Coip. Boerenleenbank Spaar- en loopende Rekeningboekjes Uit onze omgeving. Advertentiën. Felle brand in Zuid-Limburg Twee auto s in het water Marktberichten. J. H. KLAUWERS OVERLEDEN. DEN HELDER Na het overlijden van Burgemeester Driessen. Het stoffelijk overschot naar het Raadhuis overgebracht Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is in allen een voud het stoffelijk overschot van Burgemeester Driessen naar het Raadhuis overgebracht, van waar uit, zooals wij meldden, Dinsdag a.s. te 12.30 uur de ter-aardebestelling zal plaats vinden. Op het oogenblik is het lijk geplaatst in de werk kamer van den overledene. Dit vertrek is als char- pelle ardente ingericht. Het défilé. Heden vanaf 2 uur, zal het stoffelijk overschot zijn opgebaard voor den ingang van de Raadszaal. De twee Gemeente-bodes zullen zich gedurende het défilé, waartoe dan de gelegenheid wordt geboden, ter weerszijden van de baar opstellen. Tijdens het brengen van een laatsten groet zal, zoo mogelijk, de gelegenheid worden gegeven, het gelaat van den Burgemeester te aanschouwen. Bijzonderheden der begrafenis. Voor de begrafenis, die morgen plaats vindt, zijn alle voorbereidingen reeds getroffen. De leiding be rust in handen van den Commissaris van Politie, den heer A. J. van den Hoeven. Vóór en tijdens de plechtigheid zal het kerkhof voor het publiek gesloten zijn. De begrafenis geschiedt van Gemeentewege en op kosten daarvan, zulks op grond van de groote ver diensten van den overleden Burgemeester jegens de stad Den Helder, WIERINGERMEER Vergadering Handeldrijvende en In- dustrieele Middenstandsvereeniging. Vrijdagavond kwam de W.-meersche Middenstands vereeniging in Hotel Smit te Middenmeer, onder leiding van haar Voorzitter, den heer A. C. van leveren, in vergadering bijeen. Na een hartelijk welkomstwoord te hebben toe geroepen aan de vele opgekomenen, heet de voorz. in 't bijzonder welkom Dr. Dossaart van Dussel- dorp, lid der contact-commissie voor de Wieringer- meer. Na afhandeling der gewone plichtplegingen volgt bestuursverkiezing, wegens bedanken van den heer P. Kistemaker te Wieringerwerf. Na gehou den stemming werd in deze vacature benoemd de heer J. v. d. Kooij te Slootdorp. Onder aanwezigheid van Dr. Dossaart werden daarna enkele interne huishoudelijke zaken be sproken. Nog een slachtoffer van het gladde wegdek. Zaterdagmorgen kwamen een luxe auto vanuit Medemblik in de onmiddellijke nabijheid van Garage Klare, door de ijzelvorming op den weg, in de bermsloot terecht. Met behulp van een auto bus werd de wagen verlost. Voetbal. Wegens terreinmoeilijkheden werd de voor Zon dag j.1. vastgestelde wdestrijd der Flevo's uitge steld. WINKEL Tot Heemraad van het Heemraadschap der Strijk- mo.ens van de Niedorperkogge is herkozen de heer S. Over te Alkmaar en is ter voorziening in de va cature wegens overlijden van den heer P .Strijker, benoemd de heer Jn. Nobel te Winkel. CALLANT SOOG Was men in de vóór-oorlogsjaren blij, 's zomers hier een vreemdeling te zien, nu blijkt, dat ons dorp dermate aantrekkelijk is, dat een familie in één der eigen huisjes hun Kerst-vacantie komen dóór- brengen. Zal het navolging vinden? Laat ons hopen op een witte Kerst, want vooral dan levert Callantsoog een schoon wintergezicht op. Het Kerstfeest der Ned. Herv. Kerk zal Dinsdap avond plaats vindon onder leiding van Ds. v. Wi- chen. Er zal gezongen worden door kinderen der ca techisatie, die aan het einde van het feest een ge schenk zullen ontvangen. Evenals andere jaren stelt ook nu weer de V.V.V. Kerstboomen beschikbaar voor haar leden. KO E GR A S JULIANADORP. Gladde wegen. Tengevolge van do in de morgenuren plotseling op gekomen gladheid der wegen, werd een groot gedeel te van het gewone verkeer enz. ernstig gestagneerd, terwijl ook enkele autoongelukken plaats hadden. Op dc binnenwegen bleef dit tot een