Raad Barsingerhorn. Uit onze omgeving. Vergadering van den Raad op Donderdag 19 De>- cember 1935, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de notulen on der dank aan den samensteller. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: Een schrijven van de Commissie der Buitenge meenten voor het Centraal Ziekenhuis, houdende verzoek te willen bevorderen, dat de aftredende Re genten C. Haringhuizen en S. G. L. F. Baron van Fridagh, opnieuw worden candidaat gesteld. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Conform wordt besloten. Rapporten inzake controle gemeente-ontvanger en secretaris-penningmeester Alg. Burg. Armbestuur en Weezenarmbestuur. De goedkeuring van enkele raadsbesluiten. Een schrijven van de Vereen, tot IJsbestrijding in Ncordholiand benoorden het Noordzeekanaal, hou dende verzoek als lid te willen toetreden. De con tributie varieert van f5—f25 per jaar. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Vries merkt op. dat lid worden in de tcekomst misschien z'n nut zal hebben. Ccnform het voorstel van B. en W. wordt besloten Een schrijven van Ged. Staten, houdende terug zending van de ingezonden verordening op de hef fing van besmettelijke-zlektengelden. onder opmer king, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken ter kennis van hun College heeft gebracht, dat het den Minister v. Soc. Zaken gewenscht voorkomt de schaal voor de heffing van besmettelijke-ziekten- gelden te doen aanvangen met een belastbare som van f 1000. Door den Minister wordt de navolgende schaal alsv oorbeeld gesteld: f 1000 tot f 1500 10 pet., f 1500 tot f 2fl00 15 pet., enz. en bij f 3500 tot f 4000 75 pet. B. en W. stellen voor de verordening aldus te herzien. Overeenkomstig wordt besloten. De heer Vries: We hadden de moeite wel kunnen sparen om een verordening te maken; de heeren acen het zelf wel. Een schrijven van Ged. Staten, houdende terug zending van de verordening tot intrekking van de gemeentelijke tarieven voor de heffing van perso- neele belasting, o.a. onder opmerking, dat aan het verzoek om deze intrekking nog 1 Januari e.k. te doen ingaan, niet kan worden voldaan. B. en W. stellen voor als datum van ingang vast te stellen 1 Januari 1937. Allen voor. Missives van verschillende landarbeidersbonden, waarin het navolgende wordt verzocht: le. Tewerkstelling van bondsleden ook in de trek kingsperiode zooveel mogelijk te willen bestendi gen; 2e. Aan de bondsleden, die uit de werkloozen- kas trekken, op die uitkeeringen een zoodanige bij slag te verstre'kken, dat hun kasuitkeering en bij slag tezamen minstens gelijk is aan het bedrag, waarop ze recht hebben, indien ze uitkeering ont vangen krachtens de steunregeling; 3e. Op de uitkeering uit de bondskassen een brand- stoffentoeslag te verleenen van fl per week. B. en W. merken op, dat het onder 1 en 2 ge vraagde steeds werd en ook thans wordt verstrekt. In de sub 2 genoemde bijslag is een brandstof- lentoeslag begrepen. B. en W. stellen echter voor ook aan hen, die geen of een geringere bijslag dan f 1 genieten de gevraagde brandstoffentoeslag te verleenen. Aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten, houdende terug zending van de ingezonden verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, o.a. met verzoek artikel 5. regelende de heffing van rechten voor vermakelijkheden in gebouwen, getimmerten, of tenten, anders te redigeeren. B. en W. stellen voor hiertoe over te gaan. Allen voor. Een schrijven van den Minister van Sociale Za ken betreffende de verstrekking van een Kerstgave aan ondersteunde werkloozen. B. en W. stellen voor over te gaan tot verstrek king van de in dat schrijven bedoelde extra-uitkee- ring. Allen voor. Tewerkgestelden bij de werkverschaffing, die Dinsdag a.s. stop komt te staan, komen evengoed in aanmerking voor deze Kerstgave. Vastgesteld worden verschillende pensioens grondslagen voor functionarissen van den Keu ringsdienst van Vee en Vleesch in den Kring Barsingerhorn. De heer Smit vraagt of er op de salarissen wel eens aanmerking is geweest. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Schrijven van Mej. N. Wiegel, Kolhorn, houdende verzoek haar ontslag te willen verleenen als on derwijzeres aan de o.l. school te Kolhorn. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen, meti ngang van een door hen te bepa len dag. Goedgevonden. De Voorzitter dankt mej. Wiegel voor hetgeen zij deed in het belang van het onderwijs. Begrooting 1335. Teruggekomen is de begrootin^ 1935. Het depar tement was van oordeel, dat de gemeente het over dat Jaar wel kon doen, zonder extra-bijdrage uit het werkloosheids-subsidiefonds (f 1500), zoodat men de uitgaven maar moest verlagen en de in komsten verhoogen om het evenwicht weer in de begrooting te brengen. Verschillende wijzigingen dienden te worden aan gebracht en voorts werd verlaging van diverse loo- nen en salarissen noodig geacht. B. enW. stellen voor aan de wijzigingen tegemoet te komen, maar de post van f 1500 n i e t te schrap pen. Dit toch is practisch niet doenlijk. Hoe moet in Dec. dan de begrooting van 't loopende jaar in evenwicht worden gebracht? Men komt er wel wat laat mee aan! De kwestie van de loonen en salarissen willen B. en W. nog nader overwegen. De heeren Kooijman en Vries spreken er eveneens hun bevreemding over uit, dat men zoo laat op de begrooting is teruggekomen. De heer Vries kan zich dan ook ten volle met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer Smit denkt dat we die f 1500 wel toe zullen moeten geven. Men kan het zoo probeeren, maar spr. verwacht er niet veel resultaat van. Z. h. s. wordt met de voorstellen van B. en W. accoord gegaan. Het presentiegeld voor commissie-vergaderingen is vastgesteld op f 1.per vergadering. Vastgesteld wordt de begrooting van het Weezen- Armbestuur 1936, alsmede een suooletoire gemeente begrooting 1935, tevens wordt vastgesteld een aan- vullingskohier hondenbelasting 1935. Lid Comm. van Toezicht L. O. Volgt de benoeming van een lid van bovenge noemde commissie in de vacature Mej. S. Watertor Gekozen wordt de heer P. Blaanboer met 5 stem men; de heer R. de Jong verwierf 2 stemmen. Lid Wee^en-armbestuur. Tot lid van het Weezenarmbestuur wordt herbe noemd Mevr. G. Hartmande Graaf met op 1 na algemeene stemmen. Bestellen van telegrammen buiten den kosteloozen bestelkring. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de ver goeding voor het bestellen van telegrammen buiten den kosteloozen bestelkring, met ingang van 1 Ja nuari 1936. Deze vergoeding werd eeni^en tijd ge leden van fO.fiO teruggebracht tot f0.45. In Bar singerhorn laat men het verschil betalen door den ontvanger der telegrammen. In Kolhorn niet. Bo vendien blijkt. d*t de tQ)efirram^0?t°l1ers voor een bedrag van f 0 45 per te'egram dit werk niet wen- scben te verrichten. In verband hiermede komt het B. en W. gewenscht voor de bemoeiingen van de gemeente in deze geheel te doen eindigen. De heer Vries is van oordeel, dat iedere inwoner de telegrammen onder deze1 f de voorwaarden thuis moet krijgen. De menschen die ver buiten de krin gen wonen, worden de dupe van dit voorstel, aldus spr. Het is wenschelük om t°n gunste van die inge zetenen een actie bij de P.TT. te voeren. De heer Smit wil degenen, die de telegrammen ontvangen, de 60 cent laten volmaken, a's de be steller niet meer voor f 0.45 wenscht te bezorgen. Men heeft de telegrammen dan voor een koopje thuis. De heer Kooijman gaat met deze redeneering ac coord. De Voorzitter zegt, dat op postaal gebied de bul- tenmenschen altijd in een ongunstiger positie ver- keeren; laten we de ontvangers bijpassen, dan''zijn' we niet principieel. De vergoeding toch is terug gebracht van f 0.60 op f 0.45: wordt dan weer f 0.15 bijgenast, dan wordt de vergoeding weer f 0.60. Na tuurlijk moet men wel eens naar verafge'egen plaat sen, maar de besteller