Een avondje op visite.... Raad Heer-Hugowaard. Nieuw incident aan de Mongoolsch— Mandsjoerijsche grens. Kortstondig huwelijksgeluk. VIER DAMES ERNSTIG GEWOND. RADIO Zonderlinge historie van 2 Amsterdamsche familie's. Een alles behalve vrien delijke ontvangst. Donderdagavond speelde zich in de IJsselslraat in AmsterdamZuid een eigenaardig geval af, waarbij politie en brandweer een rol speelden. Een dame en heer waren bij vrienden uitpenoodigd om gezellig den avond te passeeren. Toen zij per auto voor het „bevriende" perceel arriveerden, was de étage verlicht, doch op hun bellen kregen zij geen gehoor. Nogmaals en nogmaals werd geprobeerd de aandacht van de bewoners te trekken, die toch, ge zien het brandende licht en de uitnoodiging thuis moesten zijn. Tenslotte wisten de bezoekers het huis binnen te komen, doch toen stuitten zij op een afgesloten flat- deur. Hier herhaalden zij hun pogingen, evenwel met hetzelfde geringe resultaat. De deur was en bleef her metisch gesloten. Geen vriendelijk welkom wachtte den bezoekers, die zich al verheugd hadden op een gezellig avondje. Wel klonk dreigend het geblaf van een hond. Verder liet zich geen geluid hooren. Na lang overleg besloot het echtpaar naar de auto terug te keeren en hulp te zoeken op het politiebureau in •de Pieter Aertzstraat. Er moest iets niet in orde zijn. Visioenen van gasverstikking, moord en doodslag, kwamen op bij de teleurgestelde visite Op het bureau werd de situatie door mijnheer uiteengezet, De wachtcommandant fronste zijn wenkbrauwen, dacht stevig na en vond het geval ook vreemd. Een agent en een rechercheur werden naar de woning gedirigeerd, om te onderzoeken wat er van het iet wat fantastisch aandoende verhaal waar was. En in derdaad het klopte in alle onderdeelen. De deur bleef gesloten, het licht brandde en de hond blafte. De politie besloot toen, daar zij niet ln het bezit is van inbrekerswerktuigen, de brandweer te hulp te roepen, die hier in Amsterdam als manusje van alles op eventualiteiten is voorbereid Binnen enkele oogenblikken stond een brandweerwagen met vol ledige bezetting voor de deur. De buurt had er in- tusschen lucht van gekregen, dat er wat bijzonders aan de hand was en nieuwsgierigen stroomden van alle kanten toe. Na een kort overleg gaf de bevelvoerder order om met een koevoet de deur open te breken. Het was een spannend moment, doch de ontknooping was wat minder sensationeel, maar daarom niet minder verrassend. Juist op het moment dat het breekijzer tusschen den plint werd gezet, opende zich de deur en de heer des huizes kwam met een zeer laconiek gezicht te voorschijn met de vraag, wat er wel aan de hand was. Tableau! Brandweer, politie en bezoekers vormden één groot vraagteeken. Het geval werd uit gelegd en de bewoners gaf een korte, maar aan duidelijkheid niets te wenschen over latende verklaring. Wijzende op zijn visite riep hij uit: „Die menschen, daar wil ik niets meer mee te maken hebben! Ik hoorde ze wel bellen, maar ik heb ze stil hun gang laten gaan en niet .opengedaan. En. vertrekken jullie nou allemaal maar zoo gauw mogelijk!" De gezichten van brandwachts, politie en van het teleurgestelde echtpaar waren weinig vriende lijk. Voorloopig hebben de buurtgenooten nu wel stof tot praten Mongoolsche soldaten met beschoten. mitrailleurs Moskou. Uit Oelan-Bator, de hoofdstad van Bui- ten-Mongolie, wordt gemeld, dat een nieuw incident heeft plaats gehad aan de grens tusschen Mongolië cn Mandsjoekwo. Op 18 December, aldus luiden deze berichten, ver scheen in de