glijpartijtje beperkt, doch anders was dit op den druk bereden Rijksweg. Een C-tax auto maakte een paar slagen in de rondte en bleef tenslotte liggen. De verschrikte pas sagiers, die naar den Haag moesten, zetten per an dere gelegenheid hun reis voort, daar zij niet meer wilden instappen. Een andere luxe auto had door 'n val zijn kap en deur verloren, doch bleef overigens intact, zoodat de eigenaar toch zijn reis voortzette. Aan de Kolk sluis bij 't Zand en bij de spoorwegover gang Koegras, was het een opstopping van allerlei zware voertuigen, die niet bij de hellingen konden opkomen. Toen te ongeveer 9 uur de zandstrooier van den Rijkswaterstaat kwam, werd het euvel groo- tendeels opgeheven, ook de zon hielp wat mee, zoo dat om een uur of tien het grootste leed voorbij was. Ook de postauto was in den vroegen morgen aan de Kolksluis blijven steken, zoodat Zaterdagmorgen alhier de post om 10 uur ontvangen en verzonden kon worden. W 1 E R I N G E Gladde wegen. Onze toch al door de sneeuw zoo glibberige wegen, geleken j.1. Zaterdag een ijsbaan gelijk. Tallooze luxe auto's, vrachtauto's en autobussen, moesten het tegen de natuurelementen afleggen en moesten hunne reis onderbreken, doordat ze van den weg af raakten en meestal in de greppels bleven steken. Vooral die autobussen, welke met tot op alle plaatr sen bezette vacantiegangers van hier over den Af sluitdijk naar de Noordelijke en Oostelijke provinciën trokken, hadden veel stagnatie. Enkele wagens kon den op eigen kracht weer op den weg komen, doch vele konden na veel moeite eerst weer hun reis ver volgen. Dat vele passagiers angstige oogenblikken hebben doorstaan, laat zich denken. Een vrachtauto van Z. v. d. Zee, met vleeschwaren op weg van Har- lingen naar Haarlem, geraakte in den nabijheid van Den Oever over den kop van den betonweg af. De in houd is overgeladen op een auto van den vrachtrijder K. alhier, en is zoo naar haar bestemming gebracht. Ernstige gevolgen hebben al deze ongelukken ge lukkig niet gehad. Te Amsterdam is, 62 jaar oud, overleden de heer J. A. Klauwers, inspecteur van den Veeartsenijkun de gen Dienst en de Volksgezondheid. In deze kwaliteit en ook als adviseerend bestuurs lid van de vereeniging voor tuberculose-bestrijding in Noord-Holland, was de heer Klauwers ook in deze om geving geen onbekende. V/IE RING EN. i l'ik t Kerkconcert. Volle kerk. schitterende zang. Zondagavond jl. had alhier in de Ned. Herv. Kerk een kerkconcert plaats van de Gemengde Zangver- eeniging „Zang en Vriendschap", Directeur de heer Jb. I. Hovenier, waaraan welwillende medewerking werd verleend door mej. T. Eruul, sopraan, den heer C. Poel, begeleiding en den heer Jb. I. Hovenier, orgel en zang. Nadat eerst alle leden gezamenlijk de kerk had den betreden en hunne plaatsen innamen, sprak de voorzitter, de heer J. de Haan. voor een volle kerk zijn openingswoord. Spr. heet allen bijzonder welkom en is verheugd de kerk geheel gevuld te zien. Dan heet spr. 'bijzonder welkom burgemeester en me vrouw, welke zich steeds voor de zangvereeniging geinteresseerd hebben. Den directeur, den heer Ho venier, welke nu al 6 jaar alle lief en leed met de vereeniging gedeeld heeft, wordt ook bijzonder wel kom geheeten. Spr. brengt dank aan den heer C. Poel voor diens toegezegde medewerking en aan de kerkvoogden voor het zoo bereidwil'ig afstaan der kerk. Als bijzonderheid noemt voorzitter nog dat heden avond alle leden der familie Geuzebroek zouden me dewerken. door ziekte der klemste kon deze echter niet, maar dan zijn er toch nog 5; 'n muzikaal ge zin. Met deze woorden en noe een opwekking tot toetreding der vereeniging of tot het kinderkoor, verklaarde snreker het concert voor geopend. We laten hier even de nummers volgen: No. 1. Herfstfantasie van C. Irnmig Jr., door orgel; 2a. Liederen leeft, van W. F Kools, door het geheele koor, 2b. Morgen van Ferd. J. Roeske. door het ge heel koor: 3a. Ave Maria, van Percy B Kahn. door mej. T. Bruul, sopraan; dit werd in het Latijn gezongen. 