moet het gemiddride nemen. De heer Smit: Maar het blijkt dat f 0.45 toch niet genoeg ls. De heer Vries: In dit rayon wordt ook f 0.60 ge vangen. In Kolhorn wordt het geweigerd, daar wil de besteller niet van de menschen vangen. Spr. wijst op de afstanden, die soms moeten worden afgelegd vooral waar het betreft schippers. Maar er zijn ook meevallers, zei de Voorzitter, die ook wel wist dat de besteller altijd klaar "moet staan De heer Vries is bang, dat de inwoners straks 't volle pond zullen moeten beta'en. De Voorzitter zegt, dat B. en W. op het standpunt staan, het niet goed te keuren, dat sabotage wordt gepleegd ten aanzien van de vastgestelde vergoeding De heer Vries informeert of er straks geen wille keur zal ontstaan. De Voorzitter antwoordt van niet. Er zijn dan geen bestellers meer. De P.T.T. verzorgt dan de bestel ling. De heer Kistemaker licht een en ander nog eens duidelijk toe. Eerst kregen we de pressie van boven af om de vergoedingen te verlagen. Ze zijn ver laagd, maar nu komen we ln moeilijkheden; voor f 0.45 wil men niet meer bestellen. Dan trekken we ons maar terug en moet de Staat er zelf maar vcor zorgen. De heer Smit blijft op het standpunt van bijpas sen staan. Het voorstel van B. en W. wordt dan met 52 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Kooijman en Smit. Rondvraag. De heer Kater wil de vuilnis in Haringhuizen om de 2 maanden laten ophalen; het gebeurt nu om de maand en ze komen maar met een halve kar vuilnis terug. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Verder brengt de heer Kater ter s prake, het bengen van zand op het looppad van den dorpsweg De Voorzitter antwoordt, dat op de critieke pun ten zand wodt gestrooid;overal zand wordt wel wat lastig; maar als iedereen meewerkt, wordt alge meen geoordeeld, kan veel worden bereikt. Waarom we van deze plaats de burgerij van Bar- N KV W K NIR D O R V De afd. van de P. H. V., heeft, gisteravond haar laatste bijeenkomst in dit jaar gehouden. Ondanks slechte wegen, was de opkomst zeer groot. Ongeveer 50 dames waren opgekomen. Voorzitster heet allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de spreekster van dezen avond, mej. Van der Weide uit Alkmaar, die zal SDreken over gezondheidsleer. De notulen worden gelezen en goedgekeurd, waar na het woord wordt gegeven aan Mej. Van dei Wei de, die op aangename wijze een betoog hield over doelmatige kleeding, wasschen van onder- en boven kleeding, huidverzorging, enz., waarmede spr. een zeer aandachtig gehoor had. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door eenige dames gebruik gemaakt, welke door spr. werden beantwoord. Na afloop sloot voorzitster deze aangename en leerzame avond en bracht mej. v. d. Weide hartelijk dank. De eerstvolgende bijeenkomst zal worden gehouden op 7 Januari a.s. MOERBEEK. Dinsdagavond is ten huize van den heer v. d. Mo len de tweede Nutsavond gehouden. De voorzitter, de heer K. Buis, opende om 8 uur de bijeenkomst, er zijn spijt over uitdrukkende, dat er niet zooveel publiek aanwezig was, als met den eersten avond. De oorzaak zal wel gezeten hebben in de gladde wegen. Door ziekte van den heer Winke vervalt dezen avond de lezing. De heer H. Del ver lees de notulen voor, welke onveranderd werden goedge keurd. Nu is het de beurt aan de club, welke de aanwe zigen een paar aangename uurtjes heeft be/.o gd. De Club heeft nu weer nieuwe leden gekregen, welke onder de uitstekende leiding van den heer P. Mienes goed hebben voldaan. De voorzitter deelde in zijn sluitingsrede mede, da mej. Lies Bood, als huwelijkscadeau van 't Nut een kapstokkleed heeft gekregen. (Daverend applaus.) De derde Nutsavond is bepaald op 21 Januari 1936, en beloofd een interessante avond te worden. LANGEREIS. De tooneelvereenïging L.O.L. gaf Zondag- en Dihs dagavond in het café Visser hare eerste uitvoeringen in dit seizoen. Voor Zondagavond was de belangstelling niet zoo groot als gewoonlijk. Dinsdagavond