austen Chamberlain, door velen beschouwd, als de op volger van den afgetreden minister van buitenland- sche zaken. Chamberlain bood zijn hoekplaats op de voorste bank der regeeringspartijen aan en nam zelf plaats op een stoel, die naarnaast stond. HOARE LEGT ZIJN VERKLARING AF. Sir Saumel Hoare begon met er op te wijzen, dat sedert hij zijn functie had aanvaard, hij de ur gentie had erkend van de twee groote kwesties. Ten eerste alles te doen, wat in zijn macht was om een grooten Europeeschen brand te voorkomen en ten tweede niets onbeproefd te laten om een oorlog tusschen Groot-Brittannië en Italië te ver hinderen. Persoonlijk had hij alles, wat in zijn macht was gedaan, om in de plenaire vergadering te Genève de publieke opinie der geheele wereld wakker te roepen tegen den oorlog tusschen Italië en Abes- sinië. Elke nieuwe dag van dezen oorlog had groo- tere en gevaarlijker kwesties te voorschijn ge bracht. Er ontstonden moeilijkheden in Egypte. Ook in meer dan één gedeelte van Europa pakten zich dreigende wolken samen. Het moest voor iedereen duidelijk zijn, dat de publieke opinie in breede kringen in Frankrijk een breuk met Italië vreesde en dath aar nervositeit heerschte bij de gedachte aan de mogelijkheid van verzwakking der Fransche defensie. Met het oog op deze feiten had Hoare alles gedaan om een regeling mogelijk te maken. In velerlei opzicht had men ongeveer 14 dagen geleden een keerpunt bereikt, dat spoediger was gekomen dan menigeen had verwacht. Er was door de kwestie van het petroleum-embargo een nieuwe situatie ontstaan. Op voorwaarde, dat het olie-embargo in werking had kunnen treden met medewerking van de staten, die geen lid van den Volkenbond zijn, had het kunnen leiden tot een gedwongen einde van den oorlog. (Luid applaus). Doch juist daarom was de toestand, gezien met het oog op eventueel Italiaansch verzet/ zoo gevaar lijk geworden. Van alle kanten waren berichten ontvangen, die geen enkele verantwoordelijke re geering buiten beschouwing had mogen laten, n.1. dat Italië een petroleum-embargo als een militaire sanctie of als een oorlogsdaad zou beschouwen. „Ik wenschte," verklaarde Hoare onder applaus, „den toestand volledig op te hel deren. Als natie waren wij geenszins be vreesd voor het Italiaansche dreigement. Wat Italië ook zou hebben gedaan, wij zouden, zooals de geschiedenis leert, eiken aanval met succes hebben afgeslagen". Er had Hoare echter iets geheel anders voor oogen gestaan. Een dergelijke geïsoleerde aanval op een enkele mogendheid, zonder de zekerheid van volledige ondersteuning door andere mogendheden, zou naar zijn meening bijna onvermijdelijk tot ont binding van den Volkenbond hebben geleid. Onder bijvalsbetuigingen wees Hoare erop, dat met uitzondering van Engeland geen enkele Vol kenbondstaat militaire voorzorgsmaatregelen had genomen, terwijl de meeste leden aan de economi sche sancties meededen. Daarbij kwam, dat naar zijn meening een Fransch-Britsche samenwerking noodzakelijk was, indien men een breuk te Genève wilde voorkomen en men het sanctiefront niet in gevaar wilde brengen. De Parijsche voorstellen zijn veel ongunstiger voor Mussolini dan de eischen, die hij dezen zomer aan Eden heeft gesteld. Er zijn slechts twee wegen tot beëindiging van het conflict: vrede door overeenstemming of vrede door overgavei Hoare geloofde aan de eerste mogelijkheid. De bedoelde onderhandelingen waren mislukt. Het probleem ech ter, dat opgelost moest worden, bleef bestaan. Men stond voor een nieuwe en veel ge vaarlijker fase van den oorlog, Met uitzon dering van Engeland, dat zijn vloot in de Middellandsche Zee en versterkingen in Aden en Gibraltar geconcentreerd had, had geen staat een hand uitgestoken. Hij had den minister-president zijn ontslag aangeboden omdat het hem duidelijk was geworden, dat een groot deel van de publieke opinie niet achter hem stond. Hoare besloot zijn rede met het uitspreken van den wensch, dat zijn opvolger bij de oplossing van het moeilijke probleem meer succes en meer geluk zou mogen hebben dan hij zelf. Toen Hoare zijn plaats weer innam werd hij minutenlang toegejuicht. Rede van den Labour-leider Majoor Attlee. Na Sir Samuel Hoare was het woord aan den lei der van de