3b. Wiegelied van W. A. Mozart, door mej. T. Bruul, sopraan Deze twee nummers waren overweldigend. No. 4 Fragmenten uit „Als de kin deren slapen" van M. A Brandts Eiiys door het kin derkoor. No. 5 Avondrust, van G. Nienhuis, door een dubbel gemengd kwartet, bestaand' uit de damesi Tr. Kroon-Blaauboer, G. Visser-Gorter, mevr. Geuzö» broek, mej. T. Geuzebroek en de heeren D. Lont Dz^, C. Hoogvorst, H. van Goor en G Baaijens. No. 6a. Het onuitgezongen lied, van J. P. J. Wierts, door het hoor. 6b. Dominé Salvam-fac, van A. Giesen, door het koor. 7. Gebed des Heeren, van A. Pomper, door Jb. I Hovenier, Tenor met bege leiding van C Poel No. 8a. Wiegeliedje, van P. Versloot, door 't geheele koor. 8a. Het Concoursnum mer „Veilig", van G. H. Boedijn, dooi het geheele koor, No. 9. Fragmenten uit „Als de kinderen sla pen", door het kinderkoor, van M, A. Brandt-Buys. No. 10. Het concoursnummcr: „Het liedje van ver langen" van Alph. Vranken, door het geheele koor. Alle nummers waren in één woord af. Heel bijzonder zeker wel de nummers van het kin derkoor. Deze waren zoo echt kinderlijk. De sopraan-zang van mej. Tr. Bruul was schitte rend, vooral het Latijnsche „Ave Maria." En dan niet te vergeten de tenor, den heer Hove nier en het dubbel gemengd kwartet. We kunnen niet anders zeggen, dan dat het ons reusachtig is meegevallen en we waren niet de eenig- ste, wat dit laatste betreft; het was schitterend. Na deze nummers sprak Ds. van Beek nog eenige woorden. Spreker zeide zeker wel de tolk der aanwezigen te zijn, als hij do vereeniging dankte voor bet gebodene en baar een crescendo wenscht: steeds hooger. TANGENDIJK zal brengen, zoodat men algemeen van oordeel was, het beter te vinden een eigen gebouw te stichten, al zal dit ernstige voorbereiding met zich brengen. In verband met het vele werk, werd besloten de commissie uit te breiden waarvoor gekozen wer den de heeren H. Albertz en P. Langedijk. In de plaats vr.n den heer S. Groenveld, die be dankt heeft, werd gekozen de heer A. Bakker. ZUIDSCHARWOUDE. Zaterdagavond werd in de kolfbaan van den heer P. Kramer door het gezelschap Nut en Genoegen 'n gezellige bijeenkomst gehouden. De voorzitter, de heer J. Renaud, opende de bijeen komst met hartelijke woorden van welkom, in het bijzonder tot den oud-voorzitter, den heer Grabows- ki, die aanwezig was. De heer de Geus werd in het verloop van den avond gehuldigd met zijn 60-jarig lidmaatschap van het Nut. Als blijk van waardeering werd een boek over handigd, onder de instemming van de aanwezigen. De jubilaris en zijn broer, do beer P. dc Geus kwa men ook nog achter het voetlicht en vertolkten een samenspraak, die zij vijftig jaar geleden ook voor het Nut hadden gedaan. Met een donderend applaus wérd hun optreden beloond, waaraan de voorzitter hartelijke woorden toevoegde. De verdere avond werd gevuld met voordrachten, het voorlezen van gedich ten, het opvoeren van een paar tooncelstukjes, alles met eigen krachten. Een dansje besloot dezen gezel- ligen avond. ANNA PAPLOWNA De Kleuterschool te Oudkarspel Zaterdagavond ls vergaderd over de stichting van een Kleuterschool te Oudkarspel. Deze verga dering was noodig in verband met het feit, dat zich verschillende moeilijkheden, bij de stichting hebben voorgedaan. De vorige week werd een be zoek gebracht aan de Wieringermeer om zoo mo gelijk een Directiegebouw te koopen en dit te doen inrichten voor Kleuterschool. Op de vergadering bleek, dat deze Inrichting hooge kosten met zich Kerstspel van den V.C.J.B. Ongetwijfeld was het goed, dat mevr. Vorstman, vóór de leden der afd. van den V.C.J.B. een Kerst spel zouden opvoeren, een korte toelichting gaf, waar in zij vertelde, hoe dit spel was op te vatten, omdat