nabijheid van de Mongoolsche grens post Boeloen-Dersoen ten zuidwesten van het meer Boeir-Nor een vrachtauto, waarop zich ongeveer 20 Japansche soldaten bevonden. Nadat de Mongoolsche grenswacht hun door teekenen had duidelijk gemaakt «lat zij zich op Mongoolsch grondgebied bevonden, keerden zij om. Donderdagmorgen echter, te negen uur, hielden hij dezelfde post tien auto's stil. In een daarvan be vonden zich twee Japansche en een Wit-Russisch officier, terwijl iedere auto bezet was door 25 gewa pende soldaten, die over 5 mitrailleurs beschikten. De soldaten omsingelden de post en openden zonder eenige voorafgaande waarschuwing een mitrailleur- vuur op de Mongoolsche soldaten. De commandant van de post, die de opdracht had, elk incident te ver mijden, gaf bevel, terug te trekken. Niettemin duur de, aldus wordt gemeld, het vuur der aanvallers, voort, met het gevolg, dat verscheidene Mongolen werden gedood of gewond.. Te Oelan-Bator is door dit nieuwe grensincident groote verontwaardiging gewekt. Toen de bruidegom van het stadhuis kwam, werd hij gearresteerd, verdacht van een overval met roof. Dinsdagavond werd de landbouwer M. V. aan den Kwakscheweg te Oud-Beyerland uit den slaap ge wekt door luid geklop op de ruiten. Op zijn vraag, wie er was, kreeg hij ten antwoord, dat hij f 500 moest geven, of anders gedood zou worden. V. antwoordde: Dan moet je verder komen, maar ik heb geen 500 gulden. Je kunt 50 gulden krijgen, als je mijn vrouw cn kinderen met rust laat. Hierop kreeg hij ten antwoord: Je moet het geld maar door het raam gooien. We zijn met vijf man en het moet cr binnen 5 minuten zijn. Hierop heeft V. f 50 aan bankpapier door het raam geschoven, waarop de buitenstaande persoon ver trok met de woorden: Als je naar de politie gaat, ga je er binnen drie dagen aan. 's Morgens deed de landbouwer aangifte bij de po litie. Deze kreeg na onderzoek vermoeden tegen den 23-jarigcn J. L., die juist dien dag te Rotterdam in het. huwelijk zou treden. De politie begaf zich naar Rotterdam en wachtte daar de terugkomst van het bruidspaar af bij de woning van.de bruid. Daar werd L. gearresteerd en overgebracht naar het politiebu reau, waar hij bekende het feit te hebben gepleegd. Hierop is hij voor den burgemeester van Oud-Beyer land geleid. Donderdagmorgen zou hij op transport gesteld worden naar Dordrecht. Bij een botsing tusschen twee auto's. Een der wagens over den kop geslagen. Op den Nieuwen Rijksweg tusschen Delft en Rijs wijk is een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij vier da mes ernstig werden gewond. Twee auto's op weg naar Rotterdam, kwamen bij het passeeren in aanraking met elkaar, waardoor een der wagens aan den kant van den weg werd gewor pen en daardoor werd vernield. Van de vier inzittenden werden de dames, mevr. Kuiper en mevr. de Man, beiden uit Rotterdam, ern stig gewond. Een van hen bekwam een wervelfrac tuur, terwijl de andere een kaakfractuur bekwam. Van de vier inzittenden van den anderen auto wer den eveneens twee dames gewond. Een van hen liep een ernstige schedelfractuur op en de andere bekwam verschillende snijwonden en brak een pols. Dr. A. H. Ph. Augustijn uit Delft, bijgestaan door de Delftsche en Rijswijksche politie, verleende de eer ste hulp. Twee slachtoffers werden naar het zieken huis aan het Westeinde te 's Gravenhage overge bracht en twee naar het gasthuis te Delft. De toestand van de dame, die een wervel fractuur bekwam, is zorgwekkend. De overige vier personen werden niet ernstig ge wond. Donderdag 19 December, 's