hadden zeer velen zich opgemaakt, en den onbegaanbaren weg getrotseerd, voor de bij woning van L.O.L.'s tweede uitvoering. De opgekomenen hebben zich zeker deze gang niet beklaagd, het heeft L.O.L. wederom mogen gelukken, zoowel Zondag- als Dinsdagavond de toeschouwers van hun subliem spel te doen genieten. We durven dan ook gerust zeggen, zonder uitzondering te maken, dat alle medespelenden het beste van het beste ons hebben gegeven. In het bijzonder noemen we Mej. Tr. Knol, die ze ker een buitengewoon moeilijke rol voor haar leef tijd kreeg toebedeeld. Het was eenigszins jammer, dat de regisseur, de heer H. Slikker de beide avonden niet aanwezig kon zijn, om mede de vruchten van zijn moeizaam werk te plukken. De grimeur Karsten heeft zeker met zijn wérk de noodigo eer ingelegd. Hel publiek heeft alles tezamen dankbaar aan vaard en bleef na afloop nog een poos gezellig bij een. singerhorn opwekken bij gladheid van den weg zand te strooien voor hun woning. De heer Smit deelt mede, dat de Hooglandspalder gaat slooten. Spr. is teen bij den voorzitter geweest om te vragen of hij arbeiders uit de werkverschaf fing kon krijgen. Dat bleek niet het geval te Spr. zegt dit, omdat hij straks anders hoort, kijk liij neemt menschen uit andere gemeenten, of iets der gelijks. Nu weet men hoe dc zaken staan. Men kan althans die arbeiders niet krijgen op korten termijn, aldus de Voorzitter, dat moet eerst goedgekeurd worden en daar gaat wel 4 weken mee heen. De heer Smit wijst op de haast die de polder heeft met 't slooten; de slooten moeten eruit Het is niet eerder opgekomen nadat de heer Vries heeft geïnformeerd naar de plannen van de Onder- buurt, waaromtrent eerstdaags een en ander be kend zal worden, sluit de Voorzitter de vergadering en gaat de raad in comité. Na herooening wordt op voorstel van B. en W. nogb esloten tot hertaxatie van enkele gemeente- landerijen in 1936. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Door de vereen, voor Ontwikkoling en Ontspanning, alhier, werd op Dinsdagavond j.1. haar tweede sei- zocnavopd gegeven, voor welke avond was aange zocht om op te treden, de bekende humorist en con ferencier Alex de Haas. Hoewel velen door de radio al eenigszins bekend zijn met hetgeen Alex de Haas op het gebied der amusementskunst woct te geven, zijn optreden „in persoon" was voor dc aanwezigen een totale verras sing, en laten we direct zeggen: in den allerbest en. zin. Zoo zeer wist deze kunstenaar op het gebied der „klein-kunst" zijn gehoor te boeien en vast te houden, dat de tijd omvloog en men er van schrok dat het al 'zóó laat was... toen het tenslotte toch een eind hebben moest. In een verbijsterende vaart volgden liedjes, afwis selend zelf-begeleid op guitaar of piano en daarlus- schen nog gekruid door een schaterlach-vervvekken- de „moppen" en het leek welhaast of deze bron van steeds maar opborrelende, opbruischende gees tigheden en liedjes, nooit zou ophouden te vloeien. Het zou ons te ver voeren om alle liedjes, bekende en onbekende, te noemen en te prijzen,.want door aan één de voorkeur te geven, zouden we de anderen te kort doen. Inderdaad kan van Alex de Haas gezegd worden, dat hij één der weinigen is, die geestig weet te blijven, zonder „over de schreef" te gaan, het is alles vroolijkheid, aanstekelijk werkende vroolijk heid en kostelijke humor, wat hij zijn hoorders schenkt. Zijn „hekeldichten", als we ze zoo noe men mogen van tegenwoordige toestanden, van uitwassen voor dezen tijd, waren kostelijk van in houd en altijd raak. Onbedaarlijk is er gelachen om de „ouderwetsche" melodramatische liederen, want ook deze vonden in den zanger een waardig vertolker. En wij gelooven wel dat tenslotte niemand wegge gaan is zonder iets te hebben „meegenomen" van de zen avond en dat was wel dat opbeurende, verfris- schende gevoel, na een heerlijke*avond in het land van de humor, doorgebracht te hebben. Voor velen zal deze avond