velen daar anders wat vreemd, wat onwennig tegen over zouden hebben gestaan. Zij wees er o.a. op, dat de kleeding b.v. niet de bedoeling had historisch juist te zijn, maar alleen diende tot onderscheiding van de uitgebeelde personen en dat kleinigheden, als het dragen van een lichtje door de kinderfiguur of het gesloten houden van een mantel door een der an deren, zinnebeeldig dienden te worden opgevat. Spoedig was nu bij den aanvang van het spel. het vreemde, het ongewone op den achtergrond gedron gen, kwamen we onder de bekoring er van en konden Begrijpen, dat in de middeleeuwen, toen de mensch- heid in haar geheel zeker gevoeliger was voor my stiek dan wij in onzen tijd, dergelijke spelen waar schijnlijk veelvuldig zijn opgevoerd en tot het volk spraken. Het. kenmerkende van zoo'n spel is. dat de inhoud hoofdzaak is, dat het er om gaat die te laten leven, de handeling slechts gering is en met de mu ziek of zang, de spreekkoren en bet zeggen door een enkele figuur de bedoeling heeft de toehoorders ont vankelijk te maken voor den inhoud en de beteekenis van het uitgebeelde verhaal. En dat wij, zooals wc boven zeiden, onde»- de beko ring van 't spel kwamen, was ook niet alleen dooi den inhoud, de altijd weer mooie, aandoenlijke ge schiedenis van Christus geboorte, maar zeker ook door de stemming waarin wij door den zang van de vereeniging „Omboog", die onder leiding van den heer G. 't Hart en met begeleiding op het orgel door mevr. A. Baken—Van der Waal, meewerkte, werden gebracht en door de mooie wijze, waarop sommige spelenden datgene wat zij hadden uit te sproken, zeg den. Wien ontroerde het. zoo mooi gezongen „Stille nacht, heil'ge nacht" niet en was niet heel mooi het zeggen van Neen, we noemen geen der medewerkenden afzon derlijk. We zouden nog graag veel goeds van dezen avond zeggen, die, naar de meening van velen maar één bezwaar had nl dat hij te kort was Maar we vreezen al weer te veel plaatsruimte te vragen en hebben we met het laatste eigenlijk al niet heel veel gezegd? Ormenio, de tooneelvereeniging, geeft, zooals ge in een advertentie in dit blad hebt kunnen lezen, den Tweeden Kerstdag een opvoering van „Muggen om de kaars", een nieuw stuk van tragi comischen aard. Vrienden van Ormenio. en die heeft de ver eeniging. die altijd zoo goed voor den dag komt. vele. zullen den avond van den Tweeden Kerstdag zeker voor haar vrijhouden. Politie. Verloren: een sleuteltje aan een riempje. BREEZAND. Volgens adverentie in het nummer van Dinsdag 'en Zaterdag jl., waarheen we voor nadere bijzonder heden verwijzen, geeft de gymnastiek vereeniging D.O.K.E.V. in de zaal van den heer Borst den Twee den Kerstdag een Non-Stopuitvoering. Een pro gramma van 23 nummers zal dus vlot achter el kaar worden uitgevoerd en belooft den liefhebbers van gymnastiek veel goeds, zoodat zij deze uitvoering niet zullen willen missen. Geboren: Nicolaas Pieter, Zoon van C. van der OORD. A. van der OORD—van 'tVeer. Nieuwe Niedorp, 19 Dec. 1935. te Burgerbrug. Het Bestuur der Bank ver» zoekt de inlevering der voor controle en bijschrijving vaa rente vóór 10 Ianuari 1936, ter wijl de betaling der verschuldig de Rente voor voorschotten en de uitbetaling van rente van spaargelden mede vóór dien da tum moet geschieden. Het kantoor is hiervoor tot 10 Januari a.s., alle werkdagen geopend van 10 tot 4 uur. HET BESTUUR. C A 1. 1. A N T S O O G Stounverleening B. Door het Comité voor Steunverlecning B. (extra hulp aun werkloozen) zijn 24 gevallen behandeld over het le halfjaar 1933, waarvan 16 met toekenning en 8 met afwijzing. In totaal werden goederen uitgedeeld tot^een waarde van f 133.50, d.i. gemiddeld per geval Stopzetting werkverschaffing in de feestweken. Door de stopzetting der werkverschaffing geduren de de beide feest weken (Kerst- en Nieuwjaarsweek), zullen de werkloozen gesteund moeten worden inge volge een steunregeling, welke door den Minister he den voor deze gemeente voor dit tijdvak geldig is ver klaard. Deze gemeente is geplaatst in de negende klasse, hetgeen een klasse lager is dan waarin de naburige gemeenten, o.a Zijpe is geplaatst. De grondbedragen zijn hier dus f 1.