Spannend Kerstmis-Spel Ontsnapt uit Siberië In een sombere gevangenis in Siberië zitten eenige politieke gevangenen, die, nn Kerstmis nadert, zulk een heimwee naar de huiselijke haard krijgen, dat zij, ondanks de bijna onoverkomelijke moeilijkheden, een ontsnapping wagen. Tallcoze gevaren bedreigen hen op weg naar de kust, waar zij een scheepsgelegenheid hopen te vinden. Het spel wordt met één dobbelsteen gespeeld. Be zit men die niet, dan kan men ook even vlug een kleine roulette maken als in den linkerbenedenhoek van de teekening is aangegeven. Ieder speler gebruikt een op karton geplakt, uitge knipt figuurtje dat met lijm op een geldstukje of dik cartonnen voetje is geplakt en stort vijf fiches in de pot Zoodra een worp wordt gedaan, is de gevangene uit gebroken en springt evenveel nummers naar voren als het aantal oogen van der, dobbelsteen aangeeft. Iedere vluchteling hoopt dan maar niet te veel hin dernissen op zijn pad te ontmoeten, want wie het eerst op 50 komt is thuis, aan den huiselijken haard, bij den Kerstboom, en ontvangt als beloaning de Inhoud van de pot. Er zijn echter, voor men zoover is, groote gevaren en moeilijkheden te overwinnen. Immers op no. 3 staat een wachtpost. Hij wordt met drie fiches omgekocht, die in de pot gaan. Bij no. 8 staat een hondenslee, die men slechts mag gebruiken tegen betaling van 3 fiches aan de pot. Het punt 17 is zéér gevaarlijk. Zonder pardon wordt de ongelukkige naar zijn cel teruggevoerd, waaruit hij slechts weer kan ontsnappen als hij met één worp zes oogen gooit. Een gevaarlijke voetklem grijpt bij 20 de onvoorzich tige, die éénmaal zijn beurt voorbij moet laten gaan om zich te bevrijden. De vluchteling kan bij 26 nog juist op een vertrek kende)' trein springen, waardoor hij tot 36 mag voor uitgaan. Op punt 30 kan hij achterop een vrachtauto wippen en rijdt meteen door naar no. 37. Daar echter de auto de bepalingen op de maximum snelheid over schrijdt, en de chauffeur daardoor in ongelegenheid raakt, betaalt de vluchteling 3 fiches boete aan de pot. Op 38 heeft hij het geluk door een vlieger te worden medegenomen, die hem neerzet op punt 45. Bij 40 wordt hij door de passencontrole teruggehou den en moet 2 beurten overslaan. Een schipbreuk bij 48 noopt hem terug te gaan naar 40 voor een nieuwe pas. 50 Prettige Kerstmis.

Schager Courant | 1935 | | pagina 12