namiddags half drie, kwam de Raad dezer gemeente ter vergadering bij een. De Voorzitter, burgemeester Sutman Meijer, opende de vergadering met een woord van welkom. Vervol gens werden de notulen der vorige vergadering, be houdens een opmerking van den heer S. Dekkers, goedgekeurd. I. Ingekomen stukken. Bezwaarschrift van de wed. J. Borst om ontheffing van schoolgeld. Het voorstel van B. en W. ontheffing te verleenen tot een bedrag van f 1.wordt goedge keurd. Bezwaarschrift van A. Plak te Harenkarspel tegen zijn aanslag in het schoolgeld. Aangezien gebleken is dat te weinig kinderaftrek heeft plaats gehad, wordt het voorstel van B. en W. om ontheffing te verleenen tot een bedrag van f 1.40, goedgekeurd. Bezwaarschrift van A. Kater, tegen zijn aanslag in het schoolgeld. De aangevoerde motiveering is geble ken onjuist te zijn, wel heeft te weinig kinderaftrek plaats gehad, zoodat het voorstel van B. en W. ont heffing te verleenen tot een bedrag van fl.30, wordt goedgekeurd. IL Mededelingen. a. Ged. Staten hebben op 27 November goedgekeurd de raadsbesluiten tot verhuur van: le. een perceel tuingrond aan G. Boekestein; 2e. een perceel bouw grond" aan P. de Groot; 3e. het grasgewas op den berm van den toegangsweg naar het station Noord- scharwoude aan A. Pancras. Voor kennisgeving aangenomen. b. Mededeeling inzake de totale kosten van de rioleeringswerken langs den Middenweg tusschen het Gemeentehuis en het perceel Scholten. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Dekkers, dat het hem is opgevallen dat op de rekening de zegels der ongevallenverzekering en 't loon van Korver niet vermeld zijn. Verder wijst spr. er op, dat de totale kosten volgens bestek-voorwaarden f722.29 waren, daarbij geteld 't niet vermelde loon van Korver f 25, is tezamen f747.29, terwijl de laagste inschrijver op f723.stond, dit een schade van pl.m. f24.voor de gemeente is. Daarbij het risico zooals b.v. het plaat sen van een kapotte zinkput, welke waarschijnlijk door een aannemer niet geplaatst had mogen worden. Ik ben blij, vervolgt spr., dat B. en W. door de fei ten in het ongelijk zijn gesteld en de Middenstand ge zuiverd is van de blaam die B. en W. den Midden stand heeft aangedaan door te zeggen dat de aan- neemsom niet zoover boven de begrooting mocht gaan. B. en W. doen betei de begrooting zelf te controleeren. Dat de post arbeidsloon f80.— plus f32.— is f112.—, te laag was, kon een leek wel constateeren. Het is dan ook gebleken dat deze post f225.heeft gekost Ik hoop van harte, aldus spr., dat het College voortaan niet zoo lichtvaardig over gaat om werk in eigen be heer uit te voeren, daar de plaatselijke vakpatroons ook voor zware lasten en de noodige sociale wetten zitten. Verder wil spreker hiervan niets meer zeggen, doch wil er op wijzen, dat zooals is gebleken, de mid denstand niet gepasseerd behoeft te worden. Voorzitter wil Dekkers antwoorden, dat inderdaad gebleken is, dat de kosten hooger zijn dan de raming. Doch of hier nu een verwijt aan B. en W. op z'n plaats is, betwijfelt spr. De gemeenteopzichter, de heer Groot heeft de begrooting gemaakt, en het spijt voorz. zeer dat gebleken is, dat Groot niet volkomen met dit grondwerk op de hoogte schijnt te zijn. Er blijft B. en W. echter niets anders over, zegt voorz., om zich achter de begrooting te verschuilen. De heer Poland neemt het ook voor den Midden stand op en dringt er bij B. en W. op aan, wat meer vertrouwen in de ambachtsmenschen te hebben. De heer Kooij: Dekkers heeft gezegd dat Korver hier aan gewerkt