parlementaire Labour-fractie, Majoor Attlee. Hij constateerde, dat zijn partij met geen enkele ver klaring van de regeering genoegen kon nemen, waar uit niet duidelijk bleek, dat het geheele kabinet de verantwoordelijkheid droeg #en dat Hoare slechts als zondebok gebruikt werd. Wanneer Hoare terecht was afgetreden, dan diende daarop het aftreden der ge heele regeering te volgen. Attlee wilde weten, of de regeering het Parijsche voorstel had goedgekeurd en, zoo ja, waarom dan de minister van buitenlandsche zaken het eenige lid van het kabinet was, dat aftrad. Hij besloot zijn rede met een pleidooi voor een onder leiding van Engeland op te bouwen collectief veiligheidssysteem, waaronder ontwapening mogelijk zou zijn en dat aan alle oorlo gen een einde zou maken. Wanneer de regeering het Parijsche vredesplan niet losliet, zou de wereld in anarchie en oorlog verzinken. Minister-president Baldwin aan het woord. 1 Na Attlee was het de regeering, die aan het woord kwam, en minister-president Baldwin sprak namens het kabinet. Baldwin sprak goed en kreeg de sympathie van het Huis, doordat hij ronduit erkende dat een fout was gemaakt. Belangrijk was zijn verklaring dat. door gebrek aan verbinding tusschen Hoare in Parijs en de regeering in Londen hij en zijn collega's eerst van de ware draagwijdte der voorstellen in kennis wa ren gekomen, toen het te laat was. Zooiets zal niet meer voorkomen, zelfs indien daardoor op kritieke oogenblikken tijd verloren werd, zoo beloofde hij. De indruk van zijn rede was, dat de regeering ruiterlijk schuld bekent en dat vooral hijzelf het voornaamste deel van de schuld op zich neemt. Bij de kwestie van het Parijsche vredesplan, werd algemeen een vergissing begaan, en Baldwin hoopte, dat men uit deze vergissing een nuttige leer zou trekken. In het onderhavige geval was gebleken, dat groote spoed in het diplomatieke verkeer dikwijls groote gevaren met zich kon meebrengen. De Engel- sche regeering kon er ten volle mee accoord gaan, wanneer de voorstellen geheel aan den Volkenbond werden overgelaten. Het is echter duidelijk, dat zij morsdood zijn en dat het Britsche kabinet geen po gingen tot herleving zal doen, (Applaus). Motie der Arbeiderspartij verworpen. Nadat vervolgens nog de beide Chamberlains het woord hadden gevoerd, en de leider van de onafhan kelijke arbeiderspartij, Maxton, zeide, dat de geheele Volkenbond een zwendel en een kapitalistische orga nisatie is, ging het Huis over tot stemming over de La- bour-motie, die geredigeerd was als een ver oordeeling der vredesvoorstellen, doch die de regeering verklaarde te beschouwen als een motie van wantrouwen. De motie werd ver worpen met 397 tegen 165 stemmen. Vervolgens werd een motie-Winterton aangeno men met 390 tegen 165 stemmen. De motie luidde als volgt: „Het Lagerhuis is van meening, dat alle plannen tot regeling van het Itaiiaansch-Abessijnsche con flict zóó opgesteld moeten zijn, dat zij door den Vol kenbond kunnen worden aangenomen, en zegt de re geering tevens zijn volledigen steun toe bij het na streven van de beginselen der buitenlandsche poli tiek, zooals die in het regeeringsmanifest zijn uiteen gezet en kort geleden bij de verkiezingen door het Britsche volk zijn aanvaard." Vergadering van den Raad op Vrijdag 20 Decem ber 1935, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeester; secretaris, de heer P. Haringhuizen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen; ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de goedkeuring van begrooting, dienst 1935, en verordening op de heffing van keurloonen, idem proces-verbaal kas opname. De werkverschaffing wordt stopgezet tot 8 Jan. a.s. wat het werk in Wieringermeer betreft. Bij het Hoogheemraadschap en bij de bagger- regeling zal bij gunstig weer vermoedelijk eerder kunnen worden aangevangen. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat de kosten van verpleging van de in deze gemeente ge woond hebbende vrouw Anna Meurs echtgenoote van Jannes Bos, vanaf 14 Maart 1934 voor reke ning van het Rijk zijn genomen. Ingekomen zijn: verslag vergadering commissie van beheer der gasfabriek en idem van de com missie tot uitvoering van den vleeschkeurings- dienst. Eerstgenoemd verslag wordt gelezen. Ingekomen is voorts bericht van het Ministerie van Sociale Zaken, dat wederom aan de werkloo- zen een Kerstgave mag worden uitgereikt en een idem, dat ook nu weer de kasuitkeeringen mogen worden aangevuld tot het bedrag, hetwelk de be trokkene zou ontvangen, indien hij geen kasuit- keering had. Voorgesteld wordt, beide toeslagen t.h.t. te verleenen. Wordt goedgevonden. De contributie van het doktersfonds. Aan de orde komt een verzoek van de Landar beidersbonden alhier om een toeslag op de contri butie van het doktersfonds voor de werkloozen, die in de werkverschaffing werken of onder de steun regeling vallen. B. en W. staan hier afwijzend tegenover in ver band met het betrekkelijk advies van de Vereeni- ging van burgemeesters en secretarissen ln het voormalige kanton Schagen. Deze vereeniging toch acht de contributie van dit fonds voor de leden met geringe inkomsten te hoog en geeft in overweging geen bijdrage te ver leenen alvorens de contributie, in deze door het Algemeen Afdeelings-Ziekenfonds te Alkmaar, in voldoende mate is verlaagd. De heer Gaijaard zegt, dat waar de zaak nu reeds zoo lang hangende is, hij nu aan het ver zoek wil voldoen. Spr. zou geen bezwaar hebben het resultaat van de onderhandelingen af te wachten, als het dan maar niet langer dan twee maanden zou duren. De Voorzitter wijst erop, dat als de actie van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen succes mocht hebben, een breedere categorie van menschen van de verlaagde contributie zou profi- teeren. De heer Gaijaard meent dat toestaan van het verzoek inwilligde, dit afbreuk aan de actie door de Vereeniging van B. en S. wordt gevoerd. De heer Kooij wijst er op, dat behalve de werk loozen, de verlaging ook voor andere m enschen zeer noodzakelijk is en spr. acht het beter het re sultaat van de gevoerde actie af te wachten omdat hij vreest dat toestaan van het verzoek van de Landarbeldersbonden afbreuk aan de actie zou doen. De heer Borst geeft in overweging dan voor 2 a 3 maanden het verzoek toe te staan. De Voorzitter ontraadt dit. De heer Gaijaard dacht niet dat als de raad het verzoek inwilligde, dit geen afbreuk aan de actie zou doen. Nadat toegezegd is dat bij de Vereeniging van B. en S. zal worden aangedrongen op spoedige oplossing van deze zaak, wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van B. en W. be sloten. Mededeeling van de commissie der Buitengemeen ten voor het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, dat de aftredende regenten van het Ziekenhuis, C. Haring huizen te Wieringerwaard en S. G. L. F. baron van Fridagh te Schoorl, weder voor de vervulling van die functie candidaat zijn gesteld. De commissie vraagt goedkeuring van de betref fende voordracht. Voorgesteld wordt.die te verleenen. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor om ingevolge een aanschrij ving van Ged. Staten in het reglement der burger lijke instelling van weldadigheid de verplichting op te nemen, dat B. en W. ten minste eenmaal in elk kwartaal de boeken en kas van den penningmeester moeten verifiëeren. Wordt goedgevonden. B. en W. stellen voor goed te keuren het besluit van de Gascommïssie om te trachten gedaan te krij gen, dat de aflossingen van de door de gemeenten voor de fabriek aangegane geluleeningen drie jaar kunnen worden verschoven, met uitzondering van de 6i/2 leening, waarvan de gewone aflossing dan wel zou plaats hebben. Allen voor. Vastgesteld wordt een gemeenschappelijk besluit met de gemeente Oude Niedorp tot verpachting over 1936 van de Veriater sluis aan J. B. Helleman voor de som van f 350. De vorige pachtsom bedroeg f 400. Ook de raad van Oude Nieclorp is op het aanbod van Helleman inge gaan. B. en W. stellen voor te besluiten tot onderhand- sche verhuur van de losse gemeentelanderijen aan diverse huurders en van de gemeenteboerderij aan A. Jonker. De bouwgrond zal worden verhuurd voor f 60 per H.A., het weiland voor f 70 d f .80 per H.A. de gemeenteboerderij voor f 80 per H.A. Voorts wordt vastgesteld het besluit tot verminde ring van de door A. Jonker en J. Jes verschuldigde landhuur in evenredigheid van de oppervlakte door hen gehuurd land, hetwelk door de Provincie ten behoeve van den nieuwen weg is