— lagei en de kindertoeslag is fÖ.25 lager dan in de gemeente Zijpe. waar toch ook de loonen in werkverschaffing gelijk zijn aan die in deze gemeente. Bij een gezin van b.v. 6 personen is het steunbedrag dus aanmerkelijk lager, nl. f2 dan in de soortgelijke gemeente Zijpe. Twee villa's van den staatsmijn Maurits gedeeltelijk uitgebrand. Groole vuur zee, welke na drie uur gebluscht werd. Lutterade. Omstreeks half zes gisteravond brak brand uit in een tweetal villa's van den Staatsmijn Maurits, welke worden bewoond door de ingenieurs Ex en Bergstein. De villa's zijn gelegen in Lutterade, op enkele honderden meters van den staatsmijn. De motorbrandspuiten van den „Maurits" en die van Geleen waren onmiddellijk ter plaatse. Zij tast ten de enorme vuurzee met een achttal stralen aan en na drie uur blusschen had men den brand onder do knie. De bovenverdiepingen van beide villa's wa ren toen geheel uitgebrand. Omtrent de oorzaak kan nog worden gemeld, dat het spelen van kinderen met lucifers nabij een kerstboom, niet geheel onschuldig moet worden geacht aan den brand. Evenwel is nog niets met zekerheid te zeggen. De alarmsirenes van den Staatsmijn Maurits brachten duizenden men- schen op de been. Ee reddende brandweer-auto slipte zelf. Gisteravond tegen 9 uur kwam een doktersauto op den Ringdijk te Amsterdam bij de brug tusschcn Linnaeusstraat en Middenweg te slippen en reed met het voorgedeelte in de Ringvaart van Oud-Water- graafsmeer. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Aanvankelijk zou een particuliere kraanwa gen de gedeeltelijke drenkeling weer met vier wielen op den beganen grond zetten, doch dit bleek door de gladheid niet wel mogelijk. Tegen 11 uur werd de hulp ingeroepen van de brandweer en een motorspuit van de post Dapper straat rukte uit. De redder was echter al even on fortuinlijk als dc aanstaande geredde. De zware mo tomagen slipte eveneens en kwam met het achterge deelte in de Ringvaart terecht, waarhij drie brand- wachts een nat pak opliepen. Ook bij dit incident, dat ernstig genoeg had kunnen afloopcn, deden zich geen verdere persoonlijke ongelukken voor. Materiaal van de hoofdwacht aan de Nieuwe Ach tergracht was spoedig ter plaatse en bracht beide voertuigen op het droge. De nieuwe Bisschop van Haarlem, mgr. Huiben, tijdens het défilé bij de hulde, welke hem Zondag te Hoorn werd gebracht. ALKMAAR, 21 December 1935. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt, groothandel 75—80 cent, klein handel 8085 cent, Handel goed. Kipeieren f 4.50 -5 en eendeieren f 3. Handel goed. ALKMAAR, 21 December 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 melkkoe, prijs niet geno teerd; 9 nuchtere kalveren (slacht) f 8—14 en 10 vette schapen f 1217. ALKMAAR, 21 December 1935. Aanvoer: 125.000 kipeieren: 56—58 Kg f 4.20— 4.40, 58—60 Kg f 4.30—4.50. 60—62 Kg f 4.50—4.70, 62—64 Kg f 4.70—4.90, 64—66 Kg f 4.80—5.10, kleine eieren f 44.30, eendeieren f 3—3.10, per 100 st. WARMENHUIZEN. 21 December 1935 Roode kool, 2e kw. 3.90—7.70. gele kool, le kw. f 5.107.70, 2e kw. f 3,606,60, Deensche witte kool, le kw f 5—6.0, 2e kw. f 3—6.20, drielingen 0.801, uien f 1.902.40, grove uien f 2.20—2 40 eigenheimers f 2,30—2.40 neo f 2.90. NOORDSCHARWOUDE. 23* December. 1200 Kg. uien f 2.10, 9500 Kg. L). witte kool f 4.80—5 BROEK OP LANGENDIJK. 23 December. Uien f 2—2.30, drielingen 1—120., grove 2 40— 2.70, bieten f 1.60—1.80. 300 Kg. roode kool f 2.90—6.50, 1500 Kg. gele kool -f 1-10—3.60, 4300 Kg. D. witte kool f 0.705.30.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7