heeft, doch dat is slechts 1 dag ge weest en verder niet meer. De heer Dekkers: Dan is de heer Kooij toch abuis. De heer Kooij: De heer Dekkers is abuis. Nee, zegt Dekkers, Kooij is abuis. Do Voorzitter hamert. De heer Kooij zegt, nadat hij 't woord gekregen heeft: laat Dekkers dan aantoonen, wanneer en hoe lang Korver is werkzaam geweest. De heer Dekkers zegt geen opzichter te zijn en 't zijn taak niet is om dit te controleeren, doch meerma len heeft hij Korver aan het werk gezien. Voorzitter wil opmerken, dat ook hij heeft opge merkt, dat de invaliditeitsverzekering er niet op staat aangegeven, en gelooft dat B. en W. goed zui len doen dit stuk nog eens naar den gemeenteopzich ter te sturen. Den heer Krom valt het tegen, dat B. en W. zoo worden aangevallen. Als de laagste inschrijver vol gens den opzichter f 100 te hoog is, kan de Midden stand ons dit toch niet wijten. Voorzitter verzoekt hier verder niet op in te gaan. Wij hebben allemaal nu wel gezegd, wat wij op het hart hadden. De heer Poland hoopt niet dat het als een verwijt zal worden opgenomen. HL Begrootingswijzlglng. Naar aanleiding van enkele formeele opmerkingen van Ged. Staten, stellen B. en W. voor aan deze op merking gevolg te geven en de begrootingswijziging opnieuw vast te stellen, hetgeen wordi goedgekeurd. IV. Presentiegelden Commissievergade ringen van den Raad. Naar aanleiding van opmerking 2 op de begroo- tingswijziging, vermeld in het vorige agendapunt en uit overweging, dat de indertijd vastgestelde rege ling der presentiegelden voor commissievergaderin gen in strijd is met wettelijke voorschriften, stellen B. en W. voor, te hesluiten om aan Ged. Staten te verzoeken, voor alle raadscom missiën een presentie geld vast stellen van f 2.50 per vergadering. Goedgekeurd. V. Gemeenterekening, dienst 1934. In verband met het opnieuw vaststellen van de begrootingswijziging I, dienst 1934, wordt de reke ning over dit dienstjaar eveneens voorloopig vast gesteld. VI. Kasgeldleening. Ter voorziening in de behoefte van kasmiddelen voor het jaar 1Ü3Ü, stellen B. en W. voor hun college te machtigen, tot het aangaan van een of meer kas- geldleeningen, tot een gezamenlijk bedrag van ten noogste f 25.000. Goedgekeurd. VIL Geldleeningen. B. en W. stellen voor per 31 December 1935 de 5 geldleeningen pro resto groot respectievelijk f 23.800 en f 18.500, aangegaan bij het Weduwen- en Weezen- fonds voor Europeesche Militairen beneden den rang van Officier, bij de Koloniale troepen, geheel af te lossen en bij dezelfde instelling een nieuwe geldlee- ning aan te gaan,, groot f47.500, tegen een koers van 99.2 en een rente van 434 Hetgeen goed gevonden werd. VUL Onbewoonbaarverklaring. Onder overlegging van het rapport van den Inspec teur van de Volksgezondheid wordt door B. en W. voorgesteld de woning Tolweg E 41, toebehoorende aan P. van Leijen, onbewoonbaar te verklaren. Nadat hieromtrent nog eenige inlichtingen zijn verstrekt, wordt het voorstel aangenomen. IX. Begrafenisrechten. Naar aanleiding van enkele formeele opmerkingen van den voorzitter van Ged. Staten, stellen B. en W. voor onder intrekking van de raadsbesluiten van 13 November 1935 over te gaan tot het opnieuw vast stellen van de verordeningen op de heffing en op de invordering van beg&fenisrechten. Goedgekeurd. X. Gemeente-eigendommen. B. en W. stellen voor het sportterrein te verhuren aan de voetbalvereeniging „S.V.W.", alhier, voor twee jaar tegen een huurprijs van f 100 per jaar. In verband hiermede licht Voorzitter nog toe, dat dit voor het