er een zijn geweest van zonneschijn, en dat was te bemerken aan het dave rend applaus na vele nummers en niet minder aan de ademlooze stilte, die er hecrschte tijdens de di verse voordrachten. Alles en allen werkten mee om dezen avond te doen slagen, zoo zelfs als geen dei* aanwezigen had verwacht. Toen aan het einde van den avond, het liep tegen twaalven, de voorzitter van V.V.O. de heer W. Kiste maker den dichter-zanger zijn welgemccn.lcn dank overbracht, onderstroepten de aanwezigen dezen dank nog met een dubbel hartelijk applaus .en het was een opgewekte, vroolijke „schare", d'e de „schouw burg" van Dirkshorn verliet, in de hoop op een spoedig weerzien. W i F R V r, F. V Bouwverbod aardappelen. Teneinde de gevaren, welke voor cultuur en han del verbonden zijn aan den verbouw van voor aard- appelwratziekte vatbare rassen, zooveel mogelijk te voorkomen, is met ingang van 1 Januari a.s. de ver bouw van aardappelen, onder welke benaming ook bekend, hehoorende tot de rassen Bravo, de Wet en Kampioen verboden. Collecte. De samenwerkende reclasseeringsinstellingen in ons land zullen binnenkort weer hun jaarlijksche reclasseeringsdag houden. Tot dit doel werd in deze gemeente vergunning verleend tot het houden van een collecte. Burgerlijke stand. Geboren: Adrianus Franciscus, zoon van C. A. van Eèkelen en F. M. Roozen; Overleden: P. Uuldriks, vr., 66 jr., echtgen. van G. Nieland. Zoodra het geschikte moment daarvoor is aangebro ken zullen we die idioten met hun eigen ontplof fingsmiddelen in de iucht laten vliegen. Nu heb je me te gehoorzamen, of... je weet wat jo anders te wachten staat, nietwaar?" Iiij hield liaar arm zoo stijf omvat, dat ze het had kunnen uitschreeuwen van pijn, doch zo bewoog zich niet en keek hem strak aan. „Eli bien, en op welke manier kan het me geluk ken? De Hertog zal me die documenten niet willen geven. Bovendien heb ik reeds afscheid van hem genomen." De herinnering aan dit oogonblik sneed als een mes door haar ziel; wondde haar ijdelheid, en wek te een woe§t gevoel van jaloezie bij haar op. „Je kunt dan opnieuw afscheid nemen", klonk het cynische antwoord. „Het is hoogst noodzakolijk dat je vanavond met hem dineert Dit wordt geregeld, nietwaar?" Een helroode blos verspreidde zich over haar roomkleurige wangen. Oh, Courtenay terug te zien... Niettegenstaande ze op de meest dramatische wijze gezworen had hem nimmer meer lastig te zullen vallen. Er voer een rilling van opwinding cn verlan gen door haar leden. „Misschien kan het gebeuren, daar het mijn plicht ls", zei ze langzaam en duidelijk verstaanbaar. Plotseling veranderde haar houding. Ze werd weer de handige, goed getrainde spionne die ze door haar opstandig, hartstochtelijk verlangen naar rijkdom geworden was. Hunya keek haar aan en er kwam een zinnelijke uitdrukking in zijn oogen. Welke eindelooze hoogten kon deze vrouw bereiken, indien ze niet laf was ge weest; en welk een verrukkelijke maitresse zou ze voor hem kunnen wezen als ze niet zoo knap was. „Luister nog even goed naar me", vervolgde hij, terwijl hij een kartonnen doosje uit zijn bureau te voorschijn haalde en het deksel er af nam. In de doos lagen keurige langwerpige pakjes. „Indien een weinigje van dit poeder in zijn wijn wordt gestrooid, zal de Hertog lang genoeg slapen om jou de kans te geven die je noodig hebt. Het zal goenerlei spo ren nalaten, behalve het feit, dat hij dronken was, I iets, wat eiken man kan overkomen. Geef hem ech ter niet méér, want dan zal hij te lang slapen en wordt er argwaan opgewekt." Natasha nam de doos in haar hand en er kwam een eigenaardige glins.tering in haar oogen. Oh, hoe dikwijls zouden deze poeders in de toekomst voor haar van nut kunnen wezen! Hunya drukte op een knopje op zijn bureau: daar na opende hij een tweede lade waaruit hij een pakje bankbiljetten voor den dag haalde, hetwelk hij haar toonde. Er kwam een bcgeerigo blik in de mooie oogen van Natasha. „Dat geld