overgenomen. De vergoeding aan Jonker zal bedragen f 66, die aan Jes f 25. Besloten wordt tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1935, suppletoire begrooting. B. en W. stellen voor tot verlaging van de huur van de dokterswoning op f 250, waarbij de kosten van het onderhoud voor rekening van den huurder blij ven, ingaande 1 Januari 1935. De huur was tot dien datum f 300. Zonder discussie wordt aldus besloten. Verkiezingen. Periodiek treden af: Mevr. M. Kooij—Spaans, als regentes en de heer G. Gaijaard als regent der alge- meene armenadministratie; de heer D. van der Stok als lid der Ned. Herv. Weezenadministratie; de heer P. Pluister als lid der Gascommissie. De aftredenden worden opnieuw benoemd. Op de desbetreffende vraag verklaart de heer G. Gaijaard de benoeming te aanvaarden. De Voorzitter verheugt zich daarover, en had trou wens niet anders verwacht. Niet dat het zoo'n aan gename betrekking is, maar de heer Gaijaard heeft zich de laatste jaren ingewerkt en naast den onaan- genamen kant, zit er ook wat moois in, wat ook de heer Gaijaard zal erkennen. De heer Gaijaard bevestigt dit. De rondvraag. De heer Leegwater wijst op den gevaarlijken hoek bij T. Grootes, als men uit de Moerbeek komt en geeft in overweging, daar een bord „onveilig" te plaatsen. De Voorzitter zegt dat dit geen gemeenteweg is en de weg binnen korten tijd a»n het Hoogheemraad schap over zal gaan. Hoewel er nooit een ongeluk is gebeurd, zal het met het Hoogheemraadschap wor den besproken, dit lichaam doet t.a.v. deze zaken nogal wat en misschien zal het een bord willen plaatsen. De heer Wit deelt mede dat al is er dan geen on geluk gebeurd met doodelijken afloop, toch is er des nachts al eens een auto, door onbekendhoid van den weg, pardoes in de Ringvaart gereden. Om die reden heeft spr. dan ook al eens getracht een paal met witte en roode banden geplaatst te krijgen. De heer Gaijaard had verwacht dat er geen sneeuw op het trottoir zou liggen, en hij was er over ver wonderd dat het zoo'n gladde beweging was. Waar er zooveel werkloozen en personen die stempelen, zijn, had hij verwacht dat B. en W. voor opruiming van de sneeuw hadden gezorgd. Spr. geeft B. en W. in overweging er voor te zorgen dat het in de toe komst niet meer gebeurd, en zou willen dat de sneeuw voor de Zondagen werd opgeruimd. De Voorzitter noemt deze klacht niet ongegrond. Voor sommige huizen ligt geen sneeuw, doordat de bewoners voor opruiming hebben gezorgd. Het ware te wenschen geweest dat de burgerij in 't algemeen dit goede voorbeeld had opgevolgd. Enkele dagen heeft het er naar gestaan dat de sneeuw zou weg smelten, nu het vriest, zal verwijdering moeilijk zijn, maar er zal zand worden gestrooid. B. en W. zul len probeeren in 't vervolg actiever te zijn. De heer Gaijaard is langs den Nieuweweg gegaan en heeft opgemerkt dat deze niet door het Hoogheem raadschap is gedaan. De Voorzitter zegt dat dit in orde komt De heer Gaijaard wijst er op dat het gedeelte in de gemeente Winkel ook verbetering behoeft, mis schien zou het in overleg met elkaar gebeuren. De Voorzitter merkt op dat dit een zaak is die de .gemeente Winkel aangaat zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel zö daarom zorgvuldig, bedek ze dadelijk met de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. De heer Wit denkt, dat wanneer dan straks het gedeelte in Nieuwe Niedorp tot in de puntjes in orde is, ze in Winkel het verschil wel zullen zien. De heer Borst vraagt of er al schot komt in de plannen voor de nieuwe begraafplaats. De Voorzitter deelt mede dat deze zaak wel door B. en W. onder de oogen is gezien, maar urgent achten B. en W. deze zaak voor dit voorjaar niet.. Met het Hoogheemraadschap hebben we nog aardig wat werk. Het vraagstuk moet zeer nauwkeurig worclen bekeken en t.z.t. zullen B. en W. mededeelingen aan den raad doen. De heer Olie vraagt het oordeel van den Voorzit ter over het bussenvervoer der schoolkinderen. Spr. denkt dat dit vervoer tot April verzekerd is. Maar nu is het de vraag wat er na April moet gebeuren. Zal het vervoer worden stopgezet of op bescheidener schaal worden voortgezet? Enkele jaren geleden is er toeslag door de gemeente gegeven. De Voorzitter geeft de pertinente verzekering dat subsidie van de gemeente uitgesloten is. Uitgaaf voor vervoer, dat niet verplicht is, wordt geweigerd. Hierna sluiting. Vergadering van den raad op Vrijdag 20 December 1935, 's morgens om half tien. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Afwezig is nog steeds de heer Wit, wegens onge steldheid. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. We vermelden o.a.: Een dankbetuiging voor de verleende subsidie van het I. v. A. HarenkarspelSt. Maarten. Ingesteld is een begincursus, wordt daarbij medegedeeld, met 30 leerlingen, waarvan 10 uit deze gemeente. Een schrijven van Buitengemeenten van het Cen traal Ziekenhuis, houdende verzoek te willen bevor deren, dat de aftredende regenten C. Haringhuizen, en S. G. L. F. Baron van Fridagh opnieuw worden candidaat gesteld. Aldus 'wordt besloten. Een brief van de Vereen, tot IJsbestrijding in Noord Holland, benoorden het Noordzeekanaal „IJsstrijd", waarbij wordt verzocht als lid toe te treden. De con tributie varieert van f 525 per jaar. B. en W. zien hierin voor de gemeente geen be lang om daarvoor geld uit de gemeentekas te offeren en stellen., voor afwijzend te beschikken. Conform besloten. Tandverzorging op de lagere scholen. Ingekomen is een verzoek van het bestuur der Afd. Schagen van het Nederl. Onderwijzersgenootschap, om een organisatie in het leven te roepen, welke de tandheelkundige verzorging van leerlingen der lage re scholen behartigt. B. en W. stellen voor aan de hoofden der openbare en byzondere scholen te verzoeken daarover een sa- menbespreking te houden en dat punt op een ouder avond met de ouders der leerlingen in behandeling te nemen. De kwestie wordt door den voorzitter uitvoerig toe gelicht. De heer Breed vraagt of er al een bespreking is ge weest. Spr. had gehoord, bij geruchte van een lezing te houden door Dr. van Slooten met medewerking van meester Bol. Den Voorzitter is hiervan niets bekend. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aange nomen. De biljartbelasting. Ingekomen is een verzoek van de café- en verlof houders om een meer dragelijke personeele belasting ten aanzien van de biljarten te bepalen. /B. en W. zijn van oordeel, dat nu de gemeente Rijkssteun zal verkrijgen en de adressanten verlaging van huurwaarde voor hunne localiteiten hebben verkregen, het verzoek niet kan worden ingewilligd. Zij weten wel, dat deze tijden ook voor de caféhou ders zeer moeilijke zijn. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt (noodgedwongen) besloten. Wijziging schoolgeldverordening. B. en W. stellen voor de in de vorige vergadering vastgestelde schoolgeldverordening, naar aanleiding eener bemerking van Ged. Staten, te wijzigen. Van een belastbaar inkomen van f3000 zal f30 moeten worden betaald en van een hooger inko men 1 pet. De heffingen vand e lagere klassen zijn gehandhaafd; voor deze gemeente brengt de wij ziging nagenoeg dus geen verandering. Conform het voorstel wordt besloten. f 100.gratificatie. Voorstel van B. en W. aan den ambtenaar, be last met de werkzaamheden voortvloeiende uit de werkverschaffi ig, een gratificatie over 1935 te ver leenen van f 100; eenzelfde bedrag als over 1934 is toegestaan. Aldus besloten. Vastgesteld worden de pensioensgrondslagen burgemeester, secretaris en ontvanger. Herbenoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, wordt de heer S. Cnossen. Rondvraag. De heer De Pee vraagt of de Kerstgave zal wor den verstrekt. De Voorzitter zegt, dat dit inderdaad het geval is, overeenkomstig de circulaire van den minister, en zal in comité hieromtrent nog een en ander me- dedeelen. De heer Blom zegt, dat bij het modderen een controleur is aangesteld en die moeten de bou wers maar betalen. De Voorzitter'gelooft wel, dat controle in het be lang van de bouwers is. De heer Blom oordeelt de controle niet noodig, en wijst daarbij op de kosten. Over de al dan niet noodzakelijkheid wil de Voorzitter het niet hebben, de controle is ons nu eenmaal opgelegd. Dan neemt de heer Blom er natuurlijk genoegen mee. De Voorzitter sluit daarop de vergadering; spr. wenscht de raadsleden en den vertegenwoordiger van de pers een plezierige Kerstvacantie toe! I Als gelijkell

Schager Courant | 1935 | | pagina 10