terrein f52, voor grasgewas f23, voor kleedgelegenheid f25 is Voorts is bepaali dat S.V.W. op Zaterdagmiddag en 's Zondags over het terrein mag beschikken, uitgezonderd ten hoogste 20 Zater dagen en 15 Zondagen, die vrij gebleven zijn. XL Ambtswoning van den Burgemeester Voorstel tot het verleenen van een crediet van ten hoogste f225 aan B. en W. voor den aanleg van den tuin bij de ambtswoning van den Burgemeester. Aangezien de stemmen over dit voorstel in de vo rige vergadering hebben gestaakt, wordt ingevolge art. 58 der Gemeentewet dit onderwerp wederom aan de orde gesteld. De heer Tromp, die de vorige vergadering niet aan wezig was, had zich wel eenigszins over liet voorstel verwonderd. Spr. meent, dat wie het Huis huurt, ook wel iets aan den tuin kan doen. Er was toch beslo ten dat de Burgemeesterswoning de gemeente geen geld zou kosten. Spr. meent, dat het eindcijfer te hoog zal worden en dat de 15 van 't salaris van den Burgemeester niet de rente is van de eindsom, met de f225 er bij. Is dit echter wel hei geval, dan is spr. er niet te-gen, doch in 't eerste geval kan spr. er zijn stem niet aan geven. Spr. stelt tevens voor het crediet f 100 te verlagen. De heer v. Elten vraagt, of de leverantie door een ingezetene geschiedt. Voorzitter zegt, dat het beraamde plan niet uit de gemeente is. Verder zegt Voorzitter, dat het hem niet uitmaakt of er een tuin komt of niet. De raad heeft echter besloten dat de huizen van 't uitbreidingsplan een siertuintje moeten hebben, 't moet daar zoo aantrekkelijk mogelijk gemaakt worden. De Burgemeesterswoning kan men ook zien als een stuk van 't uitbreidingsplan, daar deze eigenlijk de sleutel ervan is. Van dit punt bekeken hoort hier een tuin. Mij persoonlijk maakt 't niet uit, als het voorstel wordt afgestemd komt er waarschijnlijk niets of iets b.v., voegt Voorz. er lachend aan toe, gras met lammetjes. Misschien kan de prijs ook wel minder, 't is op 't oogenblik in handen van Gemeentewerken. De heer Dekkers zegt de vorige keer te-gen het voorstel gestemd te hebben en blijft erbij, voor de tuinen in 't uitbreidingsplan moeten de huurders ook zorgen. Spr. stelt voor uitspraak te deen of de gemeente of wel de Burgemeester voor den tuin moet zorgen en daarna kunnen we verder zien. De heer Poland vindt dat de Burgemeester rente vand en tuin moet betalen. Spr. zegt dat t spreekwoord: wie mooi wil gaan moet pijn uit staan, ook hier van pas komt. Onze 'gemeente staat op den rand om tot de noodlijdenden te behooren. Verder wijst sor. erop drt een tuinier uit den mid denstand de tuin voor 50 pet. minder wil aanleg gen. Voorz. stelt den wethouder voor dit voorstel te verdagen tot een volgende vergadering, waar mede deze discussie was geëindigd. Bij de rondvraag werden door den heer Comman deur vragen gesteld betreffende de werkverschaf fing en de werkloozenzorg, welke vragen door voor zatter werden toegelicht. Hierna sluiting. Vingers verstijfden, voeten gezwollen door rheumatiek. Nu weer geheel ln orde. Een beetje rheumatische pijn hier of daar kennen wij allen, maar laat rheumatiek U eens werkelijk in zijn greep hebben, dan eerst weet gij hoe ontzet tend deze pijnen kunnen zijn. Laat het niet zoover komen. Lees eens onderstaande brief: „Ik leed aan rheumatische pijn in mijn handen, voeten en knieën. Langzamerhand werden deze pijnen erger, tenslotte moest ik een stok gebruiken om mij voort te bewegen. Mijn voeten waren zoo gezwollen, dat ik mijn schoenen enkele maten te groot moest koopen. 