is voor jou wanneer je de bewuste for mule in je bezit kunt krijgen", zei hij, het bundeltje weer wegsluitend. „Ik begrijp het", klonk het sarcastisch, en hun sluwe oogen ontmoetten elkander. Op dat oogenblik kwam Hugo de kamer binnen. „Hugo, jij zorgt er zeker wel voor dat onze bekoor lijke Natasha alles krijgt wat ze met redelijkheid kan verlangen. En denk er vooral om, Natasha, slechts één poedertje." Hunya leunde in zijn stoel achterover en bracht, zooals zijn gewoonte was, zijn vingertoppen bij el kaar. De twee anderen verlieten het vertrek; zoodra de deur zich achter hen gesloten had, begonnen ze in een vreemde taal met elkaar te spreken. De Hertog van Ardayre zat in de mooie, oude bi bliotheek van hel stadshuis in St. James Square aan het bureau, waaraan vele van zijn voorvaderen had den gezeten. Het was vrijwel ondenkbaar zich een knapperen man te kunnen voorstellen. Hij deed aan een jongen Griekschen God denken met zijn fijn besneden, lich telijk door de zon gebronsd gelaat, de helblauwe oogen en het dikke, golvende haar. Hij bezat de ge stalte van een jongen, slanken athleet, cn zijn zelfbe wuste, eenigszins bevelende houding had hij van zijn voorouders, en mocht niet als een zekere pose beschouwd worden. Hij was druk bezig op gouvernemontspapier brie ven te schrijven. Het eenige nut wat hij eigenlijk van dat papier had, oordeelde hij, was dat het hem in staat had gesteld hiermede een spoedbericht-te ver zenden, waarhij hij tot zijn onbeschrijflijken spijt te kennen moest geven verplicht te wezen door staats- aangelegenheden in Londen te blijven en eerst laat in den avond naar de stad zou komen met zijn broer. Lord John, welke tegen dien tijd in Engeland arri veerde. Hij zat nu op zijn tweelingbroer te wachten, het eenige wezen, waarvan hij werkelijk onbaatzuchtig hield. Natuurlijk wist hij maar al te goed tot over zijn ooren verliefd te zijn op Natasha Boleska, maar tegelijk drong het in nuchtere, kalme oogcnblikken ten volle tot hem door dat deze verhouding hem geen goed kon doen. Het gedeelte van hem dat zoo volkomen juist door Dick Hammond als „de echte hertog" werd beschreven had hem er dan ook toe in staat gesteld voor goed met haar te breken. Hij ging nu trouwen met Anthea, het achternichtje wier vader niet lang geleden dat gedeelte van de landerijen van Ardayre had geërfd, hetwelk in het begin van de negentiende eeuw op zulk een dwaze, onredelijke wijze van den titel vervreemd werd. Niettegenstaande het vooruitzicht dat de familie dus haar volle rechten zou herkrijgen, was de jonge man op dien bewusten Juni-middag verre van pret tig gestemd. Het was allemaal goed en wel om plich ten te denken; dat viel niet te ontkennen, maar het was buitengewoon hinderlijk bij oogcnblikken hier mede rekening te moeten houden, terwijl elke ze nuw van zijn lichaam naar Natasha verlangde. Hoe zou hij het voor het verdere gedeelte van zijn leven met Anthea kunnen uithouden? Het viel niet te loochenen dat ze een zeer aardig meisje was, ze kon zelfs een schoonheid genoemd worden, maar ze bezat nu eenmaal geenerlei attractie voor hem. Een diepe zucht ontsnapte aan zijn lippen bij de ge dachte, dat hij weldra voor goed aan haar gebonden zou wezen, waar in de Dayres familie nu eenmaal nimmer een echtscheiding was voorgekomen. Gelukkig behoefde er evenwel geenerlei comedie- spel tusschen hen te bestaan. Zoodra het tot hem was doorgedrongen, dat een huwelijk met haar de beste oplossing was, had hij kalm tegen haar ge zegd: „Ik geloof werkelijk dat het nog niet zoo on verstandig zou wezen als we met elkander trouwden, Anthea. Wat zeg je er van? Ik vind je heel aardig en we kunnen best met elkaar overweg." En het jonge meisje had hierop geantwoord: „Het idee is nog zoo kwaad niet. Ik heb er al geruimen tijd over zitten piekeren op welke manier ik het best verschillende menschen kan helpen. Het is in orde." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18