's Morgens waren mijn vingers als verstijfd. Inwendige, noch uitwendige medicijnen brachten mij verlichting. Toen probeerde ik Kruschen Salts. Na één flacon was er reeds merkbare verbetering, na de tweede waren mijn rheumatische pijnen totaal verdwenen en sindsdien zijn zij niet meer teruggeko men. Ik kan U verzekeren, dat mijn vrouw en mij geen moeite te veel is om Kruschen Salts aan te be velen." R. G. S. Rheumatische pijnen, jicht en ischias vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit urinezuur is één der afvalstoffen, die bij de stof wisseling ontstaan. Wanneer de inwendige organen niet goed functionneeren. hoopen deze afvalstoffen zich op en zal 't urinezuur uiterst pijnlijke rheuma tische zwellingen in gewrichten en spieren veroorza ken. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is sa mengesteld, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger werking. De afvalstoffen worden hier door langs de natuurlijke kanalen zacht en volkomen uit het lichaam verwijderd, het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen verdwijnen. Bovendien wordt de geheele gezondheidstoestand verbeterd. Hoofdpijn, indigestie, lusteloosheid enz. verdwijnen volkomen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maatschappij Am sterdam, voorkomt. ZONDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gezongen Mis; 10.45 Gramofoonplaten; 12.15 Orkestconcert en lezingen; 3.00 Relais KRO-PHOHI-programma: 4.00 Gramo- foonmuziek; 4.30 Ziekenhalfuur; 5.00 Koorconcert: mmv.s olist; 5.30 Ned. Herv. Kerkdienst; 7.00 Koorconcert mmv. solist; 7.45 Berichten en causerie; 8.15 Orkestconcert en solist; (Om 9.00 Voordracht); 10.05 Zang en piano; 10.15 Gramofoonmuziek (Om 10.30 Berichten); 10.40—11.00 Epiloog. HILVERSUM (301 W.) 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 8.55. Orgelspel; 9.00 Sport. Causerie; 9.30 Orgelspel; 9.45 Causerie; 10.00 Zondagsschool; 10.30 Vrijz. Herv. Kerkdienst; 12.00 Filmpraatje; 12.30 De Octophonikers; 1.30 Gramofoonmuziek; 2.00 Boekbespreking; 2.30 Operaconcert mmv. so listen, koor en orkest; 4.10 Pianorecital; 4.30 Kerst liederen; 4.50 Sport; 5.00 VRA-Orkest; 5.30 Sport en gramofoonmuziek; 6.00 Vervolg concert; 6.30 Radiotooneel; 7.00 De Flierefluiters en solisten; 8.00 Berichten: 8.15 Revue-programma; 9.45 Radio journaal; 10,00 Omroeporkest en solist; 10.30 Kovacs Lajos en solisten; 11.00 Berichten; Gramofoonmu ziek; 11.1512.00 AVRO-Declbels. DROITWICH (1500 M.) 12.50 Vioolrecital; 1.20 E. Plni's tango-orkest; 2.05 BBC-Northern-Ireland-orkest; 3.05 Gramofoonmu ziek; 3.35 Het Hebden-Bridgeorkest; 4.20 Het Serge Krish septet; 4 50 Kinderkerkdienst; 5.20 Radiotoo neel; 5.50 Strijkkwartet en bariton; 6.05 Voordracht 7.15 Zang en plano; 8.20 Kerkdienst; 9.05 Liefda- digheidsoproep; Berichten; 9.20 Sted. Orkest Bour- nemouth en solist; 10.20 Het Bridgewater-kwintet en zang; 11.05 Epiloog. RADTO PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten: 11.20 Orkestconcert; 12.20 Orgelconcert; 1.20 Orkestconcert; 2.35 zang en mandolineconcert; 5.20 Orkestconcert; 7.20 en 8.20 Zang; 9.05 Het Nationaal orkest mmv. koor en so listen; 11.05 Dansmuziek; 11.35—12.35 Pop. concert. KEULEN (456 M.) 5.20 Havenconcert; 7.50 Trio-concert; 10.10 Het Om roepkoor; 10.50 Omroepkwartet; 11.20 Omroepklein- orkest; 3.20 Omroeporkest, -koor en solisten; 7.20 Kerstconcert mmv. koren en orkest: 8.20 Uit Stutt- gart. Omroeporkest,- koren en solisten; 9.5011.20 Populair concert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 9.20 en 10.20 Gramofoonplaten; 11.20 Salon orkest; 12.20 Omroeporkest; 1.30 Gramofoonplaten; 3.50 Koorconcert; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Pianoduet ten; 6.50 Zang; 7.20 Gramofoonpl; 8.20 Operacon cert, hierna tot 12.20 Gramofoonmuziek.' 484 M.: 9.20 Gramofoonplaten; 10.20 Salonqrkest; 11.20 en 12.50 Gramofoonpl; 1.30 Omroeporkest; 2.20 Gramofoonpl; 2.50 Vocaal concert; 3.20 Orkestcon cert; 5.35 Omroeporkest en solist; 6.20 Salonorkest; 7.35 Zang; 8.20 Koor- en orkestcöncert 10.30—12.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 6.50 „Weihnachtoratorium" van Bach; 8.20 Gevari eerd concert; 9.20 Berichten; 9.50 Solistenconcert; 10.05 Weerbericht; 10.20—12.15 Dansmuziek. MAANDAG 23 DECEMBER. HILVERSUM (1875 M.) NCRV.uitzending. 8.00 Schriftlezing;. 8.15—9.30 Gramofoonpl; 10.30 Morgendienst: 11.00 Chr. lec tuur; 11.30 Gramofoonpl: 12.30 Orgelconcert; 2.00 Gramofoonpl; 2.35—3.15" Causerie; 3.30 Knipcursus; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Kinderuur; 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgesaan; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage: 7.30 Vragenuurtje: 8.00 Berichten: 8.05 Bach's „Weih- nachtsoratorium", mmv. solisten, koor en orkest (m 9.30: Declamatie); 10.20 Berichten; 10.2511.30 Gramofoonplaten. HILVERSUM (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonpl; 10.00 VPRO-Morgen wij ding; 10.15 Voordracht en gramofoonpl: 11.20 De Zonne kloppers; 12.00 Orvitropia; 12.45 Gramofoonpl; 1.00 1.45 Ds Flierefluiters en zang: 2.00 Viool en piano 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Orgelspel; 3.50 Zang en piano; 4.00 Gramofoonpl; 4.30 Kinderuurtje; 5.00 Gramofoonpl; 5.30 E. Walis' orkest; 6.10 Muzikale causerie, mmv. piano; 7.00 Fotopraatje"; 7.20 Fluit en plano; 7.45 PTT-kwartiertje; 8.00 Berichten; 8.10 Koorconcert mmv. orkest en solisten; 9.15 Voordracht; 9.30 Orgelspel; 10.00 Berichten; 10.05 „Fantasia"; 11.00—12.0 De Bohemians DROITWICH (1500 M.) 11.20 Morgenwijding; 12.05 Het Schotsche Studio orkest; 1.05 Gramofoonpl; 1.50 Orgelconcert; 2.20 Reportage; 2.05 Gramofoonplaten*. 3.20 Jack Wil- son's Versatile Five, en zang; 4.20 Viool en piano; 4.50 Orkestconcert; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berich ten; 6.50 Het Grinke-Trlo; 7.10 Lezingen; 7.50 Fred Hartley's Novelty-kwintet en zang; 8.20 Radiotoo neel; 9.20 BBC-Orkest mmv. koor en. solist; 9.50 Berichten; 10.20 Sopraan en strijkkwartet; 11.35— 12.20 Het Casani-Club-orkest. RADIO PARIJS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gramofoonplaten; 4.20 Orkestconcert; 5.50 ld.; 8.20 Zang; 9,05 Blaaskwintet en solisten; 11,05 Dans muziek; 11.3512.35 Orkestconcert. KEULEN (456 M.) 5.50 Concert; 11.20 Symohonie-orkest en vocaal kwartet; 1.35 Schrammelmuziek; 3.30 Viool en pia no; 4.20 Orkestconcert; 6.20 Omrcepkwintet; 8.05 Pianorecital, 8.20 Radiotooneel met muziek; 9.40 Radio-strijkkwartet en zang; 10.20—11.20 Concert. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gramofoonpl: 12.50 Omroeporkest; I.502.20, en 5.20 Gramofoonmuziek; 6.35 Salon orkest; 7,35 Gramofoonmuziek; 8,20 Omroeporkest 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gr. pl.; 1250 Salonorkest: 1,502.20 Gramofoonplaten; 520 Het Constantin-orkest; 6 20 Zang; 6.50 Cello en piano; 8.20 Gramofoonpl.; 8.50 Horatlus-herdenking 9.30 Blaasconcert; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7,30 Opera-uitzending: 9,20 Berichten; 9.50 Het Ristenpart-kamerorkest; 10.05 Weerbericht; 10.20— II.20 Populair concert.

Schager